A. VAN DAM Uit Keeeem@rlajnd Jubileumviering „Da Pacem" Visserijgolï Werkloosheid wettigt angst-psychose geen yÖE m „TAX1-13000" KANDIDAATSTELLING VOOR DE PROVINCIALE STATEN Coupons VW-VERHUUR Vuilnisbelt wordt plantsoen Gemeente koopt drie woningen beten - JDE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE T W0EHO£fiOe HOebj Oscar Alfredo tegen halve Interpellatie over winkelsluitingswet In Oud-Veisen Directeur-Generaal van de Arbeidsvoorziening Regionale bestrijdings maatregelen Tahl met Petrosyan aan de leiding cltxyi r/\ \x DONDERDAG 13 FEBRUARI 195t> PAGINA 4 de gehele dag gesloten zijn. modestoffen GROTE HOUTSTRAAT 8 HAARLEM 6.95 A. KORTEWEG VELSEN-IJMUIDEN Woning met trapgevel wordt voor verval behoed Verbeteringen in scholen SANTPOORT IJMOND-ADVIES- COLLEGE GROND VOOR WONINGBOUW Overplaatsing kleuter leidsters Om Russische schaaktitel Een vliegtuig'...Muur hoe konden ze starten en tanden Het strand bij eb: dat wós hun landingsterrein Geloof jij f jk ..Aanspoken? ..Ik dan spo ken Voorzien van de H.H. Sa cramenten der Stervenden overleed heden, tot onze diepe droefheid, in het ziekenhuis „St. Joannes de Deo", onze lieve zorg zame Vader, Behuwd- en Grootvader LEONARDUS LUDOVICUS VAN SIKKELERUS Echtgenoot van Mathilda Elisabeth Weemaes in de leeftijd van 68 jaar. Uit aller naam: M. E. van Sikkelerus Weemaes Haarlem, 12 februari 1958 Hélène Swarthstraat 5. De gezongen H. Uitvaart dienst zal aan God wor den opgedragen in de pa rochiekerk van de H. Li- duina, Rijksstraatweg 26. op zaterdag 15 februari a.s. om 11.30 uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk op het r.-k. kerk hof „St. Barbara", aan het Soendaplein te Haar lem, om pl.m. 12.30 uur. Liever geen bezoek. Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze be minde medebroeder, de Eerwaarde Broeder PROSPER (Joannes Franciscus Gerard Maria Pelster) Lid van de Congregatie der Broeders van Barm hartigheid van St. Joannes de Deo in de ouderdom van 60 jaar. Broeder Philippus, Overste Ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem Haarlem, 12 februari 1958 De plechtige Uitvaart zal plaats hebben op zater dag 15 februari a.s. om 9.30 uur in de kapel van het ziekenhuis St. Joan nes de Deo te Haarlem, waarna de begrafenis zal plaats hebben op het kerkhof van het Klooster „Misericordia" te Hel- voirt. Rozenkransgebed donder dag- en vrijdagavond te 19.45 uur in de kapel van het ziekenhuis St. Joan nes de Deo te Haarlem. Het kantoor van de gerechtsdeurwaarder K. C. VAN DER MUG PZN. Kinderhuissingel no. 108 te Haarlem zal vrijdag 14 februari 1958 wegens de uitvaartplechtigheden van wijlen de Heer P. van den Steenhoven zomerrokstof voor Broderie relief van 4.50 voor van 5. Taffet, effen en geruit, van 2.95 voorU.7Ö Halfwollen Mousseline, 80 br, van 3.75 voor 1.49 Nylon, effen wit, 90 br., van 3.95 voor1.95 Zomer-imprimé's van 3.95 voor 2.45 - 2.25 en 1.95 Ottoman crystal, 10 prachtige kleuren, 90 br., van 4.75 voor 2.45 Rokstof, grijs, beige en blauw, 140 br-, van 7.95 voor5.95 Geweven vilt, 140 br., van 8.75 voor (w.o. 200 cps tinneroy) Pr'|S TANDARTS GEEN PRAKTIJK TOT WOENSDAG 19 FEBRUARI. Waarnemer: Tandarts Mous. zonder chauffeur 6.per dag en 6 cent per km. HOUTPLEIN 33 TELEF. 13000 en 17000 Op het hoofdstembureau voor de ver kiezing van de leden van de Provincia le Staten in de kieskring VII te Vel- sen. zijn de volgende kandidatenlijsten ingeleverd K.V.P.: W. J. L. J. Merkx, Haarlem; A. v.d. Veldt, Haarlem; Th. C. Grib- ling, Blaricum; P. J. van Groeningen, Nes a.d. Amstel; J. A. Schippers, Haar lem; G. Smit, Laren; C. G. M. Mier- mans, Ouderkerk a.d. Amstel; A. C. M. V. Groensmit-v.d. Kallen, Bever wijk; F. J. Strater, Hilversum; A. J. L. Coenen, Badhoevedorp; J. H. M. Ro- link, Velsen; W. M. B. Bosman, Zand- voort; H. J. F. M. Htiffer, Aerdenhout; G. N. J. van Wees, Muiden. P.v.d.A.: J. Harmsen, Velsen; W. Al- berda. Beverwijk; R. W. A. Muyen, Heemskerk; E. Gerritse, Wijk aan Zee; mevr. C. L. Klimp, Velsen; A. Dem- mers, Beverwijk; W. Snoek-Gabel, Drie huis; A. P. N. Pielage, Haarlem; M. E. Schmohl-Heynis, Beverwijk; J. Veen- stra, IJmuiden; J. V. Colijn, Beverwijk; J. W. Crefeld, IJmuiden; J. J. Romun- de, Beverwijk; G. W. F. de Man, Drie huis: P. de Graaf, Heemskerk. V.V.D.: J. M. Stoffels-van Haaften, Haarlem; R. Dufoux, Bloemendaal; J. C. Corver, Heemstede; J. E. Goudsmit, Haarlem; G. Tates, Zandvoort; P. J. Allan-Schilthuis, Beverwijk; A. F. J. Portielje, Bennebroek; J. G. Bettink, Haarlem; F. W. D. C. A. van Hattum, Santpoort; J. var. Holten. Aerdenhout; F. W. Lichtenveldt, Haarlem; Janneke van Nispen-van Wely, Heemstede; P. C. Tirion, Aerdenhout; P. van Aalst, Bennebroek; J. L. Prins, Overveen; F. W. M. Vink. Haarlem; J. W. Th. Fib- be, Haarlem. C.H.U.: A. Wensing, Haarlem; C. P. Vos, Beverwijk; K. C. v.d. Mije, Zand voort; K. Tijssen, IJmuiden; J. M. van Duin, Haarlem; M. van Dongen, IJmui den; jhr. J. P. A. van Lennep, Bloe mendaal; B. de Boer. Beverwijk; D. Dijksman, Haarlem; H. Remiëns, Vel sen; H. Prinsen Geerligs-Muller, Haar lem; H. v.d. Werff, Santpoort; P. C. van Noort-den Os, Heemstede; J. de Boer, Velsen-noord: W. v.d. Werff, Zandvoort; Th. Runia, Beverwijk; J. W. van Gelder, Nieuwer Amstel; M. Tijl, IJmuiden. A.R.: A. de Jong, IJmuiden; H. J. Lips, Velsen-noord; D. Koger, Bever wijk; A. Markerink, Santpoort; T. van Slooten, IJmuiden; S. van Popta, Be verwijk; J. Visser, IJmuiden; C. Kos ter, IJmuiden; J. H. v.d. Schoor, Be verwijk; P. Meyer, Velsen. S.G.P.: G. Tanger. Westzaan: D. J. Post, Hilversum; A. L. van Hall, Am sterdam; K. Boeder, Enkhuizen; G. Mans, Haarlemmermeer. Geref. Pol. Verbond: 6. Fo#.na, Nieuwer Amstel; K. Pos, Zaandam; B. v. Die, 's Graveland; P. Lok, IJmuiden; J. P. v.d. Stoel, Amsterdam. Pacif. Soc. Partij: H. J. Lankhorst, Amsterdam; O. Noordenbos, Amster dam; M. Jongejan-Jansma, Nieuwe Niedorp; N. v.d. Veen, Westzaan; J. W. E. Riemans, Amsterdam; J. H. van Wijk, Bennebroek; A. A. Redeker, Am sterdam; J. M. H. H. M. L. Voorwalt- Franssen, Amsterdam; C. Oderkerk, Santpoort; J. M. Hoekmeyer, Alkmaar; G. B. Ncering, Zwanenburg; H. Boven kerk, Haarlem; P. Eigenhuis, Aals- 99 Het onbebouwde terrein, gelegen tus sen de Grote Hout of Koningsweg en de Bleyenhoevelaan te Velsep-noord, levert een onordelijke aanblik op, ook al, omdat dit terrein ter. onrechte ais stortplaats voor afval wordt gebruikt. De in het ontwerp-streekplan IJmond- noord aan dit terrein gegeven bestem ming voor verkeersdoeleinden is niet definitief, zolang dit streekplan niet is vastgesteld. In verband met het ont breken van die definitieve bestemming zal naar de mening van B. en W. in de naaste toekomst noch de bebouwing daarvan, noch de wegaanleg of weguit- breiding ter plaatse kunnen plaats vin den. Met het oog hierop achten zij het zeer gewenst dit terrein als plantsoen in te richten en tevens door de aanleg van een voetpad een nuttige verbinding te scheppen. De huidige parkeerplaats aan de zuid westzijde van het terrein, destijds in gericht als bushalteplaats ten behoeve van het hoogovenpersoneel, kan worden opgeheven en het trottoir langs de oost zijde van de Grote Hout of Koningsweg kan worden doorgetrokken, daar de hal teplaats sedert de opening van de spoor wegtunnel als zodanig geen dienst meer doet. Voorts is het gewenst het aldaar aanwezige urinoir, dat als gevolg van de gewijzigde situatie thans van weinig of geen nut meer is, te verwijderen. Mede ter tegemoetkoming aan de ver langens van de omwonenden, kan dan gelijktijdig met de plantsoenaanleg een voetpad door het betrokken terrein wor den aangelegd ongeveer tegenover de westelijke uitmonding var de Schulp weg. Deze aanleg vergemakkelijkt het voetgangersverkeei tussen de door het ter. in gescheiden woongebieden en verhoogt tevens de verkeersveiligheid voor de jeugd. De kosten van de plantsoenaanleg en van e verdere voorzieningen, die niet uit de lopende begroting bestreden kun nen worden, worden geraamd op 12.500 in totaal. meer; D. Mooyk, Zaandam; J. N. Daalder, Amsterdam; G. Ruiter, Vel sen; J. Snel, Amsterdam; K. J. Hon- dius, Overveen; Tj. R. P. Bijlsma, Am sterdam; K. v.d. Wijk, Bergen. C.P.N.: G. Wagenaar, Amsterdam; H. Gortzak, Amsterdam; M. D. Pro per, Haarlem; M. E. Lips-Odinot, Hil versum; H. Bodde, Wieringen; E. Tee- boom-van West, Amsterdam; W. Har- tog, Koog a.d. Zaan; G. de Vries, An- dijk; P. Kuiper, Wormerveer; H. Teeu- wen, Haarlem; J. Muskee, Beverwijk; T. Kruisman, Velsen; G. Hoorn, Vel sen; H. J. Bindels, Haarlem; C. J. de Bruyn-de Vries, Velsen; T. Stouten, Haarlem; S. Geugjes, Amsterdam; P. M. Lanser, Haarlemmermeer; A. Ge- lok-Walvius, Amsterdam; B. J. Wee- nink, Amsterdam. De heer L. van Hameien, lid van de gemeenteraad van Velsen, heeft een verzoek ingediend in de eerstkomende raadsvergadering een interpellatie te mogen houden over de toepassing van de winkelsluitingswet. B. en W. stellen de gemeenteraad voor het gevraagde verlof te verlenen en de interpellatie te doen houden aan het slot van de ver gadering. Op de monumentenlijst van de ge meente Velsen staat vermeld de wo ning Torenstraat 4 in het oude dorp Vel sen. In overeenstemming met de mo numenten-commissie zijn B. en W. van oordeel, dat deze woning met trapge vel als een waardevol monument moet worden beschouwd en dat daarom het behoud daarvan uit cultureel oogpunt van belang is te achten. Ter voorko ming van verwaarlozing, welke tot on herstelbaar verval van dit object zou kunnen voeren, is het daarom gewenst, dat de gemeente de eigendom daarvan verwerft. Alsdan wordt het mogelijk ook datgene wat deze woning uit cultu reel oogpunt van betekenis maakt, in goede staat te brengen ofwel te behou den. Om echter een goed onderhoud te waarborgen en tevens het karakte ristieke beeld van de bebouwing in haar geheel aldaar zoveel mogelijk te handhaven is het gewenst, dat de be lendende woning Torenstraat 6, die nauw met de eerstgenoemde is ver bonden en aan dezelfde eigenaar be hoort, ook aan de gemeente in eigen dom overgaat. Ook deze woning kan dan voor verval worden behoed. Voorts achtten B. en W. het met het oog op de toekomststige sanering van het dorp Velsen van belang, dat de woning Middendorpstraat 10, die aan ezdelfde eigenaar behoort, eveneens in het bezit van de gemeente komt. Het met de eigenaar ter zake ge voerde overleg heeft er toe geleid, dat deze zich bereid heeft verklaard de drie woningen met de daartoe behoren de grond in één koop aan de gemeente te verkopen voor de prijs van 8.500 in totaal. Deze prijs achten B. en W., mede in verband met de huuropbreng sten, aanvaardbaar. Een groot gedeelte van de Wilhelmi- naschool te IJmuiden heeft dermate verouderde tafeltjes en stoeltjes voor het b.l.o., dat vervanging daarvan door 50 sets urgent moet worden geacht, al dus B. en W. Bovendien beschikt het onderwijzend personeel niet over een klassebureau, terwijl voorts een schrijf machine en een dossierkast ontbreken. De aan het treffen van de nodige voor zieningen verbonden kosten worden ge raamd op 4.980. In de lijst van kapitaalsobjecten is onder meer vermeld het aanbrengen van een centrale verwarmingsinstalla tie in de Jan Campertkleuterschool. Daarop zouden tevens worden aange sloten de overige niet bij het kleuter onderwijs in gebruik zijnde vertrekken in het gebouw aan de Heidestraat, als mede het kantoor van de gemeente ontvanger. De hieraan verbonden kos ten werden geraamd op 48.000. Re kening houdende met de omstandig heid, dat het huidige gebruik van deze gebouwen nog slechts tijdelijk is (maxi maal 5 jaar) is naar een goedkopere oplossing gezocht. Deze is te bereiken door het plaatsen van gasojars voor biiverwarming in de twee ii. het meest oostelijk gedeelte van de kleuterschool gelegen lokalen, waarvan de kosten wor den geraamd op 2.000. Op deze wijze mag worden aangenomen, dat voor de duur van het gebruik van de gemelde percelen een redelijke oplossing is ver kregen. De r.k. gemengde zangvereniging „Da Pacem" heeft woensdagavond in een tot de laatste plaats bezette zaal van ,,De Weyman" het koperen be- staansfeest gevierd. Het woord van wel kom werd gesproken door de voorzitter, de heer F. Heeremans, die daarbij uiteraard moeilijk kon vertellen, dat hij zelf al kan terugzien op een 60-jarige zangersloopbaan, een feit, dat in dit ver slag echter niet onvermeld mag blijven. ,,Da Pacem" zelf heeft zijn jubileum gevierd met volgens het programma een concert, hoewel hierover de menin gen wel uiteen zullen lopen. Het doet namelijk wel wat erg vreemd aan, wan neer de zang van een gemengd koor, en die van een jongenskoor, dat de vie ring komt opluisteren, onderbroken wordt om een overigens niet onverdien- Vijf schepen zorgden er woensdag voor dat de IJmuidense visafslag werd voorzien van een totale aanvoer van 4155 kisten verse vis. Binnen waren de Postboy IJm. 35, Emma IJm. 15, Mi- chiel Hd. 108, VI. 153 en een kotter. Er waren 480 kisten schelvis, 460 kisten wij ting, 385 kisten gul en kabeljauw, 965 kisten koolvis, 1335 kisten haring, 415 kisten makreel, 115 kisten stokkebit, 200 kisten sardijn en 155 stuks stijve kabeljauwen. De verse haring werd woensdag ver kocht voor 18 tot 21,40 en de ma kreel voor 23 tot 10 per kist van 50 kilo. Grote schelvis deed 20 tot 36, groot middel 22 tot 36, klein middel 22 tot 48, pennen 25 tot 50 en braad 27 tot 43 per kist van 50 kilo. De frote verschillen in de schelvisprijs werden veroorzaakt door de slechte schelvis, die door de trawler Postboy IJm. 35 werd aangevoerd. De overige schepen voerden schelvis van goede kwaliteit aan. Wijting deed 19 tot 27 per kist van 50 kilo. Grote regels kabeljauw deden 110, kleine regels 57 en kisten grote kabeljauw 76 tot 90 en kisten kleine kabeljauw 72 tot 92 per kist van 125 kilo. Grote zwarte koolvis deed 56 tot 62 per 125 kilo. Grote tong noteerde 3,20, groot middel 3,60, klein middel 3,70, tong I 3,20 en tong II 3,10 tot 1,60 per kilo. De trawler Polderman IJm. 20 zorgt vandaag voor 180 kisten schelvis, &0 kisten kabeljauw en gul, 240 kisten koolvis, 350 kisten haring, 40 kisten ma kreel, 170 kisten wijting, 10 kisten stok kebit en 30 stijve kabeljauwen. De oud ste boten, die nu aan de markt kunnen worden verwacht zijn de Sch. 135 van 29 januari, Sch. 27 van 31 januari, Kw. 81, Kw. 82 en VI. 27 Burgemeester Heusdens van 1 februari en de Sakina Martina Kw. 32 van 3 februari. Uit de noord kwam weinig nieuws. Over het algemeen was het daar op alle visgronden slecht weer, de visserij was schraal. Langs de kust vingen de schepen nu 100 tot 150 kilo tongen, 25 tot 30 manden schol en schar en 10 tot 15 stijve kabeljauwen. Bij de Pittboei vingen de loggers en kotters 150 tot 200 kilo tongen, 15 tot 20 manden schol en wijting, 1 tot 2 manden tarbot en 15 tot 20 stuks kabeljouw. De leden van het adviescollege voor het IJmond-gebied zijn uitgenodigd tot het bijwonen van een vergadering, die ten raadhuize van de gemeente Velsen gehouden zal worden op dinsdag 25 fe bruari te 19.30 uur. De ingekomen stuk ken bestaan uit een mededeling van B. en W. van Velsen, dat de raad dier gemeente de begroting 1958 van het adviescollege en de rekening over 1956 heeft goedgekeurd en een soortgelijke mededeling van B. en W. van Bever wijk. De agenda vermeld verder een subsidie-aanvrage van de Vereniging „Katholieke Schoolraad IJmond", een subsidie-aanvrage van de Stichting Op bouw Katholiek Kennemerland en co ördinatie van het maatschappelijk werk in de IJmond. In het pre-advies betreffende het laat ste agendapunt staat geschreven: Slechts in de gemeente Velsen ziet men de sociale sectie van de Velser Gemeenschap, welke de plaatselijke in stellingen bij elkaar heeft gebracht". De voorzitter van het advies-college vestigt er thans de aandacht op, dat déze zin als niet geschreven dient te worden beschouwd. Ten behoeve van de bouw van 13 een gezinswoningen heeft de heer G. Buur te Velsen-noord verzocht aan hem te verkopen een terrein van ongeveer 2.100 m2 aan de Mercuriusstraat te IJmui den. Dit verzoek kan naar de mening van B. en W. worden ingewilligd. De prijs van deze grond is bepaald op 11,- per m2, waarmee de gegadigde heeft ingestemd. Ten behoeve van de bouw van een woning heeft de heer A. J. Graaff te Beverwijk verzocht aan hem te verkopen een terrein van ongeveer 245 m2 aan de Cotélaan te Santpoort. Ook dit ver zoek kan naar de mening van B. en W. worden ingewilligd. De verkoopprijs voor deze grond is bepaald op 7,- per m2, waarmee de gegadigde heeft inge stemd. Ten behoeve van de bouw van een woning heeft de heer D. M. Homan te IJmuiden verzocht aan hem te verkopen een terrein van ongeveer 255 m2 aan het Tesselschadeplantsoen te Driehuis. Ook tegen inwilliging van dit verzoek heb ben B. en W. geen bezwaar. De ver koopprijs voor deze grond is bepaald op 18,50 per m2 en de gegadigde gaat hiermee akkoord. B. en W. van Velsen stellen de ge meenteraad voor, gerekend met ingang van 1 februari 1958, in de vacature van leidster aan de Brederodekleuter- school te voorzien door overplaatsing van mej. E. Pracht, thans leidster aan de Moerbergkleuterschool en in die aan de laatstgenoemde school door over plaatsing van mevr. A. Schaap de Graaf, leidster aan de dr. Albert Schweitzerkleuterschool. stelijk spelend mond-accordeon-trio, n.l. de Bicesto's uit Beverwijk, de gelegen heid te geven om, compleet met ge luidsinstallatie, hun kunnen te tonen. Het was een cabaret-achtig intermezzo voor en direct na de pauze, dat in het raam van een culturele uitvoering wei uit de toon moest vallen. Beperken wij ons tot de prestaties van „Da Pacem" onder leiding van Lou Tervoort en het r.k. jongenskoor „Pueri Cantores" onder directie van de heer H. C. van Kuyeren, dan past zeker een woord* van lof voor het gebodene. De jubilerende vereniging opende het concert met enige kerkelijke liederen, het bekende Ave verum van Mozart, Ave Regina van G. Dufay, en Exsul- tate Deo van A. Scarlatti. Vooral dit laatste kreeg een uitstekende weergave, in het bijzonder door de expressieve zang. Aan het slot van de avond bewees „Da Pacem", dat naast deze a cappel- la zang ook het bel canto de zangers en zangeressen zeker ligt. Voor een niet gering deel is dit te danken aan de kundige directie van de heer Lou Ter voort, die een koor precies daar weet te krijgen, waar hij het hebben wil, zo dat de zang harmonieus is en de partijen, ondanks een kwantitatief ongelijke be zetting, nergens domineren. De heer H. C. van Kuyeren presen teerde zijn jongenskoor „Pueri Cantores" met voor de pauze enige aardige volks liedjes, die werkelijk prima gezongen werden. Het koor heeft een aardige be zetting en er werd puntig gezongen. Na de pauze namen de jongens het dank bare publiek mee - in de sfeer van de operette, wat hen eveneens wonderwel gelukte. Hun optreden kreeg een uit stekend slot met ,,Jesu, joy of man's desiring" van Joh. Seb. Bach met Joop Heeremans aan de vleugel. Koor en so list gaven hier het beste wat men zich kon wensen. T. M. De directeur-generaal van de arbeids voorziening, dr. ir. D. R. Mansholt, heeft bij de opening van het gewestelijk arbeidsbureau te Breda een toelich ting gegeven op de werkloosheidscij fers, die naar z«n mening nog steeds aanleiding zijn tot een verkeerde be gripsvorming. Het cijfer 122.000, zo verklaarde hy, moet men niet zien als reëel cijfer. Daarvan moeten er 10.000 worden afgetrokken die opgenomen zijn in de gemeenteiyke sociale werk voorziening, benevens 19.000 die nor maal te werk zijn gesteld. Zodoende komt men tot het cüfer 81.000. Dit ge tal, aldus dr. ir. Mansholt, wettigt geen angst-psychose en dit te meer niet om dat een teruggang in de werkloosheid te bespeuren valt (in november/de cember 1957 bedroeg de toeneming 12.000, in januari 1958 5.000). Vit de officiële cijfers zijn echter nog geen algemene conclusies te trekken. De dieptepunten van de werkloos heid liggen voornamelijk in de drie noordelijke provincies, benevens in west-Brabant, waarbij men wel dege lijk onderscheid moet maken in de soort werkloosheid. Onder het werk loosheidscijfer vallen bijv. een 50.000 seizoenarbeiders, en 24.000 man die tot de zogenaamde wrijvingswerkloosheid behoren en een categorie van onge- schikten. Daar tegenover staan wel de struc tuur- en con junctuur werklozen, de moeilijkste groep, die echter nog niet zo groot is als men denkt. Onder de conjunctuurwerkloosheid valt vooral west-Brabant, aldus dr. ir. Mansholt. De directeur-generaal van de arbeids voorziening noemde o.a. de volgende cijfers: terwijl het landelijke percentage 3,8 bedraagt, is dat van de stad Breda miriSii, Etten, een plaats in de on- na de mrin»0m.gef'illg van Breda. die sterl) aan het industriali- is ^edïaa8t het percen tage 15,2, voor Oosterhout, eveneens onder de rook van Breda 4,4 voor bet gewest Breda bedraagt het 'werkloos heidspercentage 5,2 en voor heel Noord-Brabant 4. In verband met deze percentages wees dr. ir. Mansholt erop, dat de maatregelen die af zullen ko men, ter bestrijding der werkloosheid, regionaal zullen moeten worden be zien. Overigeps verwachtte hij een ver mindering der werkloosheid in Noord- Brabant. Het toernooi om het schaakkam pioenschap van Rusland is te Rigo voortgezet met het uitspelen van de afgebroken partijen uit de 16e, 17e en 18e ronden. De uitslagen waren: Zestiende ron de: KotovKrogius 0-1. Zeventiende ronde: FurmanTai- manov 0-1, KrogiusTahl 'A-A, Aver- bachSuetin 1-0. Om kwart over acht woensdagavond verliet de Bussumer J. B. de woning van zijn broer aan de Nieuweweg te Laren om weer op zijn nieuwe sport- fiets, die hij opzij van de woning had gezet, naar huis te rijden. In plaats echter van zijn nieuwe "sport- fiets stond er een oud damesrywiel. B. deed daarvan onmiddellijk aan gifte bij de politie, die om half tien F.V. uit Laren aan het bureau kreeg met de mededeling dat zijn oude bromfiets, die hp had gestald naast de parochiekerk van de Goede Her der, was gestolen en er in de plaats daarvan een nieuwe sportfiets was neergezet. Tien minuten later kwam mevrouw M. uit Eemnes bij de po- litiecommandant aldaar vertellen dat haar spiksplinternieuwe bromfiets, die geparkeerd stond bij Hotel de witte Bergen, was verwisseld voor °ude bromfiets. J. B. uit Bussum hun p- uit Baren hebben verheugd nonim18?0™1™ wéér in bezit ge nes wach?am?teVr0UW -M- Uit Eem" mfi._spannmS op aan- van een auto. gifte van vermissing Achttiende ronde: BannikBron- stein 0-1, PolugrevskyFurman l-o. Na de 18e ronde luidt de stand: 1 en 2 Petrosyan en Tahl beiden 11,5 pnt, 3. Bronstein 11 p., 4. Spassky 10,5 p., 5. Gurgenidze 10 p. en 1 afgebr. partij, 6. Polugrevsky 10 p., 7. Aver- bach 9,5 pnt en 1 afgebr. partij, 8. Keiler 9,5 p., 9 en 10 Korchnoy en Krogius beiden 9 p. De partijen voor de 19e en laatste ronde zullen donderdagavond worden gespeeld. ZWARTE ROTSEN 121 zien. Er daar een metalen rol luik We zullen gereed stonden En hier zijn nog zakken gevuld met vals bankpapier die ter ver- zendmg \grrr!.Het is hier koud laat ons vlug weer naar bo - Ik zal blij zijn als ik hier weg ben Ik hum ven rlOCO Cop|rHghMP^^^Boj^É^^ogenhog«n

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 4