[2Prenthej' houdt in volle zee „Kassimbar" aan On derzeehoo tjager door Indonesische besetting beschoten Na de bombardementen PADANG BEREIDT EEN TEGENAANVAL VOOR Zware sneeuwval en storm in noordelijke provincies Cubaanse autorace na de vijfde ronde wegens een ongeval gestaakt Ontvoerde Fangio door de rebellen vrijgelaten Parijse voorjaarsmode zoekt het kinderlijke fv Gepoogd wordt een eigen luchtmacht óp te bouwen Brand in drie woningen te Moergestel Ook in andere delen van ons land grote vlokken en gladde wegen Britse minister neemt de wijk voor tegenstanders Bruiloftsmaal vergiftigd Coureurs spreken over sabotage -Het weer Nu hééj goedkoop! Elf mensen dakloos ZENDER VAN DE „EXPLORER" IS WEER TE HOREN Het weer in Europa DINSDAG 25 FEBRUARI 1958 81ste JAARGANG No. .29844 Donderdag heeft Hr. Ms. onderzeebootjager Drenthe in volle zee in de Straat Makassar het K.P.M.-schip „Kasimbar" aangehouden, aldus deelt de marine-voorlichtingsdienst mede. Ofschoon het schip de Nederlandse vlag voert en een Nederlandse zeebrief heeft, bleek aan boord zich een Indonesische gewapende bezetting te be vinden, die de onderzeeboot]ager beschoot nadat deze het schip had verzocht te stoppen. De Kasimbar' is een schip, dat door de Indonesische regering °nrechtmatig is vastgehouden en onttrokken aan de zeggenschap van de K.P.M. en de door haar aangestelde gezagvoerder. Deze bleek vervangen te zijn door een door de Indonesische autoriteiten aangewezen Indonesische kapitein. De aan boord aangetroffen gewapende bezetting is ontwapend en het schip is opgebracht naar hlanokwari óp Nieuw-Guinea, aldus de officiële mededeling van de Nederlandse marine. Toestand van Sir Winston „bevredigend" De winter slaat alsnog hevig toe Boelganin schrijft verder Handgemeen in het Turks parlement Veertien minuten na de start van de autorace om de Grote Prijs van Cuba is de wagen van de Cubaan Cifuentes geslipt en op het publiek ingereden. Vier toeschouwers werden gedood en achtentwintig raakten gewond. De organisatoren hebben kort na het ongeluk besloten de wedstrijd te staken, aangezien olieplassen de baan zeer gevaarlijk maakten. De coureurs begonnen juist aan de zesde ronde. Op kop lag op dat ogenblik de Engels man Stirling Moss. De Argentijnse coureur Manuel Fangio, die door Cubaanse rebellen voor de wedstrijd werd ontvoerd, is een half uur na het tijdstip waarop de auto race was begonnen, vrijgelaten. Fangio begaf zich direct naar het hoofd bureau van politie in Havana. De bestuurder van de verongelukte wagen, Cifuentes, were volgens de eer ste berichten gewond. Een andere race auto kon niet tijdig stoppen en reed tegen het wrak van Cifuentes' wagen De race zou worden gehouden over negentig ronden van drie en een halve mijl. Het feit dat de coureurs na het ongeluk langzamer begonnen te rijden en een voor een bi' de pits stopten, ver hoogde de spanning langs die delen van het parcours waar men niet bekend was met het ongeluk. Verscheidene cjureurs hebben verklaard voor de aan vang van de race te zijn bedreigd dat aan hun wagens sabotage zou worden gepleegd. - we MORRIS Href ore t/outfu/// LEDEREN MOTORKLEPIWG Aanzienlijk kouder in het zuiden van het land BLIKGROENTEN Wegens de ernstige sneeuwval in een deel van ons land en de daarmede gepaard gaande grote vertraging in het spoorwegver voer, bestaat de mogelijkheid dat sommige abonné's ons blad later dan gewoonlijk zullen ontvangen. Wij vragen de clementie van onze lezers in dit geval van overmacht Afdeling Abonnementen Exploitatie. GAAT U VERHUIZEN? BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon Redactie 21544 Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 14Ï480 Bijkant Beverwijk Breestraat 171 tel 4790 Bijkantoor en Red Omuiden leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 1 W Boerrigter en Mr. WAM van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v RUN en W Severtn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents pet week, f 2.65 per maand, I 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur avonds tel. 21544. NEDERLANDSE MARINE BRENGT K.P.M.-SCHIP OP De „Drenthe", de Nederlandse onderzee- bootjager die het K.P.M-schip „Kasim bar" heeft opgebracht, bij zijn vertrek ruim twee maanden geleden, uit de haven van Den Helder, op weg naar de wateren rond Nieuw-Guinea. De „Drenthe" heeft het K.P.M.- schip op 28 mijl uit de kust in de Straat Makassar tussen Borneo en Celebes aangehouden, zo wordt van betrouwbare zijde in Den Haag ver nomen. De Koninklijke Marine heeft de bevoegdheid op volle zee Neder landse schepen aan te houden. De aanhouding van de „Kasimbar" is „,°Jgen? de normale procedure geschied, Is <?e zijde van de marine meegedeeld. Hieruit kan men afleiden dat cie Drenthe" bij de ontmoeting met de „Kasimbar" ergens in de op sommige plaatsen meer dan 200 km. brede straat van Makassar via optische seinen naar de naam heeft gevraagd, Waarop bleek, dat het een Nederlands schip was. Wederom met optische sei- hen is daarop de „Kasimbar opgedra gen te stoppen. Toen hieraan geen ge volg werd gegeven, beeft de „Drenthe bet gebruikelijke schot voor de boeg ^gevuurd, waarop het K.P.M.-vaartuig Js bijgedraaid. Uit het communique Van de Marine-voorlichtingsdienst bliJKi voorts, dat van de „Kasimbar" echter e®rst nog schoten zijn afgevuurd op de •■Drenthe", ongetwijfeld met lichte Gapenen. Aan boord van de „Kasimbar" be vonden zich veertien bewapende Indo nesiërs. Het is niet bekend of er ge- (j^den zijn of schade is ontstaan bij Va„ aanhouding. Er waren aan boord Spn het K.P.M.-schil geen Nederland- Ziiri °fficieren, aldus is van bevoegde Joe in Den Haag meegedeeld. Over het doel van de reis, de passa- naeJf„en de lading konden nog ëeen gen ri ^zonderheden worden verkre- meii „°k is nog geen beslissing gen.°" die met h status van de Indonesiërs overgebracht SCThip naar Manokwari zijn sloten dat zij h?Vs echter niet uitge- wnrdcn Korflu de gelegenheid zullen keren naar Indonesië terug te De „Drenthe" is i0 december vorig laar uit Den Helder via het Panama kanaal naar Nederlands Nieuw-Guinea vertrokken. Een dag later vertrok de „Evertsen" met dezelfde bestemming. De directie van de K.P.M. te Amster dam heeft desgevraagd meegedeeld, dat biJ haar geen bericht is binnengekomen over het opbrengen van de „Kasimbar wanneer het schip de haven van Manokwari op Nieuw-Guinea, waar been het wordt opgebracht, aandoet, Jal de K.P.M.-directie hiervan onge twijfeld bericht ontvangen, zo ver klaarde men. De „Kasimbar", een schip van 2180 ton, werd in december in de haven van Balikpapan door de Indonesische auto riteiten „overgenomen". Juist gisteren is in Genève de in ternationale conferentie over het zee recht begonnen. Een van de agenda Punten is het Indonesische besluit overigens nog niet bij wet bekrachtigd dat alle wateren tussen de eilanden van de archipel als Indonesische terri toriale wateren zullen worden je- «chouwd. Deze kwestie speelt in dit Verband een rol, omdat het K.P.M.. *®bip in je wateren tussen Borneo en e'ebes is aangehouden. te?„e volgende landen hebben zich bet,® de Indonesische aankondiging zet- 'bmde de territoriale wateren ver- AUst«e Verenigde Staten, Engeland, vVest7jbe, Nieuw-Zeeland, Frankrijk, Japan u.'tsland, Noorwegen, Zweden, Iidonpvi-Iugal, België en Nederland. Genève e Wordt op de conferentie in delecatj„ vertegenwoordigd door een Van de ,Van zes landen onder eiding Zwitspi-i, bdonesische ambassadeur m a,bÖ, Achmad Subardjo. is bpvp«i'and van Sir Winston Churchill in eer, 'gend, zo wordt volgens Reuter cl medische verklaring gezegd, eerst «wi ,heeft gisteren voor het bezoeke" iJ?et begin van zlJn ziekte Van hp+ ^tvangen en wel de prefect •b mevrouwPMoaTim A1PCS MaritlmeS De revolutionaire Indonesische rege ring is „een krachtige tegenaanval" op de centrale regering in Djakarta aan het voorbereiden, aldus heeft een woord voerder van de tegenregering, Des Alwi, vandaag volgens United Press in Manilla verklaard. Binnen drie maan den kan de wereld iets verwachten, al dus de woordvoerder. HR deelde mee, dat de opstandelingen „in de nabije toe komst" een luchtmacht zullen hebben. Eerst zal getracht worden transport vliegtuigen te kopen, die iudien nodig ook als bommenwerpers dienst kunnen doen. „In verscheidene Aziatische lan den" wordt rei Is onderhandeld over de aankoop van enkele tweemotonge Dakota's, aldus Des Alwi, volgens wie bij de onderhandelingen geen moei lijkheden worden ondervonden. Hij ver klaarde voorts dat de centrale rege ring, die de beschikking heeft over een lucht- en een zeemacht, in de onmid dellijke toekomst nog een militair over wicht zal hebben. Maar „binnen drie maanden" zal de balans van krachten in Indonesië naar de kant van de re volutionaire beweging overslaan, zo voorspelde de woordvoerder. Opnieuw betoogae hij dat Java een economisch offensief van de rebellen op het olierij ke Sumatra niet zal kunnen overleven. Hij deelde nog mee, dat luitenant-kolo nel Ventje Sumual, de militaire com mandant van Oost-Indonesië, naar Noord-Celebes is teruggekeerd teneinde het commando over de revolutionaire krachten in dat gebied op zich te nemen. Sumual zou volgens Des Alwi gister avond op Celebes zijn gearriveerd. A.F.P. heeft te Singapore verno men, dat volgens uit Padang ontvan gen berichten, de bombardementen van zaterdag het moreel van de be volking heeft geschokt. Ongeveer een derde van de bevolking van Padang heeft uit vrees vocpr luchtaanvallen de stad verlaten. Gistermorgen werd luchtalarm in Padang gegeven. De straten waren zeer spoedig geheel verlaten. Het geluid van vliegtuig motoren was hoorbaar, doch er volg de geen aanval. Volgens United Press wordt in Pa dang melding gemaakt van een opge vangen boodschap van de Indonesische luchtmacht, dat twee Mustangjagers worden vermist. De jagers zouden heb ben deelgenomen aan de aanval op de radiostations van Padang en Bukit Ting- gi. Het hoofdkwartier van de lucht macht zou regeringsgetrouwe troepen en piloten hebben verzocht nasporingen te doen. A.F.P. meldt uit Singapore dat men aldaar gelooft, dal zodra de radiozen der van Padang weer werkt, de rege- ring-Sjafruddin bekend zal maken dat zij het gezag van Soekarno als presi dent van de Indonesische republiek niet meer erkent. Sjafruddin heeft volgens Reuter In Pa dang besprekingen gevoerc met een groep functionarissen van de Caltex. Men neemt aan, dat Sjafruddin de Caltex heeft verzocht te beginnen met het betaler van de rechten aan de re- volutionaire regering en de betalingen aan de centrale regering it. staken. De Caltex heeft grote olievelden in Mid- den-Sumatra. De „Straits Times" in Singapore schrvjtt, volgens Reuter, dat schepen uit Singapore de blokkade van de centra le regering doorbreken, om handel te drijven met iet opstandige Midden-Su- matra. De „Times", die niet met na me genoemde handelaars aanhaalt, schrijft, dat de tegenregering een uit voerrecht van 55 Indonesische centen op ieder kilo produkt en een valutahef fing van len rupiah op iedere kilo heeft opgeheven. De revolutionaire rege ring heeft iioorts de invoerrechten, va riërend va:. 25 tot 400 procent, vervan gen door een vast invoerrecht van vier rupiahs per een straits dollar aan goederenwaarde. Zij heeft ook beperkin gen op het soort en de hoeveelheid goederen, die zouden kunnen worden in- of uitgevoerd van Midden-Sumatra opgeheven, aldus het blad. Deze voor waarden maken het voor de handela- wli j ?aP°re de moeite waard de „,a„,e an de centrale regering te mot n«^en' Times", die een niet Si™? genoemd hoofd van een gro- verder dat §Lngapor? aanhaalt, schrijft experimenten inzake het Snón 7«n ,,ne blokkade met kleine schepen zpn uitgevoerd. Zondag is een schip van 45 ton uit Singapore erin ge slaagd de P^onesische kanonneerboten te passeren om rubber en kopra ter waarde van 12.000 dollars uit de Mid den-Sumatra anse haven Indragiri te ha len. Zes andere schepen van dezelfde omvang wachten thans in Indragiri op de gelegenheid uit te varen. Omstreeks zes uur vanmorgen ls brand uitgebroken in een blok van drie woningen aan het Rootven te Moerges tel, Het vuur ontstond in het pand be woond door het gezin L. Oeriemans. De heer Oeriemans ontdekte bij toeval de brand en slaagde er ternauwernood in met zijn kinderen het huis te verlaten. (Zijn: echtgenote bevindt zich in het ziekenhuis)Van dit huis sloeg het vuur over naar de twee naastgelegen woningen, waarvan de bewoners even eens ongedeerd naar buiten konden komen. Twee huizen brandden geheel uit en de inboedel daarvan ging geheel verloren. Uit het derde huis kon het meubilair gedeeltelijk in veiligheid worden gebracht. Van dit huis brandde de bovenverdieping uit. De brandweer van Moergestel, die spoedig ter plaatse was, slaagde er niet in het vuur meester te worden, ook niet nadat hulp was komen opdagen van de brandweer van Tilburg. De oor zaak van de brand is nog niet bekend. Door deze brand zijn elf personen dakloos' geworden. De sterkste van de twee radiozenders aan boord van de Amerikaanse aard- satelliet „Explorer" laat zich weer horen, aldus bericht U.P. Twee weken geleden zweeg deze zender plotseling, doch op onverklaarbare wijze is de zender weer begonnen. Het laboratorium in Pasadena heeft er geen verklaring voor. De Britse minister van huisvesting, Brooke, heeft gisteravond op een ver gadering te Londen de wijk genomen voor tegenstanders van zijn huurwet, die hem bedreigden. Toen de menigte op hem aandrong, verliet de minister het platform en zocht hij zijn heil in een kamer achter de zaal, waar de ver gadering werd gehouden. Er ontstond een handgemeen, waarbij .een tafel van het platform op de vloer werd gewor pen en een microfoon op iemands hoofd werd stukgeslagen. Verder werd met stoelen gegooid. Brookes huurwet laat huurverhoging toe voor miljoenen huizen in Groot- Brittannië en geeft huiseigenaars van ongeveer 800.000 woningen de mogelijk heid hun huurders de huur op te zeggen. Twintig personen, die aanzaten aan een bruiloftsmaal in een dorp in het ge bied van Bentre, zeventig kilometer ten zuid-westen van Saigon, zijn door ver giftiging om het leven gekomen. 75 an deren moesten wegens vergiftigingsver schijnselen worden behandeld. Gebleken is, dat de spijzen werden vergiftigd door de grootmoeder van de bruid, die tegen het huwelijk was, omdat de bruidegom volgens haar lid was geweest van de communistische Vietminh en „deel had genomen aan de verwoesting van ker ken", audus meldt AFP. Radio Boedapest heeft volgens Reu ter uit „Moskouse perskringen" verno men dat men in de naaste toekomst de publicatie van nieuwe brieven van de premier van de Sovjet-Unie, Boelganin aan de Amerikaanse president, Eisen hower en de Britse premier, Macmil lan, kan verwachten. Deze brieven zou den details bevatten omtrent een top conferentie zoals de Sovjet-Unie zich die voorstelt. Bij het debat over godsdienstzaken is het in het Turkse parlement gisteren tot een handgemeen gekomen, aldus meldt Reuter. Verscheidene afgevaar digden werden gekwetst. Het gevecht begon toen ienjand een tegenstander ongodsdienstig noemde. Het is tijdens het driedaags debat al eens eerder tot een vechtpartij gekomen. De Argentijns coureur Juan Manuel Fangio was uit het Lincoln hotel in Havana, waar hij met enkele andere renners logeerde, ontvoerd. Toen Fangio in de lobby van het hotel met de ver tegenwoordiger van de Maserati-fabriek Ugolini in gesprek was, kwam een ge wapende man op hem af en dwong hem mee te gaan. De vijfvoudige wereld kampioen werd ïd een naast het hotel geparkeerde auto geduwd en met grote snelheid verdween de wagen. Ugolini alarmeerde prompt de politie. Later werden persbureaus en radiostations door een onbekende opgebeld met de mededeling, dat Fangio door leden van een -evolutionaire organisatie, „de 26 juii-beweging", die onder leiding staat van Fidel Gastro, was ontvoerd. Fangio was in blakende welstand, toen de veie verslaggevers en fotografen wer den toegelaten op een persconferentie in het gebouw van de Argentijnse ambas sade. „Ik ben uitstekend behandeld. Drie Uit trieste grijzen wolken, die zich hebben samengepakt boven de noor delijke provincies van ons land, woedt a' bijna een etmaal achtereen een sneeuwjacht, welke op sommige plaat sen het verkeer volkomen heeft >nt- wricht. De sneeuw, die wordt opge waaid door een snerpende oostelijke wind, welke hier en daar kracht 8 be reikte, ligt in verschillende streken een halve meter hoog. Tengevolge van de temperatuursdaling tot enkele graden onder het vriespunt, zijn verscheidene wegen spiegelglad geworden, waardoor slippartijen voorkomen, waarbij tot dus ver slechts in min of meer ernstige mate materiële schade werd geleden. In de provincie Groningen probeert het verkeer nog wel een weg te vin den door de sneeuw, ofschoon uiter aard vertragingen optreden. Busdiensten hebben in Groningen een vertraging van ongeveer 15 tot 20 min. Ook de spoor wegen ondervinden moeilijkheden door de sneeuwval, alsook door de ijzel, die zich op de elektrische bovenleidingen vastzet Treinvertragingen worden ge meld op het traject Groningen-Zwolle. In Friesland is de toestand ernstiger, met name in de zuid-westhoek. Het busverkeer is daar geheel gestaakt. In andere delen van Friesland ondervindt het busverkeer grote vertraging. In Den Helder sneeuwt het sinds maandagavond zeven uur aan een stuk door. De wind is stormachtig. Treinen en bussen met eindbestemming Den Helder komen meer dan een uur te laat 1 aan. Vele geparkeerde auto's zijn in gesneeuwd Ook het telefoonverkeer wordt in ernstige mate belemmerd, om dat tengevolge van sneeuw en ijzel de draden knappen. Intussen is het in de loop van de tporgen ook in andere delen van ons land weer flink gaan sneeuwen en zijn ver scheidene wegen glad geworden. De Nederlandse Spoorwegen mel den dat op verscheidene trajecten, tengevolge van ijzelvorming, grote vertraging is ontstaan, in hoofdzaak in Noord-Holland boven de lijn AmsterdamHaarlem en in het noor den van het land. Zo kwam de eerste trein uit Alk maar met niet minder dan twee uur vertraging in Amsterdam aan. De eerste trein uit het noorden over Meppel arriveerde in Zwolle met een half uur vertraging. Voorts is een lege kolentrein blijven staan tussen Staphorst en Dedemsvaart, waardoor de treindienst tussen Dedemsvaart en Meppel over verkeerd spoor wordt gereden. Er zijn draadbreuken in de bovenlei ding tussen Castricum en Uitgeest, tus sen Uitgeest en Krommenie/Assendelft, en op het emplacement in Zwolle. Later in de ochtend kwam ook het baanvak tussen Abcoude en Amsterdam stroom loos. Men is met bussen gaan rijden tussen Uitgeest en Beverwijk, tussen Sant- poort-noord en Uitgeest. Tussen Sant- poord-noord en IJmuiden is door het BH maal ben ik in een andere auto naar een ander huis vervoerd, maar ik heb me geen ogenblik zorgen gemaakt omtrent de afloop van de zaak. Ik was alleen on gerust over mijn vrouw". Fangio vertel de nog, dat men hem geen enkele keer had geblinddoekt. In weerwil var, koortsachtig speuren van de Cubaanse politie was het haar maandagmiddag met gelukt een spoor van Fangio of zijn ontvoerders te vinden. Alle toegangswegen naar Havana wa ren afgesloten, 200 detectives waren bij het onderzoek betrokken en een honderdtal politieagenten was belast met de bewaking van de andere cou reurs, die in de wedstrijd zouden uit komen. De organisatoren van de wedstrijd om de Grand Prix van Cuba hebben maan dagmiddag bekend gemaakt, dat zij door een onbekende waren opgebeld. De man had hen ervan in kermis gesteld dat Fangio zou worden vrijgelaten. Op ver- zeek van de onbekende werd een wagen gestuurd naar een plaats in een buiten wijk van Havana. De start van de race wei d uitgesteld tot de wagen terug was. Later werd gemeld dat het startsig- naa! om kwart over drie plaatselijke ti.id (21.25 uur Nederlandse tijd) was gegeven, hoewel geen verder nieuws o^er de wereldkampioen bekend was. In Havana lopen nog steeds geruchten over sabotage tijdens de race. Daarbij wordt verondersteld, dat de rebellen olie op de baan zouden hebben ge goten. De officials van de nationale sportcommissie spreken deze berichten echter met stelligheid tegen. Na een zorgvuldig onderzoek is men tot de con clusie gekomen, dat de coureur Cifuentes de macht over het stuur heeft verloren. Hij zou de wagen niet voldoende meester zijn geweest, gezien zijn slechte bochten werk. De Amerikaanse bokser Joe Brown, wereldkampioen lichtgewicht, die zich in Havana bevindt, is door de autoriteiten voor alle zekerheid onder politiebewa king gesteld. Brown komt woensdag in het sportpaleis van Havana in de ring. 4CLvertevtie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Overwegend zwaar bewolkt met sneeuw, maar in het zuiden van het land aanvankelijk nog regen. Krach tige en langs de kust tijdelijk harde tot stormachtige wind uit noordoost tot noord. In de zuidelijke helft van het land daling van temperatuur tot om het vriespunt, elders overwegend lichte vorst. Zon: 7.34-18.13. Maan: 10.41-1.36. Advertentie menu van de dag verbreken van de stroom een trein blijven staan. Hierdoor is ook op dit traject geen treinverkeer mogelijk en wordt ook hier met bussen gereden. Tussen Abcoude en Amsterdam gaan de bussen over verkeerd spoor. De N.S. hoopte de gestagneerde verbindingen nog in de loop van vandaag te kunnen herstellen. Langs de Seine bij de Pont Alexandre staat deze Parijse mannequin in een donker grijs „trapezium"-pakje van Diors opvolger Yves Saint Laurent. Met zijn eerste collectie heeft deze tweeëntwintigjarige discipel van Dior het prestige van dit beroemde huis en de eer van de Parijse mode hoog gehouden. Het infantilisme, aan dit pakje wel te zien, dat in de voorjaarsmode 1958 te bespeu ren is, valt bij de Amerikanen, die de grootste kopers zijn, wel in de smaak: Meer over de voorjaars mode. waarvan de foto's vandaag gepubliceerd mogen worden, vindt u op pagina 3. WASHINGTON Het Amerikaanse mi nisterie van handei heeft medegedeeld, dat het bruto nationale inkomen in het laat ste kwartaal van 1957 gedaald is tot 432,5 miljard dollar op jaarbasis. Ondanks deze daling beliep het bruto nationale inkomen in 1957 volgens het ministerie 434,5 mil jard dollar en bereikte de nationale pro- duktie, wat omvang en waarde betreft, nieuwe records. cemp □cersJL Station Weer neden atgei. 7 uur 24 uur Stockholm sneeuw -21 0.1 OsJo sneeuw -15 0.2 Londen regen 1 15 Amsterdam regen 0 14 BrusseJ regenbui 9 16 Luxemburg regenbui 7 15 Parijs geheel bew. 9 4 Nice half bew. 7 0 Berlijn sneeuw -2 3 Frankfurt zwaar bew. 9 9 Mtlnchen iicht bew. 5 4 Zlirich half bew. 2 16 Genéve licht bew. 7 6 Wenen half bew. 3 2 Innsbruck mist -1 1 Rome zwaar bew. 12 5 Advertentie Wij garanderen u een goede verhuizing uitgevoerd door vakkundig personeel. Vraag eens inlichtingen. F. DAMIAANS en ZN. - Zijlvest 41 Haarlem - Tel. 12456-14155-52514

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1