Dr. Drees ziet in onderhandelingen over N ieu w-Guinea geen heil Indonesië heeft de basis voor góede betrekkingen vernietigd Handgranaat ontploft in Djakarta 13 gewonden Nieuw-Zeeland steunt Hillary in diens geschil met dr. Fuchs Twee mannen verdronken Overval op pompstation opgehelderd Klein Europa in wording Zes ministers zijn het niet eens over de hoofdstad Prof. Hallstein voorzitter van de Europese Economische Gemeenschap (i)ii ttoijfcüjte Kin liitl fiöffitop! TELEGRAFISCH INTERVIEW Commissie van de Ross-see blijft de Britse groep helpen Gelukwensen voor Adenauer Medewerking op vrachtschepen Eén der daders meldt zich Bij een lichte overtreding f 10.- maximum meteen betalen Mansholt tweede vice-president Moskou toont zich aangenaam verrast Oplettendheid van locodrijver redt rangeerder Slachtoffers van de wind Ernstig ongeluk hij Hoogovens voorkomen Het weer in Europa Woensdag 8 januari 1958 8tsfe JAARGANG No. 29803 Jongen gedood bij aanrijding Evacuatie uit Indonesië Er wordt zoveel mogelijk ruimte gemaakt Wetsontwerp aanvaard door Eerste Kamer Nieuwe Egyptische postzegels De „bemande raket" De oorzaak van de brand in Ter Apel Explosie van propaangas eforet/ouóuy/ STURKA JACKS/PANTALONS Het weer Veel wind menu van de dag BLIKGROENTEN O BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk: Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Minister-president dr. W. Drees heeft telegrafisch geantwoord op een aantal vragen, die hem met betrekking tot de verhouding tussen Indonesië en Nederland door de vice-president van het Amerikaanse persbureau Tnited Press, Thomas R. Curran eveneens telegrafisch zijn gesteld. minister-president stelt vast, dat de eenzijdige opzegging door Indo nesië van de unie met Nederland in 1956 alle nog bestaande kansen om compromis-oplossing inzake Nieuw-Guinea te vinden binnen de poli tieke structuur van de R.T.C.-overeenkomsten heeft vernietigd. Het is vol gens ,ir Drees moeiiijk te zien, hoe thans nog een regeling van de zaak- Nienw-Goinea door onderhandelingen met Indonesie kan worden bereikt. °or «over het het gebied zelf betreft, is het onze opvatting, dat de Papoea-bevolking en niet de Indonesische regering te Djakarta haar poli tieke toekomst moet bepalen. De bevolking zal, volgens onze politiek, de gelegenheid krijgen zulks te doen", aldus een van de antwoorden van dr. Mrees, zoals die door United Press zijn meegedeeld. iiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiimiiiHiiiiiiiiimi Vraag: Hoopt Nederland econo mische en culturele banden met In donesië te behouden en op welke ba sis kan dit, naar uw mening, wen- selijk en mogelijk zijn? Antwoord: Nederland zou zeker eco nomische en culturele banden met In donesië willen hebben, want die kunnen zegenrijk zijn voor beide landen. Maar de huidige discriminerende en vijandi ge houding van Indonesië ten opzichte van de Nederlandse gemeenschap in dat land en van de zakelijke belangen dier gemeenschap schijnt de liquidatie daarvan ten doel te hebben. Een pa troon voor een gezonde samenwerking en wederzijds voordelige betrekkingen is in 1949 ontworpen, met de volle in stemming van de V.N. Indonesië ech ter heeft, stap voor stap, dit kader van samenwerking afgebroken en zodoende eenzijdig iedere voor goede betrekkin gen overblijvende basis vernietigd. Vraag: Is liet met betrekking tot de repatriëring van uw landgenoten juist, dat slechts gezinnen zonder emplooi Indonesië moeten verlaten? Ondervinden de repatriërenden eni ge moeilijkheden of te vermijden overlast? Antwoord: De Nederlandse diplo matieke vertegenwoordiger in Indone sië is officieel te verstaan gegeven, dat alle Nederlandse onderdanen het land zullen moeten verlaten. In latere ver klaringen van Indonesische leiders is gezegd, dat degenen, die zonder em plooi zijn, het eerst moeten repatriëren. De huidige anti-Nederlandse politiek heeft een snelle stijging van het aan tal werkloze Nederlanders en een alge meen gevoel van onveiligheid en angst ten gevolge. Dit veroorzaakt een alge mene uittocht, die noodzakelijkerwijs groot leed met zich brengt. Het Indonesische ministerie van voor lichting heeft ons er op Oudejaars avond van beschuldigd te pogen chaos t" verwekken door onze mensen te eva cueren. Het is werkelijk verbazingwek- kend 2ulk een verklaring te vernemen, nadat de Indonesische regering zelf een volledige campagne is begonnen om de Nederlanders het land uit te drijven. Ik moet met klem verklaren, dat wy er nimmer bij enige Nederlander op heb ben aangedrongen Indonesië te verla ten. Wij hebben slechts uitgebreide en kostbare maatregelen getroffen om transportmiddelen te verschaffen en hulp te verlenen aan de duizenden, die wensten te repatriëren. Ik hoop op recht, dat zich geen gevallen van ge dwongen arbeid in Indonesië zullen voordoen. Vraag: Hebt u enigerlei aanwijzing of compensatie zal worden gegeven voor die Nederlandse bedrijven, die door Indonesië zijn overgenomen en welke vorm zou zulk een compen satie kunnen hebben? Indien dit niet het geval is, heeft uw regering stappen genomen om compensatie te verkrijgen? Antwoord: De Indonesische regering heeft geen enkele compensatie aange boden voor Nederlandse bedrijven, die door het leger zijn overgenomen. Niet tegenstaande alle Indonesische betui gingen van het tegendeel, resulteert de inbeslagneming van deze bedrijven vaak met de wapens in de hand af gedwongen in een nauwelijks ver hulde onteigening. De Indonesische bewering, dat com pensatie pas zal worden besproken na de overgave van Nederlands Nieuw-Gui nea aan Indonesië, is duidelijk een schending van het bestaande internatio nale recht en van de Ronde Tafel-over eenkomsten, waarin voorzieningen voor compensatie in geval van nationalise ring waren opgenomen. De Nederland se regering heeft krachtig geprotesteerd tegen de tegen Nederlandse belangen getroffen maatregelen en heeft al haar rechten voorbehouden, met inbegrip Van het recht compensaties te eisen. In een van de resoluties van 1949 - de „covering resolution" die niet slechts door de delegaties van Indone sië en Nederland, maar ook door de y.N.-commissie voor Indonesië onderte kend is, is bepaald, dat „de V.N.-com. missie voor Indonesië, of een ander or gaan van de V.N., in Indonesië zal toe zien op de uitvoering van de overeen, komsten, die tijdens de Ronde Tafel conferentie zijn bereikt". Het is thans de plicht van de Verenigde Naties om te handelen, aldus dr. Drees. „Dinsdagavond is in Vierakker (gem. Warnsveld) het dertien-jarige zoontje van P. uit Vierakker, dat per rijwiel mt de richting Wichmond kwam onder en door uit Wichmond bestuurd motor rijwiel geraakt en op slag gedood. In een der drukste wijken van Dja karta zijn vandaag dertien personen ge wond door het ontploffen van een hand granaat. Dit gebeurde voor het Kivoli- bioscooptheater aan Kramat, enkele minuten voor afloop van de filmvoor stelling. Onmiddellijk na de ontploffing werd Kramat onder zware militaire bewaking gesteld, terwijl alle daar heen leidende straten voor het ver keer werdén afgesloten. Veiligheids troepen, onder leiding van de chef-staf van liet plaatselijk militair commando van Djakarta, majoor Marsudi, stelden onmidellijk ter plaatse een onderzoek in. Majoor Marsudi verklaarde, dat in de betrokken wijk aanslagen waren be raamd. Volgens onbevestigde berichten zouden tien arrestaties zijn verricht. Het Rivoli-theater is gelegen in de wijk Senen, een van de grootste markt centra van Djakarta. De dertien slacht offers zijn voornamelijk straatventers of mensen, die op de tram stonden te wachten. Allen werden naar het zieken huis overgebracht, doch acht van hen konden later huiswaarts keren. Al spoe dig na het begin van het onderzoek werd de veiligheidspen van de ontplof te granaat gevonden. Desgevraagd kon majoor Marsudi nog niet verklaren, of de aanslag van heden verband hield met de aanslagen met handgranaten, die enkele maanden geleden in Djakar ta hebben plaats gehad. Op 30 novem ber werden vier handgranten naar president Soekarno geworpen, die zelf ongedeerd bleef, doch waardoor elf an deren werden gedood en ongeveer 150 personen, merendeels kinderen werden gewond. Enkele maanden daarvoor waren handgranaten geworpen naar het hoofdkwartier van de Indonesische com munistische partij op Kramat, op ruim een kilometer afstand van de plek van de aanslag van heden, en naar de lei ders van de anti-communistische party Masjumi. Het Hongaarse blad „Magyarors- zag" meldt, dat verscheidene jongelui van 14 tot 16 jaar de laatste tijd „con tra-revolutionaire" groepen vormen. Het Israëlische parlement, de Knes- seth, heeft gisteren met 76 tegen 33 stemmen zijn vertrouwen uitgesproken in de nieuwe regering van David Ben Goerion. Vier dames, tijdens het winkelen in een van de hoofdstraten van Athene door de camera verrast: het zijn v.l.n.r. Prinses Irene van Griekenland; Koningin Mary van Roemenië (de moeder van ex-Koning Michael); Koningin Anne van Roemenië (de echtgenote van ex-Koning Michael) en Prinses Sophia van Griekenland. Charles Bowden, voorzitter van de commissie van de Koss-zee, xveike com missie de expeditie van Hillary heeft geleid, heeft toegezegd dat de commis sie de Zuidpoolexpeditie van het Britse Gemenebest onder dr. Fuchs, die van uit Londen wordt geleid, zal blijven steunen. Premier Walter Nash van Nieuw-Zeeland en de vorige Nieuwzee- landse minister van financiën, Jack Watts, hebben de motieven en het ge drag van Sir Edmund Hillary krachtig verdedigd. Hillary heeft, zoals bekend, Fuchs voorgesteld de expeditie te on derbreken tot november a.s. Fuchs heeft dit geweigerd en wil nu zijn eigen gang gaan. Bowden verklaarde, dat de commissie van de Koss-zee haar eerste plicht, namelijk Fuchs te helpen bij het volbrengen van zijn taak, nooit uit het oog heeft verloren. Alle plannen en al le activiteiten zyn gericht op dit doel. Hq was er zeker van dat Hillary dit alles ook duidelijk in het oog houdt en dat Hillary daarom Fuchs heeft voor gesteld zijn tocht dwars door het Zuid poolgebied in twee gedeelten te doen. De Londense commissie heeft echter te kennen gegeven dat er op het ogen blik geen aanleiding bestaat de eerste plannen van de expeditie te wijzigen en de commissie van de Ross-zee heeft zich bij dit besluit neergelegd. Premier Nash van Nieuw-Zeeland zei: „Voor zover ik Hillary ken, zal hij nooit anders dan juist handelen". De Nieuwzeelandse pers noemde het geschil tussen Hillary en Fuchs een erg ongelukkig verschynsel. De „Auckland Star" schrift: „Alle Nieuw-Zeelanders zullen zeggen, dat als Hillary verklaart dat het nemen van een bepaald risico niet gerecht vaardigd is, dit dan inderdaad zo is. „De Londense commissie heeft een zeer grote verantwoordelijkheid op zich genomen", aldus het blad. Het Australische blad „Sydney Mor- Generaals van het Westduitse bondsleger brengen een toost uit op dr. Konrad Adenauer op diens 82ste verjaardag. Het zijn v.l.n.r. de generaals Heusinger, Kammhuber, Roettiger en vice-admiraal Ruge. In het midden een van de 16 kleinkinderen van Adenauer. ning Herald" zegt dat het „gewoonweg onzin" is te veronderstellen, dat Hilla ry zijn voornaamste taak, het aanleg gen van bevoorradingsposten, ter wille van zyn persoonlijke eer heeft verwaar loosd. Fuchs heeft gisteren laten weten, dat hij nog circa 464 km. van de Zuidpool verwqderd is. Hq deelde de basis Scott mede dat zyn groep niet voor 17 janu ari op de Zuidpool zal aankomen. Fuchs berichtte voorts, dat het ter rein waarover hij nu trekt niet zo zwaar is als het vorige en dat hy nog zes poolvoertuigen over heeft, namelijk vier „sneeuwkatten" en twee „wezels". De wetenschappelijke onderzoekingen verlopen bevredigend. Omstreeks half zes dinsdagmiddag zag een voorbijganger aan de Da Costaka- de te Gouda een bejaarde man voor over in het water liggen. Hij waar schuwde de politie, die spoedig met een arts ter plaatse was. De man bleek te zijn verdronken. Het slachtoffer, de 71-jarige G. de Pater uit Schoon hoven, was met zijn vrouw bij familie aan de Da Costakade gelogeerd. De politie vermoedt, dat de man by een rukwind zün hoed achterna is ge gaan met het vermelde fatale gevolg. De 52-jarige nachtwacht van de B.P.M., J. Jonker te Wetering, ge meente Steenwykerwold, is dinsdag, toen hy per fiets van zün werk te Blokzijl terugkeerde, van de verkeers weg Steenwijk-Noordoostpolder ge waaid, in een bermsloot geraakt en verdronken. Het slachtoffer was onge huwd. Behalve de passagiersschepen van de Koninkiyke Rotterdamse Lloyd zijn ook de vrachtschepen van deze rederü, die een beperkte passagiersaccommodatie hebben, ingeschakeld bij de evacuatie van de Nederlanders uit Indonesië. Aan de gezagvoerders van de vrachtsche pen is verzocht de capaciteit van het aantal te vervoeren passagiers te ver hogen, maar daarby mag de huisves ting van de bemanningsleden zo wei nig mogelijk worden aangetast en dan nog het liefst op basis van vrüwillig- heid, aldus de richtlenen van de rede rü- De medewerking van de be manningen is geestdriftig, zo bleek het hoofdkantoor van de Rotterdamse rede rij. De „Japara" b.v. die 28 januari in Rotterdam wordt verwacht en plaats heeft voor twaalf passagiers, heeft er evenwel 37 aan boord. Spontaan ston den bemanningsleden hutten af, lieten kooien in andere verblyven bybouwen en trokken bü elkaar in. Dinsdagmiddag reeds is een van de drie schuldigen aan de overval op een benzineponipstation in Hoofddorp ge arresteerd, nadat deze, een 2l-jarige glazenwasser, eigener beweging op straat een Rotterdamse agent van zyn euveldaden in kennis had gesteld. Hij vertelde dat hij even tevoren door de twee kameraden met wie hij de over val had uitgevoerd, was bedrogen. Ge drieën zouden zij de buit, een bedrag van ongeveer driehonderdvijftig gulden, in een naburig cafeetje verdelen, maar toen de glazenwasser naar binnen was gegaan, renden de twee anderen naar hun (gestolen) auto en reden er, met het geld, van door. Zij zijn nog steeds spoorloos. De Rotterdamse recherche heeft de glazenwasser vandaag nader aan de tand gevoeld over de diefstal die het drietal eveneens in de nacht van maan dag op dinsdag heeft gepleegd in een gesloten pompstation in Overschie, waar zq een paar blikken olie buit maakten. Ook in Delft hebben zü geprobeerd een stationsbediende te overvallen, maar omdat deze op zijn hoede was ging de vlieger niet op. Vandaag is de glazen wasser overgegeven aan de politie in Hoofddorp. De „betaalde waarschuwing" zal bin nenkort in Nederland haar intrede kun nen doen. Dinsdag heeft de Senaat zich z.h.s. akkoord verklaard met een wetsontwerp van minister Samkaiden, waarin de mogelijkheid wordt geopend om voor bepaalde lichte overtredingen een proces verbaal te voorkomen door betaling van een bedrag van maximaal 10 aan de politieambtenaar die de overtreding heeft geconstateerd. Hoe noodzakelijk de invoering van een eenvoudige procedure voor lichte over tredingen is, toonde de bewindsman met cüfers aan. Per jaar worden niet minder dan 1 miljoen processenverbaal opgemaakt, waarvan 800.000 voor ver keersovertredingen. Beide sprekers in het korte debat, de heren van Meeuwen (K.V.P.) en Die penhorst (A.K.) benadrukten de nood zaak van tactisch optreden door de ambtenaren; een wens die voor minis ter Samkaiden geheel werd gedeeld. De bewindsman deelde mee, dat hij voorlo pig nog slechts op beperkte schaal de bevoegdheid tot het accepteren van contante betaling zal verlenen. De „betaalde waarschuwing" mag niet worden gezien als een „straf". De overtreder kan ook weigeren te beta len en eerst dan wordt officieel proces verbaal opgemaakt, waarna behande ling voor het kantongerecht volgt. t.LWPT De Egyptische posterijen hebben drie nieuwe postzegels uitgegeven ter gele genheid van de AFRO-Aziatische confe rentie, die een dezer dagen is gehouden. De zegels hebben een frankeerwaarde van resp. 5 (geel), 10 (groen) en 15 (blauw) mills. Alle drie tonen zij de wereldbol met Azië en Afrika, de vredes duif en drie pyramides. Functionarissen in Moskou zijn vol gens Reuter aangenaam verrast over het opzien dat de geruchten over een vlucht van een bemande Russische raket hebben gebaard. Volgens de ge ruchten, die vermoedelijk in de wereld zijn gekomen door een „science-fic- tion"-film die op het ogenblik in Mos kou vertoond wordt, was de passagier van de raket met een parachute be houden naar de aarde teruggekeerd. In Moskou meent men, dat de ge ruchten prachtige propaganda maken voor de Ru. lische technische kennis. (Van onze Paryse correspondent) PARIJS, hedenmorgen. Geheel overeenkomstig de verwach ting zijn de zes ministers van buiten landse zaken van het Kleine Europa of dat der Romeinse verdragen voor de zieke heer Luns staatssecre taris Van der Beugel die gisteren en eergisteren te Parijs hebben verga derd, het ook ditmaal nog niet eens kunnen worden over de plaats aan de welke de eer en de last zal zyn beschoren huisvesting te mogen verle nen aan de verzamelde Europese in stellingen: strikt genomen de Kolen- en Staalgemeenschap, de Gemeen schappelijke Markt, de Euratom, de Europese Investeringsbank, de Assem blee en het Europese Hof. Indien een of andere meerderheid van stemmen de beslissing had kunnen forceren, zou de beslissing mogelijk gisteren zün ge vallen; edoch: eenstemmigheid is voor de beslissingen van de ministers van Klein Europa vastgelegde regel en po gingen, ondernomen oir. door deze een- stemmigheidsregel heen te breken, zijn, zo vernemen wij, vooral afgestuit op verzet van België en Luxemburg. YVaar de .:es het ondertussen een stemmig wel over eens zijn geworden, zij het ook niet zonder moeite, is, dat de Europese instellingen gezamenlijk zullen worden ondergebracht in een en dezelfde plaats, zodra deze concentra tie metterdaad te verwezenlijken is. Voor 1 juni a.s. zullen de ministers opnieuw ">üeenkomen en in deze bij eenkomst, zo stellen zü zich voor, zul len zü wel kunnen overgaan tot de aanwijzing van de begeerde Europese verzamelzetel. ZÜ zullen alsdan eerst nog eens naarstig de adviezen hebben ingewonnen van de voorzitter® der di verse Europese organismen, zomede van ettelyke internationale deskundi gen op het gebiei van stadsplanning. Er is in de conferentiekringen geens zins onder stoelen of banken gestoken dat, by monde van zün veteraan Bech minister-president en minister van buitenlandse zaken het allerkleinste Luxemburg de allergrootste belemme ring heeft opgeworpen op de weg naar een concrete oplossing. En hieraan zit een merkwaardige ontwikkeling vast, want nadat zü in 1952 op hun grondgebied in de vesti ging van de Hoge Autoriteit voor Kolen en Staal slechts hebben willen berus ten op voorwaarde dat deze zo spoe dig mogelyk weer zou vertrekken, blij ken de Luxemburgers thans slechts met bloedend hart van deze hun dier baar geworden instelling te kunnen scheiden In laatste instantie evenwel be reidt Luxemburg er zich waarschyn- lyk op voor dat het ook de Hoge Autoriteit van de E.G.K.S. kwyt zal raken, zulks dan tegen een of andere compensatie zoals het verkrijgen der vestiging /an een Europese univer siteit, of zelfs van het Europese Hof, welke laatste instelling dan van het beginsel der geconcentreerde vestiging zou moeten worden uitge zonderd en zulks dus niet ten gunste van Den Haag. Moet dus Luxemburg zich bereid houden om aan het aanvaarde begin sel van de geconcentreerde vestiging eventueel de Hoge Autoriteit te offe ren, Frankryk moet bereid zün om er zo nodig de te Straatsburg gevestigde Europese Assemblée aan ten offer te brengen, een bereidheid die Frankriik verklaard heeft slechts te kunnen op brengen zo het de zekerheid heeft van de Luxemburgse offerbereidheid. In afwachting van de ministerscon ferentie van uiterlyk 1 juni blyven toch alle voorspellingen aangaande hoe de toekomstige hoofdstad van Klein Euro pa zal heten, uiterst gewaagd. (Vervolg op pagina 5) Dinsdagavond reed een trein met lege gietwagens, bestemd voor de staalfabriek van de Hoogovens, langs het ijzerpark in westelüke richting en stopte voor het omleggen van een wissel. Nadat dit was gebeurd, ging de rangeerder, H. Koren uit Heemstede, weer op de voorste wagen zitten en gaf het signaal tot oprijden. Zodra de trein in beweging kwam, zag de loco drijver de rangeerder voorover van de wagen vallen waarop hij de trein onmid- deïlyk tot stilstand bracht. De rangeer der, die het eerste wiel van de wagen reeds over beide voeten had gekregen, bleek met één voet achter de wissel tong gehaakt te zijn. Dank zij het feit, dat de trein vrijwel onmiddellijk stil stond en de man veiligheidsschoenen droeg, bleef het letsel beperkt tot enige gebroken tenen aan de linkervoet en een verwonding aan oe rechter voet. Hij is in het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwü'k ter verpleging opgenomen. Prof. Hallstein (voorgrond) op de Panjse conferentie. De brand in de woning van de heer H. P. de Boer te Ter Apel, waarbü maandag drie kinderen om het leven kwamen, is ontstaan door een ontplof fing van propaangas. Dit gas was in de nieuw aangebrachte aardgasleidingen gespoten om deze te beproeven, aldus de gemeentepolitie van Vlagtwedde. Het is nog onbekend hoe dit gas is ontsnapt en by kleine hoeveelheden de woning kon binnendringen. In de keuken van de woning brandde een kachel; deze heeft het gas doen ontploffen. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vanavond nog enkele opklaringen, overigens zwaarbewolkt met tyde- lijk regen, in het oosten van het land voorafgegaan door sneeuw. Tot krachtig of stormachtig toenemende wind, aanvankelijk zuidelijk, later westelük. Vannacht temperatuur om het vriespunt, morgen in de loop van de dag stijging van tem peratuur. Zon: 3.46-16.48. Maan: 22.05-10.17. Uit het westen nadert nu een zwakke rug van hoge luchtdruk, die vanavond ons land zal passeren. Hij wordt snel gevolgd door een actieve oceaan depressie die morgen de Noordzee kan bereiken. Deze depressie zal morgen veel wind veroorzaken en bovendien neerslag brengen, welke in het noorden en oosten van het land aanvankelijk in de vorm van sneeuw naar beneden kan komen. De lucht zal vanavond sterk afkoelen, plaatselijk tot enkele graden beneden het vriespunt, maar morgen in de loop van de dag zullen de tem peraturen bij het passeren van het front van de depressie stijgen. Advertentie in 4 minuten O klaar op tafel I temp. aeersi. Station Weer heden itgel. 7 uur 24 uur Stockholm sneeuw -12 5 Oslo sneeuw -13 0.2 Londen onbewolkt 2 0 Amsterdam regenbui 3 8 Brussel onbewolkt 3 7 Luxemburg geheel bew. 1 6 Parijs onbewolkt 1 3 Nice onbewolkt 9 0 Beriijn sneeuw -2 3 München sneeuw -1 4 Zürich sneeuw 2 7 Genêve sneeuwbui 2 5 Locarno zwaar bew. 3 0 Wenen geheel bew. 2 1 Innsbruck sneeuwbui 1 2 Rome licht bew. 9 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1