Teg COMIC REMY MARTIN VEUT I 1 M@nii winnen Kruiswoordraadsel KLINGDECOR TROUW- EN VERLOVINGSRINGEN I.KAN Juwelier - Horloger Haarlem BARTELJORISSTRAAT 2 - TEL. 13004 en bouwvakker 6 maanden geëist wegens meineed NAAIMACHINES Onder de blauwe vaan van Lotharingen, TERLEJYKA GEMEENTEWONINGEN KUNNEN EIGENDOM WORDEN VAN HUURDERS Boulevard-centrum Zandvoort gaat van plan werkelijk heid worden N.V. DE HOUTWERF A asleep van trieste zaak 4 maanden geëist wegens bedrieg lijke bankbreuk Grote Houtstraat 96, tel. 12210 Gemeenteraad Bloemendaal De gemeenschapszin rond het Goudsbloemplein Regeling van scheepvaart verkeer Wilt O de 30.000ste Nederlandse Brits disconto met 1% tot 6% verlaagd HAARLEMSE RECHTBANK b uit het beste Cognac-gebied Mij. Nederland stelt 14% cash voor Assistent-accountant op inbrekerspad Zes maanden geëist SPORTS JIIRTS Door middel van microfoons en luid sprekers Dr. H. v. Rooyen wordt professor te Cuyk VRIJDAG 21 MAART 195b PAGINA Meer dan 50 modellen Zeer oude Vorig'jaar 10 cash en 4 stock ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Requisitoir EEN LEUK CONTRAST Gen. Cronjésf?. 135. Tel. 55432 „Wonderlijke hersen- kronkel" I - 25 Door een ruig bergland trekken Victor en Robert voort, om het geaucht te bereiken, waar ze paarden en voedsel hopen te vinden. Beiden zijn in gedachten verzonken en er wordt weinig gesproken. Tegen de avond zien ze enkele verspreide huizen tegen een bergwand liggen. Dat moet de gezochte plaats zijn. Een paar magere honden kondigen luid blaffend hun komst aan. Daardoor komen al gauw de bewoners nieuwsgierig naar bui ten. Ze zijn niet onvriendelijk tegen de vreemdelingen, en een van hen, (blijkbaar de dorpsoudste, nodigt hen in zijn primitieve huis. Een eenvou dige maaltijd wordt daar klaargemaakt. Op hun vragen antwoordt hun gastheer, dat er de laatste dagen geen vreemdelingen in het dorp geweest zijn. Ook heeft men er de laatste tijd niet van rovers gehoord. Victor be sluit niet verder op dit onderwerp in te gaan en beantwoordt de vragen, die hem gesteld worden, zo ontwijkend mogelijk. „Wij hebben een ongeluk in de bergen gehad en zijn daardoor onze paarden kwijtgeraakt. Ons reis doel is Phillippopel, waar wij inkopen op de jaarmarkt willen doen. Maar om daar te komen hebben we paarden nodig. Kunt ge ons die bezorgen? We willen er goed voor betalen." Gelukkig woont er een paardehandelaar in het dorp. Deze wordt gehaald en na lang loven en bieden is de handelaar ge negen, hun twee zeer goede paarden te verkopen. Ook voor de zadels en dekens kan hij zorgen en de volgende morgen vertrekken onze beide vrien den uit het gastvrije dorp in een heel wat betere conditie, als waarin ze een dag tevoren verkeerden. Verenigingskampioen schappen N.K.G.B. in Haarlem V olkskredietbank Sneldamtoernooi op Tweede Paasdag MOLENAAR'S NEDERLANDSE AUTOMOBIELFABRIEKEN DEALER VOOR HAARLEM: GARAGE BRINKMANN - Smedestraat 22 Telefoon 11025 „Het Witte Paard" Oplossing kruiswoordraadsel van donderdag Advertentie Wegens meineed, gepleegd tijdens de bouwvakarbeider opzoeken en „goed. een openbare terechtzitting, eiste de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, rar. G. W. F. van der Valk Bouman, donderdag zes maanden ge vangenisstraf tegen een 33-jarige bouw vakarbeider uit Haarlem. Als getuige had deze op 20 januari, toen zijn zus ter terechtstond, verdacht van zware mishandeling of doodslag van haar kind (hiervoor is de vrouw in eerste aanleg vrijgesproken) verklaard, dat hij nimmer een bruidsfoto van haar en haar echtgenoot bezeten had en die evenmin aan een correspondent van een dagblad ter hand had gesteld. De bouwvakarbeider werd toen ter zitting aangehouden, verdacht van meineed. De journalist had destijds al verklaard, wel degelijk de foto uit han den van de bouwvakarbeider ontvangen te hebben in diens woning. In het bij kantoor van het dagblad, waarvoor de journalist werkzaam is, had de bouw vakarbeider hem, vier maanden na de dood van het kindje, opgebeld met de mededeling, dat hij nieuws had over de „moordzaak". De journalist moest Wegens bedrieglijke bankbreuk wer den gistermorgen vier maanden gevan genisstraf geëist tegen een 24-jarige bloembollenhandelaar uit Vogelenzang, door de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman. De verdachte had grondwerk verricht ten behoeve van de eigenares van een landgoed In zijn woonplaats en de daarbij ont vangen baten niet verantwoord tegen over de curator in zijn faillissement. Het ging om 175, ontvangen van zijn in Australië wonende broer, namens wie de verdachte het grondwerk aan genomen zou hebben. De gefailleerde bloembollenhandelaar meende, naar zijn verdediger, mr. O. Leyendekkers, mededeelde, dat hij niet ten onrechte had gehandeld. Hij had die schijnwetenschap geput uit een populair-wetenschappelijk werkje over juridische kwesties, hetwelk hij vermoe delijk verkeerd begrepen had. De 175 zou hij van zijn Australische broer bij wijze van provisie ontvangen hebben. De president van de rechtbank, mr. H. W. Fervverda, wees er echter op, dat de bij de uitgifte van het werk betrokkenen niet wisten, dat de bollen- handelaar in dienst van zijn broer werkte. De eigenares van het landgoed had verklaard, dat zij de bollenhande- laar had willen helpen, omdat zij hem een „reuze geschikte vent, betrouw baar en erg, erg ijverig" vond. „Tegenwoordig wordt een faillisse ment al te vaak als een farce be schouwd", merkte de officier van jus titie op in zijn requisitor. Hij geloofde niets van de lastgeving van de broer en de president wees er later naar aanleiding van het pleidooi op, dat tijdens een faillissement geen lastgevin gen meer gelden. Uitspraak 3 april. Advertentie IMPORTEURS: JACOBUS BOELEN AMSTERDAM Het bestuur der Stoomvaart Maat schappij „Nederland" zal aan algemene vergadering van aandeelhouders een di vidend over 1957 voorstellen van 14 pro cent in contanten (vorig jaar 10 procent In contanten en 4 procent in aandelen). Advertentie Alle merken - dus ruime keuze poen" meebrengen. „Het is allemaal niet waar", aldus de verdachte. „De journalist vertelt dat uit wraak, omdat ik hem beledigd heb. Ik heb hem mijn mening gezegd over zijn aanvankelijke publikatie, dat het kind in mijn huis overleden zou zijn." De journalist verklaarde als getuige, dat de bouwvakarbeider hem verklaard had, dat een ander dagblad hem twee honderd gulden zou hebben geboden voor de bruidsfoto, hetgeen hij zeer on waarschijnlijk achtte. Met het advies „niet nemen" had de journalist de foto toen naar zijn redactie gezonden. „Ik begrijp uw houding niet", aldus zei de president van de rechtbank te gen de bouwvakarbeider. „U bent er als getuige tegen aan gevlogen. U durft nu blijkbaar niet te bekennen, dat u destijds loog, uit schaamte, of u moet een enorme haat jegens uw zuster heb ben." Bij de verhoren had de verdachte ook verklaard een grote haat jegens zijn zuster te hebben. Hij had ontkend, bij haar huwelijk geweest te zijn, hoe wel bij navraag bij de Burgerlijke Stand bleek, dat hij bij de sluiting van het huwelijk zelfs als getuigen had ge fungeerd. De officier van justitie sprak in zijn requisitoir van een trieste zaak, die uit een nog triestere zaak is voortge vloeid." De verdachte heeft de vuile was van zijn familie buiten gehangen door het ter publicatie aanbieden van een foto, hetgeen uiteraard onsmake lijk is. Wellicht is hij uit schaamte daarvoor tot zijn valse verklaring ge komen." De verdediger van de bouwvakarbei der, mr. G. H. Veenhoven, meende, dat de ontkenning van zijn cliënt wel ge motiveerd was. Er zijn aanwijzingen, dat deze de foto inderdaad niet bezat. Mr. Veenhoven concludeerde tot vrij spraak, en vroeg subsidiair een clemen te straf. Zijn verzoek tot onmiddellijke invrijheidstelling van de verdachte wees de rechtbank na raadkamer af. Uitspraak 3 april. Advertentie in Uw kamer, als U de schoor steen in een volkomen afwij kende kleur plakt. Wij hebben hiervoor verschillende zeer attractieve soorten. HAARLEM Plaktafel met borstels in bruikleen. Uit zucht naar avontuur en om span ningen af te reageren had de 23-jarige assistent-accountant uit Bloemendaal die zich gistermorgen wegens een paar inbraken verantwoorden moest voor de Haarlemse rechtbank naar zijn zeg gen gehandeld. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, sprak van „vakwerk", maar tevens van ernstige misdragingen en van een „won derlijk rare hersenkronkel" bij de ver dachte, die zes maanden met aftrek van het voorarrest en ter beschikkingstel ling van de regering tegen zich hoorde eisen. De assistent-accountant, werkzaam op een gerenommeerd Amsterdams kan toor, verdiende 210 per maand. Het was dan ook niet uit financiële nood dat hij op 5 januari van dit jaar had ingebroken bij een onderwijzer in de Brederodestraat in Haarlem, waar hij voor een honderd gulden aan munten wegnam. Door een openstaand raam van de slaapkamer was de accountant naar binnen geklommen. Op 11 januari was hij na het stuk slaan van een bij keukenruitje binnengedrongen in de wo ning van een uitgever aan de Wagner- kade in Heemstede. Gouden ringen, hor loges en kostbare sieraden waren daar zijn buit. Ook was de jongeman nog be trokken bij een inbraak in Santpoort, welke hem echter niet ten laste was gelegd. Zjjn strafblad vermeldde reeds brand stichting, diefstal en geweldpleging. De officier van justitie wees er op, dat de verdachte uit een zeer goed milieu komt, waar men dergelijke abberaties doorgaans niet verwacht. Volgens een psychiatrisch rapport is terbeschikking stelling van de regering wenselijk, wel ke de officier dan ook vorderde. De verdediger, mr. D. Aten, bracht naar voren, dat de assistent-accountant zijn straf liever uitzit en bezwaar koes tert tegen een terbeschikkingstelling. „Waarom?" informeerde de presi dent, mr. H. W. Ferwerda. ,,In het Huis van Bewaring ben ik daartegen gewaarschuwd," vertelde de assistent-accountant. „Ik weet liever waar ik aan toe ben." „Het zal niet meer voorkomen. Spijt is zo goedkoopaldus zjjn laatste woord. Advertentie In de zaal van het instituut Sanders aan de Kleine Houtweg te Haarlem zullen zondagmiddag 23 maart de jaar lijkse verenigingskampioenschappen in het district West 2 van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond worden gehouden. Aan de wedstrijden, die onder algehele leiding staan van de heer C. A. Thijsse te Haarlem en die om een uur beginnen, zullen 120 leden van tien gymnastiekverenigingen deelnemen. Tot het district west 2 behoren de vereni gingen in het gebied ongeveer tussen Heemskerk en Leiden. Elke deelnemen de vereniging kan met vier groepen op de wedstrijden uitkomen. Met slechts de stemmen van de drie aanwezige P.v.d.A.-leden tegen, sprak de gemeenteraad van Bloemendaal zich gistermiddag in beginsel uit vóór de overdracht van enkele gemeentewonin gen aan de huurders daarvan. B. en W. hadden een desbetreffende beginseluit spraak gevraagd naar aanleiding van vragen van enkele huurders. Vertegen woordigers van verschillende fracties vonden daarin aanleiding hun principi ële zienswijze daaromtrent uiteen te Zetten De heer PINXTER (K.V.P.) herinner de er aan, dat zijn fractie twee jaar geleden reeds bij de begrotingsbehan deling als eerste gepleit had voor de mogelijkheid, dat huurders van ge meentewoningen die zouden kopen, in dien zij de wens daartoe te kennen ga ven. Hij toonde zich verheugd, dat B. en W. dit initiatief thans wilden hono reren, omdat daardoor een bijdrage ge leverd wordt tot de bezitsspreiding en de bezitsvorming door de kleine man. Mevrouw POULUS-BOUM (V.V.D.) meende, dat het niet op de weg van de gemeente ligt een paar honderd huizen te bezitten. Een uitzondering mag slechts voor dienstwoningen gemaakt worden. De overdracht van de woningen zal financiëel voordeel voor de gemeen tekas opleveren. De heer DE JONG SCHOUWENBURG (C.H.) uitte zich in een zelfde geest. De gemeente heeft geen woningen als geldbelegging, maar uit sluitend om te voorzien m een behoefte, die tijdens de bouw werd gevoeld. Wan neer aan die behoefte voldaan is en de bewoners bovendien hun huizen willen en kunnen kopen, mag een overdracht niet achterwege blijven. Daardoor komt er geld vrij voor objecten, die dan meer op de weg van de gemeente lig gen, omdat zij niet door particulieren gefinancierd kunnen worden, zoals de aankoop en het beheer van landgoede ren. „Met overdracht van gemeentewo ningen aan gegadigde huurders zou de gemeente thans twee vliegen in één klap slaan in de gunstigste zin", meende de spreker. „Eigen woningbezit is een machtig wapen in de strijd tegen de vervlak king", sprak de heer LAGENDIJK (A.R.). De heer SCHULZ (Pv.d.A.) was een andere mening toegedaan. Hij had er geen behoefte aan woningen, die zijns inziens gelukkig al gemeen- schapsbezit zijn, aan particulieren over te dragen. De woningen, die de gemeen te wil verkopen, zijn destijds gebouwd voor groepen, die daarvoor niet draag krachtig waren. Ook merkte de spreker op, dat het bewonen van een eigen huis lang niet altijd zo voordelig is. Wethouder HYSZELER (A.R.) zag de vormende kracht in het bezit van een huis, en wees op het belang van eigen domsspreiding. Bloemendaal bezit thans 41 gemeentelijke woningwetwoningen en 164 kleinere woningen; 181 woningwet woningen zijn thans nog eigendom van woningbouwverenigingen, maar zullen mettertijd ook gemeentelijk eigendom worden. De gemeente mag niet te veel woningen bezitten. De uitvoering van het besluit zal terdege worden voorbe reid en dus enige tijd vergen. Zonder hoofdelijke stemming be- besloot de raad de gemeenschappe lijke regeling betreffende de Volkskre dietbank voor Haarlem en omliggen de gemeenten op te zeggen per ulti mo december. Over een voortzetting van de overeenkomst op voor Bloe mendaal acceptabele voorwaarden, zal echter onderhandeld worden. De heer SCHULZ (P.v.d.A.) was het eens met het voorstel. Hij wees er tevens op, dat in Bloemendaal een Volkskre dietbank nodig is. Er werd uitvoerig gedebatteerd over het voorstel van B. en W. een krediet van 19.100 beschikbaar te stellen voor de afwerking van het schoolterrein van de nieuwe Sint Jozefschool in Bloemen daal. De beslissing over de bouw van een rijwielbergplaats, die 8.600 moet kosten, werd aangehouden, omdat die uitgaaf te hoog werd geacht. De stal ling zal volgens het voorstel duurzaam zijn en zeker dertig jaar meegaan. Een van de sprekers, de heer SMIDT VAN GELDER (V.V.D.) vroeg zich echter af. of de jeugd over dertig jaar nog wel met de fiets naar schooi zal gaan. Bij de bespreking van het adres van de omwonenden van het Goudsbloem plein in Aerdenhout tegen het plan van het plantsoen een deel te bestemmen tot speelgelegenheid bepleitten mevrouw POULUS (V.V.D.) en de heer DE JONG SCHOUWENBURG (C.H.U.) het plan niet uit te voeren om het plantsoen in zijn tegenwoordige staat te laten. De burgemeester wees er op, dat de be woners, die thans protesteren tegen de plannen van B. en W. tot dusver steeds de politie belden om te klagen over spelende kinderen op het gazon. Wan neer het gazon niet als speelterrein wordt bestemd, zal op dergelijke klach ten niet meer gereageerd worden. Het speet de burgemeester, dat de bewoners van die buurt zo weinig gemeenschaps zin kunnen opbrengen, naar hij deze week maandag persoonlijk had gecon stateerd tijdens een bijeenkomst van .Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld' waar de omwonenden uitgenodigd wa ren. Bij de grote sluizen van IJmuiden is een uitgebreide geluidsinstallatie in ge bruik genomen voor het tot stand bren gen van een beter contact tussen de wal en de binnenkomende en uitvaren de schepen. Een groot aantal luidspre kers en microfoons onderhouden dit contact op doeltreffende wijze boven het brullen van de zee of het loeien van een westerstorm uit en door de dikste mistbanken heen. Er doen zich in het bijzonder om standigheden voor bij belangrijke pun-, ten voor het verkeer te water en zeer zeker bij een object als de grote slui zen te IJmuiden. De vaak wisselende weersomstandigheden, de wisselende tijden van eb en vloed, de hoeveelheid binnenkomende en uitgaande schepen, de afmetingen der schepen, ijsgang, mist zijn evenzovele aanleidingen om naast de reglementair geldende voor schriften, aanvullende instructies en waarschuwingen aan de scheepvaart te geven. Met deze feiten voor ogen projecteer de Philips voor de IJmuider sluizen een microfoon-commando installatie, waar mede men het gehele complex, maar ook de aan- en afvarende schepen, tot op een afstand van honderden meters kan bespreken. Op niet minder dan zes tien plaatsen kan het sluispersoneel ge bruik maken van een microfoon, ter wijl vijftig krachtige luidsprekers zor gen voor een doelmatige verdeling van het geluid, respectievelijk het geluid bundelen in de vaarrichting van het aankomend of vertrekkend schip. Deze luidsprekers zijn zgn. re-entrant membraanluidsprekers, die niet alleen waterdicht zijn uitgevoerd, maar bo vendien door een speciale bewerking volledig weerbestandig zijn en bestand zijn tegen de funeste invloed van zee lucht en agressieve dampen, afkomstig van omliggende industrieën. Evenals vorige jaren organiseert de damclub Het Oosten ook nu een toer nooi in het sneldammen. Dammers zijn gewend lang over hun zetten na te den ken maar in dit toernooi krijgen zij niet meer dan eén kwartier voor een gehele partij. Op tweede Paasdag 's middags om twee uur zal het feest aanvangen, er worden vijf partijen gespeeld en om zes uur is zelfs de prijsuitreiking al achter de rug. Het toernooi wordt gehouden in „Het Hof van Holland" aan de Grote Markt te Haarlem. Iedereen kan hieraan deel nemen en men wordt naar speelkracht ingedeeld. Advertentie Advertentie vo0o^trl°ff«|^e. daMorris-prfisvraag die U lo'n staat ooen I, Deelname aan de pri|svraag 30 apriM958 overaa' die ,u"en 30-januari 1958 en een nieuwe MorruI°'/!.l °°P VQni pf een nieuwe Morr„ óf een nieuwe Morris ^«htwo^ehassi* Fabricage-afdeling van J. J. Molenaar's Automobielbedrijf N.V., Amersfoort" Vraag eenrwedsfrifdfórmvlièr aan vw leverancier/dealer. Het disconto van de Bank of England is verlaagd van 7 tot 6 procent. Zoals bekend werd het officiële dis conto in Engeland op 19 september 1957 met 2% verhoogd tot 7%, zulks ter handhaving van zowel de binnen- als buitenlandse waarde van het pond ster ling. Een verlaging van dit hoge disconto, dat op het hoogste punt stond sinds 1920, werd al enige tijd verwacht, en is in overeenstemming met de daling van de officiële disconto's in andere landen (Duitsland, Ver. Staten, Nederland etc.) Reuter merkt naar aanleiding van dit besluit op dat deze discontoverlaging een technische aanpassing is aan de in de gehele wereld waarneembare gemakke lijker stemming op de geldmarkt. In tegenstelling tot de crisis van het najaar van 1957 toen het Britse disconto scherp werd verhoogd omdat de omstandigheden zulks vereisten ging de druk thans juist in de richting van een verlaging van het disconto. Het rentetarief van 7 procent week sterk af van de in andere landen geldende tarieven en ook van de tarieven op de Londense geldmarkt. Van officiële Britse, zijde werd naar aanleiding van de discontoverlaging verklaard, dat de verlaging niet be tekent dat de strijd van de regering tegen de inflatie zal verslappen. Een woordvoerder van de Britse schatkist zeide, dat hoewel er nog steeds behoefte bestaat aan de verdere versterking van de Britse overzeese monetaire positie de speculatieve druk op het pond ster ling is opgehouden, terwijl het buiten gewoon hoge niveau voor kortlopende gelden, dat sedert september 1957 gold, niet langer gerechtvaardigd is. Voor de onderlinge competitie van de R.K. Schaakclub „Het Witte Paard" waren de uitslagen: Hooglandv. Rijnsoever ReeuwijkHopman v. EmmerikPancras Huyboomv. d. Velde v. d. SpekHoogland HaverkortHopman Baasv. d. Berg HoltkampRaaphorst v. d. Stoop Sr.Banken v. KeulenHuneker Haverkort Jr.Lunenburg Goedemansv. d. Stoop Jr. v. d. Stoop Jr.Haverkort Jr. LunenburgHaverkort Jr. 1— 1 1— 0 1— 0 1— 0 1— 0 afg. 0— 1 1— 0 01 0— 1 0— 1 De verwezenlijking van de plannen van de stichting „Recreatie-oord Zand voort" om aan de kop van de Zeestraat een boulevardcentrum te stichten komt weer een stap nader. In augustus 1957 bestaat de raad van Zandvoort, om aan de stichting voor dit doei plm. 26.000 m2 grond te verkopen voor 26 per m2. Dit besluit werd in middels door gedeputeerde staten goed gekeurd. Omtrent de door de raad aan die verkoop verbonden voorwaarden is sindsdien nog overleg gepleegd met het stichtingsbestuur vertegenwoordigd door de heren mr. W. H. J. Derks te Utrecht en de heer Zwolsman te 's-Gravenhage. Dit overleg had voornamelijk betrekking op het tijdstip waarop met de bouw een aanvang moet zijn gemaakt. Overeen gekomen is nu, dat voor het monumen tale hoofdgebouw, de winkelgalerij en het motel, binnen 6 maanden een aan vrage voor een bouwvergunning moet zijn ingediend. Zodra de bouwvergunning is verleend en door gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland is goedoekeurd (een goedkeuring die nodig is omdat op bepaalde punten van het wederopbouw- plan wordt afgeweken) moet de stich ting voor de verkoopprijs rente aan de gemeente betalen en wel de rente die de Bank voor Nederlandse Gemeenten voor debet-saldi berekent. Binnen drie maanden nadat de bouwvergunning is goedgekeurd, moet met de bouw begon nen zijn. Daarna vindt de overdracht van het gehele grondcomplex plaats. De in het plan begrepen „grote" ob jecten (congresgebouw en hotel) kunnen voorlopig door de situatie op de bouw markt en de kapitaalmarkt niet worden gerealiseerd. Bepaald wordt, dat men daar tot 1 januari 1969 de tijd voor krijgt. Na die datum heeft de gemeente de bevoegdheid van de voor die objec ten bestemde terreinen van de stichting terug te vorderen. De gemeente zal dan de koopprijs van 26 moeten restitu eren alsmede de kosten van bouwrijp maken en het door de stichting op die grondpercelen geleden rentevelies. B. en W. stellen de raad voor, het besluit van augustus 1957 in deze geest te wijzigen en aan te vullen. Horizontaal: 1- land in ?Hropa; een der wereldrijken; 1!meisjesnaam; 14. werelddeel: 16. beletsel, 17. laatstleden (afk18 watering: 19. onmeetbaar aetai" 22. 'deel van een Franse ontken ning; 23. rijwiel; 25. water m Friesland; 28 plaats in Zwitseiland; 31. klimwerk- tuig; 34. pers. voornaamw.; 35. Euro peaan; 37. bergplaats; 28. bolgewas; 39. Europeaan; 40. godheid; 42. vaartuig; 44. Nederland (afk.); 45. met eer; 48. pers. voornaamw.; 50. hemellichaam; 52. iedere; 54. ijverig; 57. werpstrik; 59. def, ,v"„„ "Ubel (afk:); 61. nummer (afk.); 62. dunne; 64. bekende motor races (afk.); 65. bevestiging; 66. hemel lichaam 67. gewicht (afk.); 68. Frans lidwoord; 69. lichaamsvocht; 70. Engels voorzetsel; 71. pers. voornaamw.; 72. in orde; 74. voegwoord; 76. naaml. ven nootschap (Fr. afk.); 77. dunne draad; 79. deel van een effect; 82. rivier in Nederland; 85. toespraak; 87. voorzetsel; 88. licht afgeven; 92. landbouwwerktuig; 94. vruchtennat; 96. plaats in Duitsland; 97. uitroep; 100. ongeveer (afk.); 102. wel opgevoede vrouw; 104. deel van het gelaat; 106. lidwoord; 107. meisjesnaam; 110. instrument; 112. Frans pers. voor naamw.; 113. inzet; 116. titel (afk.); 118. bijwoord; 120. nakomelingschap; 121. reeds; 123. ijzerhoudende aarde; 125. ontzag; 128. electrisch geladen deel tjes; 130. Nederlandse provincie; 131. plaats in het Gooi. Verticaal: 1. zangnoot; 2. zijrivier van de Donau; 3. Nederlands vervoerbe drijf (afk.); 4. vis; 5. maanstand (afk.); 6. deel van Sumatra; 7. oevergewas; 8. klein persoon; 9. vruchtennat; 10. wintervoertuig; 11. deel van de hals; 12. afstandsmaat (afk.); 15. lange strook; 17. plaats in Engeland; 20. elk; 21. han delsterm; 22. de onbekende (afk.); 23. Advertentie De PLASTICBEKLEDINGSPLAAT voor toonbanken, tafels, bars, enz. enz. Kampersingel 20-24 - Tel. 0 2500-11932 sprookjesfiguur; 24. groente; 26. jongens naam; 27. telwoord; 29. maanstand (afk.); 30. twist; 32. eerste man; 33. dubbel klank; 36. dwaas; 37. bijbelse figuur; 39. geestdrift; 41. te zijner tijd (afk.); 43. gewicht; 44. voorzetsel; 46. meisjes naam; 47. oosterse titel; 49. handelsterm (afk.); 50. neerbuigend; 51. klooster zuster; 52. Europeaan; 53. uitstalkast; 55. uitbouw; 56.duur van eb en vloed; 57. Frans lidwoord; 58. deel van een plant; 60 voorzetsel; 63. vernis; 65. kledingstuk; 71. ijle stof; 72. Frans pers voornaamw.; 73. Frans voegwoord; 75. gevangenis; 77. vogel; 78. klein takje; 80. oppervlaktemaat; 81. familielid; 83. tandeloos zoogdier; 84. mannelijk zoog dier; 86. gewicht (afk.); 88. tweetal; 89 herkauwer; 90. luchtstrijdkrachten (afk.); 91. Europeaan; 93. telwoord; 95. meisjesnaam; 98. bovenaards wezen; 99. optiek; 101. als eerder (afk.); 103. deel van het jaar; 105. deel van het hoofd; 106. kindergroet; 108. Chinese maat; 109. rivierslijk; 111. deel van de dag (afk.); 114. plaats in Drente; 115. land in Europa; 117. steensoort; 119. mannelijk dier; 121. meisjesnaam; 122. gesloten; 123. geogr. aanduiding (afk.); 124. vreemde munt (afk.); 126. bijwoord; 127. en andere (afk.); 128. hetzelfde (afk.); 129. de onbekende (afk.). Horizontaal: 1. demonstrant; 2. ree - etappe; 3. autobus - pro; 4. Iwan - krop; 5. andante; 6. ellende - col; 7. r.o. - orgie; 8. era - oog - Eva; 9. be treuren; 10. beet - Niers; 11. rij - nonsens. Verticaal: 1. draineren; 2. eeuw - lor - bij; 3. metaal - Abe; 4. onnet - een; 5. neb - dn. - Otto; 6. stukadoor: 7. tas - nergens; 8. r.p. - kt. - uie; 9. appre- eieren; 10. Nero - oevers; 11. Opel - Ans. Pater dr. H. van Rooyen, die donder- deg afscheid nam van het Leidse stu denten is benoemd tot professor in d® Theologie aan het Theologicum van d® Kruisheren in St. Agatha by Cuyck. D® benoeming gaat 25 maart in.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2