Townsend dementeert geruch ten na zijn bezoek aan Margaret Wapenzending in Amerika onderschept Boelganin, maarschalk zonder manschappen PADANG meldt hevige gevechten met troepen van Djakarta Actie Appèl 2 helpt de oorlogsslachtoffers Terug naar Britse bodem Matadors voor West-Duitsland Regeringstroepen 75 km van Padang? Afscheid van dr. Waterman Voor een kwart miljoen aan prijzen Paasviering volgens Byzantijnse ritus Radiumverf van marine in tuin in Den Helder Raketten met reik wijdte van 1000 km Geen huwelijken van meisjes heneden 16 jaar Tegenregering gaat in Europa bureaus openen Tegen hoest en Zijn leven besteed om de kanker te bestrijden Kransen op Canadees en Brits oorlogs kerkhof Advocaat ontslagen van rechtsvervolging Zou 25.000 hebben verduisterd Drie geldboeten voor kruidkundige KEELTABLETTEN Sterk desinfecterend 60 tabletten f 0.98 VRIJDAG 28 MAART 1958 PAGINA Jubileum „St>Bonaventura" Volkshogeschool „Geerlings- hof" bereidt excursie voor Prof. dr. Fritz Ernst overleden V.N.-commissie vraagt internationale conventie Bestemd voor Cubaanse opstandelingen Examens De vruchtbaarste brievenschrijver onder staatslieden verkoudheid De moeilijkheden voor de Panormitis Vredestein ontslaat 50 man Kwam deze heer ook op het "appèl" té laat! Nu kijkt hij boos, dat ziet U wel. Want dat gaf thuis een hele rel. Zijn vrouw zegt: buurman, die was bij de hand! U ziet die buurman, keer om de krant. Er is een nieuwe appèl-actie op komst in de geest zoals die vorig jaar is ge houden. Ook nu zullen loten tegen een gulden per stuk worden verkocht, waarvan de opbrengst, naar men hoopt, de anderhalf miljoen gulden zal benaderen. Vijf deels reeds van inven taris voorziene woningen zullen ditmaal de hoofdprijzen vormen. Een zesde huis zal door toedoen van het bedrijfsleven ten deel vallen aan een van dé Neder landse militaire oorlogsslachtoffers. Koningin Elizabeth en Prins Philip verlaten Nederland. Zij bestijgen de trap naar de „Britannia" om terug te keren naar Britse bodem. Van deze slachtoffers zijn er in ons land de nabestaanden inbegrepen nog 25.000, evenveel dus als de bevol king van een flink dorp. De Nederland se bond van militaire oorlogsslachtof fers heeft zich hun lot aangetrokken. Mede dank zij de vorig jaar gehouden actie appèl is reeds in Doorn voor de „dwarslaesies" dat zijn de rolstoel patiënten een bungalowdorp gesticht, bestaande uit een moederhuis en zeven dubbele bungalows. Bij de actie „Ap pèl 2" zal het er in de eerste plaats om gaan een tegemoetkoming in de exploi tatiekosten van deze bungalows te ver krijgen. Wat de actie meer opbrengt wordt aangewend voor revalidatie van Nederlandse militaire oorlogsslachtof fers. Bijna een kwart miljoen gulden is de waarde van de prijzen, die voor „Ap pèl 2" worden uitgeloofd en dat belas- (Van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen. Gisteren was voor de Britse populai re pers een dag van bijna gillende hys terie. Op de voorafgaande dag was de heer Peter Townsend na een lange we reldreis teruggekeerd in Londen en op de dag van aankomst had hij zich des middags naar Clarence House begeven om een bezoek te brengen aan prinses Margaret. Dit was voor de populaire bladen gistermorgen aanleiding om op de voorpagina schreeuwende koppen te plaatsen over de gehele breedte. De meeste van deze koppen luiden: „We derom bijeen". De hysterie nam een zo grote omvang aan, dat Townsend zich gisteren genoopt zag, na een onder houd met zijn juridische adviseurs, een verklaring te publiceren. Deze verklaring luidde als volgt: „Er is geen aanleiding om aan te ne men, dat mijn bezoek aan prinses Mar garet ook maar in enig opzicht wijzi- De aartsbisschop van Utrecht zal aan wezig zijn bij de viering van het 40- jarig jubileum van de R.K. Leraren vereniging „St. Bonaventura", dat op 8 april te Nijmegen zal worden ge vierd. Om 11 uur draagt mgr. dr. B. J. Alfrink een H. Mis (Missa praelaticia) op in de kapel van de Zusters Fran ciscanessen van de H. Familie in de Oldenbarneveldtstraat. Om 2 uur be gint de feestvergadering in het concert gebouw „De Vereeniging". Na een ope ningswoord van de voorzitter drs. J. König, zal prof. dr. Pierre Brachin, hoogleraar in de Ned. Taal- en Letter kunde aan de Sorbonne spreken over de persoonlijke godsdienstvorming van de katholieke leraar. Om half 5 reci- pieert het hoofdbestuur van „St. Bona ventura" in de bovenfoyer van ,De Vereeniging". De r.-k. Volkshogeschool „Geerlings- hof" houdt van 2 tot 6 april in kasteel Chaloen te Valkenburg bezinningsdagen voor Pasen. Dit jaar hebben de dagen een bijzonder accent door de gemeen schappelijke Paasnachtviering volgens de Byzantijnse ritus in de abdij van Cheve- togne bij Namen (B waar de sub-prior, een Nederlandse Benedictijn, uitleg zal geven. De conferenties worden gehouden door pater Troost S.J. Zaterdag 5 april vertrekken de deelnemers naar Cheve- togne, waar des avonds om 20.00 uur een toelichting wordt gegeven op de plechtigheden door pater Theod. Strot man O.S.B.; om tien uur volgt dan de eigenlijke Paasviering. Zondag 6 april keren de deelnemers terug naar „Geerlingshof". Van 14-19 april organiseert de volks hogeschool „Geerlingshof" in haar ge bouw kasteel „Chaloen" te Valkenburg een cursus „Zangleiding". ging brengt in een situatie, welke spe ciaal geformuleerd werd in de verkla ring van de prinses in het najaar van 1955." In deze verklaring deelde prin ses Margaret destijds mede, dat zij be sloten had niet in het huwelijk te tre den met de heer Townsend. Gisteren werd Townsend overal in al zijn ommegangen door Londen op de voet gevolgd door persverslaggevers en reeds vroeg in de morgen verzamelde zich een menigte van nieuwsgierigen buiten de residentie van prinses Mar garet, in de hoop Townsend opnieuw een bezoek te zien brengen aan de prin ses. De populaire bladen behandelen hedenochtend de Townsend-affaire we derom als voorpagina-materiaal. Sommige bladen wensen blijkbaar de indruk te wekken, dat koningin Eliza beth zeer misnoegd is over de ontmoe ting tussen de prinses en Townsend en dat dit misnoegen des te groter is, om dat het bezoek plaats vond tijdens het staatsiebezoek van de koningin aan Ne derland. Een medewerker van het so cialistische dagblad de „Daily Herald" gaat zelfs zover om vanuit Rotterdam te berichten, dat de ontmoeting tussen de prinses en Townsend het staatsiebe zoek van de koningin had bedorven. Een bewoonster van de Ooievaar straat in Den Helder vond in haar tuin een doosje en daar zij op net eti ket meende te lezen dat het radium bevatte, deed zii bij de politie aangif te van de vondst. Bij onderzoek bleek dat er een gla zen houder me» dop in zat, inhou- uende een radium bevattende stol, wel ke uü de koninklijke marine wordt ge bruikt bij het aanbrengen van mer ken op het geschut bij nacht. De ABCD. dienst van de marine heeft het doosje in beslag genomen. Slechts indien het jlas breekt en men langdurig aan de stof wordt blootgesteld, bestaat er ge vaar voor de gezondheid. Over de wij ze waarop het doosje in de tuin terecht v- gekomen, is nog niets bekend. Advertentie 10|SU3A3| U33 3|00 3p|EEd3q fll) lop U33 si JspcA ;!3Z snz 3U!3IX Ü1US3 ooi. jooa ijsmq u, uaiipssipi HI3A sullj U33 )U3q Dl I3Z MnOJA N(lZ jflJA U3?JOZ '"UEA nu 3J33| UJ fiq U3ddl>) dp S|E J3 SE AA fl(-| ,|3ddv„ UEA U330| UJ3S>}!|q 3p S|E lipO>| flH j |?aa }aq isiaa fin •••U3 uEuujnnq si 3(Q Ondanks adviezen en heel veel goede raad Prof. dr. Fritz Ernst, winnaar van de literaire prens van de Stad Zürich in 1951 en van de Gottfried Keiler-prijs van de Martin Bodmer-stichting, is woensdag, 68 jaar oud, in zijn woning te Zürich overleden. Donderdagmiddag heeft het Aalsmeerse „Minicorso" voor de vierde maal de poor ten voor het publiek geopend. Tot eind september zullen de fraaie miniatuur praalwagens hun rondjes draaien in de kas. Vier jaar is het geleden, dat een in woner van Aalsmeer, geïmponeerd als hij was door de schoonheid van Aals meers bloemencorso, dat door de stra ten van 's lands hoofdstad trok, het plan opvatte de vrije tijd in de winter te gaan vullen mgt het maken van een miniatuur corso, waarvoor uitsluitend immortelles werden gebruikt. Alle vrije uren in de herfst, de winter en ook een deel van de lente werden door de Aalsmeerder, de politie-ambtenaar P. Grjjpstra, besteed aan de bouw van het corso. Intussen hadden ande ren ook niet stil gezeten. Men wilde het miniatuur corso gaan exposeren. Zo groeide het initiatief van een een ling uit tot een actie, die velen boei de en bezig hield: onder de naam „Minicorso" zouden de praalwagens van april tot eind september worden geëxposeerd ten bate van het Roode Kruis. De bestuursleden van de afde ling Aalsmeer gingen prompt aan de slag en richtten een bloemenkas in, terwijl tal van kwekers de fraaiste hunner planten afstonden. Gisteren is „Minicorso" voor de vierde keer geopend. Even voorbij de vermaarde bloemenveiling diende een lustig draaiende miniatuurmolen in een fraai aangelegde tuin vol bloeien de crocussen als blikvanger. De wie ken maakten als het ware een uitno digend gebaar vooral wie passeerde. Langs een huisje, dat best van de heks van Hans en Grietje had kun nen zijn, zjjn wij toen de kas binnen gegaan. Daar reed het corso temid den van een droomoord van de meest exquise als exotische planten aan ons voorbij. Achttien praalwagens en vier versierde auto's schitterden er temid den van 1300 planten. De praalwagens stelden de uiteenlopend ste tafrelen voor. Zo zag men Tijl Uilenspiegel bij wijze van spreken de draak steken met Neptunus en zijn gevolg, en le ken de olifanten van Circus Renz ge fascineerd door „een kampvuur langs de evenaar". Assepoester en Sneeuw witje concurreerden met de schonen in een Venetiaanse gondel. Al die werk stukken verraden, dat er vele uren van „huisvlijt" aan zijn besteed. Een ge middelde van 200 werkuren per praal wagen, die beslist niet langer is dan 75 centimeter, is zeker niet te veel te noemen. Honderden immortelles en strobloempjes zijn door de organisa tor, de heer Grijpstra, gerangschikt, nadat de wagens waren gebouwd door de heer C. de Gooijer en poppenfigu- ren waren ontworpen, gemaakt cn aan gekleed door mevr. Nuland. Alleen al die poppenfiguren en de kleren, die zjj dragen zijn een bezoek aan „Mini corso" waard. Dat „Minicorso" ir de loop der ja ren een goede reputatie heeft gekre gen, wordt wel bewezen door het feit, dat het vorig jaar niet minder dan der tigduizend belangstellenden de exposi tie hebben bezocht. Voor de komende maanden verwacht men een record- bezoek van ongeveer vijftigduizend. Zo'n belangstelling verdient „Mini corso" dan ook beslist, durven wij na ons bezoek van gisteren te zeggen. Wat er door een aantal Aalsmeerders nu voor de vierde keer is gepresteerd, verdient veler bewondering. Want, is het niet eenvoudiger één keer met een „uitschieter" voor de dag te komen, dan jaar in jaar uit te volharden in zulk een tijdverslindend werk ten ba te van het Roode Kruis? De defensiecommissie van de West- duitse bondsdag heeft de aankoop goed gekeurd van 24 Amerikaanse Matadors, raketten die het best vergeleken kunnen worden met onbemande bommenwer pers. De socialisten en vrije democra ten stemden tegen. Minister Strauss, die over de aankoop in Amerika heeft on derhandeld, verklaarde, dat het niet de bedoeling is dat de Matadors met atoom lading worden uitgerust. De projectie len hebben een bereik van circa dui zend km, doch ze kunnen slechts over een afstand van 400 km worden be stuurd. De defensiecommissie heeft ook de aankoop van zes mobiele lanceer- plaatsen voor Matadors goedgekeurd. Het Westduitse bedieningspersoneel voor dit wapen zal in de V.S. worden opge leid, aldus meldt Reuter. De V.N.-commissie voor de status van de vrouw heeft een resolutie aangeno men, waarin gevraagd wordt om een in ternationale conventie die meisjes bene den de 16 jaar verbiedt te trouwen. De stemverhouding was 15 voor, geen te gen en drie onthoudingen (de Verenigde Staten, België en Canada). tingvrij. De radio werkt ook weer mee. De A.V.R.O. verzorgt 13 mei een pro gramma uit 't revalidatiecentrum Air- denburg in Doorn. Tijdens dit program ma, dat van 20.05 tot 20.50 uur wordt uitgezonden zullen de nummers van de loten worden bekend gemaakt, waarop de vijf woonhuizen als prijzen zijn ge vallen. Ook worden er. dankzij het be drijfsleven, kranten huis aan huis ver spreid, waarin men alles over de actie kan lezen, en waar 150 exemplaren tus sen zitten, die samen 25.000,- waard zijn. 18 april zal over de zender Hilver sum I (402 meter) het geheim van de ze kranten tussen 22.00 en 22.30 uur worden onthuld. Maatregelen zijn geno men om te voorkomen, dat de luiste raars zich inzake dit geheim zouden kunnen vergissen. De Amerikaanse kustwacht heeft bij de zuidpunt van Texas een vaartuig ge- enterd, aan boord waarvan zich 36 ge wapende Cubaanse opstandelingen in uniform bevonden, die met een hoeveel heid wapens en munitie uit de V.S. op weg waren naar Cuba. Het vaartuig, „Ei Orion", had geweigerd te stoppen toen het werd gepraaid. De aangehouden Cubanen droegen rood-met-zwarte armbanden met het op schrift „26 julio", de datum waarop vo rig jaar de Cubaanse opstandelingenlei der Fidel Castro zijn jongste actie be gon. De leider van de groep verklaar de dat zij in hongerstaking zouden gaan uit protest tegen hun aanhouding. Hjj zei dat zij de wapens en de munitie hadden willen gebruiken „om de vrij heid, niet alleen van Cuba maar van de gehele wereld te verdedigen". De man nen zjjn te Brownsville in Texas opge sloten, aldus meldt Reuter. De beweging van Fidel Castro heeft de Cubanen opgeroepen levensmiddelen in te slaan met het oog op de algeme ne staking die binnenkort begint. De A.F.P.-correspondent had deze zin in een telefoongesprek met New York nauwe lijks gedicteerd, toen de verbinding door de Cubaanse censuur werd verbroken. GRONINGEN, 27 maart Doet. na tuurkunde: J. Hasker, Leeuwarden. Doet. scheikunde: F. A. Hommes, Groningen. Kand. wis- en natuurkunde A: W. Oos tenbrink, Dedemsvaart. Idem L: H. J. Hannema, Leeuwarden, R. E. Tonn, Zwolle. Kand. geneeskunde 2 (rom) A: A. M. van der Veen, Groningen. Idem 2 (rom) B: A. P. Kuiper, Harlingen. LEIDEN, 27 maart Kand. A wis- en natuurkunde: K. H. Mattheus, Den Haag. Kand. K wis- en natuurkunde: F. Th. Spieksma, Leiden. Kand. K wis- en natuurkunde: A. A. v. d. Broek, Leiden. Kand. F wis- en natuurkunde: J. J. van Houte, Leiden. Doet. geologie: B. N. Koopmans, Leiden. Doet. scheikunde: G. Hejjmens Visser, Leiden. Doet. na tuurkunde: J. R. Luyten, Leiden. NIJMEGEN, 27 maart Kand. rech ten: J. H. M. Kerssemakers, Twello, M. H. A. M. Roeffen, Den Bosch en G. E. R. van Daelen, Venlo. Doet. rechten: P. F. M. Panken, Eersel. AMSTERDAM, 27 maart - Kand. Frans: mej. M. B. B. Castkemper, Am sterdam. Kand. psychologie: mej. D. C. Hordijk, Amsterdam, J. H. Müller, Am sterdam. Doet. Nederlands: J. Staal, W. W. F. Voskuilen en W. G. Rensink, Am sterdam. Doet. sterrekunde: J. C. A. Stobbelaar, Bussum. Met lof doet. bio logie: C. Bakker, Amsterdam, en kand. wis- en natuurkunde: mej. P. M. Nie- kerk, Aerdenhout, W. J. J. Nederkoorn, Haarlem. A. H. 't Hooft, D. v. d. Veen en W. W. Sillevis Smitt, Amsterdam. UTRECHT, 27 maart Kand. wis- en natuurkunde A: mej. W. G. van Hoorn, Utrecht, W. J. L. Nieland, Putten, J. J. M. Oomen, Sittard en J. Walinga, Den Bosch. Kand. wis- en natuurkunde D: H. J. A. Bluyssen, Nijmegen. Kand. wis- en natuurkunde E: J. H. M. Rek, Epe (Geld.), L. J. C. van Roosmalen, Maas tricht, S. H. Tijs, Tilburg. Kand. wis- en natuurkunde F: H. G. van Eijk, Amers foort, H. Loriaux, Zeist en H. W. Vender- bosch, Zieuwent. Kand. wis- en natuur kunde G: A. J. Leusink, Amersfoort, J. J. Rikken, Berg en Dal en W. P. Ver heul, Hengelo. Kand. wis- en. natuur kunde H: H. de Bruijn, Utrecht. Kand. wis en natuurkunde K: P. J. Anema, Zeist. Kand. wis- en natuurkunde L: A. J. M. Aangenendt, Eindhoven, E. B. Boy- son, Schalkhaar, P. C. M. Hoevenaars, Gilze, J. Schoenefeld, Vlaardingen, S. van Tuyn, Dongen. Kand. wis- en na tuurkunde J: J. Toth, Utrecht. Doet. wis kunde: E. W. de Vries, De Bilt en F. E. M. Ongering, Hilversum. Doet. natuur kunde: H. C. J. van Burik, Utrecht en H. P. C. Rood (cum laude), Groningen. Doet. scheikunde: C. S. Smolders, Utrecht. Doet. biologie: J. Haeck, Maars- bergen en mej. A. M. G. v. d. Sande, Utrecht. Kand. rechtsgeleerdheid: de dames A. M. Wiegel, Amersfoort en A. S. C. Visser, Rotterdam. Kand. sociale geografie: jhr. P. A. C. Beelaerts van Blokland, Den Haag, E. ter Haar, Rui- nerwold, A. den Boer, Utrecht, C. M. v. d. Berg, Utrecht en P. L. Sibbles, Ede. Maarschalk Boelganin, lins politiek bureau, maak- een leger te die drie jaar lang te hij deel uit van de commandeerd. van premier Sovjet-Unie is geweest, heeft zich de reputatie ver worven van de vrucht baarste briefschrijver on der de staatslieden van de wereld. De 62-jarige oud premier met het korte sikje en zijn innemende manieren is de man ge weest, die een nieuwe diplomatieke techniek heeft geïntroduceerd, n.l. velde ge- Zijn taak de Russische topleiding. Boel- was in de eerste plaats een politieke. Hij had de leiding over de politieke commissarissen bij de strijdkrachten. Hij had vele jaren zit ting in de Opperste Sovjet als afgevaardigde van een Moskous kiesdistrict. Hier aan kwam in het begin van deze maand een einde toen bekend werd gemaakt ganin werd in 1917 lid van de Russische commu- dat hij kandidaat was ge- de techniek van „de per- nistische partij. Van 1922 steld door het ver van soonljjke brieven aan pre- tot 1927 was hij in de Moskou gelegen kiesdis- miers van andere landen", economische sector werk- trict Maikop in de Kau- Tijdens zijn ambtstermijn zaam, daarna werd hij kasus. Dit was voor wes- schreef hij meer dan 100 directeur van de fabriek telijke waarnemers het voor electrische appara ten in Moskou. Van 1931 tot 1937 was Boelganin burgemeester van Moskou. van dergelijke brieven. Met Khroesjtsjev bezocht hij voorts Groot-Brittannië, Indië, Birma, Afghanistan en Finland. Sinds 1946, toen hij kan- eerste teken dat zijn ster wel eens kon dalen. Tij dens de gemeenschappe lijke zitting van de beide Hoewel hij maarschalk kamers van de Opperste van het Russische leger Sovjet is deze indruk be- didaat-lid werd van Sta- is, heeft Boelganin nooit vestigd. Radio-Padang, de zender van de te gen-regering in Midden-Sumatra, heeft gisteravond meegedeeld, dat hevige ge vechten rond Lubuk Djambi, 200 km ten zuidoosten van Bukit Tinggi, gaan de zijn, aldus meldt A.F.P. De regerings troepen, afkomstig uit Taluk, hebben ten minste 100 doden verloren tijdens vier dagen vechten, aldus de radio. Volgens berichten die U.P. uit .Singapore heeft ontvangen, zouden de regeringstroepen Padang tot op 75 km genaderd zijn. Een hoge bergrug zou een obstakel vormen. Een woordvoerder van de opstande lingenregering te Singapore heeft ver klaard, dat de opstandelingentroepen zich in de bergen zouden terugtrekken om hun strijd voort te zetten, indien de regeringstroepen vorderingen zouden blijven maken in de richting van Bu kit Tinggi of indien parachutisten zou den worden neergelaten in het gebied. Hij zei dat de opstandelingen geh®el voorbereid waren op een gueriila- strjjd die hen de tijd zou geven zien te versterken en hur positie te consolide ren zonder vrees voor de Indonesische luchtmacht. Luitenant-kolonel Sjamaun Gaharu, de commandant van Atjeh, heeft naar het A.N.P- verklaard, dat hij „zijn eigen politiek" heeft inzake de op stand in Midden-Sumatra. Hij weidde hier niet over uit, maar hij deed een be roep op de bevolking van Atjeh om zich niet te laten beïnvloeden door ,,de zaak Midden-Sumatra, omdat wij onze eigen nog onopgeloste problemen hebben". In Djakarta weet men niet precies welke betekenis men aan zijn woorden moet hechten. Hij verwees blijkbaar naar de vijf jaar oude opstand van de fanatieke „Darul Islam"-beweging in zjjn eigen gebied. Vorige week meldde de rebellenradio, dat Gaharu door officieren, die onder djn bevel stonden, van zijn commando vas ontheven. Deze mededeling bleek injuis-, toen Gaharu een dagorder voor as voor radio-Kutaradja, de hoofd- tad van Atjeh, waarin hij de goede Advertentie diensten aanbood voor regeling van wat hij noemde de „Medan-affaire"- de aan val in Medan door opstandelingentroe pen onder leiding van de ontslagen ma joor Nainggolan. Des Alwi, die in Singapore als woord voerder van de revolutionaire rege ring van Midden-Sumatra optrad, is per vliegtuig in Rome aangekomen, op weg naar Genève. Hij deelde mede in Europa voorlichtingsbureaus te zullen openen om de doelstellingen van de strijd der opstandelingen toe te lichten. Op de vraag of hij een ontmoeting zal hebben met de Indonesische am bassadeur in Rome, Soetan Mohammad, Rasjid, antwoordde hij: „Dat is moge lijk". Berichten in de Italiaanse pers, dat ambassadeur Rasjid van plan zou zijn zich bij de opstandige beweging aan te sluiten, zijn dezer dagen tegengespro ken. Het bestuur der vereniging en de me dische staf van het Nederlands Kanker instituut hebben donderdag-namiddag afscheid genomen van de 75-jarige can- ceroloog dr. N. Waterman op een bijeen komst in de aula van het histologisch Iab-ratorium der gemeente universi teit in het Antoni van Leeuwenhoekhuis te Amsterdam. Waarnemend voorzitter van het be stuur dr. J. Straub bracht de nestor van het instituut dank voor zijn enorme werk dat hjj ongeveer veertig jaar heeft ge daan voor de mensheid dankzij zijn behoefte om wel te doen en de mogelijk heden die in zijn geest gelegen hebben. Spreker maakte zich tevens tot tolk voor de dank van iedereen die beseft wat een dreiging de kanker voor ons al ler levensgeluk betekent. „Dr. Wa terman heeft zijn leven besteed om de kanker te bestrijden", aldus dr. Straub, die dr. Waterman diens door Cor Dik geschilderde portret aanbood. Het por tret zal geplaatst worden in het labora torium van het Antoni van Leeuwen hoekhuis. Voorts sprak o.m. nog als de oudste medewerker van de scheidende medicus dr. W. F. Wassink. In zijn dankwoord sprak dr. Water man de wens uit dat voor de toekomsti ge generatie het begrip kanker mag zijn als dat van een boze droom, die men bij het wakker worden vergeten kan. De waarnemend voorzitter van de me dische stafraad van het instituut, dr. E. A. van Sloten, noemde in zijn met een aantal geestige tekeningen en een paar oude foto's geïllustreerd „gespro ken portret" dr. Waterman een geleer de met de ziel van een kunstenaar. Na afloop van deze door vrienden en colle ga van dr. Waterman bijgewoonde sa menkomst volgde in de hal van de kli niek nog een receptie. PHILIPS-ROXANE NEDERLAND N.V. De Haagse rechtbank heelt de dagvaar ding. die was uitgebracht tegen een 39-jari ge Haagse advocaat, nietig verklaard. De advocaat, aan wie ten laste was gelegd, dat hii f 25.000 had verduisterd uit het vermo gen van zijn nicht, waarover hij provisio neel bewindvoerder was geweest, werd ont slagen van rechtsvervolging. De officier van Justitie had veertien da gen geleden negen maanden gevangenisstraf geëist en ontzetting uit het recht tot het bekleden van de functie van advocaat-pro cureur, rechtskundig adviseur of gerechte lijk bewindvoerder voor de tijd van vijf jaar. Het gerechtshof te Arnhem heeft een ruim vijftigjarige kruidkundige uit Apeldoorn conform de eis veroordeeld tot drié geldboeten van 100 elk, subs, drie maal twintig dagen hechtenis, ter zake van het onbevoegd uitoefenen van de artsenijbereidkunst. Verdachte ver kocht als medicijnen aangeprezen krui den. Het kantongerecht te Apeldoorn ver oordeelde hem tot drie geldboeten van elk 100 of driemaal twintig dagen hechtenis. In hoger beroep werd hjj door de rechtbank te Zutphen vrijge sproken, omda' er volgens dit college een leemte in de tenlastelegging was. De officier appelleerde bij de Hoge Raad en deze verwees de zaak ter afwikkeling door naar het hof. De procureur-generaal achtte de ten lastelegging („niet toegelaten tot uit oefening van een beroep, waartoe de wet de toelating vordert buiten nood zaak dat beroep uitoefenen") water dicht en requireerde bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Naar kapitein Constantin Condylis, gezagvoerder van het onder Engelse vlag varende en in Rotterdam aan de ketting gelegde Panormitis heeft mede gedeeld, heeft de Griekse consul aldaar, nadat zijn hulp was ingeroepen, gewei gerd de bemanning van het schip bij te staan. Van de zijde van de Griekse am bassade te Den Haag wordt nu ver klaard dat noch de kapitein, noch enig lid der bemanning zich aan het con sulaat heeft vervoegd om bijstand te vragen. Voorts wordt opgemerkt dat de Panormitis onder Engelse vlag vaart, aodat de Griekse consul hier geen be voegdheid heeft. Namens koningin Elizabeth en prins Philip heeft de Canadese militaire at taché in ons land, col. H. Cathcart, donderdagmiddag een krans gelegd aan de voet van de gedenksteen op het Ca nadese oorlogskerkhof in Groesbeek. De grote krans, bestaande uit klapro zen, was gesierd met een tiental ma ple-leaves, de tien Canadese sta ten symboliserende. De eenvoudige plechtigheid op het oorlogskerkhof werd bijgewoond door de commissaris der koningin in Gel derland, mr. H. W. Bloemers, de burgemeester van Groesbeek, jhr. R. M. J. F. L. Grotenhuis; de territoriale bevelhebber oost, kolonel J. A. W. Uylenberg en enkele andere militaire en burgerlijke autoriteiten. Militairen van het Nijmeegse luchtmachtgarni zoen, brachten de gebruikelijke eerbe wijzen. Eerder in de ochtend werd op het Britse oorlogskerkhof te Ooster beek een krans namens het Britse vor stenpaar gelegd. Hier werd de plech tigheid verricht door group-captain J. C. Adams, luchtvaart-attaché aan de Britse ambassade in ons land. De directie van de Nederlands-Ameri kaanse autobandenfabriek Vredestein te Enschede heeft aan 50 personeelsle den ontslag aangezegd. Maatregelen ter verhoging van de efficiency in de fabriek enerzijds en anderzijds de ver mindering van de orderpositie op korte termijn, voornamelijk tengevolge van de bestedingsbeperking, hebben dit be sluit noodzakelijk gemaakt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 7