Premie voor de vrijwillige ziekenfondsverzekering is zo laag mogelijk gehouden De binnenkant ADENAUER DRUKT ZEVEN UUR LANG HANDEN Mgr. Th. Huurdeman 80 Overschotten van voorgaande jaren maakten het moaeliik Boeienkoning te ivater Diplomatiek apartje met Smirnov op receptie in Bonn Plechtige viering te Utrecht zon weer Nog 42.000 aanvragen op de telefoon-wachtlijst O Vreemde capriolen van een R.A.F.-soldaat MAANDAG 6 JANUARI 1958 PAGINA Bondskanselier 82 Arrestatie in Maastricht De huurcompensatie voor gepensioneerden Mej. Lemaire (P.v. d. A.) stelt de minister vragen De laatste melkrit met paard en wagen Afscheid in Noord-Holland De 55-jarige Francesco Macca uit Guastalla (Italië) heeft alle zwemmers ter wereld uitgedaagd hem een hijzonder staaltje zwemkunst na te doen. Macca zal zich de armen op de rug laten binden, de henen tezamen laten snoeren en zich in een zak laten knopen om in die situatie door het kunstmatige meer van Idroscalo in Milaan te zwemmen. Vorig jaar vestigde Francesco Macca reeds de aandacht op zich door met geboeide armen en henen de Po over te zwemmen. Vele jaren eerder deserteerde Macca uit het vreemdelingenlegioen, werd in Spanje gearresteerd en aan boord van een schip gebracht. Met de boeien om de polsen sprong hij te water en wist zodoende te ontkomen. «U heeft dus zowel de feest dagen als het goede begip gelukkig overleefd. Ik ook? zij het dan dat ik het jaar begonnen ben met een op treden voor de televisie. Een zodanig optreden overi gens dat niemand buiten de studio mij kon zien; wel horen, want ik moest iets muzikaals achter de schermen ver richten. Wat dat betreft had het mij nerzijds net zo goed de radio kunnen wezen. Maar ik heb dus wel de binnenkant van de televisie mogen zien. En ik moet u zeggen dat het een griezelig bedrijf is. Als u „1984" van George Orwell heeft gelezen weet u precies wat ik bedoel. Stel u voor een ferme hal, waarin tal van lampen een third degr:e-achtig licht verspreiden. Ver der bestaat de enfourage uit hangen de en staande microfoons, staande en ijdende camera's en een groot aan tal instrumenten en snoeren, die al leen voor zeer ingewijden enige be tekenis hebben. Tijdens de repetities praten de mensen hoofdzakelijk via koptelefoons tegen elkaar. Wat een rare indruk maakt, want ze kijken elkander nimmer aan. Terzijde van mijn vleugel had men een zogenaamde monitor geplaatst; zodat ik wel kon zien. maai niet ge zien worden. Dat dacht ik ten minste. Maar op een gegeven moment weerklonk in de ruimte een holle stem, die mij iets corrigerends toe riep. Ik dacht onmiddellijk aan Or well's „Grote Broer", en de koude rillingen liepen mij over de rug. Overigens heb ik wel veel geleerd. Zo weet ik nu wat een two-shot is; alhoewel het een hele tijd heeft ge duurd voor ik begreep, dat men er geen toe-shot mee bedoelde. En ook ben ik er nu achter wat oen onder een dolly-duwer verstaat. Dat is de man die een rijdende camera voor- of achteruit doet bewegen. Wist u dat er intelligente en minder intelli gente dolly-duwers bestaan? En dat het een vak is, waarvoor veel intuïtie wordt vereist? Als u heel handig de kinderwagen bestuurt, moet u dus niet denken dat u er al bent. Heus, als u weer eens naar de tele visie kijkt, moet u het eens terdege overwegen; er zit veel meer achter zo'n scherm dan u vermoedt. En heb medelijden met de dolly-duwer. Toen in het Olympisch Stadion van het winter sportcentrum Garmisch interna tionale skispringwedstrijden zijn gehouden, deed zich, zoals deze foto laat zien, het merkwaardige feit voor, dat van het hele uitgebreide landschap alleen de springschans met sneeuw was bedekt. Men had n.l., om de wedstrijden te kunnen laten doorgaan, honderdtwintig vrachtauto's sneeuw gehaald van hellingen hoog in de Alpen. Ondanks de felle zon en de vrij hoge temperaturen heeft de sneeuw het voor de duur van de wedstrijden uitstekend uitgehouden. Advertentie Zaterdagavond heeft de bestuurder van een Engelse auto in de Boschstraat te Maastricht opschudding verwekt door in zijn onverlichte wagen met ho ge snelheden de straat op en neer te rijden. Twee patrouillerende agenten sommeerden de bestuurder van de auto, die een gevaar voor het verkeer vormde, te stoppen, doch tevergeefs. De bestuurder bleef op en neer rijden en reed zelfs herhaaldelijk op de agen ten in. De agenten losten zelfs enkele schoten in de lucht, maar ook dat hielp niet. Tenslotte stopte de auto bij een café in de Boschstraat, waar de be stuurder en drie inzittenden binnen gin gen. Daar werden de mannen aange houden. De bestuurder van de auto, een Engelse militair van de Royal Air Force-basis te Geilenkirchen in Duits land bleek beschonken te zijn. Hij is in arrest gesteld. De vreemdelingenpolitie te Maastricht, welke de zaak in han den heeft, heeft zich met de Engelse militaire overheid in verbinding ge steld. functie beheerde mgr. Huurdeman ve le jaren de financiën van het aarts bisdom, waarbij hij vaak voor zware opgaven werd geplaatst, zoals o.a. bij de bouw van het nieuwe klein-semina- rie te Apeldoorn. Toen mgr. Alfrink in 1955 tot aarts bisschop benoemd werd, vond ook hij op zijn beurt mgr. Huurdeman die toen reeds bijna 78 jaar was bereid, hem als vicaris-generaal ter zijde te staan, voornamelijk om de ingewikkel de afsplitsing van het bisdom Gronin gen te regelen. Verleden jaar werd mgr. Huurdeman van een groot deel van zijn taak ontlast door de benoeming van een econoom; in 1956 had de aarts bisschop reeds een tweede vicaris-gene raal benoemd. Mgr. Huurdeman, die zijn tachtig jaren met ere draagt, 'is nu aan zijn rustige levensavond begonnen, maar vervult nog wel zijn representa tieve functies, waarbij hij nog steeds de markante en imponerende prelaat is, zo als het aartsbisdom hem nu reeds tien tallen jaren kent. Met Tweede Kamerlid mejuffrouw Le maire (P.v.d.A.) heeft aan de minister van binnenlandse zaken, bezitsvorming en publiekrechtelijke bedrijfsorganisa tie schriftelijk de volgende vragen ge steld 1. Is het waar, dai gepensioneerden beneden 65 jaar, die een pensioen ont vangen uit het algemeen burgerlijk pen sioenfonds, nog geen compensatie voor de huurverhoging hebben ontvangen en dat uitbetaling van deze compensatie niet voor mei a.s. te verwachten zou zijn? 2. Zo ja, is de minister dan niet van oordeel, dat het zeer bezwaarlijk is voor deze groep gepensioneerden om tien maanden op de huurcompensatie te moeten wachten? 3. Zou de minister willen bevorderen dat deze gepensioneerden op korte ter mijn althans een voorschot op de huur compensatie ontvangen? 4. Kan de minister mededelen, wan neer indiening van een wetsvoorstel ter definitieve regeling van deze materie tegemoet kan worden gezien?. De enige melkrijder in Noord-Holland die voor het vervoer van melkbussen nog gebruik maakte van paard en wa gen, heeft zaterdagmiddag in het dorpje Benningbroek bij Wognum zijn laatste rit gemaakt. Na een tijdvak van bijna 58 jaar op de bok zal de rijder nu een welverdiende rust gaan genieten. Voor de 73-jarige Bram Moeijes werd de weemoed om zijn laatste werkdag en om het afscheid van een beroep dat hij sedert het eind van de vorige eeuw heeft uitgeoefend, overstemd door feest gedruis. Zowel het paard als de wagen, in West-Friesland „kettekar" ge noemd waren feestelijk opgetuigd. Met de plaatselijke muziekvereniging voorop trok de lange stoet door het dorp naar de woning van de krasse melkrijder, waar het paard voor de laatste maal werd uitgespannen. Een stuk historie in de wijze van het melkvervoer werd op deze dag afge sloten. Ook hier heeft de auto het van de paarden overwonnen. woord. Zijn geestig de coliii °ureau- behandelde dP 8 h'storiJÏÏ ga s het en naoorfnV* *??r. verJ^ overzicht we»! uit over hu^Uarifflen hun I" goede h®n dankten allen^mpj—0zen inwerken tt°Aie hadden

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5