Geraffineerde oplichting van het ziekenhuis Ziekenzorg te Enschede Kantoorbediende incasseert lonen van niet in dienst zijnde verpleegsters Campagne tegen baldadigheid Oostkust van Midden-Sumatra weer geheel onder Djakarta 's gezag HUSSEIN: „De grote slag zal over één of twee dagen worden uitgevochten" pessimisme Geen reden tot M 0 R Het weer Bejaarde dame in een vijver verdronken Evelyn Tiieiinins ELEGANTE TASSEN EN BY0UX Regeringstroepen ondervinden weinig tegenstand Geeft Indonesië bedrijven terug aan Nederlanders? Een raket keerde terug Ook Russische raketproeven mislukten AUTO BOTST TEGEN TREIN Hulp aan de vijand verleend? Het weer in Europa RUIM f 50.000.- VERDUISTERD Militairen plegen inbraken LAKKA RIS before ywóu/// STURKA TENNISKLEDING In het noorden kouder Sociaal commentaar Door duisternis misleid? Stoffelijk overschot van Hilversumse H.B.S.-er opgehaald Bi] iedere jas een passende tas ZATERDAG 29 MAART 1958 81sfe JAARGANG No. 29872 Rectificatie Vijf inzittenden met de schrik vrij Revisie in zaak tegen oud-V elsenaar jPemotang- jSjantar*^: ,STRAAT~~ ■MA LAKKA TOBA HEEN Sagan c iapiapi. IN D/r GEBIED OVEN- HE EBSEN OE TNO EPEN VAN O JA KA NT A Siboehoean Pakan Sqroj V Boekkit Tinggi Padang PELT MALAKKA' BORNEO (Van een medewerker) Neen, deze titel slaat niet op de afloop van de verkiezing. Dan zouden we immers een positie ver opschrift gekozen hebben. Wilt u na lezing van dit verhaal toch een verband leggen, accoord. Want zonder twijfel is de houding die (met name) de katholieke werknemers in het Zui den van ons land bij de verkiezingen hebben aangenomen, een bijdrage tot onze afwezigheid van pessimisme. Neen, we bedoelen met deze titel aan die mensen een antwoord te geven die we altijd weer opnieuw horen klagen, dat de moderne mens, en in het bijzon der de moderne werknemer, zo weinig belangstelling heeft voor de sociale be weging. En men moge ons geloven, wij ervaren dag in dag uit dat de belang stelling van de moderne mens voor „spreekbeurten" en alles wat daar op lijkt inderdaad zo goed als verdwenen is. O ja, men komt nog wel als er wat spectaculairs te beleven valt. Een fikse ruzie tussen bestuursleden onder ling of tussen besturen en leden is altijd nog een voortreffelijke aanbeveling voor een drukbezochte vergadering. Maar vraag geen 200 man publiek wanneer ge een volkomen verantwoorde re denering in elkaar rbt gezet over het waarom en hoe van de beste dingsbeperking. Zelfs als ge wilt gaan praten voor bouwvakarbeiders over de nieuwe C.A.O. voor dat bedrijf, moogt ge al blij zijn met een handvol vertrouwde kaderleden als gehoor. De pessimisten leiden uit dit verschijnsel af dat er dus geen wezenlijke .belangstelling meer zou bestaan voor het werk van de vak- en standsorganisaties. Tegen deze on juiste opvatting tekenen wij verzet aan. Men mag hoogstens zeggen, dat de be langstelling voor de sociale beweging een andere vorm heeft gekregen. Daar is immers een serie feiten aanwijsbaar, welke ervan getuigt hoe de mensen nog steeds iets en zelfs veel over heb ben voor de solidariteit zoals deze spreekt uit samenbundeling in organi satie. Want als er werkelijk zou moeten worden gesproken van dalende belangstelling, hoe is het dan te verklaren dat het' ledental met na me van de katholieke vakbeweging nog steeds blijft groeien? Niet alleen in ab solute cijfers, maar ook indien we letten op het percentage beroepsbeoefenaars dat is georganiseerd. Alleen dat papie ren lidmaatschap al betekent vooral voor de handarbeiders een belangrijk finan cieel offer. Er zijn er heel wat die 75 contributie per jaar betalen. Hiermee geven ze op zich al een voorbeeld aan vrijwel elke andere georganiseerde groep in ons land. Er zijn er nog altijd, die menen dat de moderne vakbeweging uit de lucht ge bouwd kan worden. De apparatuur van de moderne vakbeweging vordert een uit rusting, welke wetenschappelijk zodanig verantwoord is dat die beweging haar rol in het landelijk beleid kan spelen op een wijze dat van een werkelijke bijdra ge in dat beleid gesproken kan worden. En door de zaak zo te stellen is te vens aangegeven de veranderde positie van de vakbeweging zelf. We horen ge regeld de opmerkingen: „Wij gewone arbeiders komen er niet meer aan te pas. Op een morgen kun je in de krant lezen dat je loon is verhoogd of ver laagd. Zelfs hebben wij het al meege maakt, dat een reeds getekende C.A.O. achteraf met ons besproken werd". Zo iets kan naar onze mening inderdaad voorkomen. Het loonbeleid is n.l. geen particuliere aangelegenheid meer, zelfs geen zaak van regionale aard, maar is volop een landelijke kwestie geworden. Eerst daardoor is het mogelijk geworden om het gehele economische leven te overzien en tevens om te zorgen dat de ongelofelijke verschillen, die vroeger voorkwamen in de betaling van groepen arbeiders, sterk werden geëgaliseerd. De landarbeider in West-Brabant, de steenfabrieksarbeider uit de Lijmers, met herinneringen aan het verleden, zal er nog met schrik aan denken hoe hjj met 12 a 13 per week naar huis werd gezonden, terwijl de bouwvakker en de fabrieksarbeider in het westen meer dan het dubbele als weekgeld ontving. Maar men begrijpt dat voor zulk een beleid colleges van mannen nodig zijn van gro te bekwaamheid en verantwoordelijk heidszin, welke in staat zijn om het ge heel te overzien. (Vervolg op pagina 5) Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Weersverwachting geldig tot zon dagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vannacht hier en daar mist. In het noorden van het land: veel bewol king met plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige wind tussen zuid en oost. Kouder. In het zuiden: nu en dan opklaringen. Weinig wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Zondag: Zon: 6.22-19.09 Maan: 13.23-3.34 Maandag: Zon; 6.19-19.10 Maan: 14.39-4.08 temp. neersl. Station Weer heden afgei 7 uur 24 uur Helsinki zwaar bew. -13 0 Stockholm half bew. -12 0 Oslo onbewolkt -9 8 Londen motregen 9 5 Amsterdam regen 9 7 Brussel licht bew. 8 31 Luxemburg half bew. 4 22 Parijs licht bew. 7 2 Nice half bew. 9 0 Berlijn geheel bew. 1 0 Frankfurt zwaar bew. 5 3 Mlinchen licht bew. 3 0 Zürich mist 1 0.1 Genève zwaar bew. 3 0 Locarno geheel bew. 8 0 Wenen mist -0 0 Innsbruck onbewolkt -0 0 Rome 4 mist 9 0 Aan de Brusselse wereldtentoonstelling wordt thans de laatste hand gelegd. Op de achtergrond het Atomium, waarvan thans nog een der negen sferen moet worden bekleed. Op de voorgrond zijn arbeiders bezig aan een fontein bij de Beneluxpoort. De 42-jarige kantoorbediende uit En schede, die, zoals we vrijdag in een groot deel van onze oplage konden be richten, is gearresteerd als verdacht van verduistering van een bedrag van ruim 50.000 ten nadele van het ziekenhuis Ziekenzorg aldaar, is ui terst geraffineerd te werk gegaan. Naar het ziekenhuisbestuur vrijdag meedeelde zijn de malversaties gepleegd in de periode van juli 1955 tot juli 1957. De man was belast met de ad ministratie van de loonkaarten. Hij vul de loonkaarten in van niet in dienst van het ziekenhuis zijnde verpleegsters. Van deze kaarten met gefingeerde namen leverde hij er per maand enkele bij de met de uitbetaling der lonen belaste af deling in en wist dan door het plaatsen van valse handtekeningen het salaris van de gefingeerde verpleegsters te tou cheren. Dat dit twee volle jaren onopgemerkt bleef, was mogelijk omdat het zieken huispersoneel tengevolge van de ongere gelde diensttijden niet op een vastge stelde dag het salaris ontvangt. Vele personeelsleden laten hun loon na afte kening van hun loonkaart door anderen aan de kassa halen. Bovendien werd de fraude niet ontdekt omdat er vooral onde 't verplegend personeel een groot verloop is. Het is geen zeldzaamheid dat verpleegsters slechts enkele maanden in dienst van een ziekenhuis zijn. Aan deze omstandigheden paste de verdachte zijn praktijken nauwkeurig aan. Ook liet hij zijn niet in dienst zijnde verpleeg sters na korte tijd „verdwijnen", waar na het bedrog met loonkaarten op naam van andere gefingeerde verpleegsters werd voortgezet. In augustus van het vorige jaar werd de administratie echter dusdanig gewij zigd dat de man inzag dat hij zijn ma nipulaties niet op dez» wijze zou kun nen voortzetten. Hij staakte toen zijn be drog om daarna in december ontslag te nemen bij het ziekenhuis. Samen met zijn schoonvader richtte hij een confec- tiebedrijfje op, dat echter op naam blijkt te staan van zijn schoonvader. Door toevallige omstandigheden werd thans pas de fraude ontdekt en wel naar aanleiding van de enige door de kantoorbediende gepleegde vervalsing waarbij hij gebruik maakte van een loonkaart van een verpleegster die wel in het ziekenhuis werkzaam was ge weest. Drie maanden na haar vertrek streek hjj nog haar salaris op. De be wuste zuster had echter nog eên uni formaflossing te voldoen en toen een administratiebediende naar haar vroeg, werd medegedeeld dat de bewuste zus ter reeds eerder was vertrokken dan bleek uit de staten Waarop de maan den stonden vermeld waarover nog aan haar salaris was betaald. Dit feit vorm de de aanleiding tot een uitgebreid on derzoek in verband waarmee de bedien de op het matje werd geroepen. Hjj viel toen spoedig door de mand en bekende. Het ziekenhuis, dat tegelijk met de reorganisatie van de administratie en bijgevolg na het plegen van de malver saties, een verzekering tegen fraude af sloot, wil thans trachten de loonbelas ting en andere sociale lasten op de aan gefingeerde personen betaalde lonen te rug te vorderen. De 75-jarige mevrouw Geertsma, een van de bewoonsters van het bejaarden centrum Voor Anker te Huizen, is le venloos uit de vijver van het centrum opgehaald. Mevrouw G. was reeds eni ge dagen afwezig, maar men had zich daarover geen zorgen gemaakt, omdat zij meermalen op bezoek ging bij fami lie. Een van de personeelsleden van het tehuis ontdekte het lichaam in de vijver. Men neemt aan dat mevrouw G. door de duisternis is misleid en zo in de vijver is gevallen. Een 13-jarige scholier, die vrijdagmid dag met zijn kano op de Loosdrechtse plassen aan het varen was, heeft het stoffelijk overschot gevonden van de 17-jarige Olaf Aalfs uit Hilversum. De ze jongeman en zijn 16-jarige vriend hadden met hun klasgenoten van de H.B.S. gewed dat zij in dit koude jaar getijde toch minstens drie kilometer zouden kunnen zwemmen. Zondag 16 fe bruari in de vroegte gingen beide jon gens te water. Na twee kilometer te hebben gezwommen werd Olaf echter door de koude bevangen en verdween hij in het diepe water van de plas. Men was er tot vrijdagmiddag niet in geslaagd het lichaam te vinden. Het comité „Nationale campagne te gen baldadigheid" dat onlangs werd gevormd uit vertegenwoordigers van takken van industrie, handel, onderwijs, scheepvaart en bankwezen, heeft zijn plannen bekendgemaakt. Via het ere- comité van commissarissen van de ko ningin gaan de organisatoren een be roep doen op de burgemeesters van Ne derland om alle in hun gemeente be staande verenigingsbesturen uit te no digen op een bijeenkomst. Op deze bij eenkomst zal worden getracht, alle ver enigingen in deze gemeenten (geschat op meer dan 25.000) te interesseren om deel te nemen aan nationale campagne tegen de baldadigheid en te komen tot oprichting van plaatselijke comité's. Het landelijke comité stelt zich voor plaatselijke bijeenkomsten te organise ren om tot oprichting te komen van plaatselijke afdelingen in drie gemeen ten, waar nog geen actief op dit ter rein werkzame verenigingen bestaan. Verdere programmapunten van het landelijke comité bestaan uit het orga niseren van manifestaties, het beleg gen van bedrijfsbijeenkomsten in grote fabrieken en bedrijven ln de werk- pauze, het organiseren van filmvoor stellingen voor de hoogste klassen der lagere en middelbare scholen en het houden van voordrachten op ouderavon den. De financiën voor zijn actie hoopt het comité te verkrijgen door de verkoop van zogenaamde „Adelbrieven voor de burger", op vertoon waarvan de bezit ters een belangrijke reductie verkrijgen op de toegangsprijzen voor tal van toeris tische aantrekkelijkheden in Nederland, zoals musea, dierenparken, natuurreser vaten en dergelijke. De prijs van zulk een „adelbrief" zal worden gesteld op een gulden. De schade, jaarlijks toegebracht aan natuur en eigendommen, loopt in de tien tallen miljoenen. Volgens een cijfer van het centraal bureau voor de statistiek, samengesteld op grond van politierap porten. bedraagt de schade, jaarlijks toegebracht door brandstichtende jeugd, alleen al vier en een half miljoen gul den. Advertentie GR. HOUTSTRAAT 18a HAARLEM TELEFOON 20415 BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. J. W. Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers té cents pei m m hoogte. De administratie behoudt zich het 'echt voor advertentiën eventueel rondei opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7 90 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitmiiiiiiiiiimiiiimiiii Een driedaagse bespreking over het lot van de Nederlandse ondernemingen in Indonesië door president Soekarno en de Nationale Baad heeft geleid tot 4e aanbeveling aan het kabinet om een aantal daarvan, meest winkels, aan dé eigenaars terug te geven, zo verneemt Se A.N.P. correspondent vandaag uit zeer gezaghebbende bron. Openbare nutsbedrijven en maat schappijen op het gebied van het openbaar vervoer dienen te worden ge nationaliseerd, aldus de aanbeveling. Ondernemingen die als belangrijk voor de Nederlandse economie worden beschouwd, moeten onder regeringstoe- zicht blijven totdat Nederland bereid is Nieuw-Guinea over te dragen aan In donesië. Er is een commissie ingesteld om de Nederlandse ondernemingen in drie groepen te verdelen. De ondernemingen van de eerste g-roep zullen misschien in de komende zes maanden aan de eige naars worden teruggegeven. Hieronder zouden vallen winkels en mogelijk ook kleine bedrijven zoals bakkerijen. De eigenaars zouden het recht hebben hun bezit te verkopen, maar alleen aan In donesiërs. De zegsman acht het waarschijnlijk dat er over de schadeloosstelling voor te nationaliseren ondernemingen zal worden onderhandeld tussen de autori teiten en de eigenaars, zonder hulp van derden. Hij zei dat de Raad ook gesproken heeft over de kwestie van de Neder landse deskundigen in Indonesië. Op de vraag of aanbevolen is deskundigen te dwingen in het land te blijven als zij „onmisbaar voor de Indonesische economie" worden geacht, zei de zegsman, dat op dat punt geen be sluit genomen is. Hij voegde daaraan toe dat algemeen wordt aangenomen dat het hun vrij staat te vertrekken als zij dat willen. Tengevolge van een technische fout is ln een deel van onze editie van gisteren een verkeerd onderschrift, respectie velijk in het geheel geen onderschrift. Verschenen onder een toto op de voor pagina. De foto stelde de aankomst voor van koningin Elisabeth van België in Moskou, alwaar zij een speciale uit voering van een concert van Tsjaikofski zou bijwonen. In dat deel van de editie waarin een onderschrift bij de foto was geplaatst, vermeldde dit abusievelijk, dat het een gebeurtenis in Engeland zou betreffen waaraan de Engelse koningin Elizabeth deel had. Wij bieden onze le zers onze verontschuldiging aan voor deze vergissing. Deze nu pas vrijgegeven foto toont de ttart op 21 februari j.l. van de ander half ton zware Russische eentraps ra ket, welke een record-hoogte van 472 km. bereikte en op aarde terugkeerde op een tevoren vastgestelde plaats. Vol gens een officiële Russische mededeling werd de raket met een geringe hoek op de verticaal in de vastgestelde rich ting gebracht. Volgens te Djakarta ontvangen berichten rukken de troepen van de regering-Djuanda thans over een front van 600 kilometer op tegen de strijdkrachten der Sumatraanse tegen-regering, aldus bericht Reuter. Ge- meid wordt, dat de troepen der regering te Djakarta woensdag j.l. het ter hoogte van de oostkust van Sumatra gelegen eiland Kampai zonder tegen stand te ontmoeten hebben bezet. In de te Medan uitgegeven bekendmaking, waarin dit wordt meegedeeld, wordt gezegd dat het eiland door militairen van de regering-Sjafruddin en van de „Darul Islam" gezamenlijk was bezet. De regering-Djuanda heeft meegedeeld, dat haar troepen de oostkust van Midden-Sumatra hebben bezet. Dit gebied omvat zestig procent van het territoir van de regering-Sjafruddin. Indonesische militaire autoriteiten geven echter toe dat het mogelijk is dat de voornaamste gevechten eerst zullen worden geleverd, wanneer de troepen van de centrale regering Su matra's westkust hebben bereikt. Dit heeft een „speciale afgezant" en woordvoerder van de opstandige luit.-kol. Hussein gisteravond te Singapore ver klaard. Hij zei onder meer dat „de gro te slag over een of twee dagen zal wor den uitgevochten". Volgens de kolonel, die voorzitter Is van de revolutionaire oorlogsraad, zal de slag zich bij Pa dang en Bukit Tinggi afspelen. De woord voerder zei dat „alle binnendringers zul len worden gedood". „Het bloed zal vloeien zoals er nog nooit bloed in In donesië is gevloeid", aldus de woord voerder. De inlichtingendienst van de opstandelingen zou hebben ontdekt dat de regering te Djakarta de aanval op Bukit Tinggi, het hoofdkwartier van de tegen-regering, zal doen vanuit Ban- kiang, dat ongeveer 140 km ten zuiden van de hoofdstad der opstandelingen, Padang, ligt. Kolonel Hussein is van mening, vol gens de woordvoerder, dat zich in Indo nesië 800 Russen bevinden, van wie er 300 te Surabaja de activiteit van de communisten leiden. De militaire strate gie van de regering-Djuanda zou geba seerd z(jn op de militaire Sovjet-raden. De woordvoerder zei voorts dat de te gen-regering bereid is, Padang en Bukit Tinggi te ontruimen om de verwoesting van deze plaatsen en onnodig bloedver gieten te voorkomen. In het oerwoud heeft de tegen-regering echter al nieuwe centra gekozen voor het burgerlijke be stuur en de militaire leiding. De revolu tionaire strijdkrachten zijn volgens Hus sein bereid tot een langdurige guerilla. Hoewel zij weinig moderne wapens be zitten, zijn zij toch goed uitgerust. Tot slot gaf de woordvoerder als zijn mening te kennen, dat de regering te Djakarta binnenkort met het oog op de econo mische gevolgen van de strijd gedwon gen zal worden tot onderhandelingen met leiders op Sumatra. Mobiele colonnes van de rebellen heb ben Indonesische regeringstroepen in wanorde teruggedreven van de weg die Padang met Palembang verbindt, aldus heeft radio Padang volgens Reuter ge meld. Een uitgeweken korporaal van het Sovjet-leger heeft onthullingen gedaan over mislukte Russische raketproeven die aan talrijke personen het leven hebben gekost, aldus meldt Reuter. Deze proeven zijn aan dt lancering der Spoetniks voorafgegaan. In een artikel in de „Liverpool Daily Post" schrijft korporaal Seriosja Asav- jev o.a. dat een lange-afstandsraket die uit zijn koers was geraakt, op een Siberisch dorp terecht is gekomen waardoor 124 van de 130 inwoners wer den gedood. Asavjev maakte deel uit van de bewakingsdienst van de oefenter reinen in Oost-Siberië. Bij een ander ongeluk is een geleid projectiel op een militair parkeerterrein terechtgeko men, waardoor acht mannen werden gedood. Ook hebben zich mislukkingen voorgedaan bij proeven om met raket ten hoogterecords te vestigen. In een van dergelijke wrakken heeft Asavjev de overblijfselen van een dier gezien. Vannacht is op de onbewaakte over weg aan de Kerkhoflaan te Emmen een auto met vijf inzittenden tegen een trein gereden. De auto werd een eind opzij geslingerd en zwaar beschadigd, maar de inzittenden kwamen met de schrik vrij. De bestuurder van de auto had de trein wel gezien en bij de overweg hield hij stil. Het laatste deel van de trein was echter niet verlicht en daardoor reed de bestuurder te vroeg verder. De auto Kreeg zo een klap van de trein, dat het voertuig achterstevoren nog een keer tegen de trein sloeg en zowel aan voor als achterzijde flink werd ge- De koninklijke marechaussee in Den Helder heett twee militairen van de koninklijke landmacht aangehouden, verdacht van verduistering van onge veer 100 uit de kantine van het Lua- schietkamp in Den Helder. Tijdens het verhoor van de militai ren, waarbij zij de verduistering be- k> nden, bieek, dat zij nog meer op hun kerfstok hadden. Zij hebben ook inbraken gepleegd in o.a. R'dam, Haar lem, Den Haag en Utrecht. Bij de „kraak" in Utrecht zouden zij zelfs een bedrag van bijna 10.000 hebben buit gemaakt. Hangende het onderzoek, kon den geen nadere gegevens worden ver strekt. De weg naar Palembang is de enige weg naar Midden-Sumatra die nog open is, nu Indonesische regeringstroepen de noordelijke en oostelijke wegen hebben geblokkeerd en de marine de havens van de rebellen heeft afgegrendeld. De ra dio deelde voorts mede dat de rebellen 23 maart een belangrijke overwinning hebben geboekt. Radio Padang zei, dat luchtlandingstroepen van de Indonesische regering, die vanuit het gebied waar zij waren neergelaten in Ayer Molek vorde ringen maakten naar Padang, in een hin derlaag waren gelopen en dat 200 van hen werden gedood. Een aantal wagens was buitgemaakt, aldus de radio. Volgens radio Medan hebben rege ringstroepen Sidikalang, dat op een vi tale wegkruising op de weg van Noord- Sumatra naar de bolwerken van de re volutionairen op Midden-Sumatra is ge legen, veroverd. De radio deelde mede, dat de stad door het 137ste bataljon donderdag was veroverd op het derde regiment, dat onder bevel staat van kapitein Zita Po- han. Luitenant-kolonel Sjamaun Gaharu, de commandant van Atjeh, heeft twee in Kotaradja verschijnende dagbladen een verschijningsverbod opgelegd, omdat zij berichten van de revolutionaire radio- omroepen hebben gepubliceerd. De Haarlemse rechtbank zal maandag morgen in revisie de zaak behandelen tegen een 54-jarige werktuigkundige uit Amsterdam, die beschuldigd wordt van opzettelijke hulpverlening aan de vijand in tijd van oorlog. De verdachte zou tijdens de meidagen van 1940, toen hij in Velsen hoofd was van de luchtbe schermingsdienst, de Duitsers inlichtin gen verstrekt hebben. Door een Bijzonder Hof was de werk tuigkundige in 1948 deswege tot de doodstraf veroordeeld. In cassatie werd deze straf tot twintig jaar terugge bracht. De procureur-generaal bij de Hoge Raad heeft, nadat er in de zaak nieuwe en voor de verdachte ontlas tende omstandigheden aan het licht ge komen waren, ambtshalve revisie van het vonnis verzocht. De werktuigkun dige, die sinds lang op vrije voeten is, zal verdedigd worden door mr. J. van der Hoeven uit Amsterdam. Voor deze zaak heeft het O.M. tien getuigen ge dagvaard, terwijl de verdediger een getuige a décharge heeft opgeroepen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1