Woningbedrijf ondergebracht bij nieuwe dienst voor V olkshuis vesting Mensen Titel in overgangsklasse vrijwel zeker voor V.V.V. Acht maanden geëist tegen in breker, zes maanden tegen tipgever 3 89 9 kerkuil ALBERT HEIJN balans opruiming Huisvesting nog onzeker In Nederland is nog geen echt moderne kerkelijke bouwkunst GARAGE DEN HOUT HWP „lachende dbij ontmoe ting Heemstede-Hoofddorp (5-5) 50.75 Wegens inbraak in Heemstede Geslaagde K.R.O.- revue in de Concertzaal A.-H.-SuperMart Hoe spelen de r.-lc. clubs? OpruimingsAanbieding Films: RENAULT E DE SCHAAKCOMPETITIE «O», HAARLEMSE RECHTBANK Haarlemse rechtbank Diefstallen uit KAB- gebouw in Hillegom Verrassingen in eerste ronde van voorwed strijden Boekenschuimer" tot tien maanden met aftrek veroordeeld Zes maanden voor oneer lijke PTT-employé Modern winkelen ^uperMate riws 25 jan.—31 jan. zeer lage prijzen Nog een Nederlandse equipe uitgevallen DONDERDAG 23 JANUARI 195fc PAGINA 5 Vrijdag 24 januari 1958 OPENING CURSUS VOOR G. EN W. Paarlaarsteeg 1 Haarlem Diversen burgerlijke Stand Haarlem en°SD|«OU^: J. N. van Benten M v%G' Dijkzeul; F. B. Sep en A. O. huic trx: H- J- Hulsebos en M. Scharp- P Jansonius en F. J. Biemond; to' 7A mp en A. E. Schaaf; K. Ket en van j V^n Dijck; J. B. Schilp en A. G. rr n de Weetering; P. J, Kol en J. F. Uitloting Gontactavond Commis sie van Katholiek Voetbal ,1 wmmmm W INVENT um warmte m\) Improvisatie-concert Pastoor H. M. J. van Houten in het ziekenhuis Tweede lustrum K.A.V.- Kring Oost Geen gladde stoepen Eén jaar geëist, waarvan 3 maanden voorwaardelijk Persoonlijke damtitels „Het Witte Paard" BLOEMEN DAAL Aanrijdingen door gladheid SPEELPLAATS IN PARK HUISVESTING VAN GEREPATRIEERDEN HA A RLEMMERLIEDE Ontwerp-regeling van opheffing ligt ter inzage Burgerlijke Stand in de Speciale aanbiedinge. Speciaal aanbevolen: Uit onze vleeswaren- afdeling Veiling-verse groenten Kruidenierswaren PRDSWINNER BADZEEP In prijs verlaagd moderne nieuwe qrocht m - telefoon Ijmokwi Rallye van Monte Carlo ZANDVOORl Zeeweg-noord Donors gevraagd Beurs van Amsterdam Beurs van New York Advertentie elan Elan biedt bet bij Uw persoonlijkheid passende interieur, kwalitatief en esthetisch verantwoord, tegen redelijke prijzen. Een bezoek aan onze openlngs-exposltlc zal U overtuigen. exclusieve interieurs binnenhuis architectuur O verveen - Gfoemendaafseweg 259 Tel- 51728 Wanneer architect B. F. Hoes uit Utrecht op 1 februari zijn taak in Haar lem als directeur van de dienst voor Volkshuisvesting begint, komt hij aan bet hoofd te staan van een dienst van vÜf afdelingen. Het is de bedoeling, dat Se nieuwe dienst zo spoedig mogelijk een bezetting krijgt van ongeveer 22 man personeel, al zal mogelijk in de toekomst blijken dat een grotere bezet ting nodig is. Behalve over de Volks huisvesting, zai de nieuwe directeur ook de scepter gaan zwaaien over het ge meentelijk Woningbedrijf, dat tot nu t°e ressorteerde onder de directeur van "ieiist voor Bouw- en Woningtoezicht. »v aarschijnlijk zal de gemeenteraad *eeds in de vergadering van volgende w'eek woensdag gevraagd worden zich over een en ander uit te spreken. De nieuwe dienst Volkshuisvesting «rijgt de afdelingen: boekhouding, ad- fh'histratie, nieuwbouw (onderverdeeld W Voorbereiding nieuwbouw en uitvoe ring nieuwbouw;controle woningbouw verenigingen, en exploitatie gemeente lijk woningbezit. Het voormalig gemeen telijk Woningbedrijf is dus nu afdeling S geworden van de dienst voor Volks huisvesting. De directeur zal zich voor namelijk bezighouden met de afdeling nieuwbouw. In een voorstel inzake de organisatie van de nieuwe dienst, heeft architect Hoes B. en W. geadviseerd hem een adjunct-directeur ter beschik king te stellen, die architect is. Voor wat betreft het technisch personeel, vraagt hij speciaal mensen met een practische scholing. De inrichting en bezetting van de nieuwe dienst voor Volkshuisvesting zal de gemeente plaatsen voor een nieu we uitgave van voorlopig ongeveer 100.000 per jaar. De gemeenteraad zal dit bedrag - gezien de toestand der ge meentelijke financiën - ongetwijfeld aan de hoge kant vinden; wellicht zelfs ho ger dan men aanvankelijk had verwacht Advertentie Monty-Coats 10 tot 20»/0 korting Overhemden 20°/o Windjacks „Hazewind" 50°/o h Jongens-Ruithemden 20% Woll. Pullovers en Vesten 20% Melton Meisjes Pantalons 5Qo/0 Onderkleding 10 tot 15% Sterke Keperflanel, nu 1.39 p.m. CINEMA-PALACE: De familie Trapp, a. 1. ^ANS^LS2' The'girl he leifbehind, 14 XJDO: Aprü5loUver; a. 1. 2, 4.15, 7, 9.15 uur Luxor De glorie van het moederschap, 18 jaar. 2, 7, 9.15 uur. REMBRANDT: De nachten van Laoiria, volw. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXYDe gouden havik, 14 j. 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: The King and I, 14 jaar. 2.15, 7, 9.15 uur. Donderdag 23 Januari Geb. der Vrijz. Hervormden, Jacobstraat: Muziekavond door mevr. L Vorenkamp Langerveld, eerste viool, H. Gosiinga. twee de viool, mevr. C. Beets—Van den Bosch, altviool en B. van Marken, cello (Weten en Werken). Concertgebouw, 20 uur: Bonte avond. Brinkmann, 20 uur: De heer J. van Leeu wen spreekt voor de Haarlemse Sportraad "ver „Het nut van de verenigingstech- hiek". Brinkmann, 20 uur: Drs. P. J. de Boer ïbreekt over: „Natuurwetenschap en Para- S^ychologie" (Studievereniging voor Para sitologie). P&DEN: z. v. Th. M. de Vries- Z. v u ZLV- J. G. Roeland-Smolenaars; Dijt-Zoth Hulman-Koopman; d. v. G. M. hart i d. v. F. M. Sehipper-Rozen- S. c' HoV; K- Hilhorst-Struiksma; d. v. de ijag j'1evelt-Zoetemelk; d. v. C. M. va„v|\Noort: H. F. Hetem en A. M. van Schooten. ETROUWD: F. J. Steffers en J. M. van der Lans; A. J. F. G. van der Wij nen en J. A. E. Schouten; G. S. J. Her- uermann en Th. M. Christoffels; W. E. lin™ en J' p- Huggers; H. Schee- figs en M. W. F. Vermond; D. van ötroe en H. A. Spoor; H. Beek en M. J-4' G. van der Bijl. OVERLEDENI. M. M. Stokman, 22 U., Oudaenstraat 38; S. Baarda, 74 j„ Gasthuisvest; M. J. J. Th. van Liempt! 26 d-, Jan Gi,(zenkade. Maar men moet niet vergeten, dat de nieuwe dienst in het leven is geroepen ter bevordering van de woningbouw, die nu eenmaal volgens een adagium van het gemeentebestuur ,,voor alles gaat". Men heeft gewild, dat de nieuwe directeur de volledige vrijheid kreeg om zijn dienst naar eigen goeddunken in te richten en op te bouwen. De hoge kosten daarvan zijn een logische conse quentie van het instellen van een dienst Volkshuisvesting. Gezien de capacitei ten van de heer Hoes dn zijn P^^tische inslag en zijn met-ambtelijk karakter, mag men vertrouwen hebben dat deze uitgave niet tevergeefs zal zyn. Met name zal men niet verwacht hebben, dat de nieuwe dienst zoveel nieuw personeel zou vragen. Tot nu werd de Volkshuisvesting behandeld door 't personeel van de dienst Bouw en Woningtoezicht. Dit personeel was reeds overbezet met werkzaamheden, zowel voor Volkshuisvesting als voor Bouw- en Woningtoezicht. Wanneer men alle ambtenaren die voorheen met de Volkshuisvesting te maken had den, zou overbrengen naar de nieuwe dienst, dan zou Bouw- en Woningtoe zicht zjjn werk niet meer naar beho ren kunnen doen. Een aantal perso neelsleden van Bouw- en Woningtoe zicht komt nu bij de nieuwe dienst, maar voor 't overige zal men moeten uitzien naar nieuw personeel. Een gelukkige omstandigheid bij de huidige moeilijkheden in de bouwwe reld zou men kunnen noemen, dat de bouwbedrijvigheid minder groot is dan voorheen. De nieuwe dienst zal daar door de gelegenheid krijgen om zich langzaam uit te breiden tot de gewen ste omvang. Intussen worstelt men nog met het probleem van de huisvesting van de nieuwe dienst. Aanvankelijk had men het plan zoals wij reeds hebben ge meld om de dienst onder te bren gen in de dépendance van Openbare Werken aan de Zijlweg. Men heeft dit plan echter laten varen in verband met de moeilijkheden die dit met zich mee bracht. Men zoekt nu een andere op lossing, waarover in dit stadium ech ter nog geen mededelingen konden wor den verstrekt. De uitloting van obligaties der 3% geldlening 1947 tot een bedrag van 94.000,ten laste van de gemeente Haarlem zal op donderdag 6 februari 1958 te 10.30 uur in het openbaar in het stadhuis geschieden. De laatste voordracht over kerken bouw in de lezingencyclus van „Geloof en Wetenscha" werd ge houden door de heer W. A. L. Beeren, die de moderne kerkenbouw in ons land behandelde. Vanuit het waterstaatstijd perk schetste spreker de ambachtelijke zuivering van de kerkelijke bouwkunst. De niet aflatende wekroep van Joseph Alberdingk Thijm werd uitvoerig be sproken, evenals het antwoord daarop door de jonge Cuypers, die de Neder landse metselaar zijn vak weer aan leerde; de figuren van mgr. v. Heukelum en architect lepe werden belicht. Ver der dan de neo-gothiek, ondanks toe passing van nieuwe materialen, is het nauwelijks gekomen. Een parallellisme van de kerkelijke bouwkunst met de profane bouwwerken van Berlage, via de Stijl en Oud naar v. d. Broek bestaat niet. De moderne wereld is wel aanvaard in allerlei kunstvormen en materiaalgebruik, zelfs in de littera tuur, maar niet in de kerkelijke ar chitectuur, aldus de teneur van het be toog van de heer Beeren. De werk zaamheid van een Lloyd Wright en een Gropius vindt met name in de Nederlandse kerkenbouw geen afspie geling. De naoorlogse katholieke kerken vol gens moderne principes zijn begonnen met en eindigen nog steeds bij Holt. En deze is nog slechts modern door de uiterlijke gerichtheid op het doel via versobering. Als voorbeeld van de weergeving van het eigentijdse levensgevoel in de ver houding tot God behandelde spreker de kapel van Le Corbusier in Ronchamp, waar de gestalte van de Kerk werke lijk „nieuw" is, zij het met behoud van de traditionele principes der bouw kunst Tevoren had spreker lichtbeel den vertoond van de sierende kunsten in de kerk van Audincourt: de ramen van Léger en de glazen doopkapel van Bazaine als een eigentijdse benadering van het sacrale. Als les die hieruit te leren is gaf spr., dat de achterstand slechts ingehaald kan worden door de radicale maatregel om opdracht te geven aan de allerbesten. Er zijn tekenen, die erop wijzen dat de religieuze beleving in architectuur en beeldende kunsten in beweging komt, aldus het verwachtingsvolle besluit van deze cursus over kerkelijke bouwkunst in het Bisschoppelijk Museum, De Commissie Katholiek Voetbal van de afdeling Haarlem van de K.N.V.B. belegt dinsdag 28 januari een contact avond voor de clubs uit de Zuidelijke contreien van de HVB. Deze bijeenkomst wordt gehouden in Hotel ,,Qud Berg en Dal, Rijksstraatweg Bennebroek. Hier voor zijn uitgenodigd de bestuursleden, jeugdleiders, commissieleden en gees telijke adviseurs van de verenigingen BSM, Concordia, DIOS, DSOV, HBC, Hootddorpse Boys, Van Nispen en Vo gelenzang. Na een inleiding van de heer Van Turnhout, voorzitter van de Commissie van Katholiek Voetbal is er gelegen heid om over verschillende punten van gedachten te wisselen. Tevens zal die avond de film over het N.K.S. Jeugd kamp 1957 vertoond worden. De bijeen komst is bepaald op acht uur. Advertentie „VIER" 1 op 17 DAUPHINE 1 op 16 FRÊGATE 1 op 11 Bovendien: Lage aanschafprijs; goedkope onderdelen; 6 mnd. garantie incl. arb.loon: alle wagens 4 portieren, dus veilig. Nadere inlichtingen: j de Noordhol- Hoofddorp en Heemstede 2 nu definitief landsehe °Schaakbond z!jn weer flinke op 5-5 kwam. In de_derde_klasse B wer- •auuseue "v vorderingen gemaakt. Mochten de wed strijden niet vergeleken worden met die welke in het Hoogoventoernooi gespeeld zijn, de strijd was er niet minder fel om. In de overgangsklasse kan de ti tel het Alkmaarse V.V.V. vrijwel niet meer ontgaan; Rolland uit O verveen keerde met een 8-2 nederlaag uit de Kaasstad huiswaarts. Het berekenr voor hen vermoedelijk tevens de bestempe ling voor de bezetting van de laatste plaats. Dit te meer nu het IJmuider Kijk-Uit de vorm van het vorig seizoen heeft gekregen. De IJmuidenaren keer den van hun bezoek aan Heemstede met een VA5/4 overwinning naar de sluizen terug. In eigen huis klopten zij Bloemen- daal met liefst 7-3. De goede start van de Bloemendalers is gevolgd door een paar zeer slechte wedstrijden. Behalve de stevige nederlaag tegen Kijk-Uit werd van het Bevcrwijker Pat-Mat ook nog, met 8-2, verloren. Dat de eindstand van de wedstrijd V.V.V.-Zaandam 2 op 614-3% kwam, was nog slechts van be lang voor de mensen, die verzot zijn op het bijhouden van statistieken. In de eerste klasse A nam MSC tegen Zaandam 3 geen halve maatregelen, 9-1! In IB is Het Oosten dank zij de overwinning op Halfweg oicht bij een kampioenschap gekomen. Zij ondervindt evenwel, dat Ha SG 2 stugge volhou ders zijn. De club van Marwitz volgt hen op een punt door het gelijke spel met Aalsmeer. Weenink uit Beverwijk kreeg tegen Ha SG 2 geen kans op de eerste winst, 6t&-3%. Nu Haarlem 2, dat 4-4 tegen Aalsmeer staat, de wed- strijd van de Bloemenkwekers gaat win- nen zal de strijd om de fatale laatste plaats vermoedelijk uitgevochten wor den tussen Aalsmeer en Weenink. Haar lem 2 dient echter ook nog op haar tel len te passen. Ih, 2A heeft Castricum zich onver wacht laten verrassen door KTV (4-6) Ook Edam kon tegen Wieringermeer niet tot de winst komen. Met 5-5 hield het echter toch nog een deel van de winst thuis. De uitslagen in 2B luiden Saende-VW 2 4-6; Zaandam 4-De Pion 5-5. In 2C versloeg Santpoort met grote moeite de reserves van Kijk-Uit met 6-4. Zij hebben nu nog slechts concur rentie te duchten van Rolland 2, dat Het Oosten 2 met 414-5% de baaj bleef. De Rolland-reserves doen het heel wat beter dan hun collega's van het eerste tiental. Zeer belangrijk was voor de schaak club HWP, dat de ontmoeting tussen op de gespeeld; VVV 3-Purmerend 2 6-4' Lasker VW 3 3-7 en Pat-Mat 3- Witte Paard 6-2 voorlopig. Een mooi succes van de Beverwijkers. In de vier de klasse A werd de ontmoeting tus sen Oppositie 2 en DOS bij de stand 4-4 afgebroken. KTV 2 won hier van de spelers van VW 4 met 6-4. In 4B boek- te het Beverwijker Weenink 3 een nut tig gelijk spel tegen KTV 3 uit Enkhui zen-Tegen Saende 2 bleken zij echter lang niet opgewassen, 8%—1%! KTV 3 kreeg op haar beurt een nederlaag te incasseren van Witte Paard 2, 7-3. In de vierde klasse C bleef HWP 2 op de goede weg voortgaan. Zq maken nog steeds een goede kans op het kam pioenschap, vooral nu zij met 6 3 4 afrekenden met Hoofddorp 2. In de P.T.T.-schaakclub zullen zu echter een lastig te omzeilen hindernis ontmoeten. Deze schaakclub, De Torensrekende met het lang niet zwakke SSCH afdoen de af. Na de 8-2 nederlaag zullen de spoorweg-schakers zeker alle eventuele illusies hebben opgegeven. Daar veran dert de 6-4 overwinning op Santpoort 2 niets aan. De derde gegadigde voor het kampioenschap is KSC 2. A\j ver sloegen Het Oude Slot 2 uit Heemste de met 6%— 3%. De fusie lessen Kenne- merland en 't Schouwtje is dus wel ge slaagd. Ook het eerste team van de Combinatie doet het namelflk uitste kend. In de eerste klasse A van de Ko ninklijke Nederlandsche Schaakbond werd een achterstallige ontmoeting ge speeld. Het betrof hier de wedstrqd tussen het Amsterdamse V.V.G.A. en de schaakclub Bussum. Met de voor lopige 6-3 uitslag is de winst voor de Amsterdammers verzekerd. Bussum Gezelschap, de Schaakclub Haarlem, Gezelschap, de Xchaakclub Haarlem, de schaakclub De Pion en het Gronin ger Unitas het vijftal dat moet uitma ken welke twee verenigingen het vol gend seizoen een klasse lager zullen spelen. Met elk twee punten staan Uni tas en Ha. S. G. er momenteel het slechtst voor. Haarlem en De Pion kwa men tot drie punten, Bussum behaalde er vier evenals V.A.S.II dat momenteel echter in goede vorm verkeert en iet dan ook wel zal klaren. De strijd om een plaats in de hoogste landelijke af deling wordt uitgevochten tussen VVGA en Staunton (Groningen). De Amster dammers hebben uit evenveel wedstrij den twee winstpunten meer behaald. De clubs moeten elkaar nog ontmoeten. Advertentie n))\1 WWIIfflWWWW u 111' ■HU INVENTUM voor alle MB elektrische huishoudelijke apparaten Op'het orgel in het Concertgebouw te Haarlem zullen dinsdag 28 januari 's avonds om acht uur Albert de Klerk en Piet Kee een improvisatie-concert geven. Het programma luidt: 1. Quatre Pièces, Louis Couperin. a. Allemande; b. Sarabande en Canon; c. Passacaille (39 variations Albert de Klerk). 2. Improvisatie over een opgegeven thema, Piet Kee. 3. Improvisatie over hetzelfde thema, Albert de Klerk. Pauze. 4. Improvisatie over een tweede op gegeven thema, Piet Kee. 5. Improvisatie over een derde opge geven thema, Albert de Klerk. 6. Introduction und Passacaglia d moll (Piet Kee), Max Reger. De thema's kunnen worden gezonden aan de heer P. Koen, Stadhuis, Haarlem. Eerstvolgende concerten: Avondconcert door Piet Kee op dins dag 11 februari te 20 uur. Pauze-concert door Albert de Klerk op donderdag 27 februari van 12.30 13.15 uur. Acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest eiste de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. G. W. F. v. d. Valk Bouman, van morgen tegen een 30-jarige chauffeur uit Heemstede, die op 21 december van het afgelopen jaar had ingebroken in de woning van een graanhandelaar in Heemstede. De verdachte had daar een stofzuiger, een radio, een pick-upcom- binatie en een leren jas weggenomen en de buit gedeeld met zijn „tipgever een 38-jarige granietwerker uit Haar lem, tegen wie wegens uitlokking van diefstal zes maanden met aftrek werd geëist. De chauffeur vertelde in een cafe van zijn afbetalingsmoeilijkheden. De gra nietwerker zou hem toen verteld heb ben, dat hij dan maar een kraak moest zetten bij de graanhandelaar en hp zou ook verteld hebben, hoe en wanneer de chauffeur dat het best kon doen. Dat laatste ontkende de granietwerker,, en de chauffeur hield zich ook wat dat be treft op de vlakte. t Het was de eerste diefstal met m- klimming van de chauffeur, die welis waar reeds drie veroordelingen heeft, maar nog niet voor het genoemde mis drijf. Ter zitting bleek, dat hij lange tijd geaarzeld had. Hij ging zich moed in drinken in een café, ging vervolgens naar huis, durfde toen nog niet, ging weer bier drinken, weer naar huis, tot dat hij eindelijk zover was, dat hij het huis binnendrong. De raadsman, mr. Prinsen Geerligs, bepleitte voor hem een gecombineerde straf. De verdedi ger van de granietwerker, mr. Lam- bers, achtte de uitlokking niet bewezen, De leden van de Katholieke Radio Omroep uit Haarlem en omstreken heb ben kunnen genieten van een spranke lende revue, de K.R.O.-revue „Anders dan Anders", die gisteravond in het Gemeentelijk Concertgebouw werd ge geven. Het was voor het vijfde jaar dat Berry Kievits en Gerard Walden een revue ensceneerden. Zij zijn daarin ook dit jaar buitengewoon goed geslaagd. „Op de foto" en „De Hond" waren enige zeer komische schetsjes. In „Ca c'est Paris" brachten Christine Spie renburg en Bert Robbe met toepasse lijke liedjes; de Limburgse zusjes de „Selvera's" kwamen met populaire melodieën; de parodisten en cascadeurs de Rile Brothers, met doldwaze acro batische toeren; het Hongaarse dans paar Frances Capy, Nol Kievits en Mitzy Tieland de bezoekers in Parijs. Zeer lachwekkend was „De inbreker". Een korte show werd gegeven in het „Carnaval In Venetië", waaraan alle zang- en danssolisten deelnamen en waarbij Willy Wolf zich een viool-vir tuoos toonde. Berry Kievits en Mitzy Tieland vertolkten de hoofdrollen in „Dienstmeisjes". Dat alles „anders dan anders" was bleek uit het laatste optreden voor de pauze. Gerard Walden, die tevens de alge hele leiding van de revue had, werkte met enkele persiflages, onder andere op de huisbaas en op de puzzelarij, op de lachspieren van zijn auditorium. Evenzo deden Frances Capy. „Wij vieren feest, spontaan, dus... alle lich ten aan" was een fraaie licht- en zang show met alle medewerkenden, die te vens het einde betekende van de koste lijke avond. Voor de costumes, in fraaie kleuren uitgevoerd, droeg Coby Stijlen de zorg; de décors waren van Stephan Geerling. Voor de muzikale omlijsting zorgde het K.R.O.-revue-orkest onder leiding van André van Wattlngen. J. H. Toen pastoor H. M. J. van Houten van de Sint Martinusparochie te Hille- gom zich naar de Mariastichting te Haarlem begaf werd hij nadat hij de bus verlaten had door een fietser aan gereden. Hij viel en liep een gebroken linkerarm op. Pastoor Van Houten is in het ziekenhuis opgenomen. De kring Oost van de Katholieke Arbeiders Vrouwen gaat dezer dagen haar tweede lustrum vieren. Zondag 26 januari begint het kerkelijk feest met een H. Mis, die 's morgens kwart over acht zal worden opgedragen in de pa rochiekerk van Sint Jan de Doper aan de Amsterdamstraat. In het parochie huis wordt daarna gemeenschappelijk ontbeten. De dames hebben woensdag 29 januari een feestavond ook in het parochiehuis. Dan zal de geestelijk adviseur, pastoor H. van Schie, het nieuwe vaandel wijden. De avond heeft een bont program, verzorgd door mevr. J. Krook-Kruidenberg. Ingevolge de algemene politieveror dening van Haarlem is men verplicht de stoepen en straatgedeelten voor zijn woning sneeuwvrij te houden ofwel te zorgen dat deze niet glad zijn. Wij maken onze lezers hierop attent in hun eigen belang en in het belang van an deren. wel de heling. Hij bepleitte clementie bij de strafmaat. Uitspraak donderdag 6 februari. Tegen een 40-jarige los werkman wer den zes maanden,, waarvan vier voor waardelijk, geëist wegens oplichting. De verdachte had zich uitgegeven voor ambtenaar van het gemeentelijk huis vestingsbureau voor Haarlem en daar een woningzoekende dame voor 60,- opgelicht. Hij wist wel een woning voor haar, maar dan moest zij de huur over december 60,vooruit betalen. De officier van justitie memoreerde de om standigheid, dat de verdachte een ha bitué is van de publieke tribune. „Daar heeft hij blijkbaar wat van opgestoken", vond de officier. De verdachte was al vijfmaal voor soortgelijke delicten ver oordeeld. De raadsman, mr. F. M. Oberman, wees op de slechte financië le omstandigheden van de verdachte en bepleitte clementie. Vijf jaar lang werd er met de regel maat van een klok gestolen bij de beheerder van het K.A.B.-gebouw aan de Hoofdstraat in Hillegom, die zijn ge hele provisie over die tijd zag verdwij nen. Vanmorgen stond de dader terecht voor de Haarlemse rechtbank: een 40- jarige timmerman uit Hillegom, tegen wie een jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, werd ge- eist, met aftrek van voorarrest. Hij had in de genoemde periode 3328,04 gestolen uit het kantoor van de beheer der, die hetgeen hij geregeld miste moest bijpassen. Door het regelmatig verdwijnen van geld waren er bij de beheerder ernstige huiselijke moeilijkheden ontstaan, om dat hij blijkbaar zijn zoon en zijn echt genote verdacht. De timmerman, die regelmatig bij hem over huis kwam, was ook een familielid. „Hij is getrouwd met een nicht van mijn vrouw", legde de beheerder uit. Hij had van alles ge daan om de dader te ontmaskeren. Op aanraden van de timmerman zelf had hij een geldkistje aangeschaft. Won derlijkerwijs bleef de timmerman steeds buiten verdenking. Hij kende het huis en wist ook precies waar de sleutels lagen. Op een goede dag meende de beheer der, dat hij een val kon zetten voor de dader. Hij bouwde een fototoestel met flitslampje verdekt in de kast, waar hij zijn geld bewaarde. Wanneer de kast geopend werd, zou er dus een foto gemaakt worden van degene, die dat deed. De timmerman merkte dat ech ter. Hij zag de lichtflits en nam toen het toestel ook maar mee. Door een en ander werd hij tenslotte toch ont maskerd. De timmerman was al eerder wegens diefstal tot een fikse straf veroordeeld. De officier van justitie, mr. G. W. F. v. d. Valk Bouman, sprak van een bij zonder onsympathieke diefstal. De ver dediger, mr. Martin B. Cohen, meende dat de beheerder onvoorzichtig en roe keloos met zijn geld geweest zou zijn. Hij bepleitte clementie. De rechtbank zal over twee weken uitspraak doen. Nadat -de algemeen wedstrijdleider van het toernooi om de persoonlijke damtitels de heer M. van Leuven, en de voorzitter van het district de tal rijke deelnemers hadden toegesproken werd een aanvang gemaakt met de eer ste ronde van de voorwedstrijden. Van zelfsprekend vielen er reeds verrassen de uitslagen. In groep A van de hoofd klasse deelden J. Bus en H. Schuringa de punten de W. van Leuffen versloeg L. v. Steenbergen en A. de Jong, W. van Wort. J. Drayer had geen respect voor de districtsvoorzitter en nam de volle buit in groep B. De andere partijen van deze groep konden niet tot een be slissing komen. In groep C. werd het een vreedzame strijd: alle partijen werden remise: C. Schelfaut-N. Blom 1—1; G. Postma- Th. Tielrooy 1—1; H. Willemse—H. v. d. Vossen 1—1. De uitslagen van de eerste klas lui den: Groep A. J. Oorthuis-F. Lange- veld 0—2; J. ter Haak-L. v. d. Werf 20; A. Mast-W. Persoon 02; Groep B P. Venema-H. Ie Noble 20; J. Belien-Th. Bot afgebr. J. Post-P. Knop- per 02. Groep C. M. Bosma-A. F. v. Leuffen 1—1; A. Masteling-A. Smit 20; C. Drayer-F. Ipenburg afgebr. Ook in de tweede klas werd fel op winst gespeeld: H. Diemel-C. v. d. Does 2—0; J. Ovaa-G. ter Wolbeek 20; A. Mulder-J. Schuiten 20; I. Risseeuw-A. v. Sabben 0—2. Vrijdag gaat in „Die Raeckse" de tweede ronde. De Haarlemse rechtbank heeft van morgen een 42-jarige „melkontvanger" uit Delft conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maan den met aftrek van voor-arrest. In de herfst van het vorige jaar had hij elf boekhandelaren benadeeld door popu- lair-wetenschappelijke boeken te stelen en die onmiddellijk te gelde te maken. Een PTT-employé, die als loketbe ambte gelden van het staatsbedrijf had verduisterd hij had een kasoverschot van enkele duizenden guldens gecre- eerd door voortdurend kleine bedra gen achter te houden werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek. Tegen hem was destijds geëist acht maanden met af trek. Voor de onderlinge competitie van de r.-k. Schaakclub „Het Witte Paard" waren de uitslagen: v. d. SpekReeu- wijk 0-1, v. EmmerikHuyboom afgebr., v. EgmondRasing 0-1, Hopmanv. d. Velde 1-0, HooglandHaverkort 1-0, RaaphorstJoosten 1-0, BankenHolt- kamp 0-1, v. d. Bergv. Keulen 0-1, SichLunenburg 1-0. Woensdag zijn op de kruising Mili- trirewegTerhofstedeweg in Overveen, op de Brederodelaan ter hoogte van Schaependuinen in Bloemendaal en op de driesprong BentveidwegZijlweg Duinlustweg aanrijdingen voorgekomen tussen auto's die hun oorzaak hadden in het doorglijden door de gladheid. F.r was slechts lichte materiële schade, de. Het gemeentebestuur van Bloemen daal heeft een proef genomen om een gedeelte van het Goudsbloemplein in Aerdenhout in te ruimen voor speel terrein voor kleine kinderen. Als deze proef lukt zullen ook andere plantsoe nen speelterreinen krijgen. De speel plaats in Bloemendaal hoopt men deze zomer gereed te hebben. Na het verzoek van minister mej. Klompé huisvesting te verlenen aan gerepatrieerden willen B. en W. van Bloemendaal ook in deze gemeente woonruimte trachten te vinden. Zij ver zoeken particulieren en houders van kleinere pensions, die huisvesting zou den kunnen verlenen, dit te melden bij de afd. huisvesting ter gemeentesecre tarie van Bloemendaal, Bloemendaal- seweg 188 in Overveen, tel 52756. De burgemeester der gemeente Haar- lemmerliede en Spaarnwoude brengt ter openbare kennis dat het ontwerp regeling met de bijbehorende stukken tot toevoeging van het grondgebied der gemeente Haarlemmeriiede en Spaarn woude aan de gemeenten Haarlem en Haarlemmermeer ter gemeentesecreta rie '.2 Halfweg voor een ieder te rekenen van 24 januari 1958 af gedurende dertig dagen ter inzage is nedergelegd. Gedurende die termijn, alsmede ge durende een en twintig dagen na ver loop daarvan kan ieder inwoner of ter plaatse gevestigd rechtspersoon tegen de ontwerp-regeling schriftelijk bij Ge deputeerde Staten van Noord-Holland te Haarlem bezwaren inbrengen. GEBOREN: d. v. Th. C. Groot en A. J. A. M. Bosse; z. v. W. de Vries en J. C. M. Ketelaar; d. v. E. C. Schram en C. Molenaar; d. v. W. Mientjes en J. L. Stokman; z. v. W. Bouius en M. CJfrnn t^TVlP ONDERTROUWD: P. A. Groot en J. E. Valent. GETROUWD: A. Vroege en C. de Jonge. OVERLEDEN: J. Vernet, 87 jaar; R. Hof, 54 jaar. Advertentie Alleen vrijdag en zaterdag 24 en 25 januari a.s. Varkenshaas 500 gram 238 Schouderkarbonade 500 gram 168 Ribkarbonade 500 gram 188 Haaskarbonade 500 gram 208 Magere runderlappen 500 gram 218 riblappen, hamlappen, vet gemest kalfsvlees. Ontbijtworst200 gram 49 Alleen vrijdag en zaterdag 24 en 25 januari a.s. Witlof eerste soort, per kilo 59 Grote Jonathans, per kilo 109 VAN DE WEEK Extra aanbieding t/m zaterdag 25 januari zware stukken iciri Sperziebonen UTERblik 79 Grove rijst, papkokend, 500 gram 57. Rookworst, echte Gelderse 250 gr. zwaar 99 Garantie voor kwaliteit Laagste netto-prijzet» Obligatie- spaar systeem GROTE HOUTSTRAAT 99 (zondag 26 januari) 1. PurmersteynDEM 2. BaarnHBC 3. TerrasvogelsADO 4. VitesseAlcm. Victrix 5. Wijk aan ZeeCSV 6. EgmondiaVelsen 7. RoodenburgTYBB 8. BloemendaalGeel Wit 9. Onze GezellenETO 1° ConcordiaWarmunda De inzendingen moeten uiterlijk zater dagmiddag in ons bezit zijn. Advertentie Uit Millau is hedenmiddag bericht, dat de Nederlanders van der Vlugt en Jan Flintermaij, een van de equipes die deelnemen aan de Ralley van Monte Carlo, de strijd tegen de sneeuw en gladde wegen hebben gestaakt. De com binaties Gatsonides-Becquart en Jetten sr. en jr. zijn de enige, die zich van de te Den Haag gestarte equipes hebben kunnen handhaven. De aanleg van wegen en riolering in het wederopbouwplan Zeeweg-noord is door burgemeester en wethouders van Zandvoort gegund aan de heer A. M. Schelvis te Zandvoort voor 306.800.-. Met de uitvoering zal spoedig een begin worden gemaakt daar dit omvangrijke werk grotendeels vóór het zomerseizoen 1958 gereed moet zijn. Dit geldt vooral voor de verandering in de toegang tot het circuit (die enkele honderden me ters noordwaarts wordt verplaatst) en zeker bij de internationale Grand-Prix- automobielwedstrijden op tweede Pink sterdag gereed moet zijn. De jaarlijkse bloedafname van donors zal te Zandvoort plaats vinden op dins dag 25 februari 's avonds in hotel Keur. De organisatie berust bij de afdeling Zandvoort van het Nederl. Roode Kruis. Men kan zich telefonisch of schrif telijk als donor aanmelden bij de heer J. M. Bantjes, Oosterparkstraat 50c, telef. 2021. (Niet officiële 3»,i Ned. 1953 3% Ned. 1953 3% Ned 1956 3V. Ned. 1948 3V« Ned. 1950 3','« Ned 1954 3'/4 Ned. 1955 i 3-3% Ned 1S47 3 Ned 62-64 bel. fac. Inschr Grtbk 1946 3 B.N.G. won.bouw 6 Ned Handel Mii cert A.KU Van BerKel's Hatent Calvé-Delft cert Van Gelder Kon. Hoogvens cert Unilever cert Ned. Kabe) Philips Kon. Petroleum „Amsterdam" Rubber Holl. Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomb. MO Ned Scbeepv. Unie KLM H.V-A Dell MO cert Claims Dordtsche idem pref. Claims KoninklOke A'dam 2% '561 A'dam '56 U A'dam HI koersen) vorig opening Slot 23/1 88 86 86% 81% 83% 83% 84(4 89% 83% 106% 147 152% 178 260 176% 245 318% 220 236 145.60 35% 135% 127 106% 102.50 78 53% 989 495 4.03 79% 90 90 86A 84(| 89(4 153% 317 235% 143.50 38 135% 127 105% 960-975 475-490 3.88-3.90 Anaconda Coppei Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric Genera) Motors Kennecott CooDer K.L.M Montgomery Ward Kadlc Corp Republic Steel Koyal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S. Steel 21/1 41% 39% 53% 62% 35% 78% 27% 33% 34% 42% 38%e 63% 37% 31% 22% 54% Stemming: 22/1 41% 39 53% 62% 35% 77 27% 32% 34% 42% 38% 62% 36% 32 22% 34% gedrukt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5