N.Ph.O. concerteert in Sionskerk Half mei gaat norit in het drinkwater Lente 1958 De heer Hugenholtz steekt middenstand een hart onder de riem H.&J.Lamp Agenda Haarlem UW NAAIMACHINE Uit STAD Len STREEK Bezwaren tegen de smaak zullen dan verdwijnen Vcc^frrot^' Gasfornuizen Huishoudmarkt Treinen pas 13 april omhoog BOMEN DRAIJER TOURING ZANDVOORT 7S 6.90 VRIJDAG 21 MAART 1958 PAGINA 5 Renault Frégate Trans-Fluide GARAGE DEN HOUT Diversen Tentoonstellingen Uw verfleverancier GAAT U WITTEN? Witborstels liggen voor U klaar! In Heemstede niet Keukenhof 28 maart open Beurs van Amsterdam Beurs van Net) V orl< voor de fijne keuken BLOEMEN DAAL Op „Bloemenheuvel komt vergaderruimte Verpachting caravan kamp kop en schotel nest schalen Ga 'ns rondneuzen bij Gemeenteraad benoemd bestuursleden van stich ting landgoed Elswout Jaarvergadering K.A.B.- kring Oost Spoorbaan Heemstede staat bij KUIPERS in de Burgerlijke Stand Haarlem Films: Muziek I oneel Uitslag verkopingen Pauze-Theater $8$ Dat muziek afhankelijk is van sfeer en stemming bleek gisteravond maar al te duidelijk, toen het N.Ph.O. onder leiding van Marinus Adam onder auspiciën van Cultureel Comité „Over de Brug" concerteerde in de Sionskerk te Haarlem-Noord. Het moet ons maar dadelijk van het hart: het is een teleurstellende avond gewor den, doch het orkest en zijn dirigent treffen geen enkele blaam. Integendeel wij hebben er bewondering voor hoe zij in dit kille gebouw met zijn grauwe mu ren toch nog hebben weten te musice ren. Al bij de inzet van Mendelssohns ou verture „Die Hebriden" bleek hoe bot de blazers klonken en hoe weinig glans het strijkorkest opbracht. Bovendien had men door de lage temperatuur met de onderlinge stemming te kampen. Ook met de keuze van de solist, de violist Aleksandar Pavlovic, die het vioolcon cert K.V. 218 van W. A. Mozart ver tolkte, was men niet bijster gelukkig. Pavlovic, die over een goede toon be schikt, bleek de allure te missen om Mozarts sprankelende muziek te bena deren, met het gevolg, dat het gehele werk niet de nodige spanning verkreeg. Marinus Adam (die Arends verving) besloot zijn moeilijke taak met Beetho- vens Symphonie no 6, de z.g. Pasto rale, hetwelk wij in deze weinig pasto rale omgeving (op harde banken en in dikke jassen gehuld) over ons heen lie ten gaan, slechts verlangend naar het zomerse Weense woud. A. Krt. INBRAAK In de nacht van woens dag op donderdag is ingebroken in de kantine van een machinefabriek aan de Hendrik Figeeweg te Haarlem. Men heeft zich toegang tot het vertrek ver schaft door forcering van een dubbele deur. Vermist wordt een bedrag aan geld van 86. AANRIJDINGEN Twee gewonden eiste het verkeer in Haarlem gisteren. Op het kruispunt Zijlbrug-Zijlvest-Kin- derhuisvest-Zijlstraat werd een 55-jari- ge voetganster aangereden door een personenauto, die voor een een voor hem van rechts komende auto wilde blijven. Doordat de vrouw juist op een sukkeldrafje de rijbaan overstak, heeft zij de auto waarschijnlijk niet gezien. Zij werd door de wagen gegrepen. Ach terover sloeg zij toen tegen de grond. Met een hersenschudding is zij overge bracht naar het Grote Gasthuis. KAMERMUZIEKAVOND Onder auspiciën van de Volksuniversiteit en de Mij. tot Nut van het Algemeen wordt in samenwerking met de Konink lijke Nederlandse Toonkunstenaars Vereniging donderdag 27 maart 's avonds om acht uur in de Renaissan- cezaal van het Frans Halsmuseum te Haarlem een Kamermuziekavond gege ven. Ida Busch, viool, Léon Combé, ba riton, en Sas Bunge, piano, zullen wer ken uitvoeren van Sas Bunge, Albert de Klerk en Paul Chr. Westering. Advertentie VOOR AUTOMOBILISTEN, DIE VAN COMFORT HOUDEN en voor diegenen, die over weinig of geen rij-ervaring beschikken: Staat altijd in de goede versnelling en koppelt automatisch. U behoeft alleen maar te sturen en te remmen. Elegante, sterke en zuinige 6-persoons sedan met prachtige wegligging. Prijs 10790.Vraag eens een proefrit bij theater, veertig minuten Max Tailleur. Donderdag 27 maart Studio-theater, 12.40—13.20 uur: Grammo- foonplatenconcert voor de Pauzetheater- club. Vrijdag 21 maart Concertgebouw, 19.30 uur: Bijeenkomst van Ouden van Dagen met optreden van bloemenmeisjes. Raadzaal stadhuis Haarlem, 20 uur: Wet houder Bakker spreekt over het onder werp ..Uitgeven.... maar ook ontvan gen" (Haarlemse Raad voor de Jeugd). Zaterdag 22 maart Minerva-theater, 14 uur: Kindervoorstel ling t b v. Kennemer Dierentehuis, stadhuis 15 uur: Excursie door het stad huis n.av lezing door mr. H. E. Phaff Volksuniversiteit) Maandag 24 maart Brinkmann, Groote Markt, 20 uur: Dr. B. M I Délfgauw spreekt over „De filo sofie'in de twintigste eeuw" (Geloof en BrYnkmannfc'roote Markt M „ur: Dr. A. L. Constandse spreekt over Het wereld- gebeuren van heden" (Geloof en Weten- •t Istoofke, 14 uur: -Y3*1 de af deling Haarlem van de Katholieke Bond van Beiaarden en Gepensioneerden. Brinkmann, Groote Markt. 20 uur: Verga dering Nederlandse Genealogische Ver eniging afdeling Haarlem. Tevens her denking van het bcr.-jarig bestaan. Boekenroode, Aerdenhout, 20 uur: Dr. A. Melchior spreekt over zijn reis naar het stroomgebied van de Amazone (Buurt- belang Aerdenhout-Bentveld). Dinsdag 25 maart Brinkmann, Groote Markt, 20 uur: Prof. dr Karl Rahner spreekt over „Die of- fentliche Meinung in der Kirche" (Ge loof en Wetenschap). Leeuwerik, Kruisstraat 20 uur: Vergade ring Vereniging tot bescherming van dieren. Frans Halsmuseum, 14 uur: De heer H. P. Baars spreekt over „De kunstschatten van het Frans Halsmuseum". (Volks universiteit). Woensdag 26 maart Brinkmann, Groote Markt, 20 uur: De heer H J Stuvel spreekt over „De triomf der Ardennen" (Inst. voor arbeidersontwik- Domh^Zandvoorterpad, 20 uur: Vergade ring buurtbelang Overveen (met films). Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, bandschriften en kunstnij verheid. Geopend van 10—17 uur; zon en feestdagen van 13—16 uur. Cruqnlusmuseum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstromingsramp ln februari 1953 Dagelijks geopend van 9—12.30 uur en van 13.30—16 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de 16e eeuw tot op beden (oun. Hals meesterwerken). Geopend op werkdagen van 1016 uur; op zon en feestdagen van 1316 uur. Galerie Espace: Expositie van schilderijen en gouaches van Bouqueton, Louttre, Marise Manton en Nallard. Geopend da gelijks van 11—17 uur (v.a. 22 maart). Grote Kerk: Te bezichtigen /an 917 uur Museum Het huls van Looy: Geopend da gelijks van 9—17 uur en van 19.30—22 uur; zon- en feestdagen van 1417 uur. Ten toonstelling van reproduktles naar Perzi sche miniaturen, georganiseerd door de UNESCO, (t. m. 1 april). (Van onze verslaggever) Half mei hoopt het Gemeentewater- leldingbedrjjf van Amsterdam de instal latie in gebruik te nemen, die norit toe voegt aan het drinkwater, waardoor de bezwaren tegen de smaak van dit wa ter zullen verdwijnen. Dit norit ti;ekt de smaakstoffen uit het water en wordt dan zeil weer uitgefilterd, zodat het niet in de eigenlijke huisleidingen te vinden zal zijn. Het Provinciaal Waterleidingbe drijf van Noord-Holland, dat niet over de filters beschikt om het norit weer uit het water te kunnen halen, zal een andere stof, n.I. enkele delen chioor- dioxyde op tien miljoen delen water toevoegen als oxydatiemiddel. Dit mid del is niet zo sterk als het norit en de directie van het provinciale bedrijf heeft dan ook al aangekondigd, dat het te optimistisch zou zijn te verwachten, dat de smaakbezwaren geheel zullen worden opgeheven, maar zo voegt de directie er aan toe iedere verbe tering in de bestaande toestand zal de gebruikers reeds welkom zijn. Ir. Biemond, directeur van het ge- meentewaterleidingbedrijf van Amster dam heeft ons uitvoerig verteld hoe de bezwaren tegen de smaak zijn ontstaan. Vorig jaar april is men begonnen Rijn water naar de duinen te leiden. Het nog aanwezige duinwater werd daar door weggedrukt en van juni af kwam er half duinwater, half Rijnwater naar Advertentie Botermarkt 48 - Tel. 18813 Gebruik dan ons bekende DENNEWIT, „het wonder voor Uw plafond", per pak 95 ct. Ook in moderne kleuren verkrijgbaar. Plastic-wit pasta - per kg 80 ct. stadhuis Grote Markt, te bezichtigen op werkdagen van 917 uur; za. 912 uur L'eylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen HoUandse, Italiaanse en Franse school I6e tot en met tóe eeuw. Fossielen, historische natuurkundi ge Instrumenten, mineralen. Geopend iedere werkdag, oehalve maandag, van 11—15 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—15 uur. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend do. van 10—12.30 uur en van 13.30—17 uur Zo van 1417 uur Kunstzaal Ten Bruggen-Cate, Reltzstraat: Expositie van aquarellen en tekeningen an Henrlëtte Marens en beeldhouw werk van Nel Bakema. Geopend dage lijks van 11—17 uur. (Zondags van 14—17 uurj. Amsterdam. De kwaliteit ervan bleek nog beter te zijn dan die van het duin water alleen. Wel baarde de smaak veel zorgen. Men had daar al jaren en jaren op gestudeerd. Begin januari kwamen daarover klachten en wel ge durende drie dagen, hoewel niet alle gebruikers die afwijkende smaak heb ben geproefd. De smaak wordt weerge geven door een getal, dat voor het wa ter in januari 5 was, d.w.z. men moest vijf maal zo veel zuurstof toevoegen om de slechte smaak weg te krijgen. Daarna werd het getal nul, soms 1. De smaakstoffen zijn afkomstig uit de Rijn, uit het afvalwater van de erlangs gele gen industrieën en ze vormen een in ternationaal probleem, waarop een commissie, waarin vertegenwoordigd zijn Zwitserland, Duitsland, Frankrijk, Luxemburg en Nederland, al jaren zit te studeren. Duitsland kent die smaak bezwaren al sinds 1950 en geeft grote subsidies aan de industrieën om het af valwater te reinigen. En in Amerika heeft men ze ook. Men heeft met „echt" Rijnwater, waaraan extra smaakstoffen waren toe gevoegd, proeven genomen en die wa ren tot dusver altijd gunstig uitgeval len. Het was dan ook teleurstellend, dat in januari de smaakbezwaren optraden. Het ging hier om water, dat al in no vember uit de Rijn was gekomen, toen de stand van het water het laagst was en daardoor een sterke concentratie van afvalstoffen in de Rijn ontstond. Men hoopt nu die smaakbezwaren te kunnen ondervangen door toevoeging van norit aan het water, waarbij men gebruik maakt van de ervaringen van deskundigen in Amerika en Duitsland. De sterke klachten, welke de vorige week zondag over de smaak van het water werden geuit, hadden heel ande re oorzaken. Terwijl zaterdag tevoren het water smakeloos was en het zondagmiddag weer normaal geworden was, bleek het zondagmorgen zeer onaangenaam te smaken. Maar niet overal, met name niet in Heemstede. Het laboratorium van het waterleidingbedrijf heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Er zijn in Leiduin 80 jaar oude filters zonder afdekking, waardoor er algen in groeien, die zuurstof produceren, het geen natuurlijk voor de kwaliteit van het water zeer goed is. Verder zijn er geheel nieuwe, afgedekte filters zonder algen. Men heeft verder nagegaan, of de klachten wellicht konden komen van de transportleiding of van de Rijnwater kelders aan de Haarlemmerweg te Am sterdam. Heemstede ontvangt water uit de nieuwe filters, dus die konden niet de oorzaak zijn van de smaakbezwaren, want in Heemstede werden ze niet ge hoord. Bij onderzoek bleek, dat de oude filters de schuldige waren. De algen (melosira geheten) waren n.I. sterk gaan opbloeien, maar in de nacht van zaterdag op zondag door een forse sneeuwbui overvallen, waardoor ze en masse afstierven en tot rotting overgingen. Dit veroorzaakte verontrei niging van het drinkwater, dat naar Amsterdam werd gevoerd. Maar het was spoedig afgelopen, om dat de resten van de algen toen ver dwenen waren. Het is de bedoeling, dat de oude fil ters binnen twee jaar zullen worden af gebroken, zodat dan ook de algen ver dwenen zullen zijn. Uiteraard zullen zowel het gemeente waterleidingbedrijf van Amsterdam als het provinciaal waterleidingbedrijf van Noord-Holland nauwkeurig nagaan wat het resultaat is van de toevoeging van resp. norit en chloordioxyde aan het water. S~\ ndanks het gure weer van I y de laatste dagen hebben de Haarlemse Bloemenmeisjes zich vandaag, de eerste dag van de lente, weer present gemeld. Haar wat stijve kleding van vorige jaren hebben zij afgelegd, en zij zijn nu gestoken in frisse vlotte jurkjes, waardoor zij de naam Bloemenstad een meer dan symbolische betekenis geven. Twintig in getal, zullen zij tijdens het voorjaar onder auspiciën van „Haarlems Bloei" de stad aan het Spaarne rondtrekken, gul met haar lach en royaal met haar bloemen. Ook buiten de stad en tot ver over de grenzen zullen zij haar bloemengroeten brengen. In Brussel en enkele andere Belgische steden worden zij tij dens de Wereldtentoonstelling verwacht. Onze fotograaf snapte drie Bloe menmeisjes in het Frans Hals Museum te Haarlem, waar zij wat voorjaar brachten in de har ten vande officieren van de Kluveniersdoelen, eens geschil derd door Frans Hals. Advertentie maken van Uw tuin een lustoord BOOMKWEKERIJ HERENWEG 103 B Heemstede, Tel. 36301 Het is zo goed als zeker, dat de Keu kenhof te Lisse 28 maart geopend wordt. Tijdens een lunch zal de voorzitter van de stichting, de heer T. v. Waveren, de openingsplechtigheid verrichten. (Niet otfloiae Koersen) 3% Ned. 1953 3)6 Ned 1953 3)2 Ned 1956 3)2 Ned 1948 3)2 Ned. 1950 3)2 Ned 1954 3)2 Ned. 1955 1 3-3)4 Ned 1947 3 Ned 62-64 bel. tac. tnschi Grtbk 1946 3 B.N.G. won.bouw 6 Ned. Hande) Mil cert A-K-U Van Berkej's Patent Calvé-Delft cert Van Gelder Kon Hoogvens cert Unilever cert Ned KabeJ Philips Kon. Petroleum „Amsterdam" Rubbei HolL Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomb. Mil Ned. Scheepv. Unie KL.M. U.V.A. Dell Mi) cert. A'dam 2)4 "56 A'dam '56 U A'dam m Rentespaarbr. vorig opening Slot 21/S 9144 91ft 9X44 84 85)4 85)4 86)2 89)4 92ft 107ft 144 154)2 i9i y, 299 180 287 334 220)4 263)2 154.10 50)4 133 127)2 123)2 108.60 88)4 66)4 8444 95)2 9542 103)2 333 263)4 153.40 50)2 132 126)4 121)4 109.50 64)4 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric Genera] Motors Kenneoott Copper KXJd Montgomery Ware Radio Corp Republic Stee) Roya) Dutcb Shell Union OlJ Southern Pacific Southern Railway Tidewater U23. Steel Stemming i 19/3 20/3 44)4 44% 39)4 39% 52)4 52)4 61 60)4 35)2 35'2 85s/# 86)4 28)4 29 3544 3542 33% 33% 42)4 41% 40)4 40s/# 6744 67% 38 38 34 34)4 22% 21)4 60)4 60 nauw prijshoudend Advertentie „De belangstelling van de midden- •tander voor meer algemene belangen, houdt op bij zijn winkeldeur." Deze ra ke woorden sprak de heer J. B. Th. Hugenholtz, airecteur van „Touring Vidvoort" toen hij donderdagavond zijn ttuserie begon voor de plaatselijke mid- fenstandsverenigingen van /.andvoort. Hij corrigeerde deze uitspraak voor zijn Vrjj talrijk publiek enigszins, door er aan toe te voegen, dat hij deze mening meermalen had horen verkondigen maar dat zij hem persoonlijk wat over dreven voorkwam. In Zanuvoort kende spreker verschillende middenstanders met diepgaande interesse voor de belan gen van de badplaats en het werk van uTouring Zandvoort". Daar onbekend onbemind maakt, gaf ie heer Hugenholtz daarna een uiteen zetting over de groei en de ontwikke ling van het werx van „Touring Zand- Voort". De „gerichte" propaganda door middel van honderüduizenden lol- ders, de verspreiding van de zeer ge slaagde zee-meerminaffiche tot m de Verenigde Staten, de propagandafilm idie tijdens deze bijeenkomst nog eens Werd vertoond) enz. Hiermede zijn ech ter grote bedragen gemoeid en daar voor is de financiële huip vanuit de mid denstandskringen onontbeerlijk. Het directe belang van de midden stand bij het toerisme, belichtte de heer Hugenholtz aan de hand van enkele sprekende cijfers. Van zijn totale bud get besteedt de toerist 10 pet r de plaatselijke middenstand. vsten in men nu weet, dat door de to rd be. 1957 250 miljoen in ons yan de steed, dan springt het Pjdelyk in he( middenstand terzake bal percenta- oog. Voor Zandv h0ger, omdat ve ge waarschunl j de toeristen direct ver- hanHtghouden met het strandleven. Op hetrebied van badartikelen, speelgoed e d is de middenstand van Zandvoort uiteraard goed gesorteerd. De statistieken wijzen voorts nog uit, dat de Horeca-bedrijven (die 70 pet van bet totale toeristen-budget incasseren, in 1957 dus 175 miljoen) oaarvan gemid deld 35 pet besteden bij de plaatselijke middenstand. De heer Hugenholtz sprak daarna over de noodzaak en het belang van va- cantiespreiding en de pogingen die worden gedaan om te komen tot ver enging van het vacantie-seizoen; za- ken, waarbij de middenstand het groot ste belang heeft. Spreker wees op de invloed die de middenstand door naar vertegenwoordigers heeft in het alge meen bestuur van „Touring Zandvoort' en bovendien door het feit dat de heer Longayroux deel uitmaakt van het da gelijks bestuur. Als de middenstand zijn belang goed ziet, zal hy ook in voldoende mate by- dragen in de kosten van het V.V.V. Advertentie Zuinig, praktisch en met alle moderne vindingen Zeer uitgebreide keuze uit binnen- en buiten landse modellen. Gaskomforen voor kamerbe woners en kleinbehuisden. 1 tot 4 vlams, met of zonder deksel. 100 service, garantie en kwaliteit bij werk. In dit verband wees de heer Hu genholtz op het plan van „Touring Zandvoort" om in het komende seizoen 4 of 5 vuurwerken te geven. De kosten bedragen plm. 12.000. Van verschil lende zijden ontving „Touring Zand voort" medewerking om dit plan te doen slagen. Van de gezamenlijke mid- denstandsbedrijven wordt daarvoor een bijdrage van ƒ1500 gevraagd. Wordt men daarin teleurgesteld dan gaat het plan niet door. De heer Hugenholtz besloot zijn cau serie met een beschouwing over de per spectieven van de ontwikkeling van Zandvoort als badplaats. Hij voorzag een enorme groei van het toerisme en een toenemende bloei van het plaatse lijk bedrijfsleven. Op deze causerie volg- de een geanimeerde gedachtenwisseling. De gemeenteraad van Bloemendaal heeft gistermiddag met algemene stem men besloten een krediet van ƒ5.290 beschikbaar te stellen om de villa „Bloe menheuvel" de plaats, die destijds werd aangewezen voor de raadhuisplan nen tijdelijk geschikt te maken voor gebruik ten behoeve van vergaderingen, kunst-tentoonstellingen etc. Het laat zich immers niet aanzien, dat binnen afzien bare tijd met de bouw van het raad huis kan worden begonnen. De linkerbenedenzaal zal als verga derruimte worden ingericht en dan voor zien in het tekort daaraan in Bloemen daal en Overveen, naar wethouder Hys- zeler opmerkte. Op de bovenverdieping wordt een woning ingericht ten behoe ve van de conciërge, een gemeente werkman, die het gebouw zal schoon houden en de kantine in de vergader ruimte zal exploiteren. De kostprijs van een kopje koffie zou naar de wethou der tijdens de discussie mededeelde ongeveer zes cent bedragen bij afname van een groot aantal. Twee vrouwelij ke raadsleden trokken dit in twijfel. De wethouder wees er voorts op, dat het onderhoud van „Bloemenheuvel" niet zo kostbaar zal zijn, omdat er van het interieur niet veel zal overblijven, indien het gebouw raadhuis wordt. Te gen een matige vergoeding kan de ver gaderruimte aan derden worden ver huurd. Hierbij wordt in de eerste plaats aan organisaties van vrijwilligers met een ideëel doel gedacht, naar de bur gemeester, dr. D. H. Peereboom Vol ler, mededeelde. De gemeente wilmet gaan concurreren met beroeps-zaienv er- huurders. In hun vergadering hebben B. en W. van Bloemendaal uit 15 inschrijvin gen de heer H. Borst uit IJmuiden de pacht toegewezen van het aan Bloe mendaal aan Zee te stichten caravan kamp. De verpachting geldt voor de periode van tien jaar. Naar wij verne men bedraagt de pacht ruim 6000 per jaar. Met de inrichting van het kamp volgens de daartoe door de ge meente Bloemendaal gestelde bepalin gen zijn naar schatting 50.000 ge moeid. Het bedoelde terrein gelegen zuidelijk van de bestaande parkeer plaats zal plaats bieden aan 100 tot 150 caravans. bij H. J. Lamp Speciale aanbiedingen: fleurige pasteltinten cent gekleurd aardewerk 5-delig en in 5 verschillende kleuren BARTELJORISSTRAAT 18 Na een besloten zitting van ruim 1 uur is de gemeenteraad van Bloe mendaal donderdagavond overgegaan tot de benoeming van twee leden in het bestuur van de stichting landgoed Els wout. Namens de gemeente Bloemen daal hebben in de stichting zitting de heren Ch. M. Reinders-Folmer (voor zitter) en G. van Tienhoven. Als plaats vervangende leden zijn aangewezen de heer A. van Geluk en jhr. W. Ph. Bar- naart Jr. Het rijk moet eveneens nog twee leden aanwijzen en de familie van de ervan v.d.Vliet (de vroegere bezit ters van het landgoed) één lid. De leden van de Kring Oost Her Ka tholieke Arbeiders Beweging in Haar lem kwamen gisteravond voor hun jaar vergadering bijeen in het jeugdgebouw van het parochiehuis aan het Teyler- plein. De voorzitter, de heer G. B. Reynders, hield een inleiding over de taak van de K.A.B. en toonde zich over de belangstelling in het algemeen wel tevreden. De kring zal de kandidatuur van de heer P. Teeuwen voor het lid maatschap van het dagelijks bestuur der K.A.B. steunen. De geestelijk ad viseur, kapelaan J. Breedveld, wees op de interessante AMATE-tentoonstelling en op de loterij, waarvoor de aantrekke lijkste prijzen beschikbaar zijn gesteld en waaraan dus eigenlijk iedereen zou moeten deelnemen. Er zijn nog enkele loten beschikbaar. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden H. Dorlandt en Jac ques van Kimmenaede bij acclamatie herkozen. Op de Koudenhom ter hoogte van de kazerne liep een mottorrijder uit Ouder kerk aan de Amstel een hersenschud ding en een gezwollen oog op. Het on geval gebeurde, toen een vrachtwagen, die voor de motorrijder reed voor een bakfiets stopte om deze gelegenheid te geven de Zandersbrug op te rijden. De motorrijder remde, doch slipte, waar door hij tot onder de vrachtwagen door gleed en met zijn hoofd tegen het cardan van de wagen kwam. M VI AII 0 achter de VHUWm oudeStBavo Oude Groenmarkt 16-14 Haarlem-Tel. 11266 (02500) Door de slechte weersomstandighe den van de laatste dagen is het werk aan de nieuwe verhoogde spoorbaan bij Heemstede en het viaduct over de Zandvoortselaan zoveel vertraagd, dat de treinen uit de richting Rotterdam nu eerst op 13 april hoog zullen rijden. Een week geleden werd nog verwacht, dat de oostelijke spoorbaan volgende Week zondag in dienst kon worden ge nomen. Over een datum van indienst- stelling van de westelijke baan (Am- sterdam-Rotterdam) is nog geen beslis sing genomen. Advertentie ONDERTROUWD: H. W. Out en E. Wester, T. J. M. van der Meer en C. H. Klinkenberg. GETROUWD: C. Jacobs en M. den Ouden, T. T. Ris en L. M. Magielse, E. F. de Jong en G. ter Metz,.H. Schol ten en R. Stringer. BEVALLEN van een zoon: J. Spienngs- Mahler, A. Lemmens-Koster, D. M. van den Berg-Helmers, G. Vos-de Vries. BEVALLEN van een dochter: F. Hirs- Wagenaar, S. M. Kriege-Veen, J. L. Van Gelderen-van der Veldt. OVERLEDEN: E. J. Smit, 15 jr., Kamperlaan, C. van Sprundel, 73 jr., Kamperlaan. CINEMA PALACE: Het lied van Berna- dette, alle leeft., 2, 8 uur. FRANS'3HALS°é tot en met wo.: Duistere driften, volw., 2.30, 7, 9.15. Zo. 2, 4.15, 7, -9.15. Di. 2.30, 8 uur. Do.: Terug uit de hel, 14 j„ 2.30, 7, 9.15. LIDO: Duel op de Atlantic, 14 jaar, 2, 4.15, 7, 9.15. Elke ochtend: De reis van H.K.H. Prin ses Beatrix naar de West, alle leeft., 10, 11 en 12 uur. LUXOR: Verraad in Korea, 14 Jaar, 2, 7, 9.15 uur. Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: tot en met zo.: Nina, 14 jaar. Vr. 8.15 uur. Za. en zo. 7, 9.15 uur. Za. en zo.: Schots en scheef, alle leeft. Za. 2.30. Zo. 2, 4.15 uur. Ma.: Brief van een onbekende vrouw, str. volw., 8.15 uur. wo.: Onder de zon van Rome, 18 jaar, 8.15 uur. REMBRANDT: sissi, keizerin en moeder, alle leeft, (vijfde week), 2, 4.15, 7, 9.15 u. ROXYDe verkenners der verloren ber gen, 14 Jaar, 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Ma. tot en met do.: Vrouwen in het Kremlin, 18 jaar, 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: De knapste meisjes moeten ster ven 18 jaar, 2.15, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Zaterdag 22 maart Concertgebouw, 20 uur; Recital voor viool en piano door Jan Hesmerg en Ans Bouter. Programma: Werken van Han del, Mozart, Badings en Brahms. Maandag 24 maart Grote Kerk, Groote Markt, 15.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters, stads- beiaardier. Dinsdag 25 maart Concertgebouw, 19.30 uur: Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereniging met de uitvoering van de „Johannes Pas sion" van J. S. Bach o.l.v. Jaap Hillen, rv, m V het Noordhollands Philharmonisch Orkéït Solisten: Piet Kee, orgel, An nette de la Bij e, sopraan, Aafje Heijnis, aft Arjan Blanken, tenor, Paul Hame- laars, tenor. Peter de Vos, bas. David Hollestelle, bas. Donderdag 27 maart Concertgebouw, 12.3013.15 uur: auze- concert door Piet Kee. Vrijdag 21 maart Stadsschouwburg, 10 en 14 uur: Toneel groep Arena met „De vrienden van Prikkebeen" (Schoolvoorstelling lagere scholen). Perceel: Blataanstraat 62, Haarlem480°- Reijer Anslostraat 7, Haarlemf 5800. Wouwermanstraat 46, Haarlemf 3400. Kleverlaan 103, BloemendaalI 12300.— Bloemveldlaan 41, Haarlem VERVALLEN. i fi afslag f 250.— f 200.— f 1000.— totaal f 4800.— A. Callo f 6050.— N.N. l 3600.— N.N. f 13300.— F. H. v. Emmerik qq. ln het Pauze-theater treedt dinsdag middag van tien over half een tot tien voor half twee Maze Tailleur op. Zaterdag 22 maart Stadsschouwburg, 20 uur: „De jongens van mevrouw Gibbons", landelijke première van het Amerikaanse blijspel van Joseph Stein. Egbert van Paridon heeft de regie en Sara Heyblom, Bob Verstraete en Herman Bouber spelen de belangrijkste rollen. Het stuk wordt gespeeld door de toneelgroep „Puck". Zondag 23 maart Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Puck met „De Jongens van mevrouw Gibbons", (Zie zaterdag 22 maart). Maandag 24 maart Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelvereniging Gijsbert Japicx met Just ij". Dinsdag 25 maart Stadsschouwburg, 20 uur: „De Cirkel" een enigszins wrang society-blijspel van Somerset Maugham, waarin nogal vreemd wordt omgesprongen met huwelijksver houdingen. De Haagsche Comedie speelt onder regie van Paul Steenbergen, die samen met Ida Wasserman en Gysbert Tersteeg de hoofdrollen speelt. Voor jonge mensen is dit stuk niet geschikt, linerva-theater, 20.15 uur: „De Nacht wake", modern Paasspel o.l.v. Wim Paauw (Bijzonder Kerkewerk Herv. Gem. Heemstede). Woensdag 26 maart Stadsschouwburg, 20 uur: Haarlemse To neel Club met „De Nachtwake". Donderdag 27 maart Stadsschouwburg, 20 uur: Haarlemse To neel Club met „De Nachtwake". Concertgebouw, 20 uur: Toneelavond voor r.-k. Commissie „De Vrije Tijd". Dinsdag 25 maart Rembrandt-theater. 12.40—13.20 uur; Pauze-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5