De opstandelingen maken zich klaar voor een guerilla Nasution sou een staatsgreep voorbereiden en self president willen worden Gevecht aan de sen Israël en prens tus- Syrië DODEN in het verkeer Drie gewonden bij felle brand op bovenhuis in hart van oud-Amsterdam Bewoners moesten uit het raam springen 1 Vader overleden omdat zijn zoon hem te stevig op de grond drukte? Markies De Cuevas prikt Serge Li far in de arm T MORRIS' Weinig kans in geregelde strijd? Eerste K.P.M.-ers vertrokken V.S. bezorgd over Indonesië Trekt Saoedi-Arabië zijn troepen uit Jordanië terug Paasrede H. Vader via Eurovisie Twee lama's vergiftigd Rivalen vallen elkaar om de hals en tekenen de vrede Hevige ruzie in woonwagenkamp eindigt met schot uit revolver -Het weer Groeiende mate van Sovjet-leveranties Prinses Margaret op Windsor Castle De vergiftigingszaak in de Leeuwarder gevangenis Cyaankali door ex- gevangene binnen gesmokkeld? Triest gebeuren te Waddinxveen Echtelijke onenigheden de achtergrond In de kinderboerderij in Heemstede In Nederland wordt men oud DUEL OM BALLETOPVOERING Jongeman licht gewond AZIATISCHE GRIEP maakt laatste tijd weer slachtoffers Schraal weer Het weer in Europa MAANDAG 31 MAART 1958 81ste JAARGANG No. 29873 De revolutionaire regering op Midden-Sumatra ver wacht, dat de strijdkrachten van de regering te Djakarta zeer binnenkort een algemene aanval zullen inzetten tegen de westkust van het door de rebellen beheerste gebied. Ra- dio-Medan zegt, dat „de rebellen" iri Noord-Sumatra op grote schaal vluchten of zich overgeven. De opstandelingen melden geen veroveringen meer. Zij bepalen zich tot de mededeling, dat zij een opmars van regeringstroepen langs de weg van Palembang naar Padang in de war hebben ge stuurd. Ondertussen hebben zij opdracht gegeven voor de ontruiming van Telok Bajur, de havenwijk van Padang. De bevolking trekt naar dorpen in het binnenland. New York Times: O Familievete de oorzaak? STURKA SPORTKLEDING BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 145480 Bijkant Beverwijk Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red llmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: J. 7 W. Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs, H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m -hoogte. De administratie behoudt rich het 'echt voor advertentiën eventueel ronder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, I 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. De „New York Times" meldt dat de Amerikaanse autoriteiten bezorgd zijn over het voortduren van de vijandelijk heden in Indonesië. Het blad bericht, dat men in het bijzonder bezorgd is over de berichten inzake ernstige gevechten na de aanvankelijke rust na de vorming van de tegenregering op 15 februari. Het blad meldt uit Washington: „De autoriteiten zijn onder de indruk van de groeiende mate van Russische mili taire leveranties die de Indonesische regering ontvangt in haar pogingen om de opstand te onderdrukken". Volgens te Washington verkregen inlichtingen heeft Moskou aan de Indonesische rege ringstroepen een groot aantal voertui gen, voornamelijk jeeps, ter beschik king gesteld. Dit in aansluiting op de tien schepen met kleine wapens en mu nitie, waarover eerder bericht werd. In kringen op de Amerikaanse minis teries van defensie en buitenlandse zaken wordt geen geheim gemaakt van een gunstige gezindheid jegens de anti communistische doelstellingen van de opstandelingen en van wantrouwen jegens president Soekarno's contact met de communisten, aldus de „New York Times". Men is echter algemeen van gevoelen dat er voor de opstandelingen zeer weinig hoop op overwinning is, ofschoon zij misschien in staat zullen zijn voor bijna onbeperkte tijd gue- rilla-acties te voeren. Ook is do revolutionaire regering overgegaan tot het onbruikbaar maken van het vliegveld van Padang. De toe gangswegen tot de vliegbasis zijn onder mijnd. De opstandelingen menen, dat de regeringstroepen behalve Padang en Bukit Tinggi ook Sibolga zullen aanval len. Zij taxeren hun kansen in een ge regelde veldslag blijkbaar niet erg hoog, want de toebereidselen voor een langdurige guerilla-strijd zijn in volle gang. De revolutionaire regering blijft hopen op de mogelijkheid, dat de aan dacht van de regering te Djakarta van Midden-Sumrtra wordt afgeleid door het opflakkeren var het verzet elders in de archipel. Kolonel Simbolon heeft verklaard, dat troepen uit Atjeh en de strijdmacht van majoor Boyke Nainggolan een nieuwe aanval tegen Medan beramen. Ook bopoj* revolutionairen op da den van de Darul Islam, die onder lei ding van Kahar Muzakkar op Oost-Ja- va een opstand zou willen ontketenen. De naam van kolonel Zuluki Lubis, commandant var West-Java, wordt ge noemd als een dergenen, die wel met het streven van de revolutionaire rege ring sympathiser a. Tenslotte wordt er gesproken over het openen van een „tweede front" op Ce lebes door luitenant-kolonel Ventje Su- mual. Morele steun hebben de revolutio nairen ontvangen van mr. Assaat, voorheen waarnemend president van de Djokja-republiek. Mr. Assaat is spe.iaal van Java naar Midden-Suma tra gekomen om zich bij de opstan delingen te voegen. President Soekar- no, aldus heeft Assaat verklaard, poogt van Indonesië een satelliet van de Sovjet-Unie te maken. Wat Soekarno precies wil en wat zich achter de schermen in Djakarta afspeelt, is overigens verre van duide lijk. in Surabaja, waar de communis ten het nagenoeg voor het zeggen heb ben, .s een ,,verfkwasten"-campagne begonnen, waarvan zowel de Amerikaan se voorlichtingsdienst als instellingen van nationalistisch gezinde Chinezen het doelwit vormen. „Weg met de ZOAVO" en „Weg met de handlangers van de rebellie" zijn enkele van de teksten, die °P ramen en deuren worflsn gekalkt. Een UP-oorrespoiulent in Djakarta op pert de mogelijkheid, dat de stafchef van het leger, generaal-niajoor Abauj Haris Nasntion het plan koestert oir, een staatsgreep te ondernemen en zelf het presidentschap op zich te nemen. Geruchten, dat er spanningen zouden bestaan tussen Nasution en premier Djuanda zijn zaterdag te Djakarta of ficieel tegengesproken. Uit de haven van Tandjong Priok zijn gisteren drie KPM-schepen naar Singa pore vertrokken. Ds sphepen hadden een Nederlandse bemanning, versterkt met personeel van walinstallaties van de maatschappij. Wellicht zullen vandaag nog twaalf i<PM-schepen uit Tandjong Priok naar Singapore vertrekken. in Su rabaja liggen nog tien KPM-schepen on der stoom. Een groep van 65 Indonesiërs, beman ningsleden en passagiers van het KPM- schip „Kasimbar' dat op 21 februari jl. door Hr. Ms. „Drenthe" werd aange houden er. naar Manokwari opgebracht, ls gisteren in Singapore aangekomen aan boord van een andere KPM-er, de „Kaloekoe". De „Straits T.mes" meldt, dat de in Singapore gevestigde verzekerings maatschappijen weigeren ladingen goe- dêren die bestemd zijn voor Sumatra zelfs tegen molest-risicovoorwaarden te verzekeren. Zoals bekend heeft Djakarta bekend gemaakt dat he; mijnen heeft laten leg gen voor de kust van Midden-Sumatra om de blokkade doeltreffender te ma ken. Het blad zegt dat hei zijn inlichtingen verkregen heeft van een Chinese za kenman. Deze wilde rijst en stukgoe deren verschepen naar Zuid-Sumatra en de havens van Midden-Sumatra die in handen van Djakarta zijn. Hij kon zijn Boederen echter niet verzekerd krijgen ln Singapore. De Londense Daily Mail meldt van daag, dat prinses Margaret zondagmid dag op Windsor Castle een lang gesprek heeft gehad met haar zuster, konin gin Elizabeth. Te koningin zag er ernstig uit, aldus het blad. „het gesprek heeft „geruchten in hofkringen" tot gevolg gehad". Eerder in de week waren reeds ge ruchten ontstaan, nadat Peter Townsend Jta zijn wereldreis prinses Margaret in Winden bezocht had. In de centrale sector van de Israë- Iiseh-Syrische grens zijn Israëlische strijdkrachten en troepen van de Ver enigde Arabische Republiek gisteren 75 minuten lang slaags geweest. Aldus een Syrische militaire woordvoeder. Een woordvoerder van het Israëlische leger verklaarde dat zware mortieren, tanks en machinegeweren bij dit ge Te 's-Gravenhage zijn zaterdag, een half uur na elkaar, twee ongelukken ge beurd tengevolge waarvan twee perso nen zijn overleden. Omstreeks kwart voor elf des ochtends passeerde de 35- jarige elektricien A. van Krevelen op zijn bromfiets op de Westermolens een personenauto die in de richting van de Noordwal reed. De elektricien kwam nadat hij de auto was gepasseerd met een hem tegemoetkomende tram van lijn tien in botsing en werd daarna overreden door de personenauto. Hij liep ernstige hoofdwonden op en is in de Ursula-kliniek overleden. Om circa kwart over elf werd op het Carnegieplein de 65-jarige C. J. van 't Oostende uit 's-Gravenhage, toen hij per bromfiets het daar de trambaan kruisende rijwielpad opreed, aangere den door een tram van lijn acht. Hij kreeg ernstige hoofdwonden, is naar het ziekenhuis aan de Zuidwal gebracht en daar overleden. Een 66-jarige wielrijder is zaterdag in het Frederik Hendrikplantsoen te Am sterdam aangereden door een militaire vrachtwagen en met een schedelbasis- fractuur naar een ziekenhuis vervoerd. Enkele uren later is hjj overleden. Zondagavond omstreeks zes uur is de 18-jarige J. van S. uit Amsterdam bij de gemeente Ilpendam op de hoofdweg naar Amsterdam met zijn motor veron gelukt. De heer van S. verloor door on bekende oorzaak plotseling de macht over zijn stuur. De motor reed in de berm van de weg. De heer van S. werd enige meters weggeslingerd en was op slag dood. Zaterdagmiddag is de zevenjarige Henricus van Lieshout uit Tilburg, bij het oversteken van de Ringbaan-zuid te Tilburg door een personenauto met aan hangwagen aangereden. Het jongetje werd in ernstige toestand naar het zie kenhuis vervoerd, waar het enkele uren later aan zijn verwondingen .bezweek. In de geruchtmakende vergiftigings zaak in de Leeuwarder gevangenis. Waarin de Berkelse arts O. een belang rijke rol schijnt te spelen, hebben zich volgens de officier van justitie te Leeu warden, mr. M. H. Gelinck, aanwijzin gen voorgedaan, waaruit zou kunnen worden opgemaakt dat de cyaankali, waardoor de uit Gouda afkomstige ge detineerde L. werd vergiftigd, uit Bel gië afkomstig is. Voorts is door het nog steeds inten sief voortdurende onderzoek in deze affaire het sterke vermoeden ontstaan, dat het vergif door een ex-gevangene in de cel van dr. O. is binnengesmokkeld. Het onderzoek van Leeuwarder ge meentepolitie en rijksrecherche zet zich dan ook in deze richting voort. Intussen blijft dr. O. nog steeds hardnekkig ont kennen iets met de dood van L. te ma ken te hebben. vecht gebruikt zijn. Beide landen heb ben bij de V.N. geprotesteerd, aldus be richt Reuter. Het gevecht is het derde incident dat zich binnen een week in het gebied van het meer van Hoelen afspeelt. In dit gebied graven Israëlische ar beiders een afwateringskanaal. De Israëlische woordvoerder zei, dai de Syriërs gistermiddag omstreeks 12 uur begonnen te vuren op de Israëlische ar beiders. Israëlische troepen maakten hier een eind aan. Later schoten de Syriërs met ma chinegeweren, aldus de woordvoerder. Dit vuur werd beantwoord door Israëlisch geschut dat de versterkte stellingen van de Syriërs bestookte. Volgens de Israëlische woordvoerder waren militaire waarnemers van de V.N. getuige van het gevecht. Door hun bemiddeling werd het vuren gestaakt. De Syriërs beschuldigen de Israëliërs ervan, 'dat het draineringswerk wordt uitgevoerd op Arabisch grondgebied. Het Israëlische blad „Lamerhaf meldt dat de Israëlische regering Syrië langs diplomatieke weg heeft doen weten dat de werkzaamheden op Israë lisch grondgebied worden uitgevoerd en dat zij zich er niet van laten weerhou den dit werk te voltooien. Volgens Egyptische kranten heeft de premier van Saoedi-Arabië kroon prins Feisal, besloten de minister van defensie, prins Fahd, te ontslaan en de Saoedi-Arabische troepen uit Jor- nië terug te trekken. Gempld is, dat er al ruim een jaar Saoedi-Arabische troepen lang de Jordaans-Israëlische_ grens en op de vroegere Britse basis aan de Golf van Akaba liggen. Zij zouden daar zijn vol gens een afspraak met Jordanië, Syrië en Egypte. In de nacht van zaterdag op zondag heeft een felle brand gewoed in de Oude Zijds Armsteeg in het hartje van oud-Amsterdam. Drie personen moesten om aan de vlammen te ontkomen uit de ramen van de lste en 2de verdieping springenwaarbij zij ernstig gewond teerden. Deze foto, die nog voor de komst van de brandweer werd genomen geeft een duidelijk beeld van het inferno. Door een sprong uit het venster hebben zich in de nacht van zaterdag op zondag een man, een vrouw en een jongetje in de oude binnenstad van Am sterdam bij een brand het leven kunnen redden. Zij liepen alle drie ver wondingen op en moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. Het blussen van de brand in de zeer smalle Oude Zijds Armsteeg tussen de Warmoesstraat en de O.Z. Voorburgwal kostte de Amsterdamse brandweer nogal enige problemen. De beide verdiepingen brandden geheel uit. De brand ontstond op de eerste ver dieping door een petroleumvergasser. Het apparaat is waarschijnlijk omge vallen, waardoor het vuur zich snel ver spreidde. De bewoner van de eerste verdieping, de heer T., kon zich red den door op het plat van een aangren zend rijwielstalling te springen. Hij had zijn medebewoner, de bejaarde Suri namer G. nog kunnen waarschuwen, doch deze zag zich de weg reeds ver sperd. Hij sprong uit het venster op straat. Sr> Inmiddels waren ook de bewoners van de tweede verdieping gealarmeerd. Het waren de 31-jarige mevrouw G. S. en haar 11-jarig zoontje Johan. Zü ver schenen voor het venster van het bran dende huis en riepen dat zij de trap niet meer af konden. Buurtgenoten, die in een oogwenk in groten getale op straat waren, spreidden een deken. Eerst sprong de jongen en later de moeder. Beiden kwamen vrij ongelukkig terecht. Je moeder en de bejaarde Surinaam se bewoner zijn naar het Binnengast huis gebracht. Het kind is opgenomen in het O.L. Vrouwegasthuis. Naar uit Rome wordt bericht zal de rede, die de H. Vader ter gelegenheid van het Paasfeest zal uitspreken, via Eurovisie worden uitgezonden. Ook de zegen, die Hij na de rede geeft, wordt in de uitzending opgenomen. Zaterdagavond omstreeks elf uur heeft onder Waddinxveen een tragisch gebeuren plaatsgehad, waarvan echtelijke onenigheden de achtergrond vormden. Een 17-jarige betonwerker uit Waddinxveen moet zijn 42-jarige vader uit Gouda, die in beschonken toestand verkeerde, zo stevig hebben vastgepakt, dat hij aan de greep van zijn zoon is overleden. De jongen is door de Waddinxveense politie in arrest gesteld, alsmede zijn 22-jarige vriend die.zich in zijn gezelschap bevond. Het slachtoffer, dat gescheiden leefde van zjjn vrouw en verblijf hield in een pension aan de Karnemelksloot te Gou da, werd die avond door zijn zoon, die bij zijn vriend achter op de motor zat, in beschonken toestand op de Kerkweg te Waddinxveen gesignaleerd. Deze jon geman, die met zijn moeder aan de Bloemendaal te Waddinxveen woont, vreesde dat zijn vader weer moeilijkhe den ten huize van zijn moeder zou gaan veroorzaken, hetgeen al, eens eerder was gebeurd. Nadat ei énige woorden waren gevallen, reed hij met zijn vriend naar de politie te Waddinxveen om de ze te waarschuwen, dat zijn vader op weg naar huis was met blijkbaar niet erg vriendelijke bedoelingen. De jongens reden de beschonken man vast tege moet om hem vast te houden totdat de politie zou arriveren. Of het inderdaad in de bedoeling van de vader heeft ge legen zijn vrouw op te zoeken, zal wel altijd een niet te beantwoorden vraag blijven. In ieder geval trof de politie de man aan op de Henegouwerweg, ongeveer 2 kilometer van Waddinxveen, waar hij, liggende op de grond, werd vast gehouden door zijn zoon, in wiens ge zelschap zich nog steeds de vriend be vond. Bjj de val op de grond bleek de beschonken man zich bezeerd te heb ben, want zijn voorhoofd vertoonde een wondje boven een der ogen. De politie vond het verstandig de man naar het van Itersonziekenhuis te Gou da te doen vervoeren. Volgens de ver klaringen van de Waddinxveense po litie leefde de man nog, toen zij hem op de Henegouwerweg aantroffen. Een dokter in het ziekenhuis constateerde dat de man was overleden. Zondagmiddag heeft de gerechtelijk geneeskundig patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust sectie op het lijk verricht. Na deze sectie verklaarde de Rotterdamse officier van justitie, mr. C. J. van de Roemer, die het onderzoek in deze zaak persoonlijk leidt, dat de man moet zijn overleden tengevolge van het feit, dat de zoon hem te stevig heeft vastgehou den. Zaterdagnacht is in de kinderboerde rij in Heemstede de moederlama AVil- ly onder hevige pijnen gestorven. Uit een onderzoek, dat de dierenarts J. D. Beyers en de beheerder, de heer H. Walet, hebben ingesteld, is gebleken, dat Willy vergiftigd is door het eten van beschimmeld brood. Later bleek ook haar veulen Peggy vergiftigd te zijn. Peggy is nog in leven, maar lijdt verschrikkelijk pijn. Het is niet zeker of men haar in leven kan houden. De moederlama zou binnenkort voor de derde maal moeder worden. Nog onlangs is van de zijde van de beheerder van de kinderboerderij ge waarschuwd dat men de dieren minder brood, maar meer groen moet voeren Het is onbegrijpelijk, als men ziet wat de dieren soms te eten gegeven wordt. Nog verleden week werd in de kinder boerderij een totaal beschimmeld stuk brood gevonden. De kinderboerderij in Heemstede beschikte over vier lama's Een ervan is nu gestorven en de an der ligt op sterven. De moederlama was 7 jaar oud en werd vijf jaar ge leden uit België aangekocht door de ge. meente Heemstede. Wanneer het pu bliek zou kunnen zien welk lijden de dieren thans moeten doormaken, zou het zich wel tien keer bedenken eer het beschimmeld of anderzins bedorven voedsel aan de dieren te eten geeft. Blijkens het statistisch jaarboek van de Verenigde Naties is de ge middelde leeftijd in Nederland het hoogst. Hier geboren meisjes leven gemiddeld 73.9 jaar en de jongens 71 jaar. Daarop volgen wat de meisjes betreft Amerika (de blanke) met 73.6 jaar en Zweden me' 73.43 jaar en wat de jongens betreft Zweden met 70.49 jaar en Noorwegen met 69.25 jaar. Maarschalk Tsjang Kai-Sjek heeft op een bijeenkomst van studenten gezegd, dat nationalistisch China de voorberei dingen voor een herovering van het Chinese vasteland bijna heeft voltooid en dat de aanval op de communisten nu snel naderbij komt. Op de uitvindersbeurs, die op het ogenblik in Parijs wordt gehouden, is de hier gedemonstreerde kruiwagen te bewonderen, waarmee het mogelijk is al rijdende te vegen en te schoffelen. Scheppen is natuurlijk iets moeilijker Op een grasveldje, ten noorden van Parijs is gistermorgen dc eer van de. Franse balletwereld gered, dank zij flitsende zwaarden en een heel klein stroompje bloed. De 72-jarige Spaanse markies de Cuevas, een schatrijke bal letdirecteur, heeft de 52-jarige Serge Lifar, choreograaf van de Parijse Opé ra, dia hem had uitgedaagd na een meningsverschil over het ballet, over wonnen. Hij is hem daarna grootmoe dig om de hals gevallen en de vrede :s teruggekeerd in de balletwereld, al dus melden Reuter en U.P. De oude markies, die in de afgelo pen week thuis flink geoefend had, wist na vier ronden van twee minuten zijn veel jongere tegenstander een schram op de rechterarm toe te bren gen. Zodra hjj het bloed van zijn tegen stander zag, viel hjj schreiend in d< armen van het voormalige Poujadisti sche parlements'id Jean-Marie le Pen, zijn secondant, die deze week zelf uit een politieke vechtpartij een blauw oog heeft overgehouden. De aanwezige dokters verklaarden, dat Lifar niet verder kon vechten, waar op Ie scheidsrechter de markies tot overwinnaar verklaarde. De tegenstan ders omhelsder elkaar toen, dolblij dat er geen ongelukken gebeurd waren. Beide mannen hadden het aan de stok gekregen over de opvoering van Lifars ballet „Noir et Blanc" door het ballet van Monte Carlo. Lifar had de opvoe ring verboden. De Cuevas trok zich hier niets van aan. Lifar daagde De Cuevas toen uit voor een duel. Lifar, die naar zijn zeggen in Ruslana schermen had geleerd tijdens het Tsarenbewind, ver klaarde voor het gevecht dat hjj bij de raining in de afgelopen week drie kilo an gewicht verloren had. Zondagmorgen heeft een 30-jarige bewoner van het woonwagenkamp te Laren tijdens ruzie uit een revolver een schot gelost op de 26-jarige kamp genoot M. Het slachtoffer zakte in el kaar en moest in het St.-Janszieken huis te Laren worden opgenomen. Daar bleek, dat de kogel op een der ribben was geschampt, waardoor een lichte wond was ontstaan. De jongeman kon in de loop van zondag weer uit het ziekenhuis worden ontslagen. De dader is door dc politie aangehouden. De ruzie is waarschijnlijk ontstaan door een familievete. Zaterdagavond was de dader met de twee broers M. uit geweest. Zij hadden een café in Blaricum bezocht en begonnen bij te rugkomst in het woonwagenkamp te vechten. De politie heeft toen de heet hoofden gekalmeerd. Zondagmorgen echter, vermoedelijk bij het zien van de schade, die de vori ge avond tijdens de vechtpartij aan de woonwagens was ontstaan, kwam het opnieuw tot een uitbarsting tussen de drie mannen. Toen werd de revolver ge trokken. De Aziatische griep, waarvan lange tijd weinig wérd gehoord, heeft volgens „Weekly epidemiological record", een orgaan van de Wereldgezondheidsorga nisatie, de laatste tijd weer slachtoffers gemaakt. In Hongkong, waar de griep voor het eerst werd gesignaleerd een jaar geleden, werden in de eerste helft van maart ongeveer 2.000 gevallen ge constateerd, waarvan twee met dodelij ke afloop. Ook in Nederland kwamen nog enkele nieuwe gevallen voor. Het zelfde geldt voor Zuid-Sumatra. In het laatste nummer van „Chronicle", een maandelijks orgaan van de Who werd gezegd, dat „de griep-epidemie aan het afnemen schijnt". Advertentie Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met enkele wolken velden, maar ook opklaringen. Ma tige tot krachtige wind tussen oost en zuidoost. Aanhoudend koud, met vannacht voornamelijk in de noord oostelijke helft van het land plaat selijk lichte vorst. Zon: 6.17-19.12. Maan: 15.59-4.39. temp. neersl. Station Weer neden af gel. 7 uur 24 uur Stockholm onbewolkt -11 0 Oslo onbewolkt -9 0 ixu^ennagen onbewolkt -4 0 Londen geheel bew. 8 4 Amsterdam geheel bew. 3 0 Brussel zwaar bew. 4 0 Parijs geheel bew. 8 0.6 Luxemburg- geheel bew. 3 0 Nice onbewolkt 10 0 Berlijn zwaar bew. -2 0.1 München geheel bew. 4 0 Zürich geheel bew. 6 0 Genève onbewolkt 3 0 Locarno onbewolkt 4 0 Wenen geheel bew. 1 3.1 [nnsbruck zwaar bew. 5 0 Rome regen 9 8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1