Streven: het Evangelie midden in het leven van vandaag plaatsen Moskou lanceert ook voor het Midden-Oosten plan voor een raketbases-vrije zone Amerikaanse ambassadeur zou op eigen verzoek Djakarta verlaten i Chefarine .4 4-voudige bestrijding van pijnen en griep Dieper en oprechter bestaanscontact met God en Zijn Schepping Klompenmakerij uitgebrand Joy-riding door militairen in lijkkistenauto Adenauer vraagt Boelganin de openbare briefwisseling tussen Oost en West te beëindigen Vijftig miljoen rupiah uitgetrokken voor werkloos K.P.M.-personeel Mgr. Alfrink zegent „Wesferhelling" in HS m -„Bent IJ de vaart der volken Gebruikte kleding voor evacué's? Mislukte overval op kantinehouder Tweede vormingscentrum voor militairen Samenspraken lost misverstanden op Samengaan van C.H.U. en A.R.P. DOUWE EGBERTS %-z.èm- Een nieuwe melange van de fijnste baaitabakken! Haagse bouwwereld Nog 150 ontslagen bouwvakkers BEJAARDE MAN VERDRONKEN ƒ25.000 buit gemaakt bij 19 inbraken Canada wil topconferentie herbergen AMERIKA EN INDONESIË Intenties Internatio nale Bidweek Dodelijk ongeluk op schip te Rotterdam Prof. mr. L. W. G. Scholten Rode KruisGeen inzameling WOENSDAG 22 JANUARI 1958 PAGINA De heer Tilanus blijft liever op eigen benen staan in handige tabakszak! Gevangenisstraf en geld boete voor korporaals geëist Vermoedelijk door gladheid in het water gegleden Vughtenaar veroordeeld tot 2Vz jaar BODE: „De minister is binnen ministerie SOCIALE ZAKEK1 2Vz jaar jeugdgevangenis voor jongeman De uitwijzing van De Wit uit de Ned. Antillen Benoemingen in het aartsbisdom In aanwezigheid van Z.H.E. mgr. dr. B. J. Alfrink in zijn kwaliteit van legerbisschop, de hoofd-leger-aalmoe- zenier, mgr. Van Straelen, de deken en de burgemeester van Nijmegen en talryke legeraalmoezeniers heeft Z.E. ir. Staf, minister i oor defensie, dinsdag morgen het tweede r.-k. militair vor mingscentrum, dependance van Waal heuvel, officieel geopend. Eerst werd door mgr. Alfrink, geassisteerd door enkele aalmoezeniers, het gebouw plechtig ingezegend. Daarna sprak de directeur, overste P. C. Groenendijk, de eerste rede uit. Hij herinnerde daarin aan het ver langen door minister Staf bi) de ope ning van Waalheuvel uitgesproken dat dit werk zich in de toekomst ruim zou mogen uitbreiden. Vandaag is deze Uitbreiding een feit geworden. Jaarlijks kunnen nu 2500 militairen méér een driedaagse bezinningsbijeenkomst vol gen. Vanaf het begin is het vormings centrum nu reeds door 25.030 soldaten bezocht. Overste Groenendijk zette vervolgens uiteen hoe men op Waalheuvel en Wes- terheUing zijn taak ten opzichte van de hedendaagse jonge mens verstaat. De geestelijke vereenzaming wordt opge ef?11 maatschappelijk door grote aan- ,,o-v schenken aan de menselijke verhoudingen, kerkelijk door de ge- "'eenschapsdefecten te integreren in kj" groeiend kerkbesef. Men wil een «iaat scheppen, waarin de medemen- pujkheid van de Godmens Christus ge- iovig en bijna zintuiglijk kan worden urvr.en in liefde, aanbidding, dank baarheid en geloof onder de scheppende aanwezigheid van de H. Geest. Boven ,.jjes wil men echter zo zuiver moge- Hik gestalte geven aan het Evangelie dit midden in het leven van van daag plaatsen. Vandaar het streven om haast het voortdurend contact met vak geleerden en instituten van research tot groter samenwerking te komen met religieuze kunstenaars teneinde zo de beleving van het mysterie der kerkgemeenschap een ruime kans te Beven. Men moet nu eenmaal nieuwe wegen van opvoeding gaan. Misverstanden zijn daarbij onvermijdelijk omdat dit werk uiteraard veel risico's met zich meebrengt en verschil van mening zal blijven bestaan. Men zal echter steeds de grootste voorzichtigheid betrachten en onder alle omstandigheden wijd open blijven staar voor samenwerking en gesprek. De hoofdlegeraalmoezenier, kolonel mgr. H. J. J. M. van Straelen, be- dankte vervolgens allen die tot het tot stand komen van Westerhelling hebben meegewerkt. Met bijzondere instemming onderstreepte mgr. Van Straelen het prachtige en vruchtbare Werk dat door het vormingscentrum wordt behartigd. In de sfeer van on derlinge samenspraak en persoonlijke betrokkenheid groeien allen zoais spr. ook van zichzelf getuigde lang zaam maar zeker naar een dieper en oprechter bestaanscontact met God en Zijn Schepping. Men leert er God ontmoeten op een zeer eigen en een voudige wijze, bidden wordt een ge sprek met een nieuw accent vanuit het eigen bestaan, en geloven groeit uit tot een persoonlijke keuze. t ^Prekend over de misverstanden, die •tyg, aanzien van de gevolgde methoden jje °ötstaan, wees mgr. erop dat de Van nu eenmaal geen vergaarbak is Pasklare antwoorden. Vormingswerk 3 zijn juist ontstaan uit de teleur- Oni 8 toen bleek dat de Kerk geen Piossingen keurig in kaartenbakken ge- *eed had liggen. Om deze misverstanden op te vangen voortdurend samenspreken de |Hier ligt de roeP om e€n levende ontmoeting van verschiUende opvattingen binnen het ene geloof en de ene Kerk. Bijzondere waarde hechtte de spreker aan de voortzetting van het vormings werk in kerngroepen in de kazerne en op de vliegbasis: de zgn. G-3 groepen. Het zijn KA-Groepen. Samen met dé KA zoekt G-3 naar betere wegen in de geloofsverkondiging en de catechese. Sa men met de landelijke beroepskerste- ning, de ARK O en St. Martinus tracht men het mysterie van Christus in de we reld te benaderen en de roeping van de christen-militair uit te diepen. De voorgestane uitstrevend, maar ideeën tevens zijn de voor resul tante van een juiste observatie, van een diepgaande theologische en psy chologische studie van de huidige tijd. Het voortdurend contact met universiteiten en vakgeleerden staat er borg voor, dat het vormingscen trum de jonge mens van vandaag weet aan te spreken op de juiste wijze Wij hebben behoefte aan een volwassen christendom, dat zijn zen ding in de hedendaagse wereld naar behoren kan vervullen. Tenslotte bood mgr. van Straelen aan de directeur van het vormings centrum een bedrag aan voor een al taar in de kapel en een prachtig uit gevoerd missaal met lezenaar. Opening door minister Staf Z. Exc. minister Staf toonde zich zeer verheugd met deze uitbreiding van Waalheuvel. Het werk van het vormingscentrum is naar zijn mening van het allergrootste belang. Er be staat in het leger een grote behoefte aan vorming. Maar wil deze vorming nuttig effect bereiken, dan zal zij zich niet mogen beperken tot vorming op een of ander speciaal gebied maar het hele leven moeten betreffen. Daarom achtte de minister de geestelijke of liever de godsdienstige vorming van de militair het enige juiste antwoord op deze behoefte. De soldaat, zegt men, staat er voor de vrijheid te verdedigen, maar bestaat deze vrijheid niet vóór alles in het leren dienen van God op de wijze die Hij verlangt. Dat is, aldus minister Staf, het wezen van het vor mingswerk. De regering laat dit in deze vorm vol gerustheid en vertrouwen over aan de leiders, die zich uitdrukkelijk ten doel stellen het Evangelie uit te dragen. Dit wil de regering zeer be slist bevorderd zien, vooral ook om dat dit werk buiten de dienst door werkt. Men zal daarbij niet per se alleen oud of alleen jong mogen denken en "delen. Als het Evangelie voor ieder het Evangelie blijft, zal men' elkaar steeds vinden in een open gesprek en geen ongewenste tegen stellingen in de hand werken. De minister verklaarde tenslotte Westerhelling officieel voor geopend met de wens dat het de leiding moge gegeven zijn zoveel mogelijk solda ten tc. helpen dat zij „bewogen worden toe te laten door God geholpen te wor- d (Kierkegaard). Dinsdagmiddag is te Meppel brand ontstaan in de klompenmakerij van de fa. Westerhuis, een van de grootste nog bestaande bedrijven in deze branche in zuidwest-Drenthe. De vlammen be dreigden de vlak naast het pand gele gen huishoudschool, waarvan de dak goot reeds brandde. De brandweer van Meppel wist echter te voorkomen, dat de brand zich uitbreidde. De uit twee verdiepingen bestaande, grotendeels uit hout opgetrokken klompenmakerij brandde vrijwel geheel uit. Een deel van de voorraad klompen ging verlo ren. Men denkt dat de brand is uitge broken door het omvallen van een pe troleumkachel. Op een te Utrecht gehouden vergade ring van de vereniging van christelijk historische leden van gemeentebestu- r- in Nederland heeft de voorzitter van de C.H.U., de heer H. W. Tilanus, desgevraagd over het samengaan van C.H.U. en A.R.-partij gezegd, dat men van bovenaf in deze moeilijke kwestie geen leiding kon verwachten. Hij meent, dat men dit plaatselijk moet be kijken. Hij zelf heeft jarenlang samen werking in Den Haag tegengehouden. De heer Tilanus is van mening, dat de ontwikkeling in maatschappelijk en po litiek opzicht weieens zo zou kunnen worden, dat men heel dicht naast el kaar moest gaan staan, maar hij gaf de voorkeur aan „op eigen benen staan" Advertentie Coopvaett PIJPTABAK «fcxx «rv„«*rv De advocaat-fiscaal bij het hoog mi litair gerechtshof te 's Gravenhage heeft een gevangenisstraf van twee we ken geëist tegen de 31-jarige korporaal uit Breda en een -geldboete van vijftig gulden subs, twintig dagen hechtenis tegen twee korporaals beiden even eens uit Breda. De drie korporaals wer den ervan beschuldigd na een inter landwedstrijd in Rotterdam een lijk kistenauto te hebben weggenomen en hiermee een tijdje te hebben rondgere den. Bij vonnis van de krijgsraad wa ren de drie korporaals veroordeeld tot een geldboete van f 100 subs, twintig dagen hechtenis, doch de auditeurmili tair was tegen dit vonnis in appèl ge gaan. Zeventig der ontslagen Haagse bouw vakarbeiders hebben zich maandag ak koord verklaard met de voorwaarden der zes grote bouwbedrijven en zijn op nieuw in dienst getreden bij de fa. v. W. Door het slechte weer vielen zij, gelijk alle andere bouwvakkers op de Haagse werken, dinsdag in de vorstverletrege- ling. Zoais men weet betalen de zes grote bouwbedrijven sinds 1 januari geen zwarte lonen meer, doch normale ga rantie. en tariefionen. Daarop is een langzaam-aan-actie en een proteststa king van een half uur gevolgd. Het ef fect was, dat 284 bouwvakarbeiders, die zich persoonlijk niet met de nor male voorwaarden akkoord verklaarden en de langzaam-aan-actie wilden door zetten. ontslag kregen. Van deze 284 ontslagen arbeiders zijn ruim honderd op hun mening terugge komen. Zy hebben stuk voor stuk ver klaard normaal tegen normaal loon te zullen werken en zijn daarom weer in dienst genomen. Op het ogenblik is het aantal ontsia- g arbeiders nog 150 a 160, aldus me dedelingen van werkgeverskant. Dinsdagmorgen is de 70-jarige heer J. Bruin, die in het bejaardenhuis Le vensavond te Medemblik woonde, ver dronken in de Westerhaven aldaar. Kin deren vonden bij de haven zijn hoed en wandelstok. De heer Bruin, oud-ge meente-ontvanger van Abbekerk, is vermoedelijk tengevolge van de glad heid in het water gegleden. De Almelose rechtbank heeft een 25- jarige monteur uit Vught wegens het plegen van 19 inbraken en diefstallen, waarbij bij ongeveer 25.000 buit maak te, conform de eis van de officier van justitie veroordeeld tot twee en een half jaar gevangenisstraf. VAN De Sovjet-Unie heeft liet er blijkbaar op aangelegd de Westelijke mogendhe den in het gesprek over een vermin dering van de internationale spannin gen zo weinig mogelijk aan het woord te laten komen. Toen de permanente NAT l-raad zich nog beried over een gemeenschappelijk antwoord op Boelganins nota van 10 de cember j.I., kwam de Sovjet-premier op 8 januari j.I. alweer met een nieuw voorstel, ditmaal om binnen twee a drie maanden een topconferentie op zeer brede basis te beleggen. En ais- teren, toen de antwoorden op de vorige not-'s nog in Moskou binnenliepen, pu bliceerde het Russ.sche persbureau Tass een officiële verklaring, waarin wordt voorgesteld de landen van het Midden-Oosten, met inbegrip van de ie- den-staten van het pact van Bagdad, te maken tot een „zone van goede nabuur schap", waar geen raketbases en geen kernwapens zouden worden gestatio neerd. Dit voorstel is in wezen een ter ritoriale uitbreiding van een vroeger voorstel, waaraan de naam van de Pool se minister van buitenlandse zaken, Adam Rapacki, is verbonden. Rapacki wil een zone zonder raketbases en <on- "er kernwapens scheppen, die Oost- en West-Duitsland, Tsjechoslowakjje en Po len omvat. Het voornaamste antwoord, dat gisteren in Moskou binnenkwam, dat van de Westduitse bondskanselier, Adenauer, spreekt ernstige twUfel uit aan de waarde van 'iet plan-Rapacki. „Het doet er niet veel toe, waar de ra ketbases zijn gevestigd", zo zegt Adenauer en hü wijst er op, dat Boel ganin in zijn nota van 10 december zelf heeft gezegd, dat kernwapens geen grenzen kennen. Dr. Adenauer steunt de voorstellen, die president Eisenhower in zijn ant woord op Boelganins brieven heeft ge daan, n.l. geen kunstmanen en ruimte raketten voor militair gebruik, stopzet ting van de kernproeven en gecontro leerde ontwapening. De Westduitse staatsman spreekt als zijn overtuiging uit, dat ue toestand thans zo ernstig is, dat elk passend middel moet worden aangegrepen om tot constructieve oplossingen te ko men. Dr. Adenauer wenst daartoe beëindiging van de openbare briefwis seling tussen Oost en West. In de af gelopen jaren Is gebleken, dat op die manier geen vorderingen gemaakt kunnen worden. De bondskanselier is ook niet voor aen spontane bijeenkomst van rege ringsleiders. Hij wil, dat door diploma tiek overleg een conferentie van minis ters van buitenlandse zaken wordt voor bereid. De ministers zouden dan kun nen nagaan, of zij bii de oplossing van Internationale problemen zo ver kunnen komen, dat aan een „topconferentie" van regeringsleiders het nemen van dui delijke beslissingen mogelijk wordt ge maakt. Adenauer wijst Boelganin erop, dat de toon, die deze hier en daar in zijn brie ven anslaat en de kwaadwillige bewe ringen, die hij uit, niet bevorderlijk zijn voor het afnemen van de spanningen. Verder vraagt de bondskanselier om na leving van de afspraak van Genève, waar de Grote Vier verklaard hebben, dat Duitsland door vrije verkiezingen verenigd moet worden. Over het nieuwe Sovjet-plan voor het Midden-Oosten wordt nog gemeld, dat dit moet worden gezien in verband met de komende vergadering van het pact van Bagdad, die namens de Verenigde Staten door minister Dulles wordt bij gewoond. In de Sovjet-verklaring wordt gezegd, dat het stationeren van kern wapens en raketbases in de buurt van de heilige plaatsen van de Islam een aanfluiting voor alle Mohammedanen is, dat Dulles komt als vertegenwoordi- g van de oüebelangen en dat het dui delijk is, dat Dulles de fusie poogt te bewerkstelligen van de N.A.T.O., het pact van Bagdad en de zuidoostazi- atische verdragsorganisatie. De Canadese ministerpresident Die- fenbaker heeft in zijn antwoord aan Boelganin meegedeeld dat Canada >e- reid is een conferentie van regerings leiders op zijn grondgebied voor te be reiden. Advertentie I: L Van dde pV.^vmegen heeft de Aartsbisschop van Utrecht, Z. H. Exc. Mgr. dr. B. J. Alfrink, tevens vicaris trum wprri rinjJLi .^ydkrachten, het tweede vormingscentrum voor militairen „Westerhelling" ingezegend. Het cen- a na officieel geopend door irC. Staf, minister van defensie. Men ziet hier tijdens de pauze tussen de inzegening en opening de aartsbisschop in gesprek met de minister. Uit welingelichte kringen In Washing ton verneemt United Press, dat de te rugroeping van de Amerikaanse ambas sadeur in Djakarta, John M. Allison, is geschied op diens eigen verzoek, om dat hy voelde, dat „hy er niet langer van nut kon zijn". Een hoge functiona ris ontkende, dat er tussen Allison en het ministerie van buitenlandse zaken een „fundamenteel verschil van mening" bestaat over de ten aanzien van Indo nesië te volgen politiek. Wel guf deze functionaris toe, dat Allison de „na- tuuriyke neiging" heeft getoond een zeer sympathieke houding tegenover de pro blemen van de regering te Djakarta in te nemen. United Press meldt, dat Al lison vermoedeiyk Amerikaans ambas sadeur in Praag wordt, waar hy de plaats zal innemen van Alexis Johnson, die ambassadeur in Thailand wordt. Johnson is ook sinds jaar en dag belast met het voeren van onderhande lingen met vertegenwoordigers van com munistisch China in Genève. Deze on derhandelingen hebben ten doel de vrij lating te bewerkstelligen van Amerika nen, die nog steeds in China worden vast gehouden. Ook zou de regering in Pe king schriftelijk moeten beloven Formo sa niet aan te vallen. Allison zou John son ook in deze hoedanigheid opvolgen. A.F.P. verneemt in Washington dat het hoofd van de directie Verre Oosten op het Amerikaanse ministe rie van buitenlandse zaken, Howard Jones, wordt genoemd als opvolger van Allison in Djakarta. De Indonesische minister van scheep vaart, commodore Nazir, heeft gisteren volgens het A.N.P. medegedeeld, dat de regering vijftig miljoen rupiah heeft uitgetrokken voor de uitbetaling van de lonen en salarissen van de arbeiders van de Koninkiyke Paketvaart Maat schappij. Aan de K.P.M. Is een bedrag van vijftien miljoen overgemaakt om de lonen van de 12.000 K.P.M.-arbeiders over januari te betalen. De voorzitter van de commissie voor algemene zaken van de thans on der regeringsloezicht staande maatschap pij, J. Manesah, zei, dat het personeel van de maatschappij werkloos is gewor den, omdat de K.P.M.-schepen in ver- scheidenen Indonesische havens worden vastgehouden. Hij deelde mede, dat de K.P.M.-arbeiders er bij de minister van scheepvaart op hebben aangedrongen, dat deze 40 K.P.M.schepen weer in de vaart zullen worden gebracht. Hij merk te op, dat als de schepen te lang in de havens zouden blijven liggen de kiel van de schepen zal aankoeken en de machines zullen gaan roesten. De regering zal, om de schepen weer te kunnen gebruiken, ze moeten con- fiskeren of kopen, aldus Manesah. 3 januari: Terugl, er van alle slech te en afvallige Katholieken. Op het in de Maashaven te Rotter dam liggende motorschip Schiedam kreeg dinsdag de 27-jarige schippers knecht J. van Leeuwen uit Schiedam door het breken var een draad een giek van het schip op het hoofd. In zorgwekkende toestand werd hy naar het Westerziekenhuis vervoerd, waar hy kort na aankomst overleed. vijf woorden had prof. 7. G. Scholten gespro- Nog geen mr. L. W, ken, of wij herkenden zijn stem uit de radio-rubriek „De stem der volken", het buitenlands politiek overzicht van de N.C.R.V-, dat hij reeds twaalf jaar verzorgt. Het komt vaker voor, dat luisteraars hem her kennen. Toen prof. Scholten eens in Singapore verbleef, kwam een onbekende Nederlander op hem af en vroeg „Bent u misschien de vaart der volken?". En wan neer hij in de trein met zijn vrouw zit te praten, komt het herhaaldelijk voor, dat mede reizigers in zijn stem de man van de radio herkennen. Prof. Scholten, wonend te Utrecht, is dus geen vreemde ling in de radiowereldZjjn be noeming, dezer dagen, tot voor zitter van de Radioraad ver heugt hem daarom. Reeds vier jaar maakt hij deel uit van deze raad, die desgevraagd of eigener beweging de regering van advies en voorlichting kan dienen op het gebied van radio- en televi sie. Een groot t.v.-toestel in zijn studeerkamer maakt ons duidelijk, dat prof. Scholten ook voor dit medium belangstelling heeft, al is hij niet bijzonder enthousiast over de program ma's, vooral ntet over de z.g. humoristische uitzendingen. Ook op de radio heeft hij kritiek. ,Jk erger me vaak aan het erbarmelijk slechte Nederlands. Men onderschat vaak de betekenis van radio- en tele visie als media om de bevolking goed Nederlands bij te brengen. De invloed van het taalgebruik via de radio op de mensen is bijzonder groot, soms ook verderfelijk." En met verontwaardiging vertelt prof. Schotten, dat hij in het boek op de Engelse militaire begraafplaats te Mook, waarin bezoekers hun naam en gevoelens kunnen neerschrijven, het woord, „goeiedddg" gevonden heeft, kennelijk afkomstig van iemand, die naar zo'n naar radiomannetje geluisterd heeft. Zelf werkzaam in het onderwijs prof. Scholten is sinds 1948 bij zonder hoogleraar in de parlementaire geschiedenis te Leiden heeft de nieuwe voorzitter speciale belangstelling voor de radio als opvoedings middel. „De radio kan b.v. op Nieuw Guinea prachtig werk doen. Jammer, dat de zender in Biak maar een zeer beperkte actieradius heeft, zodat grote gebieden niet bereikt worden. Ook voor Suriname en de Antillen kan de radio veel betekenen voor het opvoeren van het culturele peil van de bevolking." Hetzelfde heeft prof. Scholten eerder uiteengezet in de Tweede Kamer, waarin hi) sinds 1958 de A.R. vertegenwoordigt en zowel van zijn belangstelling voor het onderwijs als van die voor defensie, buitenlandse zaken, Indonesië en de zaken overzee laat blijken. Om het beeld van de nieuwe voorzitter (59 jaar) af te ronden, zij ook nog vermeld, dat hij na de bevrijding vice-president is geweest van het bijzonder gerechtshof te Amsterdam en dat hij momenteel rechter-plaats- vervanger is van de arrondissementsrechtbank te Utrecht en als zodanig voorzitter van de bijzondere strafkamer aldaar. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderenl De 4 geneesmiddelen van Cheiarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Tezamen in één tablet verenigd werken zij bijzonder snel, krachtig en weldadig, zelfs wanneer andere midde len falen. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN EÉN TABLET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, wont die wordt beschermd door bti bestanddeel Chelarw. Van vele zijden worden zowel het Nederlandsche Roode Kruis als het C.C.K.P. opgebeld voor het aanbieden van gebruikte kleding voor de repa triërende Nederlanders. Waarschijnlijk is zulks een gevolg van het feit. dat men zich door de sneeuwstormen bij aankomst van de repatriëringsschepen duidelijker is gaan realiseren, hoe groot de overgang wel is voor mensen, die in Nederland aankomen nadat ze vele jaren soms hun gehele leven in een tropisch klimaat hebben geleefd. Beide organisaties stellen het mede gevoel, dat uit deze aanbiedingen spreekt bijzonder op prijs, maar desondanks kunnen zij zich niet met een inzameling van ged-agen kleding belas ten. De ervaringen, die het Nederland sche Roode Kruis met de kledinginza- meling tijdens de watersnood heeft op gedaan, hebben aangetoond, dat het om vele redenen onpraktisch zou zyn zulks thans wederom te doen. Het sorteren, reinigen, bewaren en distribueren van kleding brengt zeer veel werk mee. de kosten die aan opslag, vervoer en des kundige behandeling verbonden zijn overtreffen de waarde van de ingeza melde hoeveelheden vele malen. Bo vendien zullen degenen, die r.iet extra warme kleding geholpen zouden moeten worden boven de redelijke voorzie ningen, die de regering daarvoor heeft getroffen deze veel liever aanvaar den van een vriendschappelijke particu lier dan na een algemene inzameling, hoe goed deze overigens ook is bedoeld. De Utrechtse rechtbank heeft een 19- jarige varensgezel uit Noordwijk we gens diefstal van een röwiel en van versnaperingen uit een kantine veroor deeld tot twee Jaar en zes maanden j eugdge vangen isstraf De jongen was ontvlucht uit het rijks opvoedingsgesticht te Amersfoort. Met een vriend trok hy naar Zeist, waar het tweetal een damesfiets „tal. Daarna braken zij in in een Kantine aan de Oosthoeklaan en de Biltsestraatweg. Zy konden er geen geld vinden en be sloten te wachten op de kantinehou der. Zij wilden deze overvallen. Toen de kantinehouder kwam mislukte de overval echter. De kantinehouder sloeg alarm en de jongeman werd gegrepen. De hoofdredacteur 'van Beurs- en Nieuwsberichten, de heer A. de Wit, te gen wie een besluit tot uitwijzing uit de Ned. Antillen is uitgevaardigd, moest volgens dit besluit vandaag de Ned. Antillen verlaten. In verband met het beroep, dat de heer de Wit tegen het besluit op de gouverneur heeft gedaan, heeft de pro cureur-generaal thans toegezegd, niet tot ten uitvoer legging van het uitwij- zingsbesiult te zullen overgaan, alvo rens de gouverneur op het ingediende beroep een beslissing zal hebben geno men. Z.H.Exc. de Aartsbisschop, Mgr. Dr. B. J. Alfrink, heeft met ingang van 31 januari op zijn verzoek eervol ontslag verleend als pastoor te Enschede (H. Joseph) aan de Zeer Eerw. Heer J. F. Koning en heeft met ingang van dezelf de datum alj-zijn opvolger aldaar be noemd de Zeer Eerw. Heer W. H. Knuif, tot nu toe pastoor te Vroomshoop (De Ham). Mgr. heeft verder benoemd tot pastoor te Vroomshoop de Zeer Eerw. Heer H. G. J. Scholten, die tot nu toe kapelaan was aan de parochie van O. L. Vrouw ten Hemelopneming te Utrecht

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5