Centrum Comité heeft weer veelbelovend feestprogram voor Koninginne- en Bevrijdingsdag Ballon-race op 30 april In de toekomst nog 4 a 5 kerken in Haarlem nodig Burgemeester Cremers opent Voorjaarsbeurs voor de Vrouw Wanbeheer Boeke Huide koper oorzaak van grote verliezen Overwinningen voor ZB VS en Flamingo's in Den Helder ^uperMart ALBERT HEIJN VERGADERING „DE HANZE" Pleidooi voor nieuw beursgebouw Dames van Antilopen winnen; heren verliezen Die Raeckse wint verrassend A.-H.-SuperMart 8S« s""'- IN FEESTELIJK KRELAGEHUIS DE BASKETBALCOMPETITIE Volleybalcompetitie Succes voor O.G., verlies voor A.V.C. Modern winkelen Sneeuwstorm teistert Frankrijk, 8 doden DONDERDAG 27 FEBRUARI 1958 /AGINA 3 Water Music Kinderoptocht op 5 mei Bevrijdingsdag KU STBRIG ADES KOMEN IN HAARLEM BIJEEN Films: Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Groentekar in het water Slippende bus veroor zaakt aanrijding in de Speciale aanbiedingen ^uperMafs" ^ees Speciaal aanbevolen: Uit onze vleeswaren- afdeling: Veiling-verse groenten 59 99 25 OVER VEEN Eerste jaarvergadering buurtvereniging GARAGE DEN HOUT 12-JARIG MEISJE VERDWENEN Beurs van Amsterdam Beurs van *- «- New V ork Het Haarlemse Centrum Comité Ko ninginnedag heeft nu het raadsbesluit in de kermis-kwestie - die het voortbe staan van het Comité even scheen te bedreigen - gevallen is, weer als alle jaren een veelbelovend programma sa mengesteld voor de viering van Konin ginne- en Bevrijdingsdag. De kermis zal dit jaar, volgens het besluit van de gemeenteraad, gevierd worden op de Nassaulaan, de Zijhuizen en de Ge dempte Oude Gracht. Zoals bekend zijn daartegen protesten gekomen van om- Wonenden, waartegenover het Centrum Comité de toezegging stelt, dat hun be langen zoveel mogelijk zullen worden ontzien. Er zullen bijvoorbeeld door gangen worden uitgespaard op het ker misterrein ten behoeve van de bereik baarheid van bedrijven aan de Nassau- laan en er zulle: i geen megafoons ko men, die het kermisgedruis nog ver sterken. „Wat voor vele Haarlemme een bron van vreugde is, moet voor - NX^ïrHenrdenkmfsdfg - eTzondag 4 mei zal de kermis stil liggen, maar maandag 5 mei begint het feest op- meuw Bevrijdingsdag zal vermoede lijk dé laatste kermisdag zijn. Een aantrekkelijk en spectaculair evenement in het Koninginnedagpro gram van het Centrum Comité zal on getwijfeld de Gordon Bennett-race voor drie luchtballons worden, 's middags om dne uur op het Heli-terrein aan de Wagenweg. Voor het eerst na de oor log zal weer gestreden worden om de Frms Hendrik-beker, welke destijds Y00r dergelijke wedstrijden is uitge loofd. Het echtpaar Boesman heeft reeds zijn medewerking aan de race toegezegd. Het terrein zal versierd zijn en captain Boesman zal allerlei wetenswaardigheden tèn beste geven over de ballonvaart, terwijl het mu ziekkorps Saint Michel uit Heemstede de muzikale omlijsting zal verzorgen. Ook zal er een zweefvlieg-demonstratie gehouden worden. .Ter traditie getrouw begint Konin ginnedag in het centrum weer met een muzikale reveille vanaf half acht, waaraan de gymnastiekvereniging Ba- to medewerkt, alsmede de harmonie- en fanfarekorpsen „Haarlem", „Crescen do" en „Arti ef Religione". Dank zij de Haarlemse „Pak-aan Actie" zijn drie korpsen thans wel-geuniformeerd. Om kwart voor acht zal het Leger des Heils choraal-muziek in de stad ten ge hore brengen en een kwartier later be gint een muzikale wandeling van de Haarlemse politiekapel en de harmonie korpsen Haarlem en Crescendo. Drie en een halfduizend kinderen zul len om negen uur weer hun aubade brengen op de Groote Markt aan de burgemeester en tezelfder plaatse ge ven de „Alpenjagers", een Tiroler ka pel onder leiding van Will van Bakel en met vokale medewerking van de beken de radio-zangeres Cobie Martens, om elf uur een muzikale show weg. Er zal nog veel meer muziek zijn die dag, want om twaalf uur is het „Arti et Re ligione", die een muzikale wandeling houdt door het centrum. Het „Métropole Orkest" van de Ne derlandse Radio Unie, onder leiding van Dolf van der Linden, zal 's mid dags vanaf half drie concerteren op de Groote Markt - niet in de traditionele muziek-kiosk, maar op een podium van dertien bij dertien meter, hetwelk op de rotonde zal worden opgericht. Aan dit concert zullen gevierde vokalisten medewerken, die dit jaar mededingen naar de gondel-pryzen in het Veneti aanse zangers-festival. 's Avonds is er op de Groote Markt opnieuw een muzikaal evenement, waaraan het mannenkoor „Sint Ceci lia" en de harmonie- en fanfarekorpsen „Hillegom", „Arti et Religione", „Haar lem" en „Crescendo" medewerken. Na afloop van het concert - hetwelk met een gymnastiek-demonstratie door Bato onderbroken zal worden - bege ven de korpsen zich naar de geïllumi neerde Nieuwe Gracht, waarin een Ve- netiaanse gondel ligplaats gekozen zal hebben. Van die gondel af zal de IJmui- der Harmonie de „Water Music" van G. F. Handel spelen - een hoogst zelden m Haarlem uitgevoerd muziekwerk. Vanaf de wallekant zullen de andere muziekkorpsen soms medespelen. De oag wordt besloten met een bal-cham- °P de Groote Markt, met mu ziek door de „Sun Beams". i er gelegenheid van de Nationale Do denherdenking, zaterdag 3 mei, zal de Haarlemse afdeling van de Bond van Op Bevrijdingsdag wordt ook dit jaar weer 's middags door het Cen trum Comité een kinderoptocht dooi de stad georganiseerd. Zoals men weet werd een dergelijke optocht vorig jaar bij wijze van proef Sehouaen een experiment, dat toen bijzonder goed slaagde- Meisjes en jongens mat vernuft en fantasie, actieve en vindingrijke jeugd verenigingen kunnen nu reeds hun gedachten laten gaan over datgene, wat zij zouden willen voorstellen of uitbeelden in de optocht. Het gaat niet om de kostbaarste aan- of ver kleding, maar om de meest originele en aantrekkelijke. Groepen en indivi duele deelnemers en deelneemsters zijn allen even welkom. De leeftijds grens loopt van zes tot zestien jaar. Men kan zich nu reeds opgeven voor deelneming bij de secretaris van het Centrum Comité, de heer P. B. van Eerdenburg, Alexanderstraat 14 of bij het bestuurslid, de heer D. van der Vlerk, Zijlstraat 5, te Haarlem. Oud-Illegale Werkers in de Bezettings jaren weer een herdenkingsplechtigheid in de Groote Kerk organiseren, terwijl daar onder auspiciën van het Centrum Comité weer de Bevrijdings-cantate zal worden uitgevoerd door zeshonderd zangers onder leiding van Jos. de Klerk. Op Bevrijdingsdag, maandag 5 mei, zal behalve de traditionele zeepkisten race 's morgens om tien uur op de Groote Markt, daar ditmaal voor het eerst ook een evenement voor de meis jes worden georganiseerd: een ballon race, waaraan aardige prijzen ver bonden zijn. Het kinderzang-concours, 's morgens vanaf half elf, zal dit jaar op de binnenplaats van het Proveniers huis gehouden worden. Die plaats lijkt het Centrum Comité geschikter dan de traditionele „Kattenbergh" in het Ke naupark, omdat die te excentrisch ligt voor het aantrekken van luisteraars. De réveille is op Bevrijdingsdag eerst om acht uur. De muzikale wandelingen zullen weer gehouden worden door Ba to en de Haarlemse politie-kapel. Des middags om twee uur is er op de Groo te Markt weer muzikale show door de Boerenkapel van Will van Bakel en om drie uur begint de grote gecostumeerde kinderoptocht door de stad te trekken. Om zes uur maakt de Harmonie „Haar lem" een muzikale wandeling door de stad. 's Avonds om acht uur is er op de Groote Markt een muzikale show van de „Maluku Hawaians" uit Boskoop, afgewisseld met optreden van de bal let-groep van T„ Venema en van de „Prairie Singers". Vanaf tien uur is het weer bal-champêtre op muziek van de Sunny Side Combo". Om kwart over tien begint de muzikale wandeling van „Crescendo" naar het héli-terrein aan de Wagenweg, waar een groots vuurwerk de dag zal besluiten. De Letterlievende Vereniging ,,J. J. Cremer" zal op Koninginne- en Bevrij dingsdag 's avonds in de Stadsschouw burg een opvoering geven van „Toen wij trouwden", een kluchtig blijspel in drie bedrijven door J. B. Priestley on der regie van Henk Bakker. De afdeling andvoort van „de Hanze" hield een geanimeerde ledenvergade ring in restaurant „Rinkel". In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer C. Siegers, op de noodzaak voor de middenstanders om paraat te zijn teneinde de zich snel wijzigende om standigheden het hoofd te bieden. Spr. wees in dit verband op de aan de orde gestelde wijziging van 'de Vestigings wet. De geestelijk adviseur, kapelaan Groot, wekte de aanwezigen op, deel te nemen aan de retraites welke speci aal voor middenstanders worden gege- ven. De kwestie van de winkelsluiting op Zondag in het voor- en naseizoen werd door de voorzitter belicht aan de hand van de terzake met het gemeentebe stuur gevoerde correspondentie. De verruiming van de regeling gaat niet zo ver als „de Hanze" heeft gewild; dit vindt zijn oorzaak in het afwijkend standpunt van de Zandvoortse handels vereniging. Het periodiek aftredend bestuurslid de heer E. C. A. Nooij werd herkozen. In plaats van de heer P. Th. Warmer dam werd in het bestuur benoemd de heer J. J. M. F. van Loenen. De voor zitter sprak een woord van dank tot de aftredende penningmeester; de heer Warmerdam heeft de financiën der af deling steeds accuraat en met zorg be heerd. De door het hoofdbestuur voorgestel de verhoging der contributie van 20 tot 25 per jaar werd door de verga dering met gemengde gevoelens ont vangen doch niettemin aanvaard. Het bestuur van „Touring Zandvoort had aan „de Hapze" evenals aan andere organisaties een bijdrage van 500 gevraagd om in de aanstaande zo mer een serie vuurwerken te kunnen geven. De gevraagde bijdrage ging bo ven de draagkracht van de afdeling. M ampele discussie werd besloten een bij drage te geven van 3 per lid. Indien de andere aangeschreven organisaties hetzelfde doen, wordt het door „Tou ring Zandvoort" gevraagde bedrag van in totaal 1500 bijeengebracht en naar draagkracht verdeeld. Bij de rondvraag vroeg de heer van Seggelen de mening van het bestuur omtrent het denkbeeld, het Sint Nico- laas-comité voortaan zelfstandig te laten optreden en dus niet meer onder de vlag van „de Hanze" en de H®n" delsvereniging. Het bestuur zal zien over deze zaak beraden. De vertegenwoordigers van de kust- brigades van de Kon. Ned. bond tot het redden van drenkelingen komen an dermaal In Haarlem bijeen voor het houden van de jaarvergadering van de Contact Commissie Kustbrigades. Dit zal geschieden zaterdagmiddag 15 maart in de bovenzaal van hotel Mun- niks aan de Grote Markt. Na de gebrui kelijke agendapunten zal de voorzitter van de C.C.K., de heer P. van der Mije uit Zandvoort, de bestuursverkiezing aan de orde stellen. Alle vijf leden van de commissie treden elk jaar af, doch stellen zich nu wederom voor een jaar beschikbaar. Het zijn behalve de heer Van der Mije de heren H. van der Wel (Wijk aan zee), A. Passchier (Noord- wijk), G. Schuitemaker (Haarlem, be stuurslid Bloemendaalse reddingsbri gade) en P. J. Coppens (Rotterdam), die het secretariaat van de C.C.K. voert. Aan de hand van de ingezonden red dingsrapporten zal hierover een nadere bespreking worden gevoerd. Er zijn door de kustbrigades 26 reddingsrap porten ingezonden (het werkelijk aan tal verrichte reddingen in 1957 langs de Noordzeekust moet groter zijn ge weest), waaruit blijkt dat slechts in ze ven gevallen de reddingen of reddings pogingen betrekking had op personen boven de 21 jaar. De overigen (6 meis jes en 13 jongens) bleven beneden de ze leeftijd. 16 van de 26 ongevallen ge beurden op zondag, respectievelijk 12, 6 en 8 in de maanden juni, juli en augus tus. De uren tussen een en vier uur ble ken het gevaarlijkst te zijn, 19 van de 26 gevallen. Acht van hen bezochten voor de eerste keer het strand, waaron der drie buitenlanders. 12 van hen ble ken de zwemkunst niet en 5 maar gering machtig te zijn. Ruim tachtig procent van het aantal ongelukken gebeurde bij matige wind, in 22 van de 26 geval len binnen honderd meter uit de kant. Muien waren in 10 gevallen oorzaak van het komen in moeilijkheden bij het baden of*ewemmen in zee. NATUURHISTORIE. Voor de Konink lijke Nederlandse Natuurhistorische Ver eniging afdeling Haarlem en Omstre ken houdt de heer Kees Hana vrijdag 14 maart om acht uur in het Minerva- theater te Heemstede een lezing over het onderwerp „Bretagne, het schone land der Franse Kelten". De lezing wordt georganiseerd door de Volksuni versiteit. „Drie maanden in Lapland boven de Poolcirkel" is het onderwerp, waarover ir. E. M. Bunders maandag 31 maart in restaurant Brinkmann aan de Grpote Markt te Haarlem zal spre ken. Aanvang acht uur. In onze courant van gisteren heb ben wij uitvoerig bericht over de stand van zaken met betrekking tot de ker kenbouw in de bisdommen Haarlem en Rotterdam. Ten aanzien van de stad Haarlem kan medegedeeld worden, dat daar, afgezien van de thans in aan bouw zijnde kerk in Oud-Schoten, in de toekomst vier en mogelijk vijf ker ken gebouwd moeten worden, terwijl in Haarlem-Zuid-West (tussen Aerden- hout en de kathedraal) ook een perma nente kerkvoorziening noodzakelijk zal zijn. Het plan-Parkwjjk in Haarlem-Oost is inmiddels in uitvoering gekomen. Een nieuwe definitieve kerk zal dan ook niet lang op zich mogen laten wachten. Zoals bekend is als sluitstuk van de stedebouwkundige ontwikkeling van de gemeente Haarlem het plan Schalkwijk geprojecteerd, gelegen in Haarlem-oost en ten zuiden van de Scbinholweg. Het strekt zich ook uit op het gebied van de gemeente Haarlemmerliede. Na vol- FRANS HALS: Nathalie, 14 J. 2.30, 7, 9.15 uur. LIDO: Bakvissen Puberteit, str, volw. 2, 4.15 7 Q 15 uur. LUXor! De' nacht der vrijgezellen, zie recensie; 2, 7. 9.15 uur. MINERVA- La Strada 18 j. 8.15 uur. REMBRANDT: Sissi 'keizerin en moeder, ,oveY.lenft- 215' 7- 915 uur' ,a i ne,Jonge desperados, 14 J. *.ou, t, y.15 uur. Donderdag 27 februari Concertgebouw, 20 uur: Concert door Haarlems Postaal Mannenkoor o.l.v. P. J Potgiesser m samenwerking met Polyhym nia- AarVn,e„ vI®URe,: Emmy van Eden. So listen: Tilly Hammelburg, sopraan, Bert van Delden, tenor, en Hans van der Leeuw, bariton. GEBOREN: z.v. A. C. van Wicrin- gen-Leuven; z.v. M. P. Thoolen-Bul- ters; z.v. W. Haasnoot-Star; z.v. L. M. Schipper-de Valk; z.v. M. P. Hijma-van der Ben; d.v. M. Fnjn-van den Berg- d.v. G. E. Drijfhout-Abbenes; d.v. A M. de Kruif-Martens; d.v. M. A. We- ber-Boom. .ONDERTROUWD: P. Bakker en P. Ramsma; W. G. Bakker en I. van y°orthuysen; J A. Klaassen en G. ^hipper; R. Bindels en M. Hennen; Booij en E. A. Voogt; R. J- Elsinga r? M. c. DelzenneJ. Beverdam en I. >tsma; J. D. Ooms en C. F. Car- d. J. C. Bogaart en P. A. van Eijk. m J?TROUWD: A. J. Krokkee en H. L Drajjer; A. j. Janssen en G. H. M. V'klrée Wiltens; J. W. Verhoeven en C. •Jansen; L. P. Verlinde en J. E. A. van 7;,en; J. F. Spoor en J. M. van der JMugt; c. Davelaar en M. Buma; J. J- Evers en E. M. G. Verhappen; Oldenburg en A. van Everdingen; Jf c- van Bree en G. Kuijken; F. J. kParnaaij en J. Hamel. OVERLEDEN: M. G .C. van Galen- Ruugrok, 48 j. Kamperlaan, J. Avé, 82 jr., Reigerstraat; J. C. van Hemert, 44 ?azePaterslaan; S. Kion, 67 jr. Ha- T- Kortekaas, 74 jr., huisvest!38"' Holleman> 54 jr., Gast- Vanmorgen om tien uur heeft bur-w°onlijk van het dak van het Krelage- gemeester mr. O. P- F. M. Cremers huis de vlag wapperen kan, maar het van Haarlem met een forse "dag met gangen yan de vlag was onmogelijk, de blote vuist op de gong, de zestiende doordat het dak spiegelglad was. Voorjaarsbeurs voor de Vrouw in net Krelagehuis geopend. De burgemees ter verklaarde zelf ook een soort stand houder te zijn. Immers dq Bescher ming Burgerbevolking heeft in de hoek tegenover de ingang van de Modeshow zaal ook een stand en het was dus be grijpelijk, dat mr. Cremers tegenover de aanwezige genodigden een lans brak voor „méér vrouwen in de B.B." De burgemeester wekte de dames op buitenshuis meer te emanciperen, waar tegenover dan zou moeten staan, dat de mannen dat binnenshuis meer moes ten doen en niet alleen thuis moesten komen om weer uit te gaan. Het motto van de beurs is dit jaar „Doe het zelf" en dat is een motto, dat iedereen wel ter harte mag nemen. Nadat de burgemeester de organisatoren van de ze zestiende Voorjaarsbeurs succes had toegewenst, verklaarde hij de expositie voor geopend. „,Bv?ren had mevrouw A. Hamaker- Willink, presidente van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereni- gjng voor Huisvrouwen, onder wier aus piciën ook deze beurs weer gehouden wordt, de talrijke genodigden welkom geheten en degenen die actief werk zaam waren geweest bij de opbouw van de tentoonstelling, hartelijk bedankt. Onder de zeer moeilijke weersomstan digheden heeft men het paviljoen moe ten opbouwen maar zoals ieder jaar, is men weer tijdig gereed gekomen. Me vrouw Hamaker sprak vervolgens over de waarde van het adverteren en van de reclame voor het handelsleven. Als directeur van de Gewestelijke Bond voor Vreemdelingen Verkeer in Zuid-Kennemerland nam daarna de heer W van Willige het woord. Hij zet te uiteen dat Haarlem en omstreken 'n paradijselijk oord zijn voor c vreem deling, die iets bijzonders wil zien. De Voorjaarsbeurs is zulk een attractief oord. Helaas moest hij constateren, dat het Krelagehuis te klein is voor deze tentoonstelling. Jammer genoeg heeft de algemene Ledenvergadering van ..Bloembollencultuur' het Plfn ver' worpen om een nieuw, groot beursge bouw op te trekken. De heer Van Wil lige riep indachtig het spreekwoord, dat één vrouw tien mannen te erg is de aanwezige dames op om ieder tien mannen voor hun rekening te nemen en hen te bewerken, dat men alsnog op zijn fatale besluit terugkomt. Na de officiële opening hebben de ge nodigden een rondgang gemaakt over de tentoonstelling, waarna hun door de directie van de beurs een kopje koffie webd aangeboden. Later op de ochtend verzamelde men zich weer in de zaal waar de modeshow gehouden wordt, om de verschillende modellen te bewonde- ren. Het is jammer, dat niet zoals ge tooiing zal dit stadsdeel omstreeks 40.000 inwoners bevatten. Het plan is verdeeld in een viertal wijken, elke wijk zal ingeveer 10.000 inwoners kun nen opnemen. Het aantal te verwach ten katholieken voor elk dezer wijken bedraagt globaal genomen 3500 a 3800. In verband met de vereiste kontinuï- teit van de woningbouw is het nood zakelijk het Haarlemse gedeelte van het plan zo spoedig mogelijk te realiseren. Dat betreft dan twee wij ken. Voor die twee wijken is het met betrekking tot de parochievorming in Schalkwijk noodzakelijk, dat ze ieder een aparte parochie gaan vor men. Ten aanzien van de twee an dere wijken is nog geen beslissing genomen. De mogelijkheid is immers niet uitgesloten, dat het plan-Schalk wijk nog in zuidelijke richting wordt uitge' reid. In dat geval zullen ook- de twee overige wijken aparte parochies vormen. Mocht genoemde uitbrei ding niet geschieden, dan wordt over wogen de beide wijken in één paro chie onder te brengen. Woensdagmiddag is een bakfiets be laden met groente en fruit in het water van de Garenkokerskade te Haarlem gereden. Volgens een verklaring van de bestuurder, reed de wagen over een hoop sneeuw, waarin erjkele bevroren klonten zaten. Daardoor zou de wagen zijn geslipt. De bestuurder, die de macht over het stuur verloor, kon juist op tijd van de kar springen. Politie en burgers hebben de bakfiets op de kant getrok ken. Met behulp van netten zijn de groente en het fruit uit het water ge haald. De Keuringsdienst voor Waren onderzoekt of zij nog voor consumptie in aanmerking komen. Tijdens een in Haarleu, gehouden bui- ttngewone vergadering van aandeel houders van de Kon. Handelmij. Boeke en Huidekoper N.V., groothandel in landbouwwerktuigen enz te Haarlem, is een der directeuren, de heer G. K. Azn. op zijn verzoek ontslagen, zoals wij reeds in een deel van onze vorige oplage hebben gemeld. In april zal een gewone aandeelhou dersvergadering belegd worden die zal beslissen over het geleden verlies, het- welk volgens dc commissarissen aan „financieel wanbeheer" te wijten is. Het bestuur deelde mee dat het gerech telijk onderzoek niet door de maat schappij is bevorderd, maar zelfstandig is ingesteld door het Haarlemse parket naar aanleiding van geruchten De afgetreden directeur werd eigen machtig optreden o.m. (en aanzien van financieringen van een machinefabriek in Nijverdal verweten. De ex-directeur achtte de vergadering ongeschikt om zich te verdedigen. Hij voerde aan dat ei na zijn schorsing op 24 oktober op een verbijsterende manier met de be langen van de N.V. is omgesprongen. Van de investering in de machinefa briek in Nijverdal. waarvan de heer K. ci missaris was. ten bedrage van 994.000. moeten vermoedelijk f 750.000 als verlies worden geboekt. Tevens wordt de heer K. verweten een exportorganisatie te hebben opge richt, die niets opleverde, doch integen deel in 1 jaar een verlies van f300.000 leed. De heer K. heeft daarbij nog gel den tot een bedrag van f 64.000 bij de maatschappij opgenomen, zonder toe stemming van het bestuur. Hij heeft aangeboden dit laatste bedrag terug te storten, doch de termijn, waarin hij dit wenst te doen, werd te lang bevon den. Het was aandeelhouders niet duide lijk hoe het mogelijk was, dat in zo korte tijd grote bedragen naar doch terondernemingen konden worden over geheveld buiten medeweten van com missarissen. Men achtte niet alleen de directeur aansprakelijk, maar meende dat ook commissarissen ernstig in ge breke waren gebleven. Daarom werd aangedrongen op de benoeming van een commissie uit aandeelhouders, die de gang van zaken in de laatste jaren inoet onderzoeken. Na langdurige dus- cussies werd een commissie van drie benoemd. Verwachtingen voor 1957 niet gunstig Vervolgens bracht de onderdirecteur verslag uit over de gang van zaken. De omzet over 1957 daalde ten opzich te van die van 1956 met 14 pet. Er doet zich een steeds sterker concurren tie gelden met alle daaraan verbonden gevolgen. Gunstige verwachtingen over de bedrijfsresultaten van 1957 mogen niet worden gekoesterd. In november 1957 vond een algehele reorganisatie plaats van het verkoop apparaat. Een aanzienlijke besparing op de kosten is hier van het gevolg. Van eerder gesproken bouwplannen wordt afgezien. Over de Machinefabriek en Metaal gieterij Bosch te Nijverdal zegt het rapport, dat de fabriek thans onder des kundige leiding is geplaatst. De nieuwe directie heeft het gehele bedrijf gereor ganiseerd en 31 man ontslagen. Voor de overgebleven 39 werknemers is thans volop werk. De fabriek is voor geheel 1958 ruimschoots van orders voor zien. Naar het zich iaat aanzien, zal 1958 een bescheiden winst opleveren. Een voorlopig opgestelde resultatenre- kenning over 1957 geeft een nadelig sal do voor Bosch van 750.000. Voorts bevatte het rapport medede lingen over de Handel Mij Saturnus, waarvan de omzet in 1957 vergeleken met 1956 gestegen is met 40 pet. Af schrijvingen zullen een belangrijk be drag vergen. De toekomst wordt ech ter met vertrouwen tegemoet gezien. Het kost moeder een laken, maar daarmee is dan ook een prachtige oplossing te vinden voor het probleem hoe te sleeën, als er geen heuvel in de buurt is. Twee bezemstelen als mast en een beetje wind zorgen voor de rest en het kan nog hard gaan ook! Eindelijk werden er weer eens enke le overwinningen behaald door de Haarlemse hoofdklassers, want zowel Flamingo's als Z.B.V.S. zegevierden in Den Helder. De overwinning van Fla mingo's tegen K.V.H. betekent tevens dat dit team nog steeds puntloos op de ranglijst is geplaatst. De Haarlemmers, wederom zonder Meenhorst en War- ger, moesten in de eerste helft grote tegenstand overwinnen (23-25) en ook na de hervatting bleven de K.V.H. 'ers fel tegenstand bieden. Eerst in de laatste minuten slaagde de Flamingo's er in een duidelijke voorsprong te ne men en alsnog een verdiende overwin ning te behalen (57-48). Het Velsense Z.B.V.S. had kennelijk veel moeite met het gladde veld in Den Helder en reeds spoedig had de thuisclub een ruime voorsprong geno- men van twaalf punten. Met de groot- ste moeite slaagde Z.B.V.S. er nog in deze achterstand voor de rust weg te werken (21-23). Na de hervatting bleek H.A.V. niet meer in staat de bezoekers voldoende te verdedigen, waarvan vooral de jeugdige Z.B.V.S. aanvallers ruimschoots profiteerden en de eindstand brachten op 66-52, het geen een juiste beloning is voor de Z.B.V.S.-ploeg in deze ontmoeting. De thuiswedstrijden waren voor de Haarlemmers helaas niet zo gunstig, want Typhoons bleek na de goede strijd in Den Haag deze week volko men van slag en moest bij de rust reeds genoegen nemen met een dui- Gisteren is de broeikas van de heer S. aan ie Meerlaan te Hillegom afgebrand. De brandweer kon niets uitrichten. De schade bedraagt 2.000. De eigenaar is niet verzekerd. De belangrijke ontmoeting in de hoofdkasse tegen Utrechtse SVV is door de heren van Die Raeckse zeer verrassend gewonnen. Door dat resultaat hebben de Haarlemmers nog een goede kans behouden zich in de hoogste klasse van d- NeVoBo te hand haven. Ditzelfde kan overigens ook gezegd worden van de dames van HVS, \>„nt ook dit team behaalde - in de ontmoe ting tegen De Kennemers uit Bever wijk - de volle winst. MHBS liet zich in Castricum n/-t verrassen en klopte na een zeer overtuigende strijd het Smash team met ruim verschil (3-1). De heren van HVS versloegen het Zaanse P. en S. overtuigend (3-0) en ofschoon de bezoekers alLs in het werk stelden de eer te redden, gaven Clay cs. niet thuis. Het damesteam van MHBS had het deze week in de twee de ontmoeting teger het Aerdenhoutse AVC bijzonder moeilijk, hoewel de ruime 3-0 overwinning dit zeker niet doet vermoeden. In de eerste klasse dames liet Ves- mia in de katholieke derby tegen Onze Gezellen verrassend een steekje val len (2-2), terwijl de Blinkert geen ri sico nam tegen Eclecta en een duideijke 4-0 overwinning behaalde. Bij de he ren heeft Cios geen kans gezien ook tegen Santpoort voor een verrassing te zorgen, want het sterke Santpoort won (3-1) en heeft daarmede de lei ding in de hoogste klrsse van de af deling Haarlem genomen. De voc.naamste uitslagen waren: DAMES: die Raeckse 2die Raeckse 3 4-0 HBCOVRA 2-2 HVSde Kennemers r 0 Set Up—SSO 2-2 HBC 4—Set Up 2 2-2 die Raeckse 2—-OVRA 0-3 PWN—OVRA 2 2-2 Vesmia—Onze Gezellen 2-2 de Blinker'. —Eclecta 4-0 AVC- MHBS 0-3 HVS 3—Boru 1-3 OSS 2—de Blinkert 3 3-1 Vesmia 2OSS 1-3 SpaarnestadDSS 3-1 die Raeckse 4Cios 2 2-2 JBSEclecta 3 3-0 DSS 2—Onze Gezellen 3 4-0 HEREN: dieRaeckse 2OVRA die RaeckseSVV Rapiditas '31PSCB Cios 3—HBC 2 HVS Santpoort 2 WIK 3—DSS 2 HPS en SVSpaarnestad Set Up 2Cios 3 DSSRotor OVRA 3—Boru 2 Se Up 2—SSO WIK 2—OVRA 3 PSVH—Eclecta HVS—P en S CiosSantpoort de Blinkert 3Spaarnestad 2 OVRA 2--PSVH 2 de Blinkert 2Rapiditas 2 PSCB 2—HVS 4 die Raeckse 3Velox 2 OSS—Cios 2 0-3 3-1 1-3 0-3 "-2 3-0 1-3 0-3 4-0 0-3 2-2 0-3 0-3 3-0 1-3 3-1 2-2 0-3 0-3 2-2 3-0 In verbard met de voorjaarsbeurs voor de vrouw zal de volleybalcom petitie enige tijd stilstaan. De wedstrij den zullen weer worden voortgezet woensdag 12 maart. delijke 25-6 achterstand in de strijd ging het in de Typhoons gelederen be ter en enkele minuten voor het einde tegen Argus uit Den Haag. Na de rust was de achterstand zelfs vrijwel weg gewerkt (36-36). Het ontbrak de Haar lemse aanval echter aan het kleine „duwtje", zodat de zege, alsnog bij de Argus ploeg terecht kwam (41-38). Ook Antilopen bleek niet opgewas sen tegen Punch, waarin ook nu weer Sleeswijk bijzonder op de voorgrond trad. Reeds in de eerste speelhelft na men de bezoekers een voorsprong en slaagden er in deze vrijwel onbedreigd te behouden (67-58). In de Haagse Houtrusthallen behaal de het damesteam van Antilopen een verdiende 27-15 zege op Te Werve, terwijl de heren van Te Werve ondanks grote tegenstand hun meer dere moesten erkennen van The White Stars. In de eerste helft slaagde Te Werve er nog in de stand enigszins in even wicht te houden (16-13), doch na de hervatting kon de Stars-ploeg de dui delijke veldmeerderheid ook in doel punten uitdrukken (43-28). Het H.O.C. herenteam kwam tegen Argus II in Den Haag niet verder dan een punten verdeling (27-27), dank zij een uitste kend spelende Argus ploeg. Tweemaal kon de thuisclub een ruime voorsprong nemen, doch steeds weer slaagde H.O.C. er in de achterstand teniet te doen. Het was Konings die in de laatste seconden zorgde dat in elk ge val de punten nog broederlijk werden gedeeld. In het dstrict eejste klasse dames kwam H.O.C. weer iets dichter bij de kampioenstitel door een zege op White Stars (37-28), ofschoon de Stars felle tegenstand boden en zelfs gedurende lange tijd in deze wedstrijd een voor sprong hadden. Bij de dames was in de overgangsklasse de nederlaag van Z.B.V.S. tegen de H.O.C. reserves wel de grote verrassing, want ook tegen Rapiditas '31 maakten de leidende White Stars reserves geen fout. De uitslagen waren: DAMES: Z.B.V.S.—H.O.C. II 20-22, H.O.C.—White Stars 37-28; White Stars IIRapiditas '31 27-4. HEREN: White Stars 3—Exercitia 28-29; White Stars—Te Werve 43-28; S.C. Haarlem 3—H.O.C. 4 14-16; S.C. Haarlem 2Typhoons 2 23-37; I.H.J. 3 Antüopen 3 24-42; Antilopen—Punch 59-67; Aurora—I.H.J. 34-37. In verband met de voorjaarsbeurs voor de vrouw zal de basketbalcompe titie eerst op maandag 10 maart wor den voortgezet. De wedstrijden voor de jeugdcompetitie worden normaal gespeeld in de zalen H.B.S.B. aan de Ged. Voldersgracht en in de Stads- doelen. Op het kruispunt Staten Boiwerk-Ken- nemerpleinKruisweg had gistermor gen om kwart over tien een aanrijding plaats tussen een toeringcar en een auto bus van de NZII en een 43-jarige wiel- rijdster uit Haarlem. Beide bussen moesten met vrij ernstige schade worden weggesleept. De wieirijdster werd licht gewond: haar fiets werd zwaar be schadigd. De aanrijding ontstond, doordat de toering-car, toen deze aan de NZH-bus voorrang wilde verlenen, doorgleed en tegen de bus botste. De bus maakte een zwaai en kwam tegen de wieirijd ster, die op het noordelijk trottoir werd geworpen. Twee passagiers van de bus liepen lichte verwondingen op. Advertentie Alleen vrijdag en zaterdag 28 febr. en 1 maart Varkenshaasjes 500 gram 288 Extra malse, magere runderlappen, iets fijns, 500 gram 228 In prijs verlaagd: ons uitsluitend: VETGEMEST KALFSVLEES Saucijzen, rosbief en contro- filet, varkensfricandeau. EXTRA AANBIEDING (vrijdag en zaterdag) GEBRADEN GEHAKT 150 GRAM 59 Alleen vrijdag en zaterdag 28 febr. en 1 maart Forse, hagelwitte bloemkool per stuk Zoete Jaffa sinaasappelen 6 voor Prachtcitroenen 3 voor Garantie voor kwaliteit Laagste netto-prijzen Obligatie spaar systeem GROTE HOUTSTRAAT 99 In het parochiehuis Domi aan het Zandvoorterpad in Overveen hield de buurtvereniging Overveen woensdag avond voor de eerste keer een jaarver gadering, die werd geleid door secretaris C. J. Reinalda. Van het overige be stuur waren slechts aanwezig mevrouw M. C. Fahrenfort-Meuffels en drs. A. P. W. van der Ham. Deze beide aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Op de zelfde wjjze kreeg de wegens ziekte af wezige voorzitter de heer K. J. Aan stoot in de heer J. H. Senff een opvol ger. Mej. C. P. Bal eveneens door ziekte afwezig en mr. B. H. Cohen werden in het bestuur gekozen in de vacatures wegens het uittreden van de heren A. Schipper en A. Jacobzon. Mej. Bal zal het secretariaat waarnemen. De leden bleken erg gesteld te zijn op het vervullen van hun burgerplich ten. Het verdroot hen dan ook zeer dat zo weinige ingezetenen hun bij politie verordening voorgeschreven plicht ver vulden het straatgedeelte voor hun wo ning sneeuwvrij te maken. K.A.V., KRING OOST De jaarver gadering van de K.A.V. in kring oost wordt gehouden vrijdag 28 februari 's avonds om acht uur in de zaal van het parochiehuis, ingang Amsterdam straat. Als omlijsting een verloting en de klucht „Het vergif" op te voeren door de toneelvereniging van het cen trum. Advertentie IN 14 DAGEN VAN LAPLAND NAAR KAAPSTAD Bijzondere prestatie van 3 Renault-auto's. 1 Renault Frégate Trans Fluide, 1 Renault Frégate Domaine en 1 4x4 terreinwagen volbrachten deze rit met een gemiddelde van 60 km per uur van 21 januari tot 5 febr. 1.1. U kimt op RENAULT! bouwen. Acht mensen zijn gisteren bij sneeuw stormen, die in Noord-Frankrijk hebben gewoed, omgekomen en twee kinderen worden vermist. Het water van de Seine wast nog steeds. De zevenduizend inwoners van Coulommiers zijn geïso leerd. In België zijn door nieuwe sneeuw val de weg- en treinverbindingen nog steeds gedesorganiseerd. In Zuid-België zijn door overstromingen van de Maas en zijrivieren wggen ondergelopen en dorpen geïsoleerd. In Engeland is de toestand door de ingevallen dooi verbeterd, maar een groot deel van het land heeft nog met sneeuwversperringen te kampen. De chef van de kinderpolitie te Am sterdam verzoekt namens de moeder bekend te worden gemaakt met de ver blijfplaats van Emalien Christina Best, roepnaam Gerda, geboren te Semarang (Idonesië) 2 oktober 1945, wonende te Amsterdam. Zij verliet op 22 februari 1958 de ouderlijke woning en is sinds dien spoorloos verdwenen. Een ongeluk wordt gevreesd. Signalement: lang plus minus 1,60 meter, zwart haar, bruine ogen, Indonesisch type, gekleed in rode trui, zwarte rok, suèce jas, nylon kou sen, slangelederen pantoffels. Zij maakt een oudere indruk, en noemt zich ook wel Souer. Een ieder die inlichtingen kan geven, wordt verzocht zich in ver binding te stellen met de chef van de kinderpolitie 62456. (Niet offlclEle Koersen) 3% Ned. 1953 Mi Ned. 1953 Ki Ned 1956 3V4 Ned. 1948 3ti Ned 1950 3y« Ned. 1954 3V« Ned. 1955 1 3-315 Ned. 1947 3 Ned 62-64 bel. fac. Inschi Grtbk 1946 3 B.N.G. won.bouw 6 Ned. Handel Mii eert AJS..0 Van Berkers Patent CaJvé-Delft eert Van Gelder Kon. Hoogvens eert Unilever cert Ned. Kabel Philips Kon Petroleum „Amsterdam" Rubber Holl Amerika Lijn Kon Ned. Stoomb. Mi) Ned Scheepv Unie K.L.M. H.VA Dell Mi), eert. A'dam 2% '56 A'dam '56II A'dam m Rentespaarbr. vorig opening Slot 27/2 97% 88% 88% 88% 84 83H 853% 85% 87% 88 90% 90« 108% 145% 147% 149 190 301 - M 172% mm 273 m— 337% 334 220 m— 249 249 145.30 146.10 45 45 140% 138% 139% 139% 108% 108 103.90 mm 83% m- 61% 60% 84% mm 93 mm 93% 102% 25/2 26/2 Anaconda Copper 41% 41% Bethlehem Stee) 38% 39 Chrysler Corp Genera) Electric 50% 51% 60s/» 61% Genera) Motors 34% 34% Kenneeott Copper 80% 81 KJ-.M 27% 27% Montgomery Ware 32% 33% Radio Corp 33 33% Republic Stee) 41'/» 42 Roya) Dutch 38 38% Shell Union OU 58% 59% Southern Pacific 38% 37%e 31% 20% Southern Rallwaï 31% 20% ridewater U.S Steel 57% 59 Stemming: vaf

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3