Bouwwerken tot een ton Nu ttojrfijte Nu kat (joAip! V.S. vastberaden sterk te blijven Eisenhower raamt uitgaven op 73,9 miljard dollar 64 procent van begrote bedrag voor de nationale veiligheid „Flessenpost" over de Pamir in Nederland samengesteld? Aan wie de schuld? Vermindering van de werkloosheid Regering beraadt zich over te nemen maatregelen Uitvoering van openbare werken bepleit weer Record-begroting voor komende jaar Kritiek verwacht Kritiek stemt overeen met tekst van dagblad-interview Koningin Elisabeth naar de Congo Soekarno vraagt Nasser „krachtige steun" Hatta hoofd van onafhankelijk Sumatra Moeder kind redt haar uit zee Zwemkunst niet machtig Werkloosheid Telegram van vakcentrales Goedkeuring wordt onbeperkt verleend V erte gen woordi ger verduistert 17 mille Suède Dames/Herenjasjes Geen vorst van betekenis BLIKGROENTEN DINSDAG 14 JANUARI 1958 81ste JAARGANG No. 29808 Atoomenergie Buitenlandse politiek Monteur verduistert auto De vulkaan Merapi werkt weer DE WERKLOOSHEID Een Nederlandse moeder is van net passagiersschip Kennemerland gesprongen om haar tweejarig zoon- f", dat in zee was gevai en, te red den. De moeder, Johanna Blanken burg werd aan boord gehesen met het kind, nadat haar een reddings- Hjn was toegeworpen. Mevrouw Blankenburg kan niet zwemmen. De besturen van de samenwerkende vakcentralen (NW, KAB en CNV) heb. ben per telegram aan de ministerraad kennis gegeven, dat ze zich in hun maandag gehouden bestuursvergaderin. n 'lebben bezig gehouden met de toe nemende werkloosheid. In afwachting van nader overleg over de te voeren werkgelegenheidspolitik in het algemeen, dringen zij er bij de raad van ministers op aan, op korte termijn over te gaan tot het uitvoeren van meer openbare werken in de gebieden waar de stijging van het werkloosheid het grootst is. Het bestuur van het N.V.V., dat zich maandag met het probleem van de werkloosheid heeft beziggehouden is van mening, dat de regering onmiddel lijk enige gerichte maatregelen dient te nemen ter stimulering van de werk gelegenheid in die bedrijfstakken, waar de werkloosheid het sterkst is opgelo pen. Daarbij moet worden gedacht aan uitbreiding van overheidsopdrachtén, in het bijzonder voor de metaalindus trie en de bouwnijverheid, een soepeler vergunningenbeleid, uitbreiding van de uitvoering van openbare werken in het bijzondei in de ontwikkelingsgebieden en het volledig doen herleven van de premieregeling ter bevordering van in dustrievestiging in een aantal kernge meenten. Voortaan zal voor bouwwerken met een bouwsom tot honderduizend gul den, waarvoor een aanvraag om rijks goedkeuring is ingediend, deze rijks goedkeuring cnbeper ;t worden verleend. Eerst zullen die plannen worden goed gekeurd, die binnen een maand na het verkrijgen van de rijksgoedkeuring in uitvoering kunnen worden genomen. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft hiertoe besloten in verband met de stijging van de werk loosheid in de laatste maanden in ver schillende delen van het land. Vooral de kleinere werken, aldus het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid, lenen zich bij uitstek voor deze verruiming van het goedkeu- ringsbeleid omdat die werken over het algemeen snel tot uitvoering kunnen ko men en verhoudingsgewijs veel arbeids krachten vergen. Bovendien zullen deze kleinere wer ken de bouwcapaciteit niet langdurig binden. De mogelijkheden voor de par ticuliere woningbouw zullen dus bij enig herstel van de kapitaalvoorziening door de thans goed te keuren werken niet langdurig geblokkeerd zijn. De Haarlemse politie heeft aangehou den een 40-jarige vertegenwoordiger van een vleeswaren- en conservenfabriek in de bollenstreek. Hij wordt er van verdacht voor ongeveer 17.000 ten nadele van zijn werkgever te hebben verduisterd. De reden van zijn mani pulaties is gelegen in het feit dat de man in grote geldnood zat. Hij had n.l. in de distributietijd een groot aantal bonnen gekocht. Toen deze niet meer geldig waren, was hij met de bonnen ook zijn geld kwijt. Hij sloot daarom lfeningen, maar om deze af te lossen, had hij weer geld nodig. Daarom ging hij over tot verduistering. De man heeft voor de politie bekend zich aan het vergrijp te hebben schuldig gemaakt. Hij zal voor de officier van justitie wor den geleid. ^tlverlentte Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vrij veel bewolking met plaatselijk enige motregen en hier en daar mist. Matige tot zwakke wind uit uiteen lopende richtingen. Vannacht lichte vorst tot temperaturen om het vries punt. Morgenmiddag dezelfde tem peraturen als vandaag of iets hogere. Zon: 8.42-16.57 Maan: 4.23-13.Z2 menu van de dag in 4 minuten kloof op tofel! temp ïeersi. Station Weei heden cfgel. 7 uur i4 u ux Heisinski geheel bew. -4 0 Stockholm geheel bew. -1 0 Oslo geheel bew. -1 0 Kopenhagei motregen 1 0.2 Londen zwaar bew. 2 0.1 Amsterdan mist 1 0 Brussel mist 1 0 Luxemburg zwaar bew. 2 0.2 Parijs geheel bew. 3 0 Nice half bew. 8 0 Berlijn motregen -0 0 München geheel bew. 0 4 Zürich mist -0 15 Genève licht bew. 2 0 Locarno onbewolkt -3 0 Wenen geheel bew. 4 4 Innsbruck geheel bew. -3 2 Rome geheel bew. 6 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544. Advertenties 2154J Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171. tel 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. 3. W. Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Seyerin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. President Eisenhower heeft gisteren aan het Amerikaanse Congres de ontwerp-begroting voorgelegd voor het fiscale jaar, dat op 1 juli a.s. begint ei» dat loopt tot 30 juni van het volgende jaar. Het totaal der geraamde uitgaven beloopt 73,9 miljard dollar en dat der inkomsten 74,4 miljard. nooit is het peil der uitgaven op de Amerikaanse begroting zo hoog Sestegen. Voor het lopende fiscale jaar zijn de uitgaven vastgesteld op 72,8 ^üjard en de inkomsten op 72,4 miljard. Voor de defensie, in de meest uitgebreide betekenis, zullen in het fiscale jaar 1958-1959 niet minder dan ^5,8 miljard, d.w.z. 64 procent van de hele begroting, worden uitgegeven. zijn begrotingstoelichting wijst president Eisenhower erop, dat de Vorderingen, die de Sovjet-Unie op het gebied van de geleide projectielen heeft gemaakt, en haat weigering om tot een aanvaardbare ontwapenings overeenkomst te geraken de Verenigde Staten de verplichting opleggen hun militaire inspanningen te vergroten. De ontwcrp-begroting zo zegt hij, wordt beheerst door de vastberadenheid van de Verenigde Staten sterk te blijven en tegelijk de beginselen van een gezond fiscaal beleid te handhaven. Het begrotingsontwerp houdt geen enkele belastingverlaging in. De mui taire uitgaven zullen anders over de verschillende wapens en diensten wo den verdeeld Er zal minder gein worden „«gegeven voor vliegtuigen en gewon" wapens, en meer voor onder- zoeken vervaardiging van raketten. Het is de bedoeling van de president 83.000 man van de strijdkrachten te demobiliseren, zodat aan het eind van hetHscale jaar 1958-1959 nog 2.608.000 man onder de wapenen zullen zijn. Van de 45,8 miljard, die Eisenho wer uitgetrokken wenst te zien voor de nationale veiligheid, zou 39,8 mil jard voor rekening van het departe ment van defensie komen. De lucht macht zou 18,7 miljard krijgen (295 miljoen meer dan nu), de marine 10,9 miljard (273 miljoen meer dan nu) en het leger 8,8 miljard (163 miljoen min der dan nu). Voor de ontwikkeling en produktie van raketten is een uitgave van 5,3 miljard voorzien. Voor militaire hulpverlening aan het buitenland vraagt Eisenhower 3,1 mil jard. Dit bedrag is nagenoeg even hoog als voor het lopende belasting jaar. Ook de verhouding tussen direc te militaire steun (2,2 müjard) en in directe militaire bijstand (885 miljoen) blijft dezelfde. De economische en tech nische steunverlening zal worden ver groot en de uitgaven hiervoor zuilen rsu miljoen dollar bedragen (180 miljoen meer dan nu). Van het bedrag voor de directe militaire bijstand (2,2 mil jard) is 200 miljoen bestemd voor ra ketten ten behoeve van de NATO en 132 miljoen voor de inrichting van ra ketbases in NATO-landen. De uitgaven voor de Amerikaanse Commissie voor Atoomenergie gaan met 250 miljoen dollar omhoog en bereiken nu een totaal van 2,5 miljard dollar. De president wil verder 400 miljoen dol lar hebben voor de uitvoering van het programma tot vorming van strate gische grondstoffen. Wat de economische hulpverlening aan de economisch onvoldoende ont wikkelde landen betreft spreekt presi dent Eisenhower zijn ernstige hoop uit, dat de andere vrije regeringen eveneens hun inspanningen zullen ver groten tot het verbeteren van de wel vaart in die landen. Op het gebied van de buitenlandse economische politiek vraagt de Ameri kaanse president een_ geleidelijke maar aanhoudende verlaging van niet-ge- rechtvaardigde handelsbelemmeringen, alsmede het beschikbaar stellen van een bedrag van 2 miljard dollar ten be hoeve van het verstrekken van lenin gen door de Ex-Importbank. De president wijst er op, dat de ci viele uitgaven in de ontwerpbegroting, d.w.z. de uitgaven buiten die voor de nationale veiligheid, in totaal 16,4 mil jard dollar zullen bedragen tegen 17 miljard dollar voor het lopende fiscale jaar. Binnen het raam van dit deel der begroting vraagt hij aan het congres de middelen teneinde de federale rege ring in staat te stellen in de afzonder lijke staten van de Verenigde Staten de opleiding van technici en ingenieurs te stimuleren. De regeringssteun voor de scheeps bouw en de bouw van ziekenhuizen zal verminderd worden, De regering zal voorstellen indienen om de bepalin gen van de immigratiewetten te ver zachten. Zij zal bovendien weer eens een poging wagen Hawaii en Alaska tot volwaardige staten binnen de Ame rikaanse unie te maken. Voorts vraagt president Eisenhower in deze ontwerpbegroting aan het Con gres om voor de duur van het nieuwe fiscale jaar het maximumbedrag van De Amsterdamse politie heeft op ver zoek van de recherche in Maastricht een dertig-jarige automonteur aan gehouden op beschuldiging van verduiste ring van een auto. De monteur had geen vaste woonplaats doch verbleef de laatste tijd in Maastricht. Daar had hij van een autohandelaar uit Heer een auto ter reparatie ontvangen. In plaats van deze aan de eigenaar terug te geven heeft hij de wagen op de Amster damse automarkt verkocht. De politie heeft de wagen niet meer kunnen ach terhalen. Bij verhoor door de politie heeft de man een volledige bekentenis afgelegd. Hij is voorgeleid aan de offi cier van justitie. Men verwacht, dat in het Ame rikaanse Congres van zowel Republi keinse als Democratische zijde de volgende kritiek zal worden geuit op Eisenhowers ontwerp begroting.: 1. De defensie-uitgaven zijn onvolr' doende, gezien de omvang van de Russische uitdaging. De pre sident probeert de nationale vei ligheid te veel ondergeschikt te maken aan het begrotingseven wicht. 2. De door de regering verwachte „krachtige economische herleving" in 1958 is aan twijfel onderhevig. De begroting zelf begunstigt in de huidige vorm nauwelijks een verbetering van de economische toestand, als die niet uit zich zelf zou ontstaan. 3. Het regeringsprogram voor hulp aan het buitenland in 1958/59 is te zwaar bijna vier miljard dol lar), zelfs als men rekening houdt met het economische offensief van de Russen in de minder-ontwik kelde landen. Henry Arata, uit San Francisco, staat hier in een enorme stalen elleboog aan wijzingen voor het verplaatsen van dit stalen gevaarte te geven op het terrein van een fabriek van de „Consolidated Western Steel Division" in San Francisco. Het 25 ton zware „elleboogje"echt wel iets te ruim voor onze kachel, dat een van de grootste kant en klaar vervaardigde stalen ellebogen is, welke ooit werden vervoerd, zal worden gbruikt bij een gas- en elektriciteitsmaatschappij te Prattville in de Amerikaanse staat Californië. Het gevaarte is 12 meter lang en heeft een doorsnee van 3.30 meter. de federale schuld, dat krachtens de wet is bepaald op 275 miljard dollar, tijdelijk te verhogen, terwijl hij voorts de verlenging met een jaar vraagt van de surplusbelastinge op winsten van maatschappijen, welke belasting op 1 april a.s. zou komen te vervallen. Tenslotte deelt president Eisenhower mede, dat als gevolg van de prijsstij ging, de jongste verhoging der militaire uitgaven en de schommelingen in de fiscale ontvangsten als gevolg van de huidige economische omstandigheden, de begroting voor het lopende jaar per 30 juni 1958 een tekort te zien zal ge ven van 400 miljoen dollar, hoewel aanvankelijk een klein overschot was verwacht. (Van onze correspondent in Bonn) Volgens de „Echo van de dag" van de Noord- en Westduitse radio-omroep (Hamburg en Keulen) wijzen de sporen van de twee iu Engeland aangespoelde flessenpost-brieven over de ramp met <te „Pamir" naar Nederland. De brie ven heetten afkomstig te zijn van de eind september van het vorige jaar in een orkaan op de Atlantische Oceaan vergane Westduitse viermastbark „Pa mir". Kapitein Diebitsch die in plaats van de eigenlijke gezagvoerder Eggers het commando over het schip voerde en zijn officieren werden in die brie ven van onbekwaamheid beschuldigd. Kapitein Eggers had reeds onmiddel lijk na voorlezing van de tekst van de eerste in Cornwall aangespoelde „bood schap" door de voorzitter van de raad voor de scheepvaart in Lübeck, Luh- mann, te verstaan gegeven, dat het briefje moest zijn geschreven door iemand die ongeveer drie jaar geleden op de „Pamir" moest hebben gevaren en met de huidige situatie aan boord van "het schip na de ombouw ken nelijk niet meer op de hoogte was. Ka pitein Eggers verklaarde voorts, dat hij hoopte binnen enkele dagen „belang rijke aanwijzingen" te kunnen geven ten aanzien van de vermoedelijke schrijver van de boodschap, tegen wie de rede rij mede namens de nabestaanden in- Koningin Elisabeth van België is vrijdagmiddag per vliegtuig uit Brussel naar de Belgische Congo vertrokken. Zij zal er drie weken blijven en o.a. aanwezig zijn bij de onthulling van een gedenkteken voor koning Albert in Albertstad. Koning Leopold bracht zijn moeder naar het vliegtuig. middels een aanklacht wegens laster had ingediend. Volgens de Noord- en Westduitse radio-omroep vertoont de tekst van de eerste boodschap veel overeen komst met die van een nogal smade lijk artikel, dat op 25 september van liet vorige jaar in een Nederlands dagblad zou zijn verschenen. Dit ar tikel was gebaseerd op een vraag gesprek met een vroegere Pamir"- officier. In genoemd interview werden onge veer dezelfde beschuldigingen geuit aan het adres van „kapt. Diebisch" (de naam van de bij de ramp omgeko men kapitein was „Diebitsch" en der halve bij de vermeende schrijver van de boodschap, die voorgaf tijdens de or kaan aan boord te zijn en de dood voor ogen te hebben, niet eens bekend) als in de eerste flessenpost. Langs dit spoor worden de onderzoekingen thans voortgezet. De betreffende officier, een gewezen Duitser, had tot 1955 op de „Pamir" gevaren, was in financiële moeilijkheden gekomen, door de rede rij ontslagen, in Buenos Aires van boord gegaan en voor zover bekend is nimmer naar Duitsland teruggekeerd. Het is mogelijk, dat hij tot voor kort in Nederland woonde. President Soekarno van Indonesië heeft president Nasser van Egypte „krachtige steun" voor de Indonesische aanspraken op westelijk Nieuvv-Guinea j verzocht, aldus heeft United Press van i goed ingelichte zijde te Cairo vernomen, j Beide staatslieden hebben gisteren ge- i durende twee uur in het Kubba-paleis besprekingen gevoerd, waarbij ook de j kwestie van eventuele Egyptische wa- I penleveranties aan Indonesië zou zijn I aangesneden. Bij deze besprekingen wa- ren onder meer aanwezig de Indonesi- sche minister van buitenlandse zaken, dr. Subandrio, de Indonesische ambas- j sadeur in Cairo, Tamzil Narayau, de 1 Egyptische minister van buitenlandse zaken dr. Mahmoud Fawzi en president I Nassers adviseur Ali Sabri. Volgens A.F.P. heeft radio Cairo ge meld dat kolonel Pieters, de militaire commandant van de Molukken en de provincie West-Iran, vandaag in Cairo aankomt. De voorlichtingsdienst van het Indo nesische leger heeft medegedeeld dat een onderzoek wordt ingesteld naar de juistheid van berichten als zou een on afhankelijke staat Sumatra worden ge proclameerd. In linkse bladen is de Masjumi-partö herhaaldelijk in verband met deze plannen genoemd. Ex-vice- president Mohammed Hatta zou hoofd van de staat Sumatra worden. Hatta is Sumatraan van geboorte. „Het leger zal waakzaam blijve; in verband met pogingen, de integriteit van de Indone sische republiek aan te tasten", zo werd voorts verklaard. Ontevreden legeroffi cieren in centraal-Sum atra zouden in het bijzonder ontstemd zijn over de wij ze waarop de „Bevrijdt West-Irian" campagne is gevoerd. Gisteren kwamen stromen lava uit de vulkaan Merapi, op Midden-Java. Er zijn reeds voorbereidselen getroffen om ongeveer 13.000 dorpsbewoners uit de omgeving te evacueren, aldus be richt Reuter. De socialisten kunnen het maar moeilijk verkroppen, dat de K.V.P.- fractie in de Tweede Kamer onder leiding van dr. Lucas zo succesvol is opgetreden bij de behandeling van de belastingvoorstellen van minister Hof- stra. „Het Vrije Volk" geeft aan die gevoelens herhaaldelijk uiting; laat stelijk nog in een polemiek met het dagblad „Trouw". Het socialistische dagblad betoogde toen, dat twintig miljoen van de voorgestelde belas tingverhoging zijn afgeknabbeld (namelijk het aandeel der provincies en gemeenten in de belastingverho ging terwijl de gemeenten in ons land financieel aan alle kanten klem zitten. „Het Vrije Volk" vergeet echter er bij te vertellen, dat de gemeenten fi nancieel in de knel zijn geraakt niet door onvoldoende middelen welke aan het gemeentefonds toevloeien, maar door de ook van socialis tische ziijde voorgestane tactiek van enorme reserveringen in het ge meentefonds. De regering wil in 1958 maar liefst 89 miljoen van de inkom sten van het gemeentefonds reserve ren en daarmede de door het rijk beheerde reserve van dit fonds tot boven de 500 miljoen brengen. Als het gemeentefonds had gedeeld in de recente belastingverhogingen, dan zouden de daarmede gemoeide twin tig miljoen (het aandeel van het pro vincie-fonds is van geringe betekenis) zeker ook aan de reserve zijn toe gevoegd. Als het de socialisten werkelijk ernst is met het brengen van ont spanning in de gemeentelijke bud getten, dan vinden zij daartoe de ge legenheid als bij de behandeling van de begroting van het gemeentefond» geageerd wordt tegen de reserverings- politiek der regering. In ae dierg !e B ;i'orp te Rotterdam heeft de jonge Leeuwin Big One dezer dagen vijf welpen ter wereld gebracht. De moeder kon zelf maar twee van haar kinderen voeden en daarom moest de hondenmin Pim, die zelf maar een jong heeft, te hulp komen. Vader van de jonge leeuwtjes is „Kapia", die eigen dom is van Prins Bernhard. (Van onze Haagse redacteur) Verscheidene departementen beraden zich momenteel over het treffen van maatregelen, welke de werkloosheid in bepaalde gebieden met name in de noordelijke provincies kunnen doen verminderen. Dit werd maandag mede gedeeld op een persconferentie van het ministerie van sociale zaken. Over de aard van de maatregelen, het effect dat ervan te verwachten valt en de datum waarop zij zullen ingaan werd niets medegedeeld. De hoge ambtenaren yan het depar tement van sociale zaken zijn van me ning, dat bet werkloosheidscijfer over de maand december 1957 nog geen re den tot ongerustheid mag geven. Het cijfer bedraagt wat de mannelij ke beroepsbevolking betreft weliswaar 104.000, maar dit cijfer moet gecorri geerd worden met de seizoenswerk loosheid welk in de maand december altijd hoog is. Dit cijfer bedraagt 30.000, zodat men in feite moet spreken van ee werkloosheid van 30.000 mannen. Daar komt echter nog bij, dat het aan tal bedrijven dat met een verkorte werktijd werkt, zeer sterk is toegeno men. In december 1957 was het aan tal korter gewerkte uren opgelopen tot in totaal 830.000, waarvan 500.000 be trekking hadden op mannelijke en 300.000 op vrouwelijke arbeidskrachten. Dit komt neer op een extra (theoretisch) werkloosheidscijfer van ongeveer 4000 personen. Hier staat tegenover, dat het aantal overwerkuren sterk is terugge lopen. Op de persconferentie kon men niet bij benadering zeggen, welke richting het met de werkloosheid uitgaat. De grote vraag is, zo werd gezegd, of wij met de ontspanning Op de arbeids markt, welke mede het doel was van de bestedingsbeprekin r. niet door het evenwicht zullen heenslaan. Hot geven van een prognose is een hachelijke zaak omdat men van verscheidene factoren welke de werkloosheid veroorzaken de draagwijdte nog niet kent. Men verzekerde echter met grote stellig heid, dat het ministerie „de vinger aan de pols houdt". In 1957 heeft Sociale Zaken 73 pet. van het aanbod van arbeidskrachten die werden aangeboden voor de aan vullende werken kunnen opvangen. Hoe het in de toekomst met de aanvullen de werken zal gaan hangt mede af van de golden welke de ring hiervoor beschikbaar heeft of krijgt De werkloosheid is het grootst in de bouwnijverheid en de textielin dustrie. Voor de bouwnijverheid spe len de bestedingsbeperking en de ka- pitaalschaarste de grootste rol. Bij de textiel-industrie is het met name de grote vraag in het welvaartsjaar 1956 geweest, welke de aankopen toen ab normaal heeft doen oplopen. Men on dervindt daar nu mede de terugslag van. Naast de factoren bestedings beperking en kapitaalschaarste komt de laatste tijd de psychologische fac tor de ontwikkeling verhevigen. Er is in alle bedrijfstakken een zekere terughoudendheid te constateren, ter wijl ook de consument, in afwachting lagere prijzen, niet vlot in de beurs tast. Opvallend is, dat de stijging van de werkloosheid vooral daar het grootst is geweest, waar de arbeidsmarkt voor de bestedingsbeperking ook het meest overspannen was. In de noordelijke pro vincies is de werkloosheid slechts met 5C pet toegenomen, in de rest van het land bedroeg de stijging gemiddeld 200 pet. In de provincies Groningen en Friesland bedroeg het werkloosheids percentage in december 5. In Drenthe was het zelfs 8 pet. In alle provincies bedroeg het onder de 3 pet. Het per centage 3, dat volgens de economen nog als een aanvaardbaar werkloos heidscijfer wordt beschouwd, is tij dens de persconferentie vele malen gevallen. Op sociale zaken gaat men niet aan de hand van dit cijfer te werk. Volgens de ambtenaren is er geen con crete maatstaf aan te geven voor de hoeveelheid werkloosheid, welke toe laatbaar zou zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1