Volgens Padang: Hevige gevechten bij Pakanbaru Arrestatiebevel uitgevaardigd tegen Soekamo en de regering in Djakarta IP Politieprefect van Parijs moet als gevolg van de relletjes het veld ruimen De K.LJVkdirectie ontslaat twee piloten Hun verklaring namens de vereniging van vliegers ontoelaatbaar geacht PRISMA Straalkachel in badkamer Een zaak met vele kanten O Gerucht over vrijgave der KPM-schepen 1 k n t s Djakarta verdenkt Nederland van steun aan de opstandelingen Rijksweg Half- weg-Amsterdam Wordt vier meter breder Amsterdam maakt toilet ianval op Bourgès-Maunoury voorlopig gestuit Conflict nog scherper toegespitst Organisatie zal zich beraden over de volgende stappen Ook Sociale Zaken is gebelgd Vrouw gedood Het vVeer f' 1 ■Mn ZATERDAG 15 MAART 1958 81ste JAARGANG No. 29860 strekt zich uit V&.n Na sloping trambaan ff 1 itiffl kmm itÉil lip®! i M BiSti 1 s Ij 1 i lh 1 s 1 piill m I li 1 Y 11 ipppÉ 1 ÉHIÉ Na beleg van Palais Bourbon i- (Van onze luchtvaartredacteur) De K.L.M.-directie heeft twee gezagvoerders, die donderdagavond na af loop van een vergadering van de Vereniging van K.L.M.-viiegers de pers te woord hebben gestaan, op staande voet ontslag aangezegd. Hun medede lingen aan de journalisten zijn de reden voor het ontslag, zo is van de zijde van de K.L.M.-directie meegedeeld. De beide vliegers, de Engelsman L. Metz en de Nederlander J. F. de Laat, hebben geweigerd het ontslag te aan vaarden en hebben zich het recht op verdediging voor de bevoegde autori teiten voorbehouden. Het bestuur van de Vereniging van K.L.M.-viiegers, waar de betrokkenen beiden deel van uitmaken, heeft vervolgens gister avond tijdens een ijlings belegde bijeenkomst op Schiphol besloten een spoedvergadering van alle leden uit te schrijven. Mevrouw Franco bif Don Juan WEKKERKLOKJE KLOKJE MOOI Sociaal m ca MORRIS fjeforet/w6u(// Suède Dames Herenjasjes J Zonnige perioden Het weer m Europa BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 145480 Bijkant Beverwijk Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red llmuiden Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie J W Boerrigter en Mr WAM van der Kallen. Hoofdredactie.' Drs H. v. RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2 65 per maand f 90 per kwartaal Voot klachten over de bezorging na 8.50 uur 's avonds tel. 21544. Volgens mededelingen van de rey°" lutionaire regering op Midden-Sumatra Jijp op het ogenblik nog hevige gev®.. ten gaande in de buurt yaii het centrum Pakanbaru. In Djalmrta w eerder meegedeeld, dat luehtlandmgs troepen stad en omgeving Kezp. ban! in enkele uren ""S! en gezuiverd van opstandelingen, ue secretaris-generaal van de revolutionai re Banteng-raad, Sulaiman, die sinds gisteren tfvens optreedt als minister van arbeid in de revolutionaire rege ring heeft verklaard, dat er bij Pakanbaru al ruim 150 doden en ge wonden zijd evallen. Sulaiman deed zijn mededelingen via de radiozender van Padang, die gisteren, zij het veel al zwaar gestoord, weer in de lucht was. Radio-Padang deelde mee, dat troepen van de revolutionaire regering twee van de drie schepen, die over de Siak-rivier versterkingen aanvoerden voor de strijdkrachten van de centrale regering, met bazooka's tot zinken heb ben gebracht. Dit zou betekenen, dat de versterkingen in kwestie, die kans hebben gezien aan land te komen, ten dode zijn opgeschreven. Radio-Padang deelde voorts mee, dat korvetten van de centrale regering opnieuw hebben getracht de haven van Padang onder vuur te nemen, maar dat zjj door de kustbatterijen zijn verdreven. De voor zitter van de Banteng-raad, overste Ahmad Hussein, heeft voor de radio verklaard, dat het militaire comman do van de provincie Tapanuli zich bij de revolutionaire beweging heeft aan gesloten. f? ue grens van de provincie Padang. De bevelhebber zelf, majoor Hatabara, is gevlucht. In Tapanuli zijn drie bataljons gelegerd, die nu onder commando staan van kapitein Pohan. Kapitein Pohan is een van de ver trouwelingen van kolonel Simbolon, mi nister van buitenlandse zaken in de revolutionaire regering. Overste Hussein verklaarde, dat de bevolking van Midden-Sumatra Soekar no niet langer behoeft te erkennen als hoofd van de Indonesische staat. „Er is bloed gevloeid. Hiervooi- moet de regering van Soekarno verantwoording afleggen", aldus overste Hoessein. De premier van de revolutionaire regering, mr. Sjafruddin Prawirane- gara, heeft voor radio-Padang mee gedeeld, dat de tegenregering een ar restatiebevel heeft uitgevaardigd tegen president Soekarno en de leden van Zijn regering. De tegenregering be schouwt hen ds oorlogsmisdadigers. Mr. Sjafruddin heeft op een massa bijeenkomst te Solok, die door 20.000 mensen zou zijn bijgewoond, de be volking uitgenodigd Soekarno voortaan als een gewoon mens te beschouwen. Wii verklaren, dat wij Soekarno niet meer erkennen als president van de republiek en dat wij hem niet meer tr<Het dagblad Sinho in Djakarta be weert dat het vliegtuig, dat Ameri kaanse wapens uitgeworpen zou heb- Vsn voor de rebellen op Sumatra, tot Öf; Australische luchtmacht behoorde. Het persbureau „Antara" heeft in Ben uitzending, die in Tokio werd op gevangen, gemeld, „dat kringen van Volgens een woordvoerder van de cen trale regering van Indonesië in Djakarta berust de leiding van de operaties tn Midden-Sumatra bij brigade-generaal yiatikoesoemo. Deze heeft voor de oor- i°3 zijn opleiding gehad aan de Konink lijke Militaire Academie te Breda. .Waarschijnlijk dit jaar nog zal de Rijkswaterstaat beginnen met de ver- beding van de Rijksweg Amsterdam- zelfweg, welke mogelijk is door de op heffing van de tramlijn Amsterdam- endvoort. De oude trambaan zal gro- endeels bij de verkeersweg worden ge- '°kken, die aldus vier meter verbreed j-al worden. In beginsel hebben de des- etreffende instanties reeds hun fiat an het plan gegeven. Het gedeelte Halfweg-Haarlem van de Uksweg zal eerst latei verbreed wor- en. Aanvankelijk zullen op de plaats ah de oude trambaan parkeerstroken li-?rfien aangelegd, waarschijnlijk tege- U "ertijd met het werk langs de weg Aihsterdam-Halfweg. het ministerie van buitenlandse zaken in Indonesië onthuld hebben, dat de Nederlandse regering in het geheim de rebellen van Padang onder Sjafruddin Prawiranegara c.s. steunt." Het persbureau voegt daaraan toe, uit die kringen te hebben vernomen, dat „het de Indonesische regering bekend is, dat verscheidene Nederlandse am bassades in het buitenland de open brief van Prawiranegara aan president Soe karno kortgeleden hebben verspreid en V0rAntara" zei, dat de rebellen-premier in' die brief een aanval op de centrale regering en haar politiek heeft ge daan. Uit diezelfde kringen wordt de be wering vernomen, zei pet persbureau, „dat de Nederlandse regering allerlei methoden schijnt toe te passen, waar door in het geheim de zaak van de rebellen wordt bevorderd." De woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren verklaard, dat de Ver enigde Staten geen protest van de In donesische regering hadden ontvangen in verband met verklaringen van pre mier Djuanda, dat wapens van Ame rikaanse makeljj voor de rebellen in Midden Sumatra waren neergelaten. De woordvoerder, Lincoln White, deel de op een persconferentie voorts mede, dat hij kennis had genomen van be richten volgens welke Indonesische autoriteiten hadden medegedeeld dat er geen bewijs was var, Amerikaanse med®Plichtigheid in deze kwestie. „Wn hebben geen protest ontvangen en zoals Indonesische autoriteiten zelf meedelen, zijn Amerikaanse wapens nogal in brede kring over de wereld verspreid". Een woordvoerder van het ministerie van defensie verklaarde later met na druk dat de Amerikaanse regering geen waoens aan de Indonesische opstande lingen verstrekte noch wapens zendt nalr enig ander land ter levering aan de rebellen. In een toespraak voor een massa bijeenkomsten in Makassar heeft pre sident Soekarno gisteren onthuld, aat een „bevriende Japanner" hem tij dens zijn verblijf in Japan „docu- menten over wapentransacties" heeft overhandigd. Deze transacties stonden op het punt te worden afgesloten tus sen een groep „Japanse avonturiers" en de ontslagen luitenant-kolonel Vent tje Sumual, als vertegenwoordiger van de Indonesische rebellen. Soekarno zette uiteen, dat Sumual bijna overeenstemming over de wapen aankopen met de „Japanse avontu riers" had bereikt, toen een vreemde- 3 aan Sumual vertelde, dat hij wa- Hnüf,;- kopen van een dicht bij In- gelegen land. Sumual zag toen de avnr,^y®reenko:mst af en de woeden- documenteners overhandigden daarop de bevriende Tn®rover aan „een met mij rif Sri fnn""' die op Zijn beurt de papieren aan Soekamo gaf Soekarno vervolgde- hebben duidelijk bewezen" dit de re" bellen met strijden voor een autonome status van hun gebieden, doch de ide alen van de onafhankelijkheidsDroclama tie schenden". Hjj uitte de hoon dat de gezagsapparaten het gevaar van de rebellenactie zouden beseffen, en waar schuwde dat „pogingen van buitenaf zul len blijven worden ondernomen, zolang de zogenaamde revolutionaire regering niet is neergeslagen". De president verklaarde tot besluit met nadruk, niet te hebben beweerd dat „een buitenlandse regering doch „een buitenlandse groep'Indonesië of een deel van dit land ertoe tracht te bren gen zich1 by een van de twee machts blokken aan te sluiten. tALllV BENG Landingen Landingen y>8§s| |i H f§ j In Amsterdam wordt op het ogenblik hard gewerkt aan het aanbrengen van de versieringen, welke meer luister moeten bijzetten aan het bezoek van het Britse Koninklijk paar aan de hoofdstad op het einde van deze maand. Op het Damrak worden reeds de vlaggemasten geplaatst. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, hedenmorgen. Als logisch gevolg van het feit, dat hij de janboel, donderdagmiddag te Pa rijs aangericht door het aan zijn lei ding toevertrouwde corps, en vooral „het beleg van het Palais Bourbon" niet heeft weten te voorzien en te voor komen, heeft de prefect van politie, de heer Lahiilonne, zijn ontslag inge diend. Het is gistermiddag door de mi nisterraad aanvaard. De heer Lahiilon ne was pas Parijs politieprefect sinds december j.I. en wat zijn verdere car rière zal zijn, is uiteraard voorlopig hoogst ongewis. Misschien alleen maar vervroegd pensioen. Men kan hem evenwel voorspellen, dat hij in de al lernaaste toekomst de held zal zijn in de politiek satyrieke chansons van Montmartre. Onder de titel: „Wat een dag" wijdde het Parijse avondblad Pa ris Presse op zijn voorpagina van de hand van een der meest gerenommeer de Franse satyrische tekenaars een strip in zeven episodes aan het onge luk van de 76ste Parijse politieprefect, De mogelijkheid werd nog aanwezig geacht, dat ook de minister van bin nenlandse zaken, ex-premier Bourgès- Maunoury, genoopt zou worden zijn portefeuille ter beschikking te stellen. Behalve dat de politie ressorteert on der de politieke verantwoordelijkheid van de minister van binnenlandse za ken, heet het, dat Lahillonm. in decem ber j.I. heel in het bijzonder door Bour gès-Maunoury gepousseerd was, al is de benoeming van een Parijs politie prefect tenslotte een aangelegenheid van 'de gehele ministerraad, bijeen on der voorzitterschap van de president der republiek. Vooral de socialistische kamerfractie heeft op het heengaan van Bourgès- Maunoury aangedrongen, maar minis ter-president Gaillard, in zijn minister- Alle aangesloten KLM-vliegers, on geveer zeshonderd ih getal, zgn op geroepen vanavond in het Carlton-ho- tel in Amsterdam het ontslag van de beide gezagvoerders te bespreken „en zich te beraden over verder te ne men stappen". In de verklaring, die het bestuur van de vereniging donder dagavond heeft afgelegd, werd de mo gelijkheid niet uitgesloten geacht dat over een week „de vulkaan tot een uitbarsting" zou komen. In lucht vaartkringen vreest men dat die uit barsting nu mogelijk nog eerder zal komen. Het bestuur van de Vereniging van K.L.M.-viiegers heeft in de afgelopen nacht voorts een uitvoerig telegram ge zonden aan de internationale federatie van vliegerorganisaties, de IFALPA, waarbij 23 nationale verenigingen met in totaal 16.000 leden zijn aangesloten, in het telegram werd de federatie, die op het ogenblik te Bogota het jaarlijks congres houdt, op de hoogte gebracht van het ontslag der beide K.L.M.-ge zagvoerders en van dc redenen, die de directie daarvoor heeft opgegeven. De heer W. F. Bellink, de voorzitter van de Nederlandse vereniging, die het con gres in Bogota bijwoont, is daarmee te vens over de situatie ingelicht. De mededelingen van het bestuur van de vereniging tegenover de pers, die de directie van de K.L.M. genoopt hebben de beide gezagvoerders te ontslaan, wa ren volgens een verklaring van de di rectie „van zodanige aard en strekking, dat het voortzetten van het dienstver band niet langer mogelijk bleek". In het kort samengevat komen de omstre den mededelingen op het volgende neer: De vliegers vrezen dat de directie in het conflict over de salarissen mis bruik maakt van de gedragslijst, die over iedere piloot bestaat, en dat de vliegmedische dienst van de K.L.M. be vooroordeelde rapporten maakt, die tot intrekking van het vliegbrevet kunnen leiden. Slechte aantekeningen op de ge dragslijst en de bevooroordeelde rap porten van de vliegmedische dienst zou de K.L.M.-directie hanteren als wapens tegen „bepaalde vliegers". Drie vlie gers zijn dezer dagen voor ontslag voor gedragen. Voorts werd de K.L.M.-di rectie van „misleiding van de aandeel houders" beschuldigd. De president-directeur van de K.L.M,, de heer I. A. Aler, heeft persoonlijk de twee gezagvoerders het ontslag aange zegd. De heer De Laat is daarvoor 's middags bij de directie ontboden, de heer Metz ontving de mededeling gis teravond op Schiphol, toen hij van een reis naar Londen terugkeerde. De bei de vliegers hebben hun verbazing uit gesproken over dit op staande voet ge geven ontslag en erop gewezen, dat zij donderdagavond namens de vereniging mededelingen aan de pers hebben ver strekt. Het was geen persoonlijke ver klaring, waarvoor zij persoonlijk verant woordelijk zouden kunnen worden ge steld, zo betoogden zij. Spanje Mevrouw Carmen Franco, echtgenote van het Spaanse staatshoofd, heef' gisteren te Estoril (Portugal) een bezoek gebracht aan Don Juan van Bourbon, die aanspraak maakt op de Spaanse troon. Dit bezoek zou wijzen op een verbetering van de betrekkin gen tussen generaal Franco en het Spaanse koninklijke huis. Illllllllllllll llllflIllllfIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIflIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIII De K.L.M.-viiegers hebben zich met de zelfde verklaring ook de wrevel van het ministerie van Sociale Zaken op de hals gehaald. De vliegers hadden ver klaard, dat het uitblijven van het mi nisterieel advies over hun salariskwes tie hen ernstig had teleurgesteld. Zij gaven de minister nog een week de tijd, anders kon het wel eens gebeu ren, dat „de vulkaan tot een uitbar sting" zou komen. Het ministerie heeft in een commentaar hierop o.a. ver klaard, dat de minister zich uiteraard geen ultimatum laat stellen. Het com mentaar luidt: Het is niet juist, dat de minister van sociale zaken en volksgezondheid een advies zou uitbrengen inzake het sala risprobleem bjj de K.L.M. De minister zal een oordeel geven over de vraag of de reële salarissen van de K.L.M.- viiegers een achterstand vertonen ten opzichte van die bij de andere Euro pese luchtvaartmaatschappijen. Dit oor deel willen beide partijen als een eind oordeel aanvaarden. Op de grondslag daarvan zullen partijen de besprekingen over salarissen en verdere arbeidsvoor waarden der vliegers voortzetten. Voor zijn vertrek naar Zuid-Afrika op 22 januari heeft de minister aan de vliegerorganisaties doen weten, dat de door hen aangewezen deskundige en de deskundige van de vakorganisaties die samen met of los van prof. Tinbergen hem hun mening over de gemaakte be rekeningen zouden voorleggen, nog geen rapport hadden uitgebracht. Mede aan de hand /an dit rapport moest de mi nister zich een oordeel vormen. Hoe dit zoals de vliegers beweren voor Kerstmis had kunnen geschieden, is niet duidelijk. Na zijn terugkeer is de minister prak tisch voortdurend door Kamerdebatten, waarbij zijn aanwezigheid was vereist, in beslag genomen. Hij streeft niettemin naar een snelle afdoening. Een ultima tum kan de minister zich uiteraard niet laten stellen, aldus het commentaar. Gezagvoerder De Laat, vice-voorzitter van de Vereniging van K.L.M.-viiegers, woont in Amsterdam. Hij vloog op de Atlantische routes. De Engelsman Metz, woonachtig in Zwanenburg, is ruim tien jaar bi) de K.L.M. in dienst. Een tijdlang is hjj chef-vlieger op de Djakarta-route ge weest, maar sedert geruime tijd vloog ook hij op de Atlantische routes. Tot voor kort was hij voorzitter van de ver eniging van buitenlandse KLM-vliegers, maar sinds alle piloten zich in één or ganisatie hebben aaneengesloten, is hij voorzitter van het uitvoerend comité van de Vereniging van K.L.M.-viiegers. Advertentie presidentiële positie zelf zwaar ge schokt, heeft althans voor het moment hier geen oren naar willen hebben. Terecht worden overigens deze personenkwesties als van geheel se condaire aard beschouwd tegenover het verschijnsel dat, zoals donderdag is gebleken, in Frankrijk de gezags crisis dieper en breder zit dan ook de grootste pessimisten aannamen, zelfs daar zit waar ze op de laatste plaats zou mogen worden verwacht. Daarbij heeft het er dan nog sterk de schijn van, dat de volkomen onwaar dige en molesterende betoging van de Parijse politieagenten politiek werd aangedreven door, zacht gezegd, een ultrarechtse en antiparlementaire men taliteit, gericht notabene op het invoe ren van een z.g. autoritair bewind. Op hoeveel eerbied Frankrijks par lementaire regime nog aanspraak mag maken, zal volgens velen een zeer stel bare vraag zijn. Indien, zo tekent even wel Le Monde bij de gebeurtenis aan, de „factieux" d.w.z. de lieden die zich verenigen om langs onwettige wegen politieke troebelen uit te lokken, de pretentie zouden hebben om een schjjn- gezag naar hun smaak te vestigen, zouden zij goedschiks of kwaadschiks slechts de aaneensluiting bereiken van alle democratische krachten, die in dit land nog volop levend zijn, zelfs als ze er niet in slagen om het goed te rege ren. Vrijdagavond is in haar woning aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam de 19-jarige mevrouw C. Gruwel in de badkamer met de elektrische stroom in aanraking gekomen. Vermoedelijk heeft zij een elektrische straalkachel willen verzetten en heeft zij daarbij de stroom door het lichaam gekregen. Bu ren, die hoorden gillen, hebben haar man gewaarschüwd en deze heeft in de badkamer onmiddellijk de stop weg getrokken. Zijn vrouw was toen echter al overleden. (Van een medewerker) nze Tweede-Kamerleden hebben er een week opzitten, die geken merkt werd door onrust en door net feit dat zij naar zo verschillende maatschappelijke kanten moesten kp- ken. Terwijl het heftige debat over de geneesmiddelenwet moest worden on derbroken, werd in de gauwigheid het duurtetoeslagwetje behandeld en afge daan. In het eerste geval stonden dus onze middenstanders in het centrum van de belangstelling. In het tweede geval de minimum-lijders onder de werknemers en de kleine zelfstandigen. Dit was nauwe lijks achter de rug of het mid- denstanderspu- bliek op de tri bunes maakte plaats voor ver tegenwoordiger uit de agrarische wereld. De perspublicaties welke aan het melk- debat voorafgingen en de vele rekesten uit de agrarische wereld hadden deze be langstelling al ingeluid. Al met al gaven de discussies van de afgelopen week een goed beeld van de noodzaak, dat ons politieke lichaam, de Tweede Kamer, moet zijn samengesteld o.m. uit verte genwoordigers van diverse maatschap pelijke groepen. Zo ooit dan is het wel in deze week duidelijk geworden hoe zeer het behoren tot een bepaalde maatschappelijke groep een bijdrage le vert tot de deskundigheid welke bij het beoordelen van de diverse vraagstuk ken zo hard nodig is. Natuurlijk dienen we ook het gevaar Van de eenzijdigheid daarbij te onderkennen. En ook dit kwam woensdagavond en donderdag meer in het bijzonder aan den dag. Bij de behandeling van het duurte toeslagwetje werd, zij het dan ook zeer kort, van K.V.P.-zijde het loonprincipe nog weer eens gesteld. De spreker toon de zich niet bepaald enthousiast over de redenen die hebben geleid tot een voorstel om door middel van een nood maatregel goed te maken wat men in feite aan het primaire loonsysteem te kort komt. Natuurlijk, ook kinderbijslag moet gezien worden als een vorm van loonbetaling. Dit geldt ook voor de klei ne zelfstandige. De winst die hij op zijn omzet maakt, is immers ook zijn loon. Nu werd gesteld dat, indien er minimumlijders m ons land zijn, dan allereerst gezocht dient te worden naar een loonsysteem dat ook de laagstbe taalden een redelijk bestaan garan deert. Omdat we midden in de afwer king van het program van de beste dingsbeperking zitten, moet alles ge daan worden om zowel aan het loon- front als aan het prijzenfront de zaak rustig te houden. Welnu, elke loonsver hoging, zeker in de sector van het vrije bedrijf, bergt het gevaar in zich een prijsverhogende invloed te hebben. De inkomstenverbetering die nu is bereikt, kent dit gevaar niet, omdat ze betaald wordt uit een spaarpot gevormd door de reserves uit het kinderbijslagvereve- ningsfonds. Maar uit die spaarpot kan maar voor één jaar worden geput. Wordt er langer mee doorgegaan, dan betekent dat premieverhoging voor dat fonds en derhalve lastenbezwaring voor het bedrijfsleven. (Vervolg op pagina 9j Op de Theems ter hoogte van Molesey in het Engelse graafschap Surrey is de ploeg van de universiteit van Oxford begonnen met de training voor de bekende „boatrace" tussen de ploegen van de universiteiten van Cambridge en Oxford, die in begin april zal worden gehouden. Volgens onbevestigde berichten In Djakarta zouden de K.P.M.-schepen, die, sedert de maatschappij in decem ber door de Indonesische regering werd „overgenomen", in Indonesische havens worden vastgehouden, in de ko mende weken het land mogen verla ten. De directeur van de K.P.M., J. W. Brand, deelde de correspondent van het A.N.P. in Djakarta mede, dat hij de geruchten hierover had gehoord, maar hij legde er de nadruk op, dat hij geen enkele officiële inlichting over deze kwestie had ontvangen. De Marinevoorlichtingsdienst deelt in aansluiting op een vroeger commu niqué mee, dat zich aan boord van de naar Nederlands Nieuw-Guinea gediri geerde K.P.M.-schepen de navolgende aantallen opvarenden bevinden: „Swar- tenhondt", bemanning: 12 Nederlanders 73 niet-Nederlanders, passagiers: 37 Nederlanders, 3 niet-Nederlanders, „Kalabahi", bemanning: 4 Nederlan ders, 52 niet-Nederlanders, passa giers: 38 Nederlanders. 17 niet-Neder landers. Er is voldoende accommodatie aan boord van deze schepen voor de pas sagiers, indien zij voor een korte tijd te Sorong zouden moeten blijven. Met betrekking tot de voeding zullen evenwel door de zorg van de K.P.M.- agent aldaar de nodige voorzieningen worden getroffen, aangezien de be schikbare rantsoenen aan boord van slechte kwaliteit en weinig gevarieerd zijn. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Op de meeste plaatsen droog weer met opklatingen, maar ook enkele overdrijvende wolkenvelden. Van nacht overwegend lichte vorst en plaatselijk mist. Morgen overdag de zelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Zondag: Zon: 6.54-18.45. Maan: 4.56-15.01. MaanHn v* Zon: 6.52-18.47. Maan: 5.22-16.06. temp. neersl. Station Weel heden afgel. 7 UUT 24 uur Helsinki sneeuw -1 0.2 Stockholm sneeuw -1 3 Oslo zwaar bew. -3 0 Londen zwaar bew. f 0 Amsterdam onbewolkt -2 0 Brussel onbewolkt -5 1 Parijs onbewolkt -1 0 Nice licht bewolkt 6 0 Beritfn zwaar bew. -2 0 Frankfurt mist -12 1 München mist -8 1 Zürlch gehael bew. -1 0 Genéve zwaar bew. 2 1 Locrano licht bew. -3 0 Wenen zwaar bew. -4 0.1 Innsbruck sneeuw -4 1 Rome licht bew. 7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1