ÖJAKARTA meldt nog geen nieuwe militaire successen Subandrio waarschuwt opnieuw, dat se sich afzijdig moeten houden ZO A V O-conferentie wij dt aandacht aan Indonesië Margarinefabrikanten tegen de opheffing van het mengverbod VERLAGING VAN BIJDRAGE VAN HET RIJK IN WERKLOOSHEIDSPREMIE Taxi botst op N.Z.H.-bus Het weer Na de bezetting van Bengkalis Bommenwerper verliest een kernwapen Rijksgoedkeuring voor bouw van 37 r.-k. kerken Aanhangwagen schiet los van Sommige delegaties bezorgd over de bewegingen Amerikaanse vloot personenauto „Beoogde maatregel zal geen uitkomst brengen Minister Suurhoff ontmoet in Eerste Kamer zware weerstand Dodelijke val van dak mum $ee MORRIS 'êeforeyotitfu/// Suède dames/herenjasjes woensdag 12 maart 1958 81ste JAARGANG No. 29857 In Amerika Slechts conventionele lading ontploft: zes gewonden Zij konden elkander niet krijgen NOG DIT JAAR In bisdom Haarlem 4, in bisdom Rotterdam 6 kerken Twee personen lopen verwondingen op Prinses Ingeborg overleden Het weer in Europa In Bloemendaal Chauffeur ernstig geivond Afnemende vorst Door het licht naar de cel Staaf achter regen.regering NOORD SUM AT, medan: Handels- 1 centrum [Oliegebied g/NGAi Militair bteun- |punt Djakarta Centrum r [regering ZUID \SUMATRA PALEMBANG INDISCHE ^OCEAAN JAVA V PELT15831Q1 BARTEUORISSTR HAARLEM TH. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk: Breestraal 171, tel 4790 Bijkantoor en Red Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs, H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich hei recht voor advertentiën eventueel zonder ODgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, t 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Advertentie Het hoofdkwartier van het Indonesische leger heeft na zijn eerste com muniqué over de actie op het eiland Bengkalis niets meer gemeld over het optreden tegen het opstandige Midden-Sumatra. In het communiqué van gistermorgen was gezegd, dat drie plaatsen op Bengkalis „van opstande lingen zijn gezuiverd". In opstandehngenkringen in Singapore is gister avond meegedeeld, dat berichten over een invasie door de Indonesische re gering in het opstandige Midden-Sumatra „slechts betekenen dat een eiland en eniele stranden zijn bezet." Het eiland Bengkalis was geëvacueerd Voordat regeringstroepen daar vrijdag aan land gingen. Sindsdien, zo werd in deze kringen gezegd, gingen militairen op vier punten aan de oostkust aan land. Op één punt was er verzet geweest, voordat de opstandige mili tairen, in een bus, verdwenen. Op de andere punten liet men de regerings troepen zonder verzet aan wal komen. „Het leger van Soekarno zal niet sterk genoeg zijn om naar het binnenland op te rukken. Onze strijdmacht Zou ze niet alleen afsnijden en vernietigen, maar het overige deel van Su matra en waarschijnlijk West-Java zouden tegen Djakarta opstaan. Het centrale Indonesische nieuwsagent schap ..Antara" meldde gisteren even- we1, "if.1, °P Bengkalis 150 man soldaten twe? WHich hebben overgegeven aan ficieren met Pistolen gewapende of- Volgens Am»het, Indonesische leger, der, dat m,ra is duidelijk gewor- van Ahreart £oepen welke onder bevel lo^, 1hrnad Hoessein staan, niets voe len voor het gevecht. R. a. Mochtar, districtshoofd van Bengkalis en D T. Adam, secretaris van de regionale raad, hebben loyaliteitsverklaringen ?jfentrale reSermg ondertekend, zo meldde „Antara" verder. Ook het districtshoofd van Selat Pandjang zou een dergeljjke verklaring ondertekend nebben. In de steden, waar het gezag van de centrale regering hersteld is, zouden duizenden de massa-bijeenkom sten bijwonen die daar georganiseerd zijn. De bevolking had de mededeling gekregen, dat de levensmiddelenvoor ziening normaal zal doorgaan. v°lgens „Antara" is het merendeel Yan de bevolking loyaal gebleven. Bij 5f. nadering van het leger hadden som migen het platteland opgezocht. Er wa- en enkele ménsen die de propaganda van de rebellen aanvaard hebben, al dus dit bericht. Te Djakarta was gisteren nog geen direct commentaar te krijgen op de be richten uit Singapore over een „opera tioneel bezoek" van een kruiser en twee torpedobootjagers van de Ameri kaanse zevende vloot aan deze haven. Het gaat hier om de kruiser „Bremer- to'i" en de jagers „Evershole" en "Shelton" In de Indonesische hoofd^ad was het fêteren rustig en er viel niets'te be v^Uren van zenuwachtigheid onder Sowing. Het ministerie van voorlich- ;!"g publiceerde in de avond een verkia- mg, waarin wordt gezegd dat het op telden der regering om de avonturiers jtehter de opstandige beweging van Pa- Jarig te grijpen" geen burgeroorlog be tekent. „Als het neerslaan van een opstand h een deel van het land hetgeen de i*ak is van elke regering wordt be schouwd als een burgeroorlog, dan is er ftmts lang in Indonesië een burger- rfii v?T.?aande-" aldus de verklaring. In wLïrur rordt herinnerd aan de be- nitturhe nn«e Darul Islam, de commu- stand op Ö^^adiun e" de °P' De regering herhaalt, dat haar actie niet gericht is tegen „de onschuldige bevolking van het gebied dat door de opstandelingen bezet wordt gehouden," maar bedoeld is om de „rebellie van avonturiers neer te slaan." Intussen heeft de minister van buiten landse zaken, Subandrio opnieuw ver klaard, dat een Amerikaanse inmen ging in de binnenlandse aangelegen heden van Indonesië de V.S. niet ten voordeel zal strekken, maar integen deel slechts „de ardere partij" zal uitnodigen hetzelfde te doen. De minister zei dit, toen hem werd gevraagd^ commentaar te leveren op de recente verklaring van minister Dulles, dat Indonesië tot voor kort duidelijk op weg was naar een communistisch despotisme." Subandrio voegde hier aan toe, dat zijn land „er zeker bezwaar tegen zal maken als er op de conferen tie van de Z.O.A.V.O. te Manilla ge sproken wordt over binnenlandse kwes ties van Indonesië." De regering van Singapore heeft be kendgemaakt bij Indonesië te zullen protesteren tegen het besluit tot slui ting van het luchtruim boven Midden- en Zuid-Sumatra, waardoor vliegtuigen op de route Singapore-Djakarta ge dwongen zijn een omweg van ruim 200 kilometer te maken. Aan de regering van Djakarta zal worden verzocht dit verbod in elk geval ten dele in te trek ken. Een woordvoerder van de Chinese re dersvereniging in Singapore heeft giste ren volgens Reuter meegedeeld, dat acht schepen uit Singapore in de Riouw- archipel worden vastgehouden. De „Straits Steamship Company" heeft de regering van Singapore steun verzocht om teruggave van haar schip „Scudai" (511 ton) te verkrijgen. De schepen wer den aangehouden voor inspectie van de lading toen zij op weg waren van Zuid- Sumatra naar Singapore. Een Amerikaanse bommenwerper van pet type B-47 heeft gistermiddag mat 171 de omgeving van Florence in de Waat Zuid-Carolina een niet op scherp 9esteld kernwapen laten vallen. De oor- oak van dit ongeluk was een mecha- Vfsch defect in de afwerpinrichting. ?et trapt., kwam terecht op een huis, Fj-t geheel verwoest werd door de ont- ft:°ffing van de conventionele lading, ?te in het wapen is aangebracht om de kernreactie op gang te brengen. Eén Versoon, die zich in het huis bevond, •S.eft zware verwondingen opgelopen. lif anderen, die buiten waren, zijn eveneens gewond. „Ue bommenwerper in kwestie hoorde „bis op het vliegveld Hunter in Geor- De Amerikaanse strategische lucht- iocht, die dit nieuws bekendmaakte, Va*ft de politie verzocht de omgeving Ok"1 het huij af te zetten met het oog het gevaar voor een tweede ontplof te. \Vp de verklaring van de luchtmacht Vi.fh gezegd, dat de B-47 een routine- geÏJcht maakte. „Het enige potentiële tin Is da' van mogelijke besmet- bf!® van een klein gebied, wanneer stof kernwapen met behulp van spring- kla Wordt vernietigd", aldus de ver- )Vri in®' ®en evacuatie op grote schaal pdt niet noodzakelijk geacht. VinHe,neraal-maj°or Charles Dougher be- pe t. zich bij de plaats, waar het wa- 0pr !s neergekomen. Uit voorzorg zijn Ecj.'nungsdeskundigen naar Florence Hlrigeerd. kaa"lge Ujh geleden heeft de Ameri- deliik pers gemeld, dat het ai herhaal- heerst 12. voorgekomen, dat vliegtuigen kern„,° die niet °P scherp gestelde SI ril- pens vervoerden, en dat het in explot-Qgevallen nimmer tot een kern- sle is gekomen. De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft in uitzicht ge steld, dat dit jaar rijksgoedkeuring kan worden verwacht voor de bouw van 37 r.-k. kerkgebouwen met een totaal van 25.000 zitplaatsen. De kerken zijn als volgt over de bisdommen verdeeld: Utrecht vijf, 's-Hertogenbosch negen, Roermond zes, Breda drie. Haarlem vier, Rotterdam zes en Groningen vier. Tevens zal nog op goedkeuring mogen worden gerekend van de bouw van een aantal noodkerken. In South Lynn in het Engelse graafschap Norfolk waar de februarivloed in 1953 grote schade aanrichttewordt een grote stormvloedkering gebouwd Zeven negen meter hoge stalen poorten tussen betonnen pijlers houden het water onder con trole. De werken vormen een onderdeel van het vloedkeringsplan, waaraan op het ogenblik in Engeland hard wordt gewerkt. De acht ministers van buitenlandse zaken van de Zuid-Oost-Aziatische-ver- dragsorganisatie (ZOAVO) hebben gis teren verzoeken var dt Aziatische leden de Philippünen, Thailand en Pakis tan om meer economische steun, in gunstige overweging genomen. De V.S. en Australië boden direct respec tievelijk twee miljoen dollar en een miljoen pond aan. De ministers, die te Manilla achter gesloten deuren verga derden, gaven voort» machtiging tot een uitwisseling van inlichtingen met de NATO. Waarnemers wijzen er op, dat er niet iets dergelijks is besloten ten aanzien van de organisatie van het verdrag van Bagdad. Dit zou kunnen zijn gedaan om de Mohammedaanse leden van die organisatie niet in ver legenheid te brengen. Ingeval van nau were contacten met de ZOAVO zouden zij n.l. ook nauwer verbonden raken met Frankrijk, dat ir. Algerije Moham medanen bestrjjdt. D„b v?2a ur?st van de anti-communis tische ZOAVO wordt gehouden tegen de achtergrond van het Russische aanbod betreffende een Aziatisch collectief vredesverdrag, voorstellen om te ko men tot vermindering van de bewape ning in Noord-Vietnam, Laos en Zuid- Vietnam, de toestand in Indonesië en het besluit van China om zijn troepen uit Noofd-Korea terug te trekken. Vandaag komen de ministers van de V.S., Engeland er Frankrijk in het gebouw van de Britse ambassade bij een om te spreken over een topconfe rentie van oost en west. Engeland zou hebben verzocht, de delegaties bij dit overleg zo klein mogelijk te houden om de ongedwongenheid van het overleg te bevorderen. Volgens conferentiekringen zaï er vandaag op de plenaire besloten ver gadering gesproken worden over de gebeurtenissen in Indonesië. Enige dele gaties zouden bezorgd zijn over het Amerikaanse besluit om oorlogsbodems naar Singapore te zenden teneinde de Amerikaanse burgers op Sumatra te beschermen en zo nodig te evacueren. Deze afvaardigingen zijn van oordeel, dat de aanwezigheid van een Ameri kaanse gemeenschap op de olievelden van de Caltex in de gevaarlijke zone een netelige situatie schept en dat het gebruik van oorlogsschepen om de Amerikanen weg te halen een gevaar lijke weerslag kan hebben. De ministers van Engeland, Australië en Nieuw-Zeeland wisselden gisteren met minister Dulles van gedachten over een voorstel van Nieuw-Zeeland om een niet-militaire vrije zone in te stellen, die het gehele Zuidpoolgebied moet omvatten. Volgens Dulles heeft de huidige zit ting van de ZOAVO-raad „ongewone aandacht" in communistische kringen getrokken. „Dit moet ons waarschuwen voor de mogelijkheid dat de communis ten nieuwe agressieve plannen voor dit gebied koesteren, die de ZOAVO wel eens zou kunnen verhinderen, gelijk de communistische heersers vrezen", al dus Dulles. In kringen van de conferentie is ge zegd, dat dit jaar in de buurt van Manilla een Amerikaans-Philippijnse militaire academie zal worden opge richt, die open zal staan voor militairen in opleiding uit de acht ZOAVO-landen en eveneens uit Vietnam, Laos en Cambodja. Een losgeschoten vijf meter lange aanhangwagen, volgeladen met groente en fruit, heeft dinsdagmiddag op de Schiedamseweg te Rotterdam nogal wat consternatie veroorzaakt. De aanhangwagen was bevestigd achter de personenauto van een groen teboer. Opeens brak de koppeling en de wagen vervolgde op eigen houtje de reis. Uit de tegenovergestelde richting naderde per scooter de 25-jarige kan toorbediende F. W. de Beukelaar, die met zijn been tegen de koppeling van de aanhangwagen kwam. Deze vera - derde van richting en kantelde op de tramrails. De kantoorbediende kwam door de botsing te vallen en brak een been. De 61-jarige weduwe C. Tips-de Jong die net de straat overstak, werd door de kap van de aanhangwagen geraakt en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. Door dit alles had het tramverkeer in beide richtingen veertig minuten vertraging. Veertig behulpzame han den hebben de wagen weer op zijn wielen gezet. Prinses Ingeborg, de dochter van wijlen koning Frederik VIII van Dene marken en weduwe van prins Carl, de broer van wijlen koning Gustaaf V van Zweden, is vanmorgen in de ouderdom van 79 jaar overleden. Prinses Ingeborg van Zweden, die hertogin van Vaestergoetland was, is te Stockholm in haar slaap overleden. Zij was de moeder van koningin Astrid van België en de zuster van wijlen ko ning Haakon VII van Noorwegen. Zij was ook de moeder van de overleden echtgenote van koning Olaf van Noor wegen, prinses Martha, en van prins Carl Bernadotte, die onlangs verwikkeld was in een afpersingsproces. Meer dan duizend Parijse studenten, die demonstreerden tegen uiterst recht' se bewegingen, zijn gisteren in de stu dentenwijk van Parijs handgemeen ge weest met de politie, aldus meldt Reu ter. Driehonderd studenten, onder wie enkele rechtse tegenbetogers, werden opgebracht. Een politieman werd ge wond. Do Bond van Nederlandse Margarine fabrikanten heeft de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin hij zich te gen de opheffing van het mengverbod van boter en margarine uitspreekt. De Bond vertegenwoordigt ongeveer 98 pro cent der margarine-industrie. De Bond meent allereerst dat de be oogde maatregel geen uitkomst brengt. Van verkoop van melange kan geen ver mindering van boteroverschotten worden verwacht, eerder het tegendeel, omdat een niet onaanzienlijk gedeelte van de roomboterverbruikers zal overgaan tot het /erbruik van de melange. Naar het inzicht van de Bond zullen de boteroverschotten eer toe dan afne men. Voorts meent de Bond dat de ver koop van melange een stap terug zou betekenen in de ontwikkeling in de ver houding botermargarine. Voor beA bJ,f"gei?.Yan het artikel me lange dient een zelfde actieve verkoop- politiek te woeden gebezigd als voor mar garine gebruikelijk is. Een dergelijke verkooppolitiek eist, dat in de reclame voor melange gewezen wordt op het feit, dat dit produkt boter- of melkvet bevat. Ji'ist in zuivelkringen bestaat het verlangen om het onderscheid tussen boter en margarine zo scherp mogelijk te stellen. Enkele jaren terug, in 1953, is de tekst var artikel 11 van de boter- wet gewijzigd met het oogmerk te ver hinderen, dat op de verpakking en m de reclame voor margarine (dus volgens de wettelijke bepalingen ook voor me lange) op zuivelprodukter wordt gezin speeld. Om de verkoop van melange derhalve mogelijk te maken is het noodzakelijk de tekst van artikel 11 van de boterwet te wijzigen. De Oostenrijkse ambassadeur in Den Haag, dr. GAfuhs, heeft dinsdag op de ambassade de „Karntner Trachtengruppe" ontvangen. Tijdens deze ontvangst brachten de leden van het orkest een muzikale hulde aan de ambassadeur en zijn echtgenote, die men hier voor het open raam ziet staan. (Van onze parlementaire redactie) Minister Suurhoff heeft nog een week de tijd gekregen om na te denken over de talrijke bezwaren, die de Senaat heeft ingebracht tegen zijn wetsontwerp tot verlaging van de rijksbijdrage in de werkloosheidspremie. Deze premie was de afgelopen jaren 1,6 pet van het loon, maar kan worden verlaagd tot 1,2 pet. De minister heeft van deze ge legenheid willen gebruik maken om het rijksaandeel, dat tot nog toe de helft van de totale premie of 0,8 pet van het loon was, te verlagen tot 1/3 of 0,4 pet. Het aandeel van werkgevers en werk nemers zou dan, ondanks de verlaging van de premie als geheel voor beide categorieën op 0,1 pet gehandhaafd blijven. De Kamer zei dinsdag bij de debatten in eerste termijn (de minister zal eerst volgende week antwoorden) dat deze neersi. Station W etj heden afgei. 7 uur 24 uui Helsinki sneeuw -5 6 Stocklioln» sneeuw -8 7 Oslo onbewolkt -12 0 Londen onbewolkt -4 0 Amsterdam onbewolkt -5 0 Brussel zwaar bew. -1 0 Luxemburg sneeuw -7 0 Parits onbewolkt -5 0.1 Nice onbewolkt 4 0 Berlijn sneeuw -3 0.1 Frankfurt zwaar bew. -4 0 München geh. bew. -Ü 4 Zurich zwaar bew. -10 2 Genêve zwaar bew. -5 0 Locarno half bew. 2 3 Rome sneeuw 4 32 wijziging n de „verdeelsleutel" een schending betekent van het „gentle- mans agreement" tussen regering en bedrijfsleven. Juist minister Suurhoff, die als minister en daarvoor ais vak verenigingsleider zijn sporen heeft ver diend. moest daarvoor gevoelig zijn, meende K.A.B.-voorzitter Middelhuis (K.V.P.). Ook de heer Van Wingerden (P.v.d.A.) vond de schending van het vertrouwen - meer dan de betrekkelijk geringe bedragen, dit ermee zjjn ge moeid het grootste bezwaar tegen het voorstel van zijn partijgenoot. De heer Schipper (A.R.) belichtte de hi storische achtergrond van de geldende verdeelsleutel, die na moeizame onder handelingen tot stand is gekomen, maar die de minister nu eenzijdig wijzigt. Ook de S E.R. en de Sociale Verzekerings Raad hebben tegen het voorstel gead viseerd. Dat de maatregel slechts voor twee jaar zal gelden kon cie Kamer niet ge ruststellen. De heer Molenaar (V.V.D.) wees op de lange levensduur, die der gelijke .tijdelijke regelingen" plegen te hebben. Het zat de Senaat bovendien dwars, dat de minister tracht, tegen de al gemene weerstand in, zjjn ontwerp erdoor te krijgen door het stellen van de kabinetskwestie. „De Kamer wil de minister de eer laten door hem de gelegenheid te geven het ontwerp in te trekken en met een ander te ko men, waarin wel de premie als zo danig, maar niet de verdeling wordt gewijzigd" zei de heer Van Bruggen (C.H.U.). „Maar de minister blijft on bewogen en zet door". Ook de heren Middelhuis en Van Wingerden vonden het bedenkelijk, dat de bewindsman in deze kwestie met zo zwaar geschut komt aandragen. Niettemin zullen P.v.d.A. en het grootste gedeelte van de K.V.P. onder deze druk wel voorstemmen. De heer Middelhuis zei, dat de meerderheid van zijn fractie van oordeel is, dat men in de huidige nationale en internationa le moeilijkheden om deze, op zich niet zo belangrijke, zaak geen kabinetscri sis mag riskeren. Ook de heer Van Win- gerde liet zich in deze geest uit. Dinsdagavond is de achtjarige Aart Roobol in Rotterdam door een ongeval om het leven gekomen. Hij speelde met vriendjes op het dak van .en loods te genover het ouderlijk huis, toen een. dakplaat het begaf. Hij viel op de bijna vier meter lager gelegen vloer en was op slag dood. Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vannacht lichte tot matige vorst en hier en daar mist. Overigens ge leidelijk toenemende bewolking met morgen in de loop van de dag van het zuidwesten uit enige regen, wel licht voorafgegaan door sneeuw of Üzel. Aanvankelijk zwakke, later overwegend matige wind tussen zuidoost en zuid. Morgenmiddag stij ging van temperatuur. Zon: 7.01-18.40. Maan: 3.05-11.53. Dinsdagnacht is te Delft de student D. ingesloten, omdat hij van een afzet ting bij de overweg aan de Houttuinen een petroleumlantaarn had meegeno men, om bij het licht daarvan zoals hij later verklaarde - zijn kennis te kunnen vermeerderen. Een late voor bijganger die het gebeurde gezien had, maakte eer agent attent op de bedrij ver van de diefstal en het door hem meegevoerde corpus delicti, zodat bei den weldra op het bureau waren be land. Ruim een kwartier later stapte een andere student het bureau binnen en verklaarde, dat hij zijn vriend D. tot de gewraakte diefstal had aangezet. Op de kamer van deze jongeman werd bij onderzoek een soortgelijke lantaarn aangetroffen, welke enige maanden geleden spoorloos van een stiaatafzetting verdween. Nauwelijks zaten de jongelieden in de cel of er verscheen ten burele een deputatie van meevoelende vrienden met nachtgoed en toiletgerei ten gerieve van de hun bevriende, maar ingesloten dwaallich ten. De politie was coulant genoeg om hun dit gerief niet te onthouden, maar de flacons onvervalste Schiedammer, wel ke zij in een van de pyamazakken aan trof, deponeerde zij dienstvoorschrift is nu eenmaal dienstvoorschrift op een andere plaats dan kennelijk door de milde gevers was bedoeld. i Gisterochtend omstreeks 10 uur heeft zich in Bloemendaal op de Boekenrode- weg een ernstig ongeval voorgedaan, als gevolg waarvan een Haarlemse chauf feur met ernstige verwondingen In het Marinehospitaal moest worden opgeno men. Zijn toestand was van die aard, dat de man moest worden bediend, p- chauffeur kwam met grote snelheid uit de richting Vogelenzang. Door zijn snelheid en door de grote gladheid van de weg was hij nie' in staat, om de van rechts over de Boekenrodeweg na derende N.Z.H.-Jms voorrang te verle nen. Een flinke botsing was het ge volg. De personenwagen, een Overveense taxi, werd aan de voorzijde ernstig in gedeukt en ontzet, zodat de chauffeur met moeite bevrijd kon worden. Met gro te spoed is hij daarna naar het Ma rinehospitaal vervoerd. De bus werd aan de voorzijde beschadigd. De taxi chauffeur vervoerde geen passagiers. De sneeuwgladheid heeft overigens nog meer automobilisten parten gespeeld. Er deden zich gisteren in Bloemendaal niet minder dan acht auto-ongevallen voor. Behalve in het geval van de ta xi. >eperkten de gevolgen zich echter tot materiële schade.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1