Eerste paal voor 312 woningen in Parkwijk wassenaar i 18 Merkwaardig concert N.Ph. O. Interessante uitvoering van Bartóks sonate voor twee piano's en slagwerk LIEDJES VAN JELLE DE VRIES HOUTPLEIN BIJNA KLAAR L In SchalkwijkPlannen voor bouw van 800 woningen Pro Ecclesia voor P. Zegwaart Georgette Hagedoorn in Minerva Voortreffelijke Hoe spelen de r.-k. clubs? vWiik dekens 10 1o korting Pauzetheater en kleinkunst WOENSDAG 15 JANUARI 1958 PAGINA 3 Nationale zwem- demonstraties t.b.v. Kon. Wilhelmina Fonds Wielernieuwtjes Films: Diversen Burgerlijke Stand Haarlem 800 woningen in Schalkwijk »m 9»!>m HEEMSTEDE Uitgifte rentespaar- brieven Haarlem Wachtverbod op de Oude Groenmarkt Faillissementen Schoonheidscommissie krijgt nieuw reglement Directeur Openbare Werken ambtshalve voorzitter Persoonlijke titel derde klasse libre kleinbiljart Als U niet vóór Hofstra bent, moet U Hofstra vóór zijn Arbeider van steiger gevallen Noordh. Philharm. Orkest Kennemer Kunstkring Aanwinsten r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek BLOEMENDAAL Bij afscheid van KABO HOOGTEZON H. J. MAERTENS N V. R.-k. kleuterschool Uitbreiding Hartelust-ULO ZANDVOORT Oud-Zandvoortse revue Beurs van Amsterdam Beurs van New York York Waarschijnlijk in januari van het vol gend jaar zuilen de eerste woningen be trokken kunnen worden in de nieuwe stadswijk „Parkwijk". Vanmorgen werd de eerste paal geheid voor een complex van 312 woningen, die door de Woningbouwverenigingen Patrimonium (136) en Sint Bavo Oost (176) zullen worden gebouwd. Het heien geschied de onder grote belangstelling. Aanwe zig was o.m. wethouder W. F. Happé, die tot driemaal toe het zware blok op de paal deed neerkomen en daardoor een hevige klap veroorzaakte, toen het kruit, dat op de heimantel lag, ontplof te. Verder waren aanwezig de bestu ren van de beide woningbouwverenigin gen, de architect, de heer F. Klein, de Zondagavond zullen de beste Neder landse krachten op het gebied van de zwemsport in het Sportfondsenbad te Haarlem acte de présence geven op een door de zwemverenigingen „Haar lem" en „H.P.C." te organiseren zwem- avond waarvan de opbrengst geheel ten goede zal komen van het koningin Wil helmina 'Fonds voor de kankerbestrij ding- i De demonstraties, shows en wedstrij den beloven een volledig beeld te ge ven van wat Nederland op dit gebied van de watersport vermag. Tot de deel nemers zullen namelijk de bekendste zwemsters en zwemmers behoren, het Nederlands militair polozevental dat zal spelen tegen een sterke Haarlemse combinatie, Nederlands kampioene schoonspringen Deny Danting en ten slotte de bekende waterballetgroep van „Haarlem" o.l.v. mevrouw A. Hölsken. Het programma van deze laatste groep, die een internationale ver maardheid geniet, vermeldt m. een nieuwe bewerking van de „Vuurdans een Hollandse boerendans en tenslotte staan enkele gloednieuwe nummers op het repertoire. Voor insiders zowel als voor minder- deskundigen belooft deze avond veel spanning en schoonheid te bieden w r hii fpnslotte de wetenschap dat een zo belangrijk goed doel" wordt gesteund zeker voldoende waarborg zal zpn voor een uitverkocht Sportfondsenbad. De aanvankelijk voor zondag 2 febru ari vastgestelde cycle-cross m Halfweg is door het bestuur van De Bataaf - verschoven naar zondag 16 februari. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat er od 2 februari ook in Elsloo een cycle- cross gehouden wordt. Zaterdagavond 25 januari gaan ren ners en supporters van de Lisser Ren en Tourvereniging „De Bollenstreek" kienen en dansen in „De Taveerne" te Lisse. Verschillende van de renners uit de bollenstreek zijn zich overigens met duin-en indoortraining alweer aan het voorbereiden op het komende sei zoen. Eveneens op zaterdagavond 25 janu ari houdt de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" in „Zomerlust" te Santpoort wedstrijden op home-trainers. Aanvang acht uur. Advertentie JANSWKG - Telefoon 14329 In Zandvoort: Kerkplein - Tel. 343(1 14 3. CINEMA-PALACE: De famihe Trapp, a. 1- (3e week); 2, 4.15, 7, 9,15 uur FRANS HALS: De verleidster, str. voiw. Do°: 'strijd tegen de vliegende schotels, 14 j. 2.30, 7, 9.15 uur. LIDO' The Prince and the Showgirl, str. volw. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. LUXOR: De twaalf gezworenen, (3e week); 2, 7, 9.15 uur. MINERVA: Wo.: De Decamerone, 8.15 uur. T REMBRANDT: Wat gebeurde met Julie, 18 jaar. 2. 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: Ontvoerd uit de Harem, 14 j. 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO' Wenn der weisse Flieder wieder blüht, 18 j. 2.15, 7, 9.15 uur. Woensdag 15 3anuarl volw. vrolhkSSFrans'bbhfs'per"van Marcel Achard over eeif man, ft °„r te nfaf gekleineerd wordt en die Mar waak Z°rikr «ïie Rvan6r Fons Rademakers een voortreffelijke voorstelling van. niet in het minst "door de kostelijke titelrol van Bob de Lange en door het spel van Lies Franken als zijn dochter. Frans Halsmuseum, ^0 uur-J^p5le *Chl- de Zwaag spreekt over "Moderne Ou rurgie" met lichtbeelden. (Volksumver siteit). Donderdag 16 januari Roxy-theater, 20 uur: De Italiaanse film „Umberto D", regie Vittono de Sica (Volksuniversiteit). Raadhuis, Hoofddorp, 14.30 uur: Verga dering van de Raad der gemeente Haar lemmermeer. Raadhuis, Overveen: Vergadering van de Raad der gemeente Bloemendaal. Brinkmann, Groote Markt, 12—14 uur: Grammofoonplatenconcert. Mozarts opera „Idomeneo". Frans Halsmuseum, 20 uur: Kamermu ziekavond m.m.v. Nelly Groenevelt, so praan en Helène André de la Porte-Hub- beiing, piano. Programma: Werken van Caldera, Scarlatti, Haydn, Schubert, Ba- dings e.a. Concertgebouw, 20 uur: Uitvoering van het Doopsgezind Zangkoor o.l.v. Hans de Jong. Stadsschouwburg, 20 uur: Rotterdams Toneel met „De Bolle" (zie woensdag 15 januari). GEBOREN: z.v. S. Meijer-Schuller; z.v. G. Bottelier-Jutte; d.v. M. Joosten- de Goede; d.v. A. J. Fieman-Verwoerdt d.v. A. G. Schakols-Bekkersd.v. A. S. van Doorn-Huijboom. ONDERTROUWD: A. Briaire en W. G. van Lieshout; Th. J. C. Brasser en W. Keijzer; T. Kool en E. Schakelaar; H. IJ. Piek en L. Wijtvliet. GETROUWD: L. Deinges Bruijnmga en S. van den Brink. OVERLEDEN: P. H. van Hengel, 75 jr. Hazepaterslaan; R. Soellaart, 52 jr., Orionweg; G. F. W. Ruckert, 69 jr., Iordensstraat; J. M. Huijbens, 66 jr., van Egmondstraat; S. A. Kef, 44 jr. de CarpentierlaanK. Hoppenbrouwer, 70 jr., Riouwstraat; A. Stuiver-Dragts- ma, 71 jr., Gasthuisvest; J. P. Baltus- sen-Niesen, 77 jr., Jansweg; C. L; van Duijben-Goebel, 83 jr., Hazepaterslaan. 20 uur; „De Bolle" aannemers, de gebrs. Bergshoef en de opzichters. De heimantel was met vlag getjes versierd evenals het heiblok. De heer W. Meinhof, voorzitter van de bouwvereniging Patrimonium, zei in een korte toespraak, dat men was geko men aan het begin van de bouw van een nieuw stadsdeel. Hij bracht dank aan de wethouder en aan alle diensten die de bouw mogelijk hadden gemaakt. Hij twijfelde er niet aan of de bouw zou een spoedig verloop hebben. Wethouder W. F. Happé zei, dat het feit, dat men kon beginnen met de bouw, het resultaat was van een goede en eendrachtige samenwerking tussen de verschillende diensten en de perso nen die ermee te maken hebben. Hij releveerde, dat men echter niet offi cieel was begonnen met de bouw van 312 woningen, formeel zijn het er 136. Men zal echter aansluitend met de an dere 176 woningen kunnen beginnen. Het is het gevolg van het systeem dat in de woningbouw is gebracht. Reeds tijdens de begrotingsvergadering van de Haarlemse gemeenteraad had de wethouder erop gewezen dat het sys teem niet gunstig voor Haarlem werkt. Haarlem heeft het geld voor 312 wonin gen, er mochten toch slechts 136 wo ningen gebouwd worden. Men mag evenwel verwachten, aldus de wethou der, dat de officiële aanbesteding van de 176 woningen spoedig zal plaatsheb ben. Hij merkte tevens op, dat het voor de woningbouwverenigingen niet pret tig is, dat continubouw wordt toege past. Is er een plan, dan moet zij dit zonder meer nemen. Zij hebben slechts een stem wanneer het gaat om details De wethouder wees er echter op, dat waar het deze details betreft, de coöpe raties grote invloed kunnen doen gel den. „Vandaag zijn wij dus begonnen aan de bouw van een nieuwe stadswijk, Parkwijk", en indien de goedkeurin gen vlot verlopen, dan zal deze wijk spoedig groeien", aldus de heer Happé. Men bouwt nu aan 312 woningen, al is slechts voor 136 woningen officieel toestemming gekregen. Van een com plex van 241 woningen berusten de plan nen bij de provinciale directie. Verder is een plan naar de provinciale direc tie onderweg, betreffende de bouw van 158 woningen, waaronder een aantal winkels. De architect heeft reeds de eerste tekeningen gemaakt voor 62 wo ningen. Dat betekent, dat er 773 wonin gen voor „Parkwijk" gebouwd zullen worden. Hij hoopte dat men nog dit jaar daarmee kon beginnen. In zijn toespraak zei de heer Happé voorts, dat aan de plannen voor de bouw van 500 woningen ln Schalkwijk wordt gewerkt. Het stadsdeel zal een gevarieerde samenstelling krijgen. Jon ge gezinnen zullen daar een woning kunnen vinden, maar ook bejaarden zullen onderdak krijgen. Verder zal bin nenkort opdracht worden gegeven om een ontwerp te maken voor 300 wonin gen, eveneens in Schalkwijk. Wethou der Happé sprak de hoop uit, dat met de bouw van een zo groot aantal wonin gen de woningnood doeltreffend bestre den zal worden. Met een daverende klap ontplofte het kruit, toen wethouder W. F. Happé het zware heiblok op de paal liet neerkomen. De eerste paal voor het complex van 312 woningen in Parkwijk ging de grond in. Op de rente-spaarbrieven met voor keur voor de gemeente Haarlem is tot op heden ingeschreven tot een bedrag van 450.000. Het aantal inschrijvingen groeit gestadig en dat is niet te ver wonderen, omdat de spaarders na der tien jaar hun inleg verdubbeld terug kunnen ontvangen. B. en W. van Haarlem hebben beslo ten om een wachtverbod vast te stel len voor de zuidelijke weghelft van de Oude Groenmarkt tussen de Warmoes straat en de scheiding tussen de perce len 20 en 22. Dit wacrtverbod geldt op werkdagen van 8 uur 's ochtens tot 6 uur 's avonds. Het parkeren op beide weghelften van de Oude Groenmarkt geeft vooral op het smalle gedeelte na bij de Warmoesstraat herhaaldelijk aan leiding tot verkeersopstoppingen. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft dinsdag 14 januari in staat van faillissement verklaard: Jo hannes Andreas Wilhelmus Schoone- beek kleermaker te Haarlem. Rechter Commissaris mr. J. P. Pe tersen. Curator mr. J. G. Bettink, ad vocaat en procureur te Haarlem. Bij beschikking van de Arrondis sements-Rechtbank te Haarlem van 6 januari is aan: De Naamloze Vennoot schap „N. V. Aannemings-Maatschappij J. Koopman" te Vogelenzang gemeente Bloemendaal, thans kantoorbediende te Haarlem, voorlopig surséance van betaling verleend, met benoeming van mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en pro cureur te Haarlem tot bewindvoerder. Het verhoor van de schuldeisers is be paald op maandag 3 maart des mid dags om 3 uur. Het concert dat dinsdagavond door het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest onder leiding van Henri Arends werd gegeven, was in meerdere opzichten merkwaardig. Eer stens wat de programma-samenstelling betrof. Naast Mozart's symphonie in A dur K.V. 201 volgde direct hierop de so nate voor twee piano's en slagwerk van Bela Bartók. Na de pauze twee Franse werken n.l. „Petite symphonie pour n^u" instruments a vent" van Charles Gounod en „Carnaval des animaux" van Saint- Saëns. De solisten waren Geza Frid en Luctor Ponse, zowel in Bartók's als in Saent-Saëns' compositie. Een andere merkwaardigheid was het niveau in uitvoering. De Mozart-sym- phonie, waarvan ik mij persoonlijk nog al veel had voorgesteld kwam er wat karig af. Er werd braaf gespeeld, maar het leek mij toe dat de muziek aan Arends en de zijnen voorbijging. Blijkbaar had men zich grotendeels ge concentreerd op het werk van Bela Bartók. Nu moet ik eerlijkheidshalve zeggen dat de uitvoerenden, Geza r ria en Luctor Ponse, piano, Louis Brandon Bravo, pauken, Jan de Gelder, Jan Labordus en Gerard Smeekes als slag werkers, en niet te vergeten Henri Arends als dirigent een knap stukje werk hebben geleverd. Het resultaat was vooral in ritmisch opzicht voor treffelijk. Het stuk is bijzonder specta culair. Anderzijds wil ik er geen doek jes omwinden, en onomwonden verkla ren dat het opus mij overigens volko men koud laat, zelfs nu ik het toch reeds meerdere malen heb beluisterd. Als Geza Frid in de programmatoelich ting schrijft dat ook Bartók's tijdgeno ten hem hierin niet altijd kunnen vol gen en dat de sfeer van het werk al leen toegankelijk is tot enkele uitver korenen, vind ik dit maar een vaag teken. Mij dunkt dat het altijd nog be langrijker is dat de componist tot een brede laag van luisteraars weet te spre ken in zijn scheppingen, dan dat hij zich opsluit in een eigen wereldje van muzi kale uitingen, dat iedereen dan maar mooi moet vinden. Ik heb weinig zin om zonder meer met enkele hoogvlie gers mee te praten en eveneens te ver klaren dat ik dit prachtige muziek vind. Het is interessant en in sommige op zichten boeiend, maar verder heeft de muziek mij steenkoud gelaten. Nog maals releveer ik echter de knappe uit voering, die veel succes oogstte. Het stuk voor negen blaasinstrumen ten van Gounod (Marinus Adam liet het reeds op een jeugdconcert horen) is vriendelijke muziek die het bij ieder een doet. Een groot succes was de uit voering van „Le carnaval des ani maux" van Saint-Saëns. Geza Frid en Luctor Ponse produceerden hierin zelfs verrukkelijke improvisatorische kunst stukjes. De kostelijke muziek van Saint Saëns zette de luisteraars meerdere ke ren tot kleine, beheerste lachbuien aan. Alles bij elkaar een merkwaardig con cert, dat een welkome afwisseling bood. Het was uitstekend gezien van Henri Arends, het programmakeuze na de pauze zo in te delen. Uiteindelijk ging iedereen toch voldaan naar huis. Na afloop van het concert werd nog een herhaling gegeven van Bartók's Sonate. Een goed idee, waardoor de genen die het stuk nader wilden leren kennen nogmaals in de gelegenheid werden gesteld hun eerste ervaringen aan een tweede uitvoering te toetsen, J.L. Veel aantrekkelijks viel er gistermid dag te beleven in het Pauzetheater, al thans voor degenen, die smaak hebben voor het genre liedjes, dat Jelle de Vries ten gehore brengt. Het is een gen re apart, een genre overigens, dat niet onmiddellijk aanspreekt en dat zich niet richt tot een groot publiek. De kunst van Jelle de Vries want dat is het zonder enige twijfel is verfijnd, zo zeer zelfs, dat men van een decadente liedjeskunst kan spreken, wanneer men daaraan tenminste geen discrimineren de betekenis hecht. Jelle de Vries, Haarlemmer, bezingt de vrouw, de liefde, de aarde. Hij doet dat in- pastelkleurige tonen met geraf fineerde nuances. Het leven schijnt hem een Spielerei. Daar blijkt zijn over-ver- fijning: hij idealiseert het ongecompli ceerde zoals in het treffend chanson „De Meid". Hij brengt grapjes, die men bij een ander gemakkelijk zou kwalifi ceren als „op het kantje af", maar bij Jelle de Vries komt dat meteen op een ander vlak. Het niet zeer talrijke pu bliek van het Pauzetheater de Rem- brandtzaal was voor tweederde ge vuld heeft de liedjes van Jelle de Vries naar waarde geschat en met een hartelijk applaus beloond. Gisteren werd een begin gemaakt met enkele minuten reclame-cabaret, voorafgaand aan het eigenlijke pauze programma en verzorgd door het echt paar Koster. Ik heb geen bezwaar te gen deze wijze van particuliere subsi die ver werving, al zou ik het meer ide aal vinden, wanneer het niet nodig was. Het reclamecabaret zal zijn eigen vorm nog moeten vinden. De teksten, zoals wij die gisteren te horen kregen, wa ren wat slap en aan het geheel ont brak het zeker voor dit object zo nood zakelijke tempo. De teksten en dus de reclame kwamen daardoor te na drukkelijk over het voetlicht. Wij willen ons oordeel echter voorbehouden tot over enkele weken dit cabaret hopelijk een iets definitiever vorm gekregen heeft. Volgende week zullen ongetwijfeld talrijke Pauzegangers de gelegenheid aangrijpen om Godfried Bomans te be luisteren. v.d. V. B. en W. van Haarlem zijn voorne mens binnen afzienbare tijd een nieuw- ontwerp-reglement voor de schoon heidscommissie aan de raad voor te leggen ter goedkeuring. De voornaam ste wijziging met het oude reglement daarin is wel, dat de directeur van Openbare Werken ambtshalve voorzit ter wordt van de schoonheidscommis sie. B. en W. stellen dit voor om de continuïteit in de leiding der commis sie te waarborgen. Belangrijk is ook, dat nu de bevoegd heden van de secretaris van de com missie nauwkeurig omschreven wor den. Vastgesteld is ook, dat de secre taris van de schoonheidscommissie slechts een adviserende stem heeft en geen enkele beslissende bevoegdheid. Verschillende hoofden van dienst kun nen door de commissie gevraagd wor den een vergadering bij te wonen. Ook zij hebben dan een adviserende stem. Een lid van het College van B. en W. heeft volgens het nieuwe reglement permanent toegang tot de vergade ringen van de schoonheidscommissie. Een andere nieuwigheid, die niet zal nalaten versnellend te werken op het werktempo van de commissie is, dat kleinere of minder belangrijke zaken kunnen worden gedelegeerd aan een subcommissie, bestaande uit de voor zitter, de secretaris en de stadsarchi tect, die ambtshalve lid van de schoon heidscommissie is. De volledige com missie zelf moet uitmaken wanneer een zaak gedelegeerd moet worden. Tevens wordt aan de raad voorgesteld in het nieuwe reglement een bepaling op te nemen, dat de schoonheidscommissie in haar advies aan B. en W. bij verschil van mening ook het advies van de min derheid bekend moet maken. Een an dere bepaling is, dat de meerderheid van de schoonheidscommissie gevormd dient te worden door architecten. Ais presentiegeld wordt voorgesteld een be drag van f 25 per vergadering. De uitslag van het toernooi om het per soonlijk kampioenschap libre kleinbiljart luidt: angzamerhand begint er tekening te komen in het nieuwe Hout plein, Weliswaar moet het zuid-noord-verkeer nog een zwen king in westelijke richting maken, omdat de westelijke rijbaan van het Houtplein nog hersteld wordt, maar deze werkzaamheden zullen geen maanden meer in beslag nemen. Verleden week liet het „zich een ogenblik aanzien, dat als gevolg van de plotseling ingevallen vorst de werkzaamheden voorlopig zouden moeten blijven liggen. Gelukkig duurde die vorstperiode niet lang, zodat men vrijwel ongestoord door kon gaan met het uitbreken van de tramrails uit de westelijke rijbaan van het Houtplein en het begin van het Frederikspark. Wanneer het Houtplein geheel gereed is, zal de verkeerspolitie bekijken of het nodig is verkeerslichten te plaatsen. Reeds nu geeft de kruising van een be langrijke verkeersader in noord- zuidelijke richting, en een in oost- westelijke richting aanleiding tot ver warring. liet zal er vermoedelijk wel op uitdraaien, dat er verkeers lichten komen. Op de middelste rij baan zal een streep worden getrok ken om het verkeer naar de Dreef en dat naar de Amsterdamse Buurt voor te selecteren. Tegelijk is in tussen het werk aam de Tempeliers straat gereed gekomen, zodat ook daar alle overlast tot het verleden behoort, een overlast die door de winkeliers ter plaatse wel bijzonder zwaar gevoeld is. Het busstation in de Tempeliersstraat is in gebruik genomen. De volgende fase in de reorganisatie van het Houtplein is het „bijtrekken" van het wegprofiel, wanneer eenmaal het stuk gronds op de hoek van Wagenweg en Dreef in eigendom is verkregen door de gemeente. Maar dat zal nog wel even duren. Voorlopig staat op het pro gramma het railsvrij maken van de Baan en het bijtrekken van het wegprofiel van deze straat, met name op de hoek van de Kleine Houtweg. Advertentie Koop nog vóór de belastingverhoging een in alle opzichten goedkope en op alle punten schitterende RENAULT - Frégate - Dauphine of „Vier". Inlichtingen geheel vrijblijvend. GARAGE „DEN HOUT"' TELEFOON 12138—15056 C. van der Wal 700 223 19 313 14 G. Zuiderveld 658 252 23 261 10 J. Radsma 658 252 25 249 8 H. de Vries 612 291 15 210 8 Van Wunnik 660 269 16 245 6 C. Kloos 570 281 17 203 6 J. Tol 561 252 14 222 4 I.. Guldenmond 581 282 21 206 2 C. van der Wal wordt uitgezonden naar de gewestelijke kampioenschappen in Den Helder. Hij is tevens gepromoveerd naar de tweede klasse. De steigermonteur van de Firma Sta len Steiger W. J. Remme uit Haarlem gleed dinsdag uit bij de bouw van een stei ger aan loskraan een van de buitenha ven bij Hoogovens. Hij viel daardoor op het ruim vier meter lager gelegen hek langs het boogspoor en moest in verband met vermoedelijke inwendige kneuzingen ter observatie in het Roo- de Kruis Ziekenhuis te Beverwijk wor den opgenomen. i Op vrijdag 24 januari vindt het zesde concert in de serie V van het Noord hollands Philharmonisch Orkest plaats. Het concert staat onder leiding van Henri Arends. Solistische medewerking verleent de Griekse mezzo-sopraan Irma Kolassi. Het concert wordt ge opend met de Derde Suite van Bach. Hierna zingt Irma Kolassi een aria van Francesco Provenzale en een aria uit Iphigénie en Tauride „Cette nuit j'ai revue ie palais de mon père" van Gluck. Eveneens van Gluck zal wor den uitgevoerd de ouverture „Iphigé nie en Aulide". Na de pauze wordt al lereerst een uitvoering gegeven van de Eerste Carmensuite van Bizet. Hierna is Irma Kolassi soliste in Zeven Spaan se Volksliederen van De Falla. Het con cert wordt besloten met een uitvoering Van Rapsodie Espagnole van Ravel. Irma Kolassi genoot haar muzikale opleiding te Athene en Rome. Op 6- jarige leeftijd behaalde zij de eerste prijs voor piano te Athene. Op 19-jarige leeftijd behaalde zij de eerste prijs voor zang aan het Conservatorium van Athene. In 1939 haalde zij haar diploma voor zang aan de Academie Santa Cecilia te Rome. In 1949 maakte zij haar debuut in Parijs, 1950 in Zwitser land, 1951 Londen en in 1952 in Neder land. In 1952 verving zij de plotseling ziek geworden Elisabeth Schwarzkopf op een liederenavond te Amsterdam. De toneelvereniging „De Kennemer Kunstkring" te Haarlem geeft zater dag 18 januari voor haar leden en do nateurs een groot bal-masqué in de zaal van de H.K.B. aan de Tempeliefs- straat. Het evenement duurt tot 's nachts drie uur. Dinsdagavond 25 februari wordt in de Stadsschouwburg van Haarlem opge voerd „De Duivel in de Vrouw". W. Banning, Hedendaagse sociale be wegingen, Nieuwe druk; W. Banning, Moderne maatschappij-problemen; M. Djilas, De nieuwe klasse; H. F. van den Eerenbeemt, De huisvesting van ar beiders rond het midden van de ne gentiende eenw; J. Fahrenfort, Geld en wat wij ermee doen; Handboekje voor voorzitters en secretarissen van ver enigingen en voor directeuren en com missarissen van N.V.; W. A. 't Hart, Psychologie der internationale betrek kingen; J. L, M. Herold, Doelmatig personeelsbeleid; F. J. Th. Rutten e.a., Menselijke verhoudingen II; D. B. J. Schouten en G. M. J. Veldkamp, De so ciale verzekering in de volkshuishou ding; A. H. J. Timmer-Quispel, Een deur gaat open; F. J. H. M. van der Ven, Sociale grondrechten; L. J. Zim merman, Geschiedenis van het econo misch denken; J. van Zwijdregt, Be knopt leer- en leesboek der economie, 2 dln. Dinsdagmiddag wilde de elektriciën van de elektrische werkplaats J. Apel doorn uit Beverwijk in de locoloods van het transportwezen een gat in een ka belschoen uitboren. Aangezien hij geen boorklemmen f 'bruikte, ging het werk stuk meedraaien, waardoor zijn linker hand door de kabel werd gegrepen en hjj met een verwonding en een pees doorsnijding aan een van de vingers ter behandeling in het Roode Kruis Zieken huis te Beverwijk moest worden opge nomen. De bijeenkomst, op 15 januari vast gesteld, van de afdeling Haarlem van de vereniging voor Paedagogiek, waar op de heer C. van Meerten een lezing zou houden, gaat niet door. KENNEMER DIERENTEHUIS. De Stichting „Kennemer Dierentehuis", ge vestigd te Haarlem, heeft van haar no taris, de heer M. W. Treurniet, bericht ontvangen, dat zij bij beschikking van de directeur van 's Rijks Belastingen gerangschikt is onder de rechtsperso nen, die een Algemeen Maatschappe lijk Belang beogen. Dat houdt in, dat schenkingen en legaten tot ƒ5.000 vrij van recht zijn, indien zij aan de Stich ting worden nagelaten. CENTRAL EVOLKSBANK. Met ingang van 1 januari heeft de Centrale Volksbank haar rente ver hoogd van 2,64 pet. tot 2.70 procent. In de maand december werd er 5.283,60 ingelegd en terugbetaald 2.784,87. Meer ontvangen 2.198,73. Het aantal spaarbankboekjes nam weer met een aantal toe. BEJAARDEN IN MINERVA. Dins dag 21 januari, 's middags om half drie wordt in het Minerva Theater in Heem stede een ontspanningsmiddag gehou den, uitgaande van de plaatselijke af deling van de Algemene Nederlandse Bond van Gepensioneerden. De leden van de katholieke bejaardenbond zijn tevens geïnviteerd. Jhr. dr. J. C. Mol- lerus zal een causerie met filmvoorstel- ling geven over de eerste vlucht der K.L.M. naar Canada. WETEN EN WERKEN. De vereni ging Weten en Werken organiseert don derdag 23 januari een muziekavond in het gebouw der Vrijzinnig Hervormden, waaraan het kwartet zal medewerken, bestaande uit mevrouw L. Vorenkamp- Langerveld, le viool, en de heren H. Goslinga, 2e viool en B. van Marken cello, en mevrouw C. Beets-van den Bosch, altviool. Het program vermeldt werken van Mozart, Schubert en Dvo rak. Bij gelegenheid van zijn afscheid als lid van het hoofdbestuur en dagelijks bestuur van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel is vanmorgen tij dens de bondsraadsvergadering van do K.A.B.O. in Utrecht aan de heer P. Zegwaart uit Heemstede de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pon- tifice" uitgereikt. De heer Zegwaart heeft wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de K.A.B.O. met ingang van 1 januari verlaten. De onderscheiding werd uitgereikt door de bondsadviseur deken J. Th. Kraakman. Daarbij waren aanwezig de leden van de bondsraad, de leden van het hoofdbestuur, de bezoldigde bestuur ders, de echtgenote en kinderen van de heer Zegwaart. De heer Zegwaart was vanaf 1 januari 1941 onbezoldigd lid van het hoofdbestuur van de Ne derlandse r.-k. Bond van Overheidsper soneel Sint Paulus. Op 1 augustus 1945 kwam hij in dienst als bezoldigd be stuurder. Toen deze bond 1 januari 1949 met de Nederlandse r.-k. Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel Sint Petrus fuseerde zette de nieuwe organisatie, die thans meer dan 34.000 leden telt, haar werkzaamheden voort onder de naam van Katholieke Bond van Overheidspersoneel (K.A.B.O.) De heer Zegwaart maakt sinds 1 ja nuari 1952 deel uit van het hoofdbe stuur, terwijl hij een jaar later be noemd werd tot lid van het dagelijks bestuur. Ook binnen de bond vervul de de heer Zegwaart talrijke functies. Hij was onder meer lid van het be stuur van de r.-k. Centrale van Burger lijk Overreids- en semi-Overheidsperso- neel, lid van de Commissies van Over leg in de provincie Noord-Holland en lid van het bestuur van het Pensioen en Spaarfonds van de r.-k. Kerkelijke en Maatschappelijke Instellingen. Onder het motto „Onze doos van Pandora bevat" trad gisteravond Georgette Hagedoorn begeleid door Pierre Verdonck in het Minerva- theater te Heemstede op. Georgette Hagedoorn (zojuist van een tournee door Indonesië teruggekeerd) heeft op het gebied van het chanson een niet te evenaren niveau bereikt, wat vooral gisteravond ook weer bleek uit haar sprankelende conférence, haar kostelijke mime en haar bijzonder rake typeringen in ieder onderdeel. Het pro gramma, dat ernst aan humor paarde, was voor de pauze gewijd aan de Vrouw in haar verschillende aspecten. Van de onlangs gestorven dichter Martinus Nijhoff zong zij op ontroe rende wijze de vertaling van een Zweeds slaapliedje, daarnaast creëer de zij een aan Jeanne d'Arc herinneren de Franse volksvrouw, waarin haar perfecte Franse dictie opviel. In de ver schillende cabaretliederen van „giste ren, eergisteren en vandaag" op tek sten van o.a. Pissuisse, Louis Davids en Annie M. G. Schmidt bleek ook de veelzijdigheid van een Pierre Verdonck, die steeds op de achtergrond blijvende dit zo moeilijke genre volkomen be heerst. Het allerbelangrijkste: zijn har monisaties zijn to the point. Deze kostelijke avond van „hemelse gerechten" werd met een parodie op het Parijse nachtleven n.l. „Madame Arthur" besloten. A. Krt. Advertentie VERKOOP EN VERHUUR Nassaustraat 5 - Haarlem - Tel 15220 B. en W. van Bloemendaal stellen de gemeenteraad voor een krediet van 5.645 te verlenen ten behoeve van de huisvesting der r.k.- kleuterschool op „Sparrenheuvel" in Bloemendaal. Het geld is bestemd voor ttoee onderdelen van de gevraagde voorzieningen: de verbouwing der school en de aanleg van het terrein. Wegens de toename van het aantal leerlingen is het noodzakelijk, dat de Hartelustschool voor openbaar Ulo-on derwijs in Bloemendaal wordt uitge- brei B. en W. van Bloemendaal stellen aan de raad voor om ten behoeve van de bouw van 3 klassen een krediet van 69.128 beschikbaar te stellen. Donderdag geeft de buurtvereniging ,,de Wurf" te Zandvoort in „Zomer lust" een folkloristische avond. Men zal een oud-Zandvoortse revue opvoeren met o.a. een trouwpartij en de gang van zaken in een kruidenierswinkel. Een dansgroep van jongeren zal dan voor het eerst optreden. De folkloristische de monstraties van „de Wurf" mogen zich in een toenemende belangstelling ver heugen (verleden jaar moest de Zand- voortse revue driemaal worden her haald) en men verwacht ook thans weer een goede opkomst van het publiek. (Zondag, 19 januari) 1. DEM-OWO 2. HBC—HERCULES 3. ADO—VITESSE 4. HSV—WIJK AAN ZEE 5. VELSEN—ZAP 6. TYBB—ALPHEN 7. WH—NAS 8. GEEL WIT—ONZE GEZELLEN 9. FOREHOLTE—CONCORDIA 10. WARMUNDA—ASC De inzendingen moeten uiterlijk zater. dagmiddag in ons bezit zijn. (Niet officiële koersen) Vorig Slot Slot 15/1 3% Ned. 1953 87% 3% Ned. 1953 86% 3% Ned 1956 86% 86% 3% Ned. 1948 80%1 3% Ned. 1950 81 %b 3% Ned. 1954 o»2% - 3% Ned. 19551 84 Lb 3-3% Ned. 1947 85% 3 Ned. 62-64 bel. fac. 90 Inschr. Grtbk 1946 3 83 Ned. Handel Mil cert A.K.U 151% 154 Van Berkel's Patent 249 Calvé-Delft cert 180 Van Gelder 177 Kon Hoogvens cert 245 Unilever cert 311% Ned. Kabel 2206 Philips 237% Kon Petroleum 143.30 „Amsterdam" Rubber 40%b Holl Amerika Lijn I37 Kon Ned. Stoomb. Mij 127% Ned Scheepv. Unie U2 K.LJJ 98 H.V.A 85% Deli Mi), cert. 56%§ A'dam 2% '561 80% A'dam '56 n 88% A'dam III 88% Stemming: iets beter. 312 239 143.10 39% 138 127% 111 100.50 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M. Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutcb Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater Ü.S. Steel Stemming: 13/1 13/1 40% 41% 37% 37% 54% 53% 61 61% 35% 34% 79 79% 25% 26% 31 31% 34% 34% 40% 40% 37% 37% 62 62% 35% 36% 31% 30% 20% 21 53% 53% onregelmatig

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3