Troepen van Djakarta rukken de provincie Tapanuli binnen AVONDKLOK IN PADANG EN BUKITTINGGI Rusland akkoord met voorbereidend overleg Bommenwerpers van V.S. koersen herhaalde ïijk richting Sovjet-Unie Djakarta maakt aanhouding van samenzweerders bekend Zes huizen in een aardspleet verdwenen Voorwaarde: Topconferentie moet altijd doorgaan Verduistering en gros bij de Esso Alarmsysteem in Canada bepaalt bewegingen van strategische luchtmacht Het hele gezicht Jury-uitspraak Cheryl Crane Zware straf voor Ludwig Zind Geheimzinnige sterfte onder vogels 23 verdachten aangehouden Fiat uit Moskou voor Paul de Groot Opleiding van de „Alpini" Het weer- Iets hogere temperatuur In Italië Na aardbeving en aanhoudende regen „Gewettigde zelf verdediging99 Een jaar voor leraar die Joden beledigde Chef generale staf naar Ver. Staten en Suriname FASCINEREND CENTRUM IN NEBRASKA Inbraak bij juwelier te Laren Voor minstens 4000 gestolen >ee MORRIS beforeyoe/óuff/ Het weer in Europa ZATERDAG 12 APRIL 1958 82ste JAARGANG No. 29883 De revolutionaire regering van Midden-Sumatra heeft Volgens A.F.P. gisteren in Bukittinggi pamfletten laten ver spreiden, waarin wordt meegedeeld, dat de regering-Dju- anda drs. Mohammed Hatta, de voormalige vice-president Van de Indonesische republiek, in Djakarta heeft doen arresteren. Officieel is gisteren in Djakarta bekend gemaakt, dat veertien samenzweerders tegen de regering zijn aange houden, aldus bericht United Press. De arrestanten zouden contact hebben onderhouden met de Permesta-beweging van Noord-Celebes. Onder de veertien gearresteerden be vinden zich studenten en zakenlieden. Jongetje onder een vrachtauto gedood Man verbrand Sociaal commentaar STURKA SPORTKLEDIHG Minder wind BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red Umuiden Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. W Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, f 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na S.30 uur 's avonds tel. 21544. Drs. MOHAMMED HATTA IN ARREST? iiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiihiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiin Zes huizen van het Italiaanse berg dorp Trevieo, 100 kilometer van Na pels, zijn gisteren verdwenen in een achthonderd meter lange en vierhon derd meter brede spleet, die twee da gen geleden ontstaan was door 'n aard schok, gevolgd door aanhoudende re genval. De 31 bewoners konden zich, hevig verschrikt, in veiligheid bren gen, aldus meldt Reuter. Een geweldige hoeveelheid aarde en rotsblokken schuift nu langzaam in de richting van de spleet. Volgens ingenieurs lopen er geen andere huizen van het dorp ge- Vaar. Een uit tien mannen en twee vrou- tven bestaande jury heeft Cheryl Crane schuldig bevonden aan ge wettigde zelfverdediging met dode lijke afloop justifiable homicide".) De jury bleef slechts 28 minuten in de raadkamer. De veertienjarige Cheryl is hiermede vrijwel vrijgesproken van verantwoordelijkheid voor de dood van Johnny Stompanato. Overigens waren Lana Turner noch haar dochter in de rechtszaal toen het oordeel van de jury bekendgemaakt werd. De bevoegde aanklager heeft tot ver slaggevers gezegd, dat hij er na de uit spraak van de jury niet veel voor voelt ue veertienjarige Cheryl Crane te ver- Volgen. Zjj zal echter in elk geval wel voor kinderrechter van Santa Monica hioeten verschijnen, die over haar toe komst zal beslissen. De 51-jarige leraar Ludwig Zind is j»oor de rechtbank te Offenburg tot een ar BevanRenisstraf veroordeeld, om- [Jat hij aan het adres van de Joden "Nodigende opmerkingen had gemaakt f® zich smalend over de doden had '"tgelaten, aldus meldt D.P.A. Hij yTrd tevens veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding en ver goeding van de onkosten, die de aan jagers voor het proces hebben ge- S'aakt. De veroordeling houdt in, dat jnd zijn betrekking en het recht op **ensioen verliest. Vrjjdagmiduag is in Bergen op Zoom lp 11 dodelijk verkeersongeval gebeurd. i°en de chauffeur van een geparkeer- vrachtauto, zijn wagen startte, zag ?J) niet lat'een kind met zijn driewieler- y.® zich voor zijn wagen bevond. Toen jJJJ door e°n militair van een tegemoet ynn-iende militaire colonne werd ge waarschuwd was het reeds te laat. rechter voorwiel van de auto ging vVer het kind, het drie jarig zoontje de familie Verduit uit Bergen op st«m' v/aardoor de kleine vrijwel op laB werd gedood. Strijdkrachten van de regering te Djakarta zijn gisteren de provincie Ta panuli, gelegen tussen Noord-Sumatra en het opstandige West-Sumatra, bin nengetrokken. Tot dusverre hebben zo wel de troepen van de regering-Djuan- da als die van de tegen-regering be weerd, dat Tapanuli aan hun zijde stond en beide partijen hebben het met rust gelaten. Reuter meldt, dat radio Dja- Ter gelegenheid van de achttiende verjaardag van de Deense kroonprin ses Margarethe 16 „pril a.s. is een zilveren twee-kronen munt gesla gen, die verkrijbaar zal zijn bij alle Deense ambassades en legaties tegen de prijs van een Amerikaanse dollar. MOHAMMED HATTA karta heeft bericht, dat de troepen van de Indonesische regering het gebied zijn binnengedrongen „teneinde de orde te herstellen en Tapanuli te zuiveren van tegen de loyale troepen gerichte activi teiten." In Tapanuli bevinden zich on geveer duizend militairen van de tegen regering, die onder het bevel staan van majoor Nainggolan. Zij zullen vermoe delijk een opmars der troepen van de regering te Djakarta trachten te ver hinderen. Het hoofd van de politie van Noord-Sumatra heeft aan de politie te Tapanuli opdracht gegeven op haar post te blijven, met de regeringstroepen samen te werken en niet in de buurt te komen van streken „waar zou kun nen worden gevochten." Volgens be richten uit Djakarta zijn de regerings troepen in Lubuk Djambi ongeveer acht kilometer in westelijke richting gevor derd. De troepen hebben volgens de be richten enige tegenstand ondervonden. Zij trekken op naar de weg, die Padang met Palembang verbindt. Dit is de laat ste weg, die open is tussen het gebied van de opstandelingen en de buitenwe reld. Radio Padang, het station van de te gen-regering, heeft gisteravond volgens Reuter gemeld, dat in Padang en Bukit tinggi een avondklok is ingesteld van 22.00 tot 05.00 uur plaatselijke tijd. Voorts werd gezegd, dat een deel van de weg tussen beide steunpunten van de opstandelingen op bevel van de strijdkrachten der opstandelingen was gesloten. De voormalige ambassadeur van In donesië in Rome, Sutan Kasjid, heeft in een verklaring via het Zwitserse tele- graafagentscliap een beroep gedaan op alle landen, in het bijzonder de grote mogendheden, zich niet te mengen in de Indonesische binnenlandse aangele genheden en op de regering in Djakar ta om het conflict niet in de internatio nale arena te slepen, aldus bericht Reuter. Hij noemde de strijd „een grote ruzie binnen de familie van een natie," maar zei, dat de Indonesiërs vertrou wen, dat zij deze kunnen oplossen. De opstandelingenregering is slechts van tijdelijke aard en z.al aftreden, zodra de regering te Djakarta zich terugtrekt en een nieuwe regering zal worden ge vormd onder leiding van Hatta en Sul tan Hamengku Buwono. Hij ontkende, (lat (1e opstandelingenleiders een afzon derlijke staat willen vestigen. De revo lutie is een beweging, die beoogt de be ginselen van vreedzaam naast elkaar bestaan en het geloof in God opnieuw te vestigen. De Sovjet-Unie gaat akkoord met de Westelijke voorstellen een topcon ferentie vooraf te laten gaan door di plomatieke besprekingen en een bijeen komst van ministers van buitenlandse zaken, echter op voorwaarde, dat een topconferentie wordt gehouden, welke ook de resultaten van het voorafgaand overleg mogen zijn, aldus meldt Uni ted Press. De Russische minister van buitenlandse zaken, Andrei Gromyko, heeft de ambassadeurs van de Verenig de Staten, Engeland en Frankrijk gis teren een nota overhandigd waarin wordt voorgesteld, dat de ambassa deurs van de grote mogendheden vol gende week donderdag besprekingen beginnen over voorbereidingen voor een topconferentie en dat de ministers van buitenlandse zaken vervolgens in de eerste helft van mei bijeenkomen om deze voorbereidingen te voltooien. Maar hieraan wordt de conditie ver bonden, dat „de kwestie van het bij eenroepen van een conferentie op hoog niveau niet verbonden mag worden aan de resultaten van de ministersbijeen komst". Het diplomatiek overleg zou, aldus de nota, moeten bestaan uit „een uit wisseling van gezichtspunten ten aan zien van de voorbereidingen voor de bijeenkomst van ministers van buiten landse zaken". De drie Westelijke mo gendheden hebben op 31 maart diplo matiek overleg voorgesteld „om te be palen, of een topconferentie een nut tig doel zou dienen". Het Westen heeft zich tot dusver steeds op het standpunt gesteld, dat er geen topconferentie moet worden gehouden, voordat tijdens voor afgaande besprekingen gebleken is, dat deze kans van slagen heeft. President Eisenhower van de Verenigde Staten en de Britse premier, Macmillan, heb ben herhaaldelijk met nadruk ver klaard, dat er een behoorlijke kans op succes moet zijn. Volgens het Russi sche persbureau Tass kan de Sovjet- Unie deze voorwaarde niet aanvaarden. In het officiële verslag over Gromy- ko's voorstel wordt gezegd: „Als de ministers er niet in zouden slagen een overeenkomst te bereiken betreffende de voorbereiding van de topconferen tie, mag dit geenszins opgevat worden als een teken, dat de noodzaak voor zulk een conferentie minder urgent zou zijn geworden. Het ligt voor de hand. dat de moeilijkheden die zich tijdens de ministersovereenkomst zouden kun nen voordoen, overwonnen kunnen en moeten worden op de conferentie van staatslieden die grotere bevoegdheden hebben." In Washington, Londen en Parijs is men het volgens Reuter erover eens, dat de Sovjet-nota niet een volledige aanvaarding van het westelijke voor stel van 31 maart inhoudt. Londen en Parijs tonen zich toch, zij het met bepaalde restricties, ingenomen met het antwoord. In de commentaar uit Wash ington blijkt van een zekere ingeno menheid echter niets. Men verwacht dat er tussen de drie grote Westelijke mogendheden en tussen de leden van de NATO intensief overleg zal worden gepleegd over de volgende stap van het Westen. Sedert enkele dagen sterven er in Lichtenvoorde tientallen vogels: hout duiven. merels, lijsters, vinken en meesjes. Sedert afgelopen zondag al minstens 300. Men vindt de vogels le venloos in weiden en op akkers. De rijkspolitie speurt naar de oorzaak van deze geheimzinnige sterfte. Het ligt voor de hand, dat men in de eerste plaats denki aan graan dat op een of andere wijze vergiftigd is. Het is ech ter ook heel goed mogelijk, dat de vo gels vergiftigde chemicaliën, die men gebruikt voor de bescherming van landbouwgewassen, binnen hebben ge kregen. Hoe het ook zij, de politie heeft hier en daar monsters genomen en deze opgestuurd naar Den Haag. Het resul taat daarvan is nog niet bekend. iiiiiiiiMiiimiiiMiiiHiMiiiiiiiiiiniiiimimiimiii iiiiiiimiiin De Rotterdamse politic hield in de nacht van 20 op 21 maart een man aan die in zijn auto twee gestolen autobanden bleek te vervoeren. Dit was het begin van een reeks arres taties onder personeelsleden van de Esso te Rotterdam, die zich hetzij aan verduistering hetzij aan heling van een groot aantal olieprodukten hadden schuldig gemaakt. In totaal zijn bij deze misdrijven 23 mensen betrokken, van wie de voornaamste een 40-jari- ge Leidse oliehandelaar schijnt te zijn. Twaalf van hen zitten in het huis van bewaring, de rest is na verhoor op vrije voeten gesteld. De politie, die de zaak nu rond heeft, is tot de bevinding gekomen dat in to taal is verduisterd 50.000 liter petro leum, 1500 liter smeerolie, 20 petroleum kacheltjes, 25 lege olievater en een hoe veelheid autobanden. De verdachten hadden voor het plegen van de verduis teringen vrij spel. Zij verzuimden een voudig te noteren hoeveel zij bij het lossen van tankschepen in hun wagens kregen te vervoeren en brachten bui ten medeweten van de Esso belangrijke hoeveelheden naar de oliehandelaar in Leiden, die het aan zijn klanten door verkocht. De Waarheid van vrijdag meldt dat het Russische partijblad Prawda een bericht heeft gepubliceerd over het royement van Gortzak, Wagenaar, Reuter en Brandsen. Het Russische blad geeft in het kort de motieven weer die tot de uitstoting hebben geleid. In de communistische kringen wordt de publicatie van de besluiten in de Praw da als een goedkeuring van Paul de Groots beleid door de Moskouse leiding opgevat. Inmiddels zijn twee leden van Paul de Groots E.V.C., Wessel Hartog en Piet Bakker, vergezeld van een tolk naar Praag vertrokken om daar het secreta riaat van het communistische wereld vakverbond in te lichten over de ge beurtenissen rond Reuter en Brandsen. De chef van de generale staf, lui tenant-generaal G. J. Lefèvre de Mon- tigny zal in mei een bezoek brengen aan de Verenigde Staten en aan Su riname. 4 mei vertrekt luit.-generaal Lefèvre de Montigny per KLM-toe- stel naar New York. Als gast van zijn Amerikaanse collega zal de chef van de generale staf in Nederland een bezoek brengen aan de bases en instellingen van het Amerikaanse leger, waar het gebruik van de nieuwe wapens wordt beproefd. In aansluiting daarop reist de chef van de generale staf naar Su riname, waar hij een inspectiebezoek aan de troepenmacht aflegt. 24 mei keert luitenant-generaal Lefèvre de Montigny in Nederland terug. Twee beelden uit Havana, de hoofdstad van het eiland Cuba, waar door volge lingen van de opstandelingenleider Fidel Castro bommen zijn geworpen en waar door deze Castro een algemene staking werd afgekondigd. De bovenste foto laat zien hoe soldaten van de regering en leden van de politie in Havana een buurt doorzochten waar een bom was ontploft. Een brand in Havana, ont stoken door een door de opstandelingen geworpen brandbom, zien we op de onderste foto Onder een heuvel in de Amerikaan se staat Nebraska, vijftien meter onder de grond, bevindt zich de centrale controlepost van de Amerikaan se Strategische Luchtmacht, Strategie Air Command. Binnen enkele minuten kan men zich op deze controlepost in verbinding stellen met alle S.A.C.-bases, die over de gehele wereld zijn ver spreid. Als er een oorlog uitbreekt, zul len vanuit deze post de bevelen wor den verspreid, die voor alle B-52's, B-47's en B-36's ter wereld aanleiding zullen zijn af te wijken van hun pa trouilleroutes en, voorzien van hun atoom- en waterstofbommen, pijlsnel koers te zetten naar de doelen, die hun zjjn opgegeven. Frank Bartholomew van United Press heeft een bezoek aan dit De jonge soldaten, die deel uitmaken van het Italiaanse elitekorps, de „Alpim krijgen een opleiding, die haast bovenmenselijk te noemen is: met volle bepakking en gedeelten van zware wapens moeten zij de Alpen in, waarbij loodrechte wanden overwonnen moeten worden (foto links) terwijl de zware loop van een mortier hen naar beneden trekt. Op de reenter foto zien we twee mannen die een steile piek bijna bedwongen hebben. fascinerende centrum gebracht. Dag en nacht zitten er onder die heuvel in Nebraska drie mannen naast elkaar in de hoofdcontrolekamer, met koptele- foons tegen hun oren gedrukt en micro- foons voor de mond. Zij reageren op alle meldingen, die binnenkomen van de „Distant Eerly War ning Line", een keten van radarposten in het noorden van Canada. Door me teoorstenen en afgedwaalde verkeers vliegtuigen is het alarmsysteem niet éénmaal, maar al verscheidene keren in beweging gekomen.' Dat is geen overdreven voorzorg. Een Russische raket wordt veronder steld er een half uur voor nodig te hebben om van een basis achter het IJzeren Gordijn naar een doel in de Verenigde Staten te vliegen. Als de raket door de D.E.W. wordt opge merkt, is hij al een kwartier onder weg. Het duurt zes minuten vóórdat de patrouillerende bommenwerpers van de strategische luchtmacht hun koers hebben gewijzigd. Negen minu ten later is dus al bekend, of het alarm terecht of ten onrechte is ge geven. Volgens de lezing van Bartholomew is het dus al verscheidene keren voor gekomen, dat bommenwerpers van de strategische luchtmacht met „op scherp gestelde" kernwapens koers hebben ge zet naar doelen in de Sovjet-Unie. De gezagvoerders weten, welke doelen zij moeten bestoken, maar zij hebben op dracht hun atoom- en waterstofbommen niet werkeljjk af te werpen, zolang zij daartoe niet nog eens uitdrukkelijk op dracht hebben gekregen. En in alle gevallen, die zich tot dus ver hebben voorgedaan, kon reeds na enkele minuten worden vastgesteld dat het alarm loos was en dat de bommen werpers naar hun voormalige patrouil leroutes konden terugkeren. Er is een hele organisatie voor nodig om al die bommenwerpers permanent in de lucht te houden. Elke drie minu ten wordt ergens ter wereld hoog in de lucht een bommenwerper van de SA.C. door een vliegende tanker van brandstof voorzien. In het afgelopen jaar is op die manier twee miljard liter overgetankt tussen vliegtuigen in de lucht. Vannacht om kwart voor twee is door middel van een tegel een van de rui ten van de etalage van de juwelier B. van der Schaal aan de Torenlaan in gegooid. Aan het feit dat de alarmin stallatie onmiddellijk in werking trad, is het te danken dat de dader na één greep te hebben gedaan in de etalage, een veilig heenkomen heeft gezocht. Vermist wordt een aantal ringen en armbanden, waarvan men de juiste waarde nog niet heeft kunnen vaststel len. Een bedrag van meer dan f 4000 is er echter zeker mee gemoeid. (Van een speciale medewerker) Wanneer men probeert te achter halen, welke redenen hebben ge leid tot de z.g. gedaalde belang stelling voor het werk onzer sociale or ganisaties en met name van de arbei ders voor hun beweging, komen we minstens bij twee punten. Vooreerst is daar de verloren kijk op het totaalbeeld der beweging en daarnaast is er de fou tieve mening, dat er geen andere per soonlijke bijdrage dan de contributie wordt gevraagd. In een voorgaande beschouwing heb ben we er al de aandacht op gevestigd, dat naar onze overtuiging eigenlijk niet kan worden gesproken van een gedaal de belangstelling, maar wel menen we te mogen zeggen, dat de belangstelling een andere vorm en inhoud heeft dan voorheen. Anders is de voortgezette groei niet te verklaren en de voortgezette offerbereidheid van de honderdduizen den voor de apparatuur van hun bewe ging en voor de onderlinge diensten, die in het Huis van den Arbeid hun cen trale punt vinden. Wanneer op gespreksavonden en soort gelijke bijeenkomsten de nogal dikwijls herhaalde vraag naar het totaal ideaal van de beweging wordt behandeld, blijkt dat vooral nieuwelingen het niet verder brengen dan: te zorgen, dat de arbeiders een behoorlijk bestaan heb ben. Als men deze omschrijving nu maar volledig bedoelde en dus toonde inzicht te hebben in de totale omvang van het begrip „behoorlijk bestaan" dan zouden we er ons over mogen ver heugen. Maar tot een behoorlijk bestaan wordt dan uitsluitend gerekend een goed weekgeld, bestaanszekerheid bij arbeidsongeschiktheid of werkloosheid, betaalde vakantie enz. Men toont begrip voor de inhoud van het woord welvaartsspreiding, maar daarmee is voor velen de kous dan ook af. Er wordt helemaal niet aan gedacht dat een arbeidersstand welke uitsluitend zou kunnen bogen op een behoorlijk be staan in stoffelijk opzicht, een zeer ar melijke groep blijft. Een groep waar over „de anderen" hun beschermende zorg uitstrekken. Een groep met een weliswaar eigen maar ook zeer onnozel gezicht. Paralel aan elke stoffelijke vooruit gang moet de geestelijke groei zijn. Het klinkt als een dooddoener, als een algemeenheid, maar het is toch waarachtig niet als zodanig be doeld. Er is een bepaalde dishar monie in de geestelijke standing tussen verschillende bevolkingsgroepen van ons land. Internationaal gezien spreekt deze disharmonie een duidelijke taal. Er zijn hele wereldgebieden waar het analpha- betisme nog overheerst. Niemand vindt dit goed maar we schijnen het tamelijk normaal te vinden dat ook voor zeer ve le talentvolle jonge arbeiders de weten schappelijke scholing op 14-jarige leef tijd schijnt te zijn voltooid. Het percen tage universiteits- en hogeschoolstuden ten uit de arbeiderswereld kan de zeven nog niet helemaal halen, terwijl toch de arbeidersbevolking ruim 65 pet. van ons volk uitmaakt. Let wel, we bepleiten (Vervolg op pagina 5) Vannacht is de heer M. C. Willerpse, kostganger bij de familie Valk aan de Engweg te Leersum, in zijn bed op de bovenverdieping van de woning ver brand. De bewoners hebben de man om ongeveer half twee horen thuis komen. Men vermoedt, dat hfl tijdens het roken van een sigaret in slaap is gevallen. De bovenverdieping van de woning is voor de helft uitgebrand. 4dveriertti* BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met zonnige perioden. Zwakke tot matige wind uit noorde lijke richtingen. Koude nacht. Mor gen overdag iets hogere tempera turen. Zondag: Zon: 5.50-19.33. Maan: 3.26-13.58. Maandag: Zon: 5.47-19.34. Maan: 3.50-15.02. Vooral in Limburg vielen gisteren nog tal van sneeuwbuien en de temperatuur kwam er niet hoger dan 4 gr. C. tegen 8 gr. C. in Zuid-Holland. Een sterk hogedrukgebied, waarvan het centrum boven het noordelijk deel van de Noordzee ligt, zorgt nu voor een zonnig en droog weekend. Doordat dit hogedrukgebied dichterbij komt, gaat de koude N.O. wind verder afnemen, zodat de temperatuur morgen in de mid dag weer een paar graadjes hoger kan oplopen dan vandaag het geval was. Toch blijft het voor midden april nog belangrijk koud. In de afgelopen nacht kwam in een groot deel van ons land weer 1 a 2 graden vorst voor. Ook na zondag is een langzame stij ging van de temperatuur te verwach ten. Weer temp. neersl. Station heden af gel. 1 uur 24 uur Helsinki half bew. -3 0 Stockholm zwaar bew. -2 0 Oslo zwaar bew. 0 0 Londen onbewolkt 1 0 Amsterdam onbewolkt 0 0 Brussel zwaar bew. -1 0 Luxemburg half bew. -1 0.3 Parijs onbewolkt -0 0 Nice regen 5 11 Berlin zwaar bew. 0 0 Frankfort onbewolkt 0 0.5 München geheel bew. 0 0.2 Ztlrich geheel bew. 1 0 Genév zwaar bew. 1 0 Wenen half bew. -0 0 Innsbruck licht bew. -1 0 Rome motregen 8 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1