Djuanda verweert zich tegen aanval van Hatta Heeft K.P.M. Djakarta verzocht haar schepen te charteren of te kopen Vier doden bij aanvaring in het Amsterdam- Rijnkanaal Sleepboot door een met stenen geladen schip overvaren Gevluchte notaris zich bij politie aan Communistisch plan ter verovering van Indonesië I Melk één cent duurder 80.000 Indonesiërs op Midden-Java hebben ernstig tekort aan voedsel Evacuatie uit Singapore goed op gang Bij zijn verlaten auto hielden recher- cheurs de wacht Schipper door slaap overmand? In volle vaart tegen stilstaande wagen gereden 1 Taktiek lijkt veel op communistisch optreden in Oost-Europa In grote steden 16-jarig meisje in badcel door gasverstikking omgekomen Het weer IK „ROELIE" SLOEG OVER DE KOP EN ZONK TERSTOND Meer vrouwen en kinderen naar Nederland Amerikaanse voorlichtingsdienst onthult Baby in wieg gestikt TIEN DODEN BIJ MIJN-EXPLOSIE IN DE V.S. Het weer in Europa i MAANDAG 30 DECEMBER 1957 81ste JAARGANG No. 29796 ■Wpl Ver duistering van drie ton Motorrijder aan zijn verwondingen bezweken 'f. ff il i f n I I I- tigs- I 1 i f I'll? m a TT 29 24 Stremming treinverkeer HaarlemBloemendaal Landingsgestel aan Spoetniks P.v.cLA. voor open gesprek met Indonesië Veertien mijnwerkers ongedeerd gebleven s&ee MORRIS before poe/6u/// NOORSE TRUIEN/SOKKEN Wisselend bewolkt BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 7. 7. W Boerrigter en Mr. WAM van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H v RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI7S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Premier Djuanda van Indonesië heeft Zaterdag ontkend' dat de maatregelen van de Indonesische redering om de Ne derlanders te bewegen afstand van West-Irian te doen, genomen zijn zonder voldoende vooroverleg. Hij zei volgens Reuter tegen verslaggevers van het In donesische persbureau Pia en Antara dat de anti-Nederlandse maatregelen genomen zijn in overeenstemming met van te voren opgestelde plannen. Ken nelijk vormden zijn woorden een ant woord op de aanval van Mohammed Hatta, de voormalige vice-president, die zoals gemeld kritiek heeft uitge oefend op de manier waarop de Indo nesische regering; de campagne tegen Nederlanders voert. Djuanda verwees naar de beslissin gen van de financiële en economische sectie van de staatscommissie, belast met de uitvoering van de maatregelen die het gevolg waren van de opzegging van de overeenkomst met Nederland van 1949, de overeenkomst die tot stand kwam na de zogenaamde Ronde-Tafel conferentie. Ook verwees Djuanda naar andere regeringsmaatregelen zoals die met betrekking tot de overmaking van de winsten van Nederlandse onderne mingen en de wet op buitenlandse in vesteringen. Hij zei dat al deze maat regelen gericht waren op het aanknopen van normale politieke en economische betrekkingen met Nederland. Het voor naamste doel was het intrekken van de voorrechten die de Nederlanders in In donesië genoten en de bevordering van de ontwikkeling van een krachtige In donesische economie, aldus Djuanda. Hij verklaarde voorts van mening te zijn dat Indonesië nooit een begin kan «naken met ue uitvoering van de plan- len en maatregelen als het moet wach ten totdat alle binnenlandse problemen geregeld zijn. Volgens het Indonesische persbu reau P.I.A. heeft Djuanda toegege ven dat de arbeiders niet op de rege ring gewacht hebben toen zij de Ne derlandse ondernemingen overnamen. Dit is gebeurd omdat elke overgeno men onderneming eigen plannen had om de Indonesische economie te ont wrichten, aldus Djuanda volgens P.I.A. De Indonesische premier heeft hieraan toegevoegd, dat de arbeiders, die van deze plannen op de hoogte waren, zelf, buiten de regering om, maatregelen hadden genomen. Djuan da verklaarde voorts dat het een ramp voor de Indonesische economie zou zijn geweest als de Nederlandse ondernemingen zichzelf hadden mo gen liquideren, want dan zouden zij Immers tijd hebben gehad om hun eigen plannen uit te voeren. Maar de regering van Indonesië heeft de Ne derlandse ondernemingen niet ge naast, aldus Djuanda. De Indonesi sche regering heeft het beheer over deze bedrijven aan zich getrokken om er zeker van te zijn, dat zij bhl- ven draaien en zullen werken voor de Indonesische economie. De regering is er zich van bewust dat de maat regelen, die zjj genomen heeft het In donesische volk tijdelijk zullen doen lijden, :.o vervolgde Djuanda. Maar deze maatregelen hebben ook ingrij pende gevolgen voor de Nederlanders. Volgens het persbureau P.I.A. heeft Djuanda gezegd dat Indonesië een der- gelyke vervoersovereenkomst alg het met Japan heeft gesloten, ook met an dere landen hoopt te sluiten. De K.P.m. heeft ons gevraagd of wij -bereid zijn haar schepen, die geregeld tussen de Indonesische havens voeren, te charte ren of te kopen. Wij zullen echter nooit op dit aanbod ingaan, aldus Djuanda. Hij vervolgde: „Wij zijn in elk geval niet van plan de Nederlanders voor rechten te verlenen. Hun belangen zul len in dit land op gelijke voet behan deld worden met die van andere 'an~ den. Dit zal ons standpunt zijn als de onderhandelingen later hervat moch ten worden". De Indonesische premier zei dat de Indonesische plannen om wa pens te kopen geen verband houden met de recente ontwikkelingen in het land. Al lang geleden was Indonesië van plan wapens te kopen. Djuanda verklaarde voorts, dat Indo nesië in zijn strijd om West-Irian geen anti-Westerse houding aanneemt. „Ik Nadat zaterdag met het Engelse schip „Orontes" 620 geëvacueerde Ne derlanders uit Indonesië uit Singapore naar Nederland waren vertrokken, zijn er in de kazerne van de Britse marine 28 geëvacueerden overgebleven en 69 in die van de Britse luchtmacht. Ongeveer 500 verblijven thans nog in de kazerne van de landmacht, van wie de meesten op 26 december te Singapore zijn aan gekomen. Met de „Waterman" die thans op weg is naar Soerabaja wor den 2 januari nog 800 mensen te Singa pore verwacht. waarna_ de „Water man" te Soerabaja en Djakarta andere evacuees gaat halen, die met dit schip rechtstreeks naar Nederland zullen worden vervoerd. Een aantal geëvacu eerden verblijft te Singapore ook nog in hotels en bij particulieren. Gedurende het weekeinde zijn ongeveer 200 Neder landers per vliegtuig uit Singapore naar Nederland vertrokken. zou de Nederlandse leiders willen vra gen welke bewijzen zij hebben om ons als anti-Westers te brandmerken". Om ziin bewering, dat Indonesië niet anti- Westers is, te staven, verklaarde Dju anda dat de Indonesische regering over weegt de concessie aan de ..Stanvac Oil Company" uit te breiden. Tenslotte zei Djuanda, dat er geen andere bui tenlandse dan Nederlandse ondernemin gen door de regering zijn overgenomen. Als dit toch is gebeurd, dan berust dit op een misvatting en heeft de regering de fout ongedaan gemaakt of is zij daar mee doende, aldus de Indonesische pre mier. Op een bijeenkomst met persverte- genwoordig -s, waarin hij enige mede delingen deed over de Indonesische wa penaankopen, heeft de Indonesische mi nister van buitenlandse zaken, Suban- drio, ook enige mededelingen gedaan over de voedingstoestand in Indonesië, bericht Reuter. De internationale stap pen, die Indonesië thans onderneemt, zo zei hij, geschieden tegen de achter grond van een nijpend tekort aan rijst in het binnenland. Sociale verzorgers hebben heden bekend gemaakt, dat in sommige delen van Midden-Java onge veer 80.000 mensen te lijden hebben on der een ekort aan voedsel. Het betreft hier streken, waar ook in het verleden veelal voedselnood heeft geheerst. De minister voor sociale zaken deelde op deze persbijeenkomst nog mee, dat in sommige districten een deel van de be volking zich voedt met veldmuizen. Het militaire bestuur in Midden-Java heeft bekend gemaakt, dat in deze streken 10.000 ton rijst zal worden ingevoerd en dat voorbereidingen worden getroffen om een deel van de bewoners over te brengen naar Zuid-Sumatra. ÏSSHjS :'f .«S; secretaris-generaal der V.N. Dag Hammarskjöld heeft een bezoek gebracht aan het Nabije Oosten. Men ziet hem hier in gesprek met enige officieren van een parachutisten-bataljon uit Indië, dat in de Gaza-strip gelegerd is. (Van een verslaggever) De sinds vorige week voortvluchtige 55-jarige notaris R., die ervan ver dacht wordt ongeveer driehonderddui zend gulden i te hebben verduisterd, heeft zich vannacht gemeld bij de po litie van he' bureau Pieter Aertzstraat te Amsterdam. De politie meende hem reeds vrijdagmiddag op de hielen te zijn, daar de grijsgroene Ooel Kapitan TT 2924, reeds achterhaald was. De wagen stond s sinds vrijdagmiddag ver laten voor het Gemeentelijk Lyceum voor meisjes aan de Reinier Vinkeles- kade in de hoofdstad. Onmiddellijk na dat de wagen opgemerkt was, betrok ken rechercheurs de wacht bij de auto, een vergeefse wacht overigens, want de 55-iarige voortvluchtige notaris wist uit zichzelf de weg naar het bureau. Het zal zeker enige maanden duren voordat de Kamer van Toezicht zich een volledig beeld heeft gevormd van de omvang der verduisteringen, aie door de notaris gepleegd zouden zijn. De zeer ingewikkelde gang van zaken bij de afwikkeling der nalatenschappen van in de oorlog omgekomen joden, heeft de verduisteringen voor controle rende accountants lang verborgen kun nen houden. Enige weken terug echter kwam bij controle aan het licht dat Op een kade in Amsterdam trof de poli tie de geparkeerde auto van notaris R. aan, die zich later bij de politie heeft gemeld. De motorsleepboot „Roelie die zaterdagochtend op het Amsterdam-Rijnkanaal werd overvarenbij welk ongeluk vier mensen om het leven zijn gekomenis door een drijvende bok gelicht. Hier ziet men het scheepje boven water komen. De vier ton metende motorsleepboot „Roelie" uit Zwartsluis is zaterdagmor gen omstreeks half zes in het Amster- dam-Rijnkanaal ter hoogte van de ge meente Breukelen door een met stenen geladen vrachtschip aangevaren. De sleepboot maakte direkt water, en zonk onmiddellijk. Aan boord van de „Roe lie" bevonden zich vier personen, die met de sleepboot ten onder gingen en verdronken. Hun lichamen zijn 's avonds om half negen geborgen, nadat een drij vende bok uit Amsterdam de sleepboot had opgetakeld. Op het moment van de ramp zag de schipper van de vrachtboot „vertrou wen" de heer A. B. uit Utrefcht, die met zijn boot, geladen met stenen on derweg was van Utrecht naar Vlieland, plotseling aan de linkerzijde de scheeps- lichten van een naderende boot op zich afkomen. De boot stevende schuin op hem af en een aanvaring was niet meer te voorkomen. Met een harde klap raak ten de beide boten elkaar. In de steven van de sleepboot, die toen nog niet als zodanig dooi de schipper van de vracht boot was herkend sloeg een enorm gat. De boot sloeg over de kop en werd door de ertrouwen" overvaren. On middellijk meerde de vrachtboot langs de wal en richtte de scheepslichten op de piek waar de aangevaren sleepboot ten onder was gegaan. Inmiddels passeer den ook andere schepen, die de plek waar de ramp was gebeurd met hun lichten afbakenden. Sirenegeloei van de schepen alarmeerden de enkele bewo ners die langs de kanaalstrook wonen. Onmiddellijk werd de politie te Breuke len gewaarschuwd en de rijkspolitie te water uit Nigtevegt. De gehele morgen heeft men op de plek van de scheepsramp gedregd, om dat men aanvankelijk in de veronder stelling verkeerde dat er een open vlet was aangevaren. In de loop van de och tend werd contact opgenomen met een bergingsmaatschappij te Amsterdam, die om half zes 's avonds de drijvende bok van de firma „Goedkoop" zond. Ruim twee uur namen de bergingswerk zaamheden in beslag. Omstreeks acht uur slaagde men erin de sleepboot op te takelen, waarna met het leegpompen Vrijwel alle Nederlandse ondernemin gen in Indonesië stellen nu hun em ploye's in de gelegenheid hun vrouwen en kinderen naar Nederland te zenden, zo heeft de correspondent van hel A.N.P. in Djakarta in kringen van de Nederlandse Kamer van Koophandel De Nederlandse gemeenschap in de Indonesische hoofdstad en andere ste den op Java begint meer en meer een mannengemeenschap te worden. Het besluit om vrouwen en kinderen te re patriëren betekent grote financiële of fers voor vele kleine ondernemingen. De financiële voorzieningen die de Nederlandse regering hee'ft getroffen, dekken de extrakosten niet volledig, hoewel de getroffen regelingen volgens de zegslieden van de Kamer van Koop handel in Djakarta vlotter in de prak tijk^ worden gebracht dan zij aanvan kelijk hadden verwacht. Vele kantoren hebben bijzondere maatregelen voor de repatriëring genomen, zoals het char teren van vliegtuigen en het vinden van accommodatie voor repatriërende ge zinnen. Doch in elk geval blijft het feit be staan, dat het overmaken van pen sioenpremies, spaarfondsen, schoolgel den e.d. naar Nederland door de In donesische regering is stopgezet. Een Nederlandse zakenman verklaarde, dat dit op zichzelf reeds het einde bete kent, omdat geen enkele Nederlander bereid of in staat is om te blijven wer ken zonder financiële zekerheid. De Nederlandse zakenlieden zijn nu begonnen met een ernstige bestude ring van de documenten van tijdelijke overdracht van het beheer van hun bedrijven. Bij de landbouwondernemin gen omvat de overdracht van de be drijven ook de banktegoeden en be paald wordt, dat het bestuur in het vervolg door Indonesische „pemim- pins" (zaakwaarnemers of „verwal- ters") zal worden gevoerd. van het vaartuig kon worden begonnen. In de kajuit vond met het stoffelijk over schot van de schipper van de „Roelie" de heer A. J. M. uit Zwartsluis en dat van de 27-jarige H. B. de knecht van de heer M. Later werden ook nog de lichamen van tw-> jonge mensen ge vonden, een kind van ongeveer zeven jaar, de zoon van de heer M. en een jongeman van omstreeks 20 jaar, broer van de schipper. Zij sliepen in het voor onder toen de ramp gebeurde. Verder vernemen wij nog dat de „Roe lie" vrijdag uit Zwartsluis is vertrokken. Het schip dat werkzaamheden verricht in Zeeland in het kader van het delta plan, zou naar Zeeland gebracht wor den waarna de bemanning met de trein naar Zwartsluis terug zou keren om daar het weekeinde door te brengen. De schipper stond als zeer kundige kapitein bekend. Uit het technisch onderzoek, dat de rijkspolitie te water heeft ingesteld naar het scheepsongeval, is gebleken, dat de sleepboot „Roelie" geen technische af wijkingen vertoonde. Ook de stuurin richting was in goede staat. Er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat de kapitein van de „Roelie" door slaap overmand is en uit de koers van zjjn vaarroute is geraakt. Een van onze verslaggevers had zon dag een kort onderhoud met de beman ning van het motorschip „Vertrouwen" dat na de aanvaring met de motorsleep boot „Roelie" met toestemming van de rijkspolitia doorgestoomd was op weg van Beez (België) naar Vlieland, en het weekend te Purmerend verbleef. De mannen waren totaal verbijsterd toen zij vernamen dat er vier doden bij de aanvaring te betreuren vielen. Zij wa ren daar op dat moment nog volkomen onkundig van. De zoon van de schipper had aan het roer gestaan en hield met het schip stuurboords vaarwater, zoals dat behoorde. Een tegenliggend schip voer eveneens aan de goede zijde. An der verkeer was er niet. ,-,Maar plotse ling" zo vertelde de schipper, „kwam de tegenligger te veel mijn kant op en gaf ik stuurboord roer om een aanva ring te vermijden. Direkt daarop gaf ik hard stuurboord roer toen ik bemerkte dat het vaartuig voor mij langs trachtte te varen. Dit had echter geen zin meer want de aanvaring was niet meer te vermijden. Ons schip schepte het an dere vaartuig letterlijk uit het water. Het sloeg helemaal achterover, kwam ondersteboven in het water te liggen en draaide toen weer in zijn normale stand en dreef langs stuurboord van de „Ver trouwen" naar achteren". De schipper heeft toen direct achteruitgeslagen, een sloep gestreken en naar overlevenden gezocht. „Met schijnwerpers hebben we de hele omgeving verlicht, maar alles wat ik gevonden heb is een reddings boei en een pijlstok", zo verklaarde hij. „Het scheepje was inmiddels gezonken. Ik dacht dat de opvarenden naar de wal gezwommen waren". Op de Herenweg te Ouddorp is zater dag de 24-jarige motorrijder W. van S. uit Sint Pancras in volle vaart tegen een rechts van de weg staande met een paard bespannen wagen gereden. De motorrijder werd in zorgwekkende toestand naar het St. Elisabeth-zieken- huis vervoerd waar hij in do loop van de dag is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en had een kind. De wagen was aan de achterzijde met een rode lantaarn beveiligd. mmmz v HMD De Amerikaanse regeringsvoorlich tingsdienst, de U.S.I.A., heeft gister avond in zijn radiouitzending „De stem van Amerika" bekendgemaakt dat men over bewjjzen beschikt van het bestaan van een „communistisch plan ter ver overing van Indonesië". De U.S.I.A. is in het bezit gekomen van een geschrift van de algemene secretaris van de In donesische communistische partij, Dipa Nusantara Aidit, dat als leidraad voor de Indonesische communisten diende. De strekking van dit werkje werd niet nader aangeduid. Het boekje ge' 1 „Korte geschiede nis van de communistische partij in In donesië is van de hand van Dipa Nusan tara Aidit, en reeds gedrukt in dcem ber 1955 in Indië. Een woordvoerder van de Amerikaanse vcorlichtingsdienst zei De algemene vereniging voor melk voorziening heeft de melkhandel in die delen van haar werkgebied, waar de prijsverhoging per 30 juni beperkt bleef tot 5 cent per liter, geadviseerd de prij zen voor melk en karnemelk met ingang van 5 januari 1958 met 1 cent per liter te verhogen. Dit wordt aan de zijde van de vereniging medegedeeld. De ver hoging zal o. m. kunnen worden inge voerd in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Delft. Het werkgebied van de algemene vereniging voor melkvoorzie- ning omvat in hoofdzaak het vasteland van Zuid-Holland, het zuidelijk deel van Noord-Holland en het westelijk deel van Utrecht. De minister van economische zaken heeft medegedeeld, tegen de prijsver hoging geen bezwaar te hebben. Zondagmorgen om kwart over tien ontdekte de moeder van een 2y2 maand oude baby van de familie J., wonende aan de Soendastraat te Haarlem, dat het kind met het gezicht in het kussen tje van haar wieg lag. Terstond draai de de moeder de baby om, maar de levengeesten waren reeds geweken. Vermoedelijk heeft het kind zich in de nacht omgedraaid, waarna het niet meer bij machte geweest is zich terug te draaien. dat men er geen spec' ,1e betekenis aan moest toekennen dat de bekendmaking juist nu geschiedde, dit kwam alleen doordat men thans pas het boekje had ontdekt. Er bestaat volgens de woordvoerder beslist geen verband tussen de uitgave van het geschrift en de huidige gebeur tenissen in Indonesië. Volgens de USIA spoort de brochure de Indonesische com munisten aan deel te nemen aan een coaliteitregering om alle anti-commu nistische "ten te vernietigen. Ook moest alles in het werk gesteld worden om stemmen te winnen zoctet de com munisten de vak- en jeugdbewec pg on der controle konden krijgen. Men moest met de Indonesische kapitalisten samen werken hoewel hun industrieën later overgenomen zouden worden. Geduren de de eerste week van december 1957 hebben de communisten een „bekende techniek" aan de dag g^'egd, aldus de U.S. _.A. Toen bezetten de communisti sche vakverenigingen in de loop van een 24-uursstaking Nederlandse fabrieken, maatschappijen en bedrijven. Deze han delwijze gelijkt volgens de U.S.I.A. enigs zins op de acties in Oost-Europa tijdens het grijpen naar de macht door de com munisten in de jaren 1946-48. Van kwart voor zeven tot kwart voor negen is het treinverkeer tussen Haar lem en Bloemendaal vanmorgen ge stremd geweest. De stremming was te wijten aan een defecte hoofdwissel op het emplacement van het station Haar lem. GedureVide de uren. dat het trein verkeer was lamgelegd, werden de reizigers met bussen van de NZHVM vervoerd. Tjjdens een toespraak voor radio- Moskou heeft de Russische raketgeleer de prof. Dobronravov verklaard dat de intrekbare antennes van dje eerste Rus sische aardsatelliet in feite experimen tele onderdelen van een landingsgestel waren. Prof. Dobronravov verklaarde dat de antennes bij de start in ingetrokken positie waren en later, automatisch, uitgestoken werden. „Dit systeem kan beschouwd worden als het prototype van een driedelig landingsgestel, dat voor een toekomstig kosmisch vaartuig noodzakelijk zal zijn voor een landing op de maan, op Mars en andere plane ten", aldus de professor. er vele kwitanties van duizenden gul dens waren uitgeschreven voor erfgena men, die echter geen geld hadden ont vangen. De frauduleus gedekte bedra gen werden steeds hoger. De notaris, die in Heemstede woont, heeft van het verduisterde geld weinig meer over. Hij liet zijn gezin, dat ner gens van wist, er ruim van leven, hield er twee auto's op ua en rijpaarden. Vorige week maandag was hij nog naar zijn kantoor in Amsterdam ge gaan. Hij liet echter een briefje achter met de mededeling dat hij enige tijd niet terug zou komen. Zaterdagmiddag heeft men de 16- jarige mej. B. dood in de badcel van haar ouderlijke woning aan de Buurt- laan te Veenendaal aangetroffen. Zij bleek door gasverstikking om het leven te zijn gekomen. Mej. B. was om drie uur de badcel ingegaan. Toen zij om half vijf nog niet hieruit was terugge keerd, stelden de ouders een onderzoek in. Door het forceren van de deur kon men zich toegang ot de badcel verschaf fen, waar men het ontzielde lichaam aantrof. Men heeft nog getracht met zuurstof de levensgeesten op te wekken, maar het mocht niet meer baten. Op een bijeenkomst van de federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid heeft de voorzitter van de partij, Evert Vermeer, ten aanzien van Indonesië gezegd, dat de Partij van de Arbeid voorstander blijft van een open gesprek, dat mogelijkheden biedt voor de toe komst. Er ligt op het Westen een zware taak, als het de opmars van het commu nisme in Azië wil stuiten, aldus spreker. Dat is niet alleen in het belang van het Westen, maar ook van de volken, omdat de vrijheid op het spel staat. Reddingsploegen van een steenkolen mijn in Virginia hebben zaterdag de stoffelijke overschotten van tien mijn werkers geborgen, die gedood werden bij een mijn-explosie op 150 meter on der de grond. Veertien andere mijnwer kers waren eerder verlost zonder een schrammetje te hebben opgelopen. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD, 80LSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 Verwachting tot dinsdagavond (op gemaakt te 11.15 uur) Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien. Iets kouder. Aanvan kelijk langs de kust nog krachtige, overigens overwegend matige wind tussen west en noordwest. Zon: 8.50-16.40 Maan: 13.34-4.03 Advertentie menu van de dag Oud ejaars potpourri Fijne doperatjes, worteltjes, bietjes en appelmoes (uit blik) met gevulde eend of go as en pommes chipes (patates frites) temp aeersi. StatioD Weei nedei afgai. l 11 UI 4 UUX Stuckftoim licht bew. -2 5 Oslo onbewolkt -6 0 Kopennagei licht bew. 1 4 Londen onbewolkt 3 0 Amsterdam licht bew. 6 0.4 Brussel zwaar bew. 8 0 Luxemburg geheel bew. 3 0 Parijs motregen 5 0.1 Nice onbewolkt 5 0 Berlijn regen 2 8 MUnchen geheel bew. 0 0 Zliricb zwaar bew. -4 0.1 Genève geheel bew. -1 0 Lucamo onbewolkt 6 0 Wenen zwaar bew. -0 0 Innsbruck onbewolkt -8 0 Rome regen 11 0.1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1