Engeland zeewater Het kan uit energie winnen thans mogelijk om temperaturen op te wekken van vijf miljoen graden Weer mutaties in Russische leiding op komst? Reeds wijzigingen bij de lagere regionen Drie jonge kinderen door gasverstikking om het leven gekomen KU KLUX KLAN WORDT ONTRONDEN Vijl van tafelmes gemaakt Drie gevangenen uit het „Lloyd-hotel" ontsnapt is Nog ver van toepassing voor practische doeleinden 11 Twee fietsers geslipt en onder auto's gedood In VENEZUELA „Roer-expres" ontspoord De rechter en zijn beul Ontspanning van arbeidsmarkt EXPERIMENT GELUKT mm Vader zou in dronkenschap de kraan hebben opengezet Goede bekenden van A 'damse politie is rust nog niet hersteld Nieuw feuilleton Het weer In Frankrijk één miljoen graden DREIGEND ARTIKEL IN „PRAVDA" DRAMA TE AMSTERDAM Ook ontslag bij Nedalo in Hengelo Meisje gestorven na benzine-injectie Fatale vergissing in Duitse kliniek ee MORRIS 'êeforei/ouSvi// Duffel monty-coats 59.50 Minder vorst Onbestendig weer Het weer in Europa ZATERDAG 25 JANUARI 1958 6 81ste JAARGANG Nó. 29818 Perón als „gast" van de Dominicaanse ambassade Geen persoonlijke ongelukken Sociaal commentaar BESTELAUTO WAS WEG BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 1 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Engeland zal elektriciteit kunnen winnen uit zeewater. Experimenteel is het reeds gelukt, met een machine welke de vorm heeft van een dikke ring, drie meter in doorsnee. De machine werkt" op waterstof welke uit zeewater gewonnen is, en met krachtige elektrische ontladingen. De machine heelt de geleerden van het Engelse atoom-instituut Harwell in staat gesteld tem peraturen van vijf miljoen graden Celsius op te wekken. Dat is meer dan de temperatuur aan de oppervlakte van welke ster dan ook, zeggen de En gelse geleerden, en het betekent de eerste stap op de weg naar „geleide kernfusie. Met de via deze machine lopende omweg is men geraakt tot het »temmen" van de energie in de waterstofbom. Binnen een jaar hoopt men temperaturen te kunnen opwekken, die veel hoger zijn dan die in het bin nenste van" de zon, zo'n 300.000.000 graden Celsius. Ook dan is men evenwel nog jaren van praktische toepassing af. m Twee deelnemers aan het onderzoek: met ZET A (Zero Energy Thermo-nu- clear Assembly). Links dr. R. S. Pease, en rechts R. Canuthers. Franse geleerden hebben medege deeld dat zij er in geslaagd zijn tempe raturen van ongeveer een miljoen gra den Celsius op te wekken bij proef nemingen met beheerste warmte-kern- fusie. In het orgaan van de communistische partij van de Sovjet-Unie, de „Prav da", is gisteren een hoofdartikel ver schenen, dat duidt op nieuwe spannin gen in de hogere regionen van de Sov jet-hiërarchie. „De partij eheft zich tot taak gesteld", aldus het hoofdartikel in de „Pravda", „om al degenen, die geïnfecteerd zijn door het conservatis me, die gevangen zitten in oude concep ties, die de nieuwe omstandigheden en Water waar waterstof uit gewon nen wordt is dus de basis van een totaal nieuw procédé, dat in eerste in stantie kernenergie oplevert en in de toekomst goedkope electrische energie. „Zeta" heet de machine, die in Har well gebouwd is. Engelse en Ameri kaanse geleerden hebben er negen jaar lang aan gewerkt en op gestudeerd. De naam is een afkorting van „Zero Ener gy thermonuclear apparatus". Het is, leggen de geleerden, een simpele zaak. De „Zeta" is op dit ogenblik niets meer dan een experimenteel appa raat. Men zal de temperatuur moeten opvoeren tot 10b miljoen graden Cel sius en voor dat mogelijk is dient men de beschikking te hebben over thans nog niet ontdekte metaal-allia- sas welke deze temperatuur vardra- ger kunnen. Ook zijn er reactors no dig OTO de enorme electrische energie te leveren, welke thans de ,,Zeta" in werking brengt. En dat kan een kwes- tie van vele jaren worden. Ter demonstratie brachten de man nen van Harwell zwaar water (deute rium) in de binnenste ronde opening van de „Zeta". Krachtige elektrische im; pulsen, ais een constante bliksem, den daarna door het midden va machine gestuurd. Onder de druk van de „ingeblikte bliksem", zoals de ex- plicator vertelde, bij elke „bliksem slag" dus, doet de onder druk van hitte en energie voortgebrachte kernreactie in het midden van de „zeta" drie mil joen neutronen ontstaan. Er is dus een Waterstof-reactie opgewekt, zoals in een Waterstofbom echter met het be langrijke verschil dat de explosie uit blijft. Daarin ligt het „temmen" van de waterstofbom besloten. Geleerden in Harwell zijn van mening, dat 22 liter zeewater één gram deute- rium-brandstof op zal leveren en dat dat ene gram evenredig zal zijn aan 18 ton steenkool in de tegenwoordige eiectriciteits-centrales. Op de rijksweg tussen Enschede en Oldenzaal is vrijdagmiddag de 17-jarige scholier K. Lurvink uit Enschede ten gevolge van de gladheid van de weg geslipt en vermoedelijk onder het rech ter achterwiel van een hem achterop komende autobus terecht gekomen. De jongeman is vrijwel op slag gedood. Ofschoon zich langs de rijksweg fietspaden bevinden, fietste de veron gelukte scholier samen met twee me descholieren op de rijksweg, omdat de fietspaden door de hevige sneeuw val onberijdbaar waren geworden. Voorts is vrijdag op de weg Exloër- Hond-Valthermond de 64-jarige" J. Baas uit Valthermond met zijn fiets ge slipt en terecht gekomen onder de ach terwielen van een juist passeren de zandauto van de gemeente Odoorn. Be heer B. is ter plaatse overleden. Dit is Torus MK III het prototype van de ZETA. Vrijdagmorgen heeft de 26-jarige mevr. T. Ahrens in haar woning aan de Kattenburgertussenstraat op de Eilan den te Amsterdam haar drie jonge kin deren levenloos in hun slaapkamertje gevonden. Zij waren door gasver stikking om het leven gekomen. De politie koestert ernstige verdenking te gen de vader, een 30-jarige glazenwas ser, dat hij in niet meer geheel nuch tere toestand de gaskraan zou hebben opengezet. Hij is in zijn woning ge arresteerd en naar het politiebureau Kattenburg overgebracht. De slachtoffertjes zijn de tweeling Robbie en Marian van 2V2 jaar en de 6-jarige Hansje. De stoffelijke over schotten zijn naar het Wilhelminagast- huis gebracht. Het parket heeft in de woning een on derzoek ingesteld. Hoewel de politie vrijdag nog geen officiële verklaring kon verstrekken over het gebeurde, staan volgens haar de volgende feiten vast. Donderdag- De Ku Klux Klan in de Verenigde Staten zal ontbonden worden, aldus heeft William Hendrix. de leider van de beweging („keizerlijke vader" gehetenj volgens A.F.P., Reuter er U.P. in Dunedin (Californië) meeffe- deeld. Dendrix verklaarde, dat enige afdelingen van de Ku Klux Klan zich i^hter opnieuw zullen organiseren onder de naam Rationale Christelijke p frk". Alle leden van de beweging hebben opdracht gekregen documenten dn* kledingstukken te vernietigen, aldus Hendrix, die hieraan toevoegde dt er te veel groepen in de beweging met elkander overhoop hebben ge iden. Bij zei dat het incident te Lumberton, waarbij Indianen een bijeenkomst van de Ku Klux Klan verstoorden, veroorzaakt is door elkaar bestrijdende Stoepen van de beweging. De Ku Klux Klan, een geheime organisatie, is ir. 1865, na het einde r-n de Amerikaanse burgeroorlog, opgericht. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling van de oprichters de geëmancipeerde negers te terroriseren. In 1915 ktvam de beweging tot nieuw leven. Tijdens de beide wereldoorlogen moeide zij als extreem nationalistische organisatie, die zich keerde tegen de negers, de Joden en de rooms-katholieken. Indertijd waren meer dan e miljoen mensen lid van de Ku Klux Klan. Het waarschuwingsteken van de beweging was een brandend kruis. avond waren de glazenwasser en zijn vrouw op verjaarsvisite bij de overbu ren, waarvan de vrouw jarig was. De glazenwasser zou daar toen zoveel sterke drank hebben gebruikt, dat zijn vrouw daarover een paar woorden heeft laten vallen. Kwaad geworder. verliet hij het gezelschap en ging naar huis. Later keerde hij echter terug en zou toen heb- be gezegd dat hij de gaskraan had opengezet. De buurman is op deze me dedeling tezamen met de vrouw van de glazenwasser naar diens huis gegaan, maar daar was alles rustig. De kinde ren lagen in hun bedjes te slapen, en beiden keerden naar het verjaarsfeestje terug. Na afloop hiervan is de moeder b\j de overburen blijven slapen omdat zij niet van zins was met haar dronken man naar huis terug te keren. De gla zenwasser ging wel naar zijn woning. De vrouw keerde vrijdagochtend tegen half acht naar haar woning terug waar z'j de verschikkelijke ontdekking deed. Zij geraakte geheel overstuur. Toen de recherche kwam om de man aan te houden lag hjj nog zijn roes uit te slapen. Bij het eerste verhoor kree de politie nog geen helder beeld van de daad en haar motieven. Tn de loop van de avond heeft de re cherche de glazenwasser opnieuw ver hoord. Ook toen zei de mar. zich niets te kunnen herinneren van het open draaien van een gaskraan. Dit hield hij ook vol, nadat hem was medegedeeld, welk een verschrikkelijk lot zijn drie kinderen had getroffen. Deze medede ling liet de man, die volgens de politie als een bruut bekend staat, niet onbe roerd. Zijn vrouw is tijdelijk in een andere omgeving onder dak gebracht, waar zij wat op verhaal kan komen. Van de directie van Nedalo n.v. te Hengelo (elektrische verwarmingsappa raten en machinefabriek) vernamen wij dat in verband met een algehele reor ganisatie van het bedrijf, welke de n.v. ten goede komt, aan een aantal werk nemers ontslag zal moeten worden aan gezegd. (Van een verslaggever) Door een uiterst brutaal en snel op treden zijn gisteravond omstreeks ne gen uur drie gevangenen ontsnapt uit het Huis van Bewaring Hl (het Lloyd Hotel) in Amsterdam. Het zijn de 29-jarige W. den D., die juist ver oordeeld was tot 214 jaar gevangenis straf wegens een inbraak van 58.000 bij een juwelier in de .eidsestraat, de 28-jarige A. de J. en de 27-jarige C. H. De beide laatstgenoemden zaten in voor arrest. H. werd onlangs gegrepen we gens diefstal van een party industrie diamant. Alle drie zijn zij goede beken de: vap de, Amsterdam.H- politie. Er was dan ook bij de recherche, zo ver namen wü, weinig twüfel dat de drie vluchtelingen zouden worden achter haald. De ontsnapping heeft zich, volgens de voorlopige reconstructie, als volgt toegedragen. Op de tweede verdieping van het Huis van Bewaring Hl aan de Oosteiyke Handelskade bevinden zich twee grote zalen welke resp. voor dag verblijf en voor slaapzaal worden ge bruikt. 's Avonds was een deel van de gedetineerden en gevangenen in het dagverblijf, dat door ijzeren hekken gescheiden is van de slaapzaal. In het dagverblijf bevindt zich met een „dode hoek", een scheidsmuur met een raam zonder tralies. Ongemerkt hebben de drie ontsnapten het ruit ingedrukt en zyn in de, op dat moment onbewaakte, slaapzaal gel omen. Zij hadden een ta felmes bewerkt tot vijl. Dit heeft hun niet zoveel moeite gekost, want alle drie zijn zij van beroep metaalbewer ker. In de slaapzaal hebben zij in een Een vijftienjarig Westduits meisje, dat in een chirurgische kliniek van München wegens een acute blinde darmontsteking zou worden geopereerd, kreeg bp vergissing een injectie met benzine, in plaats van met een verdo vingsmiddel. Dit had ondanks krachtig ingrijpen van de chirurg, nadat de ver gissing bekend was geworden, binnen enkele minuten haar dood tengevolge. By het gerechtelpk onderzoek Is ge bleken dat de noodlottige vulling van de injectiespuit afkomstig was uit een fles met een etiket dat de naam droeg van een verdovend middel, doch waar in zich benzine bevond. Men had ver geten, bij het vullen van de fles met benzine, een ander etiket aan te brengen. De schuldige zal wegens „nalatigheid, die de dood tengevolge had", worden vervolgd. buitengewoon snel tempo een raam aan de achterzijde van het gebouw in gedrukt en de ijzeren tralies ingevuld en verbogen. De afdaling naar de be gane grond was, zo blijkt uit het on derzoek, niet moeilijk. De drie vluchte lingen gebruikten het scherm van ijze ren tralies, dat zich voor alle ramen bevindt, als trap. Zij kwamen snel be neden en namen de vlucht over het uitgestrekte rangeerterrein van de spoorwegen, dat zich achter het Huis van Bewaring uitstrekt. Bij de controle van de gevangenen op het tijdstip dat zp zich naar bed zouden begeven, werd de ontsnapping geconstateerd. Onmiddellijk werd alarm geslagen. De Amsterdamse poli tie werd gewaarschuwd en begon on middellijk een uitgebreid onderzoek. Hoewel men veronderstelt dat de vluchtelingen in hun woonplaats Am sterdam zullen onderduiken is over het gehele land een onderzoek gaande. Het Fuis van Bewaring III is een voormalig hotel voor emigranten van de Kon. Hollandse Lloyd. Het werd ge durende de bezetting ingericht tot Huis van Bewaring. In Venezuela is het nog niet helemaal rustig. Een Amerikaanse zakenman, die gisteren uit Caracas in de Verenig de Staten is teruggekeerd, heeft in New Vork aan Beuter zelfs meege deeld, dat er na de val van dictator Jimenez al méér gevochten is dan daar vóór. A.F.P. meldt uit Caracas, dat de nieuwe regeringsjunta op aandrang van burgerpolitici heeft besloten twee van haar militaire leden uit te stoten, na melijk kolonel Roberto Casanova en ko lonel Abel Bomero Viiate. United Press meldt, dat ex-president Perón van Argentinië als „gast" ver blijft in de ambassade van de Domini caanse republiek te Caracas. Een commentator van radio Moskou zei gisteren volgens A.F.P., dat de mi litaire junta, die in Venezuela aan de macht is gekomen, „al haar best doet om de volksbeweging te verzwakken en de democratische veranderingen tot een minimum te beperken". Uit La Paz wordt gemeld, dat een sa menzwering tegen de Boliviaanse pre sident is ontdekt. In Peru is een kolo nel gearresteerd, die ervan wordt ver dacht, dat hij de regering ten val wilde brengen. m tiet regiem van president-dictator Peréz Jiminez van Venezuela is omvergewor pen. Na de geslaagde opstand werd deze foto gemaakt van een groepje juichen de, toeterende en vlag-zwaaiende patriotten in een van de straten van Caracas. de nieuwe situatie niet zien en koppig blijven vasthouden aan oude vormen en werkmethoden, te bestrijden en te ver volgen" Tito dusver zijn „zuiveringen" in de leiding van partij en staat ge woonlijk ingeleid door soortgeiyke hoofdartikelen in de „Pravda". Meestal werd dan op dreigende toon de een of andere afwijking vai de juiste partplijn aan de kaak gesteld. De „Pravda" leidde in het verleden op die manier o.a. de val van Malenkov, Ka- ganovi'tsj, Molotov en Sjepilov in. De „Pravda" brengt in zijn hoofdartikel van gisteren het lot van deze vier overigens nog eens in herinnering. Radio-Moskou meldde gisteravond, dat de voornaamste Sovjet-leiders, o.a. Khroesjtsjev, Boelganin, Vorosjilov en Mikojan, de dertiende conferentie van de communistische partij van de stad Moskou hebben bijgewoond. Khroesj tsjev, die juist was teruggekeerd van een bezoek aan Minsk in Wit-Rusland, hield een rede. Radio-Moskou meldde wel, dat Khroesjtsjev luide werd toe gejuicht, maar niet, wat hij gezegd heeft. De laatste tijd wordt voortdurend mel ding gemaakt van mutaties in de lei ding van de communistische partijen in de afzonderlijke republieken. Ook de ze mutaties dragen doorgaans het ka rakter van een positie kiezen voor be- langrijke veranderingen. De communis tische partij in de stad Moskou, waar Khroesjtsjev zijn rede hield, heeft vo rige maand een nieuwe secretaris ge kregen. Het is Vladimir I. Ustinov, die als zodanig Jekaterina Foertseva op volgde. Foertseva werd toen, althans volgens de Izvestia, geheel vrijgemaakt voor haar functies in het secretariaat van de communistische partij van de Sovjet-Unie. Sindsdien zijn ook wij zigingen aangebracht in de partijlei ding van de Oekraïne, Oezbekistan, de stad Gorki en Azerbeidsjan. De uit Hoek van Holland om 6.37 uur vertrokken Roer-expres is op weg naar Keulen vanochtend om ongeveer kwart voor negen bij Westervoort ontspoord. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. De helft van de trein staat buiten de rails. Het schijnt dat de rails door de vorst ontzet waren. Het spoor is over tweehonderd meter versperd. Het ongeluk gebeurde tussen de stations Duiven en Westervoort. Ons nieuwe feuilleton, waarvan U vandaag de eerste afleve ring in ons blad aantreft, is niet zo maar een spannende ver telling en nog minder een goed koop detective-verhaal. Het is een op hoog peil staande, literair vol komen verantwoorde, uw scherp zinnigheid prikkelende, roman, waarin politiemensen en misdadi gers als boeiende tegenspelers van elkaar optreden. Hoofdfiguur van het boek is de bijna gepensioneerde, ongeneeslijk zieke commissaris van de Bernse recherche Baerlach, die sedert veertig jaar tracht een groot mis dadiger buiten gevecht te stellen, en nu, op het einde van zijn loop baan, daarin op een totaal onver wachte wijze slaagt. De rechter en zijn beul is de titel van het verhaal en Friedrich Dürrenmatt, die een Europese be kendheid heeft als toneelauteur, is de schrijver ervan. Hij munt uit in situatiebeschrijving en in het tekenen van de karakters, niet door psychologische ontleding, maar door boeiend weergegeven dialogen. (Van onze bijzonder medewerker) Dezer dagen vroegen we aan een groep werknemers, afkomstig uit verschillende plaatsen en werk zaam in diverse ondernemingen, of en hoe er bij hen werd gesproken over de toenemende werkloosheid. Voor wat het eerste gedeelte van de vraag be treft, kwam er een spontaan: „Nou en of." De onrustwekkende berichten van de laatste weken blijken meer dan on rust, zelfs een zekere mate van angst te hebben gewekt. Het spreekt vanzelf dat het op de eerste plaats de ouderen zijn die door schrik worden bevangen. Maar dat ook de jongeren langzamer hand beginnen te beseffen wat werk loosheid betekent, begrijpen wij even eens. Zoals gewoonlpk zoekt men bp be- zondere gebeurtenissen naar een oor zaak. Dit is .op zich een gezond ver schijnsel. want alvorens een storing van welke aard dan ook te kunnen opheffen. dient men te weten waaraan deze sto ring te wijten is. Bij het verschijnsel werkloosheid kan men maar zelden van één oor zaak spreken. Over het alge meen wpst men echter vooral de be stedingsbeperking aan als oorzaak van de huidige situatie. Indien men daaruit zou kunnen afleiden dat dus de op lossing van de moeilijkheid zou zijn gelegen in het beëindigen van de be stedingsbeperking, vergist men zich schromelijk. Naast de bestedingsbe perking immers hebben we met twee andere verschijnselen te doen, namelijk de kapitaalschaarste en de dalende ten dens van de wereldconjunctuur. Overigens dient men het vraagstuk van de bestedingen met onderscheid te bezien. Als geheel besteedde het Neder landse volk te veel. Er was een soort besmettelijke ziekte uitgebroken, welke „overbesteding" heette en waaraan zo wel de leiders van het industriële leven als de overheid en de consumenten leden. Wanneer men nu zegt: laat het rijk weer wegen gaan aanleggen, brug gen gaan bouwen, de gebouwen die reeds langer op het program stonden nü gaan aanbesteden, dan kan er wel iswaar in die sectoren en in de daarvan afhankelijke aanvoerbedrijven ruimer werkgelegenheid ontstaan, maar daar tegenover blijft levensgroot het vraag stuk van de kapitaalschaarste en de overbesteding in de consumptieve sec tor bestaan. Wie meent de oplossing in de zak te hebben door te zeggen: overheid gooi de remmen maar los, is er naar onze mening glad naast. De reacties die wij op verschillende plaatsen uit de arbeiderswereld verna men zijn hoogst merkwaardig. Ten tijde van een overspannen arbeidsmarkt doet zich in enigerlei vorm steeds het ver schijnsel voor dat wij uit de tijd van goederenschaarste zozeer kennen. Ieder van ons heeft zich in de honger winter wel „bezondigd" aar. zwarte in kopen. Zo nodig betaalden we voor een pond suiker 120.-. voor een pond boter 75.- enz. Dit bracht toen de noodzaak met zich om als het maar even kon ook zelf iets zwart te verdienen. Er moest toch geld zijn voor die dure aan kopen. Wanneer zulk een verschijnsel zich in een meer geordende samenle- (Vervolg op g' 6) Vannacht is op de Zeedijk een bestel auto van enkele dagbladen, waarin zich 14.000 ochtendbladen bevonden die be stemd waren voor het gebied van de Veluwezoom, gestolen. De auto is later door de politie in Am sterdam achterhaald en teruggegeven. Er zijn nieuwe exemplaren gedrukt, die de abonnees aanzienlijk later dan gewoonlpk in handen hebben gekregen. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Meer bewolking maar droog weer. Vannacht lichte vorst. Morgen tem peraturen oplopend tot even boven het vriespunt. Overwegelid matige wind tussen zuid en zuidoost. Zondag: Zon: 8.30-17.16. Maan: 10.39 Maandag: Zon; 8.29-17.18. Maan: 11.03-0.40. (Van onze weerkundige medewerker) Een hogedrukgebied heeft zich over de Alpen naar Duitsland uitgebreid maar een nieuwe actieve depressie trekt naar Engeland en brengt een hoeveelheid zachte lucht in beweging die morgen tot boven Nederland kan doordringen. Vooral in het zuidweste- lpke deel van ons land is daarbp dooi en regen of sneeuw te verwachten maar elders in Nederland zal naar alle waar- schpnlpkheid de kou en de sneeuw zich nog weten te handhaven. De zuidelijke wind gaat in kracht toenemen zodat het weer morger minder aangenaam zal zpn dan vandaag. Op iets lange re termpn bezien is de toestand zeer onzeker. temp. neersl. Station Weer heden af gel. 7 uur 24 uur Helsinki geheel bew. -5 8 Stockholm zwaar bew. -5 1 Oslo geheel bew. -5 1 Kopenhagen onbewolkt -6 1 Londen half bew. 2 0 Amsterdam onbewolkt -7 0.1 Brussel onbewolkt -4 0.2 Luxemburg mist -7 5 Parijs onbewolkt -2 0 Nice onbewolkt 3 0 Berlijn onbewolkt -0 0 Frankfurt onbewolkt -7 0 München geheel bew. -3 0.1 Zürich zwaar bew. -15 0 Genève geheel bew. -4 0 Locarno onbewolkt -8 0 Wenen sneeuw -1 0 Innsbruck mist -17 0 Home onbewolkt 5 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1