St. Lucia-Ulo ingewijd K.V.P. - Haarlem stelt gros lijst voor de raad samen Dick de Reus speelt viool concert van Beethoven m 1 300 m3 mortel per dag Nu wil ook Bloemendaal uit Volkskredietbank treden Financiële lasten te zwaar Inbreker na achtervolging gegrepen Botsing bij de Hembrug berecht GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN J. van Leeuwen spreekt over vergadertechniek Concert Van het N. Ph. O. Met auto over de kop geslagen Beëdigd TYBB levert uit stekende prestatie GTTC 2 gelijk tegen Johez Raad voor de scheepvaart WOENSDAG 19 MAART 1958 PAGINA 3 Films: Diversen Burgerlijke Stand Haarlem Haarlemse sportraad Kappersconcours Haarlemmer legde beslag op eerste prijs Wachtverbod op Schotersingel V olkscredietbank Thans ook vragen van raadslid Wensing Kind valt in het water Postbesteller redt 3-jarig knaapje Uitloting Onder invloed achter stuur Verkeersbord en brieven bus geramd ij— De Stadsbibliotheek in 1957 Jan Hesmerg en Ans Bouter Pauzetheater V.U.-Studenten met weing smaak en stijl FAILLISSEMENTEN Tafeltennis in Kennemerland Charitas-commissie van het I.S.C.G. Beurs van Amsterdam - - Beurs van Nev» Y ork krachten'en" Jeerlingen van de nieuwe St Lucia u.l.o.-Sch°°l een belangrijk en indrukwekkend ogenblik, toen hun fraaie school aan de Planetenlaan plech tig werd ingewijd. Deken W. N. Zijl stra van Haarlem verrichtte de inzege ning, welke de inleiding moest zijn op de officiële ingebruikneming van de school, welke morgen in aanwezigheid van vele notabelen haar beslag zal krij gen. Leerkrachten en leerlingen waren vanmorgen eerst bijeen in de aula, waar deken Zijlstra een gezongen H. Mis opdroeg met het gezicht naar het „volk", dat zich in carré rond het al taar geschaard had. Jan Laarveld, de muziekleraar, had voor deze gelegen heid een tweestemmige mis gecompo neerd. een eenvoudige en glas heldere compositie, welke door de meisjes feilloos en, wij mo gen wel zeggen, charmant, werd uitge voerd en daardoor bijzondere indruk maakte. De wisselende gezangen van het feest van Sint Joseph werden door Jan Laarveld zelf gezongen naar de Gregoriaanse zetting of naar een eigen improvisatie. CINEMA PALACE: Nora's offer, 18 jaar, 2, 4.15, 7, 9.15 uur. FRANS HALS: Met donderend geweld, 14 jaar, 2.30, 7, 9.15 uur. LIDO: De vloek der Demonen, 18 jaar, 2, 4.15, 7, 9.15 uur. E11.2 ochtend: De reis van H.K.H. Prin ses Beatrix naar de West, alle leeft., 10, 11. 12 uur. LUXOR: Vuur over de Vang Tse, 14 jaar, 2. 7, 9.15 uur. MINERVA: Do.: One night of love. alle leeft., 8.15 uur. REMBRANDT: Sissi, keizerin en moeder. alle leeft, (vierde week), 2. 4.15, 7. 9.15 u. ROXY: De luchtslag om Japan, 14 jaar, 2.30, 7, 9.15 uur (t.m. do.middag). STUDIO: Het Bolshoi-Baliet, alle leeft, (tweede week), 2.15, 7, 9.15. Woensdag 19 maart thpater 20.15 uur: Optreden van hm TsfecWsche Vlach Strijkkwartet - het Tfl®^hisc vi00l, Vaclav Snltil> Joset vlat-h, Kodousek, altviool, tweede viool, Josei a™ Victor Moucka, violoncello. van Frans Halsmuseum, 20 uur. W verdi de opera „Rigoietto" van Guiseppe veru door Bert Brugmans marionetten Volksuniversiteit v Stadsschouwburg, 20 uur: Haagsche Co- medie met „Toontje heeft een paard getekend", blijspel van Leslie Storm. Regie: Cces Laseur met onder anderen Fie Carelsen en Cees Laseur. Concertgebouw, 19.30 uur: Gymnastiekuit- voering door de R.K. G.V. „Hercules". Ra»auulS) Halfweg, 19.30 uur: Vergadering Yfn de raad der gemeente Haarlemmer- meente)" sPaarnwoude (opheffing ge- GMerten!?e„ Gracllt 29, 20 uur: De heer zen van d=er het onderwerp „De gren- hlicist" (kt 8Tüde smaak voor een pu- Adelbertvereniging). Donderdag 20 maart R;Xoyofvofkrsuni°verUsïltre(t."n CaP°«o", film Sionskapel, Eksterstraat, 20 uur. D neer Lode van Gent spreekt over Tussen Berbers en Arabieren" (i„st. vöorar beidersontwikkeling). Geb der Vrijz. Hervormden Jacobstraat, 20 uur' Sluitingsavond o.l.v. mevrouw Hollen Numan (Vereniging Weten Werken). uur: De heer J. Roezen spreekt over het onderwerp ..Bloembol. lencu-tuur in Overveen, vroeger en nu" (Buurtvereniging Overveen). Studio-theater, 1|'4^"13'de MarthauT Pas- kmg van deel 2 sion Pauzetheaterclubh Toneeiverenl- Stadsschvuwburg, 20 u miauw" ging Nieuw Leven met ..Miauw, en „De eerbiedige lichtekooi Con. Sionskerk, Haarlem-noord, ju phiiharm0. eert door het Noordhollands Philharmo nisch Orkest. ONDERTROUWD: F. Waasdorp en A. A. J. van Bekkum; R. Dennert en M. M. Willemse; J. A. P G. van Eden en J. B. van Vastenhoven; A. Steinbach en J. W. de Man; T. D. We zelenburg en J. M. Hobbel. GETROUWD: G. B. Koeman en P- H. Polman; Chr. M. van Schagen en M. H. Nijpjes; H. Flokstra en G. H. Brouwer; J. A. van den Berg en D. A. de Lange; P. A. Dammerman en C. A. Kooyman; C. van den Burg en A. H. van Garderen. GEBOREN: T. G. W. Kaestner-van den Nieuwenhof, z.; Yde Rooy-Huis- man, z.; K. van Nugteren-Nitz, z.; C. Spanjaart-Elfers, z.; M. C. J. Hagen-de Korte, z.; H. C. C. van Egmond-Elsgeest, z.G. A. Dijkman-Comajta, z.C. Wol- kers-Pijnaker, z.; M. C. van den Berg- Muller, z.; A. Molendijk-Kramp, d.; M. J. Duijs-Hartog, d.; A. Heinsen-Acker- mann, d.; J. G. Koot-van Geldrop, d.; C. J. Dierdorp-Wiersma, d. OVERLEDEN: C. S. Verkes, 84 j., Rozenprieeistraat; A. A. van Hamburg ten Bosch, 75 j., Gen. Spoorlaan; E. van der Steur, 75 j„ Barendsestraat; A. H. Kamstra-van Os, 74 j„ Pr. Stein- straat; S. van Bugnum, 82 j., Ripperda- park; N. J. Bakx, 90 j., Leidsevaart; R. J. van der Voort, 75 j., v. Oorschot straat; F. Fontijne, 37 j., Slauerhoff- straat. Ter voorbereiding van het Paasgebeu ren wordt maandagavond 31 maart voor de leden van de Haarlemse K.A.B. in gebouw Sint Bavo opgevoerd het bezin- hwgsspel „De Muur". Tijdens een gisteravond in gebouw Sint Bavo gehouden vergadering neeft de Gemeentelijke Centrale Haarlem van de KVP de volgende groslijst sa mengesteld voor de komende gemeen teraadsverkiezingen 1. j. A. Schippers; 2. A. van der Veldt; 3. W. J. B. M. J. van Liemt; 4. H. Loerakker; 5. A. J. A. Vos; 6. me juffrouw A. W. H. M Bolsius; 7. drs F. A. Vissers; 8. A. Rood; 9. Jacq. M. F. van Velsen; 10. F. W. Knape; 11. mr. dr. A. F. H. Schreurs; 12. J. W Adelaar; 13 P. Prins; 14. A. L. Pee- ters; 15. mr. J. F. M. M. Brons; 16. H. W. van Turnhout; 17. S. Schraper; 18. E. van Heezik; 19. C. P. A Bak ker; 20. W. F. van Straaten. De groslijststemming voor de ge meenteraadsverkiezingen zal gehouden worden op zondag 30 maart. De leden van de Katholieke Volkspartij krijgen volgende week donderdag dus daags na de provinciale verkiezingen hun groslijst-oproep thuis gestuurd. De gemeentelijke centrale Haarlem van de K.V.P. heeft gisteren een drie tal kwaliteitszetels aangewezen: me juffrouw A. W. H. M. Bolsius voor onderwijs, mr. dr. A. F. H. Schreurs voor juridische zaken en A. Rood, voorzitter van de woningbouwvereni ging „Sint Bavo-oost" voor volkshuis vesting. Wanneer één van deze drie zich in de loop van de volgende zit tingsperiode genoodzaakt zouden zien om zich terug te trekken, dan zullen hun plaatsen automatisch worden toe gewezen aan gekwalificeerde opvol gers. Deze zijn: A. L. Peeters, hoofd ener school voor onderwijs; mr. J. F. M. M. Brons voor juridische za- De Haarlemse Sportraad onder voor zitterschap van de heer D. Beets heeft in het afgelopen winterseizoen enkele bijeenkomsten gehouden voor leiders uit de wereld van sport en lichame lijke opvoeding, die hen in vele proble men een dieper inzicht moesten geven De lezingenreeks werd dinsdagavond in restaurant Brinkmann besloten met een bespreking van de vergadertech niek Het onderwerp werd behan deld' door de heer J, van Leeuwen, die enkele weken geleden op dezelfde plaats en voor dezelfde sportraad reeds had gesproken. De heer Van Leeuwen doet dat met kennis van zaken en met groot enthousiasme. De bestuursleden van de sportvereniging, die de bijeen komst bezochten hebben dan ook veel geleerd, wat zij in het bestuur van hun verenigingen in praktijk zullen kunnen brengen. Ten aanzien van de gezagsverhou ding zei spreker dat het gaat om persoonlijk, functioneel en objectief ge zag. Het persoonlijk gezag uit zich in karaktervastheid en beslist niet in een populariteit. Het is onjuist de algeme ne ledenvergadering te beschouwen als het hoogste gezag in de vereni ging. Dat zijn namelijk de statuten, de wet der vereniging. Vervolgens behan- hn .sPreker enkele zaken, die ver grim? hlelden met het voor een vereni- vt>roo^w°rden afgevaardigd naar een n! van een bondsbestuur. T (.piiwm «leiding van de heer Van eebreTrip £as er een leerzame en uit- de orde datCUSSie' Daarbij kwam aan tolereren, dat men senri''n™* m°et hebbei^gezegd komen. derwerp in tweede instantie alleen maar wordt gediscussieerd door hen die eveneens reeds in eerste termiin gesproken hebben. Daardoor ontstaat tevens een gemakkelijker besluitvor ming. Gisteravond heeft de heer J. J. j. Sik- kenk lid van de Haarlemse Katholieke Technische Club, in Amsterdamde eerste prijs herenknippen behaald tijdens de eerste ronde van het landskampioenschap van de katholieke bediendenorganisatie „Sint Cosmas". Hij kreeg een medaille plus bijbehorend diploma uitgereikt. 8 april zal in „Nieuw Berkenrode te Heemstede de tweede ronde ln het lands kampioenschap plaatsvinden, waarna ae finale gehouden zal worden in „Krasna- polsky" in Amsterdam. B. en W. van Haarlem hebben een wacht verbod vastgesteld in de periode van 1 april tot en met 31 augustus, voor de zui delijke weghelft van de Schotersingel tus sen de Ostadestraat en de Jan de Bray- straat. In dit gedeelte ligt het nieuwe kan toor van de A.N.W.B., dat in de zomer maanden veel bezoekers ontvangt. Daar al deze bezoekers tot nu toe aan beide zij den van de Schotersingel hun auto's par keerden, waardoor opstoppingen ln het verkeer ontstonden, moest deze maatregel worden genomen. ken en P. Prins voor volkshuisves ting. Op het ogenblik hebben 11 K-*V.P--m,s zitting in de Haarlemse gemeenteraad. Aangezien men rekening houdt met aa mogelijkheid, dat dit aantal na de ver kiezingen op 12 komt, en in veraa, Q met het feit dat de zittende raadsle den A. J. M. Angenent en S. W. Baim bedankt hebben voor een eventuele kandidatuur, betekende dit, dat ae ge meentelvjke centrale drie nieuwe kandi daten moest aanwijzen. Dit den de heren W. J- B. M. J. van Liemt, voorzitter van de Haarlemse Jeugdraad en bestuurslid van tal van katholieke instellingen en organisaties; A. Rood, voorzitter van de katholieke woningbouwvereniging „Sint Bavo- oost" en A. J. A. Vos, winkelier uit de Amsterdamstraat. Zoals men zich herinnert heeft de heer Angenent onlangs schriftelijk aan het afdelingsbestuur van de K.V.P. la ten weten, dat hfj in verband met zijn gezondheidstoestand een eventuele nieuwe kandidatuur niet zou kunnen aanvaarden. De heer Balm heeft zich door zijn overdrukke werkzaamheden in zijn zaak, maar vooral ook in het be lang van zjjn gezin genoodzaakt gezien zich uit de gemeenteraad terug te trek ken. Reeds eerder had hij de wens te kennen gegeven het raadslidmaatschap neer te leggen, maar men heeft hem kunnen bewegen de lopende zittingspe riode van de raad uit te dienen. Het Haarlemse gemeenteraadslid mr. A. Wensing (C.H.U.) heeft in na volging van de heer J. A. Schippers (K.V.P.) thans ook vragen gesteld aan B. en W. met betrekking tot het uit treden uit - de Volkskredietbank voor Haarlem en Omstreken door de ge meente Velsen. De vragen luiden als volgt: 1. Heeft uw college kennis genomen van het besluit van de gemeenteraad van Velsen om de gemeenschappelijke regeling waarbij de Volkskredietbank voor Haarlem en omstreken werd in gesteld per 31 december a.s. te be ëindigen, en van de motieven die hier toe hebben geleid? 2. Is het juist dat de Volkskrediet bank door de gemeente Haarlem wordt gefinancierd met gelden waarvoor niet de gemiddelde rente van het lenings fonds doch in 1955 nog 3 pet werd in rekening gebracht en thans reeds 6 pet? 3. Is het juist dat bij een uitstaand bedrag aan kredieten van totaal slechts ca. 1.400.000 een personeelsbezetting van 20 personen, waaronder een drietal kassiers zou nodig zijn, waardoor de salarislasten incl. sociale voorzieningen volgens de begroting 1958 circa 61 pet van de kosten zouden belopen? 4. Is het juist dat thans aan krediet nemers een rente van ongeveer 20 pet wordt in rekening gebracht, dus bijna het maximum hetwelk de geldschieters- wet toestaat? 5. Is het uw college bekend of andere bij de gemeenschappelijke regeling be trokken gemeenten een dergelijke hou ding gaan aannemen? 6. Kan uw college mededelen of een minder kostbare opzet wordt mogelijk geacht? De heer Schippers heeft maandag reeds vragen van nagenoeg gelijke strekking aan het college gesteld. In tussen is bekend geworden, dat ook Haariemmerliede van zin is uit de Volkskredietbank te treden, terwijl de gemeente Bloemendaal zij het om andere redenen soortgelijke voorne mens koestert. Bloemendaal maakt evenals de beide vragenstellers in de Haarlemse raad bezwaar tegen de hoge salariskosten van de bank en wil in verband daarmee zijn lidmaat schap van de Volkskredietbank voor de komende vijf jaar aan bepaalde voorwaarden dienaangaande verbin den. De driejarige Ferdinand Docter is dinsdagmiddag spelenderwijs met zijn autoped in het water van de Brouwers vaart gereden. Een 27-jarige besteller van de P.T.T. zag het kind vallen; hij bedacht zich geen ogenblik en sprong geheel gekleed in het water. Hij slaag de erin het knaapje op het droge te brengen. Beiden hebben geen nadelige gevolgen ondervonden. Obligaties van de 3% geldlening 1938 tot een bedrag van f 311.000.— en van de 4% geldlening 1951 tot een bedrag van f 121.000.ten laste der gemeente Haarlem, zullen donderdag 24 april 1958, des voor middags 10.00 uur in het openbaar ten stadhuize worden uitgeloot. Met het zeer suggestief gespeelde „Vorspiel zu einer Tragödie" van Henk Badings liet Henrl Arends dinsdagavond het concert ope nen dat het Noordhollands Philharmo- nisch orkest gaf. Dezelfde felheid waar mede Henk Badings dit bondige stuk muziek blijkbaar gecomponeerd heeft, sprak eveneens uit de zeer geaccen tueerde uitvoering. Overigens komt het mij voor dat deze ouverture beter op een ander concert als opening van het programma had kunnen fungeren, te meer daar het concert laat beëindigd was, hetgeen de laatste tijd dikwijls het geval is. De oorspronkelijk aangekondigde solist op deze avond, de violist Herman Krebbers, was door plotselinge ziekte verhinderd zjjn solistische medewer king te verlenen. In zijn plaats trad nu op de concertmeester van het Utrechts Stedelijk Orkest, Dick de Reus. Beethoven's vioolconcert bleef gehand haafd. Het is een overtuigend succes voor Dick de Reus geworden, en dit terecht. Met een bijzondere, natuurlijke muzikaliteit, waaraan alle pose vreemd is, speelt Dick de Reus, niet alleen technisch zeer gaaf, maar hij laat voor al de muziek kennelijk rechtstreeks van binnen uitkomen. Speciaal 't twee de deel heeft hij prachtig gespeeld, waarbij Henri Arends en zijn orkest hem in dezelfde gespannen mate se condeerde. Dat de talrijke luisteraars zijn spel zeer apprecieerden, bewees het langdurige en spontane applaus, dat na de laatste noten losbrak. Na de pauze volgde Brahms Eerste symfonie in c moll. Men zegt wel eens schertsend dat dit Beethovens tiende symfonie is. Toch zijn er in dit Brahms- werk genoeg typische compositorische karakterschetsen aan te wijzen, die Een 30-jarige Groninger is vannacht met een auto op de Wagenweg te Haar lem, nadat hij een verkeersbord en een brievenbus had geramd, over de kop geslagen. De auto werd zwaar bescha digd en moest met een kraanwagen wor den weggesleept. De bestuurder ver- verklaarde door oververmoeidheid de macht over het stuur te hebben verlo ren. Omdat hg naar gebruik van alco holhoudende drank rook zelf zei hij slechts een glas bier te hebben gedron ken is hg voor verhoor ingesloten. De auto reed in de richting Heemste de. Op het Jinkertrottoir reed hij tegen het verkeersbord en, „om de balans ln evenwicht te houden", ramde hij op het andere trottoir de brievenbus. Tot over maat van ramp sloeg de wagen over de kop. De politie heeft de post, die in de brievenbus lag, verzameld en naar het kantoor aan de Baljuwslaan ge bracht. Vanmiddag is een van de grootste betonmortelcentrales van ons land in bedrijf genomen. Zij staat op het terrein van de N. V. De Ringvaart, betonfabriek en bouwmaterialen- handel, te Hillegom. De capaciteit van de cementsilo's bedraagt acht honderd ton, terwijl de centrale per dag driehonderd kubieke meter mortel produceert. Het bijzondere van d centrale is, dat zij evenals de truck-mixers (vrachtwagens met draaiende betonmolens) geheel van Nederlands makelij is. De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland de heer Th. van Waveren heeft vanmiddag in gezelschap van verschillende industriële autoritei ten de centrale in bedrijf gesteld. Hit de jaarcijfers van de Stadsbi- en Leeszaal van Haarlem over 1957 blijkt, dat het aantal lezers toege nomen is van 14.197 tot 15.547. De stu die- en tijdingzalen werden door 75.403 personen bezocht. Het boekenbezit steeg 174.561 banden. Er werden ruim 404.000 boeken e.d. uitgeleend (hoofdbi bliotheek 148.419, filialen 256.089). De vi®list Jan Hesmerg en de pianis te Ans Bouter geven zaterdagavond 22 maart om acht uur in i. e tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw een duo-avond, waarvan het program ma werken vermeldt van Haendel, Mo zart, Badings en Brahms. Thans stellen ook burgemeester en wethouders van Bloemendaal hun ge meenteraad voor de gemeenschappelijke regeling betreffende de Volkskrediet bank voor Haarlem en Omliggende ge meenten te beëindigen. Die regeling werd in 1941 getroffen door de ge meenten Haarlem, Velsen, Beverwijk, Heemstede, Zandvoort en Bloemendaal, terwijl zich nadien daarbij aansloten Hillegom, Heemskerk, Haarlemmerliede- Spaarnwoude en Bennebroek. Inmid dels heeft Velsen de regeling opgezegd per ultimo december van dit jaar. Tijdens de hedenavond in Halfweg te houden raadsvergadering van Haariem merliede zal over een voorstel tot op zegging van de overeenkomst door die gemeente beslist worden. De Bloemen- daalse raad zal dat doen tijdens de donderdagmiddag te houden raadsver gadering. Het tekort van de Volkskredietbank wordt gedekt door de aangesloten ge meenten. Het tekort voor 1958 wordt geraamd op 49.150, terwijl de resul taten mede door de kredietbeperking zeer ongunstig liggen. B. en W. van Bloemendaal hebben bij het bank- bestuur aangedrongen op vermindering van de uitgaven, speciaal van de post salarissen, maar het bestuur meende, dat zulks onmogelijk was. Door de op zegging van de gemeente Velsen van de regeling zal de verhouding tussen inkomsten en uitgaven nog ongunstiger komen te liggen. Ook dreigt het sociaal element in gevaar te komen. Indien de regeling niet vóór 1 april opgezegd wordt, blijft de gemeente daaraan tot 1964 gebonden. B. en W. van Bloemendaal wijzen er op, dat hun voorstel geenszins is ingegeven door gebrek aan waardering voor het werk van de Volkskredietbank, maar uit sluitend om de gemeente haar vrijheid van handelen te doen voorbehouden bij het zoeken naar een oplossing. Op korte termijn willen zij derhalve met de ge meente Haarlem daarover gaan onder handelen. Het aantal aanvragen om financiële hulp, van Bloemendalers in de laatste vijf jaar door de Volks kredietbank ontvangen, bedroeg respec tievelijk 74, 77, 81, 66 en 72. De exploitatiekosten van de Volks kredietbank worden ongunstig beïn vloed door de van - regeringswege met het oog op de bestedingsbeperking ge troffen maatregelen, alsmede door de voortdurend stijgende kosten, met name van salarissen en sociale lasten. De rente voor in rekening-courant opge nomen bedragen is verhoogd van 3,75 procent tot 5,50 procent, terwijl de uit staande saldi tot 1.000.000 beperkt zijn. Door een en ander wordt de in de begroting 1958 opgenomen raming volkomen op losse schroeven gezet. Inmiddels hebben de Haarlemse ge meenteraadsleden Schippers (KVP) en Wensing (CHU) over deze kwestie aan B. en W. vragen gesteld. TUIN-ARCHITECTUUR. De heer W. C. J. Boer, tuinarchitect te Rotterdam, zal woensdagavond 26 maart in café restaurant Brinkmann te Haarlem spre ken over tuinarchitectuui voor de kring Haarlem van de Koninklijke Maat schappij tot Bevordering der Bouw kunst, Bond van Nederlandse Architec ten. Brahms stempelen tot een componist met een geheel eigen persoonlijkheid. Ook van deze symfonie heeft het or kest dit keer een goede en gespannen uitvoering gegeven. Misschien miste hij nog die diepte en geladenheid die men zich herinneren zal van uitvoeringen onder Toon Verhey. Maar kwaliteiten van muzikanteske spontaneïteit en soms glanzende klank van het strijkers-korps, maakten de uitvoering van dinsdag avond toch tot een hoogst acceptabel genot. Vooral het laatste deel bezat een logische muzikale ophouw, waar door dit stralende stuk voortreffelijk klonk. Ook hierna gulle bijval van de zaal. J. L. De gisterenmiddag naar Haarlem ge komen Amsterdamse studenten van de Vrije Universiteit hadden beter thuis kunnen blijven. Hun zou dan het fiasco bespaard zijn gebleven, dat zij met hun cabaret „Capriolet" in het Pauzetheater zich op de hals gehaald hebben. Ieder nummer bleef ver onder de maat door het verbijsterend dilettantisme, waar mede het gebracht werd. Meer woor den zullen wij er niet aan verspillen. Al leen moet het ons nog van het hart, dat het „hoogkomische" nummer, waar in prins Bernhard tijdens zijn bezoek ana Liberia op de hak werd genomen, ge tuigde van bitter weinig smaak en goe de stijl. W. H. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft dinsdag 18 maart in staat van faillissement verklaard: De Vennootschap onder firma Labora torium Dimar te Haarlem en haar vennoten: D. J. Ch. Peters, filmtech nicus te Bussum; M. A. J. van den Hurk, fotograaf te Alphen aan den Rijn. Rechter-Commissaris mr. J. D. Vink; curator mr. J. O. Baron, advo caat en procureur te Beverwijk. Massametaal N.V., Metaalindustrie te Haarlem. Rechter-Commissaris mr. J. D. Vink; Curator mr. R. K. P. Kalbfleisch, advocaat en procureur te Haarlem. Pieter Moeke, dragline-verhuurder te Haarlem. Rechter-Commissaris mr. J. D. Vink; Curator mr. P. J. Prinsen Geerligs, advocaat en procureur te Haarlem. Wegen gebrek aan actief werd dins dag 18 maart opgeheven het faillis sement van: A. M. Hoff, eigenaar van een dakbedekkingsbedrijf te Haarlem. Rechter-Commissaris mr. H. J. M. Co- kart; Curator mr. C. Blankevoort, ad vocaat en procureur te Haarlem. Wegen het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is 15 maart geëin digd het faillissement van: Wijbran- dus van der Werff, effectenhandelaar te Overveen gem. Bloemendaal. Rech ter-Commissaris mr. C. E. Muller; Cu rator mr. J. D. A. Viskil, advocaat en procureur te Haarlem. Bij beschikking van de Arrondisse ments-Rechtbank te Haarlem van 18 maart is met ingang van 17 december 1957 voor de tijd van zes maanden definitief surséance van betaling ver leend aan: Lucas Fontfjn, handelende onder de naam Juliana Shipstores, te IJmuiden gem. Velsen. Bewindvoerder is mr. H. J. Pot, advocaat en procu reur te Haarlem. Als advocaat en procureur bij de Arrondissements-Rechtbank te Haar lem werd dinsdag 18 maart beëdigd: Mr. Henri Christiaan Reinier Maria van Cranenburgh, wonende te Haar lem, Anna van Burenlaan 53. kantoor- houdende te Haarlem, Wilhelmina- straat 5. In de eerste klasse van de Kenne merlandtafeltenniscompetitie heeft TYBB in de inhaalweek een voortref felijke prestatie geleverd door met 6—4 te zegevieren over Togido 2. Witteman was weer goed op dreef en zegevierde over al zijn tegenstanders. Slechts te gen Van der Kuyl had Witteman een derde game nodig. Rjjkelükhuizen en Veenendaal boekten fraaie overwinnin gen op Hart en ook het dubbel was nog voor TYBB, waarmede de gastheren dus de zesde overwinning noteerden en thans nog een kansje op de tweede plaats gekregen hebben ook. Johez-GTTC 2 was een spannend ta- feltennisgevecht waarin de punten uit eindelijk gedeeld werden. Hamers was bij de reserves met twee overwinningen niet zo goed op dreei. Hij klopte Ves- ter met cijfers die duidelijk van felle strijd spreken: 2111, 1721 en 2527. Met Idzinga had hij minder moeite maar tegen Van der Mark boekte hij een nederlaag in drie games. Van der Veldt versloeg Vester en klopte ook Van der Mark. Spee boekte op Idzinga het vijfde punt voor de reserves. Het dubbel was na spannende strijd voor Johez: 22—20, 20—22 en 21—15. HBC 2 moest aan Hotac de halve winst afstaan. Leuven moest zich we gens ziekte door Hageman laten ver vangen. Van der Dries zegevierde drie maal en was dus weer voortreffelijk in vorm. Hageman bleef zonder winst maar zijn broer Cees versloeg Pomme- renck en Weenink. Het dubbel was nog voor Hotac. In de tweede klasse A versloeg Ra pidity 3 DHC 2 met 64 en dit bete kende voor de reserves degradatie. In 2B boekte OranjeZwart een krappe overwinning op TYBB 2 en Rapidity 2 was tegen Togido 5 in een zeer vrucht bare bui: 8—2. Bij de dames in 3A een keurige zege van Winfried op DHC; in 3B kwam OranjeZwart weer een stap je dichter bij de titel door DHC kans loos met 91 te kloppen. De overige uitslagen waren: Heren 3e kl. A: Togido 9-VTC 2, 1—9; 3e kl. B: TYBB 3-GTTC 7, 8—2; Prowano 3- Togido 7, 5—5; 3e kl. C: Doko-Winfried 3, 9—1; DHC 5-CSV 2, 6-4; 4e kl. B; Prowano 4-TOG 6, 8—2; Doko 2-CTTC 2, O—10; 4e kl. D: Rapidity 6-CTTC 3, 8—2; 4e kl. E; TZB-Shot 4—6; Dames 4e kl. A. VTC 2-Te Zaanen 2, 7—3; CSV 2-te Zaanen 2, 5—5; 4e kl. B: Spin- neweb 2-Doko 010; Spinneweb 2-Oran- jeZwart 2, 0—10; 4e kl. C: Winfried 2- Togido 2, 55. Junioren A; TYBB-TOG 10—0; TYBB 2-GTTC 2. 6—4; GTTC 2- TOG 6—4; B: TYBB 5-DHC 2, 4—6. Dinsdagavond ongeveer tien uur. toen een familie wonende aan de Corn. Speel manlaan na bioscoopbezoek thuis kwam, hoorde de heer des huizes gerucht op de eerste verdieping. Onmiddellijk ging hij naar buiten en haalde zijn buurman. De inbreker zag in die tussentijd kans het huis te verlaten en zich in de ach tertuin te verbergen. De bewoner van het perceel en de buurman slaagden er echter in de dader te vinden. Toen zij in de tuin kwamen, begon de man te gillen en wist te ontsnappen. Vermoe delijk een leraar die dicht in de buurt woont, is de wegrennende man met zijn fiets achterna gegaan. In een poor tje op de hoek van de Heussensstraat en de Jan Haringstraat kon hij de dader staande houden. De radio-autodienst van de politie zorgde voor de rest. Bij verhoor bleek men te doen te heb ben met een 18-jarige leerling machine bankwerker. De jongeman heeft bekend. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Het gerucht, dat de bewoner van het huis hoorde, was veroorzaakt door het feit dat de inbreker juist bezig was met het doorzoeken van een onafgesloten kast. Op het einde van de charitas-avond van maandag 10 maart heeft de voor zitter van het I.S.C.C. aan de verga derden het bestuursvoorstel overge bracht, een commissie in het leven te roepen bestaande uit drie priesters en drie leken die het I.S.C.C. rap porteren zou over de wijze, waarop de charitas-gedachte in de gehele katho lieke gemeenschap van Haarlem en omstreken verdiept kan worden. Inmiddels is deze commissie sa mengesteld. Van de zijde van de cler- gé zijn hiertoe aangezocht en hebben zich bereid verklaard: pastoor Th. No tenboom O.F.M., rector S. J. de Bot en kapelaan W. J. F. de Lange, al len te Haarlem; van leken-zijde zijn toegetreden de heren H. J. A. Ben de, Haarlem, mr. C. M. van Emme rik, Heemstede en A. Wintgens, Over veen. Op verzoek van het bestuur zal pas toor Notenboom zich belasten met het voorzitterschap der commissie; de directeur van het I.S.C.C., de heer A. J. J. M. Rijssenbeek, is als secre taris aan de commissie toegevoegd. De commissie zal gaarne vruchtbare suggesties enz. ontvangen van allen, die belang stellen in de juiste chari- tas-beoefening. Zij worden schriftelijk ingewacht op het bureau van het I.S.C.C., Koninginneweg 41 te Haar lem. Een 27-jarige zeeloods uit IJmuiden had geen geluk, toen hij 20 december van het vorige jaar, tien dagen, nadat hij volwaardig loods was geworden, de Duitse kustvaarder Gertrud uit Duis burg de Amsterdamse haven binnen moest brengen. Het schip kwam in aan varing met de Nederlandse rijnaak Spera vlak voor de Hemburg. De scha de was aanzienlijk. De Duitse houtboot kon met moeite en met veel pompen boven water worden gehouden en naar Amsterdam worden gesleept. De rijn aak kreeg schade aan de voorsteven. Deraad voor de scheepvaart te Am sterdam heeft deze aanvaring behan deld. De voorzitter sprak van een „een voudig gebeuren met een aanzienlijke schade" (totaal ongeveer 60.000 gul den). De Duitse boot lag met de kop haaks op de wal gemeerd te wachten tot de Hembrug zou worden geopend. De Nederlandse rijnaak naderde en week uit om de kustvaarder te passe ren, maar toen hij het schip tot op een afstand van 20 meter was genaderd, begon de Duitser achteruit te varen. Een aanvaring kon niet meer worden voorkomen. „Er is niet voldoende uitgekeken op de Gertrud" zo zei de hoofdinspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, nadat de raad de zeeloods over dit on geval had gehoord. Het blijft noodza kelijk, dat de stoomvaartuigen duidelij ke signalen geven voor de kleine scheepvaart, zo stelde de heer Metz vast, doch de binnenvaartuigen dienen er meer rekening mee te houden, dat de zeeboten te allen tijde kunnen gaan bewegen. INVALIDENBOND. Maandag 24 maart zulien een aantal lichamelijk gehandi capten in het Sportfondsenbad te Haar lem examens afleggen ter verkrijging van het A-diploma (zwemvaardigheids- diploma) en van het B-diploma (geoe fend zwemmer) van de K.N.Z.B. Het zwemmen vindt plaats onder auspiciën van de afdeling Haarlem van de Alge mene Nederlandse Invaliden Bond. De examens worden afgenomen door de heer J. Stinne, gecommitteerde van de Commissie voor Elementair Zwemmen van de K.N.Z.B. te Haarlem. (Niet officiële Koenes) 3% Nea 1953 3(4 Ned 1953 3(4 Ned 1958 3(4 Ned 1948 3(4 Ned 1950 3(4 Ned 1954 3(4 Ned 1955 i 3-3(4 Ned 1947 3 Ned 62-64 bel. fac tnschi Grtbk 1946 3 B.N.G. won.bouw 6 Ned. Uande) Mil cert AJCU Van BerKel t Patent calve- Delft cert Van Gelder Kon Hoogven» cert Unilever cert Ned Kabel Philip* Kon Petroleum ..Amsterdam" Rubber Boll Amerika Lijn Kon Ned Stoomb. Mb Ned ScheeDv Unie KLJd av> Dell Mb cert A dam 2(4 "58 1 A'dam '56 4 'dam m Rentespaarbr Vorlg Slot Slot 18/3 9 Hfc 91 90% 91 85% 85% 85% 85tf 89% 90% 91H 92% 86% 107 150 153% 154% 191 296 180 288 330% 330% 221 2603/4 260% 152.30-40 153.20 49 49 130 1$4% 124% 118% 118% 106.50-70 87% 64 64 85% 95% 96 103% Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric Genera) Motors Kennecott Copper 31.U Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royai Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater ÜS Steel 17/3 44(4 39s', .51(4 61% 35(4 84% 28(4 35% 33% 42%e 40(4 68 37% 34 22 59% 18/3 44(4 39(4 51% 61(4 35(4 84% 28(4 35(4 33(4 42% 40'4 67(4 37% 33(4 21V. 59% Stemming: prbshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3