Zeesleper „Ebro op zandbank de Banj aard vergaan De 19 opvarenden na enige angstige uren in veiligheid Antivoord. QW1 Bodganin Eisenhower bereid tot conferentie met de Russen Ontwapeningsgesprekken op lager niveau moeten echter voorafgaan Emotioneel weekeind voor Nederlandse zeeslepers Dr. A. Vondeling thans minister van Landbouw Gromyko tracht in contact met het Vaticaan te komen DODEN in het verkeer 99 IN ENKELE MINUTEN TOT EEN WRAK GESLAGEN m Nederland erkent Indonesische verklaring niet Zware grondzeeën oorzaak van de ramp Ebro heeft roemrijke staat van dienst achter de rug Naardens meisje naar Nederland teruggekeerd RUSSISCHE PROEFBALLON „JFij hebben op vele punten gelijke inzichten Pinguin aan de leiband «MORRIS 'êeforeyouóvp/ Het weer Per week verlaten 3.000 Nederlanders Indonesië MARIE KRIEK IN COLCHESTER BEGRAVEN Zij en haar vriend verdacht van schaking in arrest Eruptie van vulkaan bij Nieuw-Guinea Het weer in Europa MAANDAG 13 JANUARI 1958 81ste JAARGANG No. 29807 De sleepboot „Ebro" van L. Smit en Co. is zaterdagavond bjdens noordwesterstorm op de Banjaard, een zandbank ten westen van het Zeeuwse eiland Schouwen en Duiveland, gestrand en vergaan. De negentien opvarenden konden, na* d''lt zjj enige angstige Uren hadden doorgemaakt, door de burgerij verzamelde droge kleren voor 5 cddingboot uit Veere worden gered. De kwestie van de territoriale wateren Telegrafist op zijn post Toch naar zee Reactie van Vaticaan nog niet zeker Damespantalons in kleuren Lichte vorst in de nacht BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraal 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. 7. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. lÜHlUJJIIIII Illlllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll President Eisenhower van de Vere nigde Staten heeft gisteren geantwoord op de brief van de Russische premier Boelganin, waarin deze een topconfe rentie van Oost en West voorstelt, al dus meldt Reuter. Eisenhower zegt, dat hij bereid is de Russische leiders te ontmoeten, maar dat het noodzakelijk is dat de moeilijke materie eerst wordt De geredde bemanning van de „Ebro wordt in een cajé te Veere van door de zien. Het ministerie van buitenlandse za ken deelt mede: De Nederlandse zaakgelastigde te Dja. karta heeft in opdracht van de Neder landse regering een nota overhandigd aan het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken betreffende de Indo nesische verklaring over territoriale wa teren rondom de Indonesische archi pel. In deze nota wordt medegedeeld dat de Indonesisch maatregel in strijd is met de regelen van het volken recht betreffende de vrijheid van de zee en de maximale omvang van terri toriale binnenwateren. Voorts wordt meegedeeld, dat de Ne derlandse regering deze eenzijdige maatregel niet kan erkennen en niet beschouwt als bindend voor Nederland- Be onderdanen, schepen en vliegtuigen. Op het Nederlandse consulaat-generaal 'n Djakarta is aan de correspondent van het A.N.P. medegedeeld, dat sinds het op voile gang komen van de repatriëring Van Nederlanders uit Indonesië, nu een tnaand geleden, meer dan 3.000 Neder landers per week Indonesië verlaten. Tot dusver vertrokken er in totaal 13.000 terwijl er naar verwachting voor het einde van deze maand nog 6.000 zullen vertrekken. Het afgelopen weekeinde vertrok het Engelse passagiersschip „Himalaya" met 775 Nederlandse évacué's aan boord, die rechtstreeks naar Rotterdam zullen reizen. Volgens genoemde kringen is er nog Reen teruggang te bespeuren in het aantal Nederlanders, die binnenkort In donesië wensen te verlaten. De „Ebro", die 250 ton meet, was zaterdagochtend in Vlissingen binnen gelopen om te schuilen voor de storm. De boot was, onder commando van de 33-jarige kapitein J. Bruins, met een bergingsvaartuig op weg naar Engeland. Toen zaterdagavond echter de Lindekerk van de V.N.S. ter hoogte van het Brouwershavense Gat in moeilijkheden kwam en niet meer kon manoeu vreren, voer de Ebro uit om assistentie te verlenen. De sleepboot Scaldis, die anders voor dit werk in Vlissingen gereed ligt, was reeds uitgevaren om in het Kanaal hulp te verlenen aan de Nederlandse tanker Krebsia, die door machineschade in moeilijkheden verkeerde. Bij de poging om de Lindekerk te be reiken is de Ebro om half negen op de Banjaard gestrand. Zware grondzeeën maakten in enkele minuten tijds van deze zeesleper een wrak. De eerste zware grondzee die oversloeg nam een sloep, de halve brug en alle trossen mee. Van de brug werd alarm gesla gen, waarop allen die onder in het schip vertoefden naar boven snelden. Zij bereikten op het nippertje de ten dele weggeslagen brug waar zij zich aan elkaar vastklampten of steun zoch ten aan het stuurrad. De kapitein en de stuurman gingen naar de kaartenkamer, waar zij uit de ramen vuurpijlen afschoten. Telegra fist J. de Bes uit Noordwijk zat van de stranding om half negen tot aan de red ding om kwart voor elf aan zjjn radio. In de machinekuniei waren de eerste machinist C. Snoey en de 63-jarige tweede machinist D. Kromhout, de oudste opvarende, bezig. Zjj doofden de vuren, waarna zij zich nog ternauwer nood met de olieman A. de Waal in veiligheid konden brengen. Om de brug te bereiken moesten zij door de walen- gang, een overdekte gang tussen de hutten en de zijwand, waarin het water reeds tot borsthoogte stond. Op de kapotte brug heeft de beman ning enige angstige uren doorgemaakt. Dat er hulp onderweg was wist men, omdat o.a. de kustwacht van Westka- pelle de vuurpijlen had beantwoord. De reddingboot Maria Cornelia Blan-1 kenheim uit Veere voer om kwart voor negen uit onder commando van schip per J. Minneboo. Omstreeks half elf be reikte de reddingboot het wrak. Aan weerszijden van de Ebro stonden zware manningsleden over in het vangnet van J de Blankenheim en na de vierde maal waren alle negentien in veiligheid. De tweede machinist kwam echter na een sprong van zeven meter naast het val- net terecht, waardoor liij zijn middel- voetsbeenderen brak. Kok M. Slijp uit Maastricht liep verwondingen aan bei de benen op. Deze twee zijn direct na aankomst in Veere, met een derde op varende die door glasscherven aan het hoofd was gewond, naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. Zuid-Korea. Vijf vooraanstaande leiders van de vooruitstrevende (oppo sitie) partij in Zuid-Korea zijn aange houden, omdat zij verdacht worden van Het mag voor de Nederlandse zee slepers, met name voor L. Smit en Co's internationale sleepdienst, wel een emo tioneel weekeinde genoemd worden: drie karweien op één dag en daarbij nog een schip verspeeld bij een poging, de op de beruchte Banjaard bij Vlissingen in moelijkheden geraakte, Lindekerk van de V.N.S. ter hulp te komen. Het begon zaterdagmorgen met de Krebsia, die bij Beachy Head met een euvel aan de voortstuwingsinstallatie te kampen kreeg en geen eigen kracht meer kon ontwikkelen. De sleepboot Maas vertrok toen van Hoek van Hol land en de Scaldis uit Vlissingen om assistentie te verlenen. Deze beide pos ten moesten daarop opnieuw worden ingenomen en hiervoor werden respec tievelijk de Hudson en de Ebro bestemd. De Ebro zou in Vlissingen een sleep voor haar rekening nemen, maar kon Wegens de weersomstandigheden die dag nog niet vertrekken. Inmiddels had L. Smit en Co nog twee andere sleepboten elders moeten heenzenden voor een plotseling geslo ten sleepcontract. Daarom kwam zaterdagmiddag omstreeks half vijf het verzoek van de Lindekerk om assistentie, met het kwalijke gevolg voor de Ebro welks kapitein bij dit karwei overtuigd was van het risico dat hij nam, maar dat hij waagde om de Lindekerk uit haar benarde positie te verlossen. He laas is het risico te groot geweest. De Hudson, die eveneens was uitge varen, is daarop wat voorzichtiger te werk gegaan en zoveel mogelijk op afstand gebleven. Zondagmorgen, toen de omstandigheden gunstiger le ken te zijn, heeft hij kans gezien voorzichtig tussen de banken door te laveren, waarna do bemanning wist vast te maken en de Lindekerk naar veilige haven kon worden gebracht. De Ebro, een zeesleepboot van 800 pk en gebouwd in 1931, heeft een roemrijke staat van dienst achter de rug. Het eer ste belangrijke karwei in datzelfde jaar was toevallig ook op de Banjaard, toen de Baron Gariogh er in nood ver keerde. Alles liep toen goed af en het in nood verkerende schip kon veilig worden binnengebracht. In 1937 behaalde de Ebro de blauwe wimpel voor de meeste sleepmijlen van het jaar, namelijk 16.308. Gedurende de tweede wereldoorlog, vijf jaar lang, heeft de Ebro dienst ge daan op de Britse kust en er heel wat door torpedo's getroffen geallieerde schepen binnengebracht. Na de oorlog werd de Ebro van stoom schip omgebouwd tot motorschip, Men zal zich voorts nog herinneren, dat ze in april 1956 onder uiterst moeilijke omstandigheden op de Atlantische oceaan de Tilapa naar veilige haven heeft gesleept. De Ebro heeft voorts de eerste hulp verleend aan de Helga Bol- ten, het door zijn bemanning verlaten schip. Het vorige jaar maakte de sleep boot nog een reis van 10032 zeemijlen rond Kaap de Goede Hoop van Grave- send naar Mombassa. In 1957 legde de Ebro een afstand af van in totaal 18.238 zeemijlen. Thans houdt men er ernstig rekening mee, dat de Ebro zal moeten worden afgeschreven. Ze is dan verloren gegaan op dezelfde bank, waar ze haar loopbaan is begonnen. Zodra de schipbreukelingen weer vas te wal onder de voeten hadden, konden zij in een café wat op verhaal komen. Daar kregen zij ook droge kieren. De jongste van hen, de 15-jarige koksmaat C. van Ewijk uit. Loosduinen, die woens dag aan boord was. gekomen voor zijn eerste reis, was toen al gauw'over zijn angst heen en zei, dat hij toch naar zee gaat. Later zijn de geredden over gebracht naar hotel Dekker in Vlis singen, vanwaar zjj zondag naar Maas sluis terugkeerden. De Lindekerk, waar het uiteindelijk om begonnen was, is er zaterdagavond in geslaagd veilig voor de kust van Schouwen voor anker te gaan. De sleep boot Hudson is vandaag bij de Linde kerk aangekomen en heeft het schip naar Vlissingen gesleept. Of de Ebro, die in 1931 is gebouwd, definitief als ver loren moet worden beschouwd, is nog niet bekend. Wanneer de sleepboot op de zandplaat blijft zitten, kan berging mogelijk zijn. Enkele bergingsvaartui gen van Smit zijn reeds naar de Ban jaard vertrokken. Uit de verklaringen van de geredden blijkt, dat de sleepboot niet, zoals aan vankelijk werd gemeld, na de stranding lekgeslagen is, maar als gevolg van overslaande grondzeeën is volgelopen. Het negentien-jarige Nederlandse meisje Marie Kriek, wier stoffelijk over schot zondag bij Colchester in een grep pel is aangetroffen, is zaterdag aldaar begraven. De vader en de 21-jarige zuster Willy waren aanwezig bij de korte plechtigheid. In de Baptistenkerk werd een rouwdienst gehouden. Elf kransen, vijf daarvan uit Holland, dek ten de lijkkist. Een van de kransen was van de politieautoriteiten in Col chester. Hoge politiefunctionarissen wa ren tijdens de rouwdienst en bij de be grafenis aanwezig. Zaterdagmiddag is op Schiphol gear resteerd een 17-jarig Naardens meisje, dochter van een caféhouder en manne quin van beroep, dat zonder toestem ming van haar ouders met een klant van haar vaders zaak, een 31-jarige man uit Huizen, naar Schotland was vertrokken. Zij was in gezelschap van haar vader, die zijn dochter uit Schot land had gehaald, en de vriend. Deze laatste werd eveneens door de koninklij ke marechaussee in arrest genomen', die het tweetal aan de op Schiphol aan wezige Naardense politie overgaf. De man zal voor de officier van jus titie worden voorgeleid als verdacht van schaking. Hij is in een scheidings procedure gewikkeld. Het meisje zal, na verhoor, aan het ouderlijk gezag worden te: -iggegeven, hoewel hear wei ten laste zou kunnen worden gelegd vervalsing van de handtekeningen van haar ouders om aan een paspoort te komen. De Russische minister van buiten landse zaken, Gromyko heeft, volgens een zaterdag door linkse, Italiaanse parlementsleden gedane mededeling, vrijdag in een gesprek met deze af gevaardigden zich voorstander ver klaard van diplomatieke betrekkingen tussen het Vaticaan en de Sovjet-Unie, aldus meldt U.P. Gromyko meende, dat er vele punten zijn, waarop het Vaticaan en de Sovjet-Unie gelijke in zichten hebben, zoals over de vrede, ontwapening en het verbod van atoom wapenen. Italië, aldus Gromyko, zou men kunnen opnemen in de niet-nucle- aire Europese zone. De verklaring van Gromyko heeft vol gens A.F.P. geen reactie verwekt in bevoegde kringen in het Vaticaan. Het is niet de gewoonte van het Vaticaan te reageren op openbare verklaringen, die, zoals die van de Russische minis ter van buitenlandse zaken, in Vati caanstad waarschijnlijk als propagan da zullen worden beschouwd. De Italiaanse pers heeft zich volgens Reuter over het algemeen afwijzend over de voorstellen van Gromyko uit gelaten. Het regeringsgezinde blad ,,I1 Messagero" is van oordeel, dat de voorstellen bedoeld zijn als een „ma noeuvre tegen de Atlantische solidari teit". De correspondent van het blad te Moskou dacht, dat de Russen op deze wijze ook invloed wilden uitoefenen op de Italiaanse kiezers, die in het voor jaar naar de stembus moeten. De rechtse ,,I1 Tempo" noemde de voor stellen „onlogisch", terwijl „II Quoti- diano", het orgaan van de Italiaanse Katholieke Actie, de Russische sugges ties „absurd" achtte. In onofficiële kringen van het Vaticaan werd ver klaard, dat contact met Moskou onmo gelijk is, als Gromyko van plan was de ideologische verschillen tussen de Sovjet-Unie en de Kerk te negeren. De Romeinse correspondent van het K.N.P. verneemt uit Vaticaanse kringen, dat het nog niet zeker is of een offi ciële reactie op deze Moskouse proef ballon zal volgen en hoe deze zal zijn Dezelfde kringen herinneren er echter aan, dat de Paus reeds eind 1956 in zijn Kerstboodschap erop heeft gewezen, dat contacten tussen de H. Stoel en het Kremlin uitgesloten blijven, zolang een gemeenschappelijke taal ontbreekt, d.w.z. „elke coëxistentie in de waarheid" on mogelijk is. Als Gromyko zegt „ideolo gische overwegingen", dus de fundamen tele kwesties, welke de Sovjet-Unie en de Kerk scheiden, terzijde te willen laten, terwijl voor de overige vraagstuk ken naar de mening van de H. Stoel zoals de Paus in zijn geciteerde Kerst boodschap met nadruk zeide de ver antwoordelijke staatslieden en politici competent zijn, dan aldus bedoelde Vaticaanse kringen is het duidelijk dat in werkelijkheid geen basis voor contact of gesprek tussen het Vaticaan en het Kremlin aanwezig is. Een pinguin in het Zuidpoolgebied gevangen door de camera maar anders dan gebruikelijk. De vogels missen alle schuwheid voor de mens, die zij nog niet kennen. Overigens hebben zij het hier veel te druk. met hun eieren om zich met die vreemde, lange tweevoeters te bemoeien. Groot-Brittannië. Woensdag zal Sir Winston Churchill voor een vakantie van enkele weken per vliegtuig naar Zuid-Frankrijk vertrekken. (U.P.) Dr. ir. A. Vondeling, lid van de Tweede Kamer der sta ten-generaal, is bij Ko ninklijk besluit van 11 januari 1958 be noemd tot minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening. De heer Vondeling ir vanmorgen door H.M. de Koningin op Soestdjjk beëdigd. Vanmorgen heeft minister ir. C. Staf in zijn hoedanigheid van minister van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning ad interim de portefeuille van het ministerie overgedragen aan ir. Vonde ling. De overdracht geschiedde in aan wezigheid van oud-minister dr. S. L. Mansholt, die hoewel dit protocollair niet vereist is van zijn belangstelling wilde doen blijken. Dr. Ir. Anne Vondeling werd als land bouwerszoon geboren op 2 maart 1918 te Appelscha. Zij i vader oefent een ge mengd bedrijf uit op de zand- en veen koloniale grond in de Zuidoosthoek van Friesland. De heer Vondeling bezocht de landbouwhogeschool te Wageningen. Als student was hij actief in het vere nigingsleven, onder andere in de Vrijzin nig Democratische Jongeren Organisa- t'3. In september 1940 behaalde hij aan de landbouwhogeschool het diploma landbouwkundig ingenieur (economische richting). Van 1940-1945 was dr. Vondeling land bouwkundige bij de provinciale dienst van Friesland en toegevoegd aan de commissie Noordoostpolder. In de oor logstijd en vlak daarna was hü als journalist werkzaam in de groep „Je Maintiendrai". Hij was mede-oprichter e. hoofdbestuurslid van de Nederlandse Volksbeweging. Sinds 1945 is de heer Vondeling di recteur van de „Coöperatieve Centrale Landbouwboekhouding" te Leeuwarden, een accountants- en belastingadvieskan- toor. Na de kamerverkiezingen van 1946 deed hij op 25 juli zijn intrede in het parlement ais lid van de tweede ka mer voor de Partij van de Arbeid, waar hij zich vele jaren specialiseerde in agrarische zaken. In 1948 promoveerde de heer Vonde ling aan de landbouwhogeschool op een proefschrift „De bedrijfsvergelijking in de landbouw", een economisch-statis- tische studie. Hij is lid van het hoofdbestuur van de Partij van de Arbeid, voorzitter van de stichting „Friese Pers", lid van de Zuiderzeeraad, voorzitter van de ver eniging van landbouwboekhoudbureaus en bestuurslid van de Nederlandse ver bruikscoöperaties. De heer Niessen uit Someren is za terdagochtend om het leven gekomen, nadat de door zijn zoon bestuurde per sonenauto nabij sluis negen in de Zuid Willemsvaart was gereden. Drie man nen van de technische dienst van de P.T.T. zagen het ongeluk gebeuren. Een hunner, de 17-jarige B. Aliards uit Stip hout, sprong gekleed te water en redde de bestuurder. Pogingen om ook de va der te redden mislukten. Het tweejarig zoontje van de familie Zuidam te Alkmaar is,'nadat het zich had losgerukt van zijn moeder, in de Eerste Tuindwarsstraat aldaar tegen een langzaam rijdende vrachtauto gelopen en overreden. Het kind was op slag dood. Op de Sittarderweg in Heerlen is in de nacht van zaterdag op zondag de 65-jarige voetganger P. Hermans uit Heerlen aangereden door een personen auto. De voetganger liep een schedelba- sisfractuur op. Hij werd overgebracht naar het St.-Josephziekenhuis te Heer len, waar hij enige uren later is over leden. Op het onverlichte gedeelte van de Brunssummerweg te Ubach over Worms is de 66-jarige voetganger N. Boss dooi een bestelwagen gegrepen en op slag gedood. Het ongeluk geschiedde toen twee wagens elkaar wilden passeren, waarbij de bestuurder van de bestel auto de voetganger niet opmerkte. In de nacht van zaterdag op zondag is de 22-jarige A. W. Brugman uit Loe- nen op de Veluwe op de hoofdweg al daar met zijn bromfiets door onbeken de oorzaak tegen een langs de weg staande boom gereden. Hjj is ter plaat se overleden. De vulkaan op het voor de kust van Nieuw-Guinea gelegen eiland Manan is voor het eerst sinds 78 jaar weer in werking, aldus bericht United Press. Uit de vulkaankrater vloeide lava. De 3.341 bewoners van het eiland zijn uit de onmiddellijke nabijheid van de vul kaan reeds een maand geleden geëva cueerd naar aanleiding van lichte erup ties van de vulkaan. behandeld langs diplomatieke weg en door de ministers van buitenlandse za ken. De president zegt dat hij op deze voorwaarden met een topconferentie akkoord gaat, maar alleen indien ook de leiders van andere landen, die er kende verantwoordelijkheden hebben wat betrelt de te bespreken onderwer pen, die conferentie kunnen bijwonen. (Het Russische voorstel tot een confe rentie van alleen het Russische en het Amerikaanse staatshoofd is daarmee dus door Eisenhower verworpen). Eisenhowers brief is het antwoord op de brief die Boelga.iin 10 december aan alle leden van de V.N. heeft gericht. Eisenhower verdeelt de brief van Boelganin in drie hoofdpunten, name lijk de behoefte aan vrede, de bewering dat de vrede in gevaar wordt gebracht door de collectieve defensiemaat rege len van het Westen en de voorstellen van de Russische premier. Do het eer ste punt antwoordt de Amerikaanse president, dat Amerika een aanvalsoor log niet alleen als weerzinwekkend be schouwt. maar ook als ondoelmatig en onmogelijk. In antwoord op het tweede punt geeft de president „twee plech tige en categorische verzekeringen", te weten: 1. De Verenigde Staten zullen nooit steun verlenen aan een aanvalshande- ling van een collectieve verdedigings organisatie of een lid daarvan, en 2. de Verenigde Staten zijn steeds be reid te streven naar doeltreffende col lectieve beveiligingsmaatregelen in het kader van de V.N. ter vervanging van regionale verdragen. President Eisenhower stelt vervol gens in zijn brief voor: dat de ruimte alleen voor vreedza me doeleinden wordt gebruikt, dat plechtig beloofd wordt dat het ve torecht niet zal worden gebruikt om te verhinderen dat de Veiligheidsraad me thoden voorstelt voor een vreedzame oplossing van geschillen, dat Duitsland door middel van vrije verkiezingen herenigd wordt „zoals wij (in 1955 in Genève) hebben afgespro ken en welke hereniging in de gegeven omstandigheden dringend noodzakelijk is". dat de positie van de Oosteuropese landen wordt besproken, da't er een verbod komt op „de thans onbeperkte produktie van kern wapens" en dat de proeven met kern wapens niet voor twee of drie jaar, maar voor onbepaalde tijd worden ge staakt, dat er stappen worden gedaan om te beginnen met de gecontroleerde en pro gressieve vermindering van conventio nele bewapening en troepensterkten, dat er begonnen wordt met luchtin- spectie als waarborg tegen de moge lijkheid van een plotselinge aanval. De Russische leiders kunnen volgens Eisenhowers brief door blijk te geven van een oprecht verlangen deze basis problemen op te lossen, de onmisbare bijdrage leveren tot het verwijderen van de belemmeringen, die de vriend schappelijke betrekkingen en het vreed zame streven waar de wereld op wacht, in de weg staan. De perschef van het Witte Huis, Hagerty, heeft gisteren in antwoord op vragen van persvertegenwoordi gers verklaard dat de brief van de president kan worden beschouwd als het antwoord zowel op Boelganins brief van 10 december als op zijn tweede brief, die vorige week donder dag is ontvangen. Het is evenwei mo gelijk, dat de president nog een brief zal verzenden. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR 48 A'DAM TEL717162 Verwachting tot dinsdagavond (op gemaakt te 11.15 uur) Overwegend droog weer met zon nige perioden maar plaatselijk ook mist. Vannacht op de meeste plaatsen lichte vorst en morgenmiddag iets lagere temperaturen dan vandaag. Zwakke wind. Zon: 8.43-16.56 Maan: 3.13-12.41 De aanvoer van onstabiele lucht neemt snel af. De wind wordt zwak en in ver band met opklaringen gedurende de nacht zal er op de meeste plaatsen lichte vorst voorkomen. De nachtelijke afkoeling kan hier en daar mist doen ontstaan. Morgen middag zullen de temperaturen over het algemeen even boven het vriespunt zijn met uitzondering van plaatsen waar de mist geruime tijd zou blijven hangen. temp neersL Station Weei heder ifgeL 7 uur tA uui Helsinski mist -1 2 StuCiUlOlm sneeuw 1 0.2 Osio zwaar bew. 1 2 Kopenhagen mist -1 0 Londen onbewolkt 1 0 Amsterdam half bew. 4 2 Brussel zwaar bew. 2 3 Luxemburg zwaar bew. 1 0 Parijs geheel bew. 2 0 Nice licht bew. 4 0.2 Berlijn lichte regen 3 0.1 VTünchen geheel bew. 0 8 Ztinch sneeuw -0 7 Genève geheel bew. 0 0 Locarno licht bew. 6 0 Wenen geheel bew. 4 1 [nnsbruck zwaar bew. -6 15 Rome regen 7 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1