Prinsenbrug eind maart gereed I Volgende week wordt de hefhrug gelegd mmmWÈrnW DOOR EEN ZATERDAGSE BRIL W H Plezierig „Dievenbal" in de aula van het Mendelcollege mm Lucebert exposeert in Galerie Espace I ALLE BANDAGES I Hollandia-Bron in Vijfhuizen ligt stil O O i n innen afzienbare tijd zal de Prinsenbrug gereed zijn. De foto (vt HARMENJANSWEG WORDT VERNIEUWD MET KLINKERS VAN VERSPRONCKWEG lil WÊÊÊÊÊÊÊKÊÈgÈÈÏÊm Opening door voorzitter van kunstenaarscentrum Fa. MATHOT en m Exploitante failliet ZATERDAG 15 FEBRUARI 1958 PAGINA 3 NEFBRUG BASCULF BRUG. mmrn Bergi Het begin De nieuwe brug Gemeenteraadsverkiezingen G.H.U. IN HEEM- STEDE UW HAAR IS UW KROON C. I. OERLEMANS Vastenavondfeest K.A.B. en K.A.V. noord Dioc. K.A.J. naar Heemstede 2.75 <2.50 2.75 12.50 12.50 llllllllllllllllllllllll Wanneer de omstandigheden gunstig zijn, zal de Prinsenbrug, de oever verbinding over het Spaarne tussen de Oudeweg en het Prinsen Bol werk te Haarlem binnenkort eind maart of begin april gereed zyn. Daarmee zal de wens om een goede verbinding te krijgen van de binnenstad met de industrieterreinen in de Waarderpolder in vervulling zjjn gegaan. De rommelige aanblik die het Spaarne ter plaatse nu nog biedt, een aan blik die door een vertraging in de bouw, al verscheidene jaren bestaat, zal dan tevens tot het verleden behoren. Met het leggen van de Prinsenbrug is men thans zover gevorderd, dat men verwacht de volgende week de hef- brug, die op het ogenblik in twee gedeelten op de terreinen van de Haar lemse Machinefabriek voorheen Gebroeders Figee N.V. ligt, op zijn plaats te kunnen brengen. Als dat gebeurd is, zal, op enkele kleinere werkzaam heden na, het project uitgevoerd zijn. De brug, waarmee men sedert april 1956 bezig is, brengt een nieuwe, directe verbinding tot stand niet alleen met de Waarderpolder, maar ook met het gedeelte van Haarlem gelegen ten Oosten van het Spaarne en benoorden de spoorlijn AmsterdamHaar lem. De aanloopwegen behoeven echter nog wel enige verbetering. Plannen daaromtrent zijn reeds gemaakt; een vernieuwing van het wegdek van de Harmenjansweg met de klinkers van de Verspronckweg is reeds vastge steld, maar de verbetering van de Oudeweg -de ontwerpen zijn er wel stuit op financiële moeilijkheden. Van gebruikmaking van de Prinsenbrug voor een rechtstreekse verbinding tussen de Velsertunnel en de Amster damsevaart is eveneens sprake. De tenuitvoerlegging van deze plannen ontmoet echter van twee zijden weerstand. Allereerst zal het werk zulke hoge kosten met zich meebrengen, dat de financiële draagkracht van de gemeente onvoldoende is, terwijl er op de tweede plaats moeilijkheden ko men bij het verbeteren van de Spaarndamseweg, waar men te maken heeft met de ophaalbrug bij de terreinen van de voormalige Holland Nautic. T) innen afzienbare tijd zal de Prinsenbrug gereed zijn. De foto (vanuit r\ het noorden) geeft een beeld, hoever men met de bouw is gevorderd. Nog slechts een gedeelte ontbreekt. Men verwacht, dat men de volgende week dit stuk, de hefbrug, kan plaatsen. Hoe de nieuwe oeverver- binding na haar voltooiing er uit zal zien, toont de tekening. Gezien vanuit E het zuiden van de kant van de spoorbrug dus ligt de bascule brug links, bij het Prinsen Bolwerk. Rechts de afrit naar de Oudeweg. Het E brugwachtershuisje komt op de middelste peiler. llltlllllllllllllllltnT I?:-:: LLr-L-Lï' 7 Het ligt namelijk in de bedoeling om, wanneer het project ten uitvoer zou kunnen worden gelegd, het bruggetje te slopen en de verbinding van de haven van de werf van de voormalige Holland Nautic te dempen. De verschillende kleinere bedrijven, die aan de haven gevestigd zijn, hebben echter rechten die het voorlopig onmogelijk maken, tot re alisatie van een dergelijk plan te komen, «ovendien zal men de medewerking Jhoeten krijgen van de Nederlandse spoorwegen in verband met een te bou wen viaduct onder de spoorlijn Amster- dam-Haarlem. eerste plannen voor de bouw van G6 Prinsenbrug bestonden reeds vele jaren geleden. Tijdens een bespreking van de begroting in maart 1950 werd uitvoerig aandacht besteed aan de in dustrievestiging in de Waarderpolder, een reden waarom men alle gewicht leg- deopde bouw van een brug ter ont sluiting van het industrieterrein Het College van Burgemeester en Wethou ders zegde daarbij toe nad,eLa bPHen hm te doen over de werkzaamheden die verband hielden «iet de ontwikke füS. van de industrie in het desbetref r,uL e gebied. B. en W. wilden evenwel !'et Snider meer zeggen, dat net juist a Prinsenbrug moest zijn, die voor een doeltreffende verbinding zou zorgen. De verlegging van het Prinsen rsolwerk een object waarmee men 'n oktober 1954 begon was het voor spel tot de bouw van de nieuwe ver binding tussen de beide oevers van het Spaarne. Haarlems burgemeester, mr. y- p- F. M. Cremers, wees bij die ge- ïegermeid op het grote belang van de h™? Z0t\ de Waarderpolder, die daar- Wn Loi de stad wordt gebracht, in nóLdaarbi-i ook het feit, dat teraad reeric de Haarlemse gemeen- HpWaarSnU11 uitbreidingsplan voor de V\ aarderpolder had vastgesteld een plan waarin ook de Prinsenbrug was aan gegeven. In 1938 en 1939 werd grond aangekocht en in het begin van de oor log kwam de industriehaven tot stand Daarna en ook in de eerste naoorlogl se jaren was er geen geld om andere plannen te realiseren. In oktober 1954 hoopte men, dat de brug en de bijkomende werkzaamheden binnen twee jaar voltooid zouden zijn. Met de bouw werd eerst begonnen in april 1956. De gemeenteraad had zich in november 1955 akkoord ver- klaard met het voorstel van B en W om 2.000.000.- uit te trekken voor het project. De werkelijke kosten zullen, zoals het zich nu iaat aanzien, dit pe- drag iets te boven gaan. Het wachten was nog op de goedkeuring van Gede puteerde Staten van Noord-Holland en van het Departement van Wederop bouw. Toen die echter afkwamen, kon de onderbouw van de brug worden aan- bsteed. Een nieuwe fase bij de aanleg ging in juni '56 in, toen de eerste paal de grond werd ingedreven. De palen werden schuin geheid, omdat zij naast de ver ticale, ook de horizontale druk moesten kunnen weerstaan. Drie maanden later zaten alle 432 palen in de grond. De bo dem van de westelijke kelder, waarin ue staart van de bascule brug zal draaien, was gereed, aan de oostelijke kelder was men begonnen; de keermuur tussen de spoorbrug en de Prinsenbrug Was voltooid. .Het vorig jaar had men met ern stige moeilijkheden te kampen. Door dat de firma Figee voor de levering Van enkele onderdelen op het bui- rjnland was aangewezen, ontstond een lidgnatie in de materiaalvoorziening. ch^Kele onmisbare gedpelten waren ft direct leverbaar. Dat had tot ge- dat de bouw vrijwel geheel kwam °til te liggen. Eind vorig jaar kon het Werk echter weer worden hervat. In 5*ecember derde de bascule brug inge varen en volgende week zal de hef- US op zün plaats van bestemming Worden gelegd. Prinsenbrug zal een rijweg krlj- d van elf meter breed, de trottoirs Zal drie meter breed. Het verkeer bri OV/ r drie banen worden geleid. De ee« u at u't vier overspanningen: InL* brug met een lengte van dié ,^neter' een va8te brug van beton, evL 2-50 meter lang is, een hefbrug, neens van 12.50 meter en een twee- vaste betonnen gedeelte, ook van een lengte van 12.50 meter. In totaal heeft de brug, inclusief de breedte van de pijlers, een lengte van 56.50 meter. De aanloop-gedeelten zijn daarbij niet inbegrepen. De doorvaarbreedte is groter dan bü elke andere brug in Haarlem (voor het bascule-gedeelte 10.30 meter, voor de hefbrug 12 meter) en de hoogte ten aanzien van het waterpeil is ook aan zienlijk meer dan elders in de stad (bij gesloten bruggen ongeveer vier meter). Dit laatste heeft voor de weggebruikers het aangename gevolg, dat de brug minder dikwijls voor het verkeer geslo ten is. Verder zal waarschijnlijk de bas cule brug het minst behoeven te wor den geopend, daar de hefbrug, die in zijn hoogste stand een meter vijfentwin tig hoger ligt dan wanneer hij op de pijlers rust, zeer grote schepen kan la ten passeren. Voor schepen die niet onder de hefbrug door kunnen, zal dan niet alleen de bascule-brug geopend moeten worden, maar ook de spoor- brug, die ten zuiden van de Prinsen brug ligt. De bascule draait op twee elektro motoren. Omdat het gevaarte 120 ton weegt (90 ton eigen gewicht aan staal constructie en 30 ton aan hout, no dig voor het dek), heeft men 165 ton ballast moeten aanbrengen als tegen wicht. De ballastkist bevindt zich on der het wegdek aan de westzijde van de brug. De kist draait in een zes me ter diepe kelder, waarin tevens de op- zetinrichting deze dient om de brug zodanig vast te zetten, dat hij niet onverwacht kan open klappen is opgesteld. Tevens heeft men er voor gezorgd, dat de brug niet kan doorbuigen door aan de buitenkant van de peiler, waarin het draaipunt Advertentie WARMOESSTRAAT 20 - TEE. 11990 is gemonteerd, een „stempel" te plaatsen. De brug wordt bediend van uit een huisje dat op de middelste peiler van de overspanning staat. Vanuit dit gebouwtje wordt tevens de hefbrug geopend en gesloten. Het openen en sluiten van de bascule- brug duurt telkens vijftig seconden, het heffen en neerlaten van de hef brug telkens dertig seconden. De hefbrug is „hydraulisch" uitgeba lanceerd. De oliereservoirs onder In de hefcylinders die onder de vier hoeken zijn opgesteld, zijn verbonden met een aantal vaten stikstof. De druk is zo groot, dat wanneer de brug op een punt is aangekomen, gelegen midden tussen het laagste en het hoogste punt, de kolos zowel van boven af als van beneden een gelijke druk ontvangt. Me chanische kracht is daarom slechts nodig voor het verder omhoog of naar beneden brengen. Om een gelijke hef fing op alle vier hoeken te verkrijgen, heeft men de bewegingsinstallaties van de hefcylinders met elkaar verbonden. Beide beweegbare gedeelten van de Prinsenbrug kunnen in noodgevallen met de hand worden bediend. "anneer de vastentijd nadert, wordt het aantal af te roe pen bruidsparen in onze kerken groter. Met spanning luis tert de parochie naar de namen, de een kijkt verbaasd, als hij (meestal is het een „zij") een bekende naam hoort, de ander fronst even de wenkbrauwen, kennelijk peinzend, of er geen heel klein beletseltje te vinden is. Met die hindernissen valt het meestal wel mee, gezien tenminste de vele paartjes, die in deze dagen ter kerke rijden om volgens het nieuw en vroom ritu eel het ja-woord ite zeggen. Fami lie, buren en andere kennissen zijn de belangstellenden voor of achter in de kerk. Die nadere plaatsbepa ling is tekenend ook voor de in teresse. De voor-zitters blijven tot aan het eind van de plechtigheid en worden zittenblijvers of over blijvers, de achterzitters zijn de- ëen®1?> die na het ja-woord een handige schuiver nemen en op straat uitvoerig het lieve bruidje bespreken De bruidegom blijft be scheiden buiten de discussie. In sommige gevallen wordt hij zelfs kwaad een noodzakelijk Ik vind het altijd een feest, wan neer een bruidspaar uittrekt naar kerk en/of stadhuis. Op de Grote Markt is het iedere dag meermalen feest. Glanzenden auto's rijden schuivend aan, voorzichtig manoeu vrerend tussen vluchtheuvel en trottoir, de scilla en charibdis voor ieder bruidspaar. Maar als het daar doorheen gekomen is, en boven dien aan alle wensen van de foto graaf voldaan heeft, ligt de gelo- perde trap van het bordes gereed om het paar naar de trouwzaal te geleiden. De bode, immer hoofs en vol begrip, houdt nauwkeurig zijn lijstje bij om alle trouwtjes vol gens een fraai tijdschema voor de ambtenaar te doen verschijnen. Zo'n plechtigheid in het stadhuis heeft altijd iets gemoedelijks. De familie en de buurt groept dicht rond het bruidspaar bijeen en luis tert naar hetgeen de ambtenaar met een voortreffelijke routine weet te vertellen. En menigeen be luistert dezelfde toespraak, waar mede hij eertijds zelf werd ver rast. In zoverre is de ceremonie in kerk en stadhuis dezelfde. Een enkele keer levert zo'n trouwpartij een waarlijk verras send evenement op. Zoals vorige week bijvoorbeeld, toen door de Barteljorisstraat het geklep van paarden weerklonk en een bruids paar per koets naar het stadhuis toog. De bellen rinkelden aan de leidsels. De koetsier zwaaide fier zijn met anjers versierde zweep door de lucht en toen klik-klak- kend de paarden halt hielden voor het bordes, steeg een palfrenier statig en waardig van zijn stand plaats achterop het rijtuig op de grond en met de meesterlijke re verence, die een oudere generatie nog kan opbrengen, ontvouwde hij het uitstapje, waarlangs bruid en bruidegom het glanzende zonlicht binnenstapte. Zo'n tafereel is in onze binnenstad zeldzaam gewor den. De paarden zijn verdwenen, de koetsen zijn destijds geveild en wie nu nog het sprookje van zijn trouwdag compleet wil maken, moet ver buiten Haarlem zijn om een koetserij te vinden. Ik had een paar jaar geleden ge hoopt, dat de rijtuigen voor Haarlem nog te redden zouden zijn. Dat de trouwlustigen de auto's zouden ne geren. Maar wat dat betreft ben ik echt uit de koets gevallen. aarlem wordt de komende drie dagen de jaarlijkse feestroes opgedrongen van de Carnavalsviering. Het aantal verenigingen, dat oprecht van me ning is, dat de leden eens echt leut moeten hebben, neemt met het jaar toe. Of anders gezegd: naarmate de vasten minder streng wordt, schijnt de behoefte om nog eens een keer goed los te komen, toe te nemen. De vroegere vasten avond-viering in het noorden althans van het vrolijke avondje thuis is verplaatst naar de zaal, waar iedereen verwacht wordt zich een zuidelijk temperament te hebben aangemeten. De piasserij moet hoogtij vieren, maar het vreemde en misschien ook het ge lukkige is, dat de Haarlemmer zo moeilijk de pias kan uithangen, tenzij in de besloten kring van vrienden. Als hij een harlekijns pak aantrekt, wordt hij niet iemand anders. Hij is dan gewoon een Haarlemse harlekijn. En daarmede verandert er niets. Ik houd niet van die kunstmatige folklore, die geen enkele andere betekenis heeft dan het imiteren van zuidelijke tradities. Stel u voor, dat ze in het zuiden op Haar lemse wijze feest zouden vieren. Het zou een sof worden, terwijl wij toch veel pleizier zouden hebben. Nee, ik ga er niet heen. En wat die Miss Carnaval be treft, die vannacht in Haarlem ge kozen wordt: carnaval schijnt te betekenen „vlees vaarwel". Hoe is het een met het andere te rijmen? Het nog altijd jeugdige Mendelcol- Weijden, een hartelijk en waarderend iGge neeft gisteravond een begin woord tot regisseur, spelers, speelsters gemaakt met wat eens een ple- en andere medewerkers, en hij greep zierige traditie zal worden. Voor het meteen de gelegenheid aan ons zijn eerst gaven de Mendeliers een otficiëie vreugde te uiten over de goede sfeer toneelvoorstelling, welke heden- en mor- op school en de prettige band tussen genavond herhaald zal worden en waar- ouders en school. Zijn gezonde en van by vele ouders, vrienden en andere ge- grote wijsheid getuigende opmerkingen nodigden van hun enthousiaste belang- naar aanleiding van het spel werden stelling bljjk gaven. Natuurlijk hadden door zijn toehoorders in grote dank ont- Gechaperonneerd door de voorzitter van het Bergense kunstenaarscentrum, mp A. F. Kamp, is de expositie van de schilder-dichter Lucebert in Gale rie Espace gestart. De lijfelijke af wezigheid van de exposant werd door de toegestroomde aanwezigen pijnlijk ervaren, hoewel spoedig vergeten van wege de belangstelling van vele natio nale figuren en de aanwezigheid van de radio-apparatuur (Artistieke Staal kaart). De mens achter het kunstwerk was overigens een der thema's van de spreker, die meende dat hoe langer hoe meer het kunstwerk achtergesteld werd bij de persoon van de maker. Zijn andere thema betrof het annexe ren van het kunstenaarschap door de burger. Natuurkundigen, wijsgeren en bestuurderen worden op één lijn ge steld met kunstenaars, de laatste cate gorie zelfs vanwege de overeenkomst „geen opleiding genoten te hebben". Mr. Kamp bouwde zijn thema op uit illu. traties van inaugurele en ander soortige professorale redevoeringen „waarnaar een tweehonderd lieden in toga ernstig luisterden". De kenmer ken van het' kunstenaarschap achtte hij echter elders te liggen en markanter te zijn in zijn verhouding tot weten schap en burgerlijk werk. de jongelui zich verzekerd van mede werking van enkele meisjes, en zij zullen er hoe dan ook geen spijt van gehad hebben. De Mendeiiers zijn maar meteen flink van wal gestoken. Er is tenmin ste moed voor nodig om de eerste de beste keer met het „Dievenbal" van Jean Anouilh op de planken te komen. Zij troffen echter in Jan W. van de Ven een regisseur, die met talent een schoolvoorstelling wist op te bouwen, welke de omsiandighecten in aanmer king genomen de toets der critiek kon doorstaan. Hij heeft zijn onervaren, en wellicht hoekige of verlegen tonelis ten weten te bezielen, waaraoor het ge heel de lichte en amusante toon kreeg, welke het „Dievenbal" nodig heeft om te slagen. Het verhaal brengt de geschiedenis van een zich vervelend Engels echt paar in een Franse badplaats. Het Is in gezelschap van twee nichtjes en twee bankiers, vader en zoon. Die ver veling wordt onderbroken, wanneer drie gauwdieven het gezelschap binnen dringen en voor de meest onmogelijke situaties zorgen, welke tenslotte resul teren in een heerlijke amourette tussen een der nichtjes en een der gauwdie ven, terwijl de bankiers zichzelf de deur uitwerken en de overigen weer gehuld worden in de nevel van hun verveling. Ahnouiih is ook in deze prachtige fan tasie soms cynisch, doch dit cynisme accentueert de zorgeloze sfeer, waarin het verhaal zich afspeelt. Zoals reeds aangeduid, hebben de jongeleui er een plezierige voorstelling van gemaakt. Na een onzeker en stroef begin kregen zij steeds beter de goede toon te pakken, werden zij vrijer en voelden zij de si tuatie juister aan. De groep werd aangevoerd door Joh. Hin en Kees Heerkens Thyssen, die een in dit geval uitstekend Engels echt paar opleverden. De drie gauwdieven, Dick van Stekelenburg, George Thole en Kees Bergman, hadden als trio zwak ke momenten, maar leverden individu eel knappe prestaties. Mirjam Rom- me, lief en hartelijk, en Annelies Van dalen, charmant en onverschillig, speelden de nichtjes. Guido Gehéniau en Gerard Foekema creëerden op kos telijke wijze de twee bankiers. De ove rigen pasten zich naar vermogen aan en wij dienen uan zeker de klarinettist Lieuwe de Vries te noemen en de 2- jarige Floris, die als een routine zijn „aardje naar zijn vaêrtje" demonstreer- de. De décors, vervaardigd door leerlin gen onder leiding van de heer Pijpers, waren goed getroffen; de costumes van Fietje Hin voldeden uitstekend en de muziek van Adré Kaart maakte de overgang van de ene naar de andere scène gemakkelijk en genoeglijk. Eén opmerking nog in het algemeen: de jongelui zullen zich, nog meer „tot de zaal" moeten richten om de tekst ook boven- achterin, volledig verstaan baar te maken. Na afloop sprak ingeleid door de rector van het college, pater V. Hurt- jens, de provinciaal der Nederland se Augustijnen dr. Athanasius van der vangen. W. H. De Christelijk-Hlstorlsche Kiesvereni ging te Heemstede heeft in haar ver gadering van woensdag de lijst en volgorde der candidaten, die harer zijds op de Protestants Christelijke Lijst voor de komende gemeenteraads verkiezingen te Heemstede zullen voor komen, vastgesteld. In de aangegeven volgorde werden daarop geplaatst de heren: Mr. K. A. F. J. Pliester, K. J. Dijkstra, ir. D. J. Enschedé, mevrouw P. C. van Noort- den Os, B. van der Steeg, M. Merkens, A. J. Franken, W. F. de Vries, G. van Noort, C. F. J. de Ridder, H. Vermeu len jr. en J. Strop. Voorts werd vast gesteld, dat van haar leden tot candi- daat zijn gesteld voor de verkiezingen van de Provinciale Staten, mevrouw P. C. van Noort-den Os en mr. K. A. F. J. Pliester. Advertentie Permanent-wave een kwestie van ver trouwen enzeer goed model knippen. Gold wave en Tiède vanaf f 12.50. Wassen-watergolf f 2.25—f 3. Wij brengen als eerste in ons land de Sauna Infraphil Wave f 17.50 met uitgebreide garantie. Med. gedipl. Haarkundige GIERSTRAAT 69 - TELEFOON 21736 RAMPLAAN 49 - TELEFOON 18462 Let vooral op no. 69. De Hollandia-Bron in Vijfhuizen ligt voorlopig stil. De N.V. Bronnen Cen trale van 1937, exploitante van de Hol landia-Bron, is op 1 februari door de rechtbank in Amsterdam failliet ver klaard wegens interne moeilijkheden over de exploitstiewijze van de bron. De Hollandia-Bron is eigendom van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van natuurlijke bronnen, die de bron aan de thans gefailleerde N.V. had verpacht. In afwachting van een nieuwe verpach ting is het werk aan de bron voorlo pig stilgelegd. Sinds 1930 wordt het water van de Hollandia-Bron als tafelwater in de handel gebracht. Het is diep grond water, ferrobicarbonaat en keukenzout bevattend, evenals mangaan, magnesi um, jodium en lithium. Door zijn kalk- rijkdom is het uiterst heilzaam voor al voor maagpatiënten. Dertig jaar na de droogmaking van de Haarlemmermeer, in 1883, werd de bron bij toeval ontdekt. In 1892 werd het water via buizen naar Haarlem geleid, waar een groots brongebouw werd gesticht met het doel van de stad aan het Spaarne een badplaats te ma ken van de allure van bijvoorbeeld Wiesbaden, Karlsbad, Ems of Spa. Dat alles mislukte echter: er kwamen vrij wel geen vreemdelingen, er was te weinig vertier en het brongebouw werd spoedig uitsluitend gebruikt voor het houden van congressen, concerten e.d. Dicle van Stekelenburg en Georges Tho- len als twee van de drie gauwdieven in „Het dievenbal" van Jean Anouilh, dat leerlingen van het Mendelcollege gister avond in de aula van het college hebben gespeeld. Inzet van de vastenavondviering in „Oud-Schoten" was dit keer voorbe houden aan de kringen noord van KAB en KAV gezamenlijk in het Ka- jottersgebouw aan de Lingestraat. Op komst en sfeer waren al direct zo uit stekend, dat ze mevrouw Oudendijk, die als KAV-voorzitster de avond opende, aanleiding gaven, aan te kon digen, dat deze improvisatie wel zou worden gevolgd door een vaste ge woonte. „De Notenkrakers" zorgden tot drie keer toe voor een kolderprogramma, waarom hartelijk kon worden ge lachen en tussen deze bedrijven door hield een rondje kien er de animo in. Al met al een geslaagde avond. Het diocesane bestuur van de K.A.J. in het bisdom Haarlem zal het kantoor aan de Haarlemmer Houttuinen te Am sterdam verlaten en zijn intrek nemen in het secretariaatsgebouw van de kat holieke jeugdbewegingen en jeugdor ganisaties In het bisdom Haarlem, te Heemstede aan de Zandvoorterallee 41. De verhuizing heeft p.s. zaterdag plaats. Zij geldt ook voor de Vrou welijke K.A.J. en de diocesane stich ting Kath. Levensscholen voor jonge arbeiders in het bisdom Haarlem. Het secretariaat van de districtsbesturen blijft zetelen aan de Haarlemmer Hout tuinen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3