Tunesië brengt bomaanval voor Veiligheidsraad Frankrijk dient klacht in wegens grensschendingen in Algerije Terugdringen der Werkloosheid In Midden-Sumatra Troepen betuigen trouw aan kolonel Hussein BEREID ALLE GEVOLGEN TE AANVAARDEN Hoessein en Feisal tekenen Iraaks-Jordaanse Unie Met brandkast er een auto van door Subsidieregeling verruimd VERZOENINGSPOGINGEN MISLUKT Grotewohl in ongenade? Tegenzet voor Egyptisch-Syrische Verenigde Arabische Republiek Grote rivieren op West-Ja va buiten hun oevers Irak volgend jaar uit het pact van Bagdad? in Dit jaar zeker 70.000 woningen GELUKKIG 8 Skiën in Kopenhagen Het weer Auto slipt in bocht en rijdt tegen een boom Gronchi ontbindt JNapels' gemeenteraad NA LANGDURIG NACHTELIJK BERAAD Verlaat Irak Pact van Bagdad Duizenden mensen moeten hun dorp verlaten Twee Hagenaars op de vlucht gegrepen De particuliere woningbouw Werkloosheid zal in het voorjaar sterk teruglopen ik heb iwuAijk, dekens! Het \yeer in Europa VRIJDAG 14 FEBRUARI 1958 81ste JAARGANG No. 29835 - Eén dode en één gewonde Verduistering van miljoenen guldensP ge MORRIS heforet/ouóf/// l NOORSE TRUIEN/SOKKEN Minder wind BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraal 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. IJmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. W Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v. RUN en W Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per «veek, f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 De mogelijkheid, dat het tussen Frankrijk en Tunesië tot een verzoening komt, is naar de achtergrond gedrongen door het definitieve besluit van de Tunesische regering om de Franse luchtaanval op het dorp Sakiet Sidi- Joessef aan de Veiligheidsraad der Verenigde Naties voor te leggen. De Tunesische afgevaardigde bij de volkerenorganisatie, Mongi Slim, heeft aan de Bus Arkady Sobolev, die deze maand voorzitter van de raad is, Frank rijk beschuldigd van agressie en om een bijeenkomst van de raad verzocht. Op het secretariaat van de V.N. is men van mening, dat de raad maandag of dinsdag bijeen zal komen. De Franse regering heeft nu van haar kant besloten bij de Veiligheidsraad een klacht in te dienen naar aanleiding van „herhaalde schendingen van de Algerijnse grens door uit Tunesie komende elementen". Aanvankelijk was er nog sprake van, dat het Frans-Tunesische geschil in der minne kón worden geregeld. Men grondde deze hoop op het feit, dat de Franse zaakgelastigde in de Tunesische hoofdstad gisteren een bezoek bracht aan de Tunesische staatssecretaris Bahis Ladgham en hem een nota overhandigde, die, naar verluidde, verzoeningsgezind van toon was. Onze Parijse correspondent merkt in dit verband op, dat voorlegging van het geschil aan de Veiligheidsraad niet ®Ueen Frankrijk, maar ook de Verenig de Staten en Groot-Brittannië in een h'jzonder moeilijke positie brengt. Het 's koren op de molen van de propagan- öa-centrales in Moskou en Cairo. Ondertussen blijft de situatie in Tu nesië, waar de Franse garnizoenen ge blokkeerd zijn, uitermate gespannen. De Tunesische autoriteiten hebben een ?®ssale gebedsbijeenkomst, die om half ■Cee vrijdagmiddag op de Esplanada g^hammed V in de hoofdstad zou be- gpjjjen, afgelast om eventuele ongere- Jhheden te voorkomen. dat5 reëeringswoordvoerder verklaarde, rnh de -menigte wellicht opgewonden FranframbaS?adl°U optrekken paar de Tunesië heeft gisteren de Veiligheids raad ervan op de hoogte gebracht, dat als de Franse troepen in Tunesië pro beren de beperkingen waaraan zij onder- Worpen zijn, te overtreden, Tunesië zich „in een toestand van rechtmatige zelf verdediging" zal bevinden. De Tune- Minister Witte heeft tijdens een rsconferentie over het soepeler en eer doelgerichte premiebeleid voor e particuliere woningbouw ook nog interessante gegevens verstrekt rto wydere economische betekenis. vergeleek het goed- ntvoTrfmlt dat momenteel wordt gevoerd met een eierdans. Men kan de werkgelegenheid in de bouwvakken Stimuleren door het goedkeuringsbe- leid voor bouwwerken soepeler toe te passen. Dat gebeurt ook en ovver- vlakkig beschouwd lijkt deze soepel heid vooral voor de ontwikkelings gebieden met grote werkloosheid in nog veel grotere mate geboden dan thans uit de verleende goedkeuringen valt af te leiden. Men moet volgens de minister echter bijzonder oppassen om hierbij niet voorbij het doel te schieten. Hij verwacht namelijkdat de werkloosheid in de bouwnijverheid in de loop van dit jaar zeer aanzien lijk zal dalen. Dat is op te maken uit net feit, dat het bedrag aan gemeen telijke bouwvergunningen in _v slechts zeer weinig geringer was dan in 1956. De bouwvergunningen in een of gelopen jaar bepalen de bouwactivi teit van het lopende jaar. Aangezien hu de bouwvergunningen uit het jaar t956 in 1957 een overbezetting op de bouwmarkt teweeg gebracht hebben halt ook voor het jaar 1958 een zeer Orote bezetting te wachten. Indien hien dus op dit momem al te soepel Wét goedkeuringen voor bouwwerken hou omspringen loopt men de kans, hat men in de loop van het jaar de Woningbouw gaat blokkeren omdat hr een gebrek aan bouwvakarbeiders ontstaat. Hoe dan op dit ogenblik de grote Werkloosheid onder de bouwvak- hbeiders te verklaren valt is ook de j}lnister niet recht duidelijk. Mogelijk Pelen psychologische factoren een ^r- Misschien produceert men nu met airier mensen meer werk, daar de tij ^homers niet meer verplicht zijn hasj j/c onproduktieve werknemers ani*e houden uit vrees straks geen ,e meer te zullen krijgen. ver ieder geval is het verheugend te heii men, dat over de werkgelegen- hist m de bouwnijverheid door de mi- dachT n*et Pessimistisch wordt ge- het vraag is nu alleen maar of arb 9r°te aandeel, dat de bouwvak- heid -.rs tot nu toe in het werkloos- an?Scijfer hebben, straks niet door n0mere sectoren zal worden overge- in V" Volledige werkgelegenheid slant bouwsector met daarnaast een in andere bedrijfstakken doet ^situatie ontstaan waarin minister k~l s goedkeuringenbeleid geen en- le greep meer heeft op het werk- Qn_nc'tfer- De regering is dan volledig ugewezen op andere en wellicht otder nuttige plannen ter stimule- n0 van de werkgelegenheid. sische regering zal dan geen verantwoor delijkheid voor de gevolgen kunnen aanvaarden. Ook dit staat in de brief van Mongi Slim aan Sobolev. Voorts wenst Slim de aandacht er op te vestigen, dat de Franse militairen in Tunesië „geen gevangenen of geïnter neerden" zijn. Zij kunnen hun kampen elk gewenst ogenblik verlaten „op weg naar inschepingsplaatsen". De Tunesi sche regering wil bij het vertrek be hulpzaam zijn. Ook is zij bereid het terugtrekken van bezettingen van afge legen posten te vergemakkelijken. De Tunesische politie heeft gisteren de „blokkade" van het hoofdkwartier van de bevelhebber van de Franse strijd krachten in Tunesië, generaal Gambiez, verscherpt. Woensdag en donderdagoch tend mochten burgers nog tot de poort van het kamp Salambo komen, maar gistermiddag werd de weg op honderd meter van de poort versperd. Het ligt ongeveer vijftien kilometer van Tunis. Vrouwen van Franse officieren ver zochten Tunesische vrienden hun kinde ren van school te halen. Van Franse zijde werd vernomen, dat er voldoende voedsel in het kamp is. De telefoonverbindingen zijn echter reeds een paar dagen verbroken. Imre Nagy, premier van Hongarije ten tijde van de revolutie in 1958, zou ernstig ziek zijn, aldus bericht Reuter. In berichten hieromtrent wordt gezegd dat de 61-jarige Nagy, die zoals bekend destijds door de Russen naar Roemenië is gebracht, volgens zijn verwanten hart- en leverklachten heeft. Nagy is gebrandmerkt als verrader, nadat hij tijdens de opstand de terugtrekking van de Russische troepen uit Hongarije heeft geëist en de neutraliteit van Hongarije heeft uitgeroepen. Volgens zijn verwan ten heeft Nagy geweigerd te bekennen dat hij een verrader is. ■te Badio-Padang heeft gisteravond volgens het A.N.P. bekendgemaakt, dat alle officieren en manschappen in Midden-Sumatra hun trouw hebben be tuigd aan hun commandant Ahmad Hussein, die door de chef-staf van het Indonesische leger, generaal Nasution, is ontslagen. De militairen verklaar den, dat zij bereid zijn alle gevolgen hiervan te aanvaarden. De troepen in dit gebied zijn woensdag, na het oneervol ontslag van kolonel Hussein en nog drie opstandige kolonels, onder bevel van generaal Nasution geplaatst. Hussein en de andere kolonels hebben deze week een ultimatum gesteld, waarin het aftreden van het kabinet-Djuanda wordt geëist. Dit ultimatum loopt zaterdag af. President Bourguiba van Tunesië op het moment, dat hij aan persvertegenwoor digers meedeelt, dat Tunesië de lucht aanval op Sakiet voor de veiligheidsraad wil brengen. Donderdagavond is de hotelier B. van Dongen uit Boxtel, die in gezel schap van zijn echtgenote per auto over de Helvoirtseweg ter hoogte van Sparrendaal in Vught reed, in een bocht geslipt en tegen een boom gereden. De 40-jarige mevrouw A. van Dongen- Pirott overleed onmiddellijk. De heer Van D. kreeg een hersenschudding en een shock. Hvj is in het ziekenhuis te Boxtel opgenomen. in Napels is de Italiaanse regering bezig een onderzoek in te stellen naar de besteding van de gemeentegelden en in verband hiermede heeft president Gronchi de gehele gemeenteraad ont bonden, aldus meldt U.P. Volgens de berichten zijn er onregelmatigheden ge weest bi,i de besteding van de gemeente gelden, waarmee miljoenen guldens ge moeid zouden zijn. Het Westberlijnse blad „Nachtdepe- sche" schrijft dat premier Otto Grotewohl van Oost-Duitsland in ongenade is ge vallen, aldus bericht Reuter. Partijse cretaris Ulbricht zou het vertrouwen in Grotewohl verloren hebben. De premier had huisarrest gekregen, maar dat was opgeheven toen Grotewohl zich bereid verklaarde 'iet land ,,om gezondheids redenen" geruime tijd te verlaten, al dus het blad. «f:#*!»:: #»»3S8S«6MN« Zware sneeuwval heeft in Kopenhagen het normale verkeer geruime tijd vol komen lamgelegd. Een van de zeer weinige prettige kanten van deze omstandig heid was, dat men, als men dat verkoos, op ski's naar zijn werk kon gaan.,.. Koning Hoessein van Jordanië en ko ning Feisal van Irak hebben vanmorgen in het koninklijk paleis te Amman, de hoofdstad van Jordanië, een overeen komst getekend, die voorziet in de tot standkoming van een Jordaans-Iraakse statenbond. Hieraan zijn drie dagen van besprekingen vooraf gegaan, die ook in de afgelopen nacht zijn voortgezet. Aan deze beraadslagingen is, behalve door de twee 22-jarige vorsten, deelgenomen door kroonprins Abdoel Illah van Irak en leden der wederzijdse kabinetten. Er zij nog geen bijzonderheden be kendgemaakt, doch van gewoonlijk be trouwbare zijde wordt vernomen dat beide landen door één regering zullen worden bestuurd, over één leger zullen beschikken en een gemeenschappelijke, buitenlandse politiek en economisch be leid zullen voeren. Beide koningen zul len aan het bewind blijven. De nieuwe statenbond zal van een wat losser ka rakter zijn dan de „Verenigde Arabische Republiek", die Egypte enSyrië dezer dagen hebben gevormd, aldus meldt Reuter. Het grote struikelblok voor de Jordaans-Iraakse Unie, het Iraakse lid maatschap van het westers-georiën- teerde Pact van Bagdad, is gisteravond weggenomen toen Irak aan Jordanië beloofde het pact volgend jaar te ver laten, zo verneemt U.P. van betrouw bare zijde. Als voorwaarde heeft Irak echter gesteld dat alvorens het lid maatschap van het Pact van Bagdad wordt opgezegd, de federatie goed ge functioneerd moet hebben in haar eer ste jaar. In Washington hebben Amerikaanse autoriteiten naar aanleiding hiervan verklaard, dat, wil Irak de bepalingen van het verdrag van Bagdad niet over treden, het nog twee jaar zal duren voor dit land zijn lidmaatschap kan op zeggen. De fusie van de twee Hasjemietische koninkrijken heeft ten doel hen te ver sterken tegen verwachte druk van de zijde van de „Verenigde Arabische Re publiek", de unie tussen Egypte en Syrië, waar Jemen zich ook bij aan wil sluiten. Tezelfder tijd is deze stap bedoeld als een soortgelijke poging naar verwezen lijking van de Arabische eenheid, een reeds lang gekoesterde droom. Zo heeft de Arabische wereld tweemaal in één maand stappen genomen om hét werk van de Engelsen en Fransen, die na de eerste wereldoorlog de Arabische we reld in afzonderlijke staten gesplitst hebben, ongedaan te maken. Op West-Java zjjn bijna alle grote rivieren buiten hun oevers getreden. Duizenden mensen hebben hun dorpen moeten verlaten. Aldus bericht het A.N.P. In het regentschap Krawan moesten tienduizend mensen geëvacueerd wor den, toen een dijk langs de Tji Tarum over een afstand van enige honderden meters doorbrak. In Lebak, het meest westelijke deel van Java, ondervinden vijftienduizend mensen hinder van over stromingswater van de Tji Udjung. In dat gebied zjjn elf dorpen overstroomd. In het district Tji Amis verkeren vijf duizend mensen in nood. De overstro mingen hebben daar de te velde staan de gewassen vernield. De provinciale autoriteiten hebben groepen waarne mers naar de getroffen gebieden gezon den. De overstromingen zijn veroorzaakt door vrijwel onafgebroken regenval in de laatste tien dagen. Het getroffen ge bied is groter dan vorig jaar, toen al leen de districten Tji Amis en Indrama- ju getroffen werden. Koning Saoed van Saoedi-Arabië, de derde monarch van het Midden-Oosten, heeft verkozen zich buiten de Iraaks- Jordaanse unie te houden, maar hij heeft reeds beloofd haar zijn zegen te geven, aldus meldt U.P. Koning Feisal komt aan het hoofd van de nieuwe statenbond te staan, aldus een mededeling van een Jordaanse woordvoerder. Beide landen zullen ge zamenlijk hun verdediging verzorgen. De unie zal twee hoofdsteden hebben, Bagdad en Amman. Beide steden zullen telkens gedurende drie maanden hoofd stad zijn. De naam van de nieuwe unie is „Arabische Statenbond". Er zal bin nenkort een einde komen aan alle grens- formaliteiten. Na onderhandelingen, die> naar verwachting drie maanden zullen duren, zal er een gemeenschappelijke Jordaans-Iraakse economie gevestigd worden. In Amman verneemt U.P. van wel ingelichte zijde, dat koning Feisal van Irak zich bereid verklaard heeft, over anderhalf jaar het lidmaatschap van het pact van Bagdad op te zeggen op het tijdstip namelijk als dit lidmaatschap voor verlenging in aanmerking zou ko men. Op deze wijze zouden Feisal en Hoes sein tijdens de „koningsconferentie" tot een compromis gekomen zijn. Hoessein zou hiertegenover zijn eis, dat Irak zich thans uit het Bagdadpact terugtrekt naar verluidt was dit Hoessein's voor waarde voor een unie tussen Irak en Jordanië laten vallen. Radio Menado op het opstandige Ce lebes zond gisteravond een ooggetui- geverslag uit van de bijeenkomst in Padang, waarop Hussein het ultimatum stelde. Daarna zond het radiostation de verklaring van premier Djuanda uit, waarin een uiteenzetting werd gegeven van de regeringsmaatregelen tegen de opstandige kolonels, die volgens Djuan da de grondslagen van het Indonesische leger en de grondwet willen aantasten. De radiozenders van Padang en Bukit- tinggi in Midden-Sumatra hebben Dju- anda's verklaring niet uitgezonden. Ra dio Padang is gisteravond begonnen met een dagelijkse nieuwsuitzending in het Engels, om 15 uur Nederlandse tijd op een golflengte van 60 meter. In de nacht van woensdag op don derdag hield de Haagse jeeppolitie op de Booriaan te 's-Gravenhage een per sonenauto aan. Terwijl de papieren van de twee inzittenden werden gecontro leerd ontdekte een van de beide agen ten achter in de auto een kleine brand kast. Voor hp gelegenheid had naar de herkomst van deze brandkast te vra gen gaf de bestu- Jer van de auto plot seling vol gas en stoof met gedoofde lichten weg. De agenten openden het vuur op de wagen, doch raakten hem niet. Bij de onmiddellijk ingezette ach tervolging raakten zij de auto kwijt. Intussen waren de omliggende ge meenten gewaarschuwd het num mer was bekend en een goed uur later werd de auto na een korte ach tervolging door de politie van het bu reau Overtoom in Amsterdam klem ge reden. De inzittenden van de auto, een huurauto, waren een 32-jarige Hage naar, van beroep chauffeur en een 25-jarige meubelmaker eveneens uit Den Haag. Bij de aanhouding bleek de brand kast zich niet meer in de auto te be vinden. Vermoed wordt dat deze onder- w van Den Haag naar Leiden in ien vaart is geworpen. Omtrent de inhoud van de brandkast verkeert men in het onzekere, daar tot nu toe niemand aan gifte heeft gedaan van het verdwijnen daarvan. Beide inzittenden hadden dui zend gulden op zak. Volgens Reutel heeft dit radiostation gisteren tevens meegedeeld, dat Hus sein een beroep heeft gedaan op de bevolking van Midden-Sumatra om de pamfletten, die de Indonesische Luht- maeht heeft uitgeworpen, te verscheu ren, te verbranden of in te leveren bij de dichtstbijzijnde autoriteiten. Volgens de radio heeft Hussein voorts een be roep gedaan op de bevolking om te al len tijde kalm en waakzaam te zijn. De Bantengraad heeft In Midden- Sumatra de „staat van oorlog" afge kondigd, ..ldus heeft A.F.P. van radio Padang vernomen. Volgens de radio wacht de militaire raad de orders af van Hussein alvorens een nieuwe mili taire actie te ontketenen. Wij zijn ge reed om alle mogelijk gev "gen onder ogen te zien, aldus heeft de militaire raad volgens radio Padang verklaard. Het nationalistische partij-orgaan „Su- luh Indonesia" te Djakarta meldt dat de „jonge kolonels" na afloop van hun ultimatum de vorming van een nieuw kabinet zullen bekendmaken. Volgens dit blad zal Sjafruddin Pra- wiranegara premier worden, terwijl ex-premier Burhanuddin Harahap, die een vooraanstaande figuur in de Mas- jumi is, werd genoemd als minister van binnenlandse zaken, tevens minis ter van justitie. De verdere samenstelling van dit kabinet zou volgens het blad luiden: minister van defensie de oud-chef staf van het leger, generaal T. B. Sima- tupang, buitenlandse zaken de ambas sadeur in Rome, Mohammad Rasjid, en chef-staf van het leger de thans ont slagen militaire commandant van Mid den-Sumatra, luitenant-kolonel Ahmad Hussein. Sjafruddin treedt tevens op als minister van financiën. Intussen heeft de jeugdorganisatie van de Masjumi in Djakarta een verklaring uitgegeven waarin zij zich van het ulti matum van Hussein distancieert. In de verklaring wordt gezegd, dat alhoewel de organisatie met de provinciale be weging sympathiseert, zij het ultimatum toch niet kan goedkeuren. Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Overwegend droog weer met op klaringen. Meest matige zuidweste lijke wind. Vannacht minder zacht, morgenmiddag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zon: 7.57-17.53. Maan: 5.49-14.59. Advertentie (Van onze Haagse redactie) De reeds aangekondigde wijzigingen in de subsidieregeling voor de parti culiere bouw zijn donderdag door minister Witte bekendgemaakt en toe gelicht op 'n persconferentie die in Den Haag werd gehouden. Hoewel volgens de bewindsman liet aantal aanvragen voor particuliere bouw niet zo cata- strophaal is teruggelopen als wel wordt gedacht, is het toch gewenst een aan tal belemmeringen weg te nemen om stagnatie te voorkomen. Aan de ge meenten is verzocht om, waar moge lijk, de particuliere bouw te stimule ren. De wijzigingen, die per 15 februari zullen ingaan zijn: a. Een verhoging van de maximum huurprijzen waarboven geen premie wordt verleend. Deze verhoging staat in verband met de huidige rentevoet. Voor eerste klas gemeenten is de grens van f 120 gebracht op f 140. b. Een naar gemeentegroep gediffe rentieerd in plaats van een voor het gehele land gelijk maximum aan stichtingskosten, waarboven geen pre mie wordt verleend. De grens was 30.000 en wordt nu van f 27.000 tot f 33.000 verhoogd. c. De mogelijkheid tot het verkrijgen van een geringer premiebedrag bij een overschrijving van de maximale stich tingskosten of huurprijzen in plaats van het vervallen van de premie bij elke overschrijding. Er is dus een zekere marge aangebracht voor onvoorziene kostenstijgingen. d. Het toekennen van de premie aan de aanvrager-initiatiefnemer in plaats van aan de >erste eigenaar van de wo ning. Deze maatregel geeft voor de ondernemer een vastere basis voor zijn financiering. e. Het toekennen van een volle pre mie ook in gevallen waarbij niet een bemiddelend orgaan voor de „eigen" woning wordt ingeschakeld. f. Van de 'elegenheid is gebruik ge maakt om ook de inkomensgrenzen bij extra subsidie voor woningen voor be jaarden te verhogen. Voor in gezins verband samenwonenden is het maxi mum gebracht van 2.000 tot 2.520 per jaar, voor alleenstaanden van 1.300 tot f 1.640. De wijzigingen zullen nauwelijks in vloed hebben op het aantal gereed gekomen woningen in dit jaar. Deze werken zijn immers vrijwel zonder uit zondering reeds aangevangen. Minister Witte verv htte dan ook dat on voorziene omstandigheden voorbehou den in !958 70.000 of meer wonin gen klaar zullen komen. De nieuwe regeling is vooral bedoeld om te zor gen dat de bouw continu kan doorlo pen. De minister legde er de nadruk op, dat de verruimde premieregeling voor het rijk geen extra uitgaven mee brengt omdat slechts een achterstand wordt ingehaald. In antwoord op een vraag over de huidige stand van de werkloosheid verklaarde de bewindsman dat deze onverwacht is gekomen. Gezien het aantal in 1957 afgegeven bouwvergun ningen zal in 1958 de produktie even groot zijn als in het jaar daarvoor. De lichte teruggang van het aantal aanvragen in het laatste kwartaal van het vorig jaar staat in geen enkele verhouding '.ot het aantal werklozen. De verklaring meende de minister te moeten zoeken in de verminderde nood zaak voor de ondernemer om zijn werk nemers in de winter vast te houden, ook al ls er weinig werk. De seizoens werkloosheid heeft meer „zijn normale gezicht gekregen". Daar de verstrekte bouwvergunningen in ieder geval nog dit jaar gereali seerd moeten worden verwachtte hh dan ook dat de werkloosheid in het voorjaar zeer aanzienlijk zal teruglo pen. Station Weer neden afgel. temp. neersl. 7 uur 24 uur Stockholm zwaar bew. 1 0.2 Oslo mist -3 0 Londen zwaar bew. 11 3 Amsterdam zwaar bew. 11 5 Brussel zwaar bew. 13 1 Luxemburg licht bew. 10 4 Parijs onbewolkt 11 3 Nice licht bew. 10 0 Berlin regen 6 2 Frankfurt half bew. 9 3 Milnchen geheel bew. 9 0.2 Zürich regen 10 0.1 Genève zwaar bew. 12 0 Wenen geheel bew. 3 0 Innsbruck zwaar bew. 2 0 Rome mist 10 0 Advertentie Feestelijke vitamientjes: DOPERWTJES (uit blik) met boter en fijngeknipte peterselie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1