Kanselier Adenauer ereridder der Duitse Orde Assortiment van geneesmiddelen op de ministerstafel geneesmiddelenwet af Chefariiie 4 Voor ƒ10.000 aan juwelen gestolen Onderwijzers van bijzondere scholen verkiesbaar voor de gemeenteraad Meer dan 10.000 sigaren aan failliete boedel onttrokken Oók al aan de sigaar? Miniatuuraut© 4-voudige bestrijding van pijnen en griep! Studeert u laat?. Minister Suurhoff wijst functie regeling voor drogisten in de Vestigingswet biedt volgens hem voldoende mogelijkheden Ook Eerste Kamer akkoord Is het de regering wel ernst met de P.B.O.? Sigarenfabrikant, broer en diens zwager voor de rechter Jhr. H. v. Nispen van Sevenaer overleden WOENSDAG 12 MAART 1958 PAGINA 3 Besteedt den dieren Tijd daSen bij nachten, 1 on versleten ziiV krachten COMPLICATIES IN TWEEDE KAMER Goede verdediging Beunhazerij nog mogelijk Belastingheffing over toeslagen op Indone sische pensioenen Rabarber-primeur len falen. Mgr. dr. B. J. Alfrink legt eerste steen voor de Grebbekerk Op zaterdag 10 mei Zij legt adviezen van organen naast zich neer Opera van Badings via Zuidafrikaanse omroep Oud-burgemeester van Laren Over twee weken wordt met sloping van Velser spoorbrug begonnen Minister Casey zal Nieuw* Guinea bezoeken crw'i' ê'i iong en in uw (Van onze parlementaire redacteur) Het ontwerp-geneesmiddelenwet is opnieuw astgelopen in complicaties. De tribunes, die tot diep in de avond waren bezet met vertegenwoordigers van de verschillende groepen die belang hebben bij deze moeilijke zaak, kregen na een ministerieel optreden dat typerend was voor de nuchtere en agressieve minister Suurhoff, replieken te horen waarin een aantal nieuwe Problemen aan de orde werden gesteld. Daarbij kwam zelfs een assortiment zSn. „niet U.A.-artikelen" op de ministeriële tafel terecht. Het werd hem aangeboden door het liberale Kamerlid mej. Ten Broecke Hoekstra en be stond^nit grote glazen potten met geneesmiddelen, naast kleine verpakkin gen,^ ten bewijze van de stelling dat drogisten toch heel wat geneesmidde len m handen krijgen, waarmee zij zonder voldoende vakkennis wel degelijk gevaar kunnen opleveren voor de argeloze koper. Vandaag zou de eindslag kunnen worden geleverd. Hij kon wel eens spannend worden. De Kamer blijft in meerderheid on „aar standpunt staan, dat er ook voor de drogisten een betere functieom schrijving moet komen, waarbij eisen van inrichting en bekwaamheid moe ten worden gesteld. Deze eisen moe ten en mogen zelfs niet hoog zyn, maar zii moeten niet alleen m de ei gen drogistenkring privaatrechtelijk worden geregeld, maar m de middelenwet Suurhoff ook Pubhek rechtelijk worden vastgesteld. De mi nister blijft de vestigingswet aanwij zen voor de eisen aan de diog te stellen en wil in alle Sev*L,mfH van een vergunningstelsel weten ctat In de geneesmiddelenwet zou moeten worden opgenomen. De Kamer wil in meerderheid echter dat hinken op twee wettelijke benen voorkomen en alles nu in de geneesmiddelenwet sa menvatten. Dt manier waarop de minister zijn zaak verdedigde was die van de erva ren politicus. Hij wendde met geslepen heid het beproefde middel aan om de verschillende richtingen in de Kamer tegen elkaar uit te spelen en zodoende de oppositie te breken. Ook trachtte hij de Kamerleden afzonderlijk in hun ei gen theorieën te verstrikken. Mr. Bachg, pal. .ij - voor de middenstand in de K.V.P.-fractie, kreeg te horen, dat hij met z;jn eisen bezig was binnen drie tot zes jaar duizenden kleine midden standers van de kaart te vegen! De minister beweerde, dat het voorstel- Bachg 'n monopoliepositie voor de over blijvende gediplomeerde drogisten zou betekenen. Hij kan niet inzien waarom dat uit een oogpunt van volksgezond heid wenselijk zou zijn. De vakbekwaam heid voor de verkoop van niet-gevaariij- ke levensmiddelen vond hij overbodig. Die geneesmiddelen zijn zelf al aan de bron gecontroleerd en onder die een maal gediplomeerde drogisten zouden er ongetwijfeld zijn, die een witte jas zouden aantrekken, een bord op hun za plaatsen en voor pseudo-apotheek zouden willen gaan spelen. Dat zou de kwakzalverij eerst goed in de hand wer- h'n. „Al zouden het er maar tien of twintig zijn, dat zouden er tien of twin tig te veel zijn," aldus de minister. Hij za-; ook nog gevaren voor het platte land, wanneer een deel van de drogis ten geen geneesmiddelen meer zouden mogen verkopen. Dan zou men daar verstoken blijven van hetgeen men no dig heeft. Een aantal vooraanstaande juris ten, die, kennelijk in opdracht van de drogisten, nog zeer onlangs een advies over de wet hebben uitge bracht, kregen een flinke veeg uit de .pan. Deze heren, aldus de minis ter, hebben blijkbaar op het laatste ogenblik een bom onder mijn wets- j^twerp willen leggen. Merkwaardig hooggeleerde heren zes jaar iuvirfi ,hetben laten gaan om hun juridisch geweten uit te storten. voorts dat men niet me moet mgrppen dan in het belang van de volksgezondheid nodig is en meende dat de nieuwe vestigingseisen die vakbekwaamheid en krldiltwaar- digheid gaan regelen, >t hele probleem wel zouden opvangen. Is de huidige generatie eenmaal verdwenen, dan zal het niet meer voorkomen dat men nog drogisten aantreft die niet competent zijn om geneesmiddelen te verkopen Kruideniers en levensmiddelenbedryveri zullen volgens de nieuwe vestigingswet al - een geneesmiddelen eer mogen verkopen. (Staatssecretaris dr. Veld kamp heeft medegedeeld dat deze nieu we vestigingseisen niet vóór 1 januari 1959 zullen kunnen ingaan). Mr. Bachg repliceerde dat er alle mogelijkheden bestaan om de eisen en het vergunningsstelsel, ook wan- neer dit een onderdeel wordt va1^ öe geneesmiddelenwet, zó in te kleden, dat er, mede door een soepele over gangsregeling, geen kwestie is van net scheppen van een monopolieposi tie. Hij vond deze uitdrukking van de minister een „afschuwelijk misver verstand." Volgens hem biedt de vestigingswet onvoldoende garantie, dat het optreden van beunhazen zou zijn uitgesloten. Men komt er niet als men niet ook de op leiding regelt en dat kan volgens hem "'et best geschieden wanneer men het peil daarvan afstemt op dat van de warenwet. De minister antwoordde dat de warenwet nu eenmaal geen examens kent, maar mr. Bachg zei dat de minister hem dan helemaal niet had be grepen. Het gaat helemaal niet om het aansluiten op de warenwet zelf, het gaat er slechts om het niveau van de opleiding af te stemmen op dat van de warenwet. Meer bevredigend voor de katholieke woordvoerder was, dat de minister wel Tijdeus ee' indrukwekkende plech tigheid in de St. Andreaskerk m Keulen is kanselier Adenauer be kleed met de insignia van ere-rid der van de 800 jaar oude Duitse Orde. Van links naar rechts ziet men op deze joto dr. Adenauer, de Oostenrijkse kanselier Julius Haab, de aartsbisschop van München, Joseph Kardinaal Wendel, beschermheer van de orde, en mgr. dr. P. Marian Tuin ier, grootmeester der orde. Raab was peter bij de investituur. In de loop van het jaar 1958 zullen ingevolge de toeslagwet Indonesische pensioenen aan Indonesische gepensio neerden met toeslagen worden uitbetaald op hun pensioenen over de jaren 1956 en 1957 (de zgn. rappel-uitkeringen). De minister van financiën heeft in verband met de bijzondere omstandig heden, welke ertoe hebben geleid dat de uitbetaling van deze rappel-uitke ringen pas in 1958 zal plaats vinden, goedgekeurd, dat op verzoek van de belanghebbenden vorenbedoelde toe slagen zowel voor deheffing van de inkomstenbelasting als voor de premie heffing Algemene Ouderdomswet wor den belast in het jaar 1957. Zodanige verzoeken moeten voor 1 juni 1958 schriftelijk bij de inspecteurs der be lastingen worden ingediend. Aan de Coöp. Groenteveiling „Pijn- acker en omstreken" heeft tuinder D. Millenaar uit Pijnacker de eerste ra barber van dit seizoen aangevoerd. Zij bracht 80 cent per kilo op. Advertentie Vier merkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderenl De 4 geneesmiddelen van Chelarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Tezamen in één tablet verenigd werken zij bijzonder snel, krachtig en weldadig, zelfs wanneer andere midde BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN EEN TABLET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chelarox, Uit de woning van een industrieel aan de Rijnsburgerweg te Leiden is een etui met juwelen ter waarde van onge veer 10.000 gestolen. De bewoner was met zijn echtgenote juist van vakantie teruggekeerd en had zijn bagage in zijn woning gezet. Daarna was het echt paar in de stad gaan eten. Tijdens deze afwezigheid is uit een van de koffers het etui met juwelen verdwenen. De dief heeft zich door het uitsnij den van een ruit toegang tot de woning weten te verschaffen. Naar wij vernemen zal de aartsbis schop van Utrecht, mgr. dr. B. J. Al frink, in zijn kwaliteit van vicarius ca- strensis op zaterdag 10 mei a.s. 's mid dags om vier uur de eerste steen leg gen voor de bouw van de gedachtenis- kerk op de Grebbeberg te Rhenen. De gedachteniskerk, die tevens pa rochiekerk zal zijn, wordt gebouwd ter nagedachtenis van de gevallenen gedurende de laatste wereldoorlog; by de plaatsbepaling is de keuze op de Grebbeberg gevallen, omdat op deze plaats tijdens de meidagen 1940 vele landgenoten zijn gesneuveld. In 1954 heeft de heer A. M. Bergers een grote steentjesactie georganiseerd, die voor dit doel ruim 465.000 gulden heift opgebracht. Daarna heeft de stich ting „Gedachteniskerk aan de Grebbe een prijsvraag uitgeschreven voor een ontwerp, die door de architect Jules Kirsch te Leiden werd gewonnen. Zijn ontwerp wordt zij het enigszins ver soberd thans uitgevoerd. Voor de aankleding van de kerk zal nog een speciale actie geen loterij worden gevoerd, o.a. onder de katholie ke organisaties. Janos Kadar, leider van de nieuwe Hongaarse communistische partij zal tegen het eind van de maand een be zoek aan Oost-Berlijn brengen. inging op wat hij in een tweede amen dement had gevraagd: de mogelijkheid bij de Kroon in beroep te kunnen gaan wanneer de commissie, die geneesmid delen op de U.A.-Hjst (uitsluitend apo theken) plaatst, een beslissing neemt waar men het niet mee eens is. Minis ter Suurhoff deed net alsof er van dat hele amendement niets over bleef en wees het zogenaamd van de hand, maar hij stelde er voor in de plaats, dat hy de algemene maatregelen van bestuur waarin deze beslissingen eigenlijk wor den getroffen, een maand van tevoren ter Kennis zal brengen. „Dat betekent dat wij er dan in het openbaar over kunnen discussiëren en dat is precies wat ik wil bereiken", aldus triomferende de heer Bachg. j m'nister deed nog de toezegging dat de commissie die deze registratie moet beoordelen, een door de Kroon te benoemen onpartijdig voorzitter zal krij gen. Ho kon met anders verwachten dan dat ook de leden, die door vijf ver schillende groepen zullen worden aange wezen, op de eerste plaats wetenschap pelijke figuren zullen zijn. De consu menten krogen er echter geen plaats in om het aantal belangengroepen niet te groot te maken. Bij de replieken kreeg minister Suur hoff nog vrij ernstige nieuwe moeilijk heden met enkele juristen in de Kamer. Hij had reeds enige amendementen van mr. Van Ryckevorsel (K.V.P.) overge nomen, die ten doel hebben de rechts zekerheid wat te vergroten. Ook mr. Toxopeus (V.V.D.) viel hem op ver schillende punten aan en zag in de wet vele redactionele fouten. Minister Suur hoff had zelf toegegeven dat door de zeer gecompliceerde materie deze wet geen gaaf stuk werk kon zijn. (Van onze parlementaire redactie) Onderwijzers aan bijzondere scholen zullen in de gemeenteraad kunnen wor den gekozen. Onderwijzers aan gemeen tescholen blijven, althans voorzover zy woonachtig zijn in de gemeente, waar de school is gevestigd, van het passief kiesrecht uitgesloten. Een en ander is het gevolg van de „wijziging^ van de gemeentewet op het stuk der incompa- tibiliteiten" welk wetsontwerp de Eer ste Kamer dinsdag met 36-19 stemmen heeft aanvaard. Evenals in de Tweede Kamer had de P.v.d.A.-fractie in de Senaat bezwaren tegen de „discrepantie tussen onderwij zers aan gemeente- en aan bijzondere scholen", die de Tweede Kamer door de aanvaarding van een amendement- Oud (V.V.D.) in het oorspronkelijk ont werp had aangebracht. De socialis tische spreker De Jong bleek niet ge voelig voor het argument, dat onder wijzers aan gemeentescholen, die on dergeschikt zijn aan het gemeentebe stuur, niet tevens van dat bestuur deel kunnen uitmaken. Hij had liever ge zien, dat dan alle onderwijzers van het raadslidmaatschap zouden worden uitge sloten. Andere sprekers en ook minis ter Struycken deed dit standpunt een beetje denken aan de redenering: „Wij niet, dan ook zij niet". De heer Derksen (K.V.P.) betreurde het, dat de Tweede Kamer een andere wijziging in het ontwerp had aange bracht, waardoor de echtgenoot of echt genote van iemand, die van het raads lidmaatschap is uitgesloten, zelf wél in de raad kan zitting nemen. Hij vrees de, dat hierdoor complicaties zouden ontstaan. Toch zag hij in dit bezwaar geen reden om de vele gunstige gevol gen van het wetsontwerp onmogelijk te maken door tegen te stemmen. Het wetsontwerp werd tenslotte aan vaard met slechts de stemmen van P.v.d.A. en C.P.N. tegen. Ir. B. van Dam, voorzitter van het produktschap zuivel, heeft zich dins dag tijdens een persconferentie de vraag gesteld of het de regering eigen lijk wel ernst is met de PBO. Als dat werkelijk het geval is, zo stelde hij, dan zal de regering zich toch ook iets moeten laten gelegen liggen aan de meningen en de beslissingen die uit de publiekrechtelijke bedrijfsorganisaties naar voren komen. Uit de beslissingen van minister Von deling is echter gebleken, dat de rege ring de adviezen van deze organen naast zich neerlegt. Men kan voorlopig slechts gissen naar de motieven welke minis ter Vondeling daarbij hebben geleid. Als dit gewoonte gaat worden zou ik, aldus de heer van Dam, ernstig moeten gaan twijfelen aan de ernst van de regering inzake de PBO. De heer van Dam, die ernstig twij felt aan de mogelijkheid tot verkoop van volle melk onder de voorwaarden die de regering daarvoor gesteld heeft, zei verder, dat er minstens tien procent vol le melk zal moeten worden verkocht wil de regering met de nieuwe regeling financieel rondkomen. Hij zei verder, dat het nog maanden kan duren voor er inderdaad volle melk en melange van boter en margarine te koop zal zjjn. De verkoop van melange wordt op dit moment nog verhinderd door het bestaan van een mengverbod, een ver ordening waarmee zowel het produkt schap zuivel als het produktschap mar garine, vetten en oliën te maken heeft. Deze produktschappen zullen het be staande mengverbod ook moeten ophef fen. Er kan zich dus nog een merk waardige situatie gaan voordoen als minister Vondeling zjjn beslissingen gaat uitwerken. De opera „Asterion" van Henk Ba dings, met een libretto van prof. Van Wijk Louw, die werd geschreven in opdracht van de „Suid-Afrikaanse Uit- saai Korporasie", zal door deze omroep worden uitgezonden over haar Afrika- zender Badings heeft in gedeelten van zijn compositie elektronische muziek verwerkt. De uitzending zal plaats hebben op zondag 13 april a.s. van 15.30 tot 16.30 Nederlandse tijd. In de 11 meter band is de ontvangst van deze zender in Nederland redelijk goed. Advertentie De officier van justitie by de Arnhem se rechtbank heeft wegens bedrieglijke bankreuk en verduistering twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek geëist tegen een 51-jarige sigarenfabri kant te Veenendaal, vier maanden met aftrek tegen zijn broer en een jaar en vier maanden met aftrek tegen de zwa ger van de broer. Aan de eerste verdachte was ten laste gelegd, dat hy 5 januari 1954 tezamen met zijn broer en diens zwager meer dan tienduizend sigaren aan de boedel van zjjn op 31 december 1953 in staat van faillissement verklaarde fabriek te Veenendaal heeft onttrokken, 's Avonds na sluiting van de fabriek sloegen zjj een ruitje in en namen uit een door de belastingdienst afgesloten ruimte de pakken sigaren weg. Een boekhouder, die verantwoordelijk was gesteld voor het kloppen van de voorraad, passeerde toevallig en deed aangifte bij de politie. Zo kwam deze zaak aan het rollen. Verdachte was voorts ten laste ge legd, dat nij een partij sigaren en ta bak bij de inventarisering voor de cura tor niet had opgenomen, door de par tij eerst in een afgesloten ruimte te ver bergen en later mee naar huis te ne men. Ook zou hij opzettelijk geïnde be dragen van remboursementen buiten de boekhouding hebben gehouden en aan een schuldeiser ter afdoening van diens vordering sigaren uit de bedrijfsvoor raad hebben geleverd. Tenslotte was hem ten laste gelegd verduistering we gens het niet afdragen van gelden, die Advertentie Op één artikel na showt de succes volle Limburgse damesbeurs in Grand Hotel Berg en Dal te Valkenburg al les voor Eva en haar kinderen. Dat ene artikel is de tentoongestelde su per de luxe miniatuurauto van de vijf jarige Hansje Kohnen uit Vaals. Hij is wellicht de enige kleuter van ons land die zonder bezwaar tot de cate gorie van de echte autobezitters kan worden gerekend. In tegenstelling tot de overige auto-eigenaartjes bezit Hans geen ordinair trapautootje maar een heuse benzinewagen. In alles zo echt, dat volijverige belastingambte naren er zonder al te veel moeite een langs mechanische weg voortbe wogen motorrijtuig volgens de zin der wet in zouden kunnen zien. Desondanks maakt de jeugdige autobezitter uit Vaals zich geen zor gen over de eventueel verschuldigde wegenbelasting. Zyn opa, de 52-jarige technicus A. Thoma, kan zich op een kostbaar document beroepen. Een schrijven namelijk van de minister, waaruit blijkt dat de wet op dezelfde soort autotjes niet van toepassing is. Het ministerieel schrijven heeft slechts indirect betrekking op het gemotori seerd speelgoedautotje van Hans. Zijn moeder bezat in haar jeugd ook een miniatuurwagentje en daarop heeft de minister indertijd de wet niet van toe passing verklaard. Beiden, moeder en zoon, danken hun uitzonderlijk bezit aan de technische kennis en vaardig heid van de heer Thoma. Twintig jaar geleden besloot deze in zijn vrije uren een echte auto voor zijn doch tertje Rita te vervaardigen. In de afgelopen drie jaar deed hij hetzelfde voor zijn enige kleinzoontje Hans. Met dit verschil echter, dat het mi niatuurautootje nummer twee beter is dan het eerste. Was er voor het op gang bren gen van de auto van dochtertje Rita nog altijd een stevige duw nodig, Hansjes wagen (100 cc. en een ben zineverbruik van 1 op 15) is voor zien van een automatische starter, een gaspedaal, een rem, driedubbe le vering, richtingaanwijzers en claxon. Ter voorkoming van roeke loos rijden is het mechanisme door opa zo geconstrueerd, dat de maxi mumsnelheid slechts 7 km. bedraagt. Naar het oordeel van de kleine cou reur is dit lage maximum de enige fout, welke aan opa's uitvinding een werkstuk van 1800 uren kleeft. De ouders van Hans denken er echter wel een beetje anders over. Zijn va der, zelf geen automobilist, vindt de snelneid hoog genoeg en nog altijd van dien aard, dat zoontjelief niet dan onder toezicht mag gaan toeren. Sinds de Valkenburgse tentoonstelling is vader Kohnen er een stuk rustiger op geworden. Daar heeft de jeugdige autobezitter immers zeer tot ge noegen van de vele tentoonstellings bezoekers dagelijks gedemonstreerd, hoe handig hy met zijn auto weet te manoeuvreren. Feilloos heeft Hans er figuur gereden en dat nog wel rake lings langs een royaal voorziene por- celeinstand. Opa Thoma had alle re den te glunderen over zijn pientere kleinzoon. Deze op zijn beurt is maar wat trots op de knutselprestatie van opa. hij had geïncasseerd voor de combina tie kooplieden, die op zich hadden geno men de voorraad van de gefailleerde fabriek te verkopen. De broer moest zich behalve wegens het onttrekken van sigaren aan de fail liete inboedel met zyn broer en zwa ger verantwoorden, omdat hij aan een nicht, die de firma geld had geleend, si garen zou hebben geleverd, daarmede op bedrieglijke wijze de rechten van de andere schuldeisers verkortend. De zwager had van een Engelse fir ma elfduizend gulden geleend voor het aanschaffen van machines, doch hij zou dit geld voor het grootste deel hebben gebruikt voor andere doeleinden, o.m. voor het oetalen van schulden. Aan de Engelse firma toebehorende en op af betaling gekochte machines zou hij in Rhenen hebben verkocht, zonder deze machines te hebben afbetaald. De administratie van de sigarenfa briek was een knoeiboel, aldus de offi cier. Er werd gewerkt met gefingeer de facturen, produktieboeken werden vervalst en een zwart kasboek bleek spoorloos verdwenen. De broer heeft zelfs nog de moed gehad, aangifte van diefstal by de politie te doen. Uitspraak 25 maart. In de nacht van maandag op dins dag is te Zevenaar op 78-jarige leeftijd overleden jhr. H. L. M. van Nispen van Sevenaer oud-burgemeester van de ge meente Laren. Bijna 37 jaar lang, van 1909 tot 1946, bekleedde de thans over ledene in Laren het burgemeestersambt. Veel heeft hij in al die jaren voor de bevolking van het oude schildersdorp gedaan. Een van de meest markante punten van zijn beleid is altijd geweest: net behoud van de karakteristieke schoonheid var het dorp. Dit leidde in 1913 reeds tot de oprichting van een schoonheidscommissie, waarmee Laren de eerste gemeente was in den lande. Als bestuurslid van het Goois Natuur reservaat heeft hij ook voor het be houd van het natuurschoon in deze streek grote verdiensten verworven, het geen bij zijn aftreden als bestuurslid tot uitdrukking werd gebracht door de be noeming tot honorair adviseur van de stichting. In de laatste oorlogsjaren was jhr. v. Nispen ondergedoken op de Veluwe. Na zijn pensionering trok hij zich terug uit het openbare leven. Enige tijd heeft hij een functie bekleed bij het Alg. Cult. Centrum, verbonden aan de Sin ger Memorial Foundation, waarvan hij eerst voorzitter, later, in verband met zijn gezondheidstoestand, gewoon be stuurslid was. De heer Van Nispen was officier in de orde van Oranje Nassau en drager van een hoge Engelse onder scheiding. Over veertien dagen zal begonnen worden met het slopen van de Velser spoorbrug. In twee en twintig weken denkt men dit gevaarte, dat jarenlang de scheepvaart door het Noordzeeka naal heeft gehinderd, in schroot te kunnen veranderen en daarna zal het restant 1800 ton ijzer als schroot worden verkocht. Bepaalde onderdelen van de brug blijken niet meer ver koopbaar te zijn, omdat de constructie verouderd is. De vaste brug, die ongeveer 300 tot 400 ton ijzer gaat opbrengen, wordt met behulp van drijvende bokken en kra nen uit elkaar gehaald. Op het draai bare gedeelte zullen transportabel» kranen de slopers terzijde staan. De Austarlische minister van buiten landse zaken, Richard G.Casey, zal na afloop van de ZOAV^-conferentie, op de terugreis naar Australië een bezoek brengen aan Nederlands- en Australisch- Nieuw-Guinea. Tijdens zijn verblijf op Biak zal hij besprekingen voeren met Nederlandse autoriteiten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3