Ronde van Italië zonder Nederlandse renners Bezwaren tegen ruimere reeh ten Gymnasium-B-diploma Rallye Pellenaars neemt geen risico me n 2t ooa op Tour de France Botwinnik wint ook derde vartii Weinig waardering bij O. Ken W voor klassieke vorming? HEMOTABS For Gentlemen Only „Is het redelijk, dat wij ons in de formele gemeenschappen in beginsel en praktijk afzonderen, maar tegelijk van anderen vra gen te aanvaarden, dat wij voor hen open staan Brussel kandidaat voor 1964 Belgisch jeugdteam Fraaie zege van VVV op Rot Weiss Jeugdploeg „kraakt Hercules 80 Tweekamp schaken 28 biljarters in voorwedstrijden Russin Bykova wint wereldkampioenschap naar PAGINA 11 DONDERDAG 13 MAART 1958 Quiche lorraine Olympische Spelen Schaken MILITAIR ELFTAL door AGATHA CHRISTIE Wim van Est, De Groot, Stolker. Mahn, Kersten en Geldermans in de „Vuelta" zullen rijden. Wagtmans hoopt aan de wedstrijd Rome-Napels-Rome (30 april tot 3 mei) te kunnen deelnemen. Is dat niet het geval, dan zal hij in de Ronde van Spanje rijden. De ploeg zal worden aangevuld met 3 of 4 jonge renners. Luxemburg heeft reeds de vier ren ners aangewezen, die samen met acht Nederlanders een ploeg voor de ko mende Tour de France zullen vormen. Het zijn: Gaul, Ernzer, Bolzan en Schmidt. In een overeenkomst tussen Pellenaars en Gaul, een overeenkomst, welke binnenkort door een contract zal worden bevestigd, is bepaald, dat alle prijzen welke door de leden van de gemengde ploeg worden gewonnen, in een gemeenschappelijke pot zullen komen. De ploeg zal zonder kopman starten. „Nederland neemt dit jaar niet deel aan de Ronde van Italië", aldus is door ploegleider Pellenaars meegedeeld. „Ik heb de Giro altijd als een trai ning voor de Tour de France be schouwd", vertelde Pellenaars, „maar nu we dit jaar met een volledige ploeg aan de Ronde van Spanje deelnemen en vlak voor de Tour met dezelfde jongens in de Ronde van Nederland rijden, zijn de zaken anders komen te liggen. De Ronde van Spanje wordt in de eerste helft van mei gereden en dat is nu dus een mooie gelegenheid om de renners, die voor de tourploeg in aanmerking komen, te testen." „In de Ronde van Italië wilde de or ganisatie dezelfde renners hebben en aangezien de praktijk leert, dat ze van de Giro toch altijd een „klap" krijgen, voel ik er niets voor om na de Ronde van Nederland met een „uitgewron gen" ploeg naar Brussel te gaan. Bo vendien komt er nog bij, dat het extra- sportieve merk, waarvoor wij in Italië zouden rijden en dat gerekend had op vier Nederlanders, met zijn reclame budget in de war kwam toen het be sluit viel, dat wij toch met een vol ledige ploeg van acht man konden ko men. En tenslotte zijn we ook omtrent enkele andere condities met de organi satoren niet tot overeenstemming ge komen", zei Pellenaars, die verder be toogde dat ondanks het feit dat Neder land nog niet officieel als deelnemer aan de Giro afgeschreven is, in geen geval Nederlandse tourkandidaten op 18 mei voor de Italiaanse ronde zullen starten. Pellenaars zal met zijn collega-ploeg leider Buchly overleggen welke ren ners aan de Ronde van de Dauphine, van 2 tot en met 18 juni, zullen deelne men. De ploeg voor de Dauphine zal onder leiding staan van Buchly. De Nederlandse équipe voor de Ron de van Spanje (30 april t.m. 15 mei) is nog niet volledig bekend. Zeker is, dat Advertentie Vindt U een hartige taart ook zo bizonder lekker? Dan moet U Uw vrouw eens lief aankijken en haar dit recept voorleg gen: 100 gram bloem, 6o gr. boter, dl water, 3 eieren, 3 lepels melk, 100 gr. ham, 500 gr. oude kaas. Van de bloem, zout, bo ter- en het water een deeg kneden en een ingeboter- de taartvorm hiermee bekleden. De bodem be leggen met een paar plakjes schouderham, hierop een laag dikke plakken oude kaas, weer een laagje ham en nog eens een laag kaas leg gen. De met melk losge klopte eieren hierover- heen gieten en' de taart in de oven in uur lichtbruin en gaar bak ken. Dit onbemande vliegtuig, een Lockheed X-7, was oorspronkelijk helgeel van kleur. Maar na een proefvlucht waarbij het toestel hoger en sneller had gvlogen dan ooit een dergelijk vliegtuig gedaan had, kwam het zwartgeblakerd door de wrijvingshitte op de aarde terug! De lockheed X-7 wordt gebruikt voor het beproeven van stuwstraalmotoren. Het toestel wordt in de lucht gelanceerd door een viermotorige B-29 bommenwerper en tijdens de vlucht radiografisch op afstand bestuurd. Als de vlucht volbracht is komt de X-7 per parachute naar beneden. wordt bevorderd en de overgeleverde vormen zich meteen wijzigen. Deze zeer summiere weergave van het uitermate rijke en actuele rapport moge zeer velen een aansporing zijn het zelf ter hand te nemen. Het raakt in de volle zin van het woord de kern van het katholieke leven in ons land. Niet afbreken'al worden er talrijke kritische vragen gesteld, die menigeen zullen verontrusten integendeel zeer constructief vanuit de overtuiging, da gelijks in het binnenlands apostolaat opgedaan, dat in de geslotenheid en verzuiling van het leven der katholieke de reden ligt waarom door niet-katho- lieken, (en de vraag is of dit ten on rechte geschiedt), gesproken wordt van tegenstrijdigheid, dubbelhartigheid, streven naar macht enz., wanneer zij, niet begrijpend, voortdurend uitgeno digd worden onze openheid te erken nen, terwijl de praktijk van het leven bijna uitsluitend geslotenheid te zien geeft. Wjj geloven, dat in het vervolg nie mand meer verantwoord is, wanneer hij met dit rapport geen rekening houdt. Vooral zij, die leidinggevende ambten bekleden, zullen zich reken schap moeten geven van zijn inhoud. Openheid voor de heilsboodschap aan de hele wereld is een eerste christelijke eis. Dit te hebben duidelijk gemaakt is de grote verdienste van het rap port. Het is thans zeker dat de stad Brus sel zich kandidaat stelt voor de orga nisatie van de Olympische zomerspelen in 1964. Hierover heeft woensdagmor gen een bespreking plaats gehad tus sen het gemeentebestuur en het bestuur van het Belgisch Olympisch Comité. Het B.O.C. zal de kandidatuur van Brussel ter kennis brengen van het Internationale Olympische Comité. Voor de wedstrijd tussen de F.I.F.A.- jeugd (16-18 jaar), van Nederland en België, die op woensdag 19 maart a.s. te Overpelt wordt gespeeld, is het Belgische elftal als volgt samengesteld: doel: Van Eschbroek (FC Waeslandia- Burght); achter: Vermeulen (La Gan- toise) en De win (RC Daring); midden: Van Wilder (RC Anderlecht), Langlet (RCS Brainois) en Gilissen (Standard); voor: Kinet (RC Tilleur), Bierton 'Beeringen), Diegenant (Union St.- Gilloise), Dupain (FC Luik) en Breens (FC Antwerp). Reserves: Balliu (Ra cing Gent), Mouton (Waterschei), Aerens (Rancing Gent) en Van Essche (Mechelen). De ere-divisieclub VVV heeft in het Goffert-stadion te Nijmegen in een vriendschappelijke wedstrijd met 3—1 gewonnen van Rot Weiss Essen. De doelpunten werden gescoord door mid denvoor Teeuwen (2x), linksbuiten Sleven en de Duitse linksbuiten Woske. De wedstrijd, gespeeld bij kunstlicht, werd bijgewoond door 10.000 toe schouwers. M8UCATIE VAN HET NED. ZUIVEISUREAU - RIJSWIJK 29 biljarters hebben ingeschreven voor het kampioenschap van Neder land hoofdklasse groot biljart drieban den, dat van 17 tot en met 20 april in Krasnapolsky te Amsterdam wordt ge houden. Van deze 29 liefhebbers zullen er 28 in voorwedstrijden om zeven finale plaatsen moeten strijden, omdat de kampioen van het vorige jaar, Kruyt- hof, zich automatisch heeft geplaatst. Deze voorwedstrijden worden in vier steden gespeeld en moeten op 4 april beëindigd zijn. In Amsterdam spelen: De Haan, Bakker, Van Deursen, De Leeuw Jr., Broer, Unger, Verboeket, Lorist, Swa- lep, Kappel, Kater (allen Amsterdam), Rubens (Hilversum), Rehorst (Am sterdam) en Van der Linden (Heem stede). In Arnhem ontmoeten elkaar: Peters (Arnhem), Kok (Zeddam), Lou waard (Arnhem) en Van Dillen (Utrecht). De groep in Utrecht bestaat uit: Van Essen (Bilthoven), Van Reede en Schipper (beide Utrecht) en Straat (Huis ter Heide). Tenslotte spelen in Rotterdam: Scheffers en Heizman (Den Haag), Lieshout, Addink en Tournier (Rotter dam) en Van Gils (Breda). Michael Botwinnik (zwart) heeft ook de derde partij uit de tweekamp tegen titelhouder Smyslov om het wereld kampioenschap schaken gewonnen. Na dat de partij bij de 41ste zet werd af gebroken, gaf Smyslov zich bij de 67ste zet gewonnen. De stand is nu 30 in het voordeel van de uitdager. Het ver loop van de partij was als volgt: 41Pf4h3, 42. f2—f3 Ph3—gl, 43. f3—f4 Pgl—f3, 44. a3—a4 Pf3—d4, 45. Tc2d2 Pd4—f5, 46. a4—a5 Lb6—e3, 47. Td2d8 Lc3—f2, 48. b4—b5 Kb7—c7, 49. Td8g8 a6xb5t, 50. Kc4xb5 Lf2xg3, 51. a5—a6 Lg3—f2, 52. Kb5—a5 g7—g6, 53 Tg8a8 Lf2—elt. 54. Ka5—b5 Pf5— d6t. 55. Kb5—a4 Pd6—c8, 6. Ka4—b5 Lel—f2, 57. Kb5—a5 Lf2—a7, 58. Ka5— b5 f7—f6, 59. Kb5b4 e6—e5, 60. f4xe5 f6xe5, 61. Kb4c3 La7—b8, 62. Kc3—d3 Pc8b6, 63. a6a7 Pb6xa8, 64. a7—b8d Kc7xb8, 65. Kd3—e4 Pa8—b6, 66. Kc4xe5 Pb6d7t. De partij wordt door Smyslov ge wonnen gegeven. Advertentie 'n Complete kuur 1.47. Bij Apothekers en Drogisten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 11