r zonder beperking Sneeuwstorm over Nederland Van de Wegenwacht werd het uiterste gevergd Rijkswaterstaat gaf advies: „ga niet meer op de weg'' De ontembare WL 1 Menselijk geraamte in Amsterdam gevonden Mgr. F. Janssen apostolisch administrator van Jimma Kruiswoordraadsel KOLEN ZIJN DE VOORDELIGSTE BRANDSTOF! ERIC DE NOORMAN Twee schepen gezonken r'-fi Waarschijnlijk van oud misdrijf afkomstig Washington over Post99 Indonesië Hongersnood dreigt in Midden-Ja va Het valse nood- bericht Een moderne kolenhaard spaart voor U. Spaart zelfs meer dan hij kost. Is bovendien gemakkelijk te bedienen en vraagt niet meer dan 5 MINUTEN PER DAG aan onderhoud Tivee doden VIJF GENERATIES DONDERDAG 23 JANUARI 1958 PAGINA v Eilanden geïsoleerd Niet naar huis Zware dag voor de wegenwacht Ook in het buitenland Ongelukken Blijdorp Reeds vier welpen overleden Veertienjarig meisje overreden Lokomotief rijdt op olietrein in Machinist gewond Indonesië Einde aan ruilhandel der buitengewesten Oplossing van woensdag Volledig herstel samen werking vakcentralen? Pseudo-vogelpest Kwam het van vissers' vaartuig? Kinderen geld afhandig gemaakt n Bestedingsbeperking Kofen rijn hun gewiekt •m GOOD WAARD a RECHT VAN PUBLICATIE BESCHERMD (Vervolg van pag. I) De eilanden Goeree-Overflakkee en Schouwen Duiveland zijn woensdag een groot deel van de dag geïsoleerd geweest. Sinds twaalf uur s middags heeft er slechts één veerboot van de Rotterdamse Tramwegmaatschappij gevaren, die om half vijf van Helle- voetsluis vertrok. Ook de veerdien sten Den Bommel-Numansdorp en Dintelsas-Ooltgensplaat hebben ve le uren stilgelegen. De verbinding tussen Zijpe en Anna-Jacobapolder was verscheidene uren gestagneerd, die tussep Zierikzee en Zuid-Beveland heeft aanzienlijke vertraging gehad. Ook de busdiensten op Schouwen- Duiveland hebben vrijwel geen dienst gedaan. Verscheidene auto's slipten en kwamen in sloten terecht. Naar een automobilist, die uit Kruiningen in Rilland Bath arriveerde, woens dagavond mededeelde, lag op de weg tussen genoemde plaatsen ongeveer een meter sneeuw. Op zijn barre tocht had hij 24 auto's gezien, die in de sneeuw waren vastgeraakt. Op de rijksweg Arnhem-Utrecht ston den woensdagavond ongeveer veertig auto's, die niet verder konden. Zestig arbeiders van de fabriek van Van den Bergh en Jurgens te Rotterdam konden woensdagavond niet naar hun woonsteden in de Betuwe terugke ren. De ondernemer, die met autobus sen de pendeldiensten onderhoudt, acht te het te riskant bussen naar de Be tuwe te laten rijden. Daardoor konden Dok de arbeiders van de nachtploeg niet naar Rotterdam worden gebracht. De zestig arbeiders zijn afgelopen nacht in Rotterdam ondergebracht. Leerlin gen van de middelbare scholen in Mid- delharnis, die buiten deze plaats wo nen, konden woensdagmiddag evenmin naar huis worden gebracht. Zij zijn ondergebracht bij kennissen of leraren in Middelharnis. Drie wegenwachten in de buurt van Leerdam, waar eveneens tientallen wagens in de sneeuw zijn vastgelopen, hebben zolang zij konden hulp verleend. Daarna hebben zij maar niet meer getracht hun woning te berei ken. Zij hebben overnacht in een café In de buurt. De wegenwacht heeft een uiterst zware dag achter de rug. Een van de zwaarste taken van de wegenwachten was in de sneeuw gestrande voertuigen met schoppen, graven en duwen weer in het rechte, glibberige spoor te bren gen. Want glad en moeilijk bleef het op de wegen ondanks de nijvere zaadstrooi ers en ruimers van de rijkswaterstaat. Op noodkreten werd woensdagavond een inspectiewagen van de wegenwacht van de route Utrecht-Den Bosch naar de omgeving van Raamsdankveer gedi rigeerd. De moeilijkheden bleken in die streek zeer groot te zijn. Onder het mot to „Kijk uit wat je doen kunt en doe wat je kan" zijn de gele ridders van de weg wit besneeuwd en zwart bemodderd de ganse dag in touw geweest. Ook de avondploegen op de hoofdverbindin gen Rotterdam-Den Haag, Haar lem-Amsterdam en Utrecht-Den Haag, Utrecht-Den Bosch en Utrecht-Arnhem hebben het zwaar te verduren gekre gen. De algemene dienst van de rijks waterstaat heeft automobilisten woensdagavond de raad gegeven: Blijf in de steden en ga niet meer op de weg. Men doet het beste voor de nacht een onderkomen in de plaats te zoeken waar men nu verblijft en niet meer te proberen thuis te komen. De rijksweg 's Hertogenbosch- Utrecht in de richting Utrecht van Hedrl tot Zaltbommel was woens dagavond volkomen onbegaanbaar. kunnen bevrijden, nadat men de kap van de auto had afgezaagd. De inzit tenden van de vrachtauto, de chauffeur en een bijrijder, moesten met breek ijzers uit de cabine worden gehaald. Zij waren slechts licht gewond. De heer H. is naar het Itersonziekenhuis te Gouda vervoerd. De heer Ruitenbeek uit Voorthuizen slipte op de rijksweg Amersfoort-Apel- doorn nabij Voorthuizen en kwam met zijn auto tegen een boom. De auto werd bijna geheel vernield. R. moest ernstig gewond naar een ziekenhuis worden overgebracht. Even later ontstond op dezelfde weg een kettingbotsing, waar bij vier personenauto's betrokken wa ren. Er ontstond veel materiële scha de, doch persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. In vele delen van Europa is het weg en treinverkeer tengevolge van zware sneeuwstormen bemoeilijkt, zo meldt Reuter. Bij Drondheim in Midden- Noorwegen trad de rivier de Nea buiten haar oevers, doordat het water door het kruiend ijs werd geblokkeerd. Het overstromingswater bevroor tot een meters dikke ijsmuur, waardoor een naast de rivier lopende weg werd af gesloten. Ruim tweehonderd mensen zijn hierdoor geïsoleerd. Met behulp van dynamiet en bulldozers tracht men het ijs op te ruimen. In Oostenrijk en noordoost-Frankrijk ondervindt het verkeer ook veel last van sneeuw. Dit geldt ook voor Enge land, waar in Kent ongeveer 45 cm. sneeuw viel. Zelfs wordt er sneeuwval gemeld in het gebied van Laghoeat in het Alge rijnse deel van de Sahara. In de Verenigde Staten heeft het win terweer met sneeuw, en hagelbuien tot dusverre aan 31 mensen het leven ge kost. Een hefschroefviiegtuig van de Britse luchtmacht heeft woensdag een sneeuw storm getrotseerd om de machinist van het Nederlandse kustvaartuig Tempo D naar zijn schip terug te brengen, dat voor de haven van Huil voor anker was gegaan.. De Tempo D had op weg van Rotterdam naar Huil averij gekregen. De kapitein had het anker laten vallen en vissers hadden de machinist aan wal gebracht, waar hij onderdelen wilde ha len, die voor de reparatie nodig wa ren. Door de storm konden de vissers de machinist, nadat hij zijn inkopen had gedaan, niet aan boord terug brengen. De R.A.F. stelde daarop een hefschroef viiegtuig beschikbaar, dat hem in een zware sneeuwstorm aan een touw op het dek van zijn schip liet zakken. Woensdagavond tegen de schemer is op de rijksweg Utrecht-'s Gravenhage onder de gemeente Waarder een per sonenauto geslipt, door de scheidings heg gedrongen en op het andere weg dek tegen een tegemoetkomende vracht auto met aanhangwagen gebotst. Door de botsing sloeg de vrachtauto met aan hangwagen om en kwam boven op de personenauto terecht. Beide auto's wer den zwaar beschadigd en het heeft ge ruime tijd geduurd, alvorens men de in zittenden kon bevrijden. De bestuurder van de personenwagen, de vertegen woordiger Homans uit 's Gravenhage, heeft men zwaar gewond uit de resten Ter hoogte van Zeedorp, tussen Hon- tenisse en Ossenisse, is woensdagmor gen tijdens de zware sneeuwstorm een scheepsongeval gebeurd, waardoor twee binnenvaartuigen zijn gezonken en twee bemanningsleden zijn verdronken. In een deel van onze editie van woens dag hebben wij dit nog, hoewel niet Vv ;dig, kunnen berichten. De Clazina u,„ Katwijk, met aan boord schipper K. de Wit en zijn zoon, liep door onbekende oorzaak aan de grond en liep vol water. De schipper wist zich in veiligheid te brengen op het dak van de stuurhut, doch zijn zoon sloeg overboord. Op dat moment pas seerde het schip De Twee Gebroeders uit Sas van Gent, met aan boord schip per J. Dingemanse uit Middelburg en zijn knecht, de 22-jarige Melchert de Winter, eveneens uit Middelburg. Schipper Dingemanse bedacht zich geen ogenblik en sprong overboord om de in het water liggende zoon van schipper De Wit te redden. Hij moest deze po gingen echter opgeven. De Twee Ge broeders raakte eveneens aan de grond en werd onmiddellijk vol water gesla gen, waardoor het schip zonk. Schipper Dingemans en Melchert de Winter spoelden bij Ossenisse aan. Zij werden direct overgebracht naar een woning van een molenaar, doch korte tijd later o /erleed Melchert de Winter daar. Schipper de Wit uit Katwijk, die een eindje verderop aan wal spoelde, werd naar het ziekenhuis te Hulst overge bracht, waar inmiddels ook schipper Dingemanse naar t<- j werd getranspor teerd. De toestand van beide overleven den is zeer goed, hoewel zij een lichte shock hebben. Met de vijf leeuwenwelpen, die op zondag 12 januari in diergaarde Blijdorp werden geboren, heeft Blijdorp geen geluk gehad. Vier welpen zijn reeds overleden. Of de vijfde, die door de moeder wordt gezoogd, in leven zal blijven, weet men nog niet. Insiders hadden reeds dadelijk een zwaar hoofd in dit geval, omdat de leeuwin te jong en de worp te groot was. De welpen waren daardoor klein er. niet erg sterk en eigenlijk was men reeds blij, dat de geboorte zo vlot was verlopen. De oorzaak van het sterven der wel pen ligt niet bij de hondenmoeders; deze hebben haar plicht uitstekend ge daan. Blijkbaar echter hebben de wel pen te weinig levenskracht gehad. Een en ander is ook spijtig voor de eigenaars, die zo vlot en welwillend hun honden hebben afgestaan. Omstreeks half negen gistermorgen is de 14-jarige Antje Althuis uit Wor- kum, die per fiets onderweg was naar de landbouwhuishoudschool te Kou- dum, doordat zij op het gladde weg dek kwam te vallen door een autobus v~y de Z.W.H. aangereden. Antje, het enige kind uit het gezin Althuis, was op slag dood. mm- Vf 1 87. Snel bindt Eric zijn paard aan een stevig boompje vast en sluipt achter de rovers aan. Het duurt niet lang, voor hij ze in het oog krijgt. Ze zijn afgestegen en staan fluisterend bijeen nabij een kleine waterval. Een uitstekende plek voor een samenkomst, bedenkt Eric. „Maar met wie? Met Harald? Het lijkt niet waarschijnlijk dat deze zijn mannen getuige zal laten zijn van zijn ontmoeting met zijn onbekende helpers." Geruisloos sluipt Eric naderbij,Hij heeft argwaan gekregen, wat ik je brom!" fluistert er een. „Het is een sluwe rekel. Laten we niet langer wachten, ik wed dat hij allang op weg is." „Hij kan geen sporen lezen," gromt de man, die er bij is gaan zitten, „dat hebben we meermalen gemerkt. Nee, ik wacht. Het kon best eens wezen, dat hij in de buurt is en ons in de gaten houdt, om dan stiekem achter ons aan te komen, als wij hier weggaan." Het klinkt Eric hoe langer hoe raadselachtiger in de oren, maar lang hoeft zijn onzekerheid niet te duren. Opeens springt de zittende overeind en stoót zijn makkers aan. Daar is-ie." En Erics ogen vallen haast uit hun kassen van verbazing; want wie nadert daar strompelend en kreunend langs de beek? De Skalde! Op een terrein aan de Oostenburger voorstraat te Amsterdam, waarop een in 1943 afgebroken perceel heeft ge staan, werd bij grondwerkzaamheden op een diepte van ongeveer 75 cm een menselijk skelet gevonden. Sporen van kledingstukken zijn niet aangetroffen. Het geraamte moet reeds geruime tijd, vermoedelijk al jaren, in de grond heb ben gelegen. Het skelet is voor onder zoek door de politie in beslag genomen. Dr. J. Zeldenrust, hoofd van het ge rechtelijk geneeskundig laboratorium te Den Haag, heeft zich vanochtend naar Amsterdam begeven om in het politiebureau aan de Kattenburger gracht het menselijk skelet in ogen schouw te nemen, dat op een diepte van ongeveer 75 c.m. werd ontdekt. Er is reden aan te nemen, dat hier van een oud misdrijf sprake is. aange zien het lijk destijds kennelijk op deze plaats verstopt is. Het skelet is in het vroegere achtertuintje van het in 1943 afgebroken perceel aangetroffen. Er werd geen spoor van een lijkkist ge vonden. Volgens dr. Zeldenrust, die in de loop van de middag het bureau verliet, is het skelet waarschijnlijk afkomstig van een vrouw, mogelijk van middelbare leeftijd, maar aangezien het geraamte jarenlang onder de grond heeft gele gen kan over de leeftijd overigens wei nig met zekerheid worden gezegd. Het geraamte is op transport gesteld naar het gerechtelijk laboratorium in Den Haag. De grondwerkzaamheden worden op het terrein uitgevoerd, om dat er een nieuwe fabriek gebouwd zal worden. Om ruim vijf uur gistermorgen is op het baanvak Rotterdam-Rotterdam-zuid een elektrische lokomotief op een lang zaam rijdende olietrein ingereden. De lokomotief ontspoorde, waarbij de ma chinist werd gewond. Twee wagens van de olietrein werden bij de buffers in elkaar gedrukt, terwijl de lokomotief met één as ontspoorde. Er werd voorts een wissel beschadigd. Aanvankelijk was geen treinverkeer mogelijk tussen Rotterdam-centraal en Rotterdam- Blaak. De treinen uit de richting Am sterdam reden tot Rotterdam. De trei nen uit de richting Dordrecht reden tot Barendrecht. Tussen Rotterdam en Barendrecht werden bussen ingelegd voor het vervoer van de reizigers. Om acht uur konden de treinen Amsterdam- Venlo weer normaal rijden. De H. Stoel heeft de hoogeerw. heer F. Janssen, lazarist, benoemd tot apos tolisch administrator van het aposto lisch vicariaat Jimma in Ethiopië. Mgr. Joannes Franciscus Janssen werd in 1912 geboren te Bosch-Kapel- le, (gem. Vogelwaarde) in Zeeuws- Vlaanderen. Na zijn studies te Wern- houtsburg (Zundert) en in het missie' huis te Panningen (L.) werd hij in 1939 priester gewijd, waarna hij als missionaris naar Brazilië vertrok. In 1953 werd hij vice-provinciaal van de Nederlandse vice-provincie der laza risten in Brazilië waar hij de organi satie -"1 de leiding van de nieuwe wer ken in het apostolisch vicariaat van Jimma op zich nam. Mgr. Urbain Person, capucijn (apos tolisch vicaris van Harra), was toen apostolisch administrator van Jimma. Het apostolisch vicariaat van Jim ma (opgericht in 1939) was toever trouwd aan de Italiaanse missiona rissen della consolata van Turijn. Sinds het vertrek van deze missio narissen bij de bevrijding van Ethio pië hebben enige inheemse pries ters het werk voortgezet. Het vicari aat heeft een oppervlakte van onge veer 243.000 km2, telt ongeveer 1 miljoen aanhangers van de afgeschei den Ethiopische kerk, ongeveer an derhalf miljien mohammedanen en een half miljoen heidenen. De vol keren die er wonen behoren o.a. tot de Galla en de Kaffa onder wie in de vorige eeuw kardinaal Massaja gewerkt heeft. In de door hem gestichte posten (Chappa, Mariam en Bonga) verblij ven tnans weer missionarissen. Naast zes inheemse priesters werken er vijf Europese, terwijl drie missionarissen voor dit gebi-d benoemd zijn, van wie er thans een in Rome studeert Het vicariaat heeft verder tien inheem se zusters, twee catechisten en twee Volgens een woordvoerder van het Indonesische leger, majoor Harsono. hebben bijna alle „regionale en regi mentscommandanten in de buitenge westen beloofd zich aan de regerings- verordeningen waarbij ruilhandel met 't buitenland is verboden, te houden", aldus bericht United Press. Majoor Har sono deelde vandaag mee, dat beloften van deze strekking zijn ontvangen van commandanten uit Borneo, Zuid-Celebes, de Molukken, Zuld-Sumatra, en Atjeh en Trapanoeli, twee districten op Noord- Sumatra. Het decreet waarbij de ruil handel werd verboden, is twee weken geleden door premier Djoeanda uitge vaardigd binnen het kader van de staat van oorlog en beleg. De ruilhandel die voornamelijk door de buitengewesten werd gedreven met Singapore, Malakka en de Philippijnen heeft buitenlandse deviezen aan de staatskas onttrokken. Men beschouwt dit als een der voornaamste factoren die oorzaak zijn van Indonesiës huidige economische moeilijkheden. Majoor Harsono verklaarde dat de chefstaf, generaal-majoor Nasoetion, de comman danten die nog niet beloofd hebben zich aan het regerinsdecreet te onderwerpen, zal ontbieden. Het leger heeft de bui tengewesten te kennen gegeven dat er „een andere manier" bestaat om aan gelden te komen die nodig zijn voor plaatselijke ontwikkelingsprojecten, zonder dat men zijn toevlucht tot de ruilhandel hoeft te neri.en aldus Harsono. Hij voegde eraan toe, dat de buitenge westen groot profijt zouden trekken uit deze „andere manier". beginnende schooltjes. Franse, Itali aanse en Nederlandse lazaristen hebben sinds 1839 in Noord-Ethiopië gewerkt tot 1937 en na de bevrijding een post gehad in Addis Abeba, van waaruit om de veertien dagen op de onderne mingen van de handelsvereniging „Amsterdam" te Wonji de H. Mis wordt gelezen voor de Nederlandse employé's aldaar. In een commentaar over het geschil tussen Nederland en Indonesië in ver band met de kwestie westelijk Nieuw- Guinea, schreef de „Washington Post" gisteren in een hoofdartikel: „De heer Allison, een fijngevoelig man met ge zond verstand, voormalig tweede staats secretaris en ambassadeur in Japan, is minder dan een jaar in Djakarta ge weest. Tijdens deze periode is hij getui ge geweest van de dreigende opkomst van het communisme, toen de politieke situatie in Indonesië verslechterde, en heeft hij aangedrongen op een positieve Amerikaanse poging om het getij te ke ren". „Onvermijdelijk werden in zijn aan bevelingen de status van Nieuw-Guinea of West-Iran en het zich afzijdig hou den door Amerika in het geschil tussen Indonesië en Nederland betrokken. Doch zijn aanbevelingen liepen dood tegen een stenen muur, kennelijk in de per soon van de heer Dulles, nadat zij naar Den Haag waren verwezen". „Enige tjjd geleden heeft dit blad bepleit, dat de Verenigde Staten Nederland in het geschil over Nieuw-Guinea zouden steu nen. Wü hebben ons stand'-unt gewij zigd, op grond van verdere gegevens". „De vraag is niet of de Indonesiërs gelijk hebben. Zeker hebben zij dit niet in hun onverdedigbare vervolging van onschuldige Nederlandse onderdanen en de Nieuw-Guinea-campagne is door president Soekarno beslist op demago gische wijze gebruikt als een afleiding van het duidelijke onvermogen van In donesië om zichzelf te regeren. De vraag is eerder of wat meer erkenning door Amerika voor de factoren in het standpunt van Indonesië ertoe, zou kun nen bijdragen een ramp te voorko men". „De vrije wereld zou er weinig mee zijn gebaat, als Nieuw-Guinea wordt gered, terwijl Java door het com-f munisme wordt overstroomd. Misschien is verdere ontbinding in Indonesië on vermijdelijk". „Maar als de stjjfkoppi ge oppositie in Den Haag zou kunnen worden overwonnen, zou het nog steeds de moeite waard zijn een proef te ne men met een nieuw initiatief, dat zou streven naar hernieuwing van de on derhandelingen, waarbij dan tevens het belang van Nieuw-Guinea op hti gebied van de defensie zou worden veiligge steld. Een volkomen onderschrijving van het Nederlands standpunt zal be slist in een groo deel van Azië wor den misverstaan. Of dit al dan niet de achtergrond is van de ambassadeurs- wisseling, de heer Jones, de nieuwe ambassadeur, wacht in Djakarta een uiterst delicate taaw", aldus de Wash ington Post". In Delft is een meisje geboren, dat vier generaties in de vrouwelijke Ujn boven zich heeft. Het Is Wilma de Hoog. Haar moeder is de 19- jarige mevrouw De Hoog-Hake, haar grootmoeder de 44-jarige mevrouw Post-Rieff, haar overgrootmoeder de 67-jarige mevrouw Rieff-Woelms en haar betovergrootmoeder de 90-jarige mevrouw A. van Alphen-Vermey. S 9 io 11 Horizontaal 1. uitsluiting - vlek 2. dilettant - Haagse voetbalclub 3. café - broos 4. regelmaat - spleet 5. Eminentie - lijst 6. gebruik - klaar 7. kompasstreek - liefhebber 8. overtrek - walkant 9. visolie - Russische mijl oo 10. lisbloem - plaats in Drente 11. vlaskam - ieder Verticaal: 1. dienstbode (Ind.) - begrip 2. omhelzen - met het nodige voorbehoud (Lat. afk.) 3. Engelse lengtemaat - wol van angora geit 4. cent (afk.) - plaats in Noord- Brabant - streek in woestijn 5. uitroep - iepen 8. 10. 11. edelgesteente noot rede zacht haar zacht gebel Franse burgemeester planeet plaats op de Veluwe puzzel vertaler albino-bunzing Horizontaal: 1. vos; 3. pek; 6. lam; 8. gre; 10. pil; 11. lek; 12. oir; 14. s.g.; 16. dm; 17. l.s.; 18. aarde; 19. in; 20. st; 21. l.k.; 23. wat; 25. one; 26. ode; 28. rak; 30. bea; 31. mos; 32. til. Verticaal: 1. vals; 2. om; 4. eg; 5. krom; 6. li; 7. terrine; 9. ei; 10. peluw; 13. rente; 15. gat; 16. del; 20. stam; 22. koel; 24. ar; 27. da; 29. k.o.; 30. b.i. Het persbureau P.I.A. meldt dat 45.000 personen in twee regentschappen op Midden-Java bedreigd worden met voedseltekort. In het regentschap, Ke- doe, worden 264 personen in ziekenhui zen verpleegd wegens ondervoeding, al dus P.I.A. Het persbureau citeerde me dedelingen van regeringsinstanties, vol gens welke naar schatting 18.180 inwo ners van het gebied van Keboemen, en 29.285 personen van het gebied Poer- woredjo, bedreigd worden met voedsel tekort en de regering tracht het ge vaar van hongersnood af te wenden door grote hoeveelheden rijst naar de getroffen gebieden te zenden. Naar wij vernemen is binnenkort het volledig herstel van de samenwerking tussen het NW, de KAB en het CNV te verwachten. De samenwerking werd destijds ver broken door het NVV op grond van het Mandement van de bisschoppen. Sinds dien is er wel sprake geweest van een informeel contact. Men hoopt binnen kort de samenwerking geheel te her stellen. In verband daarmee zijn dezer dagen de eerste stappen gezet om te geraken tot herstel van de samenwerking tussen de hoofdbesturen van de Algemene Bond van Ambtenaren, de Nederlands Chris telijke Bond van Overheidspersoneel en de Katholieke Bond van Overheids personeel. Onder de pluimveestapel van de land bouwer Veurink te Witharen (gem. Ommen) is pseudo-vogelpest geconsta teerd. Zeshonderd kippen zijn afgemaakt. De politie te IJmuiden stelt in sa menwerking met technische diensten een uitvoerig onderzoek in naar het val se noodbericht betreffende een zeeschip, dat 18 januari om hulp zou hebben ge vraagd. Vooral in de kringen die met de zeevaart te maken hebben wordt een dergelijke handeling ten zeerste afgekeurd. De politie deelt mede dat het zeer waarschijnlijk is, dat onbevoegden zaterdagavond tussen 21 en 22 uur voor het uitzenden van het bericht gebruik hebben gemaakt van een vissersvaar tuig uit Breskens, dat gemeerd lag in de Vissershaven te IJmuiden nabij het dok aan de zijde van de Tegeltjes- markt. Sommigen menen, dat de uit zender, die de Engelse taal gebruikte, met een Scandinavisch accent sprak. In het belang van het reddingwezen verzoekt de politie ieder die enige aan wijzing kan geven over personen, die op genoemd tijdstip aan boord van bedoeld vaartuig of in de omgeving zijn geweést of van wie bekend is, dat zij met een Scandinavisch accent spreken, hiervan melding te maken bij de politie te Vel- sen. Een 20-jarige bakker uit Rotterdam, die gisteren werd aangehouden, heeft de laatste tijd herhaaldelijk kinderen, die voor moeder een boodschap moes ten doen, op straat aangesproken. Met het smoesje, dat hij graag geld gewis seld wilde hebben, maakte hij hen het geld afhandig, dat ze van thuis had den meegekregen De bakker ging er dan op zijn fiets vandoor. Zes gevallen heeft hij reeds bekend, Het ging in alle gevallen om bedra gen beneden de tien gulden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2