Vliegers achten ontslag van gezagvoerders onrechtvaardig K.L.M.-vliegtuigen na afwijzing door directie van ultimatum niet gestart Bij lange duur van de staking ook gevolgen voor overige personeel van het bedrijf Vliegtuigen voor Peru en Londen niet vertrokken K.L.M.-conflict I Blijvensommigelijnenvan de K.L.M. in bedrijf Medan in handen van strijdmacht der tegenregering Troepen in Noord-Sumatra kiezen zijde der rebellen Tachtigtal passagiers met Sabena naar Brussel Viruly: Ik zou zeker vliegen Directie verwacht, dat de piloten in West-Indië aan het werk blijven Meisje zoutzuur in het gezicht gegooid Nieuwe Russische kernproef Het weer- tlah^?nVar™la9ft-die de K-LM- Wachtmeester over leden KADAR ERNSTIGER ZIEK DAN MEN WIL ZEGGEN Ook in 1930 staking bij de K.L.M. Jongemannen in arrest Drie K.P.M.-schepen thans in Sorong ca MORRIS 'êeforegoadvp/ Falcon Wollen Tweedjassen Koud en schraal Het weer in Europa MAANDAG 17 MAART 1958 81ste JAARGANG No. 29861 Gevolg van vliegtuig ongeluk Verkering uitgeraakt Louis van Gasteren ziek BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 2154J Abonnementen 20800 Postgiro 145480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3 W Boerrigter en Mr. WAM. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v RUN en W Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 61 cents per week, f 2 65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voot klachten over de bezorging na 5.50 uur 's avonds tel. 21544. STAKING SLAAT K.L.M. VLEUGELLAM (Van onze luchtvaartredacteur) Het conflict tussen de directie van de K.L.M. en de vliegers is vandaag tot uitbarsting gekomen: de oudste luchtvaartmaatschappij ter wereld is vleu gellam geslagen. De directie heeft een ultimatum van de Vereniging van K.L.M.-vliegers verworpen, waarin vóór twaalf uur van de algelopen nacht intrekking werd geëist van het ontslag van de gezagvoerders De Laat en Metz. Vanmorgen hebben de piloten een in het ulti matum veriu^d dreigement, uitgevoerd door in staking te gaan. De K.L.M.-vliegtuigen, die volgens de dienst regeling zouden vertrekken, zijn niet gestart. De vlieg tuigen die zich op de lange routes bevinden zullen naar Schiphol terugkeren. Men neemt aan dat de gezagvoer ders hun reis eerst normaal zullen voltooien. De president-directeur van de K.L.M., de heer I. A. Aler, heeft gisteravond tijdens een persconferentie in het hoofdkantoor te Den Haag verklaard de financiële consequenties van de staking nog niet te kunnen over zien. In luchtvaartkringen meent men evenwel, dat het verlies aan inkomsten per dag ruim een miljoen gld. zal uedragen. Daar moet echter zeker nog een verlies aan fni?VVi" Worden bijgeteld, waarvan de waarde niet te te" va!t maar dat met iedere dag dat de staking langer duurt zal toenemen. Bovendien heeft de heer Aler op zijn persconferentie verklaard, dat de staking (Van onze verslaggever) Vanmorgen Is de super-connie Isotoop, die om 8.45 uur naar Peru zou vertrek ken, op Schiphol blijven staan. De drie vliegers, die zich anderhalf uur voor vertrektijd hadden moeten melden, zijn niet komen opdagen. Reserve-vliegers waren niet beschikbaar. De gezagvoer der van de Isotoop is capt. Wiarda, die sinds 1940 in dienst van de KLM is. Het andere vliegend personeel van de super constellation had zich wel gemeld, maar bloest uiteraard ook aan de grond blij ven. Ook de Viscount-toestellen van de &L.M., voor Londen en Manchester, 2ijn vanmorgen niet vertrokken, omdat de vliegers voor deze beide toestellen zich niet hadden gemeld. De passagiers Voor Londen, in totaal tien personen, uitvallen van de Djakarta- 7 i„i scnattmg op een ver- n Man knmt°7lsten van 22 miljoen guide e staan, en de ernstig verslechterde economische situatie in de wereld, die de maatschappij tot ingrijpende bezuinigingen en zelfs tot ontslagen heeft genoodzaakt, is de voorspelling van de piloten dan uit gekomen: de „uitbarsting van de vulkaan" heeft zich voltrokken. Iedere dag die de vliegers staken zal hun maatschappij naar schatting een verlies aan inkomsten van ruim een miljoen gulden kosten, terwijl de B-L,.M.-directie bovendien in het vooruitzicht heeft gesteld, dat by een langdurige staking ook de andere Personeelsleden de trieste gevolgen hiervan zullen ondervinden. De good-will, die 's werelds oudste P.ehtvaartmaatschappij ontegenzeg- j" in ruime mate bezit, zal een ernstige knauw krijgen. Betrouw baarheid en regelmaat zijn nu een- niaal een van de eerste eisen, die Passagier en vrachtbedrijf aan een UQhtv aar trmaat schappij stellen. Bo vendien lijkt de goede sfeer tussen v4egerskorps en directie, die in de begerij eveneens van het grootste belang is, voor lange tijd verknoeid. Bet gaat bij de staking niet om de alariskwestie, maar om het ontslag an de twee leiders van de vliegers- ereniging naar aanleiding van hun "a^latingen tijdens een wat verward ?jderhöud met journalisten, die daar- 17 naar onze mening wellicht wat Provocerend zijn opgetreden. Over de 'erklaring van de vliegers blijken g1 bovendien enkele misverstanden te bestaan. Het is in dit soort kwes- j!es altijd moeilijk precies uit te zoe- welke partij het gelijk aan zijn ?;.^t heeft; dikwijls zijn er aan beide gg en vergissingen gemaakt. Het binri er nu maar om een manier te bj.- p-n om vliegers en directie weer p'elkaar te brengen en ongewenste ^bliciteit tijdens het overleg te ver- zulin' "Dp de een of andere manier fn eri we elkaar straks toch weer tp^eten vinden", heeft de heer Aler echt verklaard. onp Partijen staan nog steeds sta n Voor overleg. Wie zal de eerste hif doen. Het komt ons voor dat le r. ben duidelijke taak is wegge- Teeri V00r mester Suurhoff, die rise k*rreid is geweest in het sala- ty?.®sehil te bemiddelen en die onge- 1villi °°k ziin doede diensten zal huil-n verlenen ter oplossing van het auidige conflict. kregen op de luchthaven de medede ling, dat zij wel naar Londen konden worden vervoerd, maar moesten wach ten op de toestellen van de B.E.A. en de Finnair. Dit was ook het geval met vier van de zeven ingeschreven lucht reizigers voor het toestel naar Man chester, die eveneens via de Engelse hoofdstad zullen reizen. In verband met de te verwachten drukte de K.L.M. hevelt de passa giers zoveel mogelijk op andere maatschappijen over heeft de Bel gische luchtvaartmaatschappij Sabe na vanmorgen in plaats van een Convair een DC-6 B gestuurd, die gen veel grotere capaciteit bezit. Dit had tot resultaat dat om half elf een half uur na, de vastgestelde sche- matijd 79 in plaats van 40 reizigers met de Sabena van Schiphol naar Brussel konden vertrekken. In de Belgische hoofdstad kunnen zij dan voor zover noodzakelijk overstappen op toestellen met andere bestem- mingen. De KLM-vliegers die zich vanmorgen in hun verenigingsgebouw hadden ver zameld, verwachtten dat drie van de tweeëndertig vluchten van vandaag waarschijnlijk wel zouden kunnen wor den uitgevoerd met vliegend personeel dat niet bij de vereniging is georgani seerd. In de loop van de morgen werd van de zijde van de vliegersorganisatie medegedeeld, dat geen vlieger zich heeft gemeld voor de gebruikelijke grondinstructie (linktraining), verder evenmin voor het z.g. lessen in de lucht en dat ook enkele piloten, die af en toe worden aangewezen op bureau tech nische arbeid te verrichten, zijn weg gebleven. q„?fAa?n.tal vliegers, dat in uniform op aanz^eniHL?-verschenen' nam na 9 uur keliike wiizo°e' Zii waren °P de gebrui- vnnr heT aangewezen en opgeroepen da/on Lt ^eren vaa da voor «aan hief den zich staande vluchten en n otion eè wif,ereed> «dien zich een plotselinge wijziging in het stakings conflict zou voordoen, onmiddellhk hun diensten uit te voeren. e H,k hun Desgevraagd verneemt het A.N P vnn de directie van de K.L.M., dat een 'vTfe- ger, die het hem opgedragen werk niet verricht, van dat moment af geen be taling krijgt. Hem wordt voorts officieel aangezegd, dat hij bij volharding in zijn weigering op grond van dringende rede nen ontslagen kan worden. De vliegtechnische diensten op Schip hol werken, daar zij niet bjj de staking ziin betrokken, normaal door. De uitge breide civiele dienst echter, die de ver zorging van de passagiers aan boord van de K.L.M.-vliegtuigen behartigt, is voor het grootste deel op non-actief ge- komen. ^-vertegenwoordiging in Rome is maatregelen aan het voorbe reiden om passagiers voor f0*10- iel Aviv en Singapore onder te brengen bij andere maatschappijen, wanneer de vluchten van Amsterdam via Rome naar deze bestemmingen komen te vervallen. Woordvoerders van verschil lende buitenlandse maatschappijen hebben gezegd dat hunnerzijds alles vat mogelijk is zal worden gedaan om gestrande passagiers verder te helpen. Als gevolg van de staking zal de luchtpost vertraging kunnen ondergaan. Verzending uit Nederland zal geschieden met de beschikbare snelste middelen, dus met buitenlandse luchtdiensten of, wat nabij gelegen landen betreft, even tueel ook per trein. Van de zijde van de luchthaven autoriteiten verneemt het A.N.P. dat het landen en het vertrek der vliegtuigen van de buitenlandse maatschappijen, die in het geregelde commerciële verkeer dagelijks Schiphol in hun net hebben opgenomen, vandaag normaal doorgang heeft gevonden. Van het inzetten van chartervliegtuigen door niet bij de I.A.T.A. aangesloten luchtvaartmaat schappijen was tot het middaguur bij de luchthavendirectie niets bekend. indien zij heel lang zou duren onherroepelijk ge volgen zal fcebben voor het overige personeel van het bedrijf. In de brief aan de Vereniging van K.L-M.-vliegers, waarin de heer Aler het ultimatum heeft verworpen, heeft de president-directeur de hoop uitgesproken, dat het mogelijk zal blijven de bestaande moeilijkheden door overleg op te lossen. „Ook thans ben ik nog gaarne tot overleg bereid", zo verklaarde de heer Aler op zijn persconferentie. Sprekend over de wijze, waarop de K.L.M.-directie uit het conflict denkt te geraken zei de president-directeur: „Op de een of andere manier zul len we elkaar straks toch weer moeten vinden. Ik ver trouw erop dat we wegen zullen vinden, die tot her vatting van de normale activiteiten van de K.L.M. zul len leiden." De staking mag dan indirect het gevolg zijn van de salaris-kwestie van de piloten, deze kwestie zelf staat er helemaal buiten. Het gaat om de uitlatingen, die_ twee bestuursleden van de Vereniigng van K.L.M.-vliegers vorige week, iri de nacht van donderdag op vrijdag, na afloop van een vergadering tegenover journalisten heb ben gebezigd. Als gevolg daarvan zijn de beide vliegers vrijdag op staande voet ontslagen en de onvoorwaarde lijke intrekking van dit ontslag hopen de piloten met hun staking te bereiken. Op een spoedvergadering, die de vliegersvereniging zaterdagavond In Amsterdam had belegd, is een resolu tie aangenomen waari; wordt gezegd, dat de „onrechtvaardige ontslagen" van de gezagvoerders De Laat en Metz alle leden met ontsteltenis hebben ver vuld. De leden verklaren van oordeel te zfjn, dat „deze aantasting van het recht om hun opinie tot uitdrukking te brengen bij monde van hun leiders, niet onbeantwoord kan blijven". Nadat is vastgesteld dat alle leden „van gan ser harte de bestuursleden steunen", die vorige week de bewuste uitlatingen tegenover de pers hebben gebezigd, werd besloten het bestuur op te dragen van de K.L.M.-directit het onverwijlde herstel van de twee ontslagen gezag voerders in hun oorspronkelijke functie en rang te eisen. „Uitblijven van de inwilliging van deze eis na zondag 23.59 uur, zat op en na dit tjjdtsip on middellijke onthouding van de diensten van alle vlieger-leden hier te lande tot gevolg hebben", besluit le resolutie. Aansluitend op de persconferentie van de heer Aler in het hoofdkantoor van de K.L.M. hebben drie bestuurs leden van de vliegersvereniging, onder wie de gezagvoerders De Laat en Metz, i liBïl De twee door de directie van de K.L.Mop staande voet ontslagen gezagvoerders: zittend de heer J. F. de Laat en staande de heer L. Metz. De foto werd gemaakt tijdens de zaterdagavond in een Amsterdams hotel gehouden buitengewone algemene ledenvergadering van de vereniging van K.L.M.-vliegers, welke naar aanleiding van genoemd ontslag werd gehouden. tijdens een ontmoeting met de pers el ders in Den Haag verklaard, dat van de 596 leden van de vereniging er 287 de vergadering, waarop de resolutie is aangenomen, hebben bijgewoond. Op alle voorgaande vergaderingen over het conflict met de directie is een dergelijk groot aantal vliegers niet bijeen ge weest. De meesten van de afwezige leden betonden zich ergens langs de foutes. De overgrote meerderheid van de 287 vliegers, namelijk 97 procent, heeft de resolutie goedgekeurd. Twee piloten hebben na de vergadering hun lidmaat schap opgezegd. De heer Metz noemde de grote eensgezindheid onder de vlie gers veelbetekenend. „Piloten zijn ge wend ingrijpende beslissingen te ne men," zo verklaarde hij. „Het zijn rus tige mensen, die weloverwogen doen wat zij denken dat gedaan moet wor den." (Vervolg op nagina 3) „Als ik er vaildadg voor stond, zou ik zeker vliegen", verklaarde de oud gezagvoerder A- Viruly, die vanmor gen een kijkje was komen nemen op Schiphol. „Een staking in een nationaal bedrijf als de K.L.M. vind ik absurd.' De heer Viruly sprak over een schan delijke toestand. Hij zei: „Misschien is het ontslag een twijfelachtige zaak, maar dat neemt niet weg dat je een staking tegenover de buitenwereld miet kunt rechtvaardigen." I9fc. JiZTSe» Dit reclamebord ergens op Schiphol lijkt op het ogenblik wel een bitter grapje. Zeker is dat de K.L.M.-directie de „strike" van het ogenblik bepaald niet „lucky" vindt. „Ik denk wel dat er vliegers zullen, zijn, die met in staking zullen gaan," zo verklaarde de president-directeur van de K.L.M., de heer Aler, gisteravond op zijn persconferentie in Den Haag. „Ik verwacht evenwel dat het gros het stakingsparool zal opvolgen," zo voegde hij er aan toe. De heer Aler zeide nog niet te weten of, en zo ja welke lijnen van het K.L.M.- luchtnet in stand zullen kunnen worden gehouden. Hij heeft een uitgesproken voorkeur voor bepaalde lijnen (zeer waarschijnlijk de diensten op de Atlan tische route), maar zeide zich hierover nog niet te kunnen uitlaten. Een moei lijkheid is hierbij, dat de vliegers ge specialiseerd zijn op bepaalde vliegtuig types en bepaalde routes, zodat een werkwillige piloot van de route naar het Verre Oosten niet zonder meer op de Atlantische route kan worden inge zet. De K.L.M.-direótie neemt aan, dat de vliegers van het Westindische be drijf van de K.L.M. niet aan de sta king zullen deelnemen, maar zeker heid daarover heeft zij niet. Nog waarschijnlijker acht met het dat de piloten van „De Kroonduif" hun werkzaamheden normaal zullen voort zetten, omdat deze maatschappU op Nederlands Nieuw-Guinea immers slechts een dochtermaatschappij van de K.L.M. is, zo verklaarde de 1 er Aler. Pas als alle vliegtuigen die nu nog onderweg zijn, op Schiphol zullen zijn teruggekeerd, zal men zich een volledig beeld kunnen vormen over het aantal werkwilligen. Uit Willemstad is het bericht binnen gekomen dat de K.L.M.-diensten in het Caraïbisch gebied vandaag nog nor maal werden onderhouden, uitgezon derd de lijn Curagao-New York. In het centraal hospitaal te Utrecht is overleden de wachtmeester J. van Helde uit Enschede, die bij het vlieg tuigongeluk op 14 november 1957, waar bij de Kolonel van de Palmkazerne te Bussum zwaar werd getroffen, zeer ernstig werd gewond. Janos Kadar, de eerste secretaris van de Hongaarse communistische par tij, van wie bericht is dat hjj griep had, is nog steeds niet in het openbaar ver schenen, ook niet op de bijeenkomsten in de afgelopen dagen ter gelegenheid van de 110de verjaardag van 'de Hon gaarse revolutie van 1848, aldus meldt Reuter. Waarnemers menen dat Kadar misschien ernstiger ziek is dan officieel is verklaard. (Van onze luchtvaartredacteur) De huidige staking van K.L.M.- piloten is niet de eerste in de geschie denis van onze luchtvaartmaat schappij. Op 30 augustus 1930 zijn de vliegers van de op dat moment nog kleine K.L.M.-vloot eveneens in sta king gegaan. De staking, die toen dertien dagen duurde en het bedrijj een zeer grote schadepost opleverde, ging over een salaris-kwestie, terwijl ook bepaalde grieven tegen leiding gevend personeel bestonden. De vlie gers trokken toen aan het kortste eindje: geen van hun eisen werd ingewilligd. Drie jaar later ontston den er opnieuw moeilijkheden. Ver scheidene vliegers namen ontslag, maar acht piloten deden niet mee aan de actie. Nadat de vliegers eerst bepaalde eisen hadden gesteld die zouden moeten worden ingewilligd alvorens zij hun ontslagname zouden intrekken, capituleerden zij tenslotte onvoorwaardelijk. Dat gebeurde op 5 mei, bijna twee maanden voor de dag waarop hun ontslag zou ingaan. De politie te Hoogezand heeft een 23- jarige ingezetene van Hoogezand-Sap- pemeer gearresteerd en overgebracht - ïai Groningen, waar hij ter beschik king van de officier van justitie is ges.eld De jongeman heeft vrijdagmid dag aan het Schuitendiep te Groningen zjjr gewezen meisje, een 17-jarige in gezetene van Hoogezand, die daar met haa_ moeder wandelde, zoutzuur in het gez: ht gegooid. Sinds de verkering was uitgeraakt had de jongeman het meis je herhaaldelijk bedreigd. Het meisje werd vrij ernstig gewond aan haar ge zicht en benen en moest in het acade misch ziekenhuis te Groningen worden opgenomen. De 70-jarige acteur Louis van Gaste ren is zondagmiddag onverwacht in het ziekenhuis der algemene ziekenverple ging te Zeist opgenomen. Zijn toestand was ook vanmorgen nog ernstig. De toneelspeler verbleef sinds een paar weken in Zeist voor een rustkuur. Zowel uit revolutionaire als uit officieel Indonesische bron heeft United Press gisteravond in Singapore vernomen, dat Medan, de hoofdstad van Noord-Sumatra, geheei in handen is van de strijdkrachten van de tegen regering. Plaatselijke Sumatraanse troepen hebben met steun van over gelopen militairen van de centrale regering en onder leiding van majoor Boyke Nangolan gisteren deze belangrijke overwinning voor de politieke tegenstrevers van president Soekarno behaald. Volgens radio Padang be gon de strijd met een aanval op het vliegveld van Medan. De rebellen-strijd macht, waarvan de hoofdmacht werd gevormd door twee bataljons van het te Medan gelegerde 131ste bataljon infanterie en een bataljon van het derde regiment ut Tapanuli met de steun van artillerie, bezette in korte tijd het vliegveld. Eadio Padang maakte voorts volgens Reuter bekend, dat brigade-generaal Djatikusomo, die in Noord-Sumatra het commando heeft over de eenheden van de centrale regering, Medan heeft verlaten en naar verwacht wordt, via de haven Belawan de vlucht zal nemen. Nadat de strijd om Medan in het voordeel van de rebellen was be- slirf, kwam radio Medan weer in de ether. De eerste verklaring, die de zender d lucht inzond, luidde: „Als president Soekarno als staatshoofd en hoofd van de strijdkrachten geen eind maakt aan de aanval op Midden-Su- matra en Noord- en Centraal-Celebes, zal het eerste commando-gebied van Bukit Barisan, het commando van ma joor Nangolan, tot actie overgaan en hem niet langer erkennen tenein de een 'moeder-oorlog te verhinde ren". Volgens United Press verwacht men in welingelichte kringen te Singapore, dat de val van Medan tot een ketting reactie zal leiden. De commandant van het tweede militaire district, majoor Manab Lubis te Pematang Siantar, zou een van de eersten zijn, die het voor beeld van majoor Nangolan zouden kunnen volgen. Men verwacht, dat Atjeh zich spoedig zal uitspreken voor de be weging in Padang en alsdan zal er ook voor de commandant van Zuid-Sumatra, overste Barlian, niet veel overblijven dan kleur bekennen. Men neemt aan, dat majoor Nangolan thans de komst afwacht van de tegen woordige minister van buitenlandse za ken van de tegenregering, kolonel Sim- bolon, die vroeger militair commandant van Noord-Sumatra is geweest, om de stad aan hem over te dragen. Radio Padang heeft zaterdagavond vol gens Reuter gemeld, dat de strijdkrach ten var het opstandige Midden-Sumatra zware verliezen hebben toegebracht aan Indonesische regeringstroepen die woens dag in P„kanbaru geland zijn. Volgens de radio werden van de 600 militairen die neergelaten werden, 150 gedood voor dat zy de grond bereikten. Drie vlieg tuigen zjjn neergeschoten en twee sche pen, die versterkingen aanvoerden over de Siakrivier, werden vernietigd. Voorts werd gezegd, dat 60 militairen van de centra1 regering zich overgaven aan de rebellen. Het radiostation deelde te vens r ïee dat kustbatterijen in Padang De Sovjet-Unie heeft zaterdag op „het gebruikelijke oefenterrein in Siberië" weer een proef met een kernwapen ge nomen, zo heeft de Amerikaanse com missie voor kernenergie volgens Reuter bekendgemaakt. Het was de derde Rus sische proef in twee dagen tijds, waar van Washington melding maakte. Ook ditmaal was de explosieve kracht van het wapen beneden het megaton- peil. Met een kernwapen van de mega- ton-klasse wordt een waterstofbom be doeld. Een megaton staat gelijk aan een miljoen ton T.N.T. zaterdag een korvet van de Indonesische marine bjiiten werking hadden gesteld. Het werd in noordelijke richting weg gesleept door een ander korvet, de „Radjawali". Voordat het korvet buiten werking werd gestald, hadden beide schenen gedurende 15 minuten Padang beschoten, waarbij een tehuis voor moe derzorg en het gebouw van de Bank Indonesia beschadigd werden, aldus de radio. Radio Djakarta neeft gisteren volgens he „N.P. bekendgemaakt, dat de re- ge-mgstroepen aan de oostkust van Mid den-Sumatra vrijdagmiddag Siak Sri Indrapura aan de rivier de Siak, ten oosten van Pakanbaru hebben veroverd. De -idio meldde voorts, dat het toe zicht op de verbindingslijnen in het ge bied en het vervoer van olie normaal zijn. Zaterdagavond zijn de K.P.M.-sche pen Swartenhondt, Kalabahi en Banju- wangi tezamen met de torpedobootja- ger „Evertsen" in Sorong op Nederlands Nieuw Guinea aangekomen. Zoals be kend hebben deze drie schepen met vele Nederlandse evacué's aan boord verleden week met toestemming van de Indonesische autoriteiten uit Mena- do kunnen vertrekken. De schepen heb ben zich later onder de bescherming van de Nederlandse torpedobootjager geplaatst. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERO. BOLSTR. 48 A'DAM TEL 717162 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met plaatselijk wol kenvelden. Matige tot krachtige wind tussen noordoost en oost. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 6.49-18.48. Maan: 5.46-17.10. temp. neersl. Station We®»* heden afgel. 7 uur 24 uur Stockholm geheel bew. -3 0 Oslo licht bew. -5 O Kopenhagen onbewolkt -3 0 Londen licht bew. 1 0 Amsterdam onbewolkt -2 0 Brussel onbewolkt -3 0 Luxemburg half bew. -4 0 Parijs zwaar bew. 0 0 Nice motregen 8 11 Berlijn geheel bew. 2 0.1 München onbewolkt -9 0 Zürich half bew. -5 0 Genevè sneeuw -1 18 Locarno geheel bew. 3 0 Wenen onbewolkt -6 1 Innsbruck mist -14 0 Borne regen 11 0.1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1