Benauwende kinderhoest! Katoen bij Cöte d'Azur Nederlandse speelfilms DAF wijzigt plannen Reactor Centrum Nederland De wereld om ons heen Vanavond Manchester United zal meedoen Jeugdelftal gaat oefenen Oostelijke amateurs tegen militairen Nieuwe maatschappij opgericht Australië neemt grote voorsprong Moeilijkheden in de leiding Mr. dr. L. N. Deckers PAGINA 9 UINSDAG 11 FEBRUARI 1958 Europese voetbnlbeker Vierde testmatch FRIEDR. DURRENMATT Bij apothekers én droqc kregen we te zien aan de hand van modellen, een knappe trucfilm waarbij een toelichting kwam van Donald Dou glas. De heer Dellaert gaf een interes sante en enthousiaste verhandeling over de problemen voor Schiphol in verband met dit toestel. Dan was er nog een uitvoerig filmverslag van het feest van Fie Carelsen, terwijl prof. v. d. Ven sprak over de nieuwe zeer snelle tand- artsenboor. Het belangwekkende van deze verhandeling was dat hij geen en kele poging deed om de zaken mooier voor te stellen dan ze zijn. Tenslotte waren er deze avond nog een fraaie reportage van de Broussac-show in Den Haag en een uitgebreid film verslag van de skikampioenschappen uit Wenen. De rubriek Meridiaan, een maandelijks journaal uit de wereld om ons heen van de AVRO-TV, kon tot nog toe slechts moeizaam tot ontwikkeling komen. Tot men gisterenavond opeens een bijzonder interessante en belangwekkende uit zending wist te bieden. De hoofdzaak was wellicht erg technisch, maar zo boeiend dat ook niet ingewijden gefas cineerd zullen hebben gekeken. Aan ieder onderwerp wérd ruime tijd toe gemeten, alles was goed voorbereid, er was een knappe afwisseling en in elkaar overgaan van life-uitzending en film. De rubriek was nu een televisiegebeur tenis van belang. Dick de Vilder begon met dr. Huub van Doorne zijn nieuwe produkt te bekijken. Door knappe camera- en microfooninstelling zagen we de wagen van binnen en buiten. Kleinigheden zoals b.v. hoe „grote-autoachtig" het toeklappen van de portieren klinkt kwamen tot hun recht. Er was daarop aansluitend een zeer interessant filmpje over de Variomatic. Dit filmpje zal ook op de RAI te zien zijn. Het straalvliegtuig de DC-8, dat over twee jaar ook op Schiphol zal vliegen, Direct na Meridiaan zakte het peil van de uitzending ineen. Lex Braamhorst praatte zijn rubriek „Ziet u er iets in" bij elkaar. Hij maakte een winnares bekend, mej. Joke„Wel, Joke zullen we maar zeggenNeen, meneer Braamhorst, U mag pas Joke zeggen als zij U daar toestemming voor heeft gegeven. J. v. S. Na de plechtigheden van het Lourdes- jaar speelt vanavond het Concertge bouworkest voor de KRO o.l.v. Bernard Haitink. Uitgevoerd wordt o.m. de Symfonie nr. 32 van Mozart. (298 m. - 22 uur). Voor France III (Nat.) speelt het kamermuziekorkest van de RTF o.l.v. Bruno Amaducci werk van Monteverdi. (280 m. - 20 uur). Voor het Franse Brussel speelt het grote orkest o.l.v. Jean Martinon de symfonie van Bizet en de Vlaamse rhapsodie van Roussel. (483 m. - 20 u.). De voorzitter van Manchester United, Hardman, heeft medegedeeld dat zijn vereniging de geprojekteerde wedstrij den voor het toernooi om de Europe se voetbalbeker zal spelen. ,,Er is geen sprake van terugtrekken", aldus Hard man. „Wij hebben de halve finales be reikt en zullen onze wedstrijdenreeks in het toernooi voortzetten". De loting voor de 1 alve finales zal op 1 maart worden verricht, de datum waarop het bestuur van de Europese Voetbalunie te Brussel bijeenkomt. Woensdag wordt op het VUC-terrein van VUC te Den Haag een oefenwed strijd gespeeld tussen een jeugdelftal, samengesteld uit spelers van 1618 jaar, en een bondsamateurelftal. De teams zijn als volgt samenge steld: D: Hoekstra (GVAV)., a: De Groot (Hermes DVS) en Romein (SVV)., m: Stalman (Rapid JC), Smit (EDO) en Borghuis (GVA v: Steur (Volen- dam), Goedhart (Haarlem), Gosgens (Rapid JC), Kick (De Volewijckers) en Bouwmeester (NAC). Res. Kik (Feijenoord), Fafie (Feijenoord), Laze- roms (RBC) en Marcus (HVC). Amateurs: Mühring (Sparta)., a: Werdens (Sittardia) en Claus (Helmon- dia'55)., m: Morelisse (Velox), Peters ('t Gooi) en Van Gemert (Rapid JC)., v: Hainje (Heerenveen), Terlaak (Spar ta), Trooster (Rigtersbleek)De Kreek (Feijenoord) en Oorschot (Excelsior). Het Oostelijk amateurelftal speelt woensdag 12 februari a.s. op het terrein van Robur et Velocitas te Apeldoorn een wedstrijd tegen het voorlopig Ne derlands militair team. Het Oostelijk amateurelftal treedt aan in de navolgende opstelling, doel: Lammertink (ESCA)., a: Gerrits (Ger- mania) en Aalbers (WVC), m: Bis schop (AZC), Heilegering (WAVV) en Kist (WVC)., v: Schuit (AC), Kraayer (ZAC), De Kluis (Quick N), Olde Rie- kerink (Quick) en Teunissen (Be Quick Tijdens een interview voor de tele visie verklaarde dr. Huub van Doorne gisteravond dat de DAF-fabriek de plannen voor de komende jaren moet wijzigen. De reacties op het nieuwe pro dukt uit het binnen, maar vooral uit het buitenland zijn zodanig dat men de oorspronkelijke ontwikkeling van het produktieschema anders zal moeten op zetten. Hij zei ook dat het bui tenland jaren zal nodig hebben om een eigen toepassing van het Variomatic- principe te ontwikkelen. Het principe is weliswaar uit de werktuigkunde be kend, maar de DAF-toepassing is door een reeks patenten beschermd. Australië heeft de eerste innings van de vierde testmatch Zuid-Afrika—Aus tralië, die in Johansburg wordt ge speeld, met grote voorsprong afgeslo ten. De „Aussies" scoorden 401 runs (all out). Op de derde dag waren de Zuidafrikaanse batslieden all out voor 203 runs, zodat de Australiërs een voor sprong van 198 runs hadden en de „Springbokken" tot de follow-on werden geuwongen. Bij het trekken van de stumps hadden de Zuidafrikanen in hun tweede innings nog zeven runs gescoord zonder wicket-verlies. Slechts Funston, topscorer met 70 runs, vergaard in 4 uur en 50 minuten, slaagde erin de Austra lische bowlery te weerstaan. Doch kort na de thee was de tegenstand van de „Springbokken" gebroken. De laaste vijf wickets leverden niet meer dan 37 punten op. Benaud was de succesrijkste Austra lische bowler. Met zijn leg-spinners, die de batsheden steeds weer tot vertwijfe ling brachten, nam hij vier wickets voor 70 runs. Cijfers die mede te danken waren aan het bijzonder goede fielden van de gasten. midden in een wolkbreuk, terwijl zij zich uit alle macht weerden om de kist te laten zinken. Toen Baerlach en Lutz weer in de auto zaten en tussen de vluchtende politiemannen door de laan in zwenkten, gaf Lutz eindelijk lucht aan zijn ergernis: „Ongehoord, deze Gastmann", riep hij uit. „Ik begrijp u niet", zei de commissaris. „Schmied verkeerde in het huis van Gastmann on der de naam Prantl". „Dan moet dat een waarschuwing betekenen", ant woordde Baerlach, die niet verder vroeg. Eigen lijk was het nu het juiste moment om met de oude heer over Gastmann te praten en hem te zeggen, dat die man met rust gelaten moest worden, dacht Lutz, maar hij zweeg. In Burgernziel stapte hij uit, Baerlach bleef alleen. „Moet ik u naar de stad brengen?" vroeg de poli tieagent achter het stuur. „Nee, breng me maar naar huis, Blatter". Blatter reed harder. De regen had opgehouden. De zon brak zelfs even door de wolken, verdween weer en boorde opnieuw door het ;agende spel van mist en stapelwolken, die als monsters uit het wes ten kwamen en zich te pletter raasden tegen de ber gen. Wilde schaduwen wierpen hun licht over de stad, die als een willoos lichaam langs de rivier tussen de bossen en heuvels uitgestrekt lag. Baerlach streek met zijn hand over zfln natte jas en met sa mengeknepen ogen zocht h(j gierig verzadiging in het grootse schouwspel: de aarde was mooi. Blatter stopte. Baerlach bedankte hem en stapte uit de dienstauto. Het was droog, alleen een natte koude wind floot door de straten. Baerlach stond toe te zien, hoe Blatter de zware wagen keerde en groette nog een keer toen hjj wegreed. Dan liep hij naar de rivier de Aare toe. Het water stond hoog en was vuil-bruin. Aan de oppervlakte dreven een oude verroeste kin derwagen, wat takken, een dennestammetje en een papieren zeilbootje. Baerlach keek de rivier langs, waar hij zoveel van hield. Dan ging hij door de tuin naar zijn woning. Baerlach trok eerst andere schoenen aan en ging dan naar zijn kamer. Hij bleef echter op de drem pel staan. Achter zijn schrijftafel zat een man in de map van Schmied te bladeren. Zijn rechterhand speel de met Baerlachs Turkse dolk. „Zo, ben jij daar", zei de commissaris. „Ja, ik", antwoordde de ander. Baerlach sloot de deur en ging in de leunstoel te- Te Mila*"is een wielerwedstrijd gehouden tussen de Italiaan Maspes en wereldkampioen Derksen, welke door de Nederlander is verloren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 9