De Stille Armen Hl avonturiers, pittige wijn, géén champagne In Luxor wordt zij geserveerd P Films in Minerva Films in Roxy Trein ramt vrachtwagen NORIT Geen onrustbarende werkloos heid in Haarlem en het IJmond-gebied Zandvoorts ontvangt „DE GRAAUWE HENGST"/ gemeentebestuur „immigranten" O.'Th.fdanUurta G. en W. Schön ist die Welt Als de grote liefde komt Zoëk het maar uit Films in Frans Hals Auto gegrepen door trein Toestand op arbeidsmarkt gezonderdan vorig jaar Film in Studio In 't gelid Hamlet" voor Prettige Kerstdagen KERSTGESCHENKEN ZATERDAG 21 DECEMBER 1957 PAGINA 2 Films: Rembrandt neemt vaker voor de wan Cinema Palace Diversen Apotheken en dokters- diensten Lido Ongeluk in Sloterdijk Voorleven van inzittenden wordt gevreesd Op onbewaakte overweg in Etten Eén dode, de andere inzittende ongedeerd Speeltuin Duinweide wordt verbeterd n Gestookt van verse citroenschillen. Dit citroentje pittig en puur is overheerlijk en niet duurj PARFUMERIE //vwmnwr»// uysteewijnhandel Neem de juiste wijn voor uw Kerstdiner: BOURGOGNE „CLUB" 1953 Burgerlijke Stand Haarlem GEEN RUIL Uitgelezen collectie KERST- en NIEUWJAARSKAARTEN Ook bedrukt met uw naam enz. Boeiende voorstelling door Haagse Comedie Personenauto contra bestelauto waardige representatie MORRIS Kis II MORRIS Oxford III MOLENAAR'S NEDERLANDSE AUTOMOBIELFABRIEKEN DEALER VOOR: FILMJOURNAAL Het is wel duidelijk dat de film De Avonturiers vooral is ge maakt om that good old Mar- lène Dietrich weer eens aan de goe gemeente te laten zien, die niet de dure consumpties in Londens Café de Paris of de nachtclubs in Reno, waar zij regelmatig optreedt, kan be talen. Naast haar ziet men Vittorio de Sica, ook een figuur die goed past in een comedie, en die een internatio nale trekpleister aan het worden is, getuige ook al het feit, dat men hem naast deze Amerikaanse, ook in En gelse en Duitse films kan zien. Zij beiden treden op in een grappig, hoewel weinig spiritueel geval, dat de Amerikaan Samuel Taylor heeft gere gisseerd, en waarin Marlèrie een arme markiezin en Vittoria een even berooi de graaf voorstelt. De Sica bezit in de haven van Monte Carlo een bescheiden jacht, dat geen motor heeft. Als hij naar de speelzaal gaat maakt hij ge bruik van een lek roeibootje en een fiets; bjj zijn vroeger personeel, thans werkzaam in een luxueus hotel, leent hij een tientje en zijn oude chauffeur zet hem af voor het Casino. Hier ver-' liest de graaf elke avond het geld van zijn getrouwen. Daar moet wat aan ge daan worden. Marlène is daar om te worden ingepalmd door de graaf, die meent dat zij rijk is; zij heeft daar geen enkel bezwaar tegen, want zij op haar beurt waant hem een vermogend Advertentie BU DE MOOXE SFEER van Kerstmis behoort een smaakvolle kerstgroep. BALENSONG HAARLEM Leidsevaart 142 - Tel. 17661 man. Dat moet verkeerd aflopen. In deze leuke comedie komt dan een rijke Amerikaan binnenwandelen. Zou Mar iene nu...? p moet maar eens gaan kijken. U zult u best vermaken. Er zijn ver scheidene geslaagde grapjes in deze iilm, maar meer dan eenvoudig amu sement is het niet geworden. Er had meer in gezeten. Laten we zeggen: een pittige Franse wpn, geen bruisende - geen champagne. In Luxor wordt serveerd. De muziek van Léhar heeft nog vol doende attractie voor filmproducenten om er mee te werken. De film „Schön ist die Welt", welke In Rembrandt draait, is daarvan het zoveelste be wijs. Het verhaal geeft de geschiedenis van een rijke fabrikant, die zijn doch ter als muzikale partner wil koppelen aan een beroemde zanger. Daartoe wordt een onhandige list gebruikt, wel ke wel moet mislukken. Dat gebeurt ook, maar de zanger komt niet af van het meisje, dat inderdaad over grote zangtalenten beschikt. Hy probeert haar - in haar pretenties zoveel moge lijk te vernederen, maar juist daardoor komt het doorzettende karakter van het meisje naar voren. Zij slaagt natuurlijk en blijkt meer dan een muzikale part ner te worden. Voor de liefhebbers. Advertentie -W:; 0<0<3 zij ge-1 Iedereen kan er heen. CINEMA-PALACE: Als de grote liefde komt, a. L 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: In alle middagvoorstellin gen: De Wonderman, 14 j., 2.30 uur. Zo. en belde Kerstdagen 2, 4.15 uur. In alle avondvoorstellingen: Het complot der minderjarigen, volw. 7, 9.15 uur. Di.-avond één voorstelling om 8 uur. LIDO: Zoek het maar uit, a. L 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Zo.-avond: De Rebellenbruid, volw., 23.30 uur. Zo. en Tweede Kerstdag: Mensen zoals jij en ik, 14 j. 11 uur. LUXOR: De avonturiers, 14 j. 2, 7, 9.15 uur. Za. en zo. en beide Kerstdagen 2. 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: Za.- en zo.-avond: Losgeld, 14 j. 7, 9.15 uur. Za.- en zo.-middag: De avonturen van Sjoek en Sjek, a. 1. n Za. 2.30, zo. 2, 4.15 uur. Ma.: Strand Affair, 18 j. 8.15 uur. Beide Kerstdagen: De Afrikaanse Leeuw, a. 1. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: Schön ist die Welt, a. L 2, 4.15. 7, 9.15 uur. Zo.-ochtend: Geen plaats voor wilde die ren, a. L 11 uur. ROXY: t.m. zo.: De sluipschutter, 14 f. 2.30, 7, 9.15 uur; Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Ma. tan. do.: Misdaad uit zelfverdedi ging, 14 j. 2.30, 7, 9.15 uur; beide Kerst dagen 2, 4.15, 7, 9.15 uur. STUDIO: Leven voor twee, 14 1. 2.15, 7, 9.15 uur. Zo. en beide Kerstd. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Zo. en Tweede Kerstdag: Moederlied. 18 laar, 11 uur. Zaterdag 21 december Stadsschouwburg, 20 uur: Nieuw Neder lands Toneelgezelschap met „Hedda Gabler', van Hennk Ibsen, onder regie van Ettore Cella en met Rie Gilhuys in de titelrol. Premiere voor Haarlem. Zondag 22 december Stadsschouwburg, 20 uur: Nieuw Neder lands Toneelgezelschap met „Hedda Gabler" (Zie zaterdag 21 december). Maandag 23 december Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagsche Comedie met „De cirkel" van Somerset Maugham onder regie van, Paul Steenber gen en met o.m. Ida Wasserman en Paul Steenbergen. Première voor Haarlem. Concertgebouw, 20 uur: Piano-avond door Toos Onderdenwijngaard. Haarlem Apotheken: Park-Apotheek, Kleverpark weg 13, tel. 11793; Centraal-Apotheek. Grote Houtstraat 78, tel. 10500-10502; Bos- en Vaart-Apotheek, Bos- en Vaartstraat 26, tel. 13290. Doktersdienst: Men belle nummer 11990. Zlekenvervoer: GGD, tel. 14141; Margriet, Turfmarkt 10 rd., tel. 21400. Aerdenhout Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, tel. 26772. Doktersdienst; J. Tjakkes, Nicolaas Beets- laan 6. tel. 27570. I Wijkverpleging: Zr. A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 31, tel. 27343. Bloemendaa! Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort- Dorp, tel. 02560-8284. Doktersdienst: J. A. Bosch, Bloemen daalseweg 84, tel. 52655. Heemstede Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, tel. 26772. Doktersdienst: J. J. van Luin, Bronstee- weg 76, tel. 34445; L. Wijnberg, Beethoven- laan 36, tel. 35734. Overveer ApothekenBloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 57903. Doktersdienst: J. A. Hollander, Zijlweg 17, tel. 11431. Santpoort Artsen; M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoort, tel. K 2560-8410. Apotheken (ook nachtdienst): Apo theek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. K 2560-8284, en Bloemen daalse apotheek. Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. K 2500-22181. Een rijke maar begaafde nietsnut, die per boot van Europa naar New York reist om daar een rijke vrouw te trou wen, leert aan boord een andere vrouw kennen. Op dit weinig, oorspronkelijk thema is een antrekkelijke film ge maakt. De vrouw aan boord namelijk heeft wel door, dat de man een niets nut is, en de man van zijn kant wil be wijzen, dat hij ook wel werken kan wan neer dat moet. Hij zal werken geduren de een half jaar en daarna de vrouw, die hij inmiddels lief gekregen heeft, weer ontmoeten. Eenmaal van boord, blijkt alles niet zo eenvoudig als het leek. Tenslotte vallen de gelouterde ge lieven elkaar in de armen. Deborah Keir, die de vrouw van het schip speelt, doet dat inderdaad hart- veroverend. De dialogen met haar te genspeler, Cary Grant, zijn meesterlijk, geestig en puntig. Alles speelt zich af in de weelderigste décors: hartverwar mende Rivièra en het s.s. Constitution. Voor alle leeftijden in Cinema Palace. Nörman Wisdom, de befaamde Britse filmkomiek houdt zich in zijn jongste rolprent bij voorkeur, maar niet altijd legaal, "p met paardenrennen. Hij lijkt een zoete jongen, die door zijn moeder kort gehouden wordt, maar intussen ziet hij kans drie ton bij elkaar te gokken. Bovendien wint hij het hart van een allerliefst meisje, terwijzijn wegge lopen vader ook nog thuiskomt. Er ge beuren de gekste dingen in de film, die liefhebbers van de wat grovere Engelse humor bepaald niet mogen verzuimen. Overigens ontaard het spectakel ner gens in een gooi-en-smijt gedoe en zijn de typen, die er vertoond worden vol maakt Engels en daarom op het kantje af ridicuul op zich zelf al de moeite waard. In Lido voor alle leeftijden. Zaterdag en zondagavond kan men in hemstede de film Losgeld gaan zien, welke de verschrikkingen schildert van het afschuwelijke misdrijf van kin derroof, dat in Amerika nogal eens be- j:^en wordt. Toegang veertien jaar. funderen kunnen alleen in de mati- 5?®?. gelu®ten van De avonturen van ,2 en •l?k' geheel in het Neder lands gesproken. Maandagavond wordt van het iü2d Affair gedraaid waar van het gegeven louche en de sfeer ^ezo"d is. Niets voor kinderen. Toe- fanS jaar. Stukken beter is de Afri kaanse Leeuw, Walt Disney's film we ke tijdens de kerstdagen draait én de mlfherdTeren)1 b°eien en fascineren met het dierenleven aan de voet van de Kilimandjaro. Voor alle leeftijden. Een stel geraffineerde en geweten loze middelbare scholieren zien in de film „Het complot der minderjarigen", kans een van hun leraren zodanig té compromiteren en te pesten, dat de man ontslagen wordt. De leraar is een Idealist, die van dat alles niets be grijpt en tenslotte een baantje van ho telportier moet aannemen. Hij zint op wraak, kalm en koelbloedig. Dat is minder mooi van de vroegere idealist. Bovendien wordt de hoofdschuldige aan de ondergang van de vroegere leraar gelikwideerd Voor volwassenen en al leen tijdens de avondvoorstellingen. Luchtiger dan de vorige is de film „Wonderman" met Danny Kaye, waar mee men zich 's middags buitengewoon kan amuseren. Het is het malle verhaal van een vermoorde cabaretier, wiens broer, een keurige bibliotheek-meneer, opdracht krijgt de geest van de ver moorde over te nemen. En dan gebeu ren natuurlijk de gekste dingen. Toegang veertien jaar. Liefhebbers van de Wild West moeten ook deze week weer naar Roxy om daar de tot en met zondagavond draaiende film De Sluipschutter te gaan zien, en te genieten van de daden van een rechtvaardige, die koelbloedig een stad van misdadigers zuiverde en geen ogen blik aarzelde de strijd aan te binden tegen een tienvoudige overmacht. Zo moet het ook. Toegang 14 jaar. Misdaad uit zelfverdediging de film die vanaf maandag draait in de Kleine Houtstraat lijkt bedenkelijker, maar dat valt nogal mee. Het gaat over een berucht bandiet, die met eerbied wordt behandeld ook door hen die bui ten de wet leven, hetgeen de bandiet blijkbaar niet doet. Men zie maar, mits boven de 14 jaar. Om tien voor half een vanmiddag is op de spoorwegovergang Sloterdijk in de lijn AmsterdamHaarlem een trein in botsing gekomen met een vrachtwagen, waarin naar alle waar schijnlijkheid zes personen gezeten waren. Juist tevoren was een trein gepasseerd. De spoorbomen gingen omhoog en het verkeer zette zich weer in beweging, toen nog een trein aangereden kwam. Tot aller ontzet ting werd de vrachtauto, die op de rails stond, geramd en volkomen ver nield. Bij het ter perse gaan van dit num mer vernemen wij, dat voor het leven van enige inzittenden wordt ge vreesd. (Van onze correspondent) Op de onbewaakte overweg aan de Neerstraat in de spoorlijn Breda- Roosendaal onder de gemeente Etten is vanmorgen om kwart voor tien een personenauto in botsing gekomen met een trein uit de richting Breda. In de auto zaten de heren P. van Kesteren uit Rotterdam, 50 jaar oud, en de 72- jarige heer C. Snelderweert uit Den Haag, beiden duivenkeurders, die op weg waren naar een duivenexpositie in Leur. De heer van Kesteren was op slag dood, de tweede inzittende bleef ongedeerd. De auto werd volkomen vernield. Advertentie A Maar- «org, dat U Medicinaal Norit bij de hand hebt Als maag- of darm- stoornissen Uw feestdagen dreigen te verstoren, dan kan Norit prompt Bit komst bieden. tegen maag' en darmstoornissen In een vrijdagavond gehouden be stuursvergadering hebben de bestuurs leden van ck Vogelenzangse speeltuin vereniging „Duinweide" opgericht en geopend op 1 juni van dit jaar plan nen gemaakt om de tuin te voorzien van een dubbele glijbaan, een familiewip, een loopton en verder wil men zo langzamer hand het zo nodige gebouwtje met wa terleiding en toiletten gaan verwezen lijken. De werkzaamheden zullen door vrij willigers worden uitgevoerd; in Vogelen zang hebben de bewoners reeds eerder getoond met zelfwerkzaamheid in hun vrije tijd heel wat te kunnen bereiken. Ten einde het geld voor het materiaal te verkrijgen zal een door B. en W. van Bloemendaal goedgekeurde loterij wor den gehouden. De tweeduizend loten zijn van vandaag af verkrijgbaar tegen een kwartje per stuk. De trekking wordt op zaterdagavond 18 januari gehouden in het katholieke verenigingsgebouw aan de Graaf Florislaan tijdens een die avond te houden feestelijke bijeenkomst met kienen en andere prettige zaken. De drie hoofdprijzen zijn een kinderfiets, een afutoped en een driewieler. H^ti«.aantal werklozen in het gewest tAhiTi T waartoe ook het IJmond- h^in fl G-O.0rt ia op het ogenblik mfnine v™ ver°ntrustend naar de teur van het ir" K R' Deves, direc- van Haarlem Xez\tijkonArhbfdSbUrh?ü in dat gewest zelf8 ruin? ogenblik lozen minder dan S d,u,zend werk- om deze tijd en er is weinig gel.®den te veronderstellen, dat de werti* opzienbarend zal toenemen In het gewest Haarlem waren „jcember 1586 werkzoekenden, teéWifi It tezelfdertijd in 1953: 2630 en in 1956: rii TT.J. Tin. A1 waren. Het aanbodscijfer van werk krachten was vorig jaar abnormaal laag, waarbij komt, dat de situatie op de ar beidsmarkt toen bepaald ongezond was door de geringe arbeids-intensiviteit, de zwarte lonen en andere misstanden. Tegenover het aanbod van 1586 arbeids krachten staat een vraag-cijfer van 7o4, maar het aantal werklozen kan daar mede niet zonder meer verminderd wor den, omdat de vraag uiteraard slechts „goede krachten" betreft, hetgeen bij het aanbod lang niet altijd zo is. Het aanbods-cijfer is het hoogst voor de bouwnijverheid. Er blijken thans 408 „werkloze" bouwvakarbeiders te zijn. Belangrijk is ook het aanbod van me taalbewerkers (123), omdat het vraag- cijfer bij die categorie 551 bedraagt. Daarvan worden 386 vakmensen ge vraagd in IJmuiden, waar onder meer de Hoogovens onder vallen. Vergeleken bij 1953 betekent dat een aanzienlijke Advertentie Neem een extra fles voor de feestdagen. OPGERICHT 1714 Alles op z'n tijd, denkt Hollywood, en aan die overweging danken we dan een film, die men een dra ma over het katholieke huwelijk zou kunnen noemen. Een jong echtpaar, de vrouw zonder godsdienst, de man van katholieke kom af, Italiaanse emigranten. Ze zijn voor de wet getrouwd. Tot verdriet van 's mans vader, die een trouwhartige, ietwat dwaze man is, maar die van mening is dat zijn zoon niet in die staat kan blijven leven. Dat vindt ook de pastoor, die het paar komt bezoeken De vrouw verwacht een kind en nu is de zaak voor pa langzaamaan urgent geworden. Eén kind na acht jaar huwelijk zint hem trouwens ook niet. Gun de kinde ren het leven, dat God ze gunt, is het devies, dat hij met gezond verstand hul digt. Hij zal ook wel iets te maken heb ben gehad met die pastoor. In alle ge val: de pastoor èn de vader spelen het klaar om zonder hinderlijk te worden, het huwelijk te doen inzegenen. Het wordt weliswaar een wonderlijk bruid je in de achtste maand, maar voor dat ongemak heeft pa geen oog. Overigens was hij toch met een ander doel naar het stadje van zijn zoon ge komen, namelijk om de vloer van de keuken te repareren, waar zijn schoon dochter door was gezakt in dat ellen dige stuc-huis, dat pa, de steenhouwer metselaar-timmerman natuurlijk een doorn in het oog is. Hij trèkt echter, laat de keuken de keuken en wijdt zich aan allerlei zaken, waarvan het huwe- Ujl van zijn zoon het belangrijkste is. Hy gaat breken en sjouwen in de huis kamer en bouwt een enorme open haard, die totaal overbodig is, maar w 2em de kans geeft een inscriptie te beitelen: Voor mijn kleinkinderen. In net meervoud zoals u ziet. En voorts „fifüfil uren van de dag door bij de yji f as' want hij houdt van het goede Trerhïïl etl niet minder van zijn eigen ^f °ver een legendarische oom i grote voeten en zijn heldhaftig leven onder de rovers. Alle- schijnbewegingen anuere-,doel te hereiken. Het wórdt dus bereikt en het verhaal over oom Mingo, door de zoon, die schrijver is naverteld, levert de auteur niet min der dan vijf duizend dollar op, hetgeen het jonge gezin in staat stelt, voorlopig zonder zorgen te leven, maar ongetwij feld iedere Nederlandse auteur die de film ziet met verbazing zal slaan. Advertentie geschenken hebben een aparte bekoring Ze zien er zo betoverend uit BLUE GRASS handlotion f 6.— BLUE GRASS badzeepf 3 50 BLUE GRASS puff-puff.... f5.— BLUE GRASS badzoutf8— BLUE GRASS handlotion, Flower Mist en zeep f 9.75 BLUE GRASS handlotion, Flower Mist, puff-puff badzeep f 25.75 MY LOVE solid cologne f 5.25 MY LOVE badzoutf8— Zandvoortselaan 75 Heemstede Telefoon 55827 Ruime parkeergelegenheid Advertentie zandvoortselaan 373 bentveld, aerdenhout.tel.c (appellation controlèe). Een exquise rode Bourgogne, fluweelzacht en vol van smaak, zeer voordelig, f4.35 per fles, bij meerdere afname korting, franco bezorging aan huis. GEBOREN: H. Mintjes-van Kampen z.; E. de Ridder-Diesbergen, z.; A. J. A. Nobbe-Leeuw, z.; H. Dams-Hejjer- man, z.; F. C. Milatz-Kuijer, z.; J. A. M. Kienhuis-Smit, d.; J. D. Wensink- van der Schaar, d.; I. J. Kievid-Kahl- man, d.; D. van Slooten-Noble, d.; M. A Wijsman-Hoogervorst, d.; E. Peters- Horsthuis, 2 drs.; J. Th. Gorter-van 't Klooster, d. GETROUWD: C. J. van der Wolf en M. G. Schipper ;J. Sikkenk en H. J. Stokman; W. Dell en B. Chr. Antho- nijsz; H. A. de Jong en I. Braaksma; W. van Delden en E. J. Wytvliet; W. A. M. Wakelkamp en J. M. de Jong; G. G. M. Florin en D. van Schagen; A. J. Schumm en N. A. P. Doomebos; Th. J. j. Nobels en M. I. Luikel; R. Tuin en J. M. Schül/.e. OVERLEDEN: P. Hessels, 93 jr., pukstraat; E. J. Haack, 76 jr., Ljjs- J5,rsp'aat; N. Hof, 79 jr., Zomerkade; W. S. H. Sijlaart, 65 jr., Hazepaters- laan; E. C .Kann-de Koning, 38 jr., Leidsevaart; L. H. Stammes, 11 jr. Schoterbosstraat; J. M. Jansen-van Deursen, 73 jr., Gedempte Raam gracht. Vrijdagavond vond in het raadhuis van Zandvoort weer een begroeting plaats van nieuw gevestigde inwoners van de badplaats. De belangstelling hiervoor was buitengewoon groot. De burgemeester, Mr H. N. van Fenema sprak namens het gemeentebestuur een welkomstwoord, waarin hij het grote be lang belichtte van een goed en ver- trouwvol contact tussen burgerij en overheid. Vervolgens hield de burgemeester een causerie voor enkele aspecten van de Zandvoortse gemeenschap. Op de be groetingsavond van 15 november had de burgmeester reeds een dergelijke causerie gehouden, waarvan wij des tijds een uitvoerig verslag gaven. Het betoog van de burgemeester concen treerde zich op Zandvoort als dorp en als badplaats. Hij ontnam zijn gehoor aanstonds de illusie ooit „Zandvoorter" genoemd te zullen worden. Om als zo danig door de autochtone bevolking te worden erkend moet men op een Zand voortse stamboom van enkele genera ties kunnen bogen. Een familie die zich ruim 40 jaar geleden vanuit Schevenin- gen in Zandvoort vestigde wordt nu nog door de „echte" Zandvoorters als „de Scheveningers" aangeduid! De burgemeester besprak daarna de badplaats-aspecten, het wegenvraag- stuk en de ontwikkeling van het toeris me. Spreker moest bij de bevoegde in stanties een ontste..end gemis constate ren aan begrip omtrent de eisen die in de naast toekomst aan het wegennet zullen worden gesteld. Tweebaanswegen noemde de burgemeester kortweg on dingen. Een aan de toekomstige be hoeften voldoende grote verkeersweg zal tweemaal drie rjj banen moeten heb ben. De groei en de bloei van Zand voort zjjn afhankelijk van de toegangs wegen. Tijdens de pauze onderhielden de gasten zich zeer geanimeerd met de leden van het gemeentebestuur terwijl ook onderling kennis werd gemaakt, onder het genot van een kopje koffie. De geëxposeerde collectie uit het foto archief trok grote belangstelling. Na de pauze werd de propagandafilm van „Touring-Zandvoort" vertoond. De di- Tijdens de begroetingsavond voor nieuwe inwoners kwam de burgemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema, ook te spre ken over Bloemendaal aan Zee. Hij had al eens tegen Blaemen- dalers gezegd: „Dat stuk strand van jullie behoort eigenlijk bij Zandvoort, als jullie maar niet denken" zo vervolgde de burge meester „dat ik daarvoor het Zandvoortse Bentveld in ruil wil afstaan". Deze badinerende passage uit de causerie van Zandvoorts burge meester werd met vrolijkheid ont vangen. stijging. Bij de bouwnijverheid zijn de verschillen met dat jaar echter niet noemenswaard. De normale seizoen-af stoting van arbeidskrachten vindt thans weer plaats. Vorig jaar durfde men daar veelal niet aan door de zeer krap pe arbeidsmarkt. Het is niet te ver wachten, dat de repatrianten uit Indone sië noemenswaarde invloed op de cij fers zullen gaan uitoefenen. In de kle ding- en textielnijverheid is op het ogenblik bij mannelijke arbeidskrach ten nog geen grote verandering te be speuren, vergeleken bij 1953. Bij de vrouwen in de confectie-industrie is het aanbodscijfer iets toegenomen, terwijl de vraag relatief sterker verminderd is. aru gunstig resultaat van de krappe het Kd'j™arkt van vorige jaren is, dat begriS Üfsleven aanmerkelijk meer validé waardering toont voor minder er in dieacilten- Vergeleken bij 1953 zijn werklozen. 8orie dan ook veel minder Meer dan werkzoekenden wa1^ van het aantal ter dan een maanddc laatste tijd kor- hen was 51 procent £?rtrkzo?kend' Van jaar, 32 procent tussen ,„veerti€ procent tussen 19 en 24 3aa® oUd 6n Advertentie Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 ??J De spanning op vele scholen is ge weken. De rapporten zijn uitgedeeld en in vele gezinnen hebben de vaders en moeders met strenge blik gekeken, of hun kinders vorderingen hadden ge maakt op het pad der wetenschap. Er waren kinderen, die hun ijver nne een geldstuk beloond zagen. Maar J willen hier de bijzondere ijver van klas kinderen, ergens op een katholieke lagere school te Haarlem, signa Zij brachten hun rapport-geld oi een deel daarvan mee naar school poneerden het in een busje by 13 kribbe. Het geld was bestemd voor de Stille Armen. Wij prijzen dit gevaar hogelijk, want er waren er onderdie een kwar tje voor patates-frites balden gekregen en dit meteen voor de Stille Armen be stemden. Bij elkaar brachten de kinde ren een bedrag op van 5.20, dat wij vanmorgen in ontvangst hebben geno men. Heel precies werden de centen dubbeltjes en kwartjes geteld door een lief meisje van ongeveer 8 jaar, terwijl de juffrouw lachend toekeek. Bravo' Aan ons bureau werden voorts de vol gende giften bezorgd: B. 10; B. P. 10; N.N. 7.50; Srd ƒ1; C. C. M. ƒ3; G. H. 1. Peé giro ontvangen: M. B. 2.50; C. Y J p 2.50. In onze verantwoording van donder dag j.l. vermeldden wij: F. S. ƒ225. Dat moet zijn 25. By het Comité voor de Stille Armen zijn nog de volgende bedragen binnen gekomen. W. B. Czn. Aann. Mij. 400; H. B. v. H. F. 100; .X Y. Z. 200; J. B. H. v. R. en mevr. E. M. P. H. v. R. D. ƒ10; Drukk. J. ƒ25; N.V .H.A.C. 25; Boekh. H. C. 10; 't S. N. V. 10; N.V. N.R. v. P25; C. T. A. B. 25; J. H. H. ƒ25; PC. A. d.l. P. Co., N.V. ƒ20; S P. R. Co., H. N. V. 25. recteur van de stichting, de heer J.B. Th. Hugenholtz gaf daarbij op pretti ge wijze commentaar. Tot slot van de ze zeer geslaagde bijeenkomst gaf de heer J. G. Wijnberk een overzicht van het werk van de contact-commissie voor culturele belangen. De muzikale intermezzi werden zeer verdienstelijk verzorgd door het pianospel van de heer W. F. P. Berlott. Seml-profs E.D.O.: Van de Berg, Petterson, Berends, Van Kampen, Van Dijk, Ver voort, Spiers, Belfroid, Duivenvoorde, Doves, Kops. Haarlem: Snijders, Sybrandi, Kors, Kilian, De Voogd, Boom, Groeneveld, Degenaar, De Graaf, Goedhardt, Beren" dregt. R.C.H.: Van der Voort, Schonen berg, Romviel, De Jong, Van de Biesbrouck, Peters Kruyver, mui, Honout, Henke. Stormvogels: De Graaf, rlSen/ Freriks, H. Groot, Snoeks. Tol, U Groot, H. M. Janssen, Van der Mee Luppens, vïsiv.: Geerlofs, Sch°on'pYarlDeursen, Mertens, Spaans, 2' Bre" develd, Dolder. Van de Heyden, Post. Amateurs (Tweede klasse) H.F.C.: Van der„-F®.e: gekker, Bijvoet, Bouwman, Molyn, ykhuizen, Winter, De Nijs, Jansen, G. Molenaar, Jac. Mole- naKennemers: Meyer, Lejeune, Schaap, Brethouwer Horeman, Van der Van w „nip" F- Mosk, Huisman, Minneboo, De Bie, WA AA Blok; G- de Winter; t>' Bol j c?' Burger; J. Dirks; ê-héi+i;. ,ysener; N- Aardenburg; NAS A ^-Snijders; J. de Boer. Fiien-' Chr" Blommestijn; De Lange; Ynohén v' Rooijen, Bürmann; H. v. £C°?,V! Zegers. F. A. Blommestijn; Smulders; Schouten; Limburg. Onder auspiciën van de Stichting „Geloof en Wetenschap" gaf de Haag se Comedie gisteravond in de Haar lemse stadsschouwburg een voorstel ling van Shakespeare's Hamlet, in de vertaling van Bert Voeten en onder re gie van Paul Steenbergen. Het is weer een toneelavond geworden van grote al lure, waarvan de toeschouwers bijzon der genoten moeten hebben. De tragedie in en rond Hamlet, die op inspiratie van zijns vaders geest de gewelddadige dood van zijn vader wil wreken op zijn oom, de schuldige aan de moord, kreeg 'n boeiende vertolking, gepassioneerd en diep-menselijk. Van- uit de wraak-roepende handel en wan del van de sluwe koning, Hamiets oom, ontwikkelde het dramt zich naar het onmenselijke hoogtepung, dat de feite lijke dramatis persona de dood injoeg. De taal van Shakespeare, hier levendig getransponeerd, spreeW voor zich zelf. De regisseur zij huide S'soracht voor de wijze, waarop hü die taak en de inten ties van de dichter concrete vorm heeft gegeven. De flitsende dialogen, de prachtige overgan? Van het ene in het andere beeld en de speling met W°°fd en gebaar hiel^en de aandacht geva gen en dwongen de toeschouwers tot e®a intens hieeleven met de tragiek, d'*® zich. voor hun ogen ontrolde. Bij een vorige gelegenheid is weer de Kwaliteit van spel en van de spelers in dividueel reeds uitvoerig en in prijzen de bewoordingen geschreven. Wij mo- gen dus voor de reprist het bovenstaan de voldoende achten. Zy nog eens ge- zeSd, dat Coen Flink met zijn geladen ®Pel een voortreffelijke creatie gaf van Hamlet. De vuige koning Claudius werd met veel kwaadaardigheid door Frans van der Lingen op de planken gezet, Elisabeth Andersen spon de onbestem de gevoelens van de koningin knap uit, Do van Stek speelde op losse maar ge voelige toon de dochter van 's konings raadgever, welke laatste trefzeker en met prachtige nuances gespeeld werd door Albert van Dalsum. De overigen, groot in getal, maakten de vertoning mede tot een fascinerend schouwspel. Vrijdagmiddag om tien voor half twee botsten een bestelauto en een per sonenauto op het Spaarne ter hoogte van de Korte Veerstraat tegen elkaar. De bestelauto werd zodanig bescha digd, dat hij moest worden weggesleept. Het ongeluk gebeurde doordat de be stelauto bij het passeren van een aan de rechterzijde van de weg stilstaande vrachtauto op het linkerweggedeelte kwam. Advertentie Gedistingeerd van vorm en lijn, op en top een „quality first" automobiel, tot hoge prestatie* in staat uitermate geschikt voor directie-wagei» en als zodanig de meest voordelige. Het MORRIS meesterwerk de sierlijk-slanke, luxueuze MORRIS 6 eyl. (ook in twee kleuren leverbaar^] Fabricage-afd. van J. J. Molenaar's Automobielbedrijf N.V. Amersfoort. HAARLEM: GARAGE BRINKMANN, Smedestraat 22, Telefoon 11025

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2