De nood is onnoemelijk groot Nationaal appèl inzake de woonruimte Minister Klompé doet beroep op goede wil van de bevolking Mgr. Alfrink bepleit bouw grotere gezinswoningen Toch ontmoeting tussen Soekarno en Macmillan Berichten over bemiddelings aanbod van de Westduitse regering Real Steel Band geeft zijn Europese première te Amsterdam REISPLAN IETS GEWIJZIGD Veilig opgeborgen Een dode en vijf gewonden bij autobotsing 14 doden bij brand op Noors schip De moord op het Nederlandse meisje Engelse politie op zoek naar het gebruikte wapen Diamantkoning overleden Het weer VERMAARD OP DE NEP. ANTILLEN ZUIDPOOL-NIEUWS ai in „Die Raeckse" geweest DONDERDAG 9 JANUARI 1958 o 81ste JAARGANG No. 29804 elen kunnen woon ruimte afstaan Advertentie Den BoschUtrecht V eiligheidsmaafregelen in Colchester Ergste koudegolf sinds jaren eist in Amerika 44 slachtoffers Sinaasappeloogst in zonnig Florida verloren? Een van de rijkste en meest verlegen vrijge zellen ter wereld Aee MORRIS 'fteforet/ot/óuy/ DUFFEL MONTY COATS 59.50 Wisselvallig Het weer in Europa a BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk. Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red Dmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v. RUN en W Severln. HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. De minister van maatschappelijk werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, was van de prominente figuren uit het Nederlandse kerkelijk en maat schappelijk leven, die vanmiddag in de Burgerzaal van het Hilversumse faadhuis het woord hebben gevoerd op een nationale manifestatie, die zoals minister zei „een appèl wil zijn aan het gehele Nederlandse volk om de ersende woningnood te helpen verlichten". Deze manifestatie was belegd ^°°r de landelijke contactcommissie inzake het woonruimtevraagstuk. Leden Van de Eerste en Tweede Kamer, van Gedeputeerde Staten, benevens bur gemeesters en afgevaardigden van velerlei organisaties met name op ge- zins- en woninggebied, woonden dit nationale appèl bij. De minister zei dankbaar te zijn voor dit initiatief van de contactcommissie. Het appèl heeft volgens spreekster zin, omdat de nood zo onnoemelijk groot is en er in ons land nog velen zijn, die zonuer al te grote bezwaren woon ruimte zouden kunnen afstaan. Hoewel de enige doelmatige oplossing van de woningnood is het bouwen van meer woningen, zijn tifch tijdelijke voorzie ningen nodig, omdat fysieke en finan ciële factoren aan de bouw een limiet stellen. De minister vroeg zich af, of juist diegenen, die zouden kunnen helpen met woonruimte, de nood wel in alle scherp te kennen. Honderden brieven komen wekelijks ten departemente binnen, die getuigen van deze nood. Hiervan heb ben te lijden de gezinnen met kinderen, öje nog steeds in een of anderhalve kamer moeten huizen, dè jonggehuw den en degenen die trouwplannen heb ben alsmede de alleenstaanden, de ongehuwde volwassenen. De minister zei voorts, dat ruimte kan worden geschapen door óf van een te groot huis te verhuizen naar een kleiner hüis, óf door een overtol lig deel van de woning ter beschikking te stellen. Spreekster maakte in dit verband gewag van de onlangs geno men overheidsmaatregel tot verruiming van de financiële bijdrage in de kos ten van deze beschikbaarstelling oo vrij willige basis. „Met financiële regelingen alleen is echter het probleem niet opgelost. Er is een goede wil van de bevolking zelf nodig. Er zijn daarnaast nog allerlei voorzieningen mogelijk en nodig, waardoor een soepeler en doel matig gebruik van overtollige woon ruimte kan worden gewaarborgd, een groeiende samenwerking tussen de plaatselijke huisvestingsbureaus kan worden bevorderd en daarnaast ook de imteverschaffence partij kan wor den beschermd tegen overlast". „Ons volk heeft in het verleden ge toond onverzettelijk te zijn als het ging om hef bestrijden of te boven komen van rampen. De woningnood is zo een ramp en het gaat er vandaag om onze eigen landgenoten te helpen. Wij zullen niet verjagen. Wij zullen ook deze strijd winnen. In het licht van de heer sende nood roep ik u allen op bij u zelf na te gaan wat u kunt doen om te helpen" aldus besloot de minister van maatschappelijk werk haar be roep op het Nederlandse volk. Niets bindt een volk sterker dan een gezamenlijke nood of het gezamenlijk lenigen van een nood. Het woningvraag stuk is zulk een nood en een leed, waar slechts door gezamenlijk doen hulp kan worden geboden. Het woningtekort raakt, volgens spreker, de mens in zijn persoon, vaak in zijn menselijke waar digheid en vaker nog in zijn menselijk hart. Aldus de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B. J. Alfrink, die met twee andere kerkelijke autoriteiten vanmid dag op de nationale manifestatie te Hil versum het woord /oerde. Mgr. Alrink noemde twee factoren, die de ontplooi ing van ons gezond gezinsleven in de weg staan en daardoor leed en nood te- Weeg brengen, n.l. de inwoning in daar voor ongeschikte huizen en de te kleine woning. Ten aanzien van de eerste zei mgr. Alfrink, dat ieder gezin het eigen karakter wil bewaren en daarvoor een zekere beslotenheid nodig heeft, waar bij door inwoning licht spanningen ont staan. Vandaar niet alleen de oproep van de regering om ruimte beschik baar te stellen, maar tevens de aan moediging om de beschikbare ruimte eerst voor werkelijke bewoning ge schikt te maken, zodat er „een leefba re inwoning" kan ontstaan. Over de te kleine woning zei de aarts bisschop, vooral te bedoelen die kleine woning, waarin het gezin bijna gedwon gen is minimaal te blijven. „Ons volk heeft werkelijk behoefte aan vele wo ningen voor het grotere gezin. In de af gelopen jaren is deze eis voor een ge zond volksleven door de omstandighe den al te zeer verwaarloosd. Het wordt hoog tjjd, dat wij deze schade inhalen. Ook degene, die niet gedwongen wil Worden tot het bijna obligate minimale gezin, moet de vrijheid gegund worden zijn leven in te richten zoals hij dat voor de ontplooiing van zijn menselijke per soonlijkheid het meest gewenst acht. Niet alleen vele woningen moet het pa rool zijn, maar evenzeer vele werkelijke gezinswoningen". Spreker zei tenslotte, dat als het wo ningvraagstuk een werkelijk natio naal probleem moet worden genoemd, net alleen door gezamenlijke inspanning zal kunnen worden opgelost. Natuurlijk heeft het zin om alle samenwonenden aan te sporen tot veel geduld, verdraag zaamheid en liefde en als het christen dom zich de godsfdienst van de liefde noemt, heeft het ook op dit terrein een laak. Het heeft voorts zin de wachten den en de klein behuisden op te wekken tot levensmoed en tot vertrouwen. „Maar mogen zij niet met recht ver- Wachten van geheel ons volk, dat het niet alleen hun nood onderkent, maar ook alle krachten inspant en alle mid delen gebruikt om aan die nood tege moet te komen", aldus mgr. Alfrink. Van kerkelijke zijde spraken voorts de praeses van de generale synode der gereformeerde kerken in Nederland, ds. H. Kruyswijk. en de praeses an de generale synode der Ir fu an vormde Kerk, dr. A. A. oo'haas. Tenslotte zei de commissaris j koningin in de provincie Gel- erland, mr. H. W. Bloemers, in zijn "Wctie van voorzitter van de voorlopi ge raad van de volkshuisvesting, dat het niet uitgesloten is, dat de woning nood nog langer zal voortduren dan 1958. „Al die tijd zal dit dichtst bevolkte Ipnd ter wereld steeds dichter bevolkt raken, zullen de jonge njensen de voor hun leven meest essentiële verbintenis willen aangaan en zullen deze verbinte nissen gezegend worden met de rijk ste gave der natuur. Geen huisvestings bureau, geen ambtenaar en geen for mulier zullen deze levensstroom kun nen afdammen. Moge het beroep, dat heden op ons volk wordt gedaan, de weerklank vinden, die datzelfde volk zo bitter van node heeft". In het Kon. Instituut voor de Tropen te Amsterdam hebben de hoofdstede lingen woensdagavond kennis gemaakt met de acht man sterke Real Steel Band uit Sint Eustatius. Er was een enorme belangstelling voor dit eerste optreden, dat als inzet van een hon derd dagen durende Europese tournee, tevens de première voor Europa bete kent. Het donkerkleurige gezelschap, dat in de Nederlandse Antillen zeer vermaard is, deed in ons land voor het eerst van zich spreken bij het bezoek van het Koninklijk echtpaar aan de West in 1955. De Koningin en de Prins toon den zich toen zo verrukt over de pres taties, dat zij tot driemaal toe om een verzoeknummer vroegen. De Amster dammers hebben woensdagavond niet minder spontaan gereageerd en het re pertoire, in hoofdzaak bestaande uit Latijns-Amerikaanse ritmische muziek, is er als koek ingegaan. Wij hebben overigens nog nimmer zo'n merkwaar dig instrumentarium zien bespelen, want is een steelband eigenlijk niet meer dan een collectie grotere en kleinere bodemloze olievaten? Na de oorlog zijn in de Antillen de steelbands als padde stoelen uit de grond verrezen: er moest feest gevierd worden en wat was een goedkoper instrument dan een afge zaagde oliedrum? Op de eilanden in het Caraïbisch gebied lagen er toch dui zenden in de zon. De bovenkant van het olievat is van ronde gaten voorzien waardoor een metalen versie van de pauk wordt verkregen. Daaromheen lig gen rechtlijnige delen gebeiteld, waar uit bepaalde tonen voortkomen. De on derkant van het vat is weggesneden en de overblijvende lengte en de diameter bepalen of de drum een tenor, alt of Voor kaart Zuidpool-gebied met interes sante bijzonderheden zie pagina 3, kolom 5 en 6. bas is. Ze worden geslagen met rubber of met kussentjes overtrokken trommel stokken. Maracas en houten blokjes zorgen voor de verdere ritmische bege leiding. Populaire en serieuze muziek, oud en nieuw, wordt ten gehore ge bracht en inheemse componisten en ar rangeurs hebben een zeer goede toe komst voor de steelband geschapen. De steelband is zeer populair in het Caraï- bische gebied: op Trinidad moeten er zelfs een tweehonderd bestaan, die de klanken van sambas, mambos, bole ros, rumba's, meringues en calypso's voortbrengen. Het meest plezierige van de gehele voorstelling was wel de ongedwongen wijze, waarop de boys hun repertoire uitvoerden. Een simpele aankondiging, in gebroken Nederlands, van de 26- jarige bandleider James, vervolgens een korte concentratie en daarna, al naargelang de aard van het nummer, de meeslepende vertolking van een weemoedige calypso of het tempera mentvolle ritme van de meringue of mambo. Alleen al in Nederland zijn, volgens de oprichter en onvermoeibare promo tor van de band, de oud-postcomman- dant J. J. Kienhorst, vele honderden verzoeken om uitvoeringen binnenge komen, maar ook in het buitenland vooral België en Duitsland heeft men veel belangstelling voor de olie vaten-musici. Op 12 en 19 januari a.s. zal de Real Steel Band opnieuw in Amsterdam concerteren. Een Zweedse oorlogsbodem vaart een van de talrijke ondergrondse havens bin nen, die in het raam van de „operatie graniet" in de rotsen zijn uitgehouwen Gehele havencomplexen, start- en landingsbanen voor vliegtuigen, fabrieken en schuilplaatsen maken een onderdeel uit van het Zweedse verdedigingsplan-onder- de-grond. De schuilplaatsen zijn naar deskundigen menen zelfs bestand tegen een aanval met atoomwapens. Bjj het inhalen op de rijksweg Den Bosch-Utrecht onder Waardenburg, waar de tweebaansweg in een een- baansweg overgaat, is woensdagmor gen omstreeks zeven uur een vracht auto van de firma Jamin, die uit de richting Utrecht kwam, op een tegen ligger gebotst. In deze auto zaten zes personen: de bestuurder, de 37-jarige gehuwde metselaar-aannemer, P. J. Rujjters uit Den Bosch en 5 arbeiders die op weg waren nae hun werk in Utrecht. De naast de bestuurder zittende 49-ja- rige gehuwde A. Boks uit Vught was op slag dood en voor het leven van de bestuurder Rujjters wordt gevreesd. De vier andere inzittenden werden eveneens zwaar gewond, in het zieken huis te Zaltbommel opgenomen. Het zijn de 44-jarige L. van Balvoort en diens 15-jarige zoon J. A. M. van Balvoort, i beiden uit Vught, de 53-jarige J. C. L. Spijker en P. M Coert (leeftijd onbe- kend) beiden uit Den Bosch. De personenauto werd totaal ver nield, de vrachtauto zwaar beschadigd. De groepscommandant der rijkspoli tie te Geldermalsen verzoekt de be stuurder van de vrachtauto die getuige is geweest van deze aanrijding, zich met hem in verbinding te stellen, net nummer 03455. telefoonnummer 208, of met de politie in zijn woon- of verblijf plaats. Een korte felle brand aan boord van het 200(1 ton metende Noorse passagiers schip „Erling Jarl" heeft gisteren in de haven van Bodoe (Noord-Noorwegen) aan veertien mensen het leven gekost. Het schip was met 200 passagiers op weg van Trondheim naar Kirkenes. De brand brak benedendeks uit en ver spreidde zich snel over het gehele achterdek. Aldus melden Reuter en U.P. Brandweerlieden met zuurstofmaskers slaagden er in een aantal passagiers die door de rook bedwelmd waren, nog bijtijds te redden. De brand was in een half uur bedwongen, doch veel hutten waren in die korte tijd geheel in de as gelegd. H. M. de Koningin probeert een van ae instrumenten van de Surinaamse „Golden Rock Steelband" tijdens de demonstratie die woensdagochtend op Soestdijk werd gegeven. President Soekarno van Indonesië, die volgens zijn aanvankelijk reisplan hedenmorgen om tien uur uit de Indische hoofdstad had moeten vertrekken, heeft hedenmorgen wederom te Nieuw Delhi een onderhoud gehad met premier Nehroc. Dit keer duurde het gesprek een half uur. In welingelichte kringen in Nieuw Delhi houdt men het volgens Reuter en AFP voor zeer waarschijnlijk, dat belangrijke besprekingen aanleiding zijn voor het uitstel van Soekarno's ver trek. Hij heeft gisteren reeds tweemaal, éen keer vaker dan was voorzien, lang durig geconfereerd met de Indische premier. De Britse premier, Macmillan, en pre sident Soekarno hebben elkaar vandaag aan een lunch met premier Nehroe ont moet. Tijdens de lunch kwam het In- donesisch-Nederlandse geschil „kort en formeel" ter sprake. Na de lunch ver klaarden Indonesische kringen, dat pre sident Soekarno aan premier Macmillan de verzekering zou hebben gegeven, dat overdracht van westelijk Nieuw-Guinea aan Indonesië in geen enkel opzicht de vrede en stabiliteit in dat gebied zou schaden. Enige tijd geleden deden geruchten de ronde, dat Macmillan met Soekarno zou praten over een Brits-Amerikaans aan bod tot bemiddeling tussen Indonesië en Nederland. In Nieuw Delhi en Dja karta werd toen aanstonds verklaard, dat er geen sprake zou zijn van een ontmoeting tussen beide staatslieden. In berichten uit Bonn is inmiddels sprake van nog een ander bemidde lingsaanbod. De Westduitse minister van buitenlandse zaken, dr. Heinrich von Brentano, heeft vandaag een onder houd met ue Indonesische ambassadeur te Bonn, Zairin Zain. Reuter ver neemt uit yewoonljj:; goed ingelichte kringen in de bondshoofdstad, dat West-Duitsland zijn goede diensten Pioniers van het Engelse leger zoeken met behulp van mijndetectors in de omgeving van Colchester (Essex) naar het wapen, waarmee het Nederlandse meisje Marie Kriek werd vermoord. Iedere vierkante meter land, struikgewas, sloten en greppels, rond de plaats waar het stoffelijk overschot werd gevonden, werd op deze wijze afgezocht. De vader en de zuster van het Ne derlandse meisje Marie Kriek, die enkele dagen geleden in Engeland, bij Colchester dood in een greppel werd gevonden, zijn woensdagavond in Harwich aangekomen aan boord van het Nederlandse schip „Koningin Em ma". Verslaggevers noch andere perso nen werden tot hen toegelaten. Een half uur na aankomst zijn zjj in een auto weggereden. Intussen heeft de politie het onderzoek naar de moord op het meisje geconcen- treert op het zoeken naar het wapen, waarmee de verwondingen op het hoofd moeten zijn toegebracht. De politie hoopt tevens de vermiste bruinsuède schou dertas te vinden, die het meisje bij zich gehad moet hebben toen zjj uit de bus stapte op de avond van de moord. in de loop van woensdag heeft in specteur Barkway, die met het onder zoek belast is, een bezoek gebracht aan Bentwaters, de Amerikaanse luchtbasis bjj Ipswich. Gedurende een half uur heeft hij daar met hogere officieren ge sproken. De politie heeft medegedeeld dat zij van het publiek vele telefoontjes en brie ven heeft ontvangen, maar dat zij na schifting daarvan nog geen enkele aan wijzing heeft kunnen vinden. intussen heeft men voorzorgsmaat regelen genomen om een herhaling van het gebeurde te voorkomen. Jon gemannen en meisjes die 's avonds laat van kantoor naar huis in Colches ter gaan, reizen thans in „convooi". Velen worden bij de bushaltes door familieleden afgehaald. Behalve tot de Amerikaanse lucht basis in Bentwaters strekt het onder zoek zich ook uit tot Britse militaire Kampen m de omgeving van de plaats van de moord. „Wij zullen elk voertuig in die kam pen op bloedvlekken onderzoeken", aldus verklaarde een politie-functio- naris. De politie van Essex heeft woensdag avond een oproep doen uitgaan naar de eigenaar of inzittende van een grote lichtgekleurde personen-auto, die dicht bij de bushalte stond, toen Marie Kriek daar zondagavond uit de bus stapte. De politie hoopt, dat de inzittende(n) van de wagen aanwijzingen kan (kun nen) geven over de gangen van het ver moorde meisje op de avond van haar dood. In het oostelijk deel van Amerika, tussen de Mississippi en de Atlantische Oceaan hebben volgens United Press minstens 44 personen het leven verloren tengevolge van sneeuwstormen en de daarop volgende koudegolf, die de ergste sinds jaren wordt genoemd. De kou is doorgedrongen tot "in het zonnige Florida, \0har men ernstig vreest, dal de sinaasappeloogst door vorst ver loren zal gaan. Gisteren viel er reeds de mees'e sneeuw sinds een halve eeuw. Op zijn mijn te Mwadoei in Tangan yika is dinsdagavond op 52-jarige leef tijd overleden de Canadese „diamant koning" en multimiljonair, dr. John T. Williamson, aldus melden Reuter en U.P. Hij stond bekend als een van de rijkste en meest verlegen vrijgezellen van de wereld. In november 1957 schonk hij prinses Margaret van Groot-Brit- tannië een diamant ter waarde van circa 160.000 gulden ter herinnering aan het bezoek dat zij in 1956 aan zijn mijn in Tanganyika bracht. Williamson, die circa 500 huwelijksaanbiedingen per jaar kreeg, schijnt tijdens zijn leven maar weinig belangstelling voor geld gehad te hebben. Een groot deel van zijn winsten werd in zijn mijn geïn vesteerd of besteed voor het welzijn van zijn arbeiders. Hij heeft ook veel geld geschonken aan charitatieve in stellingen. heeft aangeboden voor een heropening van de besprekingen tussen Nederland en Indonesië. Over de reis van president Soekarno wordt nog meegedeeld dat het Indone sische staatshoofd in verband met vroe ger gemaakte afspraken niet kan ingaan op een uitnodiging van president Koe- watly om ook een bezoek te brengen aan Syrië. Majoor Harsono, de woordvoerder van het Indonesische leger, heeft gis teren volgens AFP geruchten tegen gesproken, die in Djakarta de ronde doen, volgens welke de vandaag door het garnizoen van Djakarta gehouden oefeningen in verband zouden staan met een eventuele staatsgreep. Deze oefeningen, aldus Harsono hadden ten doel een verhoging van de mate van waakzaamheid van te Djakarta ge legerde eenheden en bijgevolg een verbetering van de Indonesische de fensie. Harsono bracht in herinnering, dat het leger zeer strenge maatregelen zal treffen tegen elke aanslag tegen de regering om de macht met onwettige middelen in handen te krijgen. De militaire oefeningen hebben van morgen van negen uur tot half twaalf geduurd. Hoewel in de straten lange rijen militaire voertuigen, waaronder ook tanks, reden, werd het normale verkeer door de oefeningen niet in bijzondere mate gehinderd. Het be gin: der oefeningen werd aangekon digd door het loeien van sirenes. De chef-staf van het plaatselijke mili taire commando, majoor Marsudi, ver klaarde. na afloop, dat de oefeningen een volledig succes zijn geweest. De militaire commandant van de Mo- lukken, overste Herman Pieters, heeft gisteren volgens Reuter verklaard, dal de bevolking in zijn ambtsgebied trouw aan Indonesië is. Overste Pieters zei op een persconfe rentie te Surabaja, dat het volk van de Molukken gemakkelijk kan kiezen aan welke kant het wil staan; het is vastbesloten deel te blijven uitmaken van de Indonesische republiek. Volgens „Antara" is de Indonesische regering vastbesloten vast te houden aan haar eis ten aanzien van de ter ritoriale wateren. Dit is medegedeeld door vice-premier mr. Hardi, die thans optreedt als waarnemend minister van buitenlandse zaken, naar aanleiding van het bericht, dat Engeland de eis van Indonesië tot uitbreiding van zijn ter ritoriale wateren, heeft afgewezen. „Het beste wat we kunnen doen, is dit oordeel van de Engelse regering vast te leggen", aldus mr. Hardi. De Indonesische ambassadeur in Aus tralië, dr. A. Y. Helmi, die voor twee weken naar zijn land is terug geweest, verklaarde gisteren tijdens een pers conferentie te Canberra, dat Indonesië geen vergoeding voor de in beslag ge nomen Nederlandse bezittingen over weegt, voordat de soevereiniteit over westelijk Nieuw-Guinea zal zijn bespro ken en daarover een beslissing is ge nomen. „Als de Nederlanders verstandig zijn, dan komen zij naar ons toe en praten ze over Nieuw-Guinea", aldus dr. Helmi. De ambassadeur ontkende, dat het de bedoeling zou zijn om westelijk Nieuw- Guinea met geweld te veroveren. De „bevrijdingscorpsen", die in verschei dene delen van Indonesië zijn ge vormd, dienen slechts voor defensie doeleinden, zo zeide de Indonesische ambassadeur. advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot vrijdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Nu en dan opklaringen maar ook enkele buien en later wellicht weer regen. Aanvankelijk nog stormach tige, later overwegend krachtige westelijke wind. Iets lagere tempe raturen. Zon: 8.46-16.50. Maan: 23.24-10.44. Advertentie Voer uw bruiloft, vergadering of feest ZALEN DISPONIBEL temp neersL Station Weei heden fgeL 7 uur 44 uur Helsinski onbewolkt -29 0 Stockholm licht bew. -18 0.4 Oslo sneeuw -11 6 Kopenhagen regen 1 4 Londen zwaar bew. 7 2 Amsterdam half bew. 8 7 Brussel regen 7 7 Luxemburg regen 3 5 Par ys regen 7 4 Nice licht bew. 5 0 Berlijn regen 2 0.3 München zwaar bew. 1 1 Zürich zwaar bew. 2 2 Genève geheel bew. -1 Locamo half bew. •1 Rome onbewolkt 2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1