Nieuw „Huize St.-Bavoniet in het Overbos te Heemstede Flinke brand in Haarlems confectiebedrijf morrine liet strand Puck speelt „De jongens van mevrouw Gibbons" Marktkooplui moesten in allerijl hun kraampjes opbreken Bijkomende kosten voor Heemstede ƒ28.000 hoger Première van Amerikaanse klucht Van Lieshout kam pioen van Nederland In Bloemendaal Afscheid H. F. Hetem Vervoer van zieken bij statenverkiezing Kampioenschappen in het district West 2 Volleybal Haarlemse stedenteams verliezen in Groningen PAGINA 3 MAANDAG 24 MAART 1958 Biljarten, derde klas libre Om Kennemer damtitels Weer nestkastjes in Kennemer Duinen Paasdrukte in Zandvoort Geringe bedden-capaciteit Als voorzitter K.A.B., kring-W est Grosliiststemming K„V.P. Gemeenteraad Heemstede Lourdesmiddag St.-J osephschool J. F. M. Pinxter geen kandidaat gemeenteraad Beurs van Amsterdam Klaverjassen en kienen in ,,'t Stoofke" Films: Diversen V.K.D.-nieuws Zaterdag en zondag werden in hotel ,,'t Hof van Holland" te Haarlem de eindwedstrijden gespeeld om het kampioenschap van Nederland derde klasse klein biljart libre 1957-1958. De vertegenwoordiger van het gewest BrabantZeeland, L. van Lieshout uit Helmond, legde met een totaal van acht punten en een algemeen gemiddelde van 4.36 beslag op de eerste plaats. Het betekende voor hem tevens promotie naar de tweede klasse. Van Lieshout behaalde het kampioen schap door een zege in de laatste partij van het toernooi op zijn naaste con current L. van Buren uit Den Helder, de representant van het gewest Het Noord-Westen, die met een gelijk aantal punten,maar met een lager gemiddel de 3.75 op de tweede plaats ein digde. Dat er volop spanning heerste, blijkt wel uit het feit, dat de Arnhem mer G. A. Volman voor de aanvang van de laatste partijen nog een, zij het theo retische, kans had op de eerste plaats in de eindrangschikking. Door verlies tegen de Leidenaar M. Turk en mede door een niet hoog genoeg moyenne, vervloog echter deze illusie. Er is in het toernooi op een voor derde klas biljarten zeer sterke wijze gespeeld. Niet minder dan vier deelne mers behaalden een gemiddelde, dat voldoende was voor overgang naar een hogere klasse: L. van Lieshout met 4.36; L van Buren met 3.75; G. A. Volman met 4.11 en M. Turk met 3.23, terwijl het toernooi-gemiddelde uitzonderlijk hoog lag, namelijk 3.40. De eindstand van het toernooi was: L. van Lieshout 485 111 27 4.36 8 L. van Buren 492 131 26 3.75 8 G. A. Volman 469 114 22 4.11 6 M. Turk 446 138 21 3.23 6 Th. Blanken 358 131 21 2.73 2 J. H. Dijkstra 254 111 11 2.28 0 GEEN VOORRANG VERLEEND Bij een aanrijding op de hoek van de Wagenweg en de Schouwtjeslaan te Haarlem liep zondagmiddag om vijf uur een 65-jarige wielrijdster uit Haar lem een zware hersenschudding en een hoofdwonde op. Het ongeval gebeurde, doordat de chauffeur van een bus van de N.Z.H. bij het rechtsaf slaan naar de Schouwteslaan geen voorrang ver leende aan de in de richting Heemstede rijdende wielrijdster. JONGEN VAN VERDRINKINGS DOOD GEPJED Zaterdagmiddag is de 8-jarige Egbertus van der L. aan de dood ontkomen, toen hij in een diepe sleuf viel op het bouwterrein van de brug over de Leidsevaart bij de in aan leg zijnde randweg. De jongen ging met zijn 9-jarige vriendje Hansje de B.. die evenals Egbertus uit Heemstede komt, spelen op het bouwterrein. Op een ge geven ogenblik viel Egbertus in de sleuf en kwam met het hoofd naar beneden in het water terecht. Hoewel hij er niet in slaagde zelf uit de sleuf te komen, wist hij zich wel om te draaien en zijn hoofd boven water te brengen. Zijn vriendje stak hem een hand toe en kon hem op het droge trekken. GEEN SPREEKUUR Mejuffrouw dr. M. E. Nolte, wethouder van Bloe- mendaal, is morgen verhinderd haar spreekuur te houden. de bezwaren. De rijksdienst deelde mede dat bebouwing ernstig zou worden be treurd en dat rekening moest worden gehouden met het feit, dat de dienst de minister van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid zou voorstellen bezwaar aan te tekenen tegen het stichten van een bejaardencentrum in het Overbos. B. en W. van Heemstede kunnen zich met de zienswijze en het stand punt van Gedeputeerde Staten en de Rijksdienst verenigen. Zij zijn van mening, dat het geaccidenteerde ter rein van het Overbos gespaard moet bljjven. De totale bebouwing van het complex terreinen zal het maximum toelaatbare hebben bereikt, wanneer op de terreinen Ken nemeroord en Ken- nemerduin bejaardentehuizen zullen worden gesticht door de Hervormde Gemeente en het Gereformeerde Bouwcentrum. Het regentencollege van Huize Sint Bavo oppert in zijn verzoek aan het college van B. en W. de mogelijkheid zijn plannen te coördineren met die van de twee andere om op die manier de stichting van drie bejaardenhuizen op het complex Kennemeroord-Kennemer- duin re realiseren. B. en W. voelen daar niet veel voor, omdat naar hun mening de totale bebouwing langs de Herenweg dan zo intensief wordt, dat van het na tuurschoon maar weinig meer overblijft. Omdat zowel Gedeputeerde Staten van Noord-Holland als de Rijksdienst voor het Nationale Plan bezwaar hebben te gen bebouwing in welke vorm ook van het zogenaamde Overbos aan de Herenweg te Heemstede stellen B. en W. van Heemstede de raad voor het verzoek van het regentencollege van Huize ,,Sint Bavo" om medewerking bij de stichting van een bejaardentehuis tussen de langoederen Kennemeroord en Kennemerduin in het Overbos af te wij zen. In juli van het vorig jaar pleegden B. en W. overleg met de provinciale planologische dienst omtrent een bebou wing van het Overbos, terwijl vanwege de rijksdienst voor 't nationale plan een onderzoek werd ingesteld, omdat de drie terreinen geheel of gedeeltelijk zijn gele gen binnen het zogenaamde meldingsge- bied, ten aanzien waarvan mededeling van voorgenomen werken verplicht is. Gedeputeerde Staten hadden overwegen- Vrijdag 21 maart, de eerste lentedag, is in de Kennemer Duinen een 23-tal houten woningen geplaatst ter tege moetkoming aan de woningnood onder de gevleugelde bewoners van het Natio nale Park. Zij werden bevestigd door de bouwers zelve, namelijk de leerlin gen uit de hoogste klasse van de Julia- naschool te Overveen. Op deze wijze is de broedgelegenheid voor meesjes, roodstaartjes e.d. weer belangrijk uit gebreid. Het is niet de eerste maal dat school kinderen nestkastjes maken voor de vo gels van de Kennemer Duinen. In 1955 werd door de Koningin Wilhelmina- school te Overveen ook reeds een aan tal van deze kastjes vervaardigd en op gehangen. Blijkbaar hebben de vogels een speciale voorkeur voor de bouwwer ken van de jeugdige timmerlieden, want in het afgelopen jaar waren juist de kastjes van de schoolkinderen op een enkele na alle in gebruik. Men mag verwachten dat alle bezoekers van de Kennemer Duinen de nestkastjes vooral ongemoeid zullen laten en niet beschadiging en verstoring van de leg- sels riskeren door ongewenste nieuws gierigheid. De stichting „Touring Zandvoort" be reid zich voor op de drukte in t komen de Paasweekend, welke naar men ver wacht niet gering zal zijn. De dan van uit het binnen- en buitenland toestro mende gasten zullen allereerst worden ondergebracht in de hotels, alsmede bij de bij „Touring Zandvoort" ingeschre ven kamerverhuurbedrijven. De bedden capaciteit zal al met al wel niet toe reikend zijn. Daarom wordt een beroep gedaan op particulieren, die bedden beschik baar hebben, daarvan mededeling te doen aan het bureau van „Touring Zandvoort" onder vermelding van de prijs per persoon ƒ4, 5 of ƒ6 per prijs per persoon ƒ4. ƒ5 of 6 per extra berekend worden. Op de goed bezochte vormingsavond van de Kring West van de K.A.B. waar allereerst pater dr. Alfred op een zeer duidelijke en prettige wijze een uiteen zetting gaf van de vernieuwing in de Kerk, hebben bestuur en leden op een aantrekkelijke wijze afscheid genomen van de heer Hetem, die na ruim 12 jaren, wegens gezondheidsredenen zijn functie als voorzitter moest neerleggen. Diverse sprekers uit bestuur, afdeling en K.A.V. hebben de heer Hetem dank gebracht voor het vele werk wat hij voor de Katholieke Arbeidersbeweging in al zijn facetten heeft gedaan, zijn goed voorbeeld voor allen en zijn sti mulans om anderen te begeesteren. Men betreurde de oorzaak van zijn gedwon gen heengaan. Vele stoffelijke bewijzen van waardering getuigden van aller er kentelijkheid. In juni 1956 en in maart van het vo rig jaar voteerde de Heemsteedse ge meenteraad een krediet van 266.000,- voor het uitvoeren van verschillende werkzaamheden in verband met de spoorwegwerken nabij de Zandvoortse- iaan in Heemstede. Een bedrag van 198.000,- was bestemd voor de aanleg van wegen en 68.000,- voor het leggen van gas-, water- en elektriciteitsleidin gen. Verschillende omstandigheden zijn er oorzaak van dat het krediet ontoe reikend is. Het zal naar het oordcel van het college niet ongeveer 50.000,- moeten worden verhoogd. Bij de grondontgravlng stootte het be drijf van Openbare Werken op een veen laag, die verwijderd en door grondver betering vervangen moest worden. Ver der kon een bepaald gedeelte van het werk niet worden aanbesteed tegen de geraamde prijs. De kosten van extra putschachten en gresleidingen waren beduidend hoger dan verwacht was, terwijl de prijzen van straatkeien aan merkelijk gestegen waren. Voor de verkeersregeling over de spoorbaan moest een niet onaanzienlijk bedrag worden uitgegeven. Als gevolg van een en ander waren ook de kosten van toe zicht hoger dan begroot was. Daar staat tegenover, aldus schrijven B. en W. aan de raad. dat het leggen van de verschillende soorten leidingen ruim 25.500,- goedkoper is. Het eerder toegestane krediet van 68.000,- kan tot 42.500,- worden teruggebracht. Verder hebben B. en W. zich ernstig beraden over de situatie van het parkeerterrein met plantsoen op het Roemer Visscher- plein. Zij zijn ervan overtuigd, dat het gunstiger is, wanneer het plantsoentje aan de kant van restaurant Boekenro de komt in plaats van aan de stations- "ijde. Met deze wijziging is een bedrag ui ongeveer 3250,- gemoeid. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor de bovengenoemde kredieten beschikbaar te stellen. In Heemstede is zondag door de K.V.P.-leden gestemd over de samen stelling van de groslijst voor de aan staande gemeenteraadsverkiezingen. In totaal werden 230 stemmen uitge bracht, waarvan 192 op het politiek ad vies, waarmee het advies, dat wij reeds gepubliceerd hebben ongewijzigd is aan genomen. Voor hen, die aanstaande woensdag niet in staat zijn om naar de stembu reaus te komen, bestaat als bij aile vo rige gelegenheden de mogelijkheid om per auto te worden afgehaald. Zij, die hiervan gebruik willen maken, kunnen dit tot op de dag van dc verkiezing verzoeken bij de K.V.P.-afdelingen, be reikbaar onder telefoonnummer 38534. (Nieuw-Berkcnrode) en bij de heer J. Steenbrink, Kerklaan. De gemeenteraad van Heemstede komt donderdag 27 maart 's avonds om 8 uur bijeen. Voorgesteld wordt een be drag van 4450 te voteren voor herstel werkzaamheden aan het molentje in Groenendaal. Naar volgorde van urgen tie zullen de werkzaamheden in twee etappes worden uitgevoerd, zodat een bedrag van 2250 ten laste kan worden gebracht van de gewone dienst van dit jaar en 2200 wordt uitgetrokken op de gewone dienst van de begroting voor 1959. Verder vragen B. en W. een kre diet van 2900 voor de aanschaf van een kortegolfapparaat en een micros coop voor het gemeentelijk gezond heidshuis. Zaterdagmiddag rond vier uur heeft de 13-jarige P. Boekhout uit de Duven- voordestraat in Haarlem op het Bloe- mendaalse Strand een blikje gevonden met zes ampullen morfine. Een «Ier ampullen was kennelijk gebruikt. Het blikje lag op ongeveer tien meter uit do duinrand. De jongen, die zijn vondst mee naar huis nam. kreeg van zijn vader te horen dat hij het maar beter naar het 3Iarinehospitaat in Overveen kon brengen. Daar constateerde men dat men te maken had met morfine. Onmiddellijk werd de Bloemendaalse politie gewaarschuwd, die samen met de jongen op het strand ging zoeken naar eventuele andere blikjes, evenwel zonder resultaat. Toen de jongen echter gistermiddag met een vriendje opnieuw een strand wandeling langs het Bloemendaalse strand maakte, trof hij nabij het strand- café Riche opnieuw een morfineblikje Ditmaal was het echter leeg en inge deukt. Vanochtend heeft hij na school tijd ook dit blikje bij de Bloemendaalse politie gebracht. De blikjes bevatten Engelse opschriften en de ampullen waren van een injectienaald voorzien en dus onmiddellijk voor gebruik gereed. De politie meent dat dit soort ampullen door militairen wordt gebruikt. Het is niet onmogelijk dat een of ander schip de blikjes verloren heeft. Zij waren echter nog betrekkelijk onbeschadigd en vertoonden slechts een minimale hoe veelheid zeewater, zodat men moet aan nemen dat zij slechts korte tijd in het water hebben gelegen. Ook is het niet onmogelijk dat militairen de ampullen verloren hebben bij oefeningen op het strand. De Bloemendaalse politie zal de farmaceutische Rijksinspecteur voor de volksgezondheid in Leiden van de vondst in kew's «-tollen. Onder de leuze „Een zieke naar Lour- des" hebben de kinderen van de St.- Josephschool te Bloemendaal de afgelo pen weken thuis allerlei werkstukken op het gebied van handwerken en han denarbeid gemaakt. Zondagmiddag 23 maart werden deze werkstukken op school op een „Lourdes-markt" ver kocht. De leerlingen van de School luis terden deze verkoop op met muziek, het vertonen van een Lourdesfilm enz. Met inbegrip van de opbrengst van een bliksemloterij, welke ook deze middag werd gehouden, brachten de leerlingen en hun ouders het mooie bedrag van 839,77 bijeen. Van dit bedrag zullen twee zieken, die hiervoor in aanmerking komen, dit jaar naar Lourdes kunnen gaan. De Gemeentelijke Centrale van de K.V.P. in Bloemendaal verzoekt ons opneming van het vogende: „Hetgeen tot nu toe is gepubliceerd over de kandidaatstelling voor de KVP- fractie in de gemeenteraad van Bloe mendaal, zou tot verkeerde conclusies aanleiding kunnen geven. Het bestuur van de Gemeentelijke Centrale Bloemendaal der K.V.P. stelt er daarom nrijs op te verklaren, dat de heer J. F. M. Pinxter. na bijna 20 jaar zitting te hebben gehad in deze ge meenteraad, enkele dagen vóór de sa menstelling van het politiek advies voor de groslijststemming heeft besloten, zich niet wederom verkiesbaar te .stellen. Het bestuur heeft uiteraard met deze wens van de heer Pinxter rekening ge houden. Hoewel dit nog niet zijn officiële af scheid betekent, zegt het bestuur hem thans reeds dank voor het vele door hem in deze functie verrichte werk." Bij beschikking van de staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is ingesteld een com missie van advies voor het toekennen van prijzen en het verlenen van op drachten aan Nederlandse componisten in 1958. In deze commissie zijn be noemd: tot voorzitter: J. Mul, Haarlem, tot leden: M. Flothuis te Amsterdam en P. Huppers te Utrecht en tot secretaris: B. P. Wagemans te Voorburg. (Niet ofllclëJe Soersen) vorig opening Slot 24/3 3% Ned 1953 91 3% Ned 1953 91% 3% Ned 1956 91% 91 V/4 Ned 1948 84% 3% Ned 1950 855/S 3% Ned 1954 8>/« Ned 1955 J 3-8% Ned 1947 3 Ned 62-64 bel fac 92 Inschr Grtbk 1946 3 °1, T" 8'% B.N.G won.bouw 6 J;/7 Ned Handel Mi1 eert }*9 „TL,, A.K.U 1531/a 15^4 Van Berkej's Patent J-8? Jalvé-Delft eert 299*,2 Van Gelder *77 Kon H00evens eert ?88 Unilever eert 3343/4 33o Ned Kabel 222 Philips 264% 263 Kon Petroleum 153.20 155.20 .Amsterdam" Rubbei 50% 49% Holl Amerika Ltfn 1323a 132% Kon Ned Stoomb Mn 126125»2 Ned Scbeepv ünJe 122' 120'2 KXJA. 109.60 108.40 H V-A 88 Deli Mtl eert 65 64% A'daro 2% '56 1 85 A'dam '56 D 95 A'dam m 96 Rentespaarbr 103% Donderdag 27 maart is er 's avonds om 8 uur een klaverjaskoppelwedstrijd. Het winnende paar krijgt honderd eie ren. Er zijn nog andere fraaie prijzen. Dinsdag 1 april is er 's avonds een kienwedstrijd. GEEN SPREEKUUR De wethou ders E. J. van Lent en mr. O. H. van Wijk van Heemstede zullen in plaats van woensdag, dinsdag om dezelfde tijd spreekuur houden. CINEMA PALACE: Het lied van Berna- dette, aile leeft., 2, 8 uur. FRANS HALS: tot en met wo.: Duistere driften, volw., 2.30, 7, 9.15. E>i. 2.30, 8 uur. tR°-: Terug uit de hel, 14 j., 2.30, 7, 9.15. Lipo: Duel op «ie Atlantic. 14 jaar, ~'„415. 7, 9.15. Elke ochtend: De reis van H.K.H. Prin ses Beatrix naar de West alle leeft., 10, 11 en 12 uur. LUXOR: Verraad in Korea, 14 jaar, 2, 7, 9.15 uur. MINERVA: Ma.: Brief van een onbekende vrouw, str. volw., 8.15 uur. Wo.: Onder de zon van Rome, 18 jaar, 8.15 uur. REMBRANDT: Sissi, keizerin en moeder, alle leeft, (vijfde week), 2, 4.15. 7, 9.15 u. ROXY: Ma. tot en met do.: Vrouwen in het Kremlin, 18 jaar. 2.30, 7, 9.15 uur. 6TUDIO: De knapste meisjes moeten ster ven, 18 jaar, 2.15, 7, 9.15 uur. De technisch leider van het district West 2 van de katholieke Nederlandse Gymnastiek Bond, de heer C. A. Thijs- se, was belast met de leiding van de zondagmiddag in het Sander-Instituut te Haarlem door dit distriet georgani seerde verenigingskampioenschappen. Er werd door zeven verenigingen deelgeno men. Leonidas uit Haarlem, VIOS uit Castricum en USV uit Uitgeest kwamen met volledige meisjes- en damesploegen van tien deelneemsters uit. Laatste twee verenigingen waren bovendien de enige gymnastiekclubs die een jongens- en een herenploeg (elk vijf deelnemers) naar de wedstrijden zonden. De jongens en heren bereikten evenwel niet het gemiddelde aantal punten om in de prij zen te vallen. VIOS werd bij de meisjes en bij de dames nummer een. Op de tweede plaats eindigden bij de dames USV en bij de meisjes Leonidas. Aan de ploegleid(st)ers werden de medailles uitgereikt. Virtus uit Haarlem, ODI uit Leimui- den, IEV uit Velsen-Noord en JBS uit Bennebroek werkten in de afdeling be ginners met, ploegen \jan zes deelneem sters. Hier werd bij de dames zowel als bij de meisjes de vereniging JBS eerste. De jaarlijkse wedstrijden om de eer van dé beste in het district hadden een vlot verloop het programma werd in een tijdsperiode van vier uur afgewerkt maar waren niet zo druk bezet als het vorige jaar. Tijdens de wedstrijden had een lid van VIOS het ongeluk uit de ringen te vallen. Haar arm was uit de kom geschoten en werd in een nabij gelegen ziekenhuis weer op de goede plaats gezet. De KNGR houdt in april in het ge bouw van de HKB in de Tempeliers straat de ritmische kampioenschappen. Mevrouw Gibbons en haar jongens: Sarah Heyblom, Wim v.d. Heuvel, Leen Jongewaard en Piet Romer. Heel wat belangstellenden hebben za terdag- en zondagavond in de Haarlem se schouwburg de krachttoeren gadege slagen van „De jongens van mevrouw Gibbons", een Amerikaanse klucht van Will Glickmann en Joseph Stein. Het is een genoeglijke voorstelling geworden, die de aanwezigen aan liet slot een langdurig en hartelijk applaus ontlok te. Er werd vlot en quasi nonchalant gespeeld in de stijl, die men zich van het oude „Puck" herinnert: spontaan en aanstekelijk plezierig. Het hele geval heeft als iedere klucht weinig om het lijf. Mevrouw Gibbons bewoont ergens een paar ka mers in Manhattan. Zij is gek op haar jongens, haar drie zoons, van wie nie mand iets kwaads mag zeggen. Niet temin bevinden er zich twee in de ge vangenis, terwijl er één, de jongste, in een proeftijd loopt. Mevrouw Gibbons is verliefd op meneer MacMichaels, iemand van „het gas". Hij komt haar zijn liefde verklaren, maar kort daar na komen de beide jongens uit de ge vangenis terug: ontsnapt, samen met een kameraad, die de sierende bijnaam „paardekop" draagt. Paardekop laat niemand het huis uitgaan, ook de man van het gas niet. Mevrouw Gibbons komt langzamerhand tot de conclusie, dat haar jongens echt niet zulke lieverd jes zijn. Tenslotte beweegt ze haar jon gens zich aan te geven, eigenlijk om dat dat de enige consequentie is van hun levensinstelling, die ook de hare is. Dan krijgt „moe Gibbons" ook haar gasman. De beide schrijvers hebben het niet zozeer in de originaliteit gezocht; men wordt nogal eens herinnerd aan bij voorbeeld „Het witte schaap van de fa milie". Maar wél hebben ze een spran kelende dialoog geschreven, die welis waar met groffere lijnen is opgezet dan die van hun Franse collega's, maar die toch voortdurend boeit. Ze laten hun personnages opmerkingen maken, die ergens absurd zijn, maar die niettemin volkomen passen in de situatie. Eg- bert van Paridon, die deze voorstelling van „Puck" regisseerde, heeft aan de vondsten in de tekst, de nodige regie grapjes toegevoegd. De behandeling van de gasman door „paardekop" is een juweeltje geworden. Het stuk speel de in een aardig decor, dat door een niet nader genoemde ontwerper gete kend was. De geestige vertaling was van de hand van Alfred Pleiter. Sarah Heyblom speelde mevrouw Gibbons, weliswaar m een stijl die ver ouderd is, maar die in dit geval het type van de „blinde moeder versterk te. Leen Jongewaard was een raar jongste zoontje, op en top Amerikaans en misdadig tot in zijn vingertoppen, maar, intussen een schat van een joch. De jeugdige branie kreeg bij hem uit stekend gestalte. Wim van den Heuvel als de gentleman-inbreker-zoon en Piet Römer als de boef-zoon gaven hun spel een juiste mengeling van naï veteit en bruutheid. Rondweg uitste kend was Bob Verstraete als „paarde kop", een perfect uitgewerkt type van de half-imbeciele krachtmens-met-sen timentele momenten. Hij hield deze in spannende typering tot het uiterste vol. Jan Hundling was een prachtige type- van-een-gas-ambtenaar, droog, ambte lijk en bekrompen. Jammer, dat hij niet met iets meer allure speelde. Dan zou hij een waardige tegenspeler van me vrouw Gibbons zijn geweest. Marianne van Waveren had de taak om als aanzienlijk jongere zuster van mevrouw Gibbons in onderjurk voor de nodige glamour te zorgen. Het lag er allemaal wat erg dik op, maar het leek me ook een onmogelijke .rol. Her man Bouber speelde het kleine rolletje van de kruidenier Rausch, maar hij deed dat perfect, zoals men van iemand van de oude garde verwachten kan. Guus Verstraete typeerde uitstekend de agent uit de buurt, de man die bij de familie Gibbons kind aan huis is en alleen al daaraan een wijze betrekke- iijkheidszin te danken heeft. Cor Witschge speelde uitdagend goed het branie-achtige onderwereldtype. „De jongens van mevrouw Gibbons" is een avond onbezorgd plezier. De voorstelling zal nog winnen wanneer het tempo iets kan worden versneld, zodat de dode punten in de dialoog overspeeld worden. J. W. v. d. V. De uitslagen van de voor de onderlinge competitie van V.K.D. gespeelde partijen luiden als volgt; A. Strikkers—J. Wiegman 2—0, G. LaanF. Herberman 02, R, KokJ. Sassen afgebr.: Th. KokG. Faay 11, F. Visser—G. Faay (a.p.) 1—1, D. Rump H. Rump 0—2, A. v. d. Vorst—J. v. Rooden 2—0, A. Masteling—P. Mul af gebr.; P. KollenbergTh. v. Wort 20, F. Herberman—G. Laan afgebr. De deelnemers aan het V.K.D.-thuis- dammerstournooi speelden hun derde, tevens laatste ronde. De uitslagen zijn: Grcap A: G. v. d. Stoop-Th. Bandsma 02; J. Luiten Sr.P. v. d. Velden 2-0, groep B: J. BoudijnJ. Boerrigter 0-2; Th. AndringaMej. H. v. Muyen 20; groep C: Frans v. d. WeideHennie de Weers (n.o.) 20; Hein HoesKees Zwanenburg 20: groep D: .W. Hark- mansJ. Luiten Jr. 20; J. Belterman (n.o.)L. Duyn 02; groep E: Peter VerdonkW. Luiten 0—2; Harry Uiter- mark-Arno Spierings 02. De eerste prijswinnaars, gedeeltelijk na loting zijn: G. v. d. Stoop 4 punten, groep A J. P. Boerrigter 4 B Hein Hoes 6 C u. Duyn 6 D W. Luyten 6 E. De tweede prijswinnaars, gedeeltelijk na loting, zijn: J. Luyten Sr. 4 punten, groep A Til. Andringa 4 B Kees Zwanenburg 2 C W. Harkmans 4 D Arno Spierings 4 E. Op uitnodiging van de afdeling Gro ningen van do NeVoBo hebben de Haarlemse volleybalstedenteams deel genomen aan een driekamp tussen Gro ningen, Rotterdam en Haarlem in de Korenbeurs te Groningen. De hoofd klasse spelers van Den Bosch kregen geen uitstel van de competitieleider en moesten de invitatie afslaan. De Haar lemse heren kwamen niet met de sterk ste, maar wel met een zeer jeugdige combinatie in het veld die ondanks de geringe resultaten bij de talrijke toe schouwers door zijn technisch bekwaam spei grote waardering oogstte. De eindstand werd, zowel bij de dames als bij de heren: 1. Groningen, 2. Rotter dam en 3. Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 3