Mgr. W. M. Bekkersmgr. mr. F. op de Co ui dr. M. Ondersteijndr. Cassianus Hentzen en prof. mag. dr. C. Friethoff behoren tot de jubilarissen EEN MENSENLEVEN IN GODS DIENST Zilveren feesten in zeven bisdommen f Pater H. Schulinck 75 jaar Jezuïet Ordesgeestelijken PAGINA 5 Ook volgend jaar vieren vele geestelijken een priester- of klooster jubileum. Van de gedenkwaardige vermelden wij: Het 25-jarig priester feest op 11 maart van mgr. W. M. Bekkers, bisschop-coadjutor van 's-Hertogenbosch, het 50-jarig priesterfeest, op 19 september, van mgr. J. Reesinck, oud-apostolisch vicaris van Boven Nijl, Oeganda, en het 25-jarig priesterfeest van mgr. N. Hettinga, beiden van Mill Hill, bisschop van Rawalpindi, Pakistan, op 9 juli. Voorts het 25-jarig priesterfeest van mgr. W. Schoemaker M.S.C., apostolisch vicaris van Purwokerto op 10 augustus, eenzelfde jubileum op 25 juli van mgr. J. de Lange C.S.Sp. prelaat-nullius van Téfé (Brazilië), op dezelfde datum het 25-jarig pries terfeest van mgr. H. van Elswijk, eveneens C.S.Sp., bisschop van Moro- goro in Brits Oost-Afrika en het 25-jaag professiefeest op 25 september van mgr. Gabriël van der Westen S.S.C.C., apostolisch vicaris van Pan- kalpinang. PRIESTERFEESTEN IN HET KOMENDE JAAR Mgr. J. J. van Susante, plebaan van de Sint-Jan in Den Bosch, is 18 mei Kg 12i(, jaar kanunn^» mgr. F. J. M. Jen- $1111 neskens, kanunnik van het kathedraal kapittel en pastoor-deken van Maas- tricht viert 16 maart zijn veertigjarig priesterfeest, mgr. mr. F. J. C. M. op de Coul. directeur van het r.-k. cen traal hnreau voor onderwijs en op voeding in Den Haag, is 16 maart even eens veertig jaar priester, dr. M. J. Ondersteijn O.Praem, prelaat van Berne, is 8 oktober vijftig jaar Nor bertijn, pater dr. Cassianus Hentzen O.F.M. te Nijmegen viert 29 maart zijn vijftigjarig priesterfeest, prof. mag. dr. Caspar Friethoff O.P. te Amsterdam op 24 september zijn veertigjarig pro fess) efeest, pater J. Vis, M.S.F., provin ciaal overste te Grave, gedenkt 8 sep tember zijn vijfentwintigjarig profes siefeest, pater H. Mondé, S.M.A., pro- vinciaal overste te Oosterbeek, viert ^9r- mr' F'°P f Pou^ direc- op 23 december zijn vijfentwintigjarig teuJ van. het r-'k- centraat, bureau voor priesterfeest, mgr. B. J. A. Haanen, ^derwys en opvoeding^ du* 16 maart viootaalmoezenier, is 10 juni 25 jaar priester, dr: Servus Makaay O.E.S.A., assistent-generaal te Rome, viert 25 mei zijn veertigjarig priesterfeest en pater Leopold Verhagen van dezelfde orde, prior van het Triniteitsconvent in Haarlem, is 10 maart 25 jaar pries ter. Tot slot een priester die 26 sept. 75 jaar Jezuïet is: pater H. Schulinck. Adelbert Tohang, sub-prior H. Hart- klooster, Mariaweide, Venlo. 50 jaar geprofest: 23 sept.: de paters Gabriël Murk. Huissen; prof. mag. dr. Petrus Kreling, pastorie, Neerbosch; Gulielmus van Kalmthout, pastoor St. Thomaskerk, Vechtstraat, Amsterdam; Antonius Zoetmulder, rector zusters Dominicanessen, Sambeek. 40 jaar geprofest: 24 sept.: de paters Servatius Lemeer, pastoor Rozenkrans kerk, Goorn; prof. mag. dr. Caspar Friethoff, Honthorststraat 14, Amster dam; mag. dr. Vincentius Kuiper, pro fessor Universiteit Fribourg, Zwitser land; Alexius Leijgraaf, pastoor St. Do- Mgr. W. Schoemaker M.S.C., apostolisch minicuskerk, Tiel; Alanus van Rijn, H licaris van Purwokerto, viert 10 augus- Hartklooster, Mariaweide, Venlo; dr tus zijn vijfentwintig-jarig priesterfeest Ambrosius Schweigman prof. Alberti- Paters H.H. Harten 25 jaar priester: 30 juli; de paters Caprasius Franken in Brazilië; Gerardus Thiesen, provinciaal Overste rn Brazilië; Fidelis Wijnhoven te Nw. Ginneken, 50 jaar geprofest: 15 april: Camillus Busard te Kortrijk; 17 okt.: pater Joan nes Gualbertus Cools te Nw. Ginneken. Allerh. Sacrament 25 jaar priester: 10 juni: A. Beurs- kens, 11 juni: H. Kühne, J. v. Rijs- bergen, Th. v. Buuren, H. Boeracker. 40 jaar geprofest: 14 sept.: broeder Cyprianus, P. Brouns. 25 jaar geprofest: 3 aug.: broeder Andreas Maria, H. Heesterbeek. 29 sept.: P. Roestenberg, A. Smeulders, J. Derijks, G. Liesting. Assumptionisten 25 jaar priester: 26 febr.: pater Swit- bertus Gaajetaan. 25 jaar geprofest: 3 okt.: Leo Leu- rink; Wilhelmus Fennis; Edmundus Veerman; Ludgerus Soutberg; Arnol- dus Janssen; Engelmundus Veerman; Johannes Maria Pijpers; Dionysius Cornelisse; Gregorius Lamphen. Reguliere Kanunniken van St.-Augustinus 25 jaar geprofest: 26 juni: br. J. Vis sers (Gerpinnes B); 13 sept.: W. Holle man (Bressoux B); F. van Ouwerkerk (Kongo). Augustijnen 50 jaar priester: 15 aug.: Simplicia- nus Gelsing, prior S. Augustinus Utrecht; drs. Carus ter Haar, subprior Mariënhage Eindhoven. 40 jaar priester: 25 mei: drs. Nicoiaus de Wit, ex-provinciaal, subprior Trini teitsconvent Haarlem; Lect. Septimus Wilderbeek. prior St.-Thomasconvent Venlo; dr. Servus Makaay, assistent- generaal, Rome; Lect. Gratia ter Haar, directeur Nederl. Schriftelijk Studie centrum Culemborg. 25 jaar priester: 10 maart: dr. Ludo- vicus Sedelaar. S. Monica Utrecht; dr. Ephraem Hendrikx, lector r.-k. univer siteit Nijmegen, definitor provinciae; 10 juni: Bonifacius van Krugten, S. Rita Amsterdam-N.; Callistus Herraets, S. Augustinus Nieuwendam; Leopold Verhagen, prior Triniteitsconvent Haar lem; Bartholomeus Groos, gymnasium Augustianum Eindhoven. 50 jaar geprofest: 30 dec.: lect. Wu- fridus Riswick, klooster Mariënhage, Eindhoven. 40 jaar geprofest: 24 sept.: Eustachius Frantzen, prior S. Augustinus A'dam- W.; 17 okt.: Br. Pius Vroon, Triniteits convent Haarlem. 25 jaar geprofest: 21 sept.: Eligius v. Mulukom, pastoor Allerh. Sacr. A'dam- N.; Chrysologus Duvergé, pastoor S. Barbara Culemborg; Werenfridus Strieker, Missie Cuba; dr. Ansfridus Hulsbosch, regens studiorum Nijmegen; dr. Josaphat Kobessen, prior klooster Witmarsum: Wigbertus van Zuylekom, Pater dr. Cassianus Hentzen O.F.M. her denkt 29 maart het feit, dat hij vijftig jaar geleden de wijding van het H- Priesterschap ontving. 40 jaar priester is. secr. vice-provincie missie Bolivia; Wiro Hovens, S. Augustinus Nieuwen dam; 8 okt.: Arnulphus Oude Vrielink, Mariënhage, Eindhoven; 19 okt.. br. Aloysius Vringer, Mariënhage, Eind hoven; br. Vitalis de Bake, missie Bo livia; br. Crispinus Dubelaar, Venlo. 40 jaar kloosterfeest: 25 april: br. Petrus Coolen, klooster Culemborg. 25 jaar kloosterfeest: 9 april: br. Flo- ribertus Kriek gymn. Aug. Eindhoven; 1 juni: br. Adelbertus Zumbrink, gymn. Aug. Eindhoven; br. Gerardus Dube laar, gymn. Aug. Eindhoven. Benedictijnen Egmond-Binnen 25 jaar priester: 23 dec.: Dom Henri- cus Scheerman; Dom Henricus van Boven. Slangenburg Doetinchem 25 jaar geprofest: 24 iuni: Dom P. v. d. Biesen, sub-prior. Vaals 25 jaar priester: 23 dec.: Dom Robert Allard. Oosterhout 25 jaar priester: 23 dec.: Dom Fr. Houdard, dom P. Talma. 25 jaar geprofest: 24 juni: Dom J. Rahder. Cisterciënsers(T rappisten) Achel 25 jaar priester; 28 jkt.: Malachius van Dijk. 25 jaar geprofest: 19 okt.: Michael Stumpel. Zundert 25 jaar priester: 10 juni: Theopilus Buijs. 50 jaar geprofest: 8 sept.: broeder Norbertus Timmermans; 29 sept.; Ste- phanus van Luytelaer. 25 jaar geprofest: 15 juni: Ansfridus Tolhuis; 23 juli: Thomas van Peer; 1 okt.: Bonifacius Sijts. Tilburg 50 jaar priester: 19 dec.: pater Inno- centius Sijbers. 60 jaar geprofest: 24 mei: pater Basi- lius Heimink. 50 jaar geprofest: 17 mei: pater Cheru- binus Lenssen; Seraphinus Lenssen; 26 juli: Protasius van Lammeren; 1 nov.: Nicoiaus Rose; Mauritius Pelizaeus. Lilbosch 50 jaar geprofest: 24 mei: Plocidus van Wegberg. 25 jaar geprofest: 8 mei: Victor van Mil; 26 aug.: broeder Agnetus van Velsen. 50 jaar kloosterling: 6 juli: Nivardus Giesberts. 25 jaar kloosterling: 22 maart: Domi- nicus Boortman. Tegelen 25 jaar abt: 8 dec. Dom. Aloysius van de Laar, 25 jaar kloosterling: 9 april: br. Thomas Maqièra, 5 juni: br. Joseph Reinhard, 19 november: br. Con- stantinus de Haas. Dominicanen 50 jaar priester: 15 aug.: de paters lect. J. van Wely, directeur St. Catha- rina-apostolaat, Zwolle; Constantius Hartendorf, oud-miss., Langenboom; Joannes Dickmann, pastoor, Maria Ge boortekerk, Nijmegen. 40 jaar priester: 15 aug.: ue Paters Felicianus Bartel, rector zusters Betha- nië, Baexem (L.); lect. Hyacinthus Meijer, rector zusters Dominicanessen te Reuver (L.)Maurus Hulsman, Cura sao; Cornelius van Kalmthout, Puerto Rico; Constantius Gallé, Curasao; Lau- rentius van Rooy, vicaris-provinciaal Curasao; Henricus Smits, pastorie Vechtstraat, Amsterdam; Magister Tho mas de Valk, prof. St. Thomasklooster Zwolle. 25 jaar priester: 25 juli: de paters Angelus Roghmans, prof. Albertinum Nijmegen; Henricus Marselis, kap. St Janskerk te Schiedam; lect.. Benedictus Lemeer, prof. Angelicum, Rome; Nico iaus Apeldoorn, prior Albertinum, Nij megen; Cornelius Heijnsbroek, Curasao; Arnoud Schiphorst, Zuid-Afrika; drs. lect. Emmanuel Jansen, Z.-Afrika. 70 jaar geprofest: 23 sept.: pater Con stantius Siemes, oud-pastoor. Goorn. 60 jaar geprofest: 23 sept.: pater Mat- theus de Bruijn, rector zusters Domini canessen, Goor (O.); 30 april: pater num, Nijmegen; 2 febr.: broeder Chris- tophorus Oorschot, Angelicum Rome. 25 jaar geprofest: 18 sept.: de paters Jordanus Oonk, pastorie St. Domini- cuskerk, Leeuwarden; Joannes Merk, kapelaan St. Dominicuskerk, Utrecht; drs. Raymundus Schoonderwoerd, leraar St. Dominicuscollege. leerbosch; Laurentius Schiphorst, pastoor H. Hart- kerk. Nijmegen; lect. Bertrandus Mel- kert, s ub-prior en prof. Albertinum, Nijmegen; Humbertus Beekman, pastoor St. Antoniuskerk, Neerbosch; Ludovi- cus Lampe, pastoor Steigerse kerk, Rot terdam; Innocentius Biezens, novicen- meester Dominicanerklooster, Huissen; Hyacinthus Kuhlmann, aalmoezenier, Den Helder; 2 okt.: drs. Servatius Wolfs, directeur H.B.S., Neerbosch; 7 mei: broeder Willibrordus van der Wal, Dominicanerklooster te Ryckholt (L.). Missionarissen H. Familie 40 jaar geprofest: 4 okt.: P. H. Steen- metz Kaatsheuvel; P. G. v. Keeken, Brazilië. 25 jaar geprofest: 8 sept.: hoogeerw. pater J. Vis, provinciaal-overste, Grave; P. M. Gevers, Goirle; P. H. Hendriks, Amsterdam; P. A. de Koning, Java; P. P. Luypen, Oudenbosch; P. B. de Zwart, Amsterdam; P. W. Smits. Chili; 19 maart: de broeders Paschalis, Kaats heuvel; Jacobus, Oudenbosch; 8 sept.: de broeders Donatus. Oudenbosch: Vigi- lius. Goirle. Paters van de H. Geest 40 jaar priester: 21 dec.: pater B. Vis- beek. 25 jaar priester: 25 juli: mgr. J. de Lange, prelaat-nullius van Téfé (Bra zilië); mgr. H. van Elswijk, bisschop van Morogoro, Brits O.-Afrika; pater J. Pol man. 25 jaar geprofest: 29 juni: de broeders Wilhelmus Eickholt, Hermes van Ekert, Simplicius Vermeulen. Gezelschap Goddelijk Woord 50 jaar priester: 23 febr.: dr. A. Frei- tag. Missiehuis, Steijl. 25 jaar priester: 29 jan.: N. van Ammers uit Bovenkarspel, miss. op Ti- mor; J. Buijs uit Volendam, miss. U.S.A.; A. Cruysberg uit Tienray, miss. Nieuw- Guinea; J. Kersten uit Sevenum, miss. op Bali; drs. Th. Steltenpool uit Wer- vershoof, miss. in India; B. Tromp uit Nijmegen, miss. Belgische Congo; dr. Th. He- ri.eer dr M. J Onder- 'steijn O. Praem. prelaat van Berne, die 8 oktober 50 jaar Norbertijn is. Verhoeven uit Uden, miss. Flores, met verlof: missiehuis S.V.D. Deurne; J. Wicherink uit Groenlo, miss. Brazilië; 10 jpni: Jac. van Schie uit Naaldwijk, leraar Missiecoll. St. Jozef Overijsche bij Brussel; 10 sept.; P. Tiet uit Lutjebroek, rector ..Mariabosch Baexem"; 29 okt.: hoogeerw. pater H. Kroes uit Ooy en Persingen, sinds "overl. gen. A. Grosse Kappenberg, waarn. gen. miss- S.V.D., Generalaat Rome. 25 jaar geprofest: de broeders Lebui- nus Wieskamp uit Gendringen, miss. Flores en Stanislaus van der Weerden uit Meijel. missiehuis S.V.D Teteringen. Missionarissen H. Hart 50 jaar priester: 19 dec.: P. v. d. Raad, Amboina; Jos Croonen en J. Jansen, Philippijnen. 25 jaar priester: 10 aug.: mgr. W. Schoemaker, apostolisch vicaris van Purwokerto; C- Meuwese, Ned. N.-Gui- nea; P. v Doornik, Hilversum; Alb. Rut ges, Amboina; dr. Th Tangelder, Mana do; J. de Bijl, Amboina; dr. Ant. Gerats, Heerlen; J. Vermelis, Rotterdam; Th. Hebinck, Brazilië: J. Alofs. Brazilië: Alb. Verdijen, Brazilië. 60 jaar geprofest: 25 sept.: Fr. Strij- bosch, Driehuis. 25 jaar geprofest: 21 sept.: dr. Ant. Vugts, Arnhem; P- Reichwein, Philippij nen; J v. Roon, Philippijnen; Car. Mar tin, Brazilië; L. Vorachen, Sittard; Paul Jansen, Manado; Const. Baesjou, Sittard; Jac. Notenboom, Philippijnen; P. van Bilsen, Purwokerto; Fr. Jacobs, Arnhem; W. Switzar, Djakarta; Ant. Pennock, Brazilië; J. Picard, Brazilië; J. de Beer, Brazilië; C. v. Gils, Brazilië; 19 maart- de broeders W. Bokx, Sittard; W. Kivits. Manado; Edm. Fölker, Eindhoven; 8 sept.: H. v. Mierlo, Stein; Fr. v. d. Akker. Brazilië: H. v Dijck, Stein. Priesters H. Hart 55 jaar priester: 19 juli: J. Limpens en C. Kleipool te Brazilië. 40 jaar priester: 18 mei: A. van 't Westende te Rome, Generaal-Econoom. 25 jaar priester: 16 juli: A. Mulling te Warnsveld; J. van den Burg te 's-Gra venhage; A. Putts te Newport, Engeland; G. Raaijmakers te Rome, consultor-gene ralis; M van Bohemen te Bergen op Zoom; Al. Rijkers te Ngayu, Kongo; E. Schildkamp te Liesbosch-Princenhage; 23 dec.: J. Belt te Maastricht. 60 jaar geprofest; 29 sept.: C. Kleipool te Brazilië. 55 jaar geprofest: 23 sept.: A. Barth te Liesbosch-Princenhage. 50 jaar geprofest: 24 sept.: P. Wijten- burg te Mokaria (Congo). 40 jaar geprofest: 19 maart: Br. Theo- dorus Calis te Helmond; 8 sept.: Th. Schoemaker te Ayton, Canada; J. van den Donk te Brazilië; A. Neger te Rips; M. Neilen te Pladju. Sumatra; A. Witjes te Heer; J. Manders te 's-Gravenhage; J- Hovers te Heer; 25 dec.: Br. Donatus Verhagen te Newport, Engeland. 25 jaar geprofest: 19 maart: de broeders Philippus van den IJssel te Helmond; Carolus Christiaans te San Bernardo, Chili; Joannes Bouwhuis te Bergen op Zoom; 28 mei: Desiderius Evers te Asten; 8 sept.: M. Hendrickx te Konings- lust-Heldèn; H. van der Vegt te Banalia, Kongo; C. Selders te Santiago, Chili; B. Steijlen te Montevideo, Uruguay; J. van Poppel te Heer; Th. Blanken te Breda; C. van Dijk te Heer; J. Limpens jr. te Brazilië; A. Lockefeer te Amsterdam; G. Ruyter te Bergen op Zoom; L. van Pinx- teren te Schiedam; A. Burgers te Rotter dam; M. Bours te Nijmegen; C- van Gis bergen te Rotterdam; W. van der Vorst te Asten; L. Weusten te Montreal, Cana da; A. Bosch te Brazilië; L. van Zijl te Bamété, Frans Kameroen; P. van Leeu wen te Nijmegen; J. Duindam te 's-Gra- venhage; de broeders Romanus Keukens te Maastricht; Bavo Vogels te Maastricht; Henricus Olislagers te Heer; Faustinus Coolen te Malpas, Engeland; 8 dec.: broeder Willehad Over de West te Heer. 40 jaar geprofest: 4 okt.: de paters Ser vatius Lahaije te Eindhoven; Engelmun dus Tromp te Pangkalpinang (Indone sië); Cornelius van den Berg te Sint Oedenrode en de broeders Laurentius Buren te Nuland en Franciscus Ammer- laan te Nuland. 25 jaar geprofest: 25 sept.: mgr. Ga briël van der Westen, ap. vicaris van' Pangkalpinang (Indonesië) en de paters Frederik de Leeuw op de Cook Eilan den; Prudentius Lindeman op de Azo- ren; Carolus van Niel op de Cook Eilan den; Emmanuël Werts te 's-Hertogen bosch; Justinus Corstjens in Brazilië; Euthymius van Rooij op de Azoren; Ilde- fonsus Verrijt in Brazilië; Christiaan Peek in Brazilië; Albertus Arts in Bra zilië; Florentius de Bok in Brazilië; 19 maart: de broeders Damiaan Giebels te Nw. Ginneken; Paulus van Alphen in Brazilië: Dominicus Meisenhofen te Nw. Ginneken; 17 okt.: broeder Aloysius van Aalst te Sint Oedenrode; Hermenegild Verhoeven in Brazilië. Jezuiëten 50 jaar priester: 26 aug.: Jacobus Zeij. 40 jaar priester: 25 aug.: Vincentius Beukers; Nicoiaus Four; 7 dec.: Anto nius de Loor. 25 jaar priester: 10 juni: Carolus Voss- kühler; 25 juli: Julius Kerssemakers; 15 aug.: Josephus Albers, Leonardus Krie- ger; Bernardus van Meurs, Theodoricus Piket; Gasparus de Quay; Joannes van Rijckevorsel; Josephus Smits van Waes- berghe; Bernardinus Soemarna, Leo Zwaans; 25 sept.: Joannes van Buchem; 29 okt.: Hubertus Jacobs. 75 jaar Jezuïet: 26 sept.: Henricus Schulinck. 60 jaar Jezuïet: 26 sept.: Franciscus Berghegge; Petrus Hoenen; Eduardus Hoogeveen; Wilhelmus van der Lugt, Leopoldus Waters. 50 jaar Jezuïet: 20 juni: Petrus Lod ders; 26 sept-: Joannes Bak; Albertus Bergefurt; Hubertus Braun; Wilhelmus Goll; Petrus Heymeijer; br. Cornelius Winkelman. Pro], mag. ar. Caspar Friethoff O.P. viert 24 september zijn veertig-jarig professiefeest. 40 'aar Jezuïet: 26 sept.: de broeders Antonius van Berkel; Henricus Blondé; Jacobus van Zon; de paters Joannes Burgers; Josephus Ex; Albertus Gerver; Joannes Heintjes; Martinus Kimman; Bernardus van Meurs; Joannes Moors; Joannes Simons; Marinus van Veghel. 25 jaar Jezuïet: 18 maart: Br Martinus van den Boom Geschoeide Karmelieten 50 jaa priester; 13 juni: drs. Ignatius Schwering, Oldenzaal. 40 jaar priester: 25 mei: Hieronymus Lugtenberg, Lisse. 25 jaar priester; 9 juli: dr. Jacobus Melsen, Rome; 16 juli: Chrysostomus van Veizen, Lawang (Indon.); Alexius van Wanroij, Djember (Indon.). 60 jaar kloosterfeest: 3 okt.: Aloisius van der Staaij. Oss; Polycarpus Lokkers, Boxmeer. 40 jaar kloosterfeest: 24 sept.: dr. Petrus Thomas Ribbert, Keulen; Ansel- mus Olthof, Mainz; Lucas van der Lin den, Zenderen. 25 jaar kloosterfeest: 8 sept.: Egbertus Horck, Noordwijkerhout; Benignus Ro- hof, Essen; Marinus Heitkamp, Olden zaal; Albanus Hammerschlag, Keulen; Aufridus Hogenkamp, Malang (Indon.); Jacobinus Demmer, Ludmadjang (In don.); Donatus Buijvoets, Oss; Marcel- linus Klaver, Batu (Indon.); 30 aug.: broeder Raphael Tijhuis, Rome. Ongeschoeide Karmelieten 25 jaar priester: 10 aug.: Christoffel Willems. missionaris Bahia (Brazilië). Aartsbisdom Utrecht 60 jaar priester: 15 aug.: J. H. A. A. Brugman, geb. te Arnhem 17 febr. 1874, pastoor te Pannerden." 50 jaar priester: 15 aug.: H. S. Brugman, em.-past. van Hasselt, St. Li- duinagesticht te Etten bij Terborg; J. H. Lukens, pastoor te Maria-parochie, Almelo; A. S. Uijttewaal, pastoor te Doesburg. 40 jaar priester: 15 aug.: Th. A. Ariëns, pastoor te Arnhem (H. Eusebius); H. B. Goossens, pastoor te Houten Utr.; J. G. J. Hanenkamp, pastoor te Utrecht (H. Martinus); A. Hendrikx, em.-pastoor van Kuinre, te Raalte; G. G. van den Hurk, pastoor te Achteveld; J. A. H. Naber, pastoor te Broekland; W. H. M. Poelman, pastoor te Lent; C. S. Uijterwaal, pastoor te Kabauw; A. M. J. Vink, pastoor te Angeren; G. H. I. Waanders, pastoor te Hengelo Gld. Bisdom Haarlem 55 jaar priester: 16 aug.: B. A. Lasance, Huize St. Jozefzorg, Esch. (em.l; J. Nolet, Rustoord St. Joseph, Beverwijk (em.); P. Roovers, „Bejaarden centrum", Vredenburghplantsoen, Rijswijk (em.). 50 jaar priester: 15 aug.: B. Jongerius, pastoor te Blaricum; 16 aug.: P. A. Kleintjes, Peperstraat 17, Beverwijk (em.); W. H. Kooy, St. Bernardusge- sticht, Amsterdam (em.); J. A. A. Lassooy, Huize „Padua", Boekei; J. van Muyen, Westerweg 266, Heiloo (em.); J. Vermeulen, pastoor te Assendelft. 40 jaar priester: 15 aug.: J. A. M. Bekkers, pastoor te Sloten; P. J. Ber- lage, pastoor te Spanbroek; G. Dessing, St. Jozeflaan, Smakt (L.) (em.); J. W. H. Schmidt, pastoor te Krommenie; J. R. F. Versteeg, pastoor te De Kwakel. Bisdom 's-Hertogenbosch 60 jaar priester: 4 juni: J. J. A. M. Giessen, em.-rector te Vught; G. M. v. Hooff, pastoor te Zesgehuchten; J. P. Simonis, pastoor te Milheeze. 50 jaar priester: 15 febr.: F. J. A. Dickmann O.P., pastoor Maria Geboor te, Nijmegen; 13 juni: P. H. v. Hooff, emeritus-pastoor van Horssen te Veld hoven; J. C. F. Janssen, pastoor-deken te Druten; Th. J. F. N. H. v. Lierop pastoor te Mierlo; A. W. Mooren, emeritus-pastoor van Eindhoven (H. The- resia) te Oeffeit; P. L. L. Verkuijl, em.-pastoor-deken van Herpen te Oss, Pater Philibertus O.F.M. Cap. (J. Th. Klazen), rector zusters Redemptoris- tinnen te Velp; 15 aug.: H. J. Serrarens O.Praem., pastoor te Haarsteeg 40 jaar priester: 25 mei: W. J. M. Bergmans, em.-rector te Tilburg; L. J. A. C. Bijnen, pastoor te Tilburg (Noordhoek); H. J. M. van Kemenade, pastoor te Reek; Mgr. A. v. d. Meijden, president Groot-Seminarie te Haa- ren; F. A. J. Pessers, pastoor te Geldrop (H. Jozef); J. J. M. Sicking, pas toor te Eindhoven (St. Joris); A. W. Smits, pastoor te Tilburg, Hoefstraat; A. P. W. v. Thiel, pastoor te Nijmegen, Hatert; pater Julianus O.F.M. Cap (P. H. v. d. Rijt), rector Huize Padua te Boekei. 40 jaar pastoor: 30 juni: J. P. Simonis, pastoor te Milheeze. 25 jaar pastoor: 27 jan.: A. J. C. v. d. Heuvel, pastoor te Someren-Dorp; 30 sept.: A. Driessen, pastoor te Casteren; 13 nov.: B. J M. Schoenmakers, pastoor te 's-Hertogenbosch (H. Sacrament); 1 dec.: G. Ch. Versteeg O.Praem., pastoor te Elshout; 11 dec.: H. L. M. Hoek, pastoor te Groesbeek (H. Antonius). 25 jaar professor: 18 aug.: drs. J. J. A. M. v. Miert, Klein-Seminarie te St Michielsgestel. 12jaar kanunnik: 18 mei: mgr J. J. van Susante, plebaan St.-Jan. 's-Hertogenbosch. Bisdom Breda 60 jaar priester: 4 juni: Th. Buysrogge, em.-pastoor-deken, Huize St. Ca- tharina te Bergen op Zoom; Adr. Vermunt, pastoor te Ulvenhout. 50 jaar priester: 13 juni: E. J. Adriaansens, em.-rector, Charitas te Roo sendaal; J. M. van Genk, emeritus te Voerendaal (L.); M. D. K. Stoop, rec tor St. Elisabeth-gasthuis te Zundert; A. M. Vermunt, pastoor te Ossen- drecht. 40 jaar priester: 25 mei: A. J. Brouwers, em.-rector te Gilze; J. J Th. de Cock, pastoor te Halsteren; G. J. P. van Dongen, rector van Mariadal te Roosendaal; A. C. J. Ermen, pastoor te Welberg; Aug. v. Geerts, pastoor v. H.H. Martelaren van Gorcum te Bergen op Zoom; A. J B. Hoevenaars. pastoor te Liesbosch: P. W. van Hooydonk, rector van St. Laurens te Gin neken; H. J. van Mierlo, pastoor van St. Joseph te Roosendaal en deken van Roosendaal; C. P. Smoor, pastoor v. H Cornelius te Roosendaal. Bisdom Roermond 60 jaar priester: 26 maart: C. C. A. S. H. Bernegau, em.-pastoor van Mun stergeleen; 4 juni: dr. A. F. H. Derckx, em.-pastoor van Heerlerheide te Heerlen. 50 jaar priester: 4 april: J. H. Gerards, em.-pastoor van Schaesberg. H.H Petrus en Paulus, te Vaals; P. M. H. van den Goor, em.-pastoor van St.- Pietersrade te Echt; Th. F. M. J. Mulder, em.-pastoor van Broeksittard te Maastricht; C. J. H. Spierts, pastoor te Terwinselen; drs. A. H. Versondert, em.-leraar Bisschoppelijk college Roermond te Roermond. 40 jaar priester: 16 maart: M. J. J. van Eijs, pastoor te Ulestraten; P. J Frantzen, pastoor te Geleen, H.H. Marcellinus en Petrus; J. W. Gerards. pastoor te Haelen; mgr. P. J. M. Jenneskens, kanunnik van het Kathedraal Kapittel en pastoor-deken te Maastricht; J. Th. Kuipers, pastoor te Reymer- stok; mgr. mr. F. J. C. M. op de Coul. directeur van het r.-k. Centraal bureau voor onderwijs en opvoeding te 's-Gravenhage; M. H. Reijnen, pastoor te Blerick, H. Antonius; A P. A. M. de Sévaux, godsdienstleraar St.-Ursula lyceum te Roermond; M. P. J. Strijkers, kanunnik van het Kathedraal Kapittel en pastoor-deken te Venlo. Bisdom Groningen 50 jaar priester: 15 aug.: P J Veltman, deken van het dekenaat Klaziena- veen, pastoor te Weiteveen, kanunnik van het Kathedraal Kapittel van Groningen; C. A. Vernooy, pastoor te Kloosterburen. 40 jaar priester: 15 ug.: J. H. Steppel, pastoor te Nieuw-Schoonebeek. Bisdom Rotterdam 50 jaar priester: 16 aug.: rector N Appelman, Poeldijk; W. P. J. Janus em.-pastoor Bodegraven. 40 jaar priester: 15 aug.: H. M. J. van Houten, pastoor, Hillegom; A. J Knots, pastoor, Overschie; J. J. Lauwrier, pastoor, Boskoop; S. H. Linthorst, pastoor, Rotterdam, H.-berg; C. A. Ouwendijk, pastoor, Rijpwetering; Th W. Pichot, rector, 's-Gravenhage; A. Roozen, rector, 's-Gravenhage. 25 jaar geprofest: 26 sept.: Joachim Kooyman, Bandung. Oudijk. ieraar Theresiacollege, Geleen; en 23 febr. fr. Hieronymus van den Heuvel, Geleen. Kruisheren 40 jaar priester; 25 mei: dr. P. Rutten, Rome. 25 jaar priester: 1 aug.: Th. Scheerder, Zoeterwoude; W Boogaartz, Zoeterwou- de; M. Vergeer, St. Odiliapeel; G. Aen- genent, Amsterdam; A v. d. Donk, Wup- pertal, D; C. de Varfster, Onamia, U.S.A.; J. v. d. Bosch, Onamia, U.S.A.; J. van Bree. Belem, Brazilië; J. Verkade, Mira- cema, Brazilië; G. Jansen, Bondo, Bel gische Congo; J. Berkhout, Bandung; A. Aartsbisdom Utrecht 25 jaar priester: 23 juli: C. C. M. Breukel, pastoor te Ommen; W. H. C. M. Gerritsen, pastoor te Apeldoorn (H. Victor); H. A. J. Groothuis, pastoor te Almelo (H. Joseph); B. K. M. Kloppenborg, pastoor te Oldenzaal (O. L. Vr. ten Hemelopneming); J. C. J. M. Poell, pastoor te Kockengen en algemeen oeconooom aartsbisdom; P. J. Röling, pas toor te Gaanderen (H. Augustinus); Th. C. A. A. M. van Rijckevorsel, pastoor te Zeist (H. Familie J.M.J.); G. A. van Schaik, pas toor te Langeveen; Th. Scholten, pastoor te Valburg: H. Th. A. Wouters, pastoor te Nieuw-Wehl. Bisdom Haarlem 25 jaar priester: 2C maart: G. Chr. M. A. v. Waesberge, kapelaan te Zaandam. 1 april: C. Laurent, legeraalmoezenier, 's-Graven hage. 10 juni: A. M. Abeln, pastoor te Hui zen; A. Bregten, kapelaan te Langedijk; s. Broersen. kapelaan te Amsterdam (H.H. N1- colaas en Barbara): W A. J Geels, pastoor te Aerdenhout; mgr. B. J. A. Haanen, vioot aalmoezenier, luitenant ter zee le klas Ma riniers, Sorong; J. B. Rosenhart, rector St.- Jacob, Amsterdam-C.; N. J. de Ruyter, ka pelaan te Amsterdam (H. Bonifatius); H. Schipper, reetor „Heliomare" Wijk a. Zee; L. J. van Schljndel, kapelaan (H. Gerardus Majella), Amsterdam; P. C. G. Visser, rector St.-Elisabethziekenhuis, te Alkmaar; Th. J. M H. Wanna, pastoor te Oude-Schild; J. M. Wijsbroek, kapelaan te Amsterdam (H. Joannes de Doper) 23 juli: P Cools, leger aalmoezenier, Amsterdam. 23 december: K. J J. Herzberg, pastoor te Schoorl; A. C. W. Berkhout, kapelaan te Volendam; C. J. Berkhout, rector te Halfweg St.-Annage- sticht. Bisdom 's-Hertogenbosch 25 jaar priester: 11 Maart: pater Nlcaslus O.F.M.Cap. (A. J. A. J. Happel) rector H. Mgr. W. M. Bekkers, bisschop-coudjaior van 's-Hertogenbosch, is 11 maart 25 jaar priester. Jozef te Udenhout. 26 maart: L. J. Straathof O-F.M., kapelaan te Zaltbommel 10 Juni. W den: H. J. van Gestel, pastoor te Oirschot, Spoordonk; M. D. Lam, pastoor te Waalwijk (H. Antonius): J. F. Maas, pastoor te Mill; P A. C. Th. Maessen, pastoor te Vught (H.H Paulus en Antonius); P. A. F. Meulemans, pastoor te Tilburg (Heikant); P. H. M. Moeskops, pastoor te Tilburg (H. Anna); F. A. M. v. Roosmalen, pastoor te Beers; O A. M. A. W. Schellekens, pastoor te Ewijk; C. J. Simons, pastoor te Malden; C. A. v. Uden, pastoor te Heesch; M. C. v. d. Ven, pastoor te Deurne (H. Gerardus Majella). 25 juli: J. M. L. Roghmans O .P., kapelaan te Nij megen (H. Dominicus). 30 jui: A. Rijbroek M.S.F., assistent te Alphen. 1 Augustus: M. D. Vergeer O.S.Cr., rector te Odiliapeel; H. G. J. v. d. Berg, kapelaan te Vlijmen. 15 aug.: L. F. J. Krieger S.J., kapelaan te Nij megen (H. Petrus Canisius). 23 september: J. P. V. v. Houtert, pastoor te Duizel. Bisdom Breda 25 jaar priester: 10 juni; C. M. L. Goeseels, kapelaan te Dongen (H. Laurentius); C. J. Knipscheer, kapelaan te Ginneken (H. Lau rentius); L. J. M Koek, rector van pensio naat, Molenstraat, Roosendaal; J. R. Lau- werijssen, kapelaan te Steenbergen; A. M. C. Lazeroms, kapelaan te Breda (H. Joseph); W. F. A. M. Maas, rector van O. L Vr. ter Duinen, Ossendrecht; D. C. F. van Mechelen, kapelaan te Breda (H. Theresia); A. M Mouwen, kapelaan te Oosterhout (St.-Jan); E. A. J. M. Oomens, kapelaan te Breda (H Hart); D. Slootmakers, kapelaan te Ginne ken (H. Laurentius); A. G. C. Verhoeven, kapelaan te Bergen op Zoom (H. Maria He melvaart); L. C. J Verschueren, kapelaan te Oosterhout (H. Antonius). Bisdom Roermond 25 jaar priester: J april: J. H. A. Berden pastoor te Sevenum: P. M. G. van den Beu ken, pastoor te Grathem; J A. J Boost, J. C. v. Amelsvoort. pastoor te Made; mgr i pastoor te Urmond; F. J T. Debets, pastoor peiaan te Bodegraven 23 juli: P. F A. Til- W. M. Bekkers, bisschop-coadjutor; A. J. te Breust-Eijsden; P. J. Deckers, pastoor te lemans. pastoor te Everdingen. 23 dec.: A. Boeijen, pastoor te Katwijk en Klein Lin-1 Weert (H.H. Hiëronymus en Antonius): W.IC. Cras, kapelaan te Naaldwijk. J. Frledrichs, pastoor te Hoensbroek (O. L. Vrouw); A. H. M. Geurts, pastoor te Cas- tenray; J. H. C. A. Habets, pastoor te Ste- vensweert; P. J. J. Hoogers, pastoor-deken te Gronsveld; J. E. P. M. Jansen, pastoor te Neeritter; drs. H. L. W. J. Jochems, direc teur Bisschoppelijk College te Roermond; P. J. Kexjbets, pastoor te Eijs; N. M H. Prompers, pastoor te Broekhem; J. J. H. Reinartz, pastoor te Noorbeek; J. J. M. A. Riemersma, pastoor te Berg a. d. Maas; dr. A. P. H. van Rijswijck, leraar Bisschoppelijk College te Roermond; B. L. M. Systermans, pastoor te Ohé en Laak; dr. P. E. J. J. Teeu- wen, professor Groot-Seminarie te Roer mond; W. P. Wermeling, pastoor te Geleen (Christus-Koning); H. J. Wetzeler, pastoor te Spekholzerheide-Gracht. Bisdom Groningen 25 jaar priester: 23 juli: J. J Andrlessen, pastoor te Zwartemeer; J. F. M. A. Driessen. pastoor te Nw.-Pekela; F. E. M. Stemeberg, pastoor te Dokkum; A. E. F. G. Wolfs, pas toor te Den Hoorn. Bisdom Rotterdam 25 Jaar priester: li Juni: A. Buis, kapelaan te Wateringen; A. A. J. Buis, pastoor te Leid- schendam; N. A. Commandeur, kapelaan te Rotterdam; H C. A P. van Drunen, kapelaan te Rotterdam H.berg; A. N. Duinisveld rec tor te Schevenlngen; J van Duivenvoorde, kapelaan te Dordrecht; W. L. Egberts, ka pelaan te 's-Gravenhage; H. van der Heij den, pastoor te Oud-Beijerland; J. H M van Ingen. kapelaan te Delft; C J. van der Knaap, secretaris te Rotterdam: A. Martens, aalmoezenier, 's-Gravenhage; P. T. A. Per- quin, kapelaan te 's-Gravenhage; H. C. Roo- zenburg, rector te Sassenheim; P. J. van Steijn, rector te 's-Gravenhage; W. M. C Versehure, pastoor te Rotterdam; C. Vlaar, kapelaan te Wateringen; J Voortwist ka- 50 jaar geprofest: 14 sept.: J. van 't Rood, Neeritter. 25 jaar geprofest: 28 aug-: L. Gielissen, Uden; H. Waldram, Rotterdam; J. Sweerts, Zoeterwoude; Th. Arnoldus, Juiz de Fora, Brazilië; J. van der Pol, Bandung; J. Zijerveld, St. Agatha. Lazaristen 60 jaar priester; 4 juni: Willem Vaes- sen, tevens 60 jaar in Brazilië, thans aal moezenier ziekenhuis Fortaleza. 50 jaar priester: 13 juni: Mathias Meuf- fels, (Arequipa. Peru); 24 juni: Jan Kuenen (Recife, Pernambuco). 25 jaar priester: 30 juli: Henri Boter- mans, Susteren-Mariaveld; Piet van Goethem, Surabaja; Just Out, Nieuw- Einde (L.); Gerard Pater, Cameta, Paré, Braz.; Piet Steur, Wernhoutsburg, Zun dert. 60 jaar geprofest: 13 sept.: Louis Schmid, Susteren-Mariaveld. 50 jaar geprofest: 18 maart: broeder Jozef Kerstens, Wernhoutsburg, Zundert; 20 sept.: Louis Gussenhoven, Fortaleza, Braz.; Johan Meijer, Kan-Shan, Formo sa; Jan Wamsteker, Wernhoutsburg, Zundert; 26 sept.: Willem Maassen, Sura baja. 40 jaar geprofest: 13 sept.: Antoon Bastiaensen, Blitar, Java; Jac- Janssens, Recife, Pernambuco; Theo Koek, Parijs, Mission Holl.; Louis Nijssen, Nijmegen; Jan Pijpers, Helden-Panningen; André IJlst, Surabaja. 25 jaar geprofest: 30 mei: broeder Hub. Overhof, Nijmegen; 7 sept.; Ign. Dwid- jasusastra, Kediri, Java; 20 sept.: Leo Dietvorst, Mariaveld, Susteren; Bern. Gales, Baifio, Paré, Braz.; Bern. Haaze- voet, Rumpen (L.); Bern. Harmsen, Sao Luiz, Maranhéo, Braz.; Jan Hennekam, Mossoró Rio Grande do Norte, Braz.; Jac. van den Heuvel, Recife, Pernambu co; Mart. Kempener, aalm. Eefde, Gld.; Alb. Kroes, Wernhoutsburg, Zundert; Leo Laureijssen, Bongo. Ethiopië; Piet Nota, Mocajuba, Paré, Braz.; Henri Oomen, Wernhoutsburg, Zundert; Henri Passchier, Surabaja; Bern. de Vries, For taleza, Braz.; 7 nov.: Willem van der Geest, Recife, Pernambuco. Marisfen 25 jaar priester: 15 april: Em. de Klerk, Tangarare-Brit. Solomon Islds. 25 jaar geprofest: 18 april: Jos. Koning, pastorie Groenlo; Bern. Rosmüller, Ju venaat St. Joseph, Hulst; 26 juli; J. de Kort; N D. de Bury. Margency par An- dilly (S et D.). Frankrijk; 17 Sept.: A. v. Hal, Vlijmenseweg 50, 's-Hertogen bosch. (Vervolg op pagina 4)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 5