Bepaalde boeken in de Nederlandse taal weer in Indonesië toegelaten Westen voelt niets voor diplomatiek avontuur Gesprek met de Russen alleen na een grondige voorbereiding Het politiek gerommel in Venezuela houdt aan Rechtszekerheid Onwrikbaar op de rotsen Rasma's en arrestaties in Djakarta SELWYN LLOYD stelt een „korte" ministersconferentie voor Vordering van Nederlandse instantiehuizen Blauwe Engel" ontspoord Soekarno bezoekt Calcutta Jimenez wijzigt de regering Express in Zwitserland ontspoord Woonruimte voor repatrianten Het weer Kouder iveer met regen Soekarno ook naar Joegoslavië? Indonesië Onbekende duikboten bij Parepare Slechts materiële schade O Brandje onder trein bij Sloterdijk Oud-secretaris van kardinaal Mindszentv Levenslange gevangenisstraf Kleuter verbrand Sloep van de „Capella" gevonden Prijsstop consumptie- melk Voor gesaneerde gebieden in West-Nederland Den Haag doet beroep op burgemeesters Sociaal commentaar We MORRIS beforeyoc/fitty/ Falcon popeline regenjassen Buien ATLAS"-RAKET MET SUCCES AFGEVUURD Juichende muizen ZATERDAG 11 JANUARI 1958 81ste JAARGANG No. 29806 n (eeR de laatste dagen aan de kusten van Engeland ook hard gespookt. of2e kustvaarder, de „Ballyhalbert" (743 ton) werd door de windstoten van meer n 100 km/u hoog op de rotsen bij Adrossan in Schotland geworpen en ligt als een muur zo vast. Of men er ooit nog in- zal slagen het weer in zijn element te brengen is nog een open vraag. De westelijke mogendheden zullen geen enkele vorm van onderhandelin gen met de Sovjet-Unie a priori ver werpen. Maar zij wensen zich niet over haast in onverantwoorde diplomatieke avonturen te storten. Zij willen, dat el- eenstemniing op bepaalde, welomschre ven punten redelijkerwijs mag worden verwacht. Speciaal als de Sovjet-leiders aansturen op een conferentie van rege ringsleiders, is het Westen van oordeel, dat een grondige voorbereiding van het ke conferentie tussen Oost en West, in hoogste belang is. Als een topconferen welke samenstelling ook, tevoren langs tie immers mislukt, kunnen de interna- de diplomatieke kanalen zodanig wordt tionale spanningen als gevolg daarvan voorbereid, dat het bereiken van over- alleen maar toenemen. De centrale directie der P.T.T. in Den Haag deelt aan het A.N.P. mede: ..Van de Indonesische regering is des tijds een kennisgeving ontvangen, dat ft invoer van kranten, tijdschriften en andere publikaties, zoals aanplakbiljet ten, folders, enz. in de Nederlandse taal verboden is. Than* wordt dor de Indonesische postadministratie medege deeld, dat in de Nederlandse taal ge stelde boeken voor gebruik in beroep, wetenschap en opvoeding (met uitzon dering va die, velke betrekking heb- h op Nederland en de Nederlandse 'lal) zijn toegelaten. Omtrent de in- voer van wetenschappelijke tijdschriften 'Uilen te zijner tijd nadere mededelin gen volgen. Volgens het dagblad „Sin Po" te Dja- karta zijn tijdens de razzia's, die giste- '®n in verschillende delen van Djakar u werden gehouden, vijftien personen aangehouden. Voorts werden een grote 1 oeveelheid munitie, die in een huis was verborgen, *h een aantal wapens in beslag geno- then. President Soekarno is in Bombay aan Bekomen. Op het vliegveld werden hij en h gezelschap hartelijk verwelkomd door Het hoofd van de Nederlandse diplo matieke missie in Djakarta, de heer H. Hasselman, heeft een bezoek ge bracht aan het hoofd van het directo raat Europa van het Indonesische mi nisterie van buitenlandse zaken, La- pian, om uitdrukking te geven aan be zorgdheid over de inhoud van een brief, Welke vele Nederlandse bedrijven kort geleden van de plaatselijke militaire commandant van Djakarta hebben ont vangen, aldus meldt het A.N.P. In de ze brief wordt, onder verwijzing naar een aantal besluiten van de militaire commandant, aan de betrokken firma's Verzocht om „onmiddellijk" een aantal Woningen over te dragen aan het dage lijks commando van zijn staf. Te dien einde moesten alle sleutels van deze Woon' -en worden ingeleverd. In een nota, welke bij de brief was gevoegd, werd verklaard dat indien de in dr brief genoemde woningen nog mochten zijn bewoond, de bewoners naar andere accommodatie dienden te worden overgebracht. De woordvoerder van de Nederlandse diplomatieke ver tegenwoordiging verklaarde, dat in vele gevallen de verlangde overdracht be trekking had op meer dan vijftig pro cent en dan het beste deel van het totale aantal huizen, waarover de Ne derlandse firma's de beschikking had den. In praktisch al deze instantiehui zen zijn Nederlandse gezinnen gehuis vest. Eenieder, die op de hoogte is van de buitengewoon moeilijke huisves tingsproblemen in Djakarta, zal besef fen wat deze maatregel van de mili taire autoriteiten zal betekenen voor de Nederlandse gezinnen, die zich toch al voor zo talloze problemen in Indone sië zien gesteld.. De Nederlandse woord- Voerder voegde hieraan toe, dat op de dag waarop de brief van de militaire commandant van Djakarta werd ont vangen, een Nederlander bij zijn thuis komst de ervaring opdeed, dat zijn huis a' „overgenomen" was. Hij kreeg niet e®ns toestemming naar binnen te gaan am zi; persoonlijke eigendommen weg te halen. De militaire woordvoerder in Dja- *arta, majoor Harsono, heeft medege deeld, dat de legerleiding een onder- ?°ek instelt naar binnengekomen berichten over het signaleren van niet Beidentificeerde duikboten in de buurt an Parepare, aan de westkust van Uld-Celebes, aldus meldt het A.N.P. de bevolking. Bij het verlaten van h vliegtuig werd de president begroet door de gouverneur van Bombay die hiervoor speciaal uit Nagpur was over gekomen. President Soekarno zal morgen naar Caïro doorreizen. Een woordvoerder van de Joegosla vische regering heeft gisteren mee gedeeld, dat naar verwachting presi dent Soekarno in het kader van zijn huidige reis ook een bezoek aan Joe goslavië zal brengen. Desgevraagd zeide de woordvoerder op zijn weke lijkse persconferentie: „Voor zover ik weet, wordt zulk een bezoek voor zien". In het najaar van 1955 bracht Soe karno een officieel bezofek aan Joego slavië. De woordvoerder deelde voorts mede dat een Indonesische militaire missie in Joegoslavië vertoeft om te onderhande len over „militaire aankopen". Hij wei gerde echter te zeggen, of Joegoslavië zich bereid heeft verklaard wapens aan Indonesië te verkopen. Vlak voor het station Bedum bij Gro ningen is vrijdagmiddag de diesel-elek trische trein Groningen-Delfzijl, die om half vier uit Groningen was vertrokken, uit d rails gelopen. Het voorste ge deelte kwam op het ene spoor te rij den en het achterstuk op de andere rails, zodat „de blauwe engel" dwars over het perron tot stilstand kwam. Het ongeval beperkte zich tot mate riële schade. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het treinverkeer tussen Groningen en Delfzijl was tot gisteravond acht uur ernstig gestagneerd. De 'en t tussen Groningen en Bedum werd met bussen gereden. Na acht uur kon weer over enkel spoor worden gereden. Omstreeks zeven uur vrijdagavond brak nabij het station Sloterdijk een brandje uit onder de trein Alkmaar- Haarlem-Amsterdam. Op hetzelfde moment ontstond een breuk in de elektrische bovenleiding. Het perso neel van de trein en van de werk plaats Sloterdijk heeft de brand met sehuimblussers geblust. Met bussen werden de passagiers van Sloterdijk naar Amsterdam vervoerd en op dit baanvak werd over enkel spoor gere den. Om half tien was de bovenlei ding hersteld. Dit is ongeveer de strekking van de antwoorden, die de westelijke bondge noten zullen geven op de brief, die zij medio december van premier Boelga- nin van de Sovjet-Unie hebben gekre gen. De permanente N.A.T.O.-raad in Parijs zal er zich nog afzonderlijk mee bezig houden. Maar de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dul les, zei gisteren op een persconferen tie in Washington al, dat zonder be hoorlijke voorbereiding een topconfe rentie niet zal worden gehouden. Een andere voorwaarde, die hij volgens Reuter stelde, was, dat redelijkerwij ze mag worden verwacht, dat zo'n conferentie tot een of ander gewenst resultaat zal leiden. Perschef Hagerty van het Witte Huis heeft gezegd, dat president Eisenhower de nieuwe brief van Boelganin zorgvul dig zal bestuderen en dat hij het State Department opdracht heeft gegeven hetzelfde te doen. Uit de bijlage bij Boelganins brief aan de Britse premier blijkt overigens nog, dat de Sovjet-Unie op het ogenblik niet bereid is deel te nemen aan het werk van de V.N.-ont- wapeningscommissie, die onlangs van 11 tot 25 leden is uitgebreid. Op de ver gadering van de permanente N.A.T.O.- raad in Parijs heeft men zich gisteren verbaasd over de haast, waarmee Boel ganin zijn brieven op elkaar laat vol gen. De Westduitse perschef Felix von Eckhardt zei volgens United Press in Bonn, dat het blijkbaar de bedoeling van Boelganin is een gezamenlijke beantwoording van zijn eerste brief te doorkruisen en zo de westelijke een heid te schaden. „Dit hoogst onge bruikelijke offensief vervult ons met grote bezorgdheid", aldus Von Eck hardt. Selwyn Lloyd, de Britse minister van buitenlandse zaken, heeft zich gister avond in zijn kiesdistrict Ellesmere Port uitgesproken voor het houden van een „korte conferentie van ministers van buitenlandse zaken met de Russen" over ontwapening, als een eerste stap tot „grote dingen". Overeenstemming tussen Oost en West over een bepaald punt zou z.i. van grote psychologi sche waarde zijn en de weg banen voor verdere toenadering. Een topconferen tie van regeringsleiders zou daarente gen, als zy geheel mislukte, meer kwaad dan goed doen. Minister Lloyd gaf als zijn oordeel te kennen, dat men tot een betere ver standhouding tussen Oost en West kan komen, als men contracten met de Russen door middel van toerisme en het uitwisselen van studenten, geleer den en kunstenaars uitbreidt en naar een uitbreiding van de handelsbetrek kingen streeft. Goed ingepakt in sweaters en ribfluwelen broeken staan Prins Charles en Prinses Anne met hun moederKoningin Elizabeth van Engeland te kijken naar de voorbereidingen voor een vossejacht in Norfolk. De Britse koninklijke' familie woont op het ogenblik niet in Buckingham Palace, doch op Sandringham. J Mgr.Albert Egon Turcsanvi, de oud secretaris van kardinaal Mindszenty, is gisteren, naar uit J.P. tn het K.N.P. welingelichte kring vernemen, tot le venslange gevangenschap veroordeeld wegens deelname aan de opstand in Hongarije. De doodstraf was tegen hem geëist. Mgr. Turcsanyi stond terecht wegens verduistering van officiële stukken uit het regeringsbureau voor kerkelijke za ken tijdens de oktoberopstand. Zestien mede-beschuldigden, allen studenten van het seminarie van Boedapest, heb ben gevangenisstraffen tot tien jaar ge kregen. Donderdagmiddag is bij een brand in een woonark te Nieuw-Beijerland het tweejarig zoontje van de familie Brum- melhuis om het leven gekomen. De oorzaak van de brand is onbekend. Hij brak uit op een ogenblik dat de moeder boodschappen deed, terwijl de vader van het kind op zijn werk was. Vergezeld van mej. Pasmaja Naidu, gouverneur van West-Bengalen, daalt presi dent Soekarno de trappen af van het gouvernementspaleis in Calcutta, dat hij op zijn vakantiereis bezocht. De Brig-Bazel-Bern-Express is tijdens dichte sneeuwval tegen een aantal rots blokken die de spoorbaan versperden gereden en gedeeltelijk ontspoordDe lokomotief en het daarachter rijdende postrijtuig vielen van de baan naar beneden; de lokomotief kwam meters lager in het dal terecht. In Venezuela, waar zich rond de jaar wisseling een opstand van luchtmacht officieren te Maracay afspeelde, is gis teren de regering afgetreden en door een nieuwe vervangen. President Mar cos Perez Jimenez, wiens paleis aan de Avenue Urdetta te Caracas gisteren onder zware bewaking stond, heeft blijkbaar ook deze crisis overleefd. De opstand van de luchtmachtofficieren richtte zich tegen zijn bewind, o.a. om dat het zich voornamelijk staande hield met behulp van de geheime politie Volgens United Press is van militaire zijde, na het neerslaan van de opstand te Maracay, druk op de president uit geoefend zjjn minister van binnenlandse zaken, Laureano Valenilla Lanz, en de chef van de geheime politie. Pedro Es trada, te ontslaan. In de nieuwe ljjsi van ministers komt de naam van Lanz niet voor. United Press meldt, dat Lanz en Es trada het land hebben verlaten. Volgens diplomatieke berichten die Washington hebben t ereikt, hebben en kele marineschepen in La Guaira, de haven van Caracas, tegen de oude re gering „gedemonstreerd". Geruchten, die in het Caraïbische ge bied de ronde doen, dat er zich ernstige moeilijkheden voordoen in Venezuela en dat er zich schietpartijen hebben voor gedaan, zijn volgens de correspondent van het A.N.P. op Curagao niet beves tigd. Het K.N.P. verneemt uit Port of Spain in Trinidad, dal een priester- journalist te Caracas, pater Jesus Her nandez Chapellin, hoofdredacteur van het dagblad La Religion, samen met Het vissersvaartuig van schipper Tot uit Den Helder, heeft vrijdagavond in Oudeschild een sloep binnengebracht van de Groninger kustvaarder Capel la", die dinsdag met negen opvarenden op de Noordzee is vergaan. De sloep is in de buurt van de Cocksdorp opge pikt. enkele andere hoofdredacteuren en uit gevers is gearresteerd. De reden voor deze arrestatie is, dat de betrokkenen hebben geweigerd een regeringsver klaring af te drukken, waarin de op stand van 30 december j.l. te Maracay werd veroordeeld. Een vooraanstaand katholiek politicus, dr. Caldera, is aan arrestatie ontsnapt en heeft asy] gekre- gep op de Pauselijke nuntiatuur te Ca racas. De ministers van economische zaken en van landbouw, visserij en voedsel voorziening a.i. hebben ir. de staats courant van heden een prijsstop-be- schikking afgekondigd vooi consump- tiemelk verkocht in gesaneerde gebie den in west-Nederland, waarbij is be paald, dat de prijs van consumptiemelk niet hoger mag zijn dan die geldende op 31 december 1957. De ministers hebben zich genood zaakt gezien tot afkondiging van deze prijsstop over te gaan, omdat in ver scheidene gesaneerde gebieden van west-Nederland de saneringscommissies eigenmachtig prijsverhogingen hebben doorgevoerd, welke ten doel hebben de slijtersmarge, met terzijdestelling van de destijds met de melkhandel overeen gekomen overlegprocedure, te ver hogen. Een enige tijd geleder door de al gemene vereniging voor melkvoorzie- ning ingediend verzoek tot verhoging van de slijtersmarge kor op grond van de versterkte gegevens niet worden ingewilligd, zulks met uitzondering van de gemeente Amsterdam, waar een mar geverruiming en een hierop aansluitende prijsverhoging aanvaardbaar bleek te zijn. De mogelijkheid werd intussen wel open gelaten tot verstrekking van na dere gegevens, op grond waarvan het overleg met de overheid kan worden voortgezet. De minister van binnenlandse zaken heeft zich tot de gemeentebesturen ge wend inzake de onderbrenging van ge- repatrieerden uit Indonesië. Aangeno men wordt dat de in december in be weging gekomen stroom van gerepatri- eerden ongeveer 45.000 personen, d.i. ongeveer 10.000 gezinnen, zal omvatten. Wellicht zal dit aantal in een latere pe riode nog met enkele duizenden stijgen. Hoewel het tempo der repatriëring- alsook het aantal repatrianten mogelijk tengevolge van thans nog onzekere dan wel onbeke.ide factoren sterk zal kun nen afwijken van de hiervoor gemaakte raming, dient bij het verkrijgen van de nodige opvangruimte met een daadwer kelijke toevloed van 45.000 gerepatrieer- den vóór 1 juni rekening te worden ge houden. Het departement van maat schappelijk werk beschikte 1 januari over nieuwe contractpensionruimte voor 6000 personen. Daarnaast is uitge gaan van de schatting dat 7500 personen (2250 gezinnen) na aankomst hier te lande tijdelijk eigen huisvesting zullen vinden. Hieruit volgt dat nog voor ongeveer 30.000 gerepatrieerden provisorische huisvestingsmogelijkheden zullen moe ten wórden gevonden. Het streven is er daarbij op gericht voor degenen die zich onmiddellijk kunnen aanpassen aan de hier te lande heersende zeden en ge woonten, deze huisvesting te vinden door middel van onderbrenging bij par ticulieren en wel op basis van vrijwil ligheid. Voor de overigen, wier aan tal wordt geraamd op 10.000, zal tijde lijke opvangruimte moeten worden ge-, zocht o.m. in het benutten van kleinere beroepspensions in de gemeenten. De minister van binnenlandse zaken doet een dringend beroep op de ge meentebesturen, onverwyld na te gaan, welke ruimten bij particulieren en in kleinere beroepspensions op basis van rijwilligheid beschikbaar zijn. Aan de genen die vrijwillig woonruimte voor gerepatrieerden beschikbaar stellen, ware naar het oordeel van de minis ter van binnenlandse zaken de ver klaring af te 'geven, dat de voor deze provisorische huisvesting afgestane ruimte niet voor samenwoning zal worden gevorderd, als het gerepatri eerde gezin deze heeft verlaten. (Van een bijzondere medewerker) Naarmate de samenleving ingewik kelder wordt, moeten er meer regelen komen om het verkeer tussen de mensen vlot te laten verlo pen. M.a.w.het aantal wetten waar mee we te maken hebben breidt zich steeds uit. Tegelijkertijd stijgt daar mee de kans dat we met een of andere wet in botsing komen. Een van de uitgangspunten bij de be oordeling van iemands gedragingen, n.l. dat iedere Nederlander geacht wordt de wet te kennen, betekent in de praktijk, dat de wet op iedereen van toepassing is. Van kennis der wet in de strikte zin van dat woord is zo goed als bij niemand sprake. En nu hebben we het niet over misdaden, misdrijven en zoiets als fietsen zonder licht. Het rechtsgevoel van het Neder landse volk is voldoende ontwikkeld om te doen weten wanneer men in dat opzicht iets misdoet. Vrijwel eindeloos is evenwel het aantal mensen dat in een of an dere rechtskundige moeilijkheid raakt en er echt geen raad mee weet. Nor maal is er dan beschikbaar de hulp van onze rechtsgeleerden, de advoca ten, die er hun „officium nobile", hun „edel beroep" van hebben gemaakt, zulke mensen met raad en daad bij te staan. Als regel zijn er evenwel twee ernstige hinderpalen die aan een be roep op een advocaat in de weg staan, althans bij de grote massa, n.l. het misgroeide ontzag enerzijds en de vrees voor hoge koster, anderzijds. Men staat eenvoudig stomverbaasd als men zo nu en dan nog moet constateren, dat bij velen de gedachten leeft dat „advocaten toch niks is voor ons soort mensen." Nu moet worden toegegeven, dat in derdaad in veel gevallen ,,'n advocaat niks is", maar dan ligt dat niet aan ,*de advocaat" maar aan het soort ge val waarover betrokkene in een of ander conflict is geraakt. Men kan nu een maal niet met elke kwestie naar een jurist lopen, al was het alleen al om dat onze rechtskundigen geen tijd zou den hebben om alles te behandelen. Al meer dan een halve eeuw geleden werd dit met name ingezien door de toen in opkomst zijnde arbeidersbewe gingen en tot de alleroudste instellingen van deze bewegingen behoren dan ook de „secretariaten van de arbeid", bu reaus voor rechtsbijstand, of hoe ze verder ook genoemd worden. Nog maals: we spreken hier niet over het soort gevallen die bij een advocaat en procureur thuishoren en dus ook niet over die gevallen waarbij van rechts wege voorzien is in gratis hulp en bij stand, maar over de vele gevallen waarin dit niet het geval is. Toen de rechtskundige adviesbureaus als boven bedoeld hun goede werk begonnen was het werkterrein beperkt èn door het aantal leden èn door het betrekkelijk geringe aantal wetten van sociale aard, waarmee betrokkenen te maken had den. Enkele tienduizenden arbeiders hadden rekening te houden met enkele artikelen in het Burgerlijk Wetboek en voor de rest: wie bekommerde zich eigenlijk om de rechtszekerheid van het proletariaat? Nu zijn er meer dan een miljoen georganiseerde arbeiders en alleen in verband met het welzijn der arbeiders bestaan er rond zestig sociale wetten, waaronder elf sociale verzekeringswet ten, waarmee vanzelfsprekend ook de niet-georganiseerde arbeiders hebben rekening te houden. IVe-rvoto ~>P pagina 6') Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERO: BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 Verwachting tot zondagavond, (opgemaakt te 11.15 uur). Nu en dan opklaringen, afgewisseld door enkele regen-, hagel- of natte- sneeuwbuien. Matige tot krachtige aan de kust tijdelijk harde wind tussen west en noordwest. Iets kou der. Zondag: zon: 8.4416.52. Maan: .421137. Maandag: zon: 8.4416.54. Maan: 1.59—12.07. Voor de tweede maal is gisteren van het proefterrein te Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida met suc ces een ballistische raket van het type Atlas afgeschoten. Dit melden A.F.P., Reuter en U.P. In het geheel is nu vier keer een proef met deze raket geno men. Twee maal mislukte de lancering. De Atlas, die 32 meter lang is, heeft een reikwijdte van 8.000 km. Een paar uur na de Atlas werd een tweede bal listische raket afgeschoten, een „Nava- ho". die van de grond wordt afgescho ten en gebruikt kan worden tegen doe len op de grond. De „Navaho" is niet meer m produktie. De Britse muizen hebben reden tot juichen, meent U.P., want by een brand ïm de fabriek van „Falcon tools ltd." in Hampton gingen 15.000 muizenvallen verloren. J (Van onze weerkundige medewerker) Het is deze week buitengewoon on stuimig geweest in de atmosfeer boven de Noordzee en onze omgeving. De derde stormdepressie, die vrijdagmid dag Noord-Schotland bereikte, heeft zich in tweeën gesplitst. Een deel trekt naar noord-Noorwegen en het andex-e, voor ons belangrijke deel, verplaatst zich naar noord-west-Duitsland. De zuidoosten wind gaat vandaag naar west tot noordwest draaien en neemt daarby tot krachtig of hard toe. Tij dens het weekeinde zal er uit het noord westen koudere lucht worden aange voerd, waarin enkele buien voorko men. Tussen de buien door ook opkla ringen, zodat het sterk wisselvallig blijft. De barometer was vanmorgen tot een zeer lage waarde gedaald en be reikte in het westen van ons land 730 mm. Koud blijft het nog steeds in Scan dinavië, van waaruit tijdens het week einde een koudeuitval in de richting van Denemarken en Noord-Duitsland kan worden verwacht. Voorlopig bRjven wij nog in een luchtstroming, waarin de temperatuur niet noemenswaard bene den het vriespunt kan dalen. temp oeersi. Station Weei heden ageL 7 uur 24 uuz Helsinski sneeuw -11 1 Stockholm sneeuw -5 3 Oslo geheel bew. -7 0.2 Kopenhagen geheel bew. 1 0.2 Londen regen 7 7 Amsterdam regen 5 4 BrusseJ regen 7 12 Luxemburg regen 3 8 Parijs regen 7 5 Nice zwaar bew. 6 2 Berlijn zwaar bew. -0 1 München geheel bew. -0 0 Zürich geheel bew. 0 0 Genève geheel bew. 4 6 Locarno sneeuw 0 1 Wenen zwaar bew. 0 0 Innsbruck geheel bew. -4 0 Rome regen 9 4 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigtei en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte Omroepers 16 cents per mm -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1