Verkeer in Haarlem Noord tiiet bijzonder toegenomen ^«fwswrs. o. HELP... NNTG speelt „Hedda Henrik Ibsens Gabler" Opbrengst van Woningbouw lening verdeeld Stille Armen '^Zephyr l 8150.- GEERT H00GEVEEN FORD burgemeester mr. 0P. F. M. Cremers over verkeersproblemen ST.-JOZEF'S KINDERHUIS WIE maakt met Kerstmis deze zusters blij? WIE schenkt nü een milde gave voor dit zo noodzakelijke werk? ZALIG KERSTFEEST Annexatie in raad ter sprake In de Stadsschouwburg Haagsche Comedie met „De Cirkel" F Ontoereikende bezetting rond Rie Gilhuys in de titelrol Rentegamma praktisch buiten werking gesteld NA OPENING VELSER TUNNEL KERSTGROEP OP KOUDENHORN o.v.v.o. DINSDAG 24 DECEMBER 1957 De Haarlemmerliede Westelijke randweg niet afdoende Schaken BLOEMENDAAL MET 8—2 GEKLOPT dit kan só niet blijven! Sinds jaar en dag besiaan er plannen voor de hoogsi noodzakelijke vergroting en modernisering van het populaire, aan alle katholieken van Haarlem en omgeving bekende aan de ZXJLSÏNGEL en aan de RUYCHA VERSTRAAT, maar hei hiervoor benodigde geld is nog niet bijeen. U kunt Uw gift afgeven aan hei huis of sforien op giro-rekening 595908 i.n.v. Penningmeesferesse Comité Bouwfonds voor 'i Arme Kind, Zijlsingel 6, Haarlem. Commissie ad hoe benoemd Burgerlijke Stand Haarlem Gaat U een auto kopen of Uw wagen inruilen? GARAGE DEN HOUT De voorstellingen van Henrik Ib sens „Hedda Gabler", die het Nieuw Nederlands Toneelgezelschap zaterdag en zondag in de Haarlemse schouwburg heeft gegeven, kan men het best maar zo spoedig mogelijk vergeten. Tenzij men bereid is om die ene, mooie titelrol van Rie Gilhuys in de herinnering te bewaren aan een voorstelling die als los zand aan el kaar hing en die bezet was door een aantal beslist ontoereikende krach ten. Waarom men de Italiaanse re gisseur Ettore Cella naar hier heeft laten komen om deze „Hedda Gabler" te ensceneren, weet waarschijnlijk al leen de directie van het N.N.T.G. Wellicht heeft dat iets met de sub sidiepolitiek te maken. H.H. MISSEN MET KERSTMIS R.C.H. thuis tegen „ZAALBERG" DEKENS WASSENAAR ZANDVOORT Aanbesteding Films: Diversen Apotheken en dokters diensten i,®e verkeersdrukte ten noorden van Haarlem is door de opening van de j e'ser tunnel niet bijzonder toegenomen. Telde deze gedurende vier dagen r september van dit jaar 15.895 voertuigen op de wegen tussen Haarlem u" het Noordzeekanaal, tijdens eenzelfde aantal dagen in november na epening van de tunnel werden er slechts 2600 meer geteld. Niettemin 'eemt men nog steeds aan, dat de intensiteit van het verkeer, met name de Rijksstraatweg, in de loop der jaren enige malen zal verdubbelen. deze conclusie kwam de burgemeester van Haarlem, mr. O. P- ueHers, gisteravond tijdens een inleiding over verkeersproblemen, weI*e hield voor het Wijkcomité Haarlem Noord. Tevens sprak de burgemees- over de noodzaak om in te schrijven op de nationale woning^ ouw ening, "gezien zestig procent ten goede komt aan de woningbouw in aar em. wij in ons blad van gisteren vermeldden, heeft men in twee ,i®ken tjjds voor honderdduizend gul- h? aan rentespaarbrieven met voor- C voor de gemeente Haarlem ge- ffht. Ofschoon de burgervader toegaf, vMe lening een stroeve spaargelegen- vormt, achtte hij h-et een belang- jj'? voordeel dat de koper geen koers- iii o i°°Pt en na ongeveer tien jaar S tentecoupure meer dan 5,2 procent vjdend ziet opbrengen. Mr. Cremers &Voor de gemeente Haarlem in ver- met de voortdurend veel g >>as de hefnrekim? van de verkeerssitua- in Haarlem en ^mogelijkheden om 'S- middel van randwegen en meer Stale wegen de opeenhoping van voer en op de Rijksstraatweg te doen ver anderen. Door de vaststelling van een J^xirnurrisnelheid hebben de zaken een rooskleuriger aanzien gekregen, «tlji 'ets Hi j„aar zolang het grote verkeer nog tP°r de binnenstad dendert, heeft men g toeken naar een veiliger toestand. aanleg van de oostelijke randweg, Ae moet leiden door de Waarderpol- L,!>zal voorlopig nog niet aan de orde ip^ta door moeilijkheden o.m. met S°v- Staten. Een belangrijke lokale rS kan in de toekomst worden de iPaarndamseweg tot aan de Zaanen- i'jMl, v. te bouwen brug over bet Spaarne naar P.- biste ru am se Vaart bij de Joodse be- Bi ^Plaats en daarna verder langs de "SVaart. het verkeer buiten Haarlems bin- te houden is voorts de aanleg 'liu, westeli,jke randweg van veet be- vj De route van de Rijksstraatweg lp. de Delftlaan langs de rand van de iL arnestad betekent wel een verlich ts Van de drukte op dp Rjjksstraat- WE' rtlaar is beslist niet afdoende. Toe- vhlstige urgente verbeteringen van de U heerssituatie noemde de burgemees- C de plaatsing van knipperbollen bij 1, ®rgierd "weg en een draagbaar ver plicht bij de Kleverlaan. Er zal v-rleg worden gepleegd tussen de ge ënte en de Tweede Kam-er over de ■RV automobilisten nog meer zai le van de maximumsnelheid op bêtgo ^Straatweg tot vijftig kilometer. min^lfen om een andere, misschien touter gezellige, maar praktischer W'J te volgen. Een voorname verbe- van de situatie zal overigens wor- i/j bereikt wanneer d-e Riiksstraatweg tv, 2|in geheel breder wordt gemaakt, v0j?rdoor men op het gehele traject een Vn 8e vluchtheuvel kan aanleggen, «or verbreding komt het eerst in aan- da rhing het gedeelte tussen het Soen- J?'ein en de Zaanenlaan. iirjPi.de aanwezigen, onder wie zich de ^."inspecteur van politie de heer L. hip n' en directeur van de er|st Hout en Plantsoen-en, de heer J. A. Dorresteyn, bevonden een indruk te geven van de enorme kosten welke ka- pitaalswerken met zich meebrengen, rekende de burgemeester voor, dat de aanleg van de lokale weg tussen Haar lem Noord en de Schipholweg via de Spaarndamseweg op niet minder dan vijftien miljoen gulden zou komen te staan. Na zijn interessante inleiding beant woordde de burgemeester vele vragen, waarbij o.a. de mogelijkheid van tun nels voor voetgangers onder ogen werd gezien. De voorzitter van het wükcomi- té, de heer N. J. A. Steentjes, had zich in zijn openingswoord afgevraagd, of de kruisverenigingen in Haarlem geen goede taak zouden kunnen ver richten door de bevolking boven de vijf- 6nz6stic jaar op het consultftttebiiresiu te testen op haar gehoor- en gezichts vermogens, dit om vast te stellen of be ia arde mensen nog in staat zijn om veilig hun weg te vinden in de dagelijk se grote verkeersdrukte. Er is weer een spannende strijd gele verd in de bondscompetitie van de Noord-hollandse Schaakbond. Zo werd in de overgangsklasse de wedstrijd tus sen VVV en Zaandam bij de stand Zy2214 afgebroken. Toch ziet het er wel naar uit, dat ook nu weer de winst bij VVV terecht zal komen. De schaak club Bloemendaai werd in Beverwijk door Pat-Mat met liefst 83 verslagen. Het maakte aan de eventuele kampi- oensiilussies der Bloemendalers wel een abrupt einde. In de eerste klasse A kwam Pat-Mat 2 alleen aan de leiding, omdat concur rent Schaaklust het in Andijk tegen Oppositie niet verder bracht dan een 55 gelijkspel. Caïssa rekende af met Zaandam 5: 2)47De grote verras sing in 2A was voorts de voorlopige 45 voorsprong die Wieringermeer bij Edam behaalde. Voor Castricum een welkome surprise! Krommenie bracht in 2B Purmerend een 5 4% nederlaag toe. Zaandam 4, dat tegen de Pion met 5—2 de leiding heeft, zal dit goede voor beeld zeker volgen. Saende en VVV 2 kwamen ook nog niet tot een beslissing. Voorlopig leidt VVV met 2)4314. Santpoort maakte in 2C geen fout, maar had met Kijk-Uit 2 toch meer moeite dan werd verwacht. De Sant poort-schakers leiden thans met 3 Vi 2'A en gaan een kleine overwinning te gemoet. Rolland 2 houdt de race met Santpoort goed vol. Tegen Het Oosten 2 leiden de Overveners met VkPk. In 2D werd de ontmoeting Zantvoort HWP uitgesteld tot 23 januari. De uitslag van de wedstrijd Hoofddorp Heemstede 2 welke aanvankelijk op 414514 werd vermeld blijkt nog niet te zijn beslist. Voorlopig is de stand nog 414414. Advertentie Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude kwam uiteraard ook even de beslissing van de minister van binnenlandse za ken ter sprake, die zijn goedkeuring heeft gehecht aan het voorstel van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland tot opheffing van de gemeene Haar lemmerliede en Spaarnwoude. Burgemeester d.rs. J. J. M. Visser be treurde het in hoge mate en was er bijzonder over teleurgesteld, dat Gede puteerde Staten in hun argumentatie in het geheel geen aandacht hebben ge wijd aan de bezwaren welke zo gedo cumenteerd mogelijk te hunner kennis zijn gebracht. Die bezwaren zijn kennelijk zonder meer ter zijde gelegd. De burgemeester stelde voor een commissie ad hoe te benoemen, die op korte termijn het in de volgende raads vergadering te behandelen ontwerp bezwaarschrift betreffende de annexa tie gereed zal maken. In de commissie zal een vertegenwoordiger van iedere raadsfractie zitting hebben. De com missie zal onder leiding staan van de burgemeester. Een zaal vol enthousiaste abonne menthouders heeft gisteravond de Haagsche Comedie staande toege juicht na de voorstelling van Somerset Maugham's „De Cirkel". Onder regie van Paul Steenbergen was deze zeden- comedie uit de twintiger jaren gewor den tot een fijn gesiepen kristal, dat met sierlijk gebaar tegen het zonlicht gehouden wordt. Een avond vol intens theatergenot, bezorgd door een ras schrijver, een geestig en gevoelig re gisseur en een aantal uiterst bekwame actrices en acteurs. Somerset Maugham speelt in dit stuk met het bekende thema van tussen de beide wereldoorlogen: le cercle de fa milie. Niets wordt in jongere genera ties anders dan het bij de oudere was. De ouders van Arnold Champion- Cheney zijn gescheiden, toen zijn moe der er met een talentvolle jongeman tussenuit trok. Eer het stuk ten einde is, verlaat ook de jonge me vrouw haar man. De cirkel heeft zich gesloten. Somerset Maugham lijkt cy nisch, misschien zelfs fatalistisch. Maar in feite tekent hij de mens, die nu eenmaaal niet anders doet dan ronddraaien in een cirkel. Maar hü kan natuurlijk best anders en dat weet de schrijver ook wel. Paul Steenbergen heeft deze society- comedie op subtiele wijze, vol geest en met groot respect voor des schrijvers wijsheid geregisseerd. Zelf speelde hij een dwaze lord, knap typerend. Naast hem was Ida Wasserman een voortref felijke lady Champion-Cheney, die te recht een open doekje kreeg voor haar uiterst gevoelige spel als de levenslege vrouw, die haar vermeende liefde heeft zien wegebben. Gijsbert Tersteeg speel de knap en vol charme de oude Cham pion-Cheney en Frans van der Lingen was een nerveus-gentlemanlike jonge Champion-Cheney. Maar prachtig genuanceerd speelde Annet Nieuwenhuyzen de in haar lief de onzekere echtgenote van de jonge politicus. Het was zo zuiver en zo door leefd, dat men zich verwonderd af vraagt waarom zij geen open doekjes kreeg. Coen Flink speelde een frank en vrije zakenman-overzee, minnaar van de jonge vrouw. Hij deed het niet helemaal overtuigend, hoewel hij soms wel overrompelde door zijn enthousias me. Fiet Dekker en Irish Stephenson traden op in goed verzorgde bijrolletjes. Een voortreffelijk gespeelde voorstel ling in een aantrekkelijk décor van Guus Korrubel. Voor minderjarigen is het stuk echter niet geschikt. J. W. v.d. V. I,J? - Deze prachtige Amaryllis is nu al te zien. Zij bloeit op de Kersttentoonstelling van voorjaarsbloemen die tot en met 28 december in de HBG-hal te Lisse wordt gehouden. Een plant als de Amaryllis bloeit over het algemeen pas in het voor jaar, maar de kwekers in de bloembollenstreek hebben middelen om de lente te „vervroegen". In de poort naast het St.-Francisca Romanahuis aan de Koudehorn 34 in Haarlem is tot vrijdag een kleine Kerst kribbe te zien. Bij ons weten is dit voor het eerst, dat in Haarlem het Kerstgebeuren langs de openbare weg sober en indrukwek kend is uitgebeeld. Op een verhoging in de poort staat een kribbe met het goddelijk Kind. Maria, in een blauw wit gewaad en St.-Jozef met eqgi lantaarn staan in eerbiedige aandacht erbij. Het is een idee van pater S. Duynstee O.F.M., van de Katholieke Sociale Jeugdzorg. Hij heeft de beelden gemaakt van oude. etalage-poppen, welke met veler mede werking zijn aangekleed en devoter ge maakt. GEBOREN: z. v. G. J. van Hengel- Kok; z. v. W. J. van der Zande-Feett- oom; z. v. A. Eichelberg- Groeneveld; z. v. C. M. van der Brugge-Brouwers; z. v. J. H. van Lieshout-van Deventer; z. v. M. Veldhuis-Boot; z. v. G. van den Broeke-de Vries; d. v. W. J. van der Kamp-van Leeuwen; d. v. J. P. J Koedijker-Kok; d. v. E. G. O. van Veen- Schönhage; d. v. A. Langereis-van de Gruiter; d. v. W. J. Maes-van Schagen; d. v. W. A. Landaal-Henzen; d. v. C. de Kwaadsteniet-Kluijt; d. v. I. C. Haan- Huysman; d. v. A. A. Moore-Kuurstra; d. v. E. C. C. Went-Roodenrjjs. OVERLEDEN: A. Wildschut, 60 j., Dr. Schaepmanstraat; D. F. Popall, 80 j.; Westerhoutpark; H. Th. C. Bück- mann, 73 j., Kleverparkweg; C. Tim mer, 73 j., Generaal Joubertstraat; A. Spoor, 52 j., Maerten van Heemskerk straat; Q. Schouten, 68 j., Palmstraat; W. A. Marcelis-Freriks, 80 j„ Craye- nesterlaan; J. Gerres-Schippers, 81 j., Soendastraat; A. M. Heckmann, 50 j., Kamperlaan; P. Groenevelt-Zwemmer, 73 j., Kamerlingh Onnesstraat; L. M. Wiedijk-van Fulpen, 79 j., Bakkerstraat. Advertentie Eis dan in Uw keuze: 1. Veiligheid. 2. Comfort. 3. Zuinigheid. U vindt deze eigenschappen verenigd in: FRÉGATE 1 op 12 RENAULT DAUPHINE 1 op 16 KGHHULI „VIER" 1 op 17 Vraagt eens nadere Inlichtingen bij Men kent de geschiedenis van Hedda Gabler, een van Ibsens meest even wichtige toneelstukken, dat blijkens re cente voorstellingen door o.m. Peggy Ashcroft nog voidoende actueel is om een avond lang te boeien. Hedda Gab ler, getrouwd met de toegewijde, nuch tere en door en door burgelijke Jörgen lesmap, droomt van een vrij en onaf hankelijk leven. Die droom kan in haar ogen met verwezenlijkt worden door haar huwelijk en het kind, dat zij ver wacht. Maar zij tracht haar levensdrift op anderen over te brengen: op haar vroegere vriend Lovborg, die zij ermee de dood in drijft. Wanneer de familie advocaat Brack daardoor macht over haar krijgt, ziet zij geen uitweg meer en zoekt haar vrijheid in de zelfverkozen dood. Van dit machtige, meeslepende dra ma is bij de voorstelling van het NNTG weinig overgebleven. De regie probeer de zich drijvende te houden op enkele inderdaad goede vondsten als het „ge projecteerde" pianospel van Hedda Gabler. Maar van een stuwing van het spel was niets te merken, zodat het dramatisch hoogtepunt van Hedda's zelfmoord aan het slot van IV een an ti-climax werd, die de kater volledig deed zijn. Weynand Grijzen had een be minnelijk décor ontworpen en de cos- tuums voldeden uitstekend, al corres pondeerden de kleuren niet altijd met die van het décor. De vertaling van Ferd. Sterneberg deed nogal eens ge wrongen aan. Rie Gilhuys zette een prachtige, koe le Hedda Gabler op, die van het begin af geladen was met een fatale span ning. Maar door gebrek aan tegenspel kon zij dit niet volhouden. Het getuigt van weinig eerbied van de directie van het NNTG om deze actrice temidden van een dergelijke bezetting te laten werken. Robert Sobels speelde de bur gerlijke echtgenoot met veel conventio nele gebaren en veel conventionele mi miek. Maar van zijn tragedie was wei nig te merken en daardoor alleen al werd Ibsen te kort gedaan. Bé Schenk bleef als tante Juliane onder de maat doordat zij geen enkel begrip toonde voor de opzet van de schrijver, die haar aan de zijde van de burgerlijke echtge noot plaatst. Gerard Schild zag er als Lovborg prachtig uit, maar bracht zijn i'ol in een volstrekt vals pathos, waar door het noodlot van Hedda Gabler ab soluut ongeloofwaardig werd. Om zo'n man maakt men zich niet druk en men drijft hem misschien wel tot zelfmoord, maar dan om een heel andere reden. Marion Gobau was hysterisch als me vrouw Elvsted, maar meer ook niet. En §en hysterische vrouw zou Lovborg nooit in haar strikken gevangen heb ben. Gerard Rekers maakte een advo caat a la Paul Vlaanderen en Miep van den Berg was een toegewijde gediensti ge. Wanneer een gezelschap de pretentie heeft van het NNTG en op hoog niveau in de toneelwereld wil meespelen, zal het moeten leren zijn eigen krachten juist te waarderen. „Hedda Gabler" was veel te hoog gegrepen voor deze bezetting. En als men met dit stuk to neel wil spreiden, moet men dat doen; maar laat de grote steden dan van dit soort toneel verstoken blijven. J. W. v. d. V. (N Nachtmis; H Hoogmis; A Avondmis) Kathedraal: 12 (N), 6, 7.30, 9, 10.30 (H.l. St. Antonius, N. Groenmarkt: 12 (N), 5 (N), 7.15, 7.45, 8.30, 9, 10.30, 11 (H), H. Jozef, Jansstraat: 12 (N), 5 (N), 8, 8.30, 9, 9.30, 10 (H), 18 (A). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne: 3 (N), 6 (N), 8. 9, 10.30 (H), 12. St. Jan, A'damstraat: 4 (N), 6.30 (N), 10, 11 (H). H. Hart. Kleverpark: 12 (N), 5 (N), aan eensluitend H.H. Missen van 8 tot 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Krugerstraat: 12 (N), 7 (N), pl.m. 8.15, 10, 11. H. Liduina, Rijksstraatweg: 4 (N), 6 (N), daarna tot en met 10.30, 11 (H). O L. Vr. Zeven Smarten, Rijksstraatweg: 4 (N), 6 (N), 9.30 (H), 10.30, 11.30, 18 (A). H.H. Petrus en Paulus: 3.30 (N), 6 (N), 9, 10 (H), 11, 12. H. Bavo. Heemstede: 12 (N), 5 (N), 8, 8.30, 9, 10, 10.30, 11 (H). O. L. Vr. Hemelvaart, Heemstede: 12 (N), 5 (N), 8. 10, 11 (H). Allerh. Drieëenheid, Bloemendaai: 12 IN), 7.30, achtereenvolgens tot 10.45 (H), 12. Hulpkerk, Bloemendaai: 5 (N), 9. St. Antonius. Aerdenhout: 12 (N), 6 (N), 8.30, 9.45, pl.m. 10.30 (H). H. Agatha, Zandvoort: 5 (N), 8, 8.30, 9 (H), 10.30, 11. O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen, Overveen: 12 (N). 6 (N), 8.30, 9, 9.30, 10, 10.30, 11. Daar de plechtigheden op Eerste Kerst dag uit drie H.H. Missen bestaan, zullen de H.H. Missen vrijwel telkens elkaar op volgen. Bovenstaande tijden geven slechts enkele richtlijnen. Op verzoek van de Amsterdammers zal Tweede Kerstdag de bekerwedstrijd RCH-OVVO op het Heemsteeds sport park worden gespeeld. RCH verschijnt in dezelfde opstelling als zondag. De wedstrijd begint om half drie. Naar wij vernemen, heeft de regering een beslissing genomen omtrent de ver deling van de opbrengst van de Natio nale Woningbouwlening 1957 onder de gemeenten. Van de totale opbrengst van 394 miljoen zal 115 miljoen wor den bestemd voor de woningbouw en de aankoop en het bouwrijp maken van bouwterreinen en 25 miljoen voor scholenbouw. Onder woningwetbouw wordt in dit ge val verstaan de bouw van woningwet woningen, waarvoor in november en de cember van dit jaar door de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid subsidies beschikkingen zijn of worden afgegeven voor zover de gemeenten niet uit andere hoofden over het benodigde kapitaal beschikken. Het na deze toewijzingen overblijven de restant ad 254 miljoen zal worden gesplitst in twee delen elk van 127 miljoen. De ene helft zal worden ver deeld na rato van de vlottende schuld der gemeenten op 1 juli 1957, de andere helft in verhouding tot de som, voor elke gemeente vast te stellen, van de totale bedragen van: a. stichtingskosten woningwetwonin gen waarvoor irr het tijdvak van 1 jan. 1957 tot en met 11 juli 1957 Rijkssubsi die is toegezegd. b. de verplichtingen, welke de ge meenten in die periode hebben aange gaan voor de bouw of voor de verhuur bestemde premie-woningen en de voor die woningen verstrekte hypotheken. In een circulaire aan de gemeentebe sturen deelt de minister van Binnen landse Zaken mede, dat naar het oor deel der regering ook na 31 december a.s. geen investeringen mogen worden ter hand genomen zonder dat voor de financiering daarvan een vaste lening beschikbaar is. Het desbetreffende voor schrift is daarom voorlopig verlengd tot 30 juni 1958. Naar wij vernemen heeft de regering het rentegamma waaraan de gemeen ten verbonden zjjn bij het sluiten van vaste leningen, verruimd. De verruiming komt hierop neer, dat alle vaste leningen welke worden aan geboden door de Bank voor Nederland- sche Gemeenten kunnen worden aan vaard en goedgekeurd, ook al is het rentepercentage hoger dan dat hetwelk het rentegamma aangeeft. De bank zal de geldleningen welke zij naast de nationale woningbouwleningen kan sluiten aan de gemeenten onder de zelfde condities kunnen doorgeven. De opbrengst daarvan zal ook voor andere doeleinden dan de woningbouw worden aangewend. In de praktijk komt deze maatregel dus hierop neer dat het rentegamma praktisch buiten werking is gesteld mits de gemeenten haar geldleningen sluiten door tussenkomst van de Bank voor Ned. Gemeenten. Advertentie 300 WOL JANSWEG 1-pers. 39.75 2-pers. 51 t/o station Per giro werd ons ten bate van de stille armen overgemaakt: M.A.H. - B. 50,-. Aan ons bureau werden de vol gende giften bezorgd: C.K. 2,50, G.H. 2,50, N.N. 10.-. „Tot zekere intentie" 10,-. B. 2,50, N.N. 5,-, D.S. 2,50. Maandagmiddag werd op het raadhuis van Zandvoort door het gemeentebestuur aan besteed de aanleg van wegen, riolering enz. aan de Noordboulevard in het wederop- bouwplan Zeereep-Noord. Er waren ingeko men 25 biljetten. Hoogste inschrijver was de fa. Van Nordheim, Soesterberg, voor f 469.000. Het laagst werd ingeschreven door J. Schelvis, Zandvoort, voor f 306.800. De benodigde materialen worden door de gemeente geleverd. De gunning is aange houden. Advertentie fis thans Het is juist nu interessant om met ons- te komen praten b.v. over inruil van vw wagen. Informeer ook tiaar de Ford Consul en ford Zodiac. Bel de officia! Ford Deaferlnuwrayon vondaag nogl DE OFFICIAL FORDOEALERS Off. dealer voor Haarlem en omstreken van CONSUL, ZEPHYR, ZODIAC CINEMA-PALACE: Als de grote liefde komt, a. 1. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: In de middagvoorstellm. gen: De Wonderman, 14 2.30 uur. Beide Kerstdagen 2, 4.15 uur. In de avondvoorstellingen; Het complot der minderjarigen, volw. 7, 9.15 uur. Di.-avond één voorstelling om 8 uur. LIDO: Zoek het maar uit, a. I. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Tweede Kerstdag: Mensen zoals jij en ik, 14 jaar. 11 uur. LUXOR: De avonturiers, 14 j. 2, 7, 9.15 uur. Eeide Kerstdagen 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: Beide Kerstdagen: De Afri kaanse Leeuw, a. 1. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: Schön ist die Welt, a. L 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: Misdaad uit zelfverdediging, 14 J. 2.30, 7, 9.15 uur; beide Kerstdagen 2, 4.15, 7, 9.15 uur. STUDIO: Leven voor twee, 14 J. 2.15, 7, 9.15 uur. Beide Kerstdagen 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Tweede Kerstdag: Moederlied, 18 j. 11 u. Dinsdag 24 december Stadhuis, 19.30 uur: Op het bordes van het verlichte stadhuis zal het Haarlems Ko perkwartet twaalf Kerstliederen uitvoeren. Aansluitend op deze uitvoering zal beiaar dier Wim ter Burg uit Amsterdam op het carillon van de Grote Kerk Kerstliederen spelen. Woensdag 25 december (Eerste Kerstdag) Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie met „Oom Wanja", een toneelspel van Anton P. Tsjechow, dat tot onderwerp heeft de verveling van de gegoede Rus sische bourgeoisie in de provincie tegen het einde van de vorige eeuw. Peter Scharoff heeft de regie. In de hoofdrollen spelen: Ellen Vogel, Ank van der Moer, Ko van Dijk, Han Bentz van den Berg en Paul Huf. Donderdag 26 december (Tweede Kerstdag) Stadsschouwburg, 20 uur: De Haagsche Co medie met ..De Tuinschuur", het tweede oorspronkelijke toneelstuk van Graham Greene over een man die tot de conclusie komt in zijn jeugd door ophanging om het leven te zijn gekomen. Regie: Joris Diels. Hoofdrollen: Albert van Dalsum, Paul Steenbergen en Fie Carelsen. „De Tuin schuur" is slechts geschikt voor geestelijk rijperen. Concertgebouw, 20.15 uur: Nederlands Theater Bureau met „Potasch en Perle- moer in textiel", m.m.v. Johan Kaart, Jo- han Boskamp en Tilly Perin-Bouwmeester. Concertgebouw, 14.30 uur: Haarlems Ge mengd Koor o.l.v. Jan Booda, m.m.v. het Noordhollands Philharmonisch Orkest. So listen: Bep van Zutphen-Wagener, so praan, Aafje Heynis, alt, Nelly Byrma, mezzo-sopraan, Han le Fèvre, tenor, Her man Hülsmann, bas, Emmy van Eden, pia no, Klaas Bolt, orgel. Programma: Weih- nachtsoratorium en Magnificat van J. S. Bach. Frans Halsmuseum, 14x30 uur: Kerstbij eenkomst van het Instituut voor arbei dersontwikkeling. Spreker: W. Mensink. Muzikale medewerking van het duo Hes- merg, viool en piano. Haarlem eerstITkerstdag Apotheken: Park-Apotheek, Kleverpark weg 13, tel. 11793; Centraal-Apotheek, Gro te Houtstraat 78, tel. 10500-10502; Bos- en Vaartstraat 26, tel. 13290. (Alle apotheken tot 18 uur; voor daarna geopende apothe ken zie men onder „Tweede Kerstdag"). Doktersdienst: Men belle nummer 11990. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141; Mar griet, Turfmarkt 10 rd., tel. 21400. TWEEDE KERSTDAG Apotheken: Marnix-Apotheek, Marnix- straat 65, tel. 56357; Fa. Loomeyer en Zn., Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Apotheek Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596. Doktersdienst: Men belle nummer 11990. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141; Mar griet, Turfmarkt 10 rd., tel. 21400. Aerdenhoul EERSTE KERSTDAG Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, tel. 26772. (Tot 18 uur; voor de daarna geopende apotheek zie men onder „Tweede Kerstdag"). Doktersdienst: J. Tjakkes, Nicolaas Beetslaan 6, tel. 27570. (Tot 18 uur: dokters dienst daarna: zie onder „Tweede Kerst dag"). TWEEDE KERSTDAG Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, Heemstede, tel. 38197. Doktersdienst: C. Kroon, Burg. Den Texlaan 12, tel. 26073. Bloemendaai EERSTE KERSTDAG Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort- Dorp, tel. 02560-8284. nok Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemen daalseweg 17, tel. 54003. TWEEDE KERSTDAG Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort- Dorp, tel. 02560-8284. Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemen daalseweg 17, tel. 54003. Heemstede EERSTE KERSTDAG Apotheken: Aerdenhout Apotheek, Zand- voortselaan 164, Aardenhout, tel. 26772. (Tot 18 uur; voor de daarna geopende apo theek zie men onder „Tweede Kerstdag"). Doktersdienst: P. M. van der Gugten, Heemsteedse Dreef 37, tel. 39903; J. C. H. Muller, Raadhuisplein 6, tel. 11621. (Tot 18 uur; doktersdienst daarna: zie onder „Tweede Kerstdag"). TWEEDE KERSTDAG Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, tel. 38197. Doktersdienst: A. G. Degenaar, P. de Hooghstraat 11, tel. 35008; J. van Raven- swaay, Zandvoortselaan 70, tel. 36593. Overveen EERSTE KERSTDAG Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, tel. 57903. Doktersdienst: W. D. Oldenborgh, Bloe mendaalseweg 223, tel. 22884. TWEEDE KERSTDAG Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaai, tel. 57903. Doktersdienst: W. D. Oldenborgh, Bloe mendaalseweg 223, tel. 22884. Santpoort MEDISCHE DIENST Artsen: Eerste Kerstdag J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpocrt, tel. K 2560-8510. Tweede- Kerstdag: Ph. J Haselager, Hoofd straat 153, Santpoort, tel. K 2560-8570. Apotheken (beide Kerstdagen): Apotheek De Wilde. Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. K 2560-8284, en Bloemendaalse apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaai, tel. K 2500-22181.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 5