BONJOUR TRISTESSE, film over triest, leeg leven De lord, de lady en de butler, genoeglijke Engelse comedie BOEDELVËILING Naar roman van Sagan I Uitreiking van diploma's r.-k lagere technische school P HOOGEVEEN ZOON Films in Roxy Let's be happy Reprises en prolongaties Bejaarden thans naar hotel Duin en Daal 5)eVQ>c^fn'Ofj» Herr Generaldirektor De groene kakatoe Poppentheater in Vleeshal Speeltuinen weer open SLEUTEL WEG? ONDERLINGE NATIONALE VERZEKERING TEGEN ZIEKENHUISKOSTEN PRIMA KOKOS In 't gelid Koster J. Uytefl' daal in het zilv# Diversen Apotheken en dokters diensten Lido Frans Hals Na Funckler en Royal Nieuw bejaarden centrum in Haarlem-Oost i t Studio Rembrandt SANTPOOjjl ZATERDAG 5 APRIL 1958 PAGINA 2 niiiiiiiiiim iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii RADIO MOORS Films: LENTE EXPOSITIE Overveen Haarlem Heemstede Aerdenhouf Bloemendaal Overveen Santpoort Uw verfleverancier Botermarkt 48 - Tel. 18813 biedt U aan: zuivere lijnolie-grondverf per kg f 1.90 per 5 kg f 9. Prachtige kamer-lakverf per bus vanaf f 2.75 en méér dan 300 soorten behang! Zo Juist verschenen: NEDERLANDSCHE HAND EL-MAATSCHAPPIJ, N.V. al bij'na 100 jaar bekend „De beste criticus is het publiek' GARAGE DEN HOUT SGHOOLHANDBAL- PROGRAMMA V.K.D.-nieuws Centrale Volksbank „DE SLEUTELSPECIALIST" H.H. Missen met Pasen (O.N.V.Z.) VOORSTRAAT 88—85 - UTRECHT - TELEFOON 18941 'flt*1 Opgericht bi 1933 door de Nationale Federatie JBET WIT-GKLE KRUIS" De O.N.V.Z., een der oudste en grootste instellingen op haar Nederland, biedt gelegenheid tot verzekering tegen de kosten van»eK«® huisverpleging, specialistische behandeling en sanatoriumverplegi "•j is een veilige verzekering: zij sluit geen contracten, die opgezegd kunnen worden wegens ziekte of ouderdom; eenmaal verzekerui blijft verzekerd, dus: veilig verzekerd; een gerinsvenekering: gezinnen genieten belangrijke reducties op de premies voorde mndazni; pasgeboren kinderen, ook mei een aangeboren a/wifking, hebben onmiddellijk recht op uitkering- adres. met uitvoerige verkrijgbaar ami bovenstaand DE NIEUWSTE DESSINS EN KLEUREN 100 breed 8.35 70 breed 5.50 KRUISSTRAAT 11 HAARLEM - TELEFOON 11491 D Wijzigingen H.V.B-* programma vn4 FILMJOURNAAL Advertentie Van ouds bekend Tel. 1460.9 Officieel Philips-reparateur Kruisstraat 88 - Haarlem CINEMA-PALACE: Jenny, 18 jaar. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. TRANS HALS: Herr General Direktor, 18 jaar, 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Di. 2.30, 8 uur. LIDO: Bonjour Tristesse, str. volw. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Zo.-avond: Meisjes zonder moraal, volw. 23.30 uur. LUXOR: Let's be happy, a. 1. 2, 7, 9.15 uur. Za. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: Za. t.m. ma.: George wint op alle fronten, a. L Za. 2.30, 7, 9.15 uur. Za. en beide Paasdagen 2, 4.15, 7, 9.15 u. Di.: De reis van H. K. H. Prinses Beatrix naar de West, a. 1. 11. 2, 3, 4, 8.15, 9.15 u. REMBRANDT: 's Nachts in de groene Ka- katoe, a. L 2, 4.15, 7, 9.15 u. ROXY: T.m. zo.: Jack McCall, Desperado, 14 jaar. 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Ma. t.m. do.: De wraak van de rode adelaar, 14 j. 2.30, 7, 9.15 uur. Ma. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. STUDIO: De lord, de lady en de butler, alle leeft. 2.15, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Elke ochtend: Reis van H. K. H. Prinses Beatrix naar de West; tevens Brits Ko ninklijk bezoek aan Nederland, a. L 10, 11, 12 uur. Zaterdag 5 april Stadsschouwburg, 20 uur: „Wie is Janus?", knap geschreven blijspel, dat echter nogal de spot drijft met de huwelijksnormen. De Nederlandse Comedie speelt het stuk met Mary Dresselhuys en Joan Remmelts en onder regie van Henk Rigters. Voor min derjarigen is dit stuk beslist ongeschikt. Zondag 6 april (Eerste Paasdag) Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlandse Comedie met „Oom Wanja", toneelspel van Anton P. Tsjechow, dat tot onderwerp heeft de verveling van de gegoede Rus sische bourgeoisie in de provincie tegen het einde van de vorige eeuw. Peter Scharoff heeft de regie. In de hoofdrollen spelen: Ellen Vogel, Ank van der Moer, Ko van Dijk, Han Bentz van den Berg en Paul Huf. Maandag 7 april (Tweede Paasdag) Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlandse Comedie met „Het Ei", een nogal sarcas tisch blijspel, waarvan het tweede bedrijf echter in moreel opzicht ernstig te denken geeft. Voor jonge mensen beslist niet aan te bevelen. Regie Fons Rademakers; in de hoofdrollen Guus Oster, Marie Hamel en Paul Huf. Dinsdag 8 april Stadsschouwburg, 20 uur: Rotterdams Toneel met „Onder verdenking" (Geloof en Wetenschap). Rembrandt-theater, 12.4013.20 uur: Veer tig minuten Connie Stuart in het Pauze theater. Frans Halsmuseum, 14 uur: De heer H. P. Baard, directeur van het Frans Halsmu seum, spreekt over ,,De kunstschatten van het Frans Halsmuseum" (Volksuniversiteit). T.m. zaterdag 19 april Vleeshal, Grote Markt, 20.30 en 21.30 uur: Internationaal Poppentheater Jan Nelissen. Advertentie IXCtUSIEVE INTERIEURS BINNENHUIS ARCHITECTUUR Bloemerdaalseweg 259 Tel. 51728 Apotheken: Apotheek J. Krijnen, Ekster- straat 100, tel. 51959; Apotheek Begemann Sc Sneltjes, Kruisweg, tel. 10043, Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 10539. Doktersdienst: Men belle nummer 11990. Tandartsen: Eerste Paasdag: M. M. van Beek, Lorentzplein 33, Haarlem, tel. 21861. Tweede Paasdag: O. Wiersema, Lorentzkade 340, Haarlem, tel. 20361. Ziekenvervoer: GGD, tel. 14141; Margriet, Turfmarkt 10 rd., tel. 21400. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg Ü3, Heemstede, tel. 38197. Doktersdienst: Eerste Paasdag: A. L. C. van Lier, P. Aertzlaan 6, tel. 39875; L. Wijn berg, Beethovenlaan 36, tel. 35734. Tweede Paasdag: A. J. van Ravenswaay, Zandvoort- selaan 70, tel. 36593; J. Laeijendecker, Raad huisplein 9, tel. 38103. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Ziekenvervoer: Zie onder Haarlem. Apotheken: Zie onder Heemstede. Doktersdienst: Eerste Paasdag: W. E. Ul- rici, Spiegelenburghlaan 20, tel. 27888. Twee de Paasdag: J. Reurink, Aerdenhoutsduin- weg 8, tel. 26035. Wijkverpleging: Zr. H. J. G. Lugthart, An jelierenlaan 5, tel. 26876. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Ziekenvervoer: Zie onder Haarlem. Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergen- laan 42, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8284. Doktersdienst: Beide Paasdagen: H. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126, tel. 57753. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Zr. J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 50075 (b.g.g. 51780). Ziekenvervoer: Zie onder Haarlem. ApotneKen: Zie onder Bloemendaal. Doktersdienst: Beide Paasdagen: P. M. Wijkmans, Julianalaan 130, tel. 10071. Tandartsen: Zie onder Haarlem. Wijkverpleging: Zie onder Bloemendaal. Ziekenvervoer: Zie onder Haarlem. Artsen: Eerste Paasdag: M. Trooster. W. Daniëlslaan 14 Santpoort, tel. 8410. Twee de Paasdag Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 153, Santpoort, tel. 8570. Apotheken (beide Paasdagen en nacht dienst): Apotheek De Wilde, Broekber- genlaan 42, Santpoort, tel. 8284, en Bloe mendaalse apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. K 2500-22181. Na alle drukte, die de kritiek, de „kritiek", de snobs in de sensatiepers gemaakt hebben over de pikante werkjes van Frangoise Sagan, moest het er wel van komen, dat de filmnegotianten brood gingen zien in een visualisering van.de meest besproken roman uit de kleine serie, die Frangoise op haar naam heeft staan. Zo'n onderneming komt doorgaans wel aan haar trekken, en levert een enkele maal de verras sing van een geslaagde navertelling op. In casu bijvoorbeeld heeft de regis seur Otto Preminger de positieve factoren van het boek iets duidelijker waarneembaar gemaakt dan de schrijf ster zelf, zodat de titel méér nog dan in het boekje aanvaardbaar kon wor den. Het slot van de film, de jonge Cécile, die haar gezicht vol nachtcrème smeert en met tranen in haar ogen zwijgend in de spiegel staart, terwijl haar filmsterstem spreekt over haar herinneringen aan de Zuidkust, is indrukwekkender en triester dan de enkele volzinnen, waarmee de roman eindigt. Een hinderlijk element in de film is het verschijnen van Angelsaksers, waar men Franse mensen verwacht. David Niven bijvoorbeeld, die bij alle voorkomende gelegenheden als hèt type van de gedistingeerde Engelsman wordt aangeduid, komt hier in de plaats van de grote, rijke, lichtzinnige genieter en liefhebber, die Sagan op het oog heeft gehad. Beter geslaagd zijn de vrouwen en al lereerst Jean Seberg, die vorig jaar een vergeefse Jeanne d'Arc heeft vertoond en nu als de zeventienjarige Cécile de centrale figuur van het verhaal is. Die kleine rattekop, die men een beetje ge lijkenis met Sagan heeft meegegeven, zal wel ongeveer beantwoorden aan de bedoelingen en heeft een atmosfeer om zich heen, die ons tenslotte doet gelo ven in de zeventienjarige, die iets an ders van het leven verwacht dan wat haar ontembaar frivole vader zelfs in „Jack Mc Call, desperado", de western, die tot en met zondagavond in Roxy draait, brengt zjjn toeschou wers weer in de roes van spanning en harde actie. Jack voert een opwinden de eenmansstrijd tegen het afschuwe lijke onrecht. Hij wint, maar is ook door schurken en schapen gebrandmerkt als verrader, veroordeeld tot de strop en vogelvrij verklaard. Zoals het be hoort, zegeviert het Heerlijke Recht ten slotte. Vanaf maandag drait in dezelfde bio scoop „De wraak van de rode adelaar" een enerverende Oosterse film vol vlammende schoonheid, geheimzinnige intrigues en wilde gevechten. Beide films toegang 14 jaar. De musical, die deze week in Luxor draait, en die „Let's be happy" heet, staat op aanmerkelijk hoger niveau dan de gebruikelijke serie-produkties. Me nigeen zal dan ook met genoegen mee leven met het Amerikaanse meisje, dat een vermogen geërfd heeft en besluit iets van de wereld te gaan zien. Zij belandt in Schotland, ontmoet onderweg een aardige man, maar trouwt een ver armde edelman, die het uitsluitend om haar geld te doei. is. Wanneer het meis je dat door heeft, keert zij terug naar haar eerste liefde. Het verhaaltje is rjjk gelardeerd met alleraardigste lied jes. Alle leeftijden. zijn beste ogenblikken zou willen aan vaarden. Ziet men af 'van de al te spectacu laire en al te lawaaierige nare feesten aan de Rivièra en elders, dan houdt men toch een verzameling stemmingen aan zee en holle dialogen over, die bij zonder geschikt zijn om de trieste leeg heid van een vakantie, die nauwelijks een vakantie genoemd mag worden, te demonstreren. Zodat onze verwachting van een brokje pikante sensatie is ver keerd in de erkenning van een ten dele geslaagde poging om een leven van leegheid, verveling en narigheid, en vooral het verzet daartegen bij de jeugd, op de been te houden. Het is droevig, daarbij te moeten overwegen, dat Frangoise Sagan na haar grote succes als de eerste de bes te filmster op de golven van de reclame in een richting is gedreven, die zij wel licht zelf noch verwacht noch vermoed heeft, maar deze overweging raakt niet de film van Preminger. Wél komt die film ons nog eens herinneren aan het ietwat angstwekkende feit, dat een jong meisje de behoefte en het vermogen heeft gehad, een zieke samenleving zo zeer te doorzien, dat zij daartegen in verzet kwam met een wijs-gerige dis tinctie, die veel oudere mensen niet de In Lido voor strikt volwassenen, hunne kunnen noemen. In Minerva kan men vandaag, mor gen en overmorgen genieten van een oude comische film; „George wint op alle fronten", een van de drieste avon turen van George Formby. De film is voor iedereen toegankelijk. In Cinema Palace tekent de Nederlandse kleuren film „Jenny" voor een week bij. Zij is voorbehouden aan volwassenen. De kleurenreportage van het bezoek van prinses Beatrix aan de West is dinsdag vrijwel de gehele dag te zien in het Minervatheater. Deze film kan men in de ochtenduren ook zien in Studio. In Minerva ziet men dinsdag boven dien de kleurenfilm van het bezoek van het Britse koningspaar aan ons land. Deze filmreportage wordt even eens in het ochtendprogramma van Studio en in het gewone programma van Cinema Palace vertoond. De bejaarden, die verblijven in het rusthuis van de hervormde gemeente aan de Jansstraat te Haarlem, zullen voorlopig worden ondergebracht in ho tel Duin en Daal te Bloemendaal. Zulks houdt verband met het feit, dat het huis aan de Jansstraat, dat bestemd is te dienen voor het onderbrengen van inva lide en chronisch zieke bejaarden, ver bouwd en verbeterd moet worden. Aanvankelijk was het plan de bejaarden te huisvesten in het voormalige hotel Funckler aan de Kruisweg of in het vroegere hotel Royal aan het Stations plein. Men kon daarover echter niet met het gemeentebestuur tot overeenstem ming komen. Het ligt thans in de bedoeling in Haarlem-oost een nieuw bejaardencen trum te stichten tussen de Prins Bern- hardlaan en de Zomervaart. Het is zeer waarschijnlijk dat men flatbouw zal toepassen; men schat in het gebouw ongeveer 150 bejaarden te kunnen on derbrengen. Het gebouw aan de Jans straat zal na verbouwing geheel dienen voor invalide en chronisch zieke be jaarden. De bouw van het centrum in oost, waarvoor reeds grond is toegewe zen, zal evenwel naar men verwacht ongeveer drie jaar vergen. Tot zolang zullen de bejaarden verblijven in hotel Duin en Daal. Advertentie Advertentie de nieuw* N.H.M^reisbrochure met til van practbch* wenken, o*. op bet gebied van reisdeviezan, douanevoorschriften, bagage- en reóongevalien-verzekeringen. Wij zenden e bet boekje op aanvraag gaarne kosteloot toe. Agentschap Haarlem - Spaarna M Theo Lingen is in de sprankelend-ko- mische film, die thans in het Frans Hals-theater zjjn Nederlandse première beleeft, weer butler maar ditmaal een schurk van een butler. Hij bestaat het namelijk zich uit te geven voor zijn meester, Herr Generaldirektor Meyer, en zulks in een peperduur strand-hotel aan een der Oostenrijkse meren, waar het wemelt van de mooiste meisjes. Een van die meisjes, Meier (zonder y) geheten, wil (met het oog op een er fenis) haar vader (Meyer mèt y) er toe bewegen uiteindelijk eens te trou wen met haar moeder. Dat had uiter aard veel eerder moeten gebeuren, maar ma wilde destijds niet meer, om dat de Generaldirektor zo slordig was. Aan het slot van de film komt alles in het reine. Niet voordat er tal van dol-komische situaties zich hebben voor gedaan als gevolg van het bedrog van de butler, die door het meisje Meier ten onrechte voor haar (ontaarde) va- den wordt aangezien en door een pro vocerende juffrouw voor de millionnair harer dromen. De schurkachtige butler heeft het dus eventjes heel goed, maar later wordt dat anders. Hoe, dat moet men zelf maar eens gaan zien en ge nieten, mits ouder dan 18 jaar. Rembrandt viert de come-back van Marika Rökk, die in De groene kaka toe, geregisseerd door haar man Georg Jacoby, de zingende en dansende hoofd rol vervult. Zij ziet zich plotseling tot eigenares van een nachtclub gebombar deerd en moet daar noodgedwongen op treden. Zij kan ongetwijfeld nog heel goed de beentjes van de vloer tillen, op allerlei dansritmen, en daar gaat het in deze film voornamelijk om. Voor wie van het genre, dat gewoontjes is verfilmd, houdtIedereen kan er heen. cene uil De c y e.i Advertentie LEWIS GILBERT is de maker van een Engelse film, die een gezellig geval toevoegt aan de vele, die we reeds kennen en die een van die ty pische luchtigheden is, waarin de Britse film zo sterk is. Het verhaal hoort thuis in de reeks Genevieve, Touch and go en dergelijke, die geen van alle uitmun ten door een meesterlijke vorm, maar toch in hun behoefte om snel lichtvoetig voor de da„ te komen, een bepaalde fo de ig vinden, die niet vreemd is aan het karakter van de filmkunst. In het geval van The admirable Crichton (de lord, de lady en de but ler) ontmoeten we een aristocratische Londense familie en haar butler, die het ruime sop kiezen op een zeiljacht en stranden op een onbewoond eiland, waar men op andere wijze in zijn on- d oud zal moeten voorz)en dan in de geciviliseerde Engelse hoofdstad. Spoe dig blijkt, dat alleen Crichton, de but ler, er in slaagt, een ordentelijke le vensvorm te kiezen. Hij weet zich te redden, en aangezien alle anderen zich helemaal niet weten te behelpen, is hij aller uitkomst. Het duurt dan ook niet lang, of hij is de ongekroonde koning van het eiland, woont in een aparte hut, is het idool van de eertijds zo trotse dochter des huizes en al evenzeer van het dienstmeisje, dat ook van de partij is. Het zal er wel van komen, denken we op een gegeven ogenblik, dat Crichton, de onvervangbare, de onver gelijkbare, met de dochter zal trouwen, en jawel, de voorbereidingen worden getroffen. Maar midden in de plech tige teksten van de ceremonie, begint iemand te roepen, dat er een schip in zicht is. Jammer, eigenlijk, want nie mand van het gezelschap heeft nog veel zin in het Londense societyleven. Hoe dan ook, als de matrozen en de commandant van het schip aan land komen, zien ze tot hun niet geringe ver bazing een butler op blote voeten maar in rok, gereed staan om koele spijzen rond te delen. En men heeft er geen idee van, hoe snel de deftige lieden zich nu weer in hun oude rol thuis voe len. Behalve de dochter dan, die zelfs in Londen in het oude deftige huis, haar geliefde Crichton wil behouden. Hij echter is waarlijk bewonderenswaar dig, zoals de titel belooft, want hij be sluit, niet de rijke jongedame te huwen maar het eenvoudige dienstmeisje, dat naar hij zegt bij hem past. Crichtons vertrek is overigens voor de rest van de tamilie wel een opluchting, zo als men begrijpen kan, want mèt hem gaan ook de herinneringen aan een bal lingschap, die Chrichtons superioriteit even duidelijk demonstreerde als hun deftige onbeduidendheid. Een amusant geval, zoals men ziet, dat weinig inspanning kost en de tijd aardig verdrijft. Iedereen kan in Studio de film gaan. zien. De poppenspeler Jan Nelissen, die met zijn theater „Het klein we reldtoneel" in de Maastrichtse poesjenellenkelder zijn naam heeft ge vestigd, is in Haarlem geen onbekende meer. Vanaf vanavond komen zijn poppen tot leveh in een zeer passende omge ving; de in de schaduwrijke belichting wat onwezenlijke zolder van de Vlees hal. Hij zal, vijftien dagen lang, elke avond deze intieme ruimte bespelen. Vanaf heden tot en met maandag voert hij de muzikale comedie „L'heure Es- pagnol" uit, waarna hij elke drie dagen een ander spel op het programma heeft staan. Dit zangspel van Maurice Ravel prijkt sinds kort op zijn repertoire. De première heeft enige weken geleden in het Amsterdamse Vondelparkpaviljoen plaats gevonden. Als basis voor zijn spel heeft hij de microfoonuitvoering gekozen, die l'Orchestre de la Suisse Romande onder leiding van Ernest An- sermet van Ravels compositie heeft ge geven. De figuren zijn in de karakterisering der poppen, die voor een décor van Wim Bijmoer acteren, reeds voortref felijk getypeerd. Lichtelijk parodiërend op de gebaren en gedragingen van operazangers heeft Nelissen van deze ondeugende comedie inderdaad een popenspel gemaakt, dat in de eenheid van geluid en handeling doet geloven, zozeer zelfs, dat men zou vergeten met poppen te doen te hebben als men niet zo verbaasd was dat poppen zo lenig de gebaren van mensen kunnen weer geven. T. Advertentie wordt vrijwel algemeen aangenomen. Het publiek kocht binnen 2 jaar meer dan 300.000 RENAULT-DAUPHINES, de grootste productie ooit door een Europese fabriek in zo'n korte tijd na de lancering behaald. Vierdeurs sedan vanaf f 5995.— Naar het bestuur van de Haarlemse katholieke vereniging voor het gezin ons mededeelt, zullen met ingang van dins dag a.s. alle onder de vereniging res sorterende speeltuinen weer geopend zijn. Verschillende tuinen zijn in de af gelopen week reeds opengesteld. Dinsdag worden op de velden van Noord-Akendam in Haarlem de poule wedstrijden en een gedeelte van de eindstrijden van het schoolhandbal- toernooi voor meisjes gespeeld; gevolgd door de finales op woensdagmorgen tien uur. Het programma voor dinsdag luidt: Jongste meisjes (zevenhandbal), 10.00 uur; Ketelaarschool-Meisjes HBS, Coomhert lyceum-HBS A, Ketelaar- school 2-Gerhardschool 2, Gerhard- school-Klass de Vriesschool. 10.45 uur Ketelaarschool-Bronstee ULO, Coórn- hert lyceum-Kennemer lyceum, Ger- hardschool 2-St. Gerardus Majella- school 2, Hildebrandschool-St. Gerar dus Majellaschool. 11.30; Meisjes HBS- Bronstee ULO, HBS A-Kennemer Ly ceum, Ketelaarschool 2-St. Gerardus Majellaschool. Oudste meisjes (elfhandbal), 10.00 uur; Ketelaarschool-I.V.O. Bloemen daal, Bronstee ULO-Gerhardschool, 10.35 uur; Klaas de Vriesschool-Coorn- hert lyceum, Kennemer lyceum-Hilde- brandschool, 11.30 uur; Verliezers ron de. 2.00 uur; Winnaarsronde. Woensdag 1.1. werden voor de onder linge competitie van V.K.D. de volgen de partijen gespeeld: G. Laan—J. v. Rooden (ap) 1-1; G. HeselmanA. Strikkers 1-1; A. Maste- lingD. Rump afgebr.; P. Hollenberg G. Faay 2-0; P. Mul—Th. v. Wort 1-1; G. v. d. StoopG. Laan 1-1. De ranglijst van het 2e tiental ziet er thans a. v. uit: In maart werd bij de Centrale Volks bank, agentschap Haarlem ingelegd 11436,29, terugbetaald 9671, per saldo dus 1765,29. Tentoonstelling - De tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en teke ningen van Henriëtte Marcus en beeld houwwerk van Nel Bakema, die in de Kunstzaal Ten Bruggen-Cate in Haar lem-noord gehouden wordt, is geopend tot en met Tweede Paasdag van 11-17 uur; 's zondags van 14-17 uur. Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL 11493 Kathedraal St.-Bavo: zo.: 7.30, 8.30, 9.30, 10.30 h„ 12; ma.: 6.30, 7.30, 8.15, 9 h„ 11, 12. O. L. V. Rozenkrans: zo.: 6, 7.30, 9, 10.30 h„ 12; ma.: 6, 7.30, 9, 10.30 h., 12. H. Joannes de Doper: zo.: 6.15, 7, 8.15, 9.30 h„ 11, 12.15; ma.: 6.15, 7, 8.15, 9.30, 11, 12.15. H. Antonius van Fadua: zo.: 6.30, 7.30, 8.30, 10, 11 h„ 12.15; ma.: 6.30, 7.30, 8.30 h„ 10, 11, 12. H. Jozef: zo.: 6.45, 8, 9.15, 10.30 h., 18 a.; ma.: 6.45, 8, 9.15 h„ 11, 18 a. O. L. V. Zeven Smarten: zo.: 6.30, 7.30, 8.45 h., 10.15, 11.30; ma.: 6.30, 7.30 8.45 h„ 10.15, 11.30. H.H. Petrus en Paulus: zo.: 6.30, 7.45, 9 h„ 10.45 12; ma.: 6.30, 7.45. 9 h„ 10.45, 12. O. L. V. Hemelvaart (Heemstede): zo.: 7, 8.30, 10 h., 12; ma.: 7, 8.30, 9.30 h„ 11.15, 12. H. Bavo (Heemstede): zo.: 6.45, 7.45, 9, 10.15 h., 12; ma.; 6.45, 7.45, 9, 10.15 h„ 12. O. L. V. Onb. Ontvangen (Overveen): zo.: 7, 8, 9 h„ 10.30, 11.30; ma.: 7, 8, 9 h„ 10.30, 11.30. Allerh. Drieëenheid (Bloemendaal): zo.: 7.30, 9, 10.45 h., 12; ma.: 7.30, 8.45 h„ 10.45, 12. Hulpkerk (Bloemendaal): zo.: 7.30, 9; ma.: 7.30, 9. H. Agatha (Zandvoort): zo.: 7.30, 9 h„ U; ma.: 7.30, 9 h„ 11. Allerh. Hart van Jezus: zo.: 6.30, 7.45, 9, 10.30 h„ 12; ma.: 6.30, 7.45, 9, 10.30 h„ 12. H.H. Elisabeth en Barbara: zo.: 6.30, 7.45, 9, 10.30; ma.. 6.30, 7.45, 9 h„ 11. H. Liduina: zo.: 6.30, 7.30, 9 h„ 12; ma.: 6.30, 7.30, 9 h„ 10.45, 12. H. Antonius (Aerdenhout): zo.: 7.30,, 9 h., 11; ma.: 7.30, 9 h„ 11. De leerlingen van de r.-k. Lagere Tech nische School in Haarlem, die de drie- of vijfjarige cursus met goed gevolg beëindigden, hebben tijdens een plech tigheid in de kantine van de school hun diploma's ontvangen, in tegenwoordig heid van hun ouders, de leden van het schoolbestuur, directie en leraren. Als voorzitter van het schoolbestuur sprak de heer A. van der Veldt een welkomst woord, waarna de heer J. B. L. Bayens, directeur van de school, de verschil lende diploma's uitreikte en de ge slaagden daarmede complimenteerde. Hij wees op het grote belang van een goede vakopleiding in onze tijd van zeer gecompliceerde techniek. Wanneer het bedrijfsleven een bepaalde terugslag ondervindt, zijn het de goede vaklui, die het laatst daarvan de dupe worden. Einddiploma's werden uitgereikt aan de volgende cursisten: Metaalbewerkers, 3-jarige cursus: J. Baars, H. J. van Bakkum, R. T. Boots, G. J. M. van Dam, J. A. Dorlandt, L. H. van der Drift, G. M. van Galen, J. C. Goedemans, G. J. van der Hulst, G. Huurman, A. Jacobs, W. C. Koele- mjj, W. M. Peperkoorn, M. H. M. Piek, H. A. Spoor, T. M. van der Vegt, C. Vin- ke en J. A. Westerman. 5-jarige cursus: G. J. Beliën, W. J. Blom, S. Flapper, F. J. G. Gerritsen, M. A. Heemskerk, P. A. Joosten, F. J. Kujjper, H. Pa ter, E. Riethoff, M. Sondervan, B. J. Span, N. van Sprang, T. C. J. Stock man, H. T. Vermeeren er L. J. F. Zweers. Centrale verwarmingsmonteurs, B- diploma: F. P. van Ejjk, L. J. J. van Ginkel, L. J. Groenestein, A. van Hae- ringen, L. van der Putten, B. Sernee en J. de Vries. Timmerlieden, 3-jarige cursus: J. E. F. Schiffer, J. A. van Steen en E. Warmerdam, 5-jarige cursus: H. J. W. A. Bakker, ,J W. P. Castien, B. Rus man, P. A. H. M. Sonnemans, A. H. van der Veldt, P. F. Warren, N. A. W. de Wit, H. J. M. van der Zwan en J. J. Feije. Schilders, 3-jarige cursus; J. C. de Geus, J. G. Joosten, R. Robeerst, J. Wiedijk en F. H. Wijtkamp. Metselaars, 3-jarige cursus: A. P. Fictoor. 5-jarige cursus: N. C. Bakker, J. J. HopmanW. G. Metselaar en L. J. Maarschalk. Elektriciens, 3-jarige cursus: J. P. F. Advertentie Semi-profsEDOV. d. Berg; Petter- son, Berends; V. Kampen, V. Dijk, Leonhardt; Plaizier, Spiers, Duiven voorden, Belfroid, Kops (De Graaf schap). Haarlem: Snijders; Oepkes, Maas; Kilian, Kors, Boom; Brokx, Vreeken, De Graaf, Ketting, Groeneveld (De Vo- lewijckers.) RCH: V. d. Voort; Schoonenberg, Romviel; Krist, V.d. Brink, Hoge- doorn; Kruyer, Mul, Honout, Bies- brouck, Henke. (Stormvogels). Stormvogels: De Graaf; J. H. Jans sen, Freriks; Luppens, Snoeks, Tol; De Boer, H. M. Janssen, C. Groot, H. Groot, Brom. (RCH). Amateurs: Tweede klasse: HBC: Warmerdam; Goossens, V. Bruggen: Weyers, Kors, V. Bergen; Martin, Joh. Duindam, Neeskens, De Reus, J. J. Duindam (AFC) HFC: V. d. Lee; Dekker, Hein Win ter; Bouwman, Molijn, Wijkhuizen; Hans Winter, De Nijs, Jansen, Molenaar Moolenaar Derde klasse: VVSB: V. d. Voorn; Peters, De Groot; M. Groot, V. Pari don, Nulkes; A. Groot, V. Duin, Neder- stigt, V. d. Togt, V. d. Voort. (Ripper- da). Dijk, H. C. Koster, T. Marchand, A>, van der Stoop, P. J. M. Warmem en H. J. A. Weverink, 5-jarige cut* A. H. N. Beenders en B. A. Holti^jj Automonteurs, 3-jarige cursus: R- A. van der Graft, C. P. M. Rustig en A. P. Wassenaar. 5-jarige cursus- P. M. Bonke, H. A. Corsten, C- van der Meij, A. H. P. Otte en Philips. j, Beginners elektrisch lassen: W. AjSl Brands, H. J. Jansen, R. Noord® v E. V. Zoet, J. W. Janus, J. M'tf Boeker, H. Bras, J. Dirksen, G. de Dood, W. E. Hartman, H. LU» M. A. Schipper, A. P. M. Vermeen A. W. Versloot, P. T. Steenberg» allen uit Haarlem; J. T. Dahlka^ Heemstede; J. J. v. Egmond en Klinkert, Zandvoort; G. P. v. Halfweg; H. W. van Wijk, Lisse wezen 3. Beginners autogeen lassen: A. J. chem, B. P. A. Hogervorst, P- JA ian, T. Steenken, allen te Haari^t N. Meyer en B. A. M. Heemsf Heemstede; G. Gansner, Zandvoort. gewezen 8. r Gevorderden elektrisch lassen: Cassee, G. de Jong, A. J. Meerv j P. J. G. v. d. Mey, O. Veenstra. de Vogel, G. H. E. Lanfermeyer. len te Haarlem; W. Holdrinet, u veen; F. C. Oorthuis, IJmuiden; M. v. d. Weyden, Santpoort; F. Wal, Zwanenburg en S. M. Zonne? Uitgeest, Herexamen theorie 2. Voor koster Jaap Uytendaal J kerk van O.L. Vrouw van AltyddUPy Bijstand te Santpoort, worden he» }i langrijke Paasdagen. Niet omdat Paasplechtigheden onlangs zo pend werden gewijzigd, maar onwj (il Santpoortse koster met Pasen veren jubileum als koster gaat V'J' Voor wie even rekent, betekent 'f hij bijna vanaf hèt begin van "e J chie de zorg voor kerk en paraiwenjj heeft gehad. Slechts een maand ot „i was de parochie oud, toen hij er Kj werd en pastoor A. F. J. Goo» heeft er nooit spijt van gehad. Koster Jaap Uytendaal is een A moedig mens, gezien bij iedereen een prima koster. Hij zorgt er voor- zijn kerk er altijd uitziet om door w; ringetje te halen. Voor iedereen 1 y dezelfde, altijd bereidwillig om te c< pen, altijd klaa staand om het \jt de mensen, bijzonder voor de be w'v kenen, tot een plechtigheid te m&y Ook zijn collega's waarderen hem jf o.a. als oen actief secretaris van kostersbond in de kring Haarlem- Het is niet zo erg verwonderlijk' jfl Jaap Uytendaal koster is geworden- j komt uit de parochie van St.-R :0V mundus in Driehuis, waar hij als -y gen misdienaar was. Later toon?® zich daar een zeer verdienstelijk y van het kerkkoor. En, wat dan nie1 jjil het kostersambt te maken heeft was in die jaren ook een prima tol0e1> speler in de onderafdeling van de 1 malige propagandaclub. .m/P Deze dagen heeft koster Jaap daal het, net als iedere andere .kUyii bijzonder druk met de plechtign cj van Goede Week en Pasen. Tweede Paasdag wordt het zijn 1 o0(' dag. Dan zal tot zijn intentie de ''ef< mis van half tien worden opgedm® ct 's Middags om 3 uur wordt hen' ji zijn gezin een officiële huldiging «jf IV. K/.4 nnvt /In TMvib-rrrPV" .il in het jeugdhuis aan de Dinkgreve y en van ongeveer 4 tot 5 uur zal e}.gf voor de overige parochianen ëeiz, f. heid bestaan de jubilerende kostei jji luk te wensen. Dit jubileumfeest j' hem bereid door een comité Uh J parochie. Het zal hem ongetwijfeld grote voldoening zijn, dat bij de vl zi)S' op Tweede Paasdag ook zijn twee^ ters, die in het klooster zijn getr aanwezig zullen zijn. In het programma van de H.V.B- Tweede Paasdag a.s. zijn enkele p langrijke wijzigingen aangebracht- luiden als volgt: IA: DSS-Spaarndam wordt DSS-^jC, Hoofd. Boys-Vl. Vogels^wordt Boys-SpaarndamDSK-IEV DSK-Velsen 2. "(B: TYBB 2-Hillegom 2 wordt ten 3-TYBB 2; uitgesteld werd: lem 5-Ripperda 2: ingelast werdj 3-Haarlem 5 en Hillegom 2-RiPPer a In 3B werd ingelast TYBB 4-Ha'f i' 2. Voorts werden nog uitgeste'^jf wedstrijden TZB 3-Concordia 5 en lem 7-VSV 4. Makelaars - Veilingmeesters - Beëd. Taxateurs Nieuwe Gracht 74 - HAARLEM - Parklaan 22 .iothische notenhouten EETKAMERAMEUBL.; zeer i'raai z.g.a.n. berkenhouten SLAAPKAMERAMEU BLEMENT met gecapitonneerde toog; BANK STELLEN; PIANO'S; oud-Hollandse SCHRIJFTA FEL met balpoten; eikenh. BROODKAST, dito Wandvitrine; Bureaus; VLOERKLEDEN (Smyrna, Perzisch, Wilton e.a.); Opklap-, Divan- en Onder schuifbedden; Matrassen en Bedstellen; ETNA GASFORNUIS; Geijsers, etc. ALSMEDE: ten verzoeke van bovengenoemde Ge rechtsdeurwaarder een AANTAL NIEUWE MO DERNE BANKSTELLEN; FAUTEUILS; SALON- on KLOOSTERTAFELS; VLOERKLEDEN EN LOPERS etc. KIJKDAG: WOENSDAG a.s. van 10 tot 15 uur. INZENDINGEN VAN KUNST, ANTIEK EN MEU BILAIR WORDEN DAGELIJKS INGEWACHT. TELEFOON 13845.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 2