Wij sien seen toekomst meer Optimisme heeft plaats gemaakt voor onzekerheid en teleurstelling Leger van tegenregering boekt op Midden-Sumatra belangrijke successen Padang sou spoedig een nieuwe president willen aanwijzen Fiscaal klimaat is ongunstig voor de werkgelegenheid lil Staking bij K.L.M. opgeheven Herstel van investeringsaftrek dringend noodzakelijk Studeert u laat?.... MJ pTtnv,il gi| '°"s a in - Drietal andere bemiddelaars Nederlands schip ramde Rus VOLGENS BERICHTEN UIT SINGAPORE Sjafruddin: Soekarno is de Kadar van Indonesië Nota van werkgeversverbonden Belastingverhoging onaanvaardbaar Jongetje in een vijver verdronken VRIJDAG 21 MAART 1958 PAGINA 3 door AUBERON HERBERT J Engelse onderneming in Indonesië sluit bedrijf Vierjarig meisje overreden V „Besteedt den dieren Tijd J b'ï dagen en bij nachten, n onversleren zijt" dichtte Huygens. WÊ ,Hee,ri'jk, dan 2°'n kostelijk-verJcwiJc. IJ®§ e KinS'Pepermunt bij de studie- tussen optochten jaartallen bare vreemde voordje VITAMINEN i)c woeste jjoeue Raad voor Scheepvaart Stuurinrichting haperde E. F. J. Uyen plotseling overleden Nijmeegs raadslid voor de K.V.P. Gouverneur van Suriname naar Nederland 5J POLEN, land van de tanende hoop gtephan kardinaal Wyszynski, Aartsbisschop van Warschau en Primaat van Polen. Volgens revolutionaire kringen in Singapore hebben de strijdkrachten van de Indonesische tegen-regering op Sumatra een kanonneerboot van de regering op de rivier de Siak tot zinken gebracht, aldus meldt United Press. Bovendien zouden de Sumatraanse opstandelingen Pematang Slan- tar, ten zuiden van Medan, hebben veroverd. De aan de regering te Dja karta loyale radio Medan heeft echter woensdag gemeld, dat de regerings troepen de rebellen nabij deze stad hebben verslagen. Woordvoerders van de tegen-regering hebben te Singapore weer aan United Press meegedeeld, dat de revolutionaire strijdkrachten trachten Medan door een tang offensief in handen te krijgen. De opstandelingen zouden reeds een tegen offensief hebben ontketend en in de onmiddellijke omgeving van de hoofd stad van Noord-Sumatra zou reeds hevig worden gevochten. Verder zou den de rebellen een aanval doen op het oliecentrum Pakanbaru en zouden er gevechten worden geleverd bij het Toba-meer. ongeveer 70 kilometer ten zuiden van Medan. Vele lezersvan De Tijd zullen zich met grote dankbaarheid de komst herinneren van de eerste Poolse pantserdivisie in Breda. De divisie vormde de enige geallieerde gevechts groep die op Nederlands grondgebied opereerde met de speciale opdracht lijf en goed van de Nederlanders te spa ren zonder op eigen veiligheid acht te slaan. Aan die dankbaarheid is nog maals uiting gegeven bij de tiende verjaardag van de bevrijding van Bre da, toen duizenden inwoners van de stad de straten omzoomden, nu niet om een bevrijder in te halen maar om de vertegenwoordigers van generaal Maczek's strijders twee autobussen met vluchtelingen van achter het IJze ren Gordijn toe te juichen. Vele toe schouwers moeten getroffen zijn door de tragische ironie van het lot, dat zij die Noord-Brabant de vrijheid gebracht hebben, hun eigen land niet hebben kunnen bevrijden. In oktober 1956 kwam een einde aan een van de somberste periodes van de Poolse geschiedenis. Toen Wladislav Gomulka, de zwaar mishandelde zon debok, maar desondanks nog even vu rige volgeling van het Bolsjewisme, plotseling aan het bewind kwam, trof hij een werkelijk allermiserabelste erfe nis aan. De Poolse industrie was, door het overdadig gebruik van de Russische slopershamer, verworden tot wat oud roest. De Poolse arbeiders waren bij zonder ontevreden. De arbeidende klas se was verheerlijkt als het beste deel van de mensheid, de werkelijke erfge namen van de aarde en alles wat erop is, maar tegelijkertijd onderworpen aan iedere vorm van industriële uitbuiter!). De Poolse boerenbevolking, die met ongeveer 65 procent de meerderheid van het volk uitmaakt, bevond zich in een staat van gruwelijke verwarring en teleurstelling. Wanneer de boeren te weinig produceerden werden zij als sa boteurs gearresteerd. Produceerden zij te veel, ^an werden zij gearresteerd als kulaks". Als gevolg hiervan was het met de landbouw slecht gesteld. De jeugd was onder dwang bijeen ge bracht in de communistische Liga van de Poolse Jeugd. Deze organisatie tracht haar leden te brengen tot een actief goddeloze houding, onverschillig heid voor het ouderlijk gezag en ver draaiing van de Poolse geschiedenis. Door al deze factoren was een si tu tic ontstaan, die grensde aan vol ledige demoralisatie en ineenstorting. In oktober 1956 stond Gomulka voor een schier onmogelijke taak. Hij ver tegenwoordigde een partij die volledig uiteengev'Uen en in discrediet ge bracht was, maar desalniettemin moest hij trachten de Poolse econo mie te herstellen volgens de richtlij nen van het communisme, de enige die genade kunnen vinden bij Rusland, Polens machtige en meedogenloze na buur. Tijdens de 1 mei-optocht in Warschau van verleden jaar heb ik Gomulka voor het eerst gezien. Over het geheel geno men is de eerste indruk die men van De tot zinken gebrachte kanonneer boot blokkeert vermoedelijk de Siak, welke waterweg van vitaal belang is voor het transport van de olievelden van de Caltex-maatschappij naar zee. Volgens kringen van de opstandelingen in Singapore zullen de rebellen de olie installaties van de Caltex opblazen, als irachten. olie ringen is te Pa len moe iden van eld dat ematang tandelin- |bataljon, itein Si ns deel- dan on- is ont- lt meer een be- delscen- e oost- gister- ■el ge sdag bij n doden 'verloren, en mel de stad g meldt krachten er-eenhe- leven de om dat ge- hef van keerd te e die hij Sumatra Medan, Indone- het mo- esterkt. een en- Jgen van - Atjeh en Tapanuli. De militaire con|handant van Atjeh, overste Sjamaun Gahara, van wie beweerd is, dat hij door de rebellen zou zijn gevangen genomen, heeft gisteren via radio Kota Radja meegedeeld, dat er zich bij de troepen onder zijn commando geen enkele on regelmatigheid heeft voorgedaan. In de kringen van de opstandelingen te Singapore is gisteren ook verklaard, dat de tegen-regering in Midden-Suma- tra binnenkort een nieuwe president van Indonesië zal aanwijzen, ter ver vanging van president Soekarno, die door de tegenregering niet langer als president wordt erkend. Men noemde als kandidaten voor het presidentschap dr. Mohammed Hatta en de voorzitter van de Masjumi, Mohammed Natslr. In Singapore verluidt, dat wellicht binnen kort te Padang afgevaardigden van verscheidene gebieden op Sumatra en Celebes bijeen zullen komen om een president aan te wijzen. Het communistische dagblad „Harian Rakjat" meldt volgens Tass, dat de Amerikaanse diplomatieke vertegen woordiger te Medan contact heeft op genomen met majoor Nainggolan, toen deze de stad bezette. De inlichtingen, die de Amerikaanse diplomaat volgens dit blad aan Nainggolan heeft ver- M®» 5 De schrijver van dit artikel, de 35-jarige Engelsman Auberon Her- bert, is een vooraanstaand katholiek publicist. Hij is medewerker van The Tablet, het weekblad voor katholieke intellectuelen. Aan het begin van de oorlog werd hij op medische gronden afgekeurd voor militaire dienst, maar hij sloot zich als vrijwilliger aan bij het Poolse leger onder generaal An ders. Hij was verbindingsofficier bij het Nederlandse leger bij de bevrij ding van Brabant en Limburg. Sedert de oorlog heeft hij drie bezoeken gebracht aan Polen. Hij spreekt vloeiend Pools en heeft zich grote verdiensten verworven door zijn werk voor Poolse vluchtelingen in Engeland. Bij de laatste algemene vekiezingen voor het Lagerhuis was hij kandi daat van de conservatieve partij voor de zetel Sunderland North. hem krijgt goed. Zijn ascetisch, bijna verlegen gezicht is zeker niet wreed, hoewel er trekken van onverbiddelijke vastbeslotenheid op zijn te bespeuren. Uit het spontane gejuich, wanneer hjj werd begroet, bleek duidelijk dat hij nog steeds het vertrouwen van het volk ge noot. Het was een verdiende ovatie, want Gomulka had intussen reeds veel ge- saoorv presteerd. Hij had duizenden politieke gevangenen bevrijd. Hij had de dodelij ke dreiging weggenomen van de ,,Ur- zad Bezpieczenstwa", de Poolse gehei me dienst, een zusje van de Gestapo. Hij had de boeren hun land teruggege ven en aan particuliere ondernemingen in ieder geval een zekere mate van vrij heid gegeven. En misschien is wel het belangrijkste van alles geweest, dat hij de Primaat van Polen uit zijn gevangen schap heeft vrijgelaten en een „modus vivendi" heeft weten te bewerkstelligen tussen de goddeloze staat en de Kerk. Welk ecu vooruitgang deze hervor mingen ook mogen betekeuen, men moet zich wel realiseren dat er meer negatieve dan positieve resultaten uit zijn voortgevloeid. De ernstige mis standen, waarin het volk dat zich volkomen in de greep van de commu nistische machthebbers bevond had moeten berusten, werden door deze her vormingen weggenomen. Zij beteken den geenszins een stap naar de volledige verwezenlijking van de idealen van de revolutionaire beweging, die bij de op stand in Poznan tot uiting kwam: demo cratie en een redelijke levensstandaard. Achter deze revolutionaire beweging gingen echter tè dynamische krachten schuil om met halve maatregelen ge noegen te kunnen nemen. Bij een be zoek in het begin van dit jaar trof ik in Warschau een geheel gewijzigde sfeer aan. Desillusie had de plaats in genomen van het aanvankelijke enthou siasme. De arbeiders en de jonge intellec tuelen. die vroeger een van de steunpilaren van Gomulka vormden, zijn nu lusteloos, moedeloos en ver ontwaardigd. „Niema horyzontu", er is geen horizon, is een opmerking die men in menig gesprek hoort maken. Hij slaat zowel op het vol komen ontbreken van een hechte eco nomische basis waar jonge mensen een toekomst op kunnen bouwen, als op de politieke doolhof, die geen uit weg schijnt te hebben. Laten we de economische situatie eens onder de loep nemen. Polen is nog steeds een bijzonder arm land. Van het industriële potentieel van het land is tijdens de oorlog veel verwoest. Duitsland heeft Polen in 1945 de wes telijke provincies nagelaten met een spoorwegnet, waarvan van de 10.000 kilometer rails er 7.653 kilometer verwoest was. Van de fabrieken en andere industriële installaties was negentig procent onbruikbaar. Van de vier miljoen merendeels armoedige huizen waren er twee en een half mil joen vernield. Van de 450.000 boerde rijen hadden 326.000 de oorlog over leefd. In 1939 bevonden zich in dit ge bied 886.000 paarden, in 1945 waren er 89.000 overgebleven. Van 3Vz miljoen stuks vee had men er 273.000, dat is nog geen acht procent, in stand kun nen houden. Tegenover 5 miljoen var kens in 1939 stonden er na de oorlog slechts 195.000, een vermindering met ruim 96 procent. Deze verontrustende cijfers slaan op de westelijke provincies van Polen. Het beeld van het gehele land is nog veel ernstiger. Het Rode leger heeft heel Polen onder de voet gelopen toen het van de oost- naar de westgrens op trok, ondertussen verwoestende gevech ten leverend met de terugtrekkende Wehrmacht. Als gevolg hiervan was 38 procent van de Poolse landbouw gronden vrijwel onbruikbaar geworden. Voordat Gomulka aan de macht kwam kon in deze stand van zaken slechts langzaam ;rbetering worden gebracht. Stalin was niet geïnteresseerd in het welzijn van de Polen, maar in de on derwerping van hun arm land ten be hoeve van Rusland. Ieder ander mo tief, overwegingen van menselijkheid of an gezond verstand waien niet in tel bij de leider van het Russische ko loniale rijk. De vooruitzichten voor de werkgele genheid op langere termijn kunnen wei nig geruststellend geacht worden, ge zien het feit, dat de investeringen voor al in de laatste maanden in aanzien lijk sterkere mate teruglopen dan in het S.E.R.-advies inzake de bestedin gen werd voorzien. Naast de aarze ling in de internationale conjunctuur moet met name het bestaande ongun stige fiscale klimaat hiervoor verant woordelijk worden gesteld. In het be- strekt, zouden deze in staat hebben ge steld, voor de aankomst van de rege ringstroepen de stad te verlaten. Deze daad van de Amerikaanse diplomaat wordt te Djakarta beschouwd als een inmenging in de binnenlandse aangele genheden van Indonesië, aldus „Ha- rian Rakjat". De Indonesische procureur-gene raal, Suprapto, heeft gisteravond ver klaard, dat het „nagemaakte" geld, dat bij de rebellen-troepen op Suma tra in beslag is genomen, in het bui tenland is gedrukt, aldus meidt Uni ted Press. Hij voegde daaraan toe, dat het geld via de eilandjes voor het kustgebied naar de rebellen is gesmokkeld. Hij hee±t de naam van het land; waar dat valse geld zou zijn gemaakt, niet genoemd. Premier Sjafruddin van de regering te Padang heeft gisteren voor radio Padang de beschuldiging geuit, dat de regering van Djakarta steun krijgt van Rusland en de communistische satelliet- landen, aldus heeft U.P. uit Singapore vernomen. De vier Russische schepen die woensdag in Tandjong Priok aan kwamen hadden Russische bemannin gen, zei hij, en wij weten dat Soekar no ook nog moderne wapens van Rus land en zijn satellietlanden ontvangt. „H(j denki", zo ging Sjafruddin ver der, ,,dat hij ons met deze moderne wapens kan uitroeien, maar dat zal niet gebeuren." De premier trok een ver gelijking met Hongarije. Soekarno kan de Janos Kadar van Indonesië ge noemd worden, zei hij, maar hij ver geet, dat de ligging van ons land ver schilt van die van Hongarije. Honga rije is omgeven door communistische satellietlanden, maar ons land is om ringd door volken die nog waardering hebben voor de vrijheid. Naar in Djakarta werd vernomen, zou de Engelse cultuuronderneming Pamanu- kan en Tjiasemlanden in West-Java voor- nemens zijn haarvezelondernemingen ln juni aanstaande te sluiten, daar met de produktie maandelijks een verlies van tien miljoen Rupiah wordt geleden. Hierdoo* zouden 12.000 ondernemingsarbeiders werk loos kunnen worden. Twee beelden uit Padang. Boven de vrijwilligers voor de burgerwacht, die na een korte opleiding het leger van de tegen-regering zullen versterkenOnder de premier van de tegen-regering, Sjaffrudin Prawiranegara, met een van zijn zoontjes. Het drie en een halfjarig zoontje en enig kind van de familie Wolfswinkel te Voorthuizen Is donderdagmiddag bij het spelen in de vijver in het Molen veen geraakt en verdronken. Zijn kame raadjes waarschuwden even later een bakkersknecht, die het drenkelingetje levenloos op het droge bracht. (Van onze correspondent) Donderdagmiddag is op de Oeterse- laan te Den Bosch het vierjarig meisje W. van Veggel verongelukt. Het kind was aan het nummerbord gaan han gen van een vrachtauto die zich 'uist in beweging zette. Achter deze vrachtauto hing een aan hangwagen. Toen het kind het bord moest loslaten en op de weg viel, werd het door de dubbele wielstellen van de aanhangwagen overreden. Het meisje was op slag dood. lang van de toekomstige werkgelegen heid dient het bedrijfsleven in staat te zijn door nieuwe investerigen zijn bij drage te leveren aan de noodzakelijke voortgang van het industrialisatiepro ces. Daarvoor is een verbetering van het fiscale klimaat dringend geboden. Met het oog daarop behoort reeds thans te worden onderzocht wanneer en in hoeverre door vermindering van de be lastingdruk de voortgaande ontwikke ling van de industrialisatie kan worden verzekerd. Aldus verklaren het Ver bond van Nederlandsche Werkgevers, het Centraal Sociaal Werkgevers-Ver bond, het Katholiek Verbond van Werk- geversvakverenigingen en het Verbond van Prot.-Christelijke Werkgevers in Nederland in een nota aan de regering en de Staten-Generaal. De thans meest voor de hand lig gende en noodzakelijke maatregel op fiscaal gebied is een herinvoering van de investeringsaftrek over de hele linie. Deze maatregel, die op korte termijn geen noemenswaardig effect heeft op de kaspositie van de over heid, zal onmiddellijk een gunstig ef fect op het investeringsniveau hebben. Ook onze concurrentiepositie op de Euromarkt maakt het noodzakelijk de investeringsaftrek onmiddellijk in vol le omvang te doen herleven, zo wordt in de nota gezegd. Naast een verbe tering van het fiscale klimaat dient voorts een zodanig beleid te worden gevoerd, dat een groter deel van het nationale inkomen in de particuliere sector wordt bespaard. Juist omdat het vraagstuk van de toe komstige werkgelegenheid centraal dient te worden gesteld, moet voorts de aandacht sterk worden gericht op een vergroting van onze uitvoer. In dit verband is een verbetering van de mo gelijkheid tot financiering van de ex port een dringende eis. Maatregelen dienen te worden genomen, waardoor wordt voorkomen, dat op zichzelf ver antwoorde uitvoertransacties niet tot stand komen op grond van het ontbre ken van mogelijkheden tot financiering van te verlenen kredieten. Deze maat regelen dienen gepaard te gaan met een uitbreiding van de faciliteiten tot verzekering van de kredietrisico's bij export. Wat tenslotte de door de regering aan gekondigde maatregelen ter bestrijding van de huidige werkloosheid aangaat, deze zullen naar het oordeel der ver bonden moeten passen in het kader van het hierboven aangegeven beleid op langere termijn en het proces tot verbetering van onze betalingsbalans niet mogen schaden. Inflatoire financiering dient derhalve te worden vermeden, doch ook verho ging van de belastingen is met het oog op de toekomstige werkgelegenheid te enenmale onaanvaardbaar. De voorgenomen aanvullende werken zullen zoveel mogelijk gericht moeten zijn op de bevordering van de indus trialisatie en van de activiteiten van Advertentie Vervolg van pag. 1) belangrijk deel van de eigenlijke oor zaak van het conflict aantroffen in de combinatie van lid van het personeel en bestuurslid van een vakvereniging van de beide '-ïtslagen vliegers. „Het staat vast, dat de in de nacht van 13 op 14 maart door het bestuur van de vereniging geuite mededelin gen met als gevolg van het gebruik van de Engelse taal een onjuiste in druk hebben doen ontstaan over de opvattingen van dit bestuur. Het be stuur der Vereniging van K.L.M.- vliegers betreurt dit zeer. Aan de andere kant heeft het ontslag van de beide vliegers bij de leden van de ver eniging de indruk gewekt, dat de di rectie de bedoeling heeft gehad de vrijheid van vakorganisatie en van meningsuiting aan tc tasten. Zulks wordt door de directie evenzeer be treurd," aldus de verklaring van de Stichting. Ook wordt medegedeeld, dat de bemiddeling van de voorzitters der werkgevers- en werknemersvak bonden inzake het geschil over de sa larissen en de overige arbeidsvoor waarden welke bemiddeling door beide partijen, zoals gemeld, zonder voorbehoud wordt aanvaard zeker tot een uitspraak zal leiden. Want als de bemiddeling onverhoopt niet tot resultaat zal leiden, zal het geschil door een bindende uitspraak van een onpartijdig college, te benoemen door de voorzitters der genoemde organi saties. worden beslecht. Aangaande een dieper liggend ge schil hebben de voorzitters zich voorge nomen aan beide partijen een advies uit te brengen over de organisatie van het overleg tussen de K.L.M.-vliegers en de directie. Volledig is de medewerking, die beide partijen hebben toegezegd aan het tot stand komen van een betere overlegsfiguur, opdat een herhaling van de achter ons liggende moeilijkheden kan worden vooi komen. Voor vertegenwoordigers van de pers heeft het bestuur van K.L.M.- vliegers terstond een verklaring afge legd en wel „met een bijzonder ge noegen en voorrecht." Het bestuur zegt daarin de bemiddelaars dank voor hun diensten, die tot de oplos sing van iet conflict hebben geleid. Het bestuur „heeft reeds maatrege len genomen de K.L.M. onmiddellijk weer volledig op gang te helpen. Wij achten het niet opportuun verder commentaar te leveren op de gepu bliceerde en door beide partijen goed gekeurde tekst van het resultaat der bemiddeling." „De vliegmachines kunnen de lucht in," voegde de blij gestemde voorzitter van de vliegers vereniging, de heer Metz, daaraan toe. De verklaring werd afgelegd in een van de zaaltjes in het K.L.M.- vrachtgebouw op Schiphol. Enkele tientallen vliegers waren daarbij te genwoordig. 's Avonds heeft de president-direc teur van de K.L.M., de heer I. A. Aler zijn opinie over de gebeurtenissen sa mengevat. Hij sprak zeer verheugd over „een belangrijke dag." „Het schenkt ne voldoening, dat de vliegers de spirit hebben meteen aan de slag te willen gaan en ik waardeer dat. Zo zal de schade, die ons bedrijf in de wereld Advertentie 100 dragees f. 2.88 150 dragees (de helft meer) f. J.7S VAN PHILIPS -ROXANE het bedrijfsleven in het algemeen. In dit verband vraagt de verbetering van het nationale wegennet de aandacht, terwijl ook maatregelen ter stimule ring van de particuliere woningbouw dienen te worden genomen. heeft geleden, spoedig kunnen worden gecompenseerd." Hij besloot met te zeggen: „Ik heb goede hoop op een be tere samenwerking in do toekomst dan de laatste tijd het geval geweest is en ik reken daar ook op." Even eerder was van de zijde van de K.L.M.-directie een uitleg gegeven over de in het communiqué voorkomende zinsnede aangaande „een dieper lig gend geschil." Dit geschil betreft de salariskwestie en de overlegsfiguur. Het bestuur van de Nederlandse Ver eniging van K.L.M.-vliegers heeft kort na het opheffen van de staking, zo ver namen wij, telegrammen over de uit slag gezonden aan de IFALPA, de in ternationale federatie 'van vliegers en naar de verschillende zusterorganisa ties. Van verschillende kanten heeft het bestuur gelukwensen ontvangen, o.a. van de Vereniging van K.L.M.-stewar- dessen, die seinde „Proficiat". Advertentie Anna-1771 v f iM"' "Wildresta'urant fllfilftf/ De, pleisterplaats, waar Napoleon reeds gast was a d' hoofdweg Ar nKem- Apeldoorn BEEKBERGEN m 6766 580 De vereniging van K.L.M.-boordwerk- tuigkundigen en de vereniging van K.L.M.-radiotelegrafisten delen het vol gende mede: Nu het conflict bij de K.L.M. tot het verleden behoort, kal. worden medege deeld, dat dank zij het verlenen van goede diensten door de besturen van de genoemde verenigingen in de loop van woensdagavond een drietal personen zich bereid verklaard hadden als bemid delaar op te treden, te weten prof. dr. W. F. de Gaay Fortman, mr. H. A. M. T. Kolfschoten en ir. H. Vos. Doordat intussen een oplossing voor het conflict is gevonden, behoeft ge noemde commissie thans gelukkig haar werk niet te beginnen. Een hapering in de stuurinrichting was oorzaak, dat het Nederlandse schip „Ittersum" op 6 juni van het vo rige jaar niet naar bakboord uitweek, doch recht door bleef varen, pal op het in de Nieuwe Maas ter hoogte van de Vulcaanhaven gemeerd liggende Rus sische motortankschip „Gregory Vaku- lentchuk". Geen enkele mavoeuvre kon een aanvaring vorkomen: de „Ittersum" ramde de zijwand van het Russische schip, dat vrij veel schade opliep. De raad voor de scheepvaart heeft een onderzoek naar deze aanvaring in gesteld, doch de oorzaak van de hape ring van de stuurinrichting bleek moei lijk te vinden. De hoofdinspecteur voor de scheep vaart, de heer J. Metz, zei, dat de ge zagvoerder naai zijn mening geen schuld heeft aan deze aanvaring. Hfj wees erop, dat het aanbeveling ver dient, dat de officieren van de wacht een grondiger praktische kennis moe ten hebben van de stuurinrichting, die op een schip wordt gebruikt. De raad zal later schriftelijk uit spraak doen. In de omgeving van Veghel is woens- dagvond het Nijmeegse raadslid voor de K.V.P. de heer E. F. J. Uyen plotseling overleden. Hij was onderweg per auto van Breda naar Nijmegen toen hij plot seling onwel werd. Hij zag nog kans zijn wagen langs de weg te parkeren, maar toen de medische dienst van Veghel arriveerde, was hij reeds over leden. De heer Uyen laat een vrouw en vier kinderen na. De gouverneur van Suriname, de heer J. van Tilburg, zal op 24 maart voor een dienstbezoek van een maand naar Nederland reizen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3