K.P.M. bereid tot gesprek met Djakarta over herstel scheepvaart Minister Nazir acht tijd voor onderhandelingen nog niet gekomen Zal Indonesië zeilschepen in de vaart brengen Twee meisjes spoorloos Regering van Indonesië aanvaardt Sovjet-krediet Tarieven- oorlog in Zaandam uit Alkmaar JAPAN BLIJKT BEZWAREN TE HEBBEN Soekarno spreekt met Nasser over het neutralisme ZWARE RAKET IN AMERIKA GELANCEERD Hebben beiden het land verlaten? Djakarta zal Russische geologen niet de vrije hand laten Leraren contra de artsen Makarios naar Turkije Yogeldief achter slot en grendel Spoor gevonden in moordzaak- Kriek Kard. Spellman hij de Paus -Het weer- Zachter iveer NASSER Dronken chauffeur richt ravage aan op kerkhof Geen Duitse wapens in handen van Algerijnse rebellen Poolse bisschop overleden Vraaggesprek met Khroesjtsjev Ierse republikeinse leger weer actief Het weer in Europa Vittore Veneziani overleden Nog een meisje vermist MEESTER en LEERLING Mooi nagedaan Tot dusverre onbekend gebleven Gepakt na diefstal van zakje kolen MORRIS beforeyot/óuy/ WINTERSPORTKLEDING Nevelig WOENSDAG 15 JANUARI 1958 81ste JAARGANG No. 29809 *mam. IIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII De Indonesische minister van scheepvaart,' commodore Nazir, heeft giste- meegedeeld, dat hij een voorstel heeft ontvangen van de K.P.M. om met ®aar te onderhandelen over een hervatting van de K.P.M.-diensten in Indo nesië. Ook de havenarbeiders van de K.P.M., die zonder werk zijn sinds het beslag op de schepen van de maatschappij, hebben de Indonesische regering Voorgesteld, dat de K.P.M. haar diensten onder regeringstoezicht hervat dat het bedrijf zowel een nieuwe status als een nieuwe naam krijgt. De K.P.jh had circa 12.000 Indonesische havenarbeiders en ander personeel in dienst Volgens de A.N.P.-correspondent in Djakarta heeft minister Nazir, die bekend staat als een van de gematigde figuren in het kabinet, geant woord dat de tijd voor onderhandelingen als door de K.P.M. bedoeld „nog niet gekomen is". Het orgaan voor de maritieme samenwerking, waarin ook afgevaardigden van de arbeiders vertegenwoordigd zijn, zal volgens hem een beslissing nemen. Nazir verklaarde, dat alle maatregelen, die de rege ring tot dusver tegen de K.P.M. heeft genomen, verantwoord zijn. Een correspondent van de A.V.R O. in Sineanore meldde gisteravond, dat de directeur van de K^.M. in Djakar ta de heer de Geus, maandagavond een onderhoud met minister Nazir heeft gehad. De heer De Geus, die enige tijd geleden Indonesië had verlaten, beschikte over een re-entry permit. De berichten, dat hij v6ór zijn terugkeer naar Indo nesië met minister-president Drees en minister Luns zou hebben gesproken, wordeh noch in Den Haag noch in Amsterdam bevestigd. Het aanbod van de K.P.M. komt op een voor Indonesië bijzonder kritiek tijdstip. Minister Nazir gaf gisteren toe, dat de besprekingen in Tokio over het huren van schepen op moeilijkheden zijn gestuit. ,,Wij behoeven ons niet al te veel zorgen te maken over het al of niet slagen van deze besprekingen, daar vele andere landen ons schepen van de gewenste tonnage hebben aan geboden", aldus de minister. West-Duitsland, Polen, Joegoslavië, De nemarken en de Sovjet-Unie hadden schepen in huur aangeboden. Een land had vier schepen van 16.000 ton aan" geboden op gunstiger voorwaarden dan Japan. Nazir zei, dat de regering vijf schepen Volgens het Egyptische weekblad „Rosa el Youssef" zijn de besprekin gen tussen president Nasser en presi dent Soekarno „van het grootste belang voor de toekomst van het neutrale blok in de wereld" en zouden zij als voor naamste doel hebben de bijeenroeping van een internationale conferentie van de landen, „die zich bewegen op de weg van positieve neutraliteit". Het blad herninert in dit verband eraan, dat de premier van communistisch China Tsjoe-en-Lai, en de Bi mese mi nister-president Oe Noe, de komende weken een officieel bezoek aan Egypte zullen brengen. Soekarno en Nasser stellen vandaag een slotcommuniqué over hun bespre kingen op. Van officiële Egyptische zq- de is meegedeeld, dat Egypte geen be middeling zal verlenen in het geschil tussen Indonesië en Nederland over „West-Irian". De Egyptische president zal op een nader te bepalen tqdstip een bezoek brengen aan Indonesië. De Indonesische regering zou zowel van Egypte als van Joegoslavië en West-Duitsland economische hulp heb ben gevraagd. Dit heeft A.F.P. gisteren van betrouwbare zijde te Cairo verno men. Binnenkort zullen tussen Indone sië en de betrokken landen besprekin gen worden gevoerd teneinde de aard en de omvang vast te stellen van deze hulp. Men denkt, dat Egyptische inge nieurs en deskundigen op het gebied van het onderwijs naar Indonesië zul len vertrekken. Uit diplomatieke bron wordt vernomen dat de kwestie van Joegoslavische technische hulp te Bel grado zal worden besproken tijdens het onderhoud dat president Soekarno zal hebben met maarschalk Tito. Wat de Westduitse hulp betreft zullen binnen drie weken te Bonn en Djakarta bespre kingen over dit onderwerp worden ge voerd. De Indonesische ambassadeur in B die zich thans in Cairo bevindt, heeft gesproken met president Soekar- ho en de Indonesische minister van bui tenlandse zaken Subandrio. Het Egyptische blad „Al Shaab" schreef gisteren volgens Reuter, dat Egypte Indonesië in zijn geschil met Nederland zou kunnen steunen, door Nederlandse schepen uit het Suez-kanaal te weren en aan Nederlandse vliegtui gen, die in Egypte landen, brandstof en tevensmiddelen te weigeren- In een commentaar op de besprekin gen tussen president Nasser en presi dent Soekarno schreef het blad, dat Egypte niet alleen met woorden, doch °ok met daden aan de zijde van Indo- nesië moet staan. Maestro Vittore Veneziani, die ge- durende vele jaren het koor van de Scala te Milaan heeft geleid, is dinsdag Ferrara na een langdurige ziekte overleden. 1 heeft gehuurd tegen het internationale tarief. Twee van deze schepen varen al in de Indonesische wateren. De ande re drie worden spoedig verwacht. Nochtans kondigde hij aan, dat, „zodra het seizoen het zou veroorlo ven, zeilschepen in de vaart worden gebracht, om een einde te maken aan het probleem der verbindingen tussen de eilanden. Daarbij zou ongeveer 350.000 ton scheepsruimte betrok ken zijn", aldus minister Nazir. Doordat de verbindingen met de bui tengewesten verbroken zijn, is volgens Reuter de aankomst in Bandung van enkele van de belangrijkste politieke leiders van Indonesië vertraagd. In Bandung zullen de besprekingen van de grondwetgevende vergadering, die een grondwet voor Indonesië moet on derwerpen, hervat worden. De voorzitter van de vergadering stelde de zitting tot de volgende week uit, omdat het quorum van 355 leden niet aanwezig was. Hij zei dat vele leden nog in de buitengewesten vertoefden. De ruilhandel tussen Singapore en de Indonesische buitengewesten hlijft le vendig, ondanks het verbod van de re gering in Djakarta. Dit heeft de „Straits Times" vernomen uit zaken- kringen in Singapore. Djakarta kan het verbod onmogelijk doen eerbiedigen, meent men in deze kringen. Het bestuur van de afgescheiden pro vincie Noord-Celebes heeft, naar Reu ter gisteren in Djakarta heeft verno men, een beroep gedaan op de centra- le regering een einde te maken aan de „tragische situatie", welke is ontstaan als gevolg van de „politiek zonder plan" van de Indonesische regering in haar aanspraken op Nederlands Nieuw- Guinea. Het onafhankelijke dagblad „Indonesia Raya" meldt, dat het be stuur van Noord-Celebes in boodschap pen tot het kabinet, de nationale raad, en de chef-staf van het leger, generaal majoor Nasution, heeft aangedrongen op een „ernstig, doorlopend plan". De ze boodschappen zouden zijn onderte kend door luitenant-kolonel Ventje Su- muai, de voormalige militaire com mandant van Oost-Indonesië, die in maart j.l. de zelfstandige provincie Noord-Celebes instelde, zonder zich iets van de centrale regering aan te trek ken. De plaatselijke militaire comman dant van Medan heeft de Nederland se onderdanen, die op het punt staan deze stad te verlaten, opdracht gege ven hun huizen en sleutels voor hun vertrek aan het stadscommando over te dragen, aldus meldt het A.N.P. Overdracht van deze woningen door de Nederlanders aan andere personen zal niet worden erkend, aldus de be kendmaking hierover. Het Amerikaanse leger heeft gister avond een ballistisch projectiel van het type „Redstone" in Cape Canaveral gelanceerd, zo meldt Reuter. De Red stone, die circa 20 meter lang is, is het zwaarste ballistische projectiel van het Amerikaanse leger. Het leger had reeds meegedeeld, dat dit projectiel ge bruikt zal worden als eerste trap van de Jupiter-C, de raket waarmee het le ger zijn kunstmaan wil lanceren. In een mededeling van het Ameri kaanse ministerie van defensie wordt gezegd, dat de „vlucht van het pro jectiel" normaal was. De „Redstone' die een reikwijdte heeft van 640 a 800 km, gebruikt brandstof, samengesteld uit vloeibare zuurstof en alcohol. De „Baltimore Sun" heeft eergisteren ge weld dat vandaag wellicht een poging zou worden gedaan om een Amerikaan se aardsateiliet te lanceren. In Alkmaar maken zich twee ouder paren ongerust over hun dochters. De 17-jarige Annie de J en de 19-jarige Liesje B. zijn namelijk sinds maandag ochtend, 6 januari, spoorloos. Tussen acht uur en half negen verlieten zij de ouderlijke woning. Het uudste meisje ging het huis uit met de mededeling, dat zjj naar Amsterdam moest om het zoon tje van een Alkmaarse familie, waar zij hulp in de huishouding was, weg te brengen, 's Avonds echter vernam haar moedei* dat hier niets van waar was. Bij informatie ten huize van de vrien din Annie bleek ,.r' ook deze verdwenen was. De kapper, bij wie zij in betrek king was, had haar' de hele dag niet ge zien. Hij vermoedde dat zij ziek was. Toen Annie 's morgens kwart over acht haar huis verliet bevond haar moeder zich nog in de slaapkamer. Zij zag haar dochter niet weggaan, anders had zij vermoedelijk wel gemerkt dat het meisje haar zondagse kleren aan had. Haar ouders dachten aanvankelijk, dat zij wel naar Amsterdam zou zijn ge gaan, waar zij een Surinamer kende, die van haar vader niet bij haar thuis mocht komen. Het onderzoek dat de po litie instelde wees echter uit, dat de Su rinamer van niets wist. Men herinnerde zich verder, dat het oudste meisje be vriend was met een 39-jarige Egypte naar, die met een landgenoot enkele we ken in een Alkmaars notel had gelo geerd en die zaterdag 4 januari ten huize van Annie's ouders nog een af- scheidsfuifje had gegeven. Deze Egyp tenaar, die met haar over trouwplan nen had gesproken, zou, evenals zijn landgenoot, ongeveer 6 januari per vlieg tuig naar Egypte terugkeren. Daar de meisjes geen pas bij zich hadden ho pen de ouders, dat zij niet de grens over zijn. Men vraagt zich echter toch af of de verdwijning van de meisjes soms in verband staat met het vertrek van de Egyptenaren. Sinds maandag wordt te Swalmen het zestienjarige meisje D. vermist. Zij had maandag het ouderlijk huis met haar fiets verlaten en toen ze dinsdag nog niet terug was, waarschuwden haar ouders de rijkspolitie. Met een speur hond heeft de politie daarop de om geving afgezocht en in de bossen onder de gemeente Beesel het rijwiel van het vermiste meisje gevonden. Verder ont breekt ieder spoor. Eens bestemd om bij een invasie in En geland de vijand tegen te houden, heeft een aantal grote betonnen blokken nu een andere, en wel zo prettige bestem ming gekregen als „overstap" in de rivier de Aire bij Gargrave. Netjes op een rij gelegd vormen zij een brug, gelijk men die in Japan ook kan vinden, eenvoudig, maar doeltreffend. De Indonesische regering heeft een aanbod van de Sovjet-Unie inzake een krediet ter waarde van 100 miljoen dol lar aanvaard. Dit ontleend United Press aan het Indonesische persbureau An- tara. De regering deelt mee dat de mi mister van financiën door het kabinet gemachtigd is van het door Rusland (in 1956) aangeboden krediet gebruik te maken, „wanneer hij het nodig acht". „De realisatie van dit Russische kre diet", aldus de Indonesische regerings verklaring, „zal geen schade toebren gen aan Indonesie's inspanning voor de wederopbouw, maar zal deze juist sti muleren en uitbreiden. Ook uit politiek oogpunt bezien is de aanvaarding van het Russische krediet in overeenstem ming met Indonesië's buitenlandse en onafhankelijke politiek.' In de regeringsverklaring werd ver der opgemerkt, dat Indonesië reeds ge- Een groep leraren, werkzaam bij het middelbaar onderwijs te Zaandam, die zich „de kring van leraren" noemt, heeft bekend gemaakt, dat zij de ta rieven voor privélessen aan kinderen van artsen in de Zaanstreek drastisch gaat verhogen. Dit geschiedt in ant woord op een mededeling van de afde ling Zaanland van de maatschappij voor geneeskunst, waarin de vastge stelde tarieven voor privépatienten werden gepubliceerd. Volgens de le raren rekenen de artsen thans voor pa tiënten met een inkomen van minder dan 6000 3 per visite, .aar gelang de hoogte der inkomens kan de prijs tot 7.50 per visite stijgen. Voor be zoeken ten huize van de arts of ten hui ze van de patiënt bij nacht kan het drievoudige worden berekend. Van hun kant zullen de leraren thans tarieven berekenen voor privélessen aan kinde ren van artsen die variëren van 15 tot 50 per uur. bruik maakt van een krediet van 100 miljoen dollar van de Amerikaanse Ex- Import Bank. „De regering legt er voorts de na druk op dat zij de verkeerde gedachte, als zou hij door het Russische krediet te aanvaarden, ongewoon grote conces sies verlenen aan de Russen, bijvoor beeld inzake bodem-onderzoek, wenst weg te nemen", aldus Antara. „De overeenkomst, die Indonesië met de Sovjet-Unie heeft gesloten over de kredieten, voorzien in bodemonderzoek door Russische deskundigen, alleen in dien Indonesië daarom verzoekt en slechts op plaatsen, die door Indonesië zullen worden aangewezen." In de regeringsverklaring werd er voorts op gewezen dat eventueel bo demonderzoek gedaan zal worden in samenwerking met Indonesische or ganen. De regering zal „alle noodza kelijke voorzorgsmaatregelen nemen teneinde te voorkomen, dat Russische geologen Indonesië's belangen scha de aandoen", aldus Antara. De Indonesische regering zal beslis sen welke projecten met de Russische lening ten uitvoer zullen worden ge bracht na vergelijkingen te hebben ge maakt met de kwaliteit, prijzen en andere omstandigheden van door Rus land voorgestelde projecten met die van andere landen, aldus het Indonesische regeringscommuniqué. Een dronken autobestuurder, die tot dusverre onbekend gebleven is, heeft dezer dagen op de begraafplaats te Oosterbeek een ravage aangericht door er via de geopende hekken kris kras rond te rijden. Hij heeft daarbij ver schillende grafstenen omver gereden en over de gehele begraafplaats de paden omgewoeld. De politie te Oosterbeek verzoekt om inlichtingen die aanwij zingen kunnen geven omtrent de iden titeit van de dader. Aartsbisschop Makarios van Cyprus heeft een Turks visum aangevraagd, aldu meldt het Turkse persbureau uit Athene. Dit nieuws, dat in Turkije veel opzien baarde, werd door het Turkse ministerie van buitenlandse zaken be vestigd. Makarios, die zijn paspoort naar het Turkse consulaat-generaal in Athene stuurde om het visum erin te laten aanbrengen, wilde enkele dagen in Turkije doorbrengen, maar zweeg over de beweegredenen van zijn reis. In Ankara acht men het onwaarschijn lijk, dat gunstig op Makarios' verzoek zal worden gereageerd. Uit wellingelichte kringen te Bonn heef A.F.P. gisteren vernomen, dat het onmogelijk is, dat de Duitse machi negeweren die in handen van de Alge rijnse opstandelingen zijn, uit de Duitse bondsrepubliek komen. Er wordt aan herinnerd, dat Duitsland op grond van de onvoorwaardelijke overgave in 1945 alle wapens heeft moeten inleveren. Toen de Westduitse grenstroepen weer met machinegeweren werden uitge rust, moesten wapens van Duitse ma kelij in het buitenland worden gekocht en sedert twee jaar is het niet meer mogelijk gebleken in het buitenland de wapens van het gewenste type te ko pen. Men acht het in deze kringen waar schijnlijk dat de wapens afkomstig zijn uit voorraden, die de Duitse troe pen bij hun terugtocht in bezette landen hebben achtergelaten. De politie te Zutfen heett een man, die pas iig- weken in .utfen woonachtig is, gearresteerd wegens diefstal van vogel» werd geslacht en opgegeten. De vogel- uit het stadspark aldaar. De man werd in de kraag gepakt, toen hij bij een brandstoffenhandelaar een zakje kolen wegnam. Toen hij aan de tand werd gevoeld biechtte hij allerlei andere dief stallen op, welke hij de laatste tijd in Zutfen en omgeving had gepleegd. Het vogelpark bleek hij meer dan eens met een nachtelijk bezoek te heb ben vereerd. Vorige week haalde hij hier een sierlijke pauw weg. De vogel werd geslacht e nopgegeten. De vogel- dief bekende voorts zich ook aan dief stallen van konijnen uit hokken schuldig te hebben gemaakt. De man is voorge leid voor de officier van justitie. De politie doet op het ogenblik moeite om een rijzige neger, die een smal snor retje heeft, te vinden, omdat de politie ge looft, dat deze man haar kan helpen bij het zoeken naar de moordenaar van het 19-jarige Nederlandse meisje Marie Kriek. Het is bekend, dat deze neger, die omstreeks 27 jaar is, de laatste tijd ver scheidene malen gezien is in de omge ving van de plek waar het meisje voor het laatst in leven gezien is. De neger bevond zich in een twee-kleurige auto. Het is een zelfde auto als die welke op de avond van de moord gezien is. Een hoge poiitie-functionaris verklaarde gisteravond „Er is ons veel aan gelegen met deze man te praten". (U.P.) Nog steeds gaat de Engelse politie voort met het grootscheepse onderzoek naar de omstandigheden, welke hebben geleid tot de moord op het 19-jarige Neder landse meisje Mary Kriek. Politiemannen nemen verhoren af van de bewoner» van alle huizen tussen de boerderij, waar het meisje werkte en Boxted bij Colchester, de plaats, waar het stoffelijk overschot werd gevonden. Hier zijn zij bezig met de ondervraging van een aantal woonwagenbewoners. Het gehele onderzoek, waarbij voornamelijk wordt gespeurd naar een auto, en waarbij vele alibi's worden gecontroleerd, omvat 8.000 mensen. Francis kardinaal Spellman, aarts bisschop van New Vork, is nauwe lijks twee uur na zijn aankomst in Ro me uit Athene door de Paus in audiën tie ontvangen, hoewel deze audiëntie pas op hedenochtend was bepaald, al dus bericht U.P. De kardinaal reed van het vliegveld naar zijn hotel in Rome, waar hjj korte tijd later door een auto van het Vaticaanse autopark werd af gehaald en, vergezeld van twee hoge burgerlijke ambtsdragers van de H. Stoel, Graaf Enrico Pietro Galeazzi en Prins Carlo Pacelli, naar het Aposto lisch Paleis reed. Kardinaal Spellman werd direct na aankomst door de Paus ontvangen fen bleef met deze een uur in conferentie. De Paus voerde het gesprek met de aartsbisschop van New York in zijn werkkamer, een uitzondering die hjj slechts zeer zelden maakt. Het onder streept de hartelijke verhouding die tussen Pius XII en kardinaal Spellman heerst, een vriendschap die van vele jaren terug dateert. Tijdens de audiën tie, die zeer hartelijk verliep, bracht kard. Spellman de H. Vader verslag uit over zfjn reis naar Korea, Japan, Vietnam, Malakka en Thailand en over erti gesprek met de Grieks-orthodoxe aartsbisschop Makarios in Athene- Pius XII ontmoette kardinaal Spellman voor het laatst in september 1957 toen de aartsbisschop in Rome zijn 25-jarig bisschopsjubileum vierde. De Poolse bisschop mgr. Theodor Bensch is verleden week dinsdag op 54-jarige leeftijd overleden, aldus be richt U.P. Mgr. Bensch, die geboren werd te Buk in het aartsbisdam Poznan, was titulair bisschop van Tentyris en oefen de pastorale arbeid uit in het gebied van Gorzow, dat vroeger Duits was en na de oorlog aan Polen werd toegewe zen. Als Denemarken en Noorwegen N.A.- T.O.-raketten tegen de Sovjet-Unie ge bruiken, raakt dit rechtstreeks de vei ligheid van Zweden en Finland. Dit heeft de Russische partijsecretaris Khroesjtsjev volgens Reuter in een vraaggesprek met „Dansk Folkestyre", het orgaan van de Deense Jonge libe ralen, verklaard. Leden van het buiten de wet gestelde Ierse republikeinse leger hebben gis teravond een politiepost in het Noord- ierse dorp Swatragh met automatische wapens beschoten, aldus bericht Reu ter. Een der verdedigende agenten, die met hevig vuur de aanvallers op de vlucht dreef, raakte licht gewond. Eerder op de avond was een trans- formateurhuisje bij Strabane opgebla zen, waardoor vele huizen geruime tijd van stroom verstoken waren. Ook bij Rasharkin deed zich een ontploffing voor. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. BOISTR. 48 A'DAM TEL. 717162 NEW DELHI De regering van Indië heeft een overeenkomst gesloten met de Engelse Burmah Oil Co voor de oprichting van een maatschappij voor de exploitatie van de rijke olielagen in Assam. De maat schappij zal de naam dragen Oii India Ltd en van haar aandelenkapitaal zal 2/3 in handen zijn van de Burmah Oil Co en 1/3 in handen van de regering van Indië. Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Zwaar bewolkt met plaatselijk mist en hier en daar enige lichte regen. Weinig wind en iets hogere tempe raturen dan vandaag. Zon: 8.41-16.59. Maan: 5.27-14.09. Bij IJsland komt een actieve depressie tot ontwikkeling; deze trekt in noord oostelijke richting naar de poolstreken, terwijl het hogedrukgebied op de oceaan zich iets naar het westen verplaatst. Dit heeft voor het weer in ons land tot ge volg, dat de zachtere lucht verder het land binnendringt en de temperaturen langzaam iets omhoog gaan. Overigens komt er niet veel verandering in de weerstoestand. Station temp. aeersL Weer heden Afgei. 7 uur 24 uur Helsinskl sneeuw 0 0.6 stocKnolm geheel bew. 1 0 OsJo geheel bew. -3 1 Kopenhagen geheel bew. -1 7 Londen motregen 2 0.1 Amsterdam zwaar bew. 1 0 Brussel mist -1 0 Luxemburg mist -1 0 Parijs geheel bew. -0 0 Nice onbewolkt 8 0 Berlin motregen 0 0.4 München motregen 0 1 £ürlcb motregen 1 0.1 Genève geheel bew. 2 0 Locarno onbewolkt -3 0 Wenen regen 3 0.2 Innsbruck zwaar bew. -4 0 Rome half bew. 6 0 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon; Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk; Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1