„Gezellig Samenzijn" ook kampioen in de tweede klasse Schaatsploeg met Kerstmis in Vaalaadalen Smash blijft op de derde plaats Kerst-kruiswoordraadsel De familie P.van Uzzel Mijn zoon wil niet sterven Damcompetitie Enschede-MVV en NOAD-BYV Aalsmeer gaat op titel af 5t Kees Broekman wil nog naar de Olympische Winterspelen 1960 EWendre^t leidt bij „kandidaten" TAFELTENNIS dynamische hart va» NATIONALE BEDEVAART NAAR JERUZALEM DINSDAG 24 DECEMBER 1957 PAGINA 6 Tweede Kerstdag Eindhoven heeft wel Cen 2eer veelzijdige en gevarieerde industrie. Zo King's geniet ieder, die VIRGINIA fijn Cross" een echte rookt, trouvaille" van C1garet, die zijn grote, enthousiaste koperskring heeft. een zeer aparte, trouwe Zaalhandbalcompetitie Moss en Fangio bij nieuwe „baas" Tulpenrallye begint één dag eerder Marktdag stuurt plannen in de war Prof. dr. J, de Zwaan overleden Knnsnko* ook PERSON„„d=m=m«- onafgebroken stroo Doorne's Auto bii otatek 0* HURT V4B NEDERtAtI® Courses Hilversum Engelbert behaalt Bevrij din gsbeker Barrage met Kardolus door HARRIET H. HOUSEP Nieuw schema voor strijd zwemtitels VOETBAL IN HET BUITENLAND eiya' mar Voorspel schaaktitel D.W.V. tegen voorlopig Zaterdagelftal (Van onze dammedewerker) Op slechts één wedstrijd na werden de clubdamcompetities beëindigd. En het toeval heeit gewild, dat die ene wed strijd nog over een kampioenschap zal moeten beslissen. Vooreerst bevestigde „Gezellig Samenzijn" haar kracht, want ook in de tweede klasse werd de kam pioenstitel door de mannen van Jurri- aan Schroder in de wacht gesleept. Het heeft er echter om gespan nen, omdat de strijd tegen C.D.A. eerst heel laat tot een beslissing kwam. Bo vendien kon D.I.D. het zich met vinnige kracht verwerende „Joseph Blanke naar" niet overmeesteren. Niet IJmuiden won de laatste finale wedstrijd tegen D.S.T.O. met 11-9, doch de eindstand van deze spannende match viel juist andersom. Zodoende werd de slotstand in deze finale aldus: Gez. Samenzijn 3 3 0 0 6 42-18 Jozeph Blankenaar 3 1 0 2 2 32-28 IJmuiden 3 1 0 2 2 27-33 D.S.T.O. 3 1 0 2 2 19-41 De resultaten in de overige klassen waren als volgt: Tweede klasse: Gezellig Samenzijn B- A.P.G.S. 7-13; Gez. Samenzijn A-C.D.A. 12-8; D.ID.-Jozeph Blankenaar 10-10; Ouderkerk-Gez. Samenzijn B 10-10. De eindstand van deze competitie, waarin „Gezellig Samenzijn A" dus da titel behaalde, werd hierdoor: Gez. Sam. A 7 6 0 1 12 84-56 D. I. D. 7 4 2 1 10 79-61 Jozeph Blankenaar 7 3 2 2 8 74-66 C. D. A. 7 4 0 3 8 72-68 Gez. Sam. B 7 3 2 2 8 71-69 A. P. G. S. 7 3 1 3 7 71-69 D. V. Noord 7 1 0 6 2 59-81 Ouderkerk 7 0 1 6 1 50-90 Door een „slippertje" van Weesp in de laatste wedstrijd tegen Diemen kwam het afdelingskampioenschap geheel op losse schroeven te staan. Dat hield zelfs een onverwachte kans in voor nog twee clubs, namelijk Crescendo en D.S.T.O. Juist de wedstrijd tussen deze onver wachte titel-candidaten zal nu over het afdelingskampioenschap in de derde klasse competitie moeten beslissen, het geen uit onderstaande stand der deel nemende clubs kan blijken. Eerst nog even de uitslagen in deze klasse: Derde klasse groep A: D.S.T.O.-D.D.S 11-9; Crescendo-A.P.G.S. 16-4; Weesp- Diemen 10-10. Stand daardoor: Weesp Crescendo D. S. T. O. Gez. Samenz. Diemen A. P. G. S. D. S. S. 74-46 61-37 53-47 65-55 50-68 47-73 48-72 Het voetbalprogramma voor Tweede Kerstdag, dat aanvankelijk beperkt was tot het spelen van de eerste ronde om de K.N.V.B.-beker, de ronde waarin de semi-prots uitkomen tegen de amateurs is uitgebreid. Zo vermeldt het wedstrijd- schema thans ook twee wedstrijden in de competitie van de Ere-divisie, na melijk Spel. Enschede-MW en NOAD- BW. In de Tweede divisie A wordt ge speeld 't Gooi-Hilversnm. Advertentie (Van onze handbalmedewerker) De wedstrijden gespeeld voor de zaal handbalcompetitie van het Nederlands Handbalverbond, hebben dit weekeinde weinig verrassingen opgeleverd. De sterker geachte ploegen toonden zich de meerdere van hun tegenstanders, al had men bijvoorbeeld in de eerste districts klasse dames Sagitta een ruimere zege toegedacht da:, de 2-0 tegen Achilles, terwijl de heren van Blauw Wit in de eerste klasse van het district^ tijdens de returnmatch tegen WVGV niet dan na zware strijd het volle pond opstreken (6-8). Zeeburg en Niloc hebben elkaar weinig toegegeven. Eerstgenoemde moest za terdag met 3-2 de vlag strijken, maar revancheerde zich de volgende dag met 2-1. Sagitta wees zoals verwacht Achilles terug (2-0), terwijl de strijd tussen de „mindere goden" Amstel en Athleta werd afgesloten met een zege van 2-1 voor de Amsterdamse dames. Bij de heren in de eerste districts klasse zette Blauw Wit zijn rivaal WVGV met overtuigende cijfers (13-8) aan de kant, maar, zoals reeds gezegd, beet WVGV in de tweede ontmoeting ge ducht van zich af: 6-8. Het moet al vreemd lopen, wil landskampioen Aals meer dit seizoen de afdelingstitel ont gaan. Een vastberaden Niloc gaf moedig partij, maar kon tenslotte niet verhin deren, dat het met 8-4 en 4-7 het onder spit moest delven. In deze klasse toonde AHC zich nadrukkelijk schotvaardigei dan Achilles: 5-2. Van de katholieke vertegenwoor digers in de onderafdeling leed ODOS (tweede klasse) een wat onverwachte nederlaag van 2-6 tegen Amstel 2 Ook de heren van Aristos in de twee de klasse keerden met lege handen huiswaarts, daar Lynden over een veel doortastender, schntvaardiger aan- valslinie beschikte: 11-5. De uitslagen zijn: Dames tweede klasse west A: Concor- dia-Laren 0-3, Vriendschap-HHC 0-2. Onderafdeling tweede klas: ODOS-Am- stel 2 2-6. Heren: tweede klas west A: Amstel- Catchers 6-4, Concordia-SSVU 11-8, Cat- chers-Amstel 2-6. Onderafdeling eerste klasse: APGS-DSG 8-4, Niloc 3-Turno 3-2. Tweede klasse: Lynaen-Aristos 11-5. Derde klasse: JOS-Aristos 11-5, Vriend schap-WVGV 2 8-4. De Engelse coureur Stirling Moss zal id de wedstrijd om de Grote Prijs van Argen tinië uitkomen voer een nieuwe Zuici- amenkaanse stal, zo heelt de manager van deze stal, Giambertone, verklaard. Voorts komen de Argentijnen Menditeguy, Gonza les, Fangio en Mieres, de Fransman Behra, de Amerikaan Schell, de Italiaan Godi, de Engelsman Gould en de Australiër Kava- nagh voor deze stal uit. i' xjs- In Singapore zijn twee kampen ingericht voor de uit Indonesië geëvacueerde Nederlanders. Het ene kamp is in de marinebasis ten noorden van de stad en het andere ligt op de oostkust van het eiland in het Changi-district ongeveer 900 meter van het strand in een prachtige omgeving. BOVEN: De huisjes waar de vrouwen en kinderen in ondergebracht worden. ONDER: Een deel van het bijbehorende tentenkamp voor de mannelijke evacué's. Bij het controleren van de uitgezette route van de internationale Tulpenrallye is gebleken, dat de rallye-karavaan juist op een marktdag door een Franse plaats zou trekken. Aangezien deze plaats in één van de belangrijkste etappes ligt en daarom niet omzeild kan worden koos het organiserend comité als uitweg een vervroeging van de start naar zaterdag 26 april 1958. De slot-klassementsproef op het Zand- voortse circuit wordt hierdoor op Ko ninginnedag. 30 april, gehouden, zodat vele autosportliefhebbers deze races zullen kunnen bijwonen. Op 74-jarige leeftijd is maandagmor gen overleden prof. dr. J. de Zwaan, "bud-lid van de Eerste Kamer der Sta ten Generaal en oud-hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden. Prof. de Zwaan was op zondag 14 april j.l. vijf tig jaar predikant. De vijftien Nederlandse schaatsenrij ders die momenteel in Scandinavië trai nen, zullen de Kerstdagen doorbrengen te Vaalaadalen, in Zweden, samen met het gezin van Goesta Olander. De omstandigheden voor de training zijn tot dusverre verre van gunstig ge weest, doch tijdens het afgelopen week eind maakte een temperatuur van min twee graden ijs-training mogelijk, zo vertelde Broekman, die zaterdagavond uit Vaalaadalen te Hamar is terug gekeerd. „We hebben nog geen trainingstijden genoteerd, maar De Graaff, Pesman en Van den Berg leken reeds in goede vorm te zijn en zij zullen waarschijnlijk goed van zich afbijten in de wedstrijd in het Bislet-stadion in Oslo op 10 en 11 januari tussen Noorwegen, Zweden en Nederland", zo vertelde Broekman. Natuurlijk zal Broekman ook aan deze wedstrijd meedoen. Hij is aan zijn elfde seizoen bezig. Zijn naam is in heel Noorwegen bekend en als men een telefoongesprek met hem wil hebben, behoeft men zijn naam maar te noemen aan de telefoniste in Oslo en de verbinding komt vlot tot stand. Als men hem een brief wil sturen, is alleen zijn naam op de enveloppe vol doende. „Ik wil alles geven ook in dit sei zoen", vertelde Broekman en hij voegde hier aan toe, „ik ben nog niet van plan het hardrijden op te geven. Mijn eerste doel is thans Nederland nog te kunnen vertegenwoordigen op de Olympische Winterspelen te Squaw Valley in 1960". De Nederlandse kolonie wordt op 29 december in Hamar verwacht. Daar zal nog intensief getraind worden en een wedstrijd gereden worden, voor tien dagen later in Oslo de internationale wedstrijd gehouden wordt. Te Hamar zullen de Nederlanders logeren in de po pulaire jeugdherberg die op slechts 10 meter van het beroemde Hamar-stadion Voigens Broekman zullen de officieuze .Nederlandse kampioenschappen te Ha mar gehouden worden tijdens het week eind volgend op de landenwedstrijd in Oslo. Die kampioenschappen tellen te- (Van onze tafeltennismedewerker) Smash is er in de hoofdklasse tafel tennis in geslaagd zijn laatste wedstrijd van de eerste neift in een verdienste lijk gelijk spel tegen Scylla om te zetten. Will van Zoelen was bij de Leidenaren niet te genaken, maar met v. d. Voort en Verkerk wisten Habes c.s. wel raad. Door dit resultaat behield Smash zijn fraaie derde plaats met slechts een punt minder dan nummer twee, Wibo 2, dat 10 punten heeft. Slechts twee overgangsklassers kwa men ditmaal achter de tafel en beide moesten een nederlaag incasseren. Vitus was bepaald kansloos tegen TOG en GTTC verspeelde een van zijn beschei den kansen om uit de gevaarlijke hoek te komen door met 6-4 van Povac 2 te verliezen. Invaller Harry Volman deed het voor Vitus nog het beste tegen TOG, Hij versloeg Dik Kuiper in drie games. Voor het overige konden de Blaricum- mers alleen nog het dubbel winnen Theo Blom was in uitstekende vorm in de wedstrijd Povac 2-GTTC en liet dan ook drie winstpunten voor zich noteren. Piet Sleper, die helaas weinig tijd ter beschikking had, kon alleen van Schepers winnen, terwijl Vermolen ge heel zonder winst bleef. Ook het dub bel konden de Haarlemmers net niet winnen. Zoals uit de ranglijst blijkt, begint de positie van GTTC bepaald pre cair te worden, Smash 2 9 7 2 16 64—26 Disnie 8 6 1 1 13 39—31 Sparta 4 8 5 2 1 12 34—46 UBTV 2 9 3 4 2 10 52—38 TOG 9 3 4 2 10 4842 Nedlloyd 2 9 2 5 2 9 47—43 Vitus 9 3 2 4 8 41—49 AMVJ 9 2 3 4 7 36—54 Povac 2 10 2 2 6 6 4555 GTTC 9 2 7 4 34—56 Onder Ons 9 1 1 7 3 28—52 Advertentie eindhoven vens als een wedstrijd tussen Neder land en de stad Hamar. Uitslagen van de draverijen te Hit versum luiden: Azalea-prijs. 1980 m. 1. Unique. Ha nover (H. J. v. d. Weijer) 3.09.1 1.35.6: 2. Ukkie Guy; 3. UranieHHollandia. Tot. winn.: f. 19,20, pl. f. 4,60; f. 4,60; f. 3,80; f 7.50. Gek.: f 12.50, cov.: f 8.10. Begonia-prijs. 1960 m. 1. Vala (N. Oos- ting) 2.59.9 1.31.8; 2. Uno Pronto; 3. Titan Pluto. Tot.: winn.: f. 4.pl.: f 1.90; f 6.60; gek.: f 16.80; cov. f 30.60. Cyclamen-prijs. 2360 m. 1. Unwaers- fugel S (K. Woudstra) 3.34.9 1.31.1; 2. Vancouver Scott; 3. Veratonka. Tot.: winn.: f 11.90; pl.; f 3.60; f 2.70; f 1.90. Gek.: f 13.—; cov.: f 7.80. Seringen-prijs. 1260 m. 1. Simone (A. R. Notteman) 3.31.3 1.28.8; 2. Tom Mix; 3. Troubadour. Tot.: winn.: f 1.40; pl.: f 1.40; f 2.50; f 2.30. Gek. f 4.30; cov.: f 10.80. Rozen-prijs. 2360 m. 1. Tab or Harves ter D (B. Dapper jr.) 3.30.5 1.29.2; 2. Sandra; 3. Sjakie Scott. Tot.: winn.: f 3.30; pl.: f 1.50; f 2.20. Gek.: f 9.30; cov.: f 4 Orchideeën-prijs. 2860 m. 1. Sita (W. H. Geersen) 4.11 127.8; 2. Typhoon; 3. Prinses Zora. Tot.: winn.: f 3.90; pl. f 1.69; f2.—; f 1.40. Gek.: f 17.50; cov.: f 8.50. Anjer.prjjs. 1960 m. Eerste afdeling: I. Postduifje G (L. J. van Harlingen) 2.52.1 1.26.5; 2. Sally Harvestei D; 3. Quick Fire. Tot.: winn.: f 6.—; pl. f 1-90; f 1.50; f 1.40, gek.: f 6.10; cov.: f 6.60. Anjer-prijs. 1960 m. Tweede afdeling. 1. Ralph Erebus (G. v. d. Wal) 2.47.9 1.25.7; 2. Raleigh Harvester; 3. Q. Bas- com. Tot.: winn.: f 2.90; pl.: f 1-40; f 2.40; f 1.40; gek.: f 5.70; cov.: f 8.40. Crysanten-prijs. 2400 m. 1. Tiende van Zora (E. Leeman) 3.30.4 1.27.7; 2. Regina Spencer; 3. Omar .Spencer. Tot.: winn.: f 4.70; pl. f 1.50; f 1.60; f 1.90; gek.: f 7.60; cov.: f 4.40. Rozen-prijs. 2360 m. 1. Qui Suit (A. R. Nottelman) 3.27 1.27.7; 2. Quick Bon- gershof; 3. Sally's Bertha. Tot.; winn.: f 1.90; pl.: f 1.50; f 1.90; f 6.30; gek.: f 6.30; cov.: f 3.70. Totale omzet: f 157.319. Zondag is in Den Haag voor de twaalfde keer gestreden om de Bevrij dingsbeker. Het waren uiteindelijk En gelbert en Kardolut, die in de finale met ieder vier gewonnen partijen aan de kop stonden, zodat een barrage moest beslissen. Het is de spannendste partij geworden van het gehele toernooi. Fan tastisch was het hoe de sterke Engel- bert de vroegere Nederlandse kampi oen Kardolus tot een uiterste krachts inspanning dwong. Engelbert besliste na een gelijkopgaand begin de strijd dan ook in zijn voordeel (5-3). De uitslag luidt: 1. W. Engelbert (Entre Nous); 2. K. Kardolus (Vrije Wapenbroeders); 3. B. Heydenrijk (Zaal Van den Berg); 4. J. Kuipers (S. V. Huygens)5. A. Tan (Zaal Abrahams); 6. W. Mandl (Zaal Van den Berg). Advertentie NATION. PAASBEDEVAART: 28 maart t/m 22 april 1958 NATION. ZOMERBEDEVAART: 2 t/m 26 augustus 1958 Inlichtingen tot 1 febr., resp. tot 1 juni te bekomen bij: Nation. Bureau, Paters Assumptionisten, BOXTEL, Missiehuis St. Theresia, Telef. 472. Een mens moet niet aldoor hetzelf de doen, vindt Pa van Uzzel. Zo nu en dan moet er eens wat variatie komen in zijn toch al zo moeilijk be staan. Dit geldt, om maar eens op ons eigen terrein terug te komen, evenzeer voor de puzzelma ker als voor de puzzelaar. Daarom heeft Pa gemeend, deze keer maar eens van het ge bruikelijke kruis woordraadsel af te moeten stappen. In plaats daarvan brengt hij U een cirkelraadsel met spreekwoord. Het is de bedoeling, hierbij van buiten naar binnen woor den van zeven let ters in te vullen, die allemaal op een N eindigen. Bij juiste invulling ont staat dan in de buitenste cirkelrand, in de vakjes 1 t.m. 23, een bekend ge zegde. 1. gezond maken, zuiveren 2. grote vrucht 3. door ondervinding bekwaam 4. bezorgen 5. gelijk maken 6. doen alsof men iemand niet ziet -7. kapseizen 8. kinderziekte 9. bezwaren inbrengen 10. aanklampen 11. luidruchtig slapen 12 een bepaald spel beoefenen 13. irriteren Vertaald door l. Govers van Geuns. 52 Toen de grote dag aanbrak was er dezelfde over vloed aan bloemen en lekkernijen als de vorige keer en meer dan gewone opwinding. Ditmaal zou met alleen Hentz komen maar ook de vreemde jonge vrouw uit Oostenrijk, die twee weken bij ons zou blijven. Ze zou ons laten zien hoe we het beste allerlei dingen voor Hentz zouden kunnen doen, zo- als naar bed brengen en opstaan, aankleden, in en uit een auto stappen en andere oefeningen. Fred wachtte Hentz en Lottie op in Atlanta en kwam pas om tien uur 's avonds in Perry aan. Lr waren een vijfentwintigtal familieleden in huis toen de auto de oprit inreed. Velen renden naar buiten om Hentz te verwelkomen en ik geloof dat Lottie iedereen een beetje raar vond doen. Ze was lich telijk verrast over de ontvangst. Nog voor ik met Hentz kon praten vroeg Ik me af hoe we ons die twee weken tegenover Lottie moesten gedragen als ze werkelijk zo gereserveerd was als ze zich voor deed. Lottie opende de achterdeur van de auto en ik zag tlentachterovergeleund op een stapel kussens zit ten. Ik voelde me een beetje verward en overbodig toen ik Lotties grote handigheid zag. Ik merkte dat Hentz en Lottie, wat zijn moeilijkheden betrof, een stilzwijgende verstandhouding hadden die ons buiten sloot, en we stonden er een beetje dom bij te kijken omdat we zo graag hadden willen helpen. Lottie toonde Fred en nog iemand hoe ze Hentz uit de wa gen konden krijgen. Het leek erg gemakkelijk. Fred duwde de rolstoel naar het huis en de zitkamer bin nen waar de rest van de familieleden zich verza meld had. Ze had een lage stem en met een char mant accent zei Lottie tegen Hentz: „Je moet nu wat gaan liggen". Die twee wisten zoveel waar wij nog geen begrip van hadden en wij moesten nog heel wat leren. Hun vriendelijke, vakkundige ver standhouding gaf ons een gevoel van onbeholpenheid. Ik bood de gasten verversingen aan maar niemand wilde wat hebben. Ik meende dat het de situatie wat ongedwongener zou maken, maar onze familie leden wilden met Hentz en zijn charmante begeleid ster praten. Ik geloof niet me ooit zo weinig op mijn gemak gevoeld te hebben met Hentz, maar ik denk dat het mijn verlangen was om het hem thuis in ieder opzicht even gemakkelijk te maken als in het instituut. Ik wilde Lottie bewijzen, dat Hentz ouders had die hem konden helpen zijn moeilijkhe den op te lossen hoewel het leek of ze hieraan twij felde. Zoals zo vaak gebeurt met mensen uit een ver schillend milieu had ik Lottie volkomen verkeerd beoordeeld. Ze werd met de dag vriendelijker en een paar dagen later ontdekten we dat ze een echte komediante was. Ze gedroeg zich vreselijk waardig als we bezoek hadden, maar was ongeremd tegen over Hentz, Charles, Felton en mij en wij vormden een dankbaar gehoor voor haar. Ze was zeer intel ligent beheerste haar vak volkomen, en rustig be gon zé wat van haar wetenschap op ons over te dra gen Haar vader is een zeer vooraanstaand orthope disch chirurg in Wenen en sommige artsen van het instituut hadden Lottie ontmoet toen ze haar vader consulteerden. Ze hield van Amerika en dat werd nog versterkt doordat het deel van Wenen, waar zij woonde, door de Russen bezet was. Ze werd zich bewust van onze vastbeslotenheid al het mogelnke te doen om Hentz het leven draaglijk te maken. Op een dag hebben we zelfs samen zitten huilen om de moed die Hentz opbracht en zijn moei zame en opgewekte pogingen om de handicap te ver geten die het ongeluk hem opgelegd had. Lottie zag nu zelf de grote hulpvaardigheid van de mensen in Perry. Het weer was ondraaglijk, zo als het wel meer in augustus kan zijn en ik had geen keukenmeisje. Toen Hentz het ongeluk kreeg, had ik de kokkin ontslagen omdat we toch niet meer thuis aten. Ik had alleen een jong meisje om te hel pen het huis schoon te houden maar die kwam niet op zondag. De temperatuur op die eerste zondag, dat Lottie bij ons was, was zo vochtig warm en Kle verig dat je nauwelijks kon ademhalen als je a enige kamer met air-conditioning, die we naaa verliet. Een negerin, die we tante Celie noema had me beloofd dat ze samen met een andere vr alles voor ons op die dag zou doen. pen had voor Freds moeder gekookt toen hq nog kleine jongen was en we mochten h&ar pij graag. De andere vrouw zei, dat Fred haar man in staat had gesteld hun huisje teJko?fJL®rhei(j te iets terug wilde doen om hun grote dankba tonen. Nog voor we klaar waren met het ontmjt verschenen tante Celie en tante Beulah met witte, gesteven schorten. Tante Beulah zei het huis zou schoonmaken en tante Celie zou Tante Celie was de beste kokkin van de streeK. Zelfs als ze voor honderd gasten een rnaalüja moest bereiden, behield ze haar onverstoorbare kalmte en zelfvertrouwen en ze kon heerlijkheden maken zoals gebraden kippetjes, broodjes, citroentaart, soufflés en vele andere dingen. Na het avondeten, toen het huis en de keuken brandschoon waren, besefte ik dat lk deze augustus dag nooit doorgekomen zouzijn zonder hulp. Ik ging naar de keuken om tante Celie en tante Beulah te betalen, maar ik heb nog nooit zulke verbaasde en beledigde gezichten gezien. Ik zei: „Maar tante Celie, zondag is de grote dag van samenkomst voor jullie en ik wilde je zo graag wat geven voor je vriende lijkheid. Ik kan dit toch zomaar niet aannemen". Ze antwoordde: „Alstublieft mevrouw,'het heeft mij veel plezier gedaan dit te kunnen doen. Herin nert u zich nog toen mijn man zwaar ziek was en u hem uw goede elektrische fan bracht? Bent u het vergeten? Ik niet. En die radio, die u hem leende toen hij blind werd en zo'n behoefte had aan aflei ding. Neen mevrouw, dat weet ik nog heel goed Ik mag u allemaal veel te graag en ik vertrouw me neer Houser meer dan iedere andere blanke die ik ken" Tante Beulah was even onwrikbaar in haar afwijzing om enige betaling voor haar werk te ac cepteren. Wordt vervolgd) 14. wecKen 15 van een zegel voorzien 16. navolger 17. uitwissen 18. Stopplaats voor treinen 19. in het vooruitzicht 20. voor anker gaan 21. niet dezelfden 22. oorzaken voorzien. 23. van een aaium Oplossingen op briefkaart in te zen den tot en met 4 jan. 1958 aan 't Kas teel van Aemstel, afd prijsraadsel, N. Z. Voorburgwal bö, a aam, met vermei- ding: ouder of jonger dan 18 jaar. De prijswinnaars zijn; Mevr- van Rheenen, Rustenburger straat 434, Amsterdam; H. Bogaard, Coornhertstraat 30, Haarlem- J. Siegers, Dr. Kuyperstraat 3, Zandvoort. De sportcomrnissie van de K. N. Z. B. woa"PV^randeriri8 gebracht in de wijze, ?e nationale zwemkampioenschap- aio X? j aan zullen worden verwerkt. Zo- q in it t ent* zullen deze wedstrijden het wen - vormen van een serie selectie wedstrijden, die beslissend zijn voor de samenstelling van de ploeg, welke van 61 augustus tot en met 6 september 1958 in Boedapest aan de Europese kampioen schappen deelneemt. Om in die selectie iedere zwemmer en zwemster in de gelegenheid te stellen op meer dan een nummer met redelijke rustpozen te starten en tevens om het pro gramma van de nationale kampioenschap pen te doen gelijken op dat van de Euro pese titelwedstrijden, is de dagindeling geheel gewijzigd. Behalve op vrijdagavond, zaterdagmiddag en zondagmiddag (in 1958 op 8, 9 en 10 augustus), zullen ook num mers op zaterdagmorgen worden ingelast. Ook op zaterdagmiddag zullen dan finales worden verwerkt, zodat niet alle eindstrij den op zondag behoeven plaats te vinden. Eerste divisie: Lyon-Reims 1-2, So- chaux-Lens 1-0, Nimes-RC Paris u-1, Toulouse-Saint Etienne 2-3, Monaco-Be- ziers 2-0, Lille-Ales 1-0, Sedan-Valen ciennes 7-1, Nagers-Nice 2-1, Marseille Metz 2-2. De Belgische eredivisie: Berchem Sport-Daring Brussel 0-n, Beerschot.-CS Verviers 1-1, Union St. Gillis-La Gan toise 0-2, FC Luik-Antwerp FC 2-1, Til- leur FC-Anderlecht 1-3, Racing Meche- len-St. Truiden 0-0, Waterschei-Lierse SK 2-0. VAN LINKS NAAR RECHTS: 1. dus (Lat.); 3. zwerven: 7. insect! niet gesloten; 12. Chinese maat; 13. kl 15. in orde (afk.); 17. een der muzen; h rivier in Oostenrijk; 21. bevel; 22. soKt onderwijs (afk.); 23. muziekterm; 24. amerikaanse hoofdstad; 29. te kort f%er- 30. bocht; 32. snelle; 34. rondhout; 35- er* ste persoon (afk.); 36. bouwland; 39. j denkingsdag; 40. bekende dierentuin» rondhout; 43. jaar (Fr.); 45. middele® zanger; 47. cent (afk.); 48. plantje! Jj, jaargetijde; 54. bijwoord; 55. speelgoed; drank; 58. vervaardigingsplaats; 60. ge.*t aand. (afk.); 61. zedig; 62. afstandsrfü; (afk.); 64. steun; 65. mening; 68. opdr*c 69. narigheid. VAN BOVEN NAAR BENEDEN: 1. jong dier; 2. sterrebeeld; 3. Christel feestdag; 4. voorzetsel; 5. Chinese b>- 6. water in Friesland; 8. stofmaat; 9. tf° - jesnaam; 10. kloosterzuster: 11. reken'»6. 14. Frans pers. voornaamw.; 16. voert»'6, 18. weerom; 20. persoonsafbeelding; L morsdoek; 22. zangnoot; 25. koerier; sierlijk; 27. uitheems zoogdier; 28. feestflO»' 31. land in Europa; 33 aJtl®t0lek beroep; economische ontwricht")g 38. deel van ee> kasteelmuur; 41. muziekteken; 44. soo hardloopwedstrijd, 45. rivier op Sumatra 46. zoogdier; 49- het romeinse rjjk (afk-b 50 iizeroxyde, 52. netto (afk.); 53. ver» 56. uitroep van Diin; 57. plant: 59.- Ier; ud voedsel; 63. pers. voornaamw.; 66. go' (Fr.): 67. eerwaarde heer (Lat. afk.). In het Domhotel te Utrecht is za^e(n bag het laatste voortoernooi (het Kandidatentoernooi) om het persopniCjj schaakkampioenschap van Nederlao begonnen. De uitslagen van de partijen uit eerste ronde zijn: Van Weezel-JonK man afgebr.. dr. Barendregt-Bink 1; Orbaan-Quakkelaar 1-0, Van Scheltin£a_ Bredevoort afgebr., Van Berlo-Crabbe»' dam afgebr., ir. Van Up-k-ir. Von Steenis 1-0. Van de tweede ronde zijn de result9' ten: Bink-Van Scheltinga 1-0; Bred6' voort-ir. Van Donk 1-0; Qnakkelaar-V»1' Steenis afgebr.; Orbaan-Van Berlo gebr.; Crabbendam-Van Weezei 1-"' Jonkman-Barendregt afgebr. Vooraf zijn reeds enkele parti)®11 voor de volgende ronden g. ,--eld. 'V resultaten zijn: Crabbendam-Va*1 Scheltinga 0-1, dr. Barendregt-Va11 Scheltinga Yq-Y Orbaan-dr. Baref dregt Yi-Ys- De stand luitdi nu: 1. Barendregt 2+1 afg. (4); 2. Of baan l'A+1 afg. (3); 3. Van Scheltinga 1% 1 afg. (4); 4. Bredevoort 1+1 af* gebr. (2); 5. Crabbendam 1+1 afgebr- (3); 6. Bink en Van Donk 1(2); 8- Joi. an en Van Berlo 0+2 afg. (2)! 10. Van Weezei, Quakkelaar en Va" Steenis 0 1 afg. (2). De vijf best geklasseerde schaker® komen in het eindtoernooi om de titel- Voor dit toernooi zijn reeds geplaatst de nummers 1 t/m 6 van de vorig® kampioenswedstrijd. Er blijft dan nog een plaats over voor een speler, di® door de plaatsii g ommissie wordt aangewezen. Zaterdag 28 december speelt de ama* teur-eerste klasser D.W.V. in Ai .-ter* dam-Noord een wedstrijd tegen he* voorlopig Nederlands zaterdagelftal- dat zich voorbereidt op de komend® inter idwedstrijden tegen België eb Frankrijk. Het zaterdagelftal is als volgt samen* gesteld: doel: Van der Gaag (Excel* sior-Mars,sluis); achter: Luitjens (Bl_- Wit) en Pluimgraaf: (Quick Boys) midden: Van Duyn (Quick Boys), Otto (A.M.V.J.) en De Graaf (IJsselmeer- vogels)voor: Dorgelo 'Oranje Blauw) Nieuwstraten (Zwart Wit), Van Dal'' sen (Genemuiden), Kerkdijk (Sparta) en Molema (Ter Leede).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 6