Ook opleiding voor vrouwelijke functies typisch gewenst Minister Suurhoff vertrokken naar Zuid-Afrika Ilii: Minister Vondeling ziet gevaar in hogere pachtprijzen f Radio en TV. Theater opnieuw voor T.V. DULLES ONDERWEG NAAR CONFERENTIE VAN BAGDAD Omroepsters vertroetelen 250.000ste TV-kijker IVOROL Elke tand een Sneeuwwit je Bijzondere nadruk op de vorming algemene Nasution geeft bevel om Lubis te arresteren Jongelui plegen reeks inbraken in Eindhoven Toch akkoord met voortzetting heleid van dr. Mansholt De rollen omgekeerd Kind uit rijdende trein gevallen Prachtige opvoering vanJane Eyre" Grieks schip vier uur vast op de Ban j aard luisteren naar NIJVERHEIDSONDERWIJS VOOR MEISJES Vrijwel onmogelijk voor Indische Nederlan ders emigratiemogelijkheid te vinden99 Onderzoek ook in Nederland en Duits land Vijf daders in arrest Eerste Kamer aanvaardt nieuwe pachtwet Met hersenschudding naar ziekenhuis Vanavond SCHEEPVAARTBERICHTEN DONDERDAG 23 JANUARI 19S. PAGINA 9 De zaak-Marie Kriek Ned. Credietbank verhoogt dividend tot 7 MARKTBERICHTEN Verzending zeepost Heeft het nijverheidsonderwijs voor meisjes een antwoord op de vraag, wat er gedaan moet worden wanneer aan de primaire tweejarige opleiding een derde jaar, vrijwillig of verplicht, wordt toegevoegd? Moet het onder wijs dan voortgaan in het spoor van beide voorgaande jaren of kan er dan meer rekening gehouden worden met de individuele verschillen tussen de leerlingen? Moeten wij niet bezien of ?-i PaisscWen meer gevarieerde moge lijkheden bestaan voor de opleiding tot typisch vrouwelijke functies in de maatschappij? En denken wij niet te vaktechnisch, door naaien, koken e.d. teveel als doel en te weinig als middel tot vorming te zien? Deze vragenderwijs geformuleerde suggesties deed mr. ir. M. Goote, in specteur-generaal van het onderwijs, toen hij woensdag te Utrecht een inlei ding hield over de veranderende struc tuur van het nijverheidsonderwijs voor meisjes. De inspecteur sprak op een congres, dat door de Bond voor r.-k. nijverheidsonderwijs werd gehouden over dit onderwijs. Hij suggereerde ook, meer aandacht te besteden aan de ver zorging van de taal en besloot met een pleidooi voor meer openheid van het nij verheidsonderwijs, d.w.z. voor meer contact tussen de scholen onderling en met de gehele maatschappij. In het begin van zijn inleiding wees mr. Goote erop, dat vijftig procent van de meisjes, die de lagere school verla ten, direct of later in aanraking komen met het nijverheidsonderwijs en dat het percentage nog groter zal worden, wan neer t.z.t. de leerplicht wordt verlengd. Hij benadrukte, dat het nijverheidson derwijs slechts een deel is van alle voortgezet onderwijs en dat het daar mee bindingen moet hebben. Alle vor- tnen van onderwijs staan teveel op zich zelf, gaan hun eigen gang, hebben een eigen regeling en een eigen inspectie. Men weet niet wat er elders gebeurt. Bijzonder nadruk legde spreker ook op de algemene vorming van het meisje. Het gezin wordt steeds meer bedreigd, waardoor de taak van de huisvrouw steeds moeilijker wordt. Bovendien zijn de gezagsverhoudingen binnen het gezin veranderd en moet er steeds meer rekening worden ge houden met de massificatie. Dit alles moet medede vorming, die het nij verheidsonderwijs de meisjes biedt, bepalen. Pater R. C. Kwant O.E.S.A., die in Ie namiddag sprak over de persoonlijk heidsvorming van de meisjes binnen het katholiek nijverheidsonderwijs, haak te bij de woorden van mr. Goote aan, toen hij betoogde, dat de concrete taak van de school gedacht moet worden van uit de toekomst van de meisjes, die veelal in het gezin zal liggen. De school moet niet alleen kennis bijbrengen, maar ook een geesteshou ding. Hiervoor bestaan geen lessen; het is een kwestie van mentaliteit, die aan wezig moet zijn en telkens in alle les sen naar voren moet komen. In dit verband noemde pater Kwant de geest van dienstbaarheid, niet afgedwongen, maar uit vrijheid geboren, die de meis jes moet worden bijgebracht. Er moet, bovendien voor worden gewaakt dat het meisje in haar latere arbeidsleven niet verzakelijkt, terwijl de school het meisje ook de innerlijke zin van het doen moet bijbrengen. Moderne mensen maken van het leven veelal een race en lopen daarbij het gevaar, de smaak voor het leven te verliezen. Persoonlijkheidsvorming betekent niet een levensschema van buiten af bijbrengen, aldus besloot pater Kwant. Het is een uitlokken, een laten ontkie men, geen theoretische bespiegeling om trent levenswaarheden, maar het kwe ken van een sfeer, die deze waarden omringt en waarvoor het meisje gevoe lig is. De stafchef van het Indonesische le ger, generaal-majoor Nasution, heeft alle militaire bevelhebbers in Indonesië opgedragen de voortvluchtige kolonel Lubis te arresteren als zij hem in hun gebied aantreffen. Dit meldt het A.N.P. Lubis, een voormalige vice-stafchef, is voortvluchtig sedert een mislukte po ging om de regering omver te werpen in oktober 1956. Een legerwoordvoerder op Noord- Sumatra maakte bekend, dat het ar restatiebevel op 21 januari gedateerd is. Hij verklaarde voorts, dat Lubis ervan beschuldigd wordt betrokken te zijn bij de aanslag op ^resident Soekar- no in november jl. Lubis zou volgens persberichten voorts plannen hebben om in Sumatra een nieuwe regering uit te roepen. Hij zou onlangs in Midden-Sumatra bespre- ;n hierover hebben gevoerd. Volgens een legermededeiing, zijn bij de jongste razzia's in Djakarta 25 per sen?' aangehouden die ervan verdacht worden betrokken te zijn bij terrorisme. Tevens werden door de militairen, die de razzia's verrichtten, vier handgra- nat' in beslag genomen. Met een lijntoestel van de K.L.M. is de minister van sociale zaken J. G. Suurhoff woensdag van Schiphol naar Zuid-Afrika vertrokken. Zijn reis ge schiedt op uitnodiging van drie rege ringen: de Unie van Zuid-Afrika, Rho desia en Israël. In Zuid-Afrika en Rhodesia zal de heer Suurhoff zich op de hoogte stellen van de omstandigheden waaronder de Nederlandse emigranten aldaar leven en er tevens besprekingen voeren voor de immigratie van nog meer landge noten. Van Israël heeft hij kort geleden een uitnodiging tot een bezoek ontvan gen en die meteen geaccepteerd, nu hij °P deze reis dit land zo gemakkelijk kon aandoen. in totaal zal hij vier weken k'iwen waarvan hij er twee in f^Affrika, een in Rhodesia en een in zal doorbrengen. Vooral in Rhodesia bestaan, naar ik meen, goede mogelijkheden voor onze emigranten" zo zei hij op Schiphol, „ik geloof dat daar een veel groter aantal naar toe kan dan tot dusver naar dit land is geëmigreerd". De reis heeft geen enkei direct ver band met de stroom van repatriërenden uit Indonesië. Desgevraagd zei de minis ter „hoogstens bestaat er een kleine moge lijkheid dat Rhodesia plaats heeft voor enkele Nederlandse planters die thans uit Indonesië naar ons land zijn terug gekeerd". De minister acht het vrijwel onmo gelijk voor de grote stroom van In dische Nederlanders in de nabije toe komst een emigratiemogelpkheid te vinden, al maakte hij een kleine uit zondering voor eventuele technische experts onder hen. „Verreweg de mees ten van hen kunnen echter niet als experts worden beschouwd", ging hij voort, ,,en er is maar één land dat mensen van gemengd bloed toelaat: Brazilië, maar daar kan men alleen experts gebruiken. Voor de Indische Nederlander zullen we dus in ons ruimelf l:,vende P'aats moeten in- Zuid-Afrika en Rhodesia zijn de laat- te landen, waar minister Suurhoff zich ip de hoogte gaat stellen van de situa tie der Nederlandse emigranten In vo rige jaren heeft hp reeds bezoeken ge bracht aan Canada, Australië en Nieuw- Zeeland. 'Het bezoek aan Israël heeft De jacht op de moordenaar van Maria Kriek heeft zich thans naar het Euro pese vasteland verplaatst, waar woens dag in Nederland en Duitsland geheime hasporingen werden verricht. De Nederlandsche Credietbank stelt voor het dividend over 1957 vast te stellen op 8 procent voor de aandelen a en 7 procent voor de aandelen b (v.j. resp. 71/j en 6# procent). een ander doel. „De opvang van de geweldige immigratiestroom in Israël is analoog aan die van Canada, Austra lië en Nieuw-Zeeland, maar ik heb ge hoord, dat er met name de gezond heidszorg op zeer hoog peil staat en het lijkt me zeer waarschijnlijk, dat ik daar verscheidene nieuwe aspecten van het verwerken der immigranten zal ontdekken". Dinsdagavond zijn vier televisie-omroepsters naar Leiderdorp tleto9en om voor eenmaal ga^tvwtiw ir^l^t^uis va^ een kijker te zijn.Hetvrolijkede vier'charmanteomroepTersdanig in het zonnetje gezet- S^en1icfo™m van Ztoffels^ Zfsentje en .een kopje thee te vonzien. Mevrouw K het allemaal maar lachend aan evenals de honderdduizenden kijkers elders m het land, die alles op luin Kraau den volden VXn.r mevrouw Heüemink, Ernst Hellemink, Ageeth Scherphuis, Taryo Koen, Verti Dixon, Karin Kraay- y kamp, de heer Hellemink, Hans en Marijke Hellemink. De Eindhovense recherche heeft een complot van vijf jongelui uit Eindhoven ontmaskerd, die een reeks inbraken, diefstallen en insluipingen op hun kerf stok hebben, gedurende de laatste maan den gepleegd. Het begon met de arrestatie van drie hunner in Waalre, die de politie bij een poging in een woning aldaar in te bre ken, betrapte. De Eindhovense recher che werd in het geval gemoeid en ont dekte dat de hak van een schoen van een der jongelui, grote overeenkomst vertoonde met een voetafdruk, die de politie in december achter een woning aan de Geldropse weg te Eindhoven had gevonden en waarvan toen een gips afdruk was gemaakt. De recherche heeft in Eindhoven nog twee jongemannen aangehouden. Uit de verhoren is tot dusver komen vast te staan, dat het vijftal zich aan minstens 25 ongerechtigheden heeft schuldig ge maakt. De jongelui trokken er 's avonds zo maar op uit en wanneer zij ergens een woning aantroffen, waarvan de be woners niet thuis waren, probeerden zij hun slag te slaan. Bij een van hun inbraken maakten zij een bedrag van 1700 buit. De gearresteerden zijn: een 23-jarige inpakker uit Woensel, een 20- jarige elektricien uit Stratum, een 23- jarige expeditieknecht eveneens uit Stratum, een 20-jarige bouwvakarbei der uit Strijp en een 21-jarige bank werker eveneens uit Stratum. Van het gestolen geld is nagenoeg niets meer over. (Van onze parlementaire redacteur) Ook de Eerste Kamer heeft de nieu we pachtwet aangenomen, zij het met de stemmen van vier leden van de V.V.D. en die van de communisten te gen. De nieuwe minister van landbouw, dr. Vondeling, heeft er een gemakke lijk debuut aan gehad. Hij stelde als voornaamste doel voorop, dat een meer continu gebruik van de grond door de- ze wet mogelijk wordt, terwijl men ook de controle op de pachtprijzen meer in de hand krijgt. Wat dit laatste betreft verandert er voorlopig nog niet veel. Over de nieuwe normen die volgens de wet zullen worden gesteld voor de maximum pachtprijzen wordt eerst nog uitvoerig met het Landbouwschap geconfereerd. De minister gaf toe, dat er een be> langrijk element van structuurverbete ring in de wet is gelegd. Er is niet alleen een zekere landbouwkundige toetsing, men beschikt nu ook over ge noemde twee elementen van continu bodemgebruik en prijszetting. De be doeling van de regering ieder passend middel tot structuurverbetering aan te grijpen is door deze wet dus naderbij gebracht. Een stap verder in die rich ting zal worden gezet wanneer binnen kort het voorontwerp vestigingseisen voor de landbouw wordt gepubliceerd. De minister vroeg een spoedige behan deling van deze zaak. Hij begreep wel, dat vooral de eisen met betrekking tot de .bedrjjfsgrootte nogal wat moeilijk heden zullen opleveren, maar eigenlijk zijn wij het over het doel van de struc tuurverbetering toch wel eens, zo meen de hij. Op het stuk van de socialisatie van de grond hield hij zich zeer bewust Advertentie De verrassing van zijn leven kreeg een ezeltje in de Turkse stad Izmir toen zijn baas het dier zonder veel omhaal optilde en meer dan zes minuten op zijn schouders ronddroeg. Dat de rollen voor het ezeltje werden omgekeerd, vond zijn oorzaak in een weddenschap die zijn baas met een vriend was aangegaan- op de vlakte, ook toen de Wageningse prof. Rip (A.R.) hem bij de replieken de publikatie in de uitgaven van het N.V.V. „Wenkend Perspektief" voor hield. „Ik ben daar niet verantwoorde lijk voor", was het antwoord. Uit de replieken bleek, dat de Ka mer toch tevreden was met dit debuut van minister Vondeling. Men vond dat hij in ieder geval duidelijk had doen uitkomen hoe hij tegenover de problemen staat. O.m. had dr. Von deling gezegd, dat het de grootste aarzeling die hij had moeten overwin nen bij het overnemen van de porte feuille van zijn voorganger Mansholt was geweest het verder uitvoeren van diens pachtprijsbeleid. „De pachten worden nu doelbewust omhoog ge bracht en dat juist in een periode van prijsstabilisatie". Prof. Rip trok hieruit de conclusie, dat het dus ging over de doorberekening van de ver hoogde eigenaarslasten. „Al zou u op slag al uw redevoeringen verbranden, ik ben er zeker van, dat u uw hart verpand heeft aan een zekere beste- dingsdwang van deze gelden", zo stelde hij vast. Hij liet weten, dat de minister op dat punt tegenstand van de Kamer kan verwachten. De minister van justitie heeft in zfln verdediging van de wet laten uitkomen, dat gelijkheid van recht een van de gro te verbeteringen is die nu tot stand kun nen komen. Vroeger waren de conse quenties van onteigening, van tussen tijdse ontbinding en van niet verlenging van pacht anders. Voortaan zijn zij ge lijk. Prof. de Grooth (V.V.D.) bleef in de nieuwe pachtwet een betreurenswaar dige evolutie zien naar pachtdwang (de pachter heeft alle rechten, de eige naar wordt zonder meer rentetrekker), zowel als naar dwangpacht (een ver pachter moet in bepaalde gevallen de pachter accepteren, ook als deze hem niet zou zinner.). Minister Samkalden zag dit alles minder uit zuiver juridisch oogpunt en betrok er de sociaal-econo mische aspecten in, die deze evolutie voor hem als minister ook met alge mene regeringsverantwoordelijkheid aanvaardbaar maakten. Hoewel prof. de Grooth de bezwaren van de gehele V.V.D.-fractie het scherpst naar voren bracht, stemde hij merkwaardigerwijze toch voor de wet. Tegen waren alleen de heren de Vos van Steenwijk, Molenaar, de Wilde en van Riel. Bi) de replieken heeft de heer Zegers (K.V.P.) gewaarschuwd tegen de ge volgen van het verbod tot inscharing en tegen de hoge kosten die de nieuwe re geling met betrekking tot de grondka mers zal meebrengen. De heer de Vos van Steenwijk (V.V.D.) kreeg de verze kering dat geen beunhazen als pach ters zullen worden toegelaten. Met prof. de Grooth, die tenslotte voor het ont werp stemde, omdat hij met de feitelijke voordelen wilde rekening houden, ont stond een interessante discussie over de vraag wat ontduiking van de pacht wet is en wat een legale uitweg is om aan de gevolgen van de wet te ontko men. Ir. Louwes (V.V.D.) zag de financiële onafhankelijkheid van de boerenstand als een van de grote politieke proble men waar het thans om gaat. Voor die onafhankelijkheid zijn alle regerings partijen verantwoordelijk. Wanneer wij over bezitsvorming praten, dan komt de boerenstand als eerste in aanmer king, zo meende hij. Hij zag deze stand bedreigd door het socialistisch streven naar grotere afhankelijkheid van de staat en wees erop dat het met de boe renstand op dit punt hard bergafwaarts gaat. In 1815, zo was hem uit docu menten nog onlangs gebleken, kon een herverkaveling nog uit eigen middelen worden betaald. Ingelanden konden toen de indijking van een polder nog op eigen risico ondernemen. De kapitaal vorming en de waarde van de grond zijn sindsdien stelselmatig achteruitgegaan. Woensdagmiddag is de zevenjarige Wim Barneveld uit Kampen, nabij IJselmuiden, uit een rijdende trein ge vallen. Daar de trein het station Kam pen reeds was genaderd reed deze met geringe snelheid. De jongen is met een hersenschudding in het ziekenhuis te Kampen opgenomen. Het ongeval ontstond toen de jongen de buitendeur van de trein opende, die op dat moment juist door 'n bocht reed, waardoor het slachtoffer naar buiten werd geslingerd. De moeder van de jongen, die met hem meereisde, kon het ongeluk niet meer verhinderen. Voor de NCRV-TV werd woensdag avond door 't gezelschap Theater 'n ver rassend mooie opvoering gegeven van Jane Eyre van Charlotte Brontë. Het meer dan honderd jaar oude roman tische verhaal kwam in de knappe be werking van Constance Kox en Ian Dallas te' leven. Het verhaal, dat vele mooie dialogen bevat, is zeer geschikt voor een opvoering in welke vorm ook. Romantisch is het zeker, maar als verhaal toch zeker een meesterwerk, dat de mensheid nog steeds zeer boeit. Het gezelschap Theater heeft met de prachtige opvoering de kijkers een zeer mooie avond bezorgd. De grote bezet ting, vijfentwintig rollen, vroeg om een groot gezelschap. Men had een bezet ting van deze kwaliteit nooit bij elkaar kunnen krijgen uit de speelkern en los se krachten. Een fraai resultaat dus van de samenwerking tussen Theater en de televisie. In machtige décors van Fokke Duetz ontrolde zich het verhaal. Er was wer kelijk niets bij deze voorstelling dat l grote lof verdient Alles was tot in het kleinste detail verzorgd. Er werd in een hoog tempo gespeeld, er was een levendige, boeiende mise- en-scène, r was prachtig camera werk. Onder leiding van Peter Koen werkte heel het grote team van spe lers n technici op waarlijk voorbeeldige wjjze. Er werd ook zeer mooi gespeeld. De rol van Jane Eyre werd op roerende, indrukwekkende wijze gecreëerd door Mia Goossen. Naast haar was er het schitterende spel van Robert de Vries. Tot in de kleinste rollen was de be zetting voorbeeldig. Een prachtige avond waarmee men in Bussum van harte kan worden gelukgewenst. J.v.S. Historische opnamen van het Concert, gebouworkest o.l.v. Willem Mengelberg zijn vanavond te beluisteren voor de A.V.R.O. Uitgevoerd wordt o.m. de Eerste symfonie van Brahms (402 m- 20.10 uur). Een volledige uitvoering van „Pelléas et Mélisande" van Cl. Debussy door de omroepensembles van Parijs met solisten o.l.v. D. E. Inghelbrecht (280 m-20 uur). Voor Sottens speelt het kamerorkest van Lausanne o.l.v. Mario Rossi o.m. de Vierde symfonie van Schubert (392 m-21.30 uur). Minister Foster Dulles is gisteren, vergezeld door een aantal hoge Ameri kaanse functionarissen, per vliegtuig uit Washington naar het Midden-Oos ten vertrokken, waar hij de bijeenkomst van de ministerraad van het Pact van Bagdad als waarnemer zal bijwonen. De raad komt maandag in Ankara bij een. Dit meldt Reuter. Dulles' vliegtuig zal in Marrakesj (Marokko) een tussenlanding maken. Dulles zal daar lunchen met de Ma rokkaanse minister van buitenlandse zaken, Balafrej. Het tweede deel van de reis brengt de Amerikaanse minis ter naar Teheran, waar hij met de Sjah fen Perzische regeringsleiders be sprekingen zal voeren. Zondag vliegt Dulles door naar Ankara. Hjj verwacht op 1 februari in Washington terug te zijn. Voor zijn vertrek heeft Dulles met president Eisenhower geconfereerd. Hij zei na het onderhoud, dat de presi dent hem had gemachtigd te verkla ren, dat de Verenigde Staten de be ginselen der collectieve veiligheid als belichaamd in het Pact van Bagdad blijven steunen. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft in een offici euze verklaring de Russische be schuldiging dat minister Dulles naar Ankara gaat om de landen van het Pact van Bagdad te dwingen Ameri kaanse raketbases te aanvaarden, „vol komen vals" genoemd. Het doel van Dulles' reis, aldus de verklaring, is uiting te geven aan de Amerikaanse sympathie en steun voor de veiligheid en onafhankelijkheid van Ruslands zuidelijke buren die thans wor den en lang zjjn bedreigd door de im perialistische agressieve doelen van hun machtige noorderbuur. De beschuldi- Het ongeveer 7000 brt. grote Griekse schip Captain Farmakides heeft woens dagavond ongeveer vier uur bezuiden de Banjaard, in de monding van de Oosterschelde, waar elf dagen geleden de sleepboot Ebro ten onder ging toen hjj hulp wilde verlenen aan de Linde- kerk, vastgezeten. De Griek zond SOS- seinen uit en schoot vuurpijlen af, waarna de Nederlandse sleepboten Maas en Thames en de Belg Scaldis benevens de reddingboot President Wiersma uit Breskens ter assistentie uitvoeren. Zjj behoefden echter geen dienst te doen, want de Captain Far makides, die om ongeveer acht uur aan de grond liep is om omstreeks half twaalf op eigen gelegenheid vlot geko men. Het schip heeft koers gezet naar Zeebrugge. Tijdens het stormweer van woensdag is het schip Spes, groot 350 ton, geladen met ijzer en op weg naar België, bjj Stavenisse gezonken. Tengevolge van de storm en het slechte zicht voer het scheepje op een strekdam, waardoor het vol water liep. Er waren twee man aan boord, schipper Bouwman en diens knecht Harms uit Terneuzen, die via de strekdam de vaste wal konden bereiken. ging was geuit in een officiële Rus sische verklaring van dinsdagavond, waarin werd voorgesteld dat het Mid den-Oosten, met inbegrip van de Bag- dad-landen, een kernwapen- en raket- wapenvrjje zone wordt. VEILING POELDIJK, 22 jan. Sla A f 14.50—19.50, All f 12.00—15.00, B f 9.50— 12.50, Bil f 7.00—11.50, C f 3.00—7.00, CH f 3.004.50, per 100 stuks. Aanvoer sla 52.000 stuks. Alicante f 2.60-2.85. Andij vie II 5771 cent, idem afw. 4456 cent, Stoofsla 20—24 cent, Prei A 27—33 cent, All 22—25 cent. Bil 12—19 cent. Boeren kool 1222 cent. Rode kool 6.57 cent, Savoye kool 6.5 cent, Groene kool 14 cent, Spruiten 47 cent, alles per kg. Selderie f 9.50—14.00, Peterselie 1 25.00—31.00, per 100 bos. VEILING TIEL, 22 jan. Resp. a-sorte- ring, le en 2e soort. Appelen: Goudreinette 100105, 9599, 8589; Keuleman Rode 60—78, 46—61; Keuleman Witte 65—88, 50—54; Lombart Calville 91—95, 76—93, 56—78; Winston 96—105, 90—93, 57—79; Jas- appel 6870, 61—65, 29—55; Zuur Kroet per 100 kilo 42304800. Peren: Brederode 92—96. 88—91; Gieser Wildeman 99—103, 6975; Sint Remy 6872; IJsbou- ten 8992, 7184. Groenten: Andijvie 55—57; Boerenkool 1520; Prei 18—25, 18—20; Spruiten 56—58, 32—46; Wortelen 16—17. Alles In centen per kilo, tenzij anders vermeid. KAASMARKT WOERDEN, 22 jan. Aan voer 6 partijen. Notering: f 2.062.17. NUCHT. KALVERENMARKT UTRECHT, 22 jan. Aangevoerd 43 nuchtere kalveren. Prijs per kg. lev. gew. f 1.201.45, prijs per stuk f 35. a 5) JAGERSFONTEIN 22 v. A'dam v. Bremen. MARKELO 22 v. A'dam n. Goole. PIETER S 22 v. R'dam n. Swansea. STAD ROTTERDAM 22 te IJmuiden. AALSDIJK 23 te Tj. Priok. AALSUM 22 v. Pt. Swettenham n. Momb. ALHENA 22 v. L. Palm. n. R. de Jan. ASTRID NAESS 23 te Pt. Said. BANDA 21 v. Singapore n. Manilla. BENGKALIS p. 22 Gibraltar. BANGGAI 23 te Chalna. CALT. LEIDEN 23 nm. te Aden verw. CLEODORA 23 te Geelong verw. CORILLA 22 v. Singapore n. Caims. CRADLE OF LIBERTY p. 22 Gibraltar n. Pt. Said. ETREMA 23 te Tripoli. GROOTE BEER p. 22 Thursday eiland n. Surabaja. HATHOR p. 22 Ouess. n. Hamburg. HECTOR p. 22 Finisterre n. Algiers. HELENA 22 v. La Guaira n. Pto. Cabello. HIMALAYA 23 te Suez. MITRA 22 v. Curagao n. Pta. Cardon. MODJOKERTO 23 te Djeddah. OLDEKERK 23 te Nagoya. ORANJE NASSAU 22 v. Port of Spain n. Barbados. OUWERKERK 22 v. Hongkong n. Singapore. PERNA 22 v. Kandie, 27 te Abadan verw. PRINS WELL. v. ORANJE 22 te Londen. SALATIGA 22 nm. te Colombo. BAARN 22 te R'dam. HELICON 22 te R'dam. PRINS WILLEM II 21 te R'dam. TO WA 22 te R'dam. AARDIJK 22 te Philadelphia. ABBEDIJK 21 te Antw. ADONIS 22 te Paramaribo. AEGIS 22 te Curacao. ALAMAK p. 21 San Tome n. Montevideo. ALPHARD 21 v. Recife n. R. de Jan. ANDIJK 21 v. Havre n. Antw. ANNENKERK 22 ten anker bij Antw. ATTIS p. 21 Flores (Az.) n. London. BALONG 22 te Pt. Swettenham. CALT. THE HAGUE 22 v. Bahr. n. R. Tan. DIEMERDIJK 22 te San Francisco. DUIVENDRECHT 22 te Hamb. DUIVENDIJK 22 te San Francisco. EEMLAND 22 te Rio de Janeiro. GABONKUST 21 v. Freetown n. Lagos. GRAVELAND 22 v. Rio Grande do Sul n. Itajai. HAARLEM 22 te Ingston. HERA 21 v. Port of Spain n. Pto. Ordaz. HOUTMAN 22 te Mombassa. KALINGA 21 te Hamburg. KOROVINA 21 v. Kopenh. n. Invergordon (i.p.v. n. R'dam). KREBSIA 21 v. Southampton n. Curacao. LARENBERG 22 te Livorno. LINDEKERK 21 v. Bremerh. n. R'dam. MOORDRECHT 21 te Antw. MIJDRECHT 21 v. Amuaybay n. Montev. NIEUW AMSTERDAM 22 te St.-Thomas. ORANJE 22 te Singapore. ORION p. 21 Cyprus n. Rhodes. OSIRIS 22 te Maracaibo. OVERIJSEL 22 te Bremen. PEPERKUST 21 v. Abidjan n. Takoradi. POLYDORUS 22 te Djeddah. PRINS DER NEDERL. p. 21 Azoren n. Trinidad. PYGMALION 21 v. Maracaibo n. Pt. of Sp. SARPEDON 20 v. Jamei n. Nassau (Bah.). SOMMELSDIJK 21 v. Norfolk n. N. York. STAD SCHIEDAM 21 ten anker Piombino. STRAAT COOK 22 te Pt. Elisabeth. STRAAT SOENDA 21 v. Recife n. Kaapst. TIBIA 21 v. Curacao n. Cristobal. TJILUWAH 22 te Tj. Priok. TJITJALENGKA 22 te Hongkong. GARIADNE 23 te Rotterdam. BOSCHKERK 23 te Rotterdam. HELICON 22 v. R'dam n. A'dam. LIMBURG 22 te Rotterdam. LINDEKERK 22 te Rotterdam. ALIOTH 22 v. Ilheos n. Las Palmas. ALKAID 23 te Pto Alegre. ANGOLAKUST p. 22 Ouessant n. R'dam. AMELAND 23 te Piraeus. ARKELDIJK 23 te Mobile. AVERDIJK 22 v. Bremen n. Rotterdam. BINTANG 22 v. Suez n. Djeddah. BLOEMFONTEIN 22 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. BOISSEVAIN 22 v. Hongkong n. Moji. BONITA 22 op Missisippi-rivier in aanva ring met motorschip. CALTEX UTRECHT 23 v. Suez n. Bahrein. CONGOKUST 22 v. Dakar n. Freetown. COTTICA 22 v. St. Lucia n. Dominica. DAPHNIS 22 v. Curacao n. Miragoane. EEMDIJK 23 te Havana. GAASTERKERK 22 v. Las Palmas n. Kaap stad. GROOTE KERK 23 te Durban. HELDER 22 v. Pto Limon n, Guatanamo. HYDRA 22 te Pto Palmas. iSIS 23 te Georgetown. IVOORKUST 22 v. Las Palmas n. Kaapstad. JAGERSFONTEIN 23 te Bremen. JAPARA KRL 22 v. Napels v. Genua. JOH. VAN OLDENB. 23 te Aden. KATELYSIA 22 v. Liverpool n. Avonmouth. KELLETIA 22 te Pta Cardon. KOPIONELLA 23 te Djibouti. LAAGKERK 22 te Colombo. LANGKOEAS 23 ten anker Damman. LEOPOLDSKERK 23 v. Khorramshar n. Abadan. LOUIS LANTZ p. 22 Dungenes n. Las Pal mas. PRINS J. W. FRISO 23 v. Antw. n. A'dam. MAASLLOYD 23 te Port Said. MALEA 23 te Mena al Ahmadi. MELISKERK 23 v. Suez n. Port Said. MERWEDE p. 22 Las Palmas n. Dakar. NAESS COMMANDER 23 te Suez. NESTOR 22 v. Guanta n. Cumana. OMALA 22 v. Curacao n. Bahia. OMMENKERK 24 te Sjanghai verw. PAPENDRECHT 23 Santiago de Cuba. PARKHAVEN 22 Bonavista n. Rio de Jan. PRINS WILLEM 5, 22 v. Bergen n. Lissabon. RUYS 22 v. B. Aires n. Santos. SARANGAN 23 te Longvieuw. SCHELPWIJK 22 v. Zarate n. Curacao. STAD ALKMAAR 22 v. Melila n. R'dam. STAD BREDA 22 v. Kirkeness n. A'dam. STRAAT JOHROE 22 v. Lor Marques n. Kaapstad. STRAAT LOMBOK 22 v. Portt Elizabeth n. Fremantle. TARAKAN 23 te Liverpool. TARIA 23 te Calcutta. TJIMENTENG 23 te Kobe. TRAJANUS 23 te Kingston. WILLEM RUYS p. 22 Ouessant n. Sout hampton. WILLEMSTAD 23 te Paramaribo. WESTLAND 22 v. Montevideo n. Las Pal mas. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië: Orontes 30 jan., Brazilië: Argentina Star 28 jan., Canada: Seven Seas 30 jan., Chili: via New York 30 jan., Indonesië: Willem Ruys 28 jan., Ned. Antillen: Sibajak 30 jan., Nieuw- Zeeland: Sibajak 30 jan., via Engeland 1 februari, Suriname: Oranjestad 29 jan., Brits-Oost-Afrika: Afrika 30 jan. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van - postpaketten geven de postkantoren. VRIJDAG Gram. 21.00 Schots ork. 22.45 Gevar. HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 progr. 23.15 Recital. Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 V. d. vrouw. 9.35 ENGELAND, BBC Light progr., 1500 Waterst. VPRO: 10.00 Caus. VARA: 10.20 en 247 m: 13.00 Lichte muz. 14.00 Lichte Gram. 10.30 V. d. zieken. 11.15 Kamer- muz. 16.00 Mil. ork. en soliste. 16.45 Ork. koor. 11.30 Gram. AVRO: 12.30 Land- en conc. 19.00 Lichte muz. 20.30 Nws. en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose, gevar. liederen. 21.00 Gevar. progr. 22.15 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. Gevar. muz. 23.55 Lichte muz. en gram. 13.25 Metropole-ork. 14.00 Ka merkoor en het Radiophilharm. ork. 15.00 NDR/WDR, 309 m: 12.00 Lichte muz. Gevar. progr. 15.50 Rallye v. Monte Car- 13.15 Operettemuz. 16.00 Volksliederen, lo. VARA: 16.00 Orgel en zang. 16.30 Mu- 17.40 Lichte muz. 20.00 Gevar. muz. 0.10 zikale caus. 17.40 Gram. 18.15 Aet. 18.20 Lichte muz. 1.15-4.30 Gevar. muz. Lichte muz. 18.50 Caus. 19.10 Meisjes koor. VPRO: 19.30 Gesprek. 19.45 VPRO- FRANKRIJK, Nationaal progr., 247 m; nws. 20.00 Nws. 20.05 Caus. 20.20 Caus. 12.00 Ork. conc. 14.00 Gram. 20.15 La 20.30 Regeringsuitz. 20.40 Instrumentaal Bohème, opera, kwint. VARA: 21.00 Pol. cabaret. 2130 Etherforum. 22.10 Lichte muz. 22.25 Bui- BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12.34 tenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Causerieën. Gram. 13.11 Gram. 15.45 Gram. 16.02 VARA: 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. Gram. 17.10 Zang en piano. 18.00 Zang. 18.20 Zang. 18.30 V. d. sold. 19.40 Gram. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 20.00 Ork. conc. 21.45 Gram. 22.15 Jazz- Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en muz. 22.45 Gram. lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 484 m: 12.00 Gram. 13.10 Ork. conc. 8 50 V. d. vrouw. 10.05 Gram. 10.30 Franse 14.00, 15.30 en 16.05 Gram. 17.10 Gram. muz 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 12.00 20.30 Kamermuz. 22.10 Discographie. 22.35 Middagklok-noodklok. 12.03 Gram. 12.10 Chansons. Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Nederl. liedjes. 12.55 Zonnewijzer. DUITSE TELEVIS1EPROGR. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lichte muz. 17.00 V. d. kind. 17.20 V. d. jeugd. 17.40- 13.45 V. d. vrouw. 14.25 Lichte muz. 15.30 18.00 V. d. vrouw. 20.00 Journ. 20.15 Metropole-ork. en solist. 16.00 V. d. zie- Weerber. 20.20 Filmprogr. 21.10 Inter- ken. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. view. 2135 Vraag- en antwoordspel. 17.45 Lichte muz. 18.05 Ritm. muz. 18.30 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunstbezit. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 19.00 Le temps et les oeuvres. 19.30 Regeringsuitz. 19.25 V.V.D., caus. 19.35 Feuill. 20.40 Gevar. muz. 22.00 Film Gram. 20.05 Lichte muz. 20.30 Act. 20.45 Daarna: Wereldnws. De gewone man. 20.50 SUS-uitz. 22.00 Gram. 22.10 Pol. forum. 22.40 Gram. 22.50 VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. Caus. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Jazzmuz. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 Nws. 20.00 Schipper naast Mathilde. 20.40 Doeumen- ENGELAND, BBC Home Service, 330 taire film. 21.00 Nieuwe films. 21.30 Voor in: 13.00 Ork. conc. 14.10 Ork. conc. 20.00 dracht 31.45 Rebus. 22.15 Nws. en journ.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 9