schoonheidszeep „SINT RAPHAËL" staat niet achter de staking van de K.L.M.-vliegers Bittere teleurstelling omtrent besluit van „generaal Aler" Verplichte dienst hij nood- wacht hij calamiteiten Dam** Persvrijheid en rechtszekerheid Textiel jaarbeurs uitgebreider dan haar voorgangers Het wordt steeds moedijker om de vele soorten stoffen uit elkaar te houden gestolen Angstig avontuur op de Waddenzee met lek scheepje Ontslag formeel juist maar psychologisch discutabel99 Vliegers, die toch willen vertrekken, worden niet geboycot AMERIKAANS TOESTEL IS „ZWART" 20 ton rubber HEDEN IN UTRECHT GEOPEND DINSDAG 18 MAART 1958 PAGINA 3 Een stuk verfijnde voor slechts Jongen vermoedelijk verdronken Totale kosten van levensonderhoud in februari ongewijzigd Sovjet-voorstel voor nieuwe V.N.-agenda Pauselijke legaat voor 'Lourdes benoemd Voorzitter Blommers Communiqué van de vliegers: Politie-escorte is „propaganda" Wetsontwerp ingediend K.L.M.-piloten: Wielrijder door auto gegrepen en gedood HAMFA.f handen HAMEA-GELEIHEHIÜÏ De zaak-De Wit Voor 30.000 tot 40.000 Vier Rotterdammers in arrest i Advertentie Castella Alle koopsters van twee pakken Castella wasmiddel (Castella Gezinswas of Castella Parels) kunnen daarbij tijdelijk een stuk Castella Schoonheidszeep ontvangen voor slechts 25 cent! U kent het befaamde motto van Castella SchoonheidszeepIedere vrouw kan mooi zijn Profiteer dus van het bijzondere aanbodI Zaterdagmorgen zjjn twee zoons van Duitse professoren met een bootje „Ju piter" genaamd, op de Waddenzee gaan varen. Zij zjjn daarbij met hun bootje aan de erond gelopen, w?ai"bij het scheepje lek sloeg. Omdat redding uit bleef en er ook geen vuurpijlen of iets van die aard aan boord waren, hebben de jongens ten einde raad een oliebun- kertje uit het vaartuig gesloopt en er provisorisch een zeiltje op gemonteerd en is een van hen er op gaan zitten om te trachten zo naar de Groninger kust te komen en hulp te halen. Maandag morgen is de vastgelopen Jupiter" door schipper Meijer uit Uskwerd ge vonden. De nog aan boord zijnde jon- h^fir!S aa? ?.d gebracht. De redding- ïr "lesulinde" en „Theodoor S ir» e,"AGn reddingsvliegtuig van de M.L.D. hebben de hele middag gezocht nTar„iiS/ii°a v.en? op de oliedrum. De „Insulinde heeft tot nu toe alleen een paar laarzen van deze knaap en twee door hem meegenomen reddingsboeien gevonden. Aangenomen wordt, dat hij is verdronken. Het scheepje moet als verloren worden beschouwd. Het prijsindexcijfer van het levens onderhoud van hand- en hoofdarbeiders- gezinnen, dat maandelijks door het C.B.S. wordt samengesteld op bas!-» 1931 is 100, onderging van medio ja nuari tot medio februari 1 D.>S geen wij ziging. Het indexcijfer inclusief de A.O.W. bleef 123 en het indexcijfer ex clusief de A.O.W. bleef 118. Voor de afzonderlijke groepen van de gezinsuitgaven traden wel enkele wijzigingen op. Zo daalde het indexcij fer voor voeding van 123 naar 122. Bin nen deze sector daalde het indexcijfer voor fruit, terwijl voorts prijsdalingen optraden voor vis en voor eieren. De indexcijfers voor aardappelen en voor groenten stegen een weinig. Buiten de voedingssector nam het in dexcijfer voor roken toe en wel van 109 naar 111. Dit werd veroorzaakt ueor de prijsstijging voor •sigaretten. Het indexcijfer voor kleding, at in januari een daling vertoonde i Yf^Oand rnet de uitverkoop, kwam per io februari weer op hetzelfde niveau te uggen als dat per 15 december 1957. De Sovjet-Unie wenst een bespreking van internationale samenwerking bü de bestudering van de kosmische ruim te en opheffing van buitenlandse bases op de volgende Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, die 16 sep tember begint, aldus melden Reuter en A.F.P. De Sovjet-afgevaardigde bij de Ver enigde Naties, Sobolev, heeft gisteren in een brief aan de secretaris-generaal, Hammarskiöld gevraagd on inschrij ving van dit punt op de voorlopige agen da voor de vergadering. De Sovjet-Unie wenst ee4 algemene internationale over eenkomst over deze kwesties, waaraan alle landen kunnen deelnemen, aldus Sobolevs brief. De deken van het College van kar dinalen, Eugène Tisserant, is benoemd tot Pauselijk Legaat voor de piechtig- hede die deze herfst te Lourdes plaats zullen vinden in verband met de herdenking van de verschijningen aan Bernadette Soubirous, aldus meldt Uni ted Press. Deze benoeming schijnt wel voorgoed een eind te maken aan de ge ruchten, dat de Paus zelf van plan zou zijn deze plechtigheden bij te wonen. De drie vakcentralen staan officieel geheel buiten het conflict tussen direc tie en vliegers van de K.L.M. De heer J. M. Blommers, voorzitter van de Kath. Bond van vervoerspersoneel Sint-Raphaël" te Utrecht, deelde ons desgevraagd mede, dat de bond zich eigener beweging niet in het conflict zal mengen, terwijl hij het zeer on waarschijnlijk achtte, dat de stakende vliegers een beroep op de drie bonafi de vakbonden van vervoerspersoneel zou den doen. „Wij hebben bij herhaling on ze diensten aan de vliegers aangebo den", aldus de heer Blommers, „maar de vliegers zijn blijkbaar van oordeel, dat zij zo'n exclusieve club zijn, dat zij hun boontjes wel zelf kunnen dop pen". „Sint-Raphaël" heeft in haar sectie luchtvaart wel een aantal telegrafisten en boordwerktuigkundigen van de KLM als leden maar slechts enkele vliegers. De laatsten, zo verklaarde de heer Blommers, hebben de bond gevraagd, welke houding zij in het conflict moesten aannemen, waarop het bestuur geadviseerd heeft, geen dienst te weige ren. De heer Blommers gaf als zijn per soonlijke mening te kennen, dat het ont slag aan de twee vliegers bestuurs leden van de Ned. Vliegersvereniging formeel juist, maar psychologisch discutabel is. De reactie van de vlie gers noemde hij echter onverantwoorde lijk, zowel ten opzichte van het overige personeel ais van de K.L.M. en van het laad. „Indien de onderhandelingen over het salaris e.d. in handen van de vakbonden geweest waren, zon het waar schijnlijk nooit zover gekomen zijn als nu", aldus de heer Blommers, die het conflict een prestigekwestie noemde, waarvoor het moeilijk zal zijn, een op lossing te vinden. Hij meende dat al leen een bemiddelingspoging van mi nister Suurhoff succes zou kunnen heb ben. De heer P. J. van Hout, voorzitteh van de bedrijfsgroep burgerluchtvaart van St.-Raphaël liet zich in dezelfde geest uit. Het bestuur van de afdeling hoger en leidinggevend personeel K.L.M., aange sloten bij de bedrijfsgroep burgerlucht vaart van de christelijke bedrijfsgroe pencentrale in Nederland (C.N.V.) heeft de directie van de K.L.M. een telegram gezonden, waarin het de ac tie der vliegers hartgrondig verwerpt. Het bestuur van de sectie heeft de di rectie dan ook verzekerd van zjjn „vol ledige steun in deze moeilijke tijden" De heer J. de Graaff, secretaris van de bond van luchtvaartpersoneel, aangesloten bij het N.V.V. en waarin leden van het grondpersoneel en tele grafisten van de K.L.M. zijn georga niseerd. verklaardede staking diep te betreuren: zij is voor de gehele K.L.M. niet minder dan een ramp. Het is een bekend feit, aldus de heer de Graaff, dat de minister van sociale zaken en volksgezondheid over dat salarisgeschil binnenkort een bin dend oordeel inzake het salarisni veau zou doen. Indien en zolang die ministeriële beslissing nog niet is ge nomen, wenst het bestuur van de luchtvaartbond zich van een oordeel ovei het door de belanghebbende par tijen gevoerde beleid te onthouden. We1 is de heer de Graaff van mening, dat de gehele betreurenswaardige gang van zaken mede is veroorzaakt door de omstandigheid, dat het vliegend perso neel van de K.L.M. met uitzondering van de bij de vakcentralen aangesloten telegrafisten niet voldoende represen tatief bij de erkende vakbeweging is aangesloten, waardoor een voor alle partijen constructieve overlegsfiguur ont breekt an een speciale verslaggever) Schiphol heeft de Vereniging van K.L.M.-vliegers maandagavond een com muniqué uitgegeven. Merkwaardigerwij ze wordt in het communiqué hardnek kig over generaal Aler gesproken, in plaats van over de president-directeur In ,»e verklaring wordt wederom gewag gemaakt van de bittere teleurstelling, die door het besluit van de heer Aler (•.oms i; o 'iet Charles Chaplindie met de jonge Jackie Coogan een film maakte die wereldvermaard werd. Nu is het omgekeerd: Jack Coogan rechtsmaakt een film met de jonge Charlie Chaplin. De regering heeft hij de Tweede Ka mer een wetsontwerp ingediend, waar door aan burgemeesters de bevoegd heid zal worden gegeven personen ge dwongen te werk te stellen bij de nood- wacht. Hoewel er bij het organiseren van de bescherming van de bevolking er steeds van is uitgegaan, dat de sterkte der B.B.-organisaties en hun mobiliteit zodanig moeten zijn, dat daarmee aan te verwachten :alamiteiten het hoofd kan worden geboden, moet toch ook re kening worden gehouden met rampen van zeer ernstige aard, welke inscha keling van losse krachten voor korte tijd nodig doen zijn. De regering wil niet de sterkte der noodwachten aan een dergelijke incidentele behoefte aan passen. Zij geeft de voorkeur aan de figuur, dat personen, die zich niet op enigerlei wijze tevoren verbonden heb ben om binnen de sterkte van de B.B.- organisatie noodwachtwerkzaamhe- den te verrichten, zeer tijdelijk bij de noodwachten kunnen worden ingedeeld. Voorgesteld wordt, de mogelijkheid te openen, dat personen op een een voudige wijze kunnen worden verplicht tijdelijk werkzaamheden te verrichten ten behoeve van de bescherming van de bevolking. Het zai duidelijk zijn, dat deze verplichting als een ultimatum re- medium wordt bedoeld. veroorzaakt zou zijn toen hij twee geko zen zegslieden van de vereniging ont sloeg. Er wordt in vastgesteld dat zelfs s immige vliegers die geen lid van de vereniging zijn het risico van ontslag hebben geaccepteerd. j nds besluit tot staking in werking is getreden, zijn veertien vliegers lid van de vereniging geworden, drie leden hebben bedankt en een aantal vliegers, r' een lid zijn, ->bben hun instemming met de actie betuigd, zonder dat zij het voornemen hebben te kennen gegeven tot de vereniging toe te treden. De piloten hopen, aldus de verklaring, dat p- een periode van stabiliteit zal kome in de K.L.M. waarmee de voor treffelijke geest, die in vroegere jaren i de maatschappij heeft geheerst, te rug zal zijr gekeerd. Wij hebben vernomen, zo besluit 'iet communiqué, dat een politie-escorte s gegeven aan de twee gezagvoerders die met het chartertoestel naar Lon ten wensten te vliegen. Dit escorte is alleen gegeven voor propagandadoel einden, omdat men wist, dat fotogra fen en filmoperateurs aanwezig zou den zijn. Geen enkele poging is of zal worden gedaan om te beletten, dat de vliegers, die willen vertrekken, daartoe de mogelijkheid krijgen. De woordvoerder van de vereniging vertelde verschillende telegrammen van adhesie met de houding van de vliegers te hebben ontvangen. Een van de ver zenders zou zijn „een prominente fi guur uit de Nederlandse industriële wereld". 'lo°wel de stakende vliegers, volgens de verklaringen van hun woordvoerder niet beschikke.i over een weerstandskas, is ei een bescheiden fonds, waaruit ge put kan worden als vliegers in financiële moeilijkheden komen. De vereniging van K.L.M.-vliegers heeft de Amerikaanse pilotenorganisa- tie telegrafisch op de hoogte gebracht van het feit, dat een DC-7 C van de j Pan American World Airways maan dagnacht passagiers heeft opgenomen voor New York, die oorspronkelijk op een K.L.M.-toestel waren geboekt. De bij de internationale federatie van vliegerorganisaties (I.F.A.L.P.A.) aangesloten nationale vliegersvereni gingen zijn verplicht zich aan bepaalde reglementen te houden, waarbij het is uitgesloten, dat een vlieger van een niet bij de staking betrokken maatschappij diensten verricht, welke tegen de be langen van de stakende piloten in druisen. De vereniging van K.L.M.-vliegers zal zich genoodzaakt zien het Ameri kaanse toestel als „zwart" aan te mer ken en voorts de zusterorganisatie in de Ver. Staten op de hoogte stellen welke piloten deze extra dienst hebben ver richt. De Amerikaanse piloot deelde aan een verslaggever '-an het A.N.P. mede dat de delegatie van de K.L.M.-vliegers bij hem aan het verkeerde adres was geweest: „Want zelfs als de piloten bij mijn maatschappij zouden gaan staken, zou ik nog doorvliegen". Zondagnacht is de 43-jarige ongehuw de tuinder C. G., die per fiets uit Alk maar kwam, by het oversteken van de provinciale weg naar de Middenweg aangereden door een auto. G. was op slag dood. Advertentie ruw of schraal Het ziet er steeds meer naar uit, dat de kwesties gerezen rond de uit- wijzing uit de Antillen van de jour nalist De Wit, hoofdredacteur van le Beurs- en Nieuwsberichten op Cura sao, tot een ernstige crisis zullen leiden. Reeds lang is de zaak zelf, hoe belangrijk ook, op de achtergrond ge raakt. Waar het om gaat is thans de rechtszekerheid in (een deel van) het Koninkrijk en het vertrouwen, of zo men wil de staatsrechtelijke verhouding tussen de Antilliaanse regering en de gouverneur en zelfs tussen de delen van het rijk. Zoals men zich zal herinneren, was naar aanleiding van de zaak-De Wit vorig jaar reeds een moeilijkheid ontstaan over de competentie van Je procureur-generaal der Antillen. Deze kwestie, voortvloeiend uit de niet al te duidelijke bepaling n in het statuut en de staatsregeling, werd toen opgzlost. Vastgesteld werd, dat de procureur-generaal een regerings ambtenaar is, die de besluiten van de minister van justitie moet uitvoe ren. Wie dacht dat daarmee de weg voor een oplossing van de zaak-De Wit was geëffend, is echter bedrogen uitgekomen. Zoals bekend heeft ue Antilliaanse regering afwijzend beschikt op een beroep van de betrokkene, doch gou verneur Speekenbrink heeft gewei gerd deze beschikking te tekenen met een beroep op art. 24 van het reglement van de gouverneur, dat zegt. dat de gouverneur het recht heeft een landsverordening of een landsbesluit niet vast te stellen, indien hij van mening is, dat de in houd in strijd is met o.a „belangen welker verzorging of waarborging aangelegenheid van het Koninkrijk is". Overeenkomstig de bepalingen van dit artikel heeft de gouverneur de zaak verder voorgelegd aan de organen van het Konirkrijk i.e. de Kroon, die de Raad van State ge hoord hebbende een beslissing moet nemen. De Antilliaanse regering stelt zich echter op het standpunt dat het hier niet gaat om een landsverordening of landsbesluit. Het betreft hier, zo zegt zij, een ministeriële beschikking en daarop is artikel 24 niet van toe passing. Verder wijst zij er op, dat ook in het verleden uitzettingen steeds op grond van ministeriële be schikkingen zijn geschied en betwist zij het standpunt van de gouverneur, dat in dit geval de persvrijheid en de rechtszekerheid in het geding zijn. Immers, zo zegt zij, wij willen De Wit niet uitwijzen op grond van ontoelaatbare publikaties, maar om dat zijn aanwezigheid schadelijk is voor de belangen der Antillen. Dat dit laatste al te doorzichtige handig heidje niet opgaat is echter maar al te duidelijk. De persvrijheid is hier wel degelijk in het geding. En ook de rechtszekerheid, want geen onaf hankelijke rechter heeft vastgesteld, dat de felle aanvallen, door De Wit in zijn blad op de Antilliaanse rege ring gedaan, de grenzen van het betamelijke hebben overschreden. Persvrijheid en rechtszekerheid u zijn beide ongetwijfeld belangen, welker waarborging aangelegenheid van het Koninkrik is. En dan rijst dus meteen de vraag: heeft de An tilliaanse regering juist gehandeld door deze kwestie bij ministeriële beschikking af te doen, door een administratieve beslissing ius, zon der dat daaraan een vonnis van een onafhankelijke rechter was vooraf gegaan? Het antwoord moet, menen wij, ontkennend luiden. En daarom ook betwist men o.i. de gouverneur met een beroep op het feit, dat in het bovengenoemde art. 24 de minis teriële beschikking niet wordt ge noemd ten onrechte het recht om deze zaak aan de organen van het Koninkrijk in Nederland voor te leggen. In de ministerraad van het Konink rijk is deze zaak vrijdag in aanwe zigheid van de Antilliaanse minister president Jonckheer en de Antilliaan se minister van sociale zaken, Kroon, intussen aan de orde geweest. Een definitieve beslissing schijnt echter nog niet te zijn^ gevallen en de Antil liaanse regering schijnt nog te hopen op een compromis. Zij vreest niet ten onrechte dat een beslissing van de bevoegde organen van het Konink rijk te haren ongunste zal uitvallen en zij weet, dat zij een dergelijke nederlaag zich niet kan permitteren t.o.v. haar aanhang, die koste wat het kost De Wit wil verdrijven. Om de zelfde reden wil zij het blijkbaar niet laten aankomen op een rechter lijk vonnis. Maar hoe denkt zij zich dan dat een compromis tot stand zou kunnen komen? Zij '..an onmogelijk verwachten dat de rijksregering daartoe bereid is, wanneer de rechts zekerheid in het geding is. Indien zij geen van beide aangewezen oplossin gen wil aanvaarden zal, zoals Het Vrije Volk terecht heeft gezegd, de consequentie moeten zijn dat de ver houding tot Nederland en Suriname in het statuut wordt ontdaan van elke bepaling omtrent de handhaving van de rechtszekerheid als koninkrijks zaak. Hetgeen een breuk zou bete kenen. Het Vrije Volk verwacht echter dat Willemstad niet bereid zal zijn deze hoge prijs te betalen, maar wat dan te denken van de volgende ver klaring van premier Jonckheer, af gelegd in een donderdag gepubliceerd interview met een verslaggever van het Algem. Handelsblad: „De basis 'van het Statuut is het vertrouwen en als dit vertrouwen niet meer bestaat, doordat men be paalde interpretaties gaat geven, met corrumpering van begrippen die geen verankering vinden in het Statuut, dan is het hek van de dam. Het ge volg zal kunnen zijn, dat dan de Staten der Antillen zullen worden ontbonden, om een uitspraak van de kiezers te vragen of het Statuut nog verder als basis voor de samenwer king met Nederland kan dienen". (Van onze verslaggeefster) De nieuwgeboren troonopvolger^ in Monaco heeft niet een gele baby-uitzet zoals zjjn zusje, maar hij wordt in het groen gekoesterd. Pastelgroen wiege- dekentjes zijn dan ook prompt op de he den in Utrecht geopende textieljaar- beurs aanwezig. Overigens krijgen ae nieuwe baby-dekentjes ook veelkleur g dessins. Maar ze zijn toch rustige de dessins op de grote deken naar men hier kan constateiw grenzen meer k<'nnFn.F". v de bioem- rode en groene ^"P'^evloerkleden. patronen op ouderwetse textieibeurs, Er is veel wol op deze te die nog weer u feebly meer een doo] heen en."}isde opbouw wat minder doorzichtig" is Een Krotcre plaats dan andere malen is aan de confectie ingeruimd hoewel de textiele materiar len de hoofdschotel blijven vormen. jjet word4 steeds moeilijker om niet verward te raken in al die stoffen, die in de reageerbuis geboren worden. De „dralor" komt opmerkelijk veel naar voren Vai. dit synthetische Bayer pro duct worden nu behalve ondergoed, dat zacht en wollig aanvoelt, ook truitjes gemaakt. Er zijn mengstoffen van dra- Ion met wol en ook draion met katoen. De lot van de draion wordt gezon gen door de figuren van een poppenkast. Zoals in het ronde A.K.U.-theater in het midden van de Beatrixhal vijf maal per dag de enkalon en aanverwanten om hun goede eigenschappen in de schpn- werper worden gezet. „Gooi de strpk- Plank weg", laat Mies Bouhuys zingen F ,at\ muzikale komedie ,,'t Zit zó!" Aan dat komedietje, dat Mies Bouhuys speciaal schree4 als attractie voor de textielbeurs en als propaganda voor de Nederlandse nylon, werkt onder ande ren Connie Stuart mee. Het is weer eens een andere manier om allerlei ma. teriolen. tot allerlei modellen verwerkt, De Rotterdamse politie heeft een vier tal Rotterdammers aangehouden, een 39-jarige koopman, een 38-jarige los- werkman, een 36-jarige terreinchef en nog een 43-jarige man, die gezamenlijk sinds november j.l. tijdens vijftien nachtelijke strooptochten 20 ton rubber ter waarde van 30.000 tot ƒ40.000 hebben weten te stelen uit een fabriek te Roozendaal. Het was de Rotterdamse politie eni ge tijd opgevallen, dat geregeld een auto met vier mannen, van wie enige bij de politie bekend staan, van Rotter dam uit in zuidelijke richting reed. Men hield de inzittenden eens aan, die over het vervoer van rubber spraken, toen naar hun bezigheden werd geïn formeerd. Hun was toen niets ten las- d te leggen, maar daar een en ander bfePolitie vreemd voorkwam, ging men tips f,n .daar in het zuiden informa- stallpr,n^!Fnen- Toen kwamen de dief stallen by de £abriek aan het licht dupeerde fabriek zyn sefeen gekocht! De fabriek werd door de bewuste Rotterdammers „de rubber! plantage" genoemd. De mannen heb ben ook nog uit een bestelauto, die aan de Pe oonshaven te Rotterdam stond, 13 balen rubber gestolen. te tonen. In een omliisting van bespan- ninp-pn eordiinen en tapijten allemaal vkn synthetische oorsprong Een in teressant nieuw enkalon-product is yo- line- het doet enigszins aan mousseline denken maar is nog lichter. Kleren en binnenhuisbekleding, af komstig van de levende natuur, met name het schaap, blijven voorlopig echter ook nog aan bod De wol maakt op deze textielbeurs geen spectacu laire reclame voor zichzelf, maar spreekt de bezoeker aan met een simpele demonstratie van het eeuwen oude vertrouwde spinnen van de draad aan het spinnewiel. Een kaars rechte Schotse oude dame van 78 jaar draait met kundige hand uit plui zige vlokken de eindeloze wollen draad. Goed nieuws wat betreft de no-iron overhemden is een nieuwe „chlorewell- poplin", een verbeterde finish, die het mogelijk maakt de overhemden door de wasserij te doen behandelen zonder dat ze door het chloren geel zullen wor den. Aangezien we in een tijd leven, waarin „nieuw" het grote toverwoord is en het belangrijkste criterium, zijn er bij de katoens voor zomerjaponnon nu veel structuurweefsels, die het op pervlak een ongelijk effect geven. Hoe de veredeling der katoens en andere ma terialen steeds voortschrijdt, wordt voor het eerst ook uitgedrukt op deze textiel beurs. En van al het dynamische nieuws aan boven- en onderkleding, dat elkaar op deze nonderden vierkante meters vol handelswaar verdringt, gaat de bezoe ker ineens enkele eeuwen terug naar de rust van de statische mode van hon derden jaren geleden in de stand van de Nyma met zeer fraaie oude kleder drachten. Er zit een burgeres uit 1785 in een lichte linnen rok geheel met fijne ranken geborduurd, zo verrukkelijk mooi, dat wij er onmiddellijk alle ïm- primé's van nu voor zouden geven. Men krfjgt bij die oude, lang gedragen kleren, die een waardigheid vertegen woordigen, heimwee naar een tijdperk dat voorgoed is afgesloten. Het sluit stuk van die historische expositie zijn een modern kort avondtoilet van nym- crylon en een galajapon van rayon. Merkwaardig is het te zien, hoe na de eerste wereldoorlog de mode van om hullend Ineens naar onthullend is om geslagen. Op deze textielbeurs zijn ook leren jasjes en gezellige pretentieloze korte bontjasjes in „lam pattes", geverfd in alle denkbare kleuren. Dat de techniek voor niets meer staat bewijzen ook de vele tapijten met „ligvaste" rug. op el ke willekeurige maat te snijden rafel loos en naadloos aaneen te voegen. Ze z;jn er met plastic rug en van wol of van synthetische materialen, in vele kleuren en dessins naar wens. Op deze beurs moet de tapijt-industrie dan ook de jaarlijkse Nederlandse produktie weerspiegelen van rondom de vijf mil joen vierkante meter. De dieren, die hun vrouw, in een van Textielbeurs vel geven voor de de stands op de te Utrecht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3