Ontmoeting van Soekarno met Macmillan te verwachten De Times of India meldt Brits-Amerikaanse bemiddelingspoging Volle kerken in Djakarta Tot dusver 71 personen in Djakarta gearresteerd Drie nieuwe leden benoemd in Russisch partijsecretariaat Hebben Russen de maan al bereikt GELUKKIG 'MORRIS menu Reeds bijna 10.000 Nederlanders uit Indonesië geëvacueerd l.v.m. de aanslag op Soekarno Schepen in moei lijkheden SCHIPHOL IN DE MIST Zaroebin in Washington vervangen door Mensjikov Zoon vermoordt zijn ouders NOTARIS GEVLUCHT Het weer Het weer in Europa VRIJDAG 27 DECEMBER 1957 o 81ste JAARGANG No. 29794 Dr. Van Roijen brengt Indonesië weer ter sprake in Washington H. Vader draagt H. Mis op in particuliere kapel Vermiste bejaarde man verdronken lit# iSÉF llÉF^ mmÈÊSmmmmÊm: m Op Eerste Kerstdag Toestel met evacué's geland in Londen o FoertsevaKiritsjenko en Igantov Drama in Belgische grensplaats Ternaaien 50 mille verduisterd Zoon vindt bejaarde vader dood in zijn woning Suède Dames/Herenjasjes Plaatselijk mist ik heb vtuiiOgk. dekens! Weinig verandering van de dag J NEEM BLIKGROENTEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J J W Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. De correspondent in Djakarta van het Indische blad „Times of India" bericht, dat er begin januari te Nieuw Delhi een ontmoeting plaats zal hebben tussen de president van Indonesië, ir. Soekarno, en de Britse premier, Harold Macmillan. Volgens deze correspon dent worden er sinds enige tqd van Britse en Amerikaanse zijde pogingen in het werk gesteld om Nederland en Indonesië weer aan de conferentietafel te krijgen. Het onderhoud tussen Soe karno en Macmillan zou bedoeld zijn o- deze pogingen meer kracht bij- te zetten. In Nieuw Delhi is officieel bekendgemaakt, dat president Soekar no 6 januari per vliegtuig in Calcutta aankomt en daags daarop in Nieuw Delhi. Premier Macmillan wordt 8 ja nuari voor een officieel bezoek in Nieuw Delhi venvacht. Soekarno zal vier da gen in Indië blijven. Hij brengt daarna bezoeken aan Egypte, Pakistan, Cey lon, Burma, Siam en Japan. United ?.ress outleent aan de „Times of In dia", dat Soekarno op 25 januari in To- k|o arriveert. Hij zal daar waarschijn lijk deel nemen aan de ondertekening van het Japans-Indonesische vredes verdrag en het verdrag over de Japan se herstelbetalingen aan Indonesië. Daarna zou hij in Japan veertien da gen vakantie nemen. President Soekarno en oud-vice-pre- sident Mohammad Hatta zullen vol gens het A.N.P. nog voor het vertrek .van Soekarno naar Indië een ontmoe ting hebben. De bijeenkomst van deze twee nationale leiders zal ook worden bijgewoond door leden van regering en parlement. Volgens de betrokken zegslieden zal tijdens dit onderhoud worden gezocht naar de meest geschik te vorm van samenwerking tussen Soe karno en Hatta. De vorige week rapporteerde een door het parlement ingestelde speciale com missie niet geslaagd te zijn in Jiaar taak van het vinden van de beste vorm van samenwerking tussen de beide leiders. Volgens deze zegslieden zijn de tech nische regelingen voor het houden van de nieuwe bespreking toevertrouwd aan het kabinet. Zij voegden er aan toe, dat nog niet vaststaat wanneer de bijeen komst zal worden gehouden, doch zij gaven te kennen, dat het zal zijn voor dat de president naar Indië vertrekt. Japanse reders hebben gisteren in principe besloten Indonesië 75.000 ton scheepsruimte te lenen. Dit is volgens Reuter in Tokio meegedeeld door de president van de scheepvaartmaat schappij Foedji, Eizo Nagapka. Onder leiding van de president van de Japan se redersvereniging, Katsoemi Yama- gata, hebben zes reders over deze kwestie onderhandeld met een Indone sische seheepvaartdelegatie, die onder leiding stond van S. E. Haznam. De Japanners zullen 26 vracht-, tank- en passagiersschepen uitlenen voor de tijd van zes maanden. De overeenkomst zal telkens voor de duur van zes maanden kunnen worden verlengd. De schepen worden eind ja nuari, begin februari in Indonesische havens verwacht. Volgens United Press zal Indonesië de huurprijs bij vooruitbe taling in ponden sterling voldoen. Indo nesië geeft de voorkeur aan schepen met Indonesische bemanningen, maar de scheepsofficieren mogen Japanners zjjn. Voortaan zullen vliegtuigen van de Air India International op de lijn Lon- den-Sydney ook Djakarta aandoen. Daags voor Kerstmis zijn de „Wa terman" en de „Sibajak" met, respec tievelijk 700 en 255 Nederlandse eva- cué's uit Tandjong Priok naar Singapo re vertrokken. Zwaar bewapende Indo nesische militairen bewaakten de kade, De Nederlandse ambassadeur in Wash ington, dr. Van Roijen, heeft gisteren op het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken te Washington een „algemene bespreking" over de toe stand in Indonesië gehad met Elbrick, onderminister voor Europese zaken, aldus meldt Reuter. Een woordvoerder van de Nederlandse ambassade zeï na de bijeenkomst, dat dr. Van Roijen El brick op de hoogte had gebracht van de ontwikkeling sedert minister Luns met zijn collega Dulles over deze zaak had gesproken in Parijs. In het bijzonder had dr. Van Roijen het feit ter sprake gebracht, dat In donesië de zeeën tussen de eilanden tot territoriaal water heeft verklaard. Nederland nam dit zeer ernstig op. Na zijn onderhoud met Elbrick, dat 20 minuten had geduurd, verklaarde dr. Van Roijen tegenover de pers, dat zijn regering met grote zorg is vervuld over het lot van de Nederlandse staats burgers die Indonesië moeten verla ten. „De manier waarop onze land genoten worden behandeld, druist tegen alle beginselen van het internationale recht in", zei hij. „Zij moeten opbre ken zonder dat zij hun bezittingen mo gen meenemen". toen de passagiers aan boord gingen. De Nederlandse diplomatieke verte genwoordiging in Djakarta heeft giste ren meegedeeld te verwachten, dat voor het einde van dit jaar tienduizend Nederlanders Indonesië zullen hebben verlaten. De vertegenwoordiging maak te voorts een voorlopig afvaartschema voor de rest van december en voor ja nuari bekend en deelde mee, dat de In donesische regering opnieuw heeft toe gezegd steun te verlenen bij de uitvoe ring daarvan. Het voorlopig afvaartschema ziet er als volgt uit: 30 december Willem Ruys van Priok naar Rotterdam, 31 december Waterman van Soerabaja naar Singapore en Orantes van Singa pore naar Europa, 8 januari Water man van Soerabaja via Priok naar Rotterdam, 11 januari Oceania van Priok naar Europa, 12 januari Hima laya van Priok naar Nederland, 15 ja nuari Toscane van Priok naar Genua, 20 januari Organa van Belawan naar Nederland, 27 januari Grote Beer van Soerabaja via Priok naar Nederland, 31 januari Oranje van Priok naar Am sterdam. Tot dusver zijn in Singapore onge veer 3.500 Nederlandse evacué's aan gekomen, 716 zijn inmiddels naar Neder land doorgereisd. Dinsdag is van Schip hol naar Singapore vertrokken kolonel M Vooren van het Rode Kruis Corps. Hij, zal in Singapore minstens twee maanden optreden als contactman tus sen het Britse en het Nederlandse Ro de Kruis. United Press meldt uit Singapore, dat verschillende firma's met belangrijke vestigingen in Indonesië de mogelijk heid onder ogen zien om hun Neder lands personeel in Indonesië te vervan gen door Engelsen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiii De katholieke en protestantse kerken in Indonesië zijn tijdens de Kerstda gen overvol geweest, zo meldt United Press. In de Kerstnacht was de be langstelling zo groot, dat velen in Dja karta geen kans zagen de kerkgebou wen binnen te komen. Ondanks de assa-evacuatie hebben de Neder landers hun oest gedaan het Kerst feest zo bewust mogelijk te vieren. Ook de Nederlandse evacué's in Singa pore hebben er van gemaakt, wat er van te maken viel. In de kampen zijn Kerstdiners geserveerd en het Neder landse consulaat heeft handen vol werk ■had aan het verpakken en distri bueren van vele honderden Kerstpa- ketten, die door goede gevers van ve lerlei nationaliteiten waren samenge steld. -.adio Vaticana heeft in de Kerst nacht de Heilige Mis uitgezonden, lie door Paus Pius XII in de kleine kapel van zijn particuliere vertrekken is op gedragen. Op de middag van de Eerste Kerstdag verscheen de Heilige Vader enige t\jd voor een van de vensters van het Vaticaans paleis om de ongeveer 5C.00O gelovigen te negenen, die op het St. Pietersplein waren samengekomen. Duizenden bedevaartgangers hebben de Nachtmis bijgewoond, die dit jaar weer in de kleine ommuurde stad Bethlehem is opgedragen. De patriarch van Jeru zalem. mgr. Alberto Gori, droeg de Heilige Mis op in de Kapel van de Kribbe, die ligt in de „Kerk der Ge boorte". Hij leidde ook de processie, die van Jeruzalem via de Mandeibaum- poort naar Bethlehem is getrokken. Uit het water van de Prinsengracht te Amsterdam is het levenloze lichaam van de 82-jarige heer J.F.M. Sandber- gen gehaald, die al enige dagen werd vermist. Het is de politie niet bekend hoe de heer S. te water is geraakt. James Richards, Democratisch afge vaardigde voor Zuid-Carolina, heeft zijn ontslag ingediend als Eisenhowers spe ciale raadgever voor vraagstukken be treffende het Midden-Oosten. Bjj verkiezingen in Bulgarije heeft zondag 99.95 procent der stemgerech tigden zijn stem uitgebracht op het (communistische) Vaderlandse Front. In Sofia stond het front er niet zo best voor. Daar kreeg het slechts 99.89 pro cent. Het hier afgebeelde kleine radiozendertje „Sarah" genaamd (dit zijn de begin letters van „Search And Rescue And Homing") heeft dezer dagen zijn grote bruikbaarheid bewezen bij een demonstratie voor autoriteiten uit het land van herkomst, Denemarken. Het toestelletje werd in open zee neergelaten op een afstand van 120 kilometer uit de kust. Een vliegtuig en een reddingsboot konden de plaats gemakkelijk en zeer nauwkeurig vinden! Het toestelletje is zo klein dat het zelfs in een reddingsgordel naar behoren functioneert; het heeft een reik wijdte van 100 tot 150 kilometer en zal in de toekomst grote diensten aan schip breukelingen kunnen bewijzen. Op de avond van Eerste Kerstdag kwam een vliegtuig met repatriërenden uit Indonesië vanuit Singapore op Schiphol aan. Velen hadden niet meer kleding bij zich dan hetgeen zij aan hadden en het Rode Kruis had dan ook druk werk met het uitreiken van kledingpaketten. Geduldig wachtten allen op hun beurt zoals deze moeder met haar kindje. Het Indonesische leger heeft giste ren een communiqué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat in verband met de aanslag op 30 november j.l. op president Soekarno tot dusver 71 arrestaties zijn verricht, aldus meldt A.F.P. Het hoofd van de militaire in lichtingendienst, luitenant-kolonel Soekendro, heeft meegedeeld, dat zich onder de arrestanten leden van de Islamitische strijdgroep Darul Is lam, militairen en buitenlanders be vinden. De buitenlanders, waar het hier om gaat, zouden volgens United Press twee inwoners van Malakka zijn, leden van de Maleise Overzeese Jeugdbond. Aanvankelijk was gemeld, dat de voorzitter van de grote Islamitische partij Masjoemi, Mohammed Natsir, zich onder de arrestanten bevond, maar later bleek, dat niet hij, doch een neef van hem was gearresteerd. Ook een neef van generaal Nasution, de stafchef van de Indonesische land macht, is opgepakt. Nasution heeft inmiddels een van zijn adjudanten naar Makassar ge stuurd om daar een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van een vuur gevecht, dat daar zondagavond tussen twee groepen militairen heeft gewoed. In totaal hebben acht militairen bij dit treffen het leven verloren. Officieel is verklaard, dat de militairen een vete van „persoonlijke aard" hebben uitge vochten, maar de consignatie van alle troepen, die terstond na het vuurge vecht werd uitgevaardigd, duurt nog steeds voort. De militaire bevelhebber van Makassar heeft de burgerbevol king opgeroepen de kalmte te bewaren. Tijdens een persconferentie heeft een woordvoerder van het Indonesische leger dinsdag volgens Reuter medegedeeld, dat kortgeleden in Ambon, de hoofdstad van het gelijknamige eiland in de Mo- lukken, een poging om het plaatselijk be stuur omver te werpen is verhinderd. Als een bemand projectiel ziet dit nieuwe jachtvliegtuig er uit, dat binnenkort door de Amerikaanse luchtmacht in dienst zal worden genomen. Dit toestel, de Lockheed F-104 Starfighter, kan meer dan tweemaal zo snel vliegen als het geluid. Dank zij twee extra brandstoftanks met een inhoud van elk 800 liter, die aan uitsteeksels onder de vleugel hangen, kan het toestel vrij lang in de lucht blijven. „Wij z{jn de toestand in de Molukken nog steeds meester, omdat wij juist op tijd ingrepen". Dit gebeurde 13 december. Er is even wel niet gevochten, zo voegde de woord voerder er aan toe. Er werden 25 ar restaties verricht, waaronder „vijftien belangrijke". Twee keer op Eerste Kerstdag heeft een schip in moeilijkheden verkeerd. Omstreeks half één in de middag, ter wijl boven zee een dichte mist hing, kwam van Huil de Nederlandse kust vaarder Zaanstroom, een schip van 496 ton van de Hollandse Stoomboot Maat schappij, geladen met stukgoed voor Amsterdam op het strand benoor den IJmuiden terecht. In plaats van tussen de pieren door te varen liep het schip langs de buitenkant van de Noord- pier en een stranding was niet meer te vermijden. Het schip zat echter niet muurvast. Er bleef beweging in en na ongeveer een uur gelukte het de kust vaarder weer vlot te krijgen, zonder dat er een sleepboot aan te pas behoefde te komen. Om half vier ving Ostende Radio een noodkreet op van de Bel gische kotter O 274, dat een bericht was opgevangen van de in nood ver kerende kotter Elaine André Z 291. Op ongeveer «0 mijl noordwest van IJmui den was het schip zinkende. De vijfkop pige bemanning was in de sloep ge gaan en vroeg onmiddellijke assistentie. Van IJmuiden vertrok direct de sleep boot Titan en van Terschelling voer de sleepboot Holland uit. De Belgische kot ter Z 290 was het dichtst in de buurt, gaf door de zinkende kotter te zien. Kort na half vijf verdween het schip in de golven. De bemanning werd door de Z 290 opgepikt en de sleepboten kon den onverrichterzake naar hun thuisha ven terugkeren. Niemand van de 59 Nederlandse evacué's, die aan boord van een Su per Constellation van. de K.L.M. had den gehoopt Tweede Kerstdag in Ne derland terug te keren, had enkele we ken geleden kunnen verwachten, dat in Londen een deel der Kerstdagen zou moeten worden doorgebracht. De eer ste van vier extra-toestellen, die de K.L.M. heeft ingelegd op de lijn Bangkok-Amsterdam, arriveerde don derdagochtend boven Schiphol dat ech ter in een dichte mist lag gehuld. Ge ruime tijd bleef het toestel in de lucht op beter weer wachten, maar tever geefs. Het werd tenslotte doorgestuurd naar Londen, waar het minder mistig was dan in Nederland. Enkele Europa-machines konden nog binnenkomen, maar ook de toestellen van de intercontinentale lijnen moesten uitwijken. Op het vliegveld te Düssel- dorf was het zicht beter. Hier landden een machine uit Tokio (via Bangkok) en een uit Singapore. Dit betekende voor de passagiers, onder wie vele re patriërenden uit Indonesië waren, een lange reis naar Schiphol per autobus. De machine uit Mexico bleef in Prest- wick wachten tot beter zicht op Schip hol. Tijdens de Kerstdagen zijn in de Sov jet-Unie enkele mutaties bekendge maakt, die volgens United Press zijn bedoeld om het secretariaat van het centrale comité van de Russische com munistische party te versterken. Me vrouw Ekaterina Foertseva, Alexis Ki ritsjenko en N. G. Igantov zijn in het secretariaat opgenomen. In verband daarmee is mevrouw Foertseva „ont heven van haar verplichtingen als eer ste secretaris van het centrale comité van de communistische partij in het dis trict Moskou". Kiritsjenko en Igantov zijn ontheven van soortgelijke functies, respectievelijk in de Oekraine en in Gorki. Mevrouw Foertseva, het enige vrou welijke lid van het partijpresidium, geldt als een der naaste medewerksters van partijsecretaris Khroesjtsjev. Zjj wordt in haar Moskouse functie opge volgd door Vladimir Oestinov. Kiritsjen- ko's opvolger in de Oekraine is Nico- laas Podgorny. Verder is volgens A.F.P. de eerste secretaris van het centrale partijcomi té in het district Leningrad, F. R. Koz- lov, benoemd tot voorzitter van de raad van ministers in de Russische federa tie. Hjj wordt in Leningrad opgevolgd door I. V. Spiridonov. De eerste secretaris van de partij in Op de avond vóór Kerstmis heeft zich in het Belgische plaatsje Groot- Ternaaien (8 km ten zuiden van Maas tricht gelegen) een vreselijk drama af gespeeld, waarbp eei. 23-jarige land bouwerszoon zpn 70-jarige vader en 55- jarige moeder vermoordde. De dader sloeg eers, met een stuk ijzer de vader dood. Dit gebeurde tegen zeven uur in de keuken van de boer derij. Even later doodde de zoon zijn moeder, toen zij met boodschappen thuis kwam. Na dit gruwelijke gebeuren richtte de dader een grote ravage in huis aan. Vervolgens begaf hy zich kort daarop per scooter naar Neder land, waar hij zqn verloofde, woonach tig te Meerssen, ging bezoeken. Samen met haar is hij 's avonds uit ge weest o.a. in Luik. Tegen half vier 's nachts keerde hij op de boerderij van zijn ouders, met wie hij jarenlang alleen heeft gewoond, terug en waar schuwde de politie, daarbij voorwen dend, dat zijn ouders tijdens zijn afwe zigheid door onbekende daders zouden zijn vermoord. De politie van Luik, Tongeren en Canne stelde direct een onderzoek in. De landbouwerszoon werd aanstonds ge- arresteerd en ingesloten te Canne. Don derdagmorgen heeft hij een volledige bekentenis afgelegd. Omtrent de motie ven van de moord tast men nog in het duister. Men twijfelt aan de gees- tesvermogens van de dader. Vast is komen te staan, dat de jongeman, die in zijn woonplaats niet slecht bekend stond, een geldbedrag van 5.000 Bel gische francs uit de woning van zön ouders had meegenomen. Dit geld heeft hij 's avonds in Luik vrijwel ge heel opgemaakt, ((Van een verslaggever) Sedert maandag zoekt de internatio nale politie-organisatie Interpol naar een 55-jarige notaris, die in Heemstede woon achtig is en in Amsterdam-Zuid zijn kantoor heeft. De notaris wordt er van verdacht voor ruim vijftigduizend gulden te hebben verduisterd ten nadele van erfgenamen van in de oorlog overleden Joden. De ingewikkeldheid van de erfe niskwesties van joodse nalatenschappen en de onbekendheid van vele erfgenamen zpn er de oorzaak van dat men nog geen volledig overzicht heeft van het totaal verduisterde bedrag. Toen de notaris onlangs controle kreeg van zijn boeken door de Kamer van Toe- 1 zicht, kwamen geleidelijk de tekorten aan het licht. De notaris wist zijn verduiste ringen ontdekt en verdween. De politie van het bureau Pieter Aertszstraat in Amsterdam wilde hem bij zijn kantoor opwachten, zette geregeld een post uit, maar de notaris keerde niet weer. Ook niet in zijn huis in Heemstede. Het bleek toen dat hij maandag met een van zpn twee auto's, een grijs-groene Opel-Kapi- tan TT 29-24, was weggereden, waar- schfjniyk naar het buitenland. De verduisteringen begonnen vpf jaar geleden. De notaris had het voorlopig beheer over de boedels van overleden joden. Het uitzoeken van de erfgenamen en het deel waarop zij recht hebben is een uitermate langdurige en ingewikkel de zaak. De notaris eigende zich steeds meer gelden toe van het vele dat onder zijn beheer berust. Hp trachtte zoveel mogelijk het ene gat met het andere te stoppen. Hij kwam overigens niet aan het geld van zijn andere cliënten. Hun zaken worden thans door een cbllega-notaris behartigd. Dinsdagochtend is de 77-jarige heer K.F. Beukman dood in zijn woning aan de Padangstraat in Amsterdam-oost aangetroffen. De zoon vond zijn vader liggende achter d uitendeur van het vrije bovenhuis. Hp was reeds eerder aan de woning geweest maar had op zijn bellen geen gehoor gekregen. De politie neemt aan, dat het slachtoffer tengevolge van een val van de trap om het leven is gekomen. Kazakstan, Ivan Jaklovev, is vervan gen door Nicolai Bjelajev. Deze laatst® maakt deel uit van het secretariaat van het centrale partijcomité van de U.S.S.R. De mutaties beroeren ook de diplo matie. De Sovjet-ambassadeur in Wash ington, Zaroebin, zal waarschijnlijk me- dio-januari naar Moskou terugkeren, waar hij plaatvervangend minister van buitenlandse zaken wordt. In zijn plaats gaat naar Washington Michail Mensjikov, voormalig ambassadeur te New Delhi en kandidaat-lid van het centraal comité van de Russische communistische partij. Mensjikov wordt in diplomatieke kringen te Washington beschouwd als een „vast houdende diplomaat", zo verneemt A.F.P. Het militaire en economische maand blad „Wehr und Wirtschaft" heeft in zijn laatste nummer medegedeeld, dat het zeker schijnt dat de Russen de op pervlakte van de maan al hebben be reikt. Sedert 4 november, aldus dit Westduitse olad, vangen Amerikaanse geleerden regelmatig radioseinen uit de ruimte op, die niet van de Spoetniks afkomstig kunnen zijn en precies de baan van de maan volgen. De Westelijke militaire leiders betwp- felen het nauwelijks meer dat de Rus sen de maan hebben bereikt en nog slechts op het juiste ogenblik wachten om dit bekend te maken, aldus „Wehr und Wirtschaft". Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veel bewolking en overwegend droog met plaatselqk mist. Matige zuidwestelijke wind. Weinig veran dering in temperatuur. Zon: 8.50-16.37. Maan: 11.53 Advertentie Het K.N.M.I. te De Bilt meldt: Tijdens de Kerstdagen is boven Zuid- Europ# een krachtig gebied van hoge- druk tot ontwikkeling gekomen, dat zich nu uitstrekt van de Azoren tot aan de Kaspische Zee. Langs de noordflank van dit gebied ontstond een brede zuidwestelijke luchtstroming, waarmee vochtige en betrekkelijk zachte oceaan- lucht over de Britse eilanden en de Noordzee wordt gevoerd. Ook Neder land kwam binnen het bereik van deze luchtmassa's. Plaatselijk ontstond een hardnekkige mist, waardoor het weer een somber karakter heeft gekregen. Het eerstkomende etmaal zal de lucht drukverdeling in onze omgeving vrij wel geen verandering ondergaan. In verband hiermede blijft het weer ne velig en tamelijk zacht. Advertentie U hebt het al kloar DOPERWTJES gr (uit blik) met ragoütsaus en champignons (blikje) w in 4 minuten klaar op tafel I remp aeersi. Station Weei neder afgei. 1 uur :4 uur Helsinki regen 3 1 Stockholm zwaar bew. 12 0 Oslo onbewolkt 1 0 Kopennage motregen 5 0.1 Londen mist 5 0 Amsterdam geheel bew. 5 0 Brussel onbewolkt 3 0 l. uxembui t mist -2 0 Parijs mist 0 0 Bordeaux mist 2 0 Nice onbewolkt 7 0 Berlijn geheel bew. 1 0 Müncher mist -8 0 Zürich mist -6 0 fienéve mist -3 0 Locarno onbewolkt -5 0 Wenen mist -4 0 Innsbruck onbewolkt -8 0 Rome regen 11 0A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1