Kansen op het houden van topconf e rentie zeer vergroot tussen Oost en West dringend noodzakelijk IMRE NAGY nog steeds in Roemenië Neem Nw-Guinea op in het Britse Gemenebest Aftreden geëist van de centrale regering in Djakarta Kamerjas vat vlam Romantiek en vaart in de sneeuw VERKLARING VOOR AMERIKAANSE TELEVISIE Eisenhower eist alleen nog tevoren een akkoord over de agenda Aantal Viscounts aan de grond Als onderdeel van een te vormen Melanesische federatie Ultimatum van Poolse arbeiders verworpen Super-S poetnik binnenkort de ruimte in? OP BTIEENKOMST IN PADANG Vooraanstaande Indonesiërs souden anders genoodzaakt zijn nieuwe regering te vormen Schermutselingen in Aden Lancering van Amerikaanse kunstmaan weer uitgesteld Generaal Mosje Daian treedt af Schoonzoon redt uit Canada terug gekeerd echtpaar het leven Jiet weer Üegedues, Rakosi en Gerö in Rusland AUSTRALISCHE SUGGESTIE: Met de Koningin uit sleeën Bejaarde dame ernstig gewond Doortastend optreden Auto geslipt, over de kop geslagen en te water geraakt Drie inzittenden weten zich te redden Aee MORRIS '(leforepouóvp/ Falcon Wollen Tweedjassen Plaatselijk mist Het weer in Europa MAANDAG 27 JANUARI 1958 o 81ste JAARGANG No. 2981 K.L.M.-vliegtuigen niet door maatregel getroffen 'i*Y ViwP* I 'lp y/ A v- Jj*>* s „Technische fouten" Staatsloterij Door elektrisch kacheltje BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURA ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Khroesjtsjev: Gesprek James Hagerty, de officiële woord- roerder van president Eisenhower, heeft gisteravond in een interview voor de Amerikaanse televisie een verklaring afgelegd, die naar het algemeen gevoe len in Westerse diplomatieke kringen de mogelijkheid, dat er een topconfe rentie zal worden gehouden, sterk heeft vergroot, aldus melden de persbureaus U.P., Reuter en A.F.P. Hagerty gaf na melijk te kennen, dat de Amerikaan se president bereid is tot een topcon ferentie, zodra over de inhoud van de agenda een akkoord is bereikt. Deze verklaring wordt als een verzachting van het Amerikaanse standpunt beoor deeld. De eerste reactie in Washington was dat de Amerikaanse regering waar schijnlijk een voorstel voor het beleggen van een topconferentie heeft gedaan, of dat althans spoedig zal doen. De Ame rikaanse ambassadeur in Moskou, Lle wellyn Thompson, is gisteravond in Washington gearriveerd. Het is niet ze ker, of Thompson Eisenhower zal ont moeten, wel staat vast, dat hij een ge sprek met de minister van buitenland se zaken, Dulles, zal hebben, zodra de ze uit Ankara is teruggekeerd. Hager ty verklaarde in het interview, dat Thompson voor zijn vertrek naar Was hington een ontmoeting met de Russi sche leiders heeft gehad. De Russische partijsecretaris, Nikita Khroesjtsjev heeft zaterdag in een vrijgegeven rede on een landbouwcongres in Minsk ver klaard, dat een conferentie van rege ringsleiders ,,zeer dringend noodzakelijk is". De volgende vraagstukken zijn rijp voor bespreking, meende hij: het ver bieden van kernproeven, de beëindi ging van de koude oorlog en de pro- pagandastrijd, de vermindering van de buitenlandse troepen in Duitsland en andere Europese landen, de instel- ]ing van een zone zonder kernwapens in Mi(j(jen_Éuropa, de toestand in het Midden-Oosten en de internationale economische betrekkingen. De kwes tie van Duitslands hereniging en de volksdemocratieën wil de Sovjet-Unie echter niet bespreken. Op deze pun ten is het Sovjet-standpunt duidelijk, zei Khroesjtsjev. minimum (Van onze luchtvaartredacteur) De eerste serie vliegtuigen van het type Viscount, die de Britse vliegtuig fabriek Vickers Armstrong indertijd heeft afgeleverd, is dit weekeinde tij delijk uit de dienst genomen, nadat bij een van deze toestellen van de Franse luchtvaartmaatschappij „Air France" scheurtjes en andere corrosie-verschijn- selen in de vleugel waren geconsta teerd. De passagiers van het vliegtuig, dat op het punt stond van Londen naar Parijs te vertrekken, zijn in een Vis count van een ander type overgestapt. Vier en twintig vliegtuigen van drie luchtvaartmaatschappijen de Britse, de Ierse en de Franse zijn getrof fen door de maatregel, die zoals ge bruikelijk is uitgevaardigd op verzoek van de Britse vliegtuigfabriek. Het zijn Viscounts van het type 701. Alle Vis counts van latere series kunnen hun vluchten ongestoord voortzetten, omdat de constructie van hun vleugels inder tijd reeds is gewijzigd. De K.L.M., die negen Viscounts van het type 800 heeft, ondervindt dus geen hinder van de maatregel. Het is de tweede keer dat een aantal Viscounts aan de grond gehouden moet worden. Toen verleden jaar een Vis count verongelukte, waarbij alle 22 in zittenden werden gedood, werd een soortgelijke maatregel afgekondigd, tot het defect metaalmoeheid 'n een bout ontdekt was. Ook de thans ge constateerde scheurtjes worden aan me taalmoeheid geweten. Khroesjtsjev ontkende, p de topconferentie in dat indertijd UBGenève is be- doten 'dat'Duitsland door vrije verkie singen verenigd moest worden. Voor, :ijdens en na de Geneefse conferenti^ lebhen de Sovjet-staatslieden, d iet hoofd staan van een laPd daA£enT meest van de Duitse agressie te heeft gehad, de „Europese veiligheid in de vorm van een plan voor demilita- risatie en neutralisatie van Duitsland geformuleerd. „Met een dergelijke for mulering kunnen we het eens zijn of niet, maar het lijkt me zinloos om met beschuldigingen van onoorechtheid te gaan smijten", meende hij. De Russische partijleider leverde kri tiek op de antwoorden, die de Wes telijke mogendheden op Boelganins brie ven hebben gegeven. Eisenhower en Dulles willen ons ontmoeten, zei hij, om te spreken over de liquidatie van het socialistische stelsel in de Sovjet-Unie en de volksdemocratieën. Zij willen, dat wij het socialisme er aan geven en het kapitalistische stelsel herstellen. Khroesjtsjev verweet de Franse premier. Gaillard, dat hij geloofde, dat verbod van kernwapens, als door de Sovjet-Unie voorgesteld, het oorlogsge vaar zou vergroten. Ook had hij kritiek op Gaillards verwerping van het Poolse plan voor een zone zonder kernwapens in Europa. Premier Macmillan van Groot-Brittan- nië heeft volgens hem zijn aanvankelij ke voorstel voor een niet-aanvalspact, dat de Sovjet-Unie heeft goedgekeurd, moeten loslaten, „ongetwijfeld onder druk van bepaalde kringen". Bonds kanselier Adenauer heeft in zijn ant woord de positie van de Sovjet-Unie ten aanzien van de Duitse kwestie ver draaid. Een topconferentie kan alleen maar slagen, zo verklaarde Khroesj tsjev, als men uitgaat van erkenning van de status quo, d.w.z. het vreedza me naast-elkaar-bestaan van het socia listische en kapitalistische stelsel in de wereld en het beginsel van met- inmenging in de aangelegenheden van andere landen. Verzet tegen de status quo betekent, dat men wil vasthouden aan de politiek van kracht, die tot op beden op een mislukking is uitgelopen. ®®h Woordvoerder van het Hongaarse ïa'.1'sterle van buitenlandse zaken heeft tegenover verslaggevers ver nist,.1^ <lat de vroegere Hongaarse mi- s jn ''"President Iinre Nagy nog steeds Rett m6nië ls" Hii deelde dit volSens j. T hiede afs tegenspraak op be- tpj. ids zou Nagy in een Boedapes- Sevangenis vertoeven. vnPn„Hantwoord °P vragen zei de woord- stTi1' dat de vroegere Hongaarse imisten" Matyas Rakosi, Ernö Ge- Andras Hegedues zich in de r iet"Unie bevinden. De beide vroege- P~,.!0.rz't,ers van de in de opstand op zichte Boedapester centrale arbei- uersraad Sandor Racz en Sandor Bali *0n m handen van de politie om te worden ondervraagd. Zaterdag was het nog volop winter in Nederland. Tallozen hebben dan ook willen profiteren van de winterse ge neugten. Voor de jeugd was het „Kopje" in Bloemendaal hèt centrum van ver maak. Met honderden duwden ze hun sleetjes naaf boven om dan in steeds gezwinder vaart de helling af te duiken en te genieten van de suizende wind langs de oren. De toeschouwers werden op een veilige afstand gehoudenOp het landgoed „Gunterstein" bij Breukelen waren dergelijke voorzorgsmaatregelen tegen de snelheid niet noodzakelijk. Daar herleefde de glorie van het verleden met een ringrijderij voor arresleeën. t j ïj - v; H A i 4 iv v "v Een Australische deskundige in zaken de Stille Zuidzee betreffende, J. R. Kerr, heeft op een vergadering te Canberra de suggestie opgeworpen van de stich ting van een nieuw onderdeel van het Britse Gemenebest - een Melanesi sche federatie dat in de Stille Zuid zee tot stand zou kunnen komen, aldus bericht Reuter. Dit onderdeel van het Britse Gemenebest zou kunnen omvat ten Nederlands en Australisch Nieuw- Guinea en de Britse Solomon-eilanden. Het zou een logisch gevolg zijn van de nauwe banden op economisch, cultureel en defensiegebied tussen de Austrah- sche en de Nederlandse gebiedsdelen. Een dergelijke samenwerking, aldus Kerr, zou de Indonesische eis inzake Nederlands Nieuw-Guinea moeilijk houdbaar maken. Op het gehele eiland Nieuw Guinea zou het Engels de voer taal moeten worden, er zou eenzelfde wetgeving voor beide delen van het eiland moeten worden ingevoerd, zij zouden wat de handel betreft tot Austra lië een gelijke positie moeten innemen en op het stuk van het onderwijs gelijke kansen moeten liebbe.i. Op dezelfde vergadering deed de Australische minister voor gebiedsde len, Hasluck, een aanval op „de dom heid van de dwazen in de Verenigde Naties, die het steeds hebben over streefdata voor de politieke ontwikke ling van Nieuw Guinea". De „Washington Post" doet volgens A.F.P. in een hoofdartikel de suggestie, dat Japan een rol als „verzoener" zou kunnen spelen in het geschil tussen In donesië en Nederland. Het blad herin nert aan de ondertekening van het vre desverdrag tussen Japan en Indonesië en schrjjft: „Wat is het jammer, dat niet een dergelijke geest van aanpas sing heerst tussen Djakarta en Den Haag. Japan kan het defensievraag- stuk in Nieuw-Guinea evenals het In donesische belang daar beoordelen. Nu het de goede betrekkingen met Indone sië heeft hervat, waarom zou het dan niet in aanmerking komen als verzoe ner?" De Poolse communistische autoriteiten hebben het ultimatum voor hogere lo nen van de arbeiders van een fabriek van elektrische apparaten te Wroclaw (Breslau) verworpen. De meerderheid van'de 900 arbeiders had gedreigd, een niet nader genoemde protestactie te on dernemen, als zaterdag hun eisen niet zouden zijn ingewilligd. De overheid liet echter door middel van aanplakbil jetten weten, dat de lonen niet konden worden verhoogd. In de afgelopen tien dagen hebben de betrokken arbeiders minstens tweemaal het werk neergelegd om hun grieven te bespreken. Hoewel hun eis voor een loonsverhoging van twintig procent is verworpen, verwacht men dat de bedrijfsleiding wel aan hun wens voor een beter vervoersstelsel tegemoet zal komen. Een 25-tal kinderen uit Baarn heeft zaterdagmiddag een onvergetelijk uurtje beleefd. Ze waren in het Baarnse bos aan het sleeën, toen een jeep voorbijkwam. Achter in de jeep zat een dame. Aan de jeep was een slee vastgebonden, waarop een meisje volop genoot van de tocht over de besneeuwde paden. De Baarnse kin deren vonden, dat die jeep best wat meer sleeën kon trekken, gooiden hun touwtjes uit naar het eerste sleetje en zo vormde zich een lange sliert. De dame in de jeep was niemand minder dan Koningin Juliana en het meisje op de eerste slee was Prinses Marijke. Met zichtbaar genoegen nam de Koningin alle kleine sledevaarders op sleeptouw en liet de jeep een lange tocht door de domeinen maken. Tijdens een landbouwcongres dat ver leden week woensdag in Minsk, in Wit- Rusland, is gehouden heeft de Russi sche partjj-secretaris, Nikita Khroesjts jev, onder meer verklaard dat de Sov jet-Unie waarschijnlijk een nieuwe aardsatelliet kan en zal lanceren, die tweemaal en meer het gewicht zal heb ben van de tweede Spoetnik, die vol gens de Russen meer dan een halve ton woog. Over de aanleg van raket-bases in de landen van de N.A.T.O., zei Khroesjts jev, dat het Westen niet de raketten voor zulke bases bezat en zich alleen gereed maakte ze in de toekomst te produceren. „Dat betekent, dat er twee of drie jaren voorbij zullen gaan, voor dat zij die lanceerplaatsen van de nodi ge raketten zullen kunnen voorzien", ze' hij. „Rusland bezit zulke raketten heden al en deze kunnen naar elk deel van de aardbol worden gezonden om een hevige slag toe te brengen aan aan vallers, als die zouden proberen een nieuwe oorlog te beginnen", aldus Khroesjtsjev, Verscheidene vooraanstaande Indone sische staatslieden, onder wie voorma lige premiers en ministers van buiten landse zaken, hebben enkele dagen ge leden In Padang op Sumatra een bij eenkomst belegd, waarop het aftreden van de centrale regering in Djakarta is geëist. Indien de eisen niet zouden worden ingewilligd, zo werd op de bij eenkomst besloten, dan zou dj regering in Djakarta worden beschouwd als een „provinciale regering van de Indone sische republiek". Dit meldt United Press. Naar verluidt hebben onder an dere dr. Sjafroeddin Prawiranegara, de gouverneur van de Bank Indonesia, lui tenant Sumoeal, gouverneur Manoppo van Celebes, luitenant-kolonel Barlian, kolonel Loebis en andere opstandige le gerofficieren aan de besprekingen in Padang deelgenomen. Ook leiders van de Masjoemipartij zouden aanwezig zijn geweest, evenals vooraanstaande leden van de Darul Islam, welke bewe ging zich volgens de correspondent in Singapore van „The Opserver" in zijn geheel bij de opstandige legeroffi cieren zou hebben aangesloten. United Press bericht uit Singapore voorts vernomen te hebben dat op de bijeenkomst te Padang is besloten geen regering voor Sumatra of Cele bes op te richten. Mocht de centrale regering echter niet willen aftreden, dan zien de opstandelingen zich genood zaakt een regering voor geheel Indo nesië te vormen. Op de bijeenkomst werden twee personen voorgedragen om in een dergelijke regering als pre mier op te treden: Mohamed Natsir, de leider van de Masjoemi, en dr. Sja froeddin Prawiranegara. De regering zou worden gevormd binnen drie we ken na de terugkeer van Soekarno van zijn buitenlandse reis. Het Indonesische persagentschap An- tara heeft volgens Reuter in een bericht uit Peking gemeld dat de Indonesische minister voor openbare werken heeft meegedeeld, dat de Sovjet-Unie bereid is Indonesië te helpen bij zijn ontwik kelingsplannen. De minister, Pangeran Mohammed Noor, heeft gezegd dat de Sovjet-autoriteiten bij de besprekingen kortgeleden in Moskou, hun goede wil hebben g'toond inzake hulpverlening. Minister Noor is inmiddels in Peking aangekomen voor een ontmoeting met Chinese autoriteiten. Minister Noor heeft volgens Antara gezegd, dat Tsje- choslowakije, dat hij eerder heeft be zocht, verklaard heeft bereid te zijn In- De legatie van Jemen te Cairo heeft gisteravond volgens Reuter verklaard, dat er in het gebied van Aden een grootscheepse anti-Britse „revolutie" is uitgebroken. Een woordvoerder van het Britse ministerie van koloniën heeft echter later op de avond verklaard dat slechts sprake is geweest van een aan val uit een hinderlaag in Zuid-Aden op een Britse afdeling militairen. Deze afdeling stond onder bevel van luitenant-kolonel Coles, de militaire raadgever van de bestuurders van het gebied van Wahidi, een Brits protecto raat. Coles en zijn militairen waren uit Arhoeber, waar zij stamhoofden hadden bezocht, naar Habaan vertrokken, toen zj door een bende werden aangevallen. Een der bendeleden werd hierbij ge dood en drie gewond. Luitenant-kolonel Coles trok vervolgens met zijn afdeling terug op de omgeving van het meer van Moesji. Er werd onmiddellijk een compagnie Bedoeïenen met vliegtuigen te zijner versterking uitgezonden, gevolgd door pantserwagens. Daarop werd het door de ongeregeldheden bezette gebied gezuiverd, terwijl een versterking werd vernietigd. Tonesië te helpen bij zijn ontwikkelings programma's. Tsjechoslowakije kon ma teriaal, dat geschikt is voor Indonesië, verstrekken, zoais installaties voor elek trische centrales en walsen voor de we gen. Minister Noor zei dat Indonesië volledig voordeel zou trekken uit de ge legenheid, die Oosteuropese landen bie den om technische en economische hulp te verlenen. De Indonesische luchtmacht heeft overeenstemmig bereikt over de aan koop van vliegtuigen van de Verenigde Staten, aldus het Indonesische persbu reau P.Ia. Twee leden van een uit drie personen bestaande missie, die voor de aankoop van materiaal voor de Indo nesische luchtmacht en vliegtuigen Ame rika bezochten, zijn in Djakarta terug gekeerd. Er is overeenstemming be reikt over de aankoop van acht Grum man Albatross-vliegtuigen en een zeker aantal andere toestellen. P.Ia bericht dat de mogelijkheid bestaat dat nog meer vliegtuigen zullen worden gekocht, indien c!e begroting van de luchtmacht dit toelaat. De Amerikaanse marine heeft gisteren tengevolge van technische fouten een poging om de eerste Amerikaanse kunst maan te lanceren, moeten uitstellen, zo is volgens Reuter officieel bekendge maakt te Cape Carnaval. Hieraan wordt toegevoegd, dat eerdere pogingen in de loop van de vorige week ook geen door gang hadden kunnen vinden, hoofdzake lijk tengevolge van slechte weersomstan digheden. Het uitstel van gisteren was noodzakelijk voor „de vervanging van enige kleine onderdelen" van de drie trapsraket van het type „Vanguard", die de satelliet in zijn haan moet brengen. Naar Reuter van gewoonlijk welinge lichte zijde te Cape Canaveral, de mari nebasis in Florida, waar de proef wordt genomen, verneemt, was men bj het af tellen van de tjd het tijdstip van lan cering al tot op enkele seconden gena derd, toen men besloot het afschieten uit te stellen. Vorige week was men ver scheidene malen slechts .enige minuten van het moment van lancering verwij derd geweest toen er weer een kink in de kabel kwam. Na afloop van de gLsteren genouden vergadering van de Israëlische minis terraad is officieel meegedeeld, dat ge neraal Mosje Dajan, de chef van de Israëlische generale staf, is afgetre den. Dit bericht A.F.P. Men beweert, dat hij bj de algemene verkiezingen, die in 1959 gehouden zul len worden, een politieke rol wil spe len. Hj zou de leiding op zich willen nemen van een groep jeugdige leden van de arbeiderspartj „Mapai". Tot zjn opvolger is benoemd generaal Haim Laskof, de bevelhebber van de zuideljke zone van Israël. In de 538e Staatsloterij, le klasse is de prijs van ƒ25.000 gevallen op no. 15363. Overdekt met zware brandwonden ls zondagavond mevrouw J. Adams-Mar- querink (55 jaar) opgenomen in het Weesperpleinziekenhuis in Amsterdam. Tijdens het koken in de keuken was zij met haar kamerjas in aanraking geko men met een electrisch straalkacheltje. In een oogwenk stond haar kleding in vlammen. Luid om hulp roepend rende zij naar de huiskamer, waar haar invalide echtgenoot haar zoveel mogelijk hielp. De vrouw had reeds ernstige brandwonden aan armen, benen en lichaam opgelopen. Haar toestand laat zich ernstig aanzien. Een doortastende schoonzoon, de heer B. Berghuis (36 jaar), heeft zondag in Amsterdam het echtpaar Van Soest, juist na zijn terugkeer van een bezoek van tien maanden aan een dochter in Canada, het leven gered. Thuisgekomen na een lange reis in zijn woning aan de Marnixstraat had het echtpaar, resp. 71 en 68 jaren oud. allereerst de kachel aan gemaakt. De schoorsteen was echter ver stopt. Daardoor drong kolendamp de ruimte binnen. De twee. bejaarde mensen geraakten onder bedwelming en reageerden al niet meer toen de schoonzoon en hun doch ter op visite kwamen. De heer Berghuis vertrouwde het niet. toen hij ondanks lang bellen geen gehoor kreeg, en trapte onvervaard de deur in. Hij vond het echtpaar bewusteloos in de huiskamer. De ijlings gealarmeerde G.G.D. bracht de beide bewustelozen met de zuurstofkoffer weer bij kennis. Gelukkig was de bedwel ming van zo lichte aard. dat de oude mensen niet naar het ziekenhuis be hoefden te worden overgebracht. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur geraakte een twee-deurs personen auto, bestuurd door de heer A. Meijer leraar aan de rijkskweekschool te Appinge- dam, te Bovensdijks in de nabijheid van Garrelsweer in het Damsterdiep. De bestuurder en twee inzittenden wis ten zich te redden. De heer Meijer, die op zjn tocht naar Groningen, twee leerlingen van de dag-njverheidsschooi voor de kust- en binnenvaart van het koninklijke onder wijsfonds van de scheepvaart te Delf- zjl in zjn wagen had meegenomen, be merkte kort na het passeren van de brug te Bovendiiks, dat zijn voertuig aan de rechterzjde van de weg in de sneeuw begon te slippen. De kleine wa gen zwenkte naar links, sloeg over de kop en kwam daarna in het Damster- diep terecht. De beide leerlingen wisten zich enkele seconden na het te water rijden, in veiligheid te stellen. Ook de heer Mejer kon zichzelf redden. Het voertuig werd flink beschadigd. Sovjet-Unie Drie leiders van de Bulgaarse communistische partj zijn in Moskou aangekomen voor besprekingen met de Sovjet-leiders. Het zjn premier Joegoi, de minister van handel, Tas- kof, en de eerste secretaris van de Bul gaarse communistische partj, Zjikof. Zij zullen met partijsecretaris Khroesjt sjev en premier Boelganin kwesties van „wederzijds belang" bespreken. (Reuter) Advertent ie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. .48 A' DAM TEL. 717162 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Overwegend droog weer met vooral aanvankelijk op vele plaatsen mist, maar ook verspreide opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen zuid en zuidoost. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 8.28—17.19 Maan: 11.31—1.44 De vorstgrens, die zich zaterdag nog over oost-Engeland en midden-Frankrijk uit strekte, is in beweging gekomen en heeft zondag met regen en een stijging van tem peratuur ons land bereikt. Daarna nam de dooi toe en ontstond boven de nog aanwe zige sneeuw een tamelijk dichte mist. De vorstgrens bevindt zich nu boven West- Duitsland en verandert weinig van plaats. De komende 24 uur blijven we in de zachte lucht met tijdelijk nog mist. Morgen zul len enkele verspreide opklaringen voorko men. temp. neersl. Station Weer heden af gei. 7 uui 24 uur Stockholm geheel bew. -0 0 Oslo geheel bew. -1 0.2 Kopenhagen zwaar bew. 0 0 Londen motregen 9 0 Amsterdam motregen 3 3 Brussel regen 8 5 Luxemburg regen 2 4 Parijs geheel bew. 9 3 Nice geheel bew. 7 0.1 Berlijn onbewolkt -3 0 München half bew. -9 0 Zürich ij zei -1 1 Genève geheel bew. 1 3 Locarno zwaar bew. -1 0 Wenen mist -9 0 Innsbruck mist -14 0 Rome licht bew. -1 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1