ATJEH kiest de zijde van Padang Medan sou nog in handen van de tegenregering sijn A HEVIGE BRAND IN AMBONEZENKAMP KLM- VLIEGERS wensen spoedige bemiddeling Internationale federatie verklaart zich solidair HATTA: „Opstand heeft geen separatisme ten doel" Woonoord Schattenberg voor een groot deel verwoest 500 bewoners dakloos Vanochtend een vliegtuig vertrokken Verschillende lezingen over standpunt minister Suurhoff 'MORRIS' Toestand onoverzichtelijk Aanklacht tegen de Osservatore Romano V ervoersstakin in W.-Duitsla Militair dood op hed aangetroffen |S| Aanval op Amerikaanse houding inzake kwestie-Irian" Rangeerder door wagons overreden en gedood Helikopter brengt redding voor een schipperszoon Bonn bestelt 300 raketten in de V.S Het weer woensdag 19 maart 1958 81ste JAARGANG No. 29863 Miljoenen arbeiders te voet naar hun werk Tachtig Indonesische studenten verlaten de Technische Hogeschool van Delft ""VN „Had U niet beter genade voor recht kunnen doen gelden?" Artikel in Foreign Affairs Speelgoed voor kinderen van „De Schattenberg" Landbouwer maakt een dodelijke val kar van K.L.M.-aandeel voor stakers Acht gevaarlijke vuurpijlen uit kotter gestolen Mijnstaking in Spanje CONFLICT IN „VOLKOMEN IMPASSE" Ernstig gewonde jongen kreeg bloedtransfusie aan boord Churchill moet binnen blijven Falcon Wollen Tweedjassen Aanhoudend koud weer Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAA1 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. Ilmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 7. J. W. Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v RUN en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week. t 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.50 uur 's avonds tel 21544 De Indonesische tegen-regering houdt, volgens de "jteTls^Voleens jadio Padang van gisteren vol, dat Medan m haat£Jndeli Uit M a g ZHDf ,aerlK ^\Z Beuter en A.F P. Het radiostation dat jut Medan vervalst, aldus berichten Beuter e thans berichten uitzendt als „Badio Merlan r jS» le geheel niet radio Medan. De berichten die .alsafkomstig van radio Medan worden uitgezonden, zijn afkomstig W'eenjender die de verslagen troe- len der centrale regering ergens buiten Medan hebben opgesteld. Radio Padang me 1 dde vo™t's'leger te Medan 2.000 man van het te ger der centrale regering tandeiin„en In" hun Tileuwe steuntroepen hebben de luchtlandingstroepen van de een- trale regering, die neergelaten waren te Medan, verdreven en de comman dant van de troepen der centrale re gering. overste Gintings, is met 700 man gevlucht, aldus radio Padang. De opstandelingen, aldus deze radio verder, hebben op het vliegveld te Medan 25 vliegtuigen der centrale re gering buitgemaakt. Een vliegtuig kon ontkomen, doch is door vuur van de opstandelingen getroffen. Volgens radio Padang zijn sommige der buit gemaakte vliegtuigen eigendom van de Caltex en de Standard Vaccum, gestolen" door de centrale regering. Tegenover deze berichten van de tr. Sumatraanse opstandelingen ter de mededeling van „radio Medan dat de chef-staf van het In donesische leger, generaal-majoor Na- sution en de commandant van de In donesische luchtmacht Suryadarma een bezoek aan Medan hebben ge bracht. Nasution die volgens deze ra dio werd vergezeld door zeventien hoofdofficieren, heeft zich op de hoog te gesteld van de toestand. „Radio Me dan" deelde verder mee, dat de plaat selijke politie te Medan trouw is geble ken aan de centrale regering en op haar post is gebleven toen zondag de Opstandige troepen Medan binnentrok- Volgens „radio Medan" heeft briga de-generaal Djatikusumo, de bevelheb ber van de troepen der regering te ^Tedan aan journalisten medegedeeld, Jat de opstandelingen hun troepen in JWeeën hebben gesplitst en in noorde- hjke en in zuidelijke richting op de ï'ucht zijn. Hij zei het te betreuren, dat het radiostation te Medan zondag is gebombardeerd. „Dat was mtjn schuld, ik stuurde de luchtmacht te laat be richt, dat dit niet moest geschieden", aldus „radio Medan", die ook nog mededeelde, dat majoor Naingolan, de commandant van de opstandige troe pen op zijn vlucht miljoenen rupiahs neeft meegenomen. De radio deelde voorts mede. dat sommige weg- en te lefoonverbindingen buiten Medan nog zijn gesloten. De Franse schrijver Roger Peyrefit- 'e heeft de Osservatore Romano wegens j"*"aad een proces aangedaan, aldus er g* Beuter. Het is de eerste keer dat een Tt»nPoginS wordt gedaan om voor publikatifv® H°f «e? proces tegen een SlrToTPht n Vgeant- over „Het Rome jtewraakte artikel communistisch.|etPausenBoineen avondblad. Volgens de advocaten van de Franse schrgver valt de Osservat7 *e Romano onder Italiaanse jurisdictie °mdat het blad in het Italiaans is gel schreven en voornamelijk in Italië wordt Verspreid. Miljoenen Westduitse arbeiders hob- Jen vanmorgen naar hun werk moeten loPen doordat het openbare vervoer Verlamd was door een „waarschuwings staking" van 24 uur van ongeveer •JpO.ooo man personeel van openbare h'ensten. De staking is uitgeroepen ?°°r de betrokken vakbond uit protest J^ken „de vertragingstactiek" van de Werkgevers bij de onderhandelingen ?ver een eis van de bond tot het toe kennen van een loonsverhoging van 23 P'eiinig per uur. Het laatste tegenaan- Pjd van de werkgevers was negen Pfennig. Dit melden Reuter en D.P.A. -Re politie, de brandweer en het ver regend personeel in ziekenhuizen ne- fhen niet aan de staking deel. Ook in Pet Saargebied, Hamburg, Bremen en enkele steden, waar de openbare ver- °ersbedrijven afzonderlijke loonover- penkomsten met de vakverenigingen ebben, wordt niet gestaakt. De gemeentelijke autoriteiten hebben -Goddiensten georganiseerd voor water-, en elektriciteitsvoorziening, rt; e bond van personeel van openbare afehsten, die de staking maandag heeft ai|ekondigd, heeft bekend gemaakt, dat n,: tegen maandag a.s. geen regeling de werkgevers is getroffen, een di&rtng voor onbepaalde tijd afgekon- zal worden. ka: Thnsdagmorgen is in het „Deibel- Üt'fJP" te Den Helder, waar mi- gele n van de Kon' Luchtmacht zijn f00?gerd, een 20-jarige soldaat leven- hoe °P zÜn bed aangetroffen. Naar de een onbekende doodsoorzaak wordt onderzoek ingesteld. Naar w|j vernemen hebben ongeveer tachtig Indonesische studenten, ingevol ge de opdracht van de Indonesische re gering te Djakarta, hun studie aan de Technische Hogeschool te Delft beëin digd. Zij zullen in het buitenland hun uni versitaire studie voortzetten. Het be treft hier in hoofdzaak studenten, die nog maar kort met hun studie bezig waren. In totaal waren er ruim twee honderd Indonesische studenten aan de technische Hogeschool te Delft inge schreven. Een bewoonster van het kamp zoekt in de verkoolde resten naar nog wat over gebleven huisraad. m 7 .ï-Vl-S' V De voormaligs vice-president van In donesië dr. Mohammed Hatta schrijft in een artikel voor het april-nummer "an Foreign Affairs" dat de Indonesi sche opstandige bewegingen metge richt zijn op de vestiging van separate staten. Hatta meent, dat overleg aan de gang is tussen de centrale reKer 8 en regionale burgerlijke en autoriteiten, over wegen om de nationa le moeilijkheden te overwinnen. „Hoe paradoxaal dit ook moge klin ken, geen van de dissidenten is uit op splijting en separatisme. Zij wensen de eenheid van het volk te versterken en een sterke regering te waarborgen, die gezegend is met gezag en die boven al le gewesten staat „Voorts zijn alle incidenten en woe lingen, welke plaats hebben gehad in In donesië, te beginnen met het leven in blazen van zijn nationale raad door pre sident Soekarno en vervolgens met de overneming van het gezag uit civiele handen door de militairen in de buiten gewesten, een reactie op en een pro test tegen de verkeerde richting, die door de Indonesische democratie is in geslagen naar partij-oligarchie, anar chie en corruptie." Een felle brand heeft dinsdag tussen half twaalf en een uur een groot ge deelte van het Ambonezenkamp Schat tenberg bij Westerbork totaal ver woest. Vier barakken van honderd me ter lengte en enkele kleine onderko mens brandden tot de grond toe af. Zeker vijfhonderd mannen, vrouwen en zeer vele kleine kinderen zijn dakloos geworden en de meeste gezinnen heb ben een groot gedeelte van hun have en goed in de laaiende vuurzee moe ten achterlaten. Omstreeks een uur werden enige kleine kinderen ver mist, doch spoedig gevonden. Na on derzoek van de kampraad bleek, dat er geen persoonlijke ongelukken waren gebeurd. Tijdens de brand heerste er in het kamp een grote chaos. De houten ba rakken brandden namelijk zo snel, dat grote stukken van brandende daken door de felle wind over het kamp zeilden. Daardoor bestond het gevaar, dat het gehele kamp een prooi der vlammen zou worden. Bijna iedereen begon de inboe del naar buiten te slepen. Vrouwen en kinderen liepen huilend rond of zaten apatisch op wat beddegoed naar de vuurzee te staren. De brandweren uit Assen, Rolde, Beilen, Westerbork, de kampbrand weer en ijlings toegeschoten militai ren van de sportschool Hooghalen stre den eerst tevergeefs tegen het vuur, dat in grote hevigheid door de vier barakken raasde. Gelukkig zat er tus sen de vier brandende barakken en de rest van het kamp een brede strook grond. Die werd natgehouden, terwijl men de door de lucht zeilende stukken hout met omhoog gerichte waterstra len doofde. Aan de kant waar de wind tegen de brandende gebouwen blies werd met tientallen stralen voorko men, dat een vijfde barak geheel af brandde. Een gedeelte ervan vatte nog vlam, maar tegen een uur was men ook aan die kant de situatie vrijwel meester. De huizen die geen gevaar meer lie pen werden weer betrokken. Om twee uur konden de brandweren inrukken. Honderden bewoners zochten in de ruï nes tevergeefs naar voorwerpen die waren achtergebleven. Er blijkt, dat 88 gezinnen en twee vrijgezellen z|jn ge troffen. Z;j werden vannacht onderge bracht in de schoollokalen, de schijven- loods van de genie en de schouwburg. De genie bracht dinsdag een groot aan tal strozakken, waarop de mensen heb ben geslapen. Woensdag zullen zij naar twee in aanbouw zijnde kampen worden overgebracht. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De plaatselijke afdeling van het Ne- derlandsche Roode Kruis te Westerbork zal een grote partij speelgoed uitreiken aan de Amoonese kinderen, die door de brand hun bezittingen zijn kwijt ge raakt. Dit speelgoed is afkomstig uit het centraal magazijn van het jeugd Roode Kruis. „Formeel en juridisch zijn al deze stappen verkeerd, zelfs hoewel ze be doeld waren om de wederopbouw te ver snellen en de democratie weer vitaal te maken, welke, naar de opvatting van het Indonesische volk, niet alleen poli tiek, maar ook economisch en sociaal is, zo schrijft Hatta. In dit artike stelt Hatta de Verenig de Staten in hoge mate verantwoor delijk voor de groei van 't c„mmunis- me in Indonesië. Hij zegt, dat de Ame- nkaanse neutraliteit wat betreft de aanspraak var Indonesië op westelijk Nie uw-Gumer.de Indonesische com munisten had aangemoedigd Op die manier is de kwestie West-Irian een tragedie, aldus Hatta. „De Verenigde Staten, Nederland en Australië, allen even bang voor de verbreiding van het communisme in zuidoost-Azië, zijn bezig een politiek te voeren, welke in feite het communisme versterkt." „Want zolang West-Irian in Nederland se handen is, zo lang zal de communis tische partij van Indonesië in staat zijn een heftige agitatie voort te zetten, na tionalisme als een excuus benuttend, voor verzet tegen het kolonialisme, en zo de ziel te raken van het pas-geëman cipeerde Indonesische volk." In Geffen is de 57-jarige landbou wer A. Wolf op tragische wijze om het leven gekomen. Hij was bezig een kar hooi te laden toen het paard voor de wagen onverwacht een stap vooruit zet te. Wolf, die op de kar stond, verloor hierdoor zijn evenwicht en sloeg ach terover. Hij kwam zo ongelukkig op de grond terecht c at hij zijn rug brak. Kor te tijd later overleed hij in een zieken huis in Den Bosch. (Van een speciale verslaggever) De Vereniging van Vliegers heeft dinsdag ten bate van haar stakings fonds van iemand, wiens naam niet bekend gemaakt werd, de opbrengst van een K.L.M.-aandeel ontvangen. De onbekende had een aandeel ver kocht en het geld voor de stakende vliegers bestemd. Ook vanochtend bij het begin van de derde dag der staking van de K.L.M.- vliegers bood Schiphol een opvallend stille aanblik. Tot elf uur vertrokken er slechts enkele buitenlandse machines. Op dat tijdstip ging er ook een K.L.M.-toestel de lucht in, de Olivier van Noort, die met vijf passagiers aan boord via München naar Tel Aviv vertrok. De machine werd gevlogen door twee gezagvoerders: de heren Y Iwema en J. E. Boonstra, geen van beiden lid van de vereniging van K.L.M.-vliegers. In München is het toestel vanmid dag geheel door passagiers bezet Daar gingen o.a. 42 pelgrims naar het H. Land aan boord. De K.L.M. is er gisteren in geslaagd weer twee vliegtuigen te bemannen en het luchtruim in te sturen. Met enige passagiers aan boord is dinsdagavond om tien voor zeven de superconstella- tion „Pegasus" vertrokken met be stemming Singapore. Deze vlucht wordt uitgevoerd in opdracht van de Air Ceylon, voor wie de K.L.M. weke lijks één vlucht maakt. Het vliegtuig met de vliegers Hoeffeit en Breuk zet te koers naar Rome om vandaar naar Colombo te vliegen. Oorspronkelijk was het de bedoeling het toestel om half vijf te laten vertrekken. Later in de avond steeg de DC-7c, de „Gele Zee," op met bestemming New York. Dit wa ren twee van de ruim dertig vluchten, die volgens de dienstregeling op dins dag worden uitgevoerd. De dag van vandaag is ingegaan met twaalf vlieg tuigen ^buitengaats. Op het emplacement IJsselmonde van de N. S. is maandagnacht om half één een ongeluk gebeurd, waarbij de 24-jarige rangeerder K. Kroes uit de Snellinckstraat te Rotterdam zo ern stig werd gewond, dat hij de volgende morgen vroeg in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam is overleden. Het slachtoffer stond tussen twee stilstaande wagons om die aan elkaar te koppelen. Toen hij zich weer bui ten de rails wilde begeven, werd hij vermoedelijk verrast door een „oplo pende" rangeerlokomotief, die op het zelfde spoor een aantal wagonds voort duwde. De rangeerder viel voorover en kwam met zijn rechterbeen op de rails terecht, waarna hij door de wagons werd overreden. Uit een kotter aan de Scheveningse hhven zijn acht 45 centimeter lange blauwe vuurpijlen gestolen. Deze vuur pijlen zijn in ongeoefende handen zeer gevaarlijk vanwege explosiegevaar. De Haagse politie vermoedt, dat kinderen zich van deze noodsignalen voor sche pen hebben meester gemaakt. Ongeveer 70 pet. van de 10.000 a 12.000 mijnwerkers in de Spaanse provincie Asturias, uie twee weken gestaakt heb ben in verband met een eis tot her ziening van de lonen, waren maandag avond weer aan het werk en de toe stand in dit mijngebied begon weer normaal te worden. Dit is volgens U.P. door het provinciaal bestuur meege deeld. Het bestuur van de vereniging van K.L.M.-vliegers heeft dinsdagavond laat in een verklaring aan de pers een dringend beroep gedaan op bemid deling. De medewerking van derden is volgens dit bestuur noodzakelijk om overeenstemming in het conflict te bereiken, en wel een zo snel en effectief mogelijke bemiddeling in een vorm die enige zekerheid biedt op een gunstig resultaat. De conferentie van de internationale federatie van piloten in de burgerluchtvaart (IFALP) te Bogota heeft zich dinsdag avond solidair verklaard met de stakende piloten. De conferentie nam een resolutie aan waarin gezegd wordt dat het ontslag van twee K.L.M.-piloten „een ernstige zaak" is, „welke de unanieme afkeer en afwijzing van alle vakgroepen van de wereld opwekt." In de resolutie worden de ontslagen veroordeeld en wordt gezegd dat „de bond van Nederlandse piloten kan re kenen op de algehele steun van de gedelegeerden van de 25 nationale bon den die in Bogota samen zijn en die stevig achter hun collega's in Nederland staan." De resolutie werd aangenomen nadat voorstellen waren gedaan om een ,(doel treffende daad" van solidariteit met de Nederlandse piloten te stellen. Sommige gedelegeerden stelden de kwestie aan de orde van een zich tot de gehele wereld uitstrekkende „solidariteitsstaking" van de 20.000 piloten die bij de IFALP aan gesloten zijn. Het gevaar is dus niet denkbeeldig dat buitenlandse vliegers de nationale lucht haven tot „besmet vliegveld" zullen verklaren en Schiphol zuilen mijden zo lang de Nederlandse vliegersstaking duurt. Nadat gisteren van zes buiten landse vliegersorganisaties telegrammen met sympathiebetuigingen en steunver leningen zijn ontvangen, kwam er bij de Nederlandse Vereniging van Vliegers een telegram van de Scandinavische zusterorganisatie binnen, waarin behal ve 'n woord van opwekking ook de sug gestie stond de zaak aanhangig te ma ken bij de Internationale Federatie van Piloten en deze de zusterorganisaties te laten bewegen geen vliegtuigen meer te doen bemannen die bestemd zijn voor een geregeld luchtverkeer op Amster dam. ^e Scandinavische organisatie om vat de vliegers van Denemarken, Noor wegen en Zweden, onder wie de piloten van de S.A.S. De directeur van de na- Dinsdagmorgen klonk een noodkreet door de ether. Schipper Rein Bos van de Urker kotter UK 244 „Pieter" vroeg dringend medische hulp voor zijn 15- jarige zoon Pieter, die aan dek over een lier gevallen was. De jongen had daarbij een pols gebroken, maar erger was, dat hij hevig bloedde uit enige hoofdwonden. In zulke gevallen kan de visserman een beroep doen op het Roode Kruis en het antwoord bleef niet uit. Een radio-telefonisch medisch advies was in dit geval onvoldoende. Daarom steeg met een helikopter een dokter op om naar het schip, dat zich in de buurt van boei SP 4 ten noorden van Terschelling moest bevinden, te zoeken. Het schip werd gevonden en de dokter begaf zich aan boord. De toestand van de jongen was ernstig. Dank zij genomen voorzorgsmaatregelen, kon aan boord van de kotter direct bloedtransfusie worden toegepast. Daar na is de gewonde aan boord van de helikopter gebracht en daa mee naar Leeuwarden vervoerd, waar hij in een ziekenhuis werd opgenomen. Zijn toe stand is thans redelijk. Sir Winston Churchill moet binnen blijven in de villa La Pausa in Roque- brune aan de Franse Rivièra, aldus heeft een lid van zijn personeel aan Reuter medegedeeld. Sir Winston had zich te veel vermoeid bij uitstapjes tijdens het weekeinde, maar er is geen reden tot bezorgdheid, zo werd gezegd. Zoals bekend is de voormalige pre mier onlangs hersteld van longontste king en pleuritis. Het Westduitse ministerie van defensie heeft driehonderd raketten van het type „Nike-Ajax" voor de luchtverdediging in de Verenigde Staten besteld, aldus meldt D.P.A. In welingelichte militaire kringen ver luidt, dat met deze raketten drie raket- Bataljons uitgerust zullen worden. De be stelde raketten zouden geleverd worden zodra de aan de gang zijnde onderhande lingen met de regering van Noordrijnland- Westfalen en de voor de inrichting van lanceerbases in aanmerking komende ge meenten voltooid zijn. De raketten kosten in totaal ongeveer dertig miljoen mark. tionale luchthaven, de heer tl. F. M. Del- laert. geconfronteerd met deze sugges tie, verklaarde dat ais hieraan uitvoe ring zou worden gegeven het luchtver keer op Schiphol „helemaal stil zou ko men te liggen. Dit houdt in dat de car gadoors hun ladingen niet meer via de luchthaven kunnen verzenden. De scha de die hieruit zou voortvloeien, zou on overzienbaar z(jn." Sprekend over de huidige situatie legde hij uit dat op het ogenblik twee derden van het commer ciële luchtverkeer op Schiphol is stil gelegd en dat de directe inkomsten aan havengelden per dag drieduizend gulden minder zijn dan anders. Intussen spreken zowel de vliegers als woordvoerders van de K.L.M. over de „volkomen impasse", waarin 't con flict tussen de K.L.M. en de stakende vliegers thans verkeert. De K.L.M.-di rectie zwijgt in alle talen en over be middelingspogingen. waarmee de zaak wellicht enig leven ingeblazen zou kun nen worden, vernemen wij niets. Of men zou aan de woorden van het ministerie van Sociale Zaken, volgens welke mi nister Suurhoff zich heeft gedistanci- eerd van het ontslagbeleid van de K.L.M.-directie, de uitleg willen geven dat de minister van zins is te bemidde len. Uit de verklaring is te lezen dat de minister aan de heer Aler, toen deze vrijdag jl. de minister inlichtte over zijn voornemen de vliegers Metz en De Laat te ontslaan als z(j zouden volharden bij hun beschuldigingen, géén advies heeft gegeven. „Het ontslagbeleid bij de K.L.M. is een zaak van de directie en niet van de minister van sociale zaken en volksgezondheid," aldus de woord voerder van het departement. Ook valt hier en daar de mening te beluisteren dat de minister thans afstand van de zaak neemt, omdat hij zich niet ol- ledig achter het ontslagbeleid kan scha ren. Volgens onze informaties echter geeft men ten departemente, zonder echter zekerheid te hebben, de voorkeur aan de eerste uitleg In dat geval zal de mededeling van de minister, dat hij als bemiddelaar zal optreden, niet lang op zich laten wachten. De stakende vliegers lieten weten, dat zij bij het vertrek van het vliegtuig naar Ceylon, gisteravond geen posten hebben uitgezet en geen lichamelijke actie hebben ten toon gespreid en dat zij dat evenmin zouden doen bij het vertrek van de „Gele Zee" naar New York. „Wij hebben de bemanningen slechts ingelicht over de motieven die ons tot staking genoopt hebben." Van het tegendeel is ons dan ook niets geble ken. Op het ogenblik staat 98 procent van de vliegers achter het stakingsbe- sluit. Vliegers met administratieve of organisatorische taken zullen ook dit werk niet uitvoeren, aldus de woord voerders van de Vereniging van Vlie gers. De Belgische vliegersvereniging heeft toegezegd geen extra vluchten naar Amsterdam te zullen maken. De vliegers van de B.E.A. hadden dit al eerder verklaard. 4<Ji>ertewtt® BARTEUORISSIR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL 717162 Verwachting tot donderdag (op gemaakt te 11.15 uur) Plaatselijk enkele meeuwbuien, maar ook enkele opklaringen. Aan houdend koud met in de nacht over wegend lichte vorst. Aanvankelijk zwakke tot matige, later in het noor den van het land krachtige wind uit oostelijke richtingen. Zon: 6.45-18.52 Maan: 6.29-19.17 temp. neersl. Station Weer heden afgel. 7 uur 24 uur Stockholm zwaar bew. -5 0 Oslo sneeuw -2 1 Kopenhagen sneeuw -2 2 Londen zwaar bew. 0 0 Amsterdam geheel bew. 0 0 BrusseJ geheel bew. -1 0 Luxemburg zwaar bew. -4 0 Parijs licht bew. 6 1 Nice half bew. 7 17 Beriyn sneeuw -1 0.1 München zwaar bew. -6 0 Zürich zwaar bew. -3 3 Genevé mist 2 6 Locarno licht bew. -1 0 Wenen geheel bew. -3 0 LnnsbrucK half bew. -4 0.1 Rome zwaar bew. A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1