COGNAC Ella Fitzgerald zingt in het Amsterdams Concertgebouw Onder de blauwe vaan van Lotharingen Vergeten krachten gaan voor u werken! ...beter op Super Shell met I.C.A. RAKET NAAR DE MAAN huuuuuh! WATERPOLO IN HAARLEM DWT 1 kampioen bij de dames Brand in Kennemerduinen opzet? DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE SHELL RKLTS 1 en St. Jeroen MULO in halve eind strijd van afdeling C Th. Tielrooy in hoofdklasse favoriet AUTO GESTOLEN IN DE KENNEMER- DUINEN Joh. Zwanikken viert zilveren jubileum inifjliau'7'? cognac MAANDAG 14 APRIL 1958 PAGINA FINE CHAMPAGNE V.S.O.P. Waarom neemt de RENAULT- verkoop steeds toe? GARAGE DEN HOUT Schoolvoetbaltoernooi Om de Kennemerdamtitels Heren BLOEMEN DAAL SPORT- EN STRAND- SHOW v.E. I 44De volgende ochtend wandelen Jozef en Victor, die als Grieks monnik vermomd is, naar de keizerlijke wijk. Rondom het paleis liggen een aantal nauwe steegjes, die zich uitstekend lenen om bij gevaar te kunnen vluchten. Bij een zij-ingang van het paleis, knoopt Jozef een praatje aan met zijn neef, die als officier daar de wacht heeft. „Dit is de man, waarover ik u sprak, Paulus," zegt hij. „Hij zal morgenavond gaarne het raadsvertrek eens willen zien." „Ik breng u vanavond de plattegrond van het paleis," antwoordt Paulus. „De raadszitting vindt morgenavond om 12 uur plaats. Vanavond meer!". Terwijl ze naar huis terugwandelen, zegt Jozef. „Ge hebt gezien, dat men er niets verdachts in ziet, dat een officier van de wacht met mij, een Armeniër, en u, een Griekse monnik spreekt. Dat zou wel an ders zijn geweest, wanneer u niet vermomd was." 's Avonds verschijnt Paulus met de platte grond en geeft Victor uitvoerige inlichtingen over de inrichting en indeling van het paleis. „Gij zult u vrijwel ongestoord door het paleis kunnen bewegen, maar de raadszaal wordt streng bewaakt door de garde des huizes. Hier," en hij wijst op een vertrek op de kaart, „moet gij binnenkomen en trachten zo dicht mogelijk bij de raadzaal te komen. Misschien kunt ge dan iets opvangen van hetgeen besproken wordt." HOGERE CÖMPRESSIEVERHOUDINGEN zijn een kenmerk van de moderne auto-motoren. Dat betekent méér kracht bij lager brandstof verbruik. Profiteer van volledig motorvermogen - tank Shell! Want alléén Shell heeft I.GA., het opmerkelijke „Ignition Control Additive" dat ontregeling van de ontsteking voorkomt. LGA. maakt dat uw motor doet wij hij kan. Tank „SUPER SHELL" met I.GA. - dat levert u méér kracht, groter rij-genotl doot ""v.S.O.P.g fINE CHAMPAGNE Advertentie De beste cognac-districten zijn de Grande en de Petite Champagne. Alleen cognac uit deze gebieden en voor minstens de helft uit de Grande Champagne afkom stig, mag zich volgens de franse wet Fine Champagne noemen. Rémy Martin maakt uitsluitend Fine Champagne in één enkele kwaliteit: V.S.O.P. Vraag daarom Rémy Martin dan kunt U er te allen tijde verzekerd van zijn volmaakte Cognac te krijgen. De dames van DWT hebben zaterdag avond door een 3O-zege op HPC ongesla gen de kampioenstitel behaald in de eer ste klasse van de waterpolocompetitie in de kring Haarlem van de KNZB. De doel- Adverlentle 1. Lage aanschaffingsprijs. 2. Lage onderhoudskosten en benz.verbruik. 3. Minimum wegenbelasting. 4. Prachtige wegligging (Veilig I). Geheel vrijblijvend nadere inlichtingen bij Zaterdag werden in de afdeling C van het schoolvoetbaltoernooi in Haarlem, zo wel als in de afdeling E (verliezers- en winnaarsronde) de kwart-finales gespeeld. Het eerste team van de RKLTS had tegen het vierde elftal van dezelfde school niet de minste moeite en won met 61. Span nender ging het toe bij de strijd tussen de St.-Jeroen-MULO 3 en de Koningin Wil- helminaschool 1. De MULO-jongens won nen met het kleinst mogelijke verschil: 10. De wedstrijd tussen de A. H.-Gerhard- school 2 en de Hartenlustschool 2 boeide van het begin tot het eind en eindigde on beslist. Bij de strafschoppen was de Har tenlustschool iets gelukkiger. De strijd tussen de Th. M. Ketelaar- school 2 en het Lorentzlyceum 2 eindigde ook onbeslist, 1—1. Hier brachten straf schoppen de zege aan het Lorentzlyceum. De halve eindstrijden in de afdeling C worden vandaag gespeeld op het EDO-ter- rein. De overige uitslagen van zaterdag waren Afd. E, verliezersronde: St.-Bonaventura- school—St.-Petrus Canisiussch. 00 (St.- Bon. w.n.s.); Dr. A. Kuyperssch.Chr. Huygenssch. 30; Rijksleersch.Florascl}. 50; Voorwegsch. (H'stede)W. de Zwij- gersch. 01. Winnaarsronde E: St.-Bemardussch.—St.- Aloysiussch. (O'veen) 16; Crayenester- school—Jan Gijzensch. 2—3; Teylersch.—Ju- lianaschool 5—0; Lorentzsch.—P. H. v. d. Leyschool 14. In de Afdeling E worden de halve fina les woensdag gespeeld: verliezersronde om twee uur, winnaarsronde om kwart over drie. De partyen van de vierde ronde, die voor Goede Vrijdag waren vastgesteld, zijn wat verspreid gespeeld of uitge steld. Toch kwam het grootste gedeelte tot een uitslag. De belangrükste daar van was wel de parij tussen de beide koplopers A. de Jong en Th. Tielrooy. Laatstgenoemde schudde ook deze con current van zich af door gedecideerd te winnen. Met zeven punten uit vier partijen heeft hij een veilige voor sprong. J. H. Meure wist remise te hou den tegen deze sterke crack en is tot dusverre de enige die een puntje tegen hem bemachtigde. J. Drayer had een goede week want hij won van H. Schuringa en van J. H. Meure. H. Schuringa kan zijn goede vorm uit de voorwedstrijden niet te pakken krijgen; hij moest ook aan H. van der Vossen de volle winst laten. A. de Jong kon tegen zijn clubgenoot H. van Berk niet tot winst komen en moest met remise genoegen nemen. De partij H. BelienH. v. Berk werd afgebroken. Na vier ronden is de stand in de hoofdklasse nu: Th. Tielroo 7 uit 4; A. de Jong 5 uit 4; J. Drayer 4 uit 4: H. Belien 3 uit 2: H. v. d. Vossen 3 uit 3; J. H. Meure 3 uit 4; H. v. Berk 2 uit 3, en H. Schuringa 1 uit 4. Voor de eerste klas maakt P. Yenne- r a een goede kans, doch hij moet zijn ernstigste concurrenten nog krijgen en dat kon hem wel eens te machtig l lij ken te zijn. Ofschoon J. ter Haak van A. Masteling won en tegen J. Belien remise speelde, moest hij tegen C. Be lien zijn tweede nederlaag boeken, waardoor zijn kansen aanmerkelijk zijn gedaald. J. Belien bleef in de running door zowel van A. Masteling als van F. Langeveld te winnen. F. Langeveld kon ook tegen P. Venema zijn goede stelling niet handhaven en moest weer verliezen. Met nog een ronde te spelen, plus enige uitgestelde of afgebroken partijen is de stand in deze afdeling: P. Venema 5 uit 3; J. Belien 5 uit 4; C. Belien 4 uit 2; J, ter Haak 3 uit 4; A. Masteling 2 uit 4 en F. Langeveld 1 uit 3. Voor de hoofdklasse wordt de vijfde ronde op 18 april gespeeld, dan komen tegen elkaar: A. de JongJ. H. Meure, H. v. BerkH. Schuringa, J. Drayer H. v. d. Vossen en H. BelienTh. Tiel rooy. Vooral de laatste partij is van het grootste, wellicht beslissend, belang. In verband met enige achterstand wordt de laatste ronde voor de eerste klasse gespeeld op 25 april, inmiddels kan de achterstand ingehaald worden. punten werden in de strijd tegen HPC alle in de eerste helft gescoord, respec tievelijk door Annie Metzelaar, Paula van Bruggen en Do Turkenburg. In de twee de helft bleef de verdediging van de Heem stedenaren voor DWT gesloten, maar aan de andere kant zag HPC ook geen kans het doel te doorboren. DWT behaalde uit tien wedstrijden een totaal van achttien punten. De heren van DWT bonden voor de eer ste klasse de strijd aan tegen HPC. De scheidsrechter had geen gemakkelijke taak, omdat er nogal eens tegen de reglementen gezondigd werd. Door enige malen spe lers uit het water te sturen, wist hij toch de touwtjes in handen te houden. Voor rust ging de strijd gelijk op en er werd om en om gescoord. Door Fons Rooze- krans werd een spelersmeerderheid voor DWT benut; Smit maakte gelijk, maar door Rob van Driel nam DWT wederom de leiding. Dreijer zorgde er voor, dat de partijen weer op gelijke voet kwamen. Vervolgens was het scoreverloop: Rooze- krans 32, Smit 33 en Roozekrans 43. Na de pauze maakte Smit gelijk. Door Termeer en wederom Smit werd het uit eindelijk een 74-overwinning voor HPC. DWT 2 en HPC 2 kwamen voor de derde klasse heren in het water. In de eerste helft een gelijk opgaande strijd met een ruststand van 11. In de twee de helft wisten de reserves van DWT een overwinning uit het vuur te slepen; het werd 42. Het was de laatste wed strijd, die voor deze afdeling gespeeld werd. DWT 2 en Nereus 2 moeten de eerste plaats delen. Nereus heeft ech ter een beter doelgemiddelde. De eindstand luidt: Nereus 2 17 55—16 DWT 2 17 40—16 HPC 2 10 27—28 DAW 3 8 34—31 Haarlem 2 10 7 18—47 DWR 2 1 7—43 Van de (bewaakte) parkeerplaats van de Kennemerduinen aan het begin van de Zeeweg is zondagmiddag tussen twee uur en kwart voor vier een grijze personenauto, merk Ford Prefect, ont vreemd. De auto behoort toe aan de heer B. uit Amsterdam, die van de diefstal melding kwam maken bij de politie van Bloemendaal. GEEN SPREEKUUR. De Bloemen- daalse wethouders mejuffrouw dr. M. E. Nolte en mr. J. C. C. W. Hysseler zijn morgen verhinderd spreekuur te hou den. Advertentie best fabrics only ^-vraagt uw kleermaker. De zon lokt in deze voorjaarsdagen de mensen wel naar buiten, maar door de frisse wind is de temperatuur er nog niet naar, dat het strandleven wat dat betreft een waar genoegen is. Niette min zijn wij reeds uitstekend in de stemming gebracht tijdens de strand- en sportshow, die vanwege sportmagazijn Gretha de Bruyn zowel in Treslong te Hillegom als in Bouwes te Zandvoort werd gehouden. Hier hebben wij kun nen genieten van leuke kleurige badpak ken en strandensembles zowel voor da mes als heren. Het sportmagazijn Gretha de Bruyn beschikt over een grote collectie, waar van een gedeelte door vijf mannequins, onder wie een herenmannequin, getoond werd. De badpakken waren van een zeer goede pasvorm, en ook in grote maten te leveren. Erg gezellig zijn de badpak ken met een kort rokje, geplooid of aan- gerimpeld. Wij zagen badpakken van Heinzelmann, Benger Ribana, Largo- Zwitserland, Marina Delmar en ande ren. Ze zijn alle zeer goed gebalei- neerd, en kunnen dus gemakkelijk zon der schouderbanden gedragen worden. Heel leuk is het een badpak te comple teren met een badjasje. Dit kan van badstof gemaakt worden, doch evenzeer van ander materiaal, gevoerd met bad stof. Ook kan men een badpak vlot com bineren met een losse rok, en eventu eel met bolero of kort jasje zodat rtlen direct klaar is voor een wandeling langs de boulevard of zelfs voor een cocktail party. Dit hangt af van het materiaal dat men kiest. Er werden in dit genre zelfs vierdelige ensembles getoond, bestaan de uit bikini-badpak, eendelig badpak, rok en bolero. Een short is een geliefd kledingstuk. Er zijn tegenwoordig nino-flex shorts, die de prettige eigenschap hebben niet gestreken te hoeven worden. Nino-flex leent zich ook uitstekend voor tennis-complets. Een plooirokje hiervan kan men wassen, ophangen en aantrekken. Kiest men hierbij een pull over en de zo moderne blazer, dan kan men goed uitgerust op het tennisveld verschijnen. In het sportieve genre voldoen een terylene-rok met wollen pullover of no- iron blouse uitstekend. Een suède jasje erbij en de sportieve kledij is compleet. Ook de heren kregen tijdens de show alle aandacht. De terylene-panta- lons zijn absoluut plooihoudend. Men kan deze dus zelf wassen en zonder per sen aantrekken. Een pullover of no- Iron hemd zorgt hier voor een fraai complet. A.H. De brandwachten van het rayon Over- veen van de vrijwillige brandweer Bloe mendaal zijn zondag twee maal In actie geweest, beide malen voor branden in het Nationale Park de Kennemerdui nen. Om vijf uur werden de brandwach ten gealarmeerd voor een begin van brand bij de Starrenberg, die echter niet veel betekenis had. Erger was het gesteld, toen om half zeven de brandweerlieden van hun avondeten werden gehaald voor een brand bij het zogenaamde' konijnenhos achter de Erebegraafplaats. Door het werken van de nevelspuit van de snel ter plaatse zijnde brandweer uit Over- veen, kon een aangrenzend dennenbos worden gespaard. Echter ging drie hec tare duindoorns en helm verloren. Daar bij de laatste brand de duinen op ver schillende plaatsen tegelijk brandden denkt de politie aan brandstichting en stelt een nader onderzoek in. De heer Joh. Zwanikken, voorzitter van de K.A.B. in het (oude) aarts bisdom Utrecht, heeft zaterdagmiddag in de branding gestaan van een stroom gelukwensen en geschenken, die hem werden aangeboden ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als gesala rieerd bestuurder van de K.A.B. Na dat de verbondsadviseur, rector J. Doesburg, 's morgens in de O. L. Vrouwekerk te Hilversum een plech tige H. Mis had opgedragen, recipieer de de jubilaris 's middags met vrouw en kinderen in hotel Noord-Brabant te Utrecht. Allerwege werd de heer Zwanikken geprezen om zijn ontembare energie, die vaak meer van hem eist, dan hp physiek kan opbrengen. De verbonds voorzitter, de heer J. A. Middelhuis, zei in de jubilaris bovendien te waar deren, dat hjj geen enghartig dioce saan chauvinist is, maar zpn vele ta lenten ook In dienst stelt van het na tionaal verbond, zowel in het dagelijks bestuur als in tal van commissies. Als aanvulling op het geschenk van de Utrechtse bond een radio-pick-up- combinatie bood de heer Middelhuis een aantal platen aan. De plaatselij ke afdelingen schonken een fauteuil, de dames van de K.A.V. een sche merlamp. Onder de schriftelijke blijken van belangstelling bevonden zich geluk wensen van.minister Suurhoff en van oud-minister De Bruyn. Zeer velen kwamen persoonlijk hun gelukwensen aanbieden, o.a. mgr. Th. A. H. Hen- driksen, vicaris-generaal van de aartsbisschop van Utrecht, de Twee de Kamerleden Albering, Van der Ploeg, De Vreeze en magister Stok man en talrijke afgevaardigden van bonden en instellingen van de K.A.B. Op zaterdagavond om half twaalf was dan het lang verwachte concert aange broken, waarop men in Amsterdam de bewonderde en geliefde zangeres Ella Fitzgerald te horen zou krygen. Er kon werkelijk niemand meer bij in de Grote Zaal van het Concertgebouw te Amster dam, toen, na drie kwartier oponthoud, de muzikanten binnentraden. Ze hadden diezelfde avond al in Scheveningen ge concerteerd. Natuurlijk kwam Ella Fitzgerald pas na de pauze. Toen zij er eenmaal was, scheen zp niet van ophouden te weten. Veertig minuten lang heeft zp in een vervaarlijk tempo haar liedjes gezon- fen, met een kracht en een bezieling, ie een minder begaafde zangeres to taal uitgeput zouden hebben. Het ver moeide haar niet merkbaar, ondanks het dikwijls storend luide accompagne ment van piano, bas en drums. Haar stem is veel mooier dan men van grammafoonplaten kan horen. Zij be schikt over een zeer omvangrijk mez- zosopraanregfster, oen fluweelzacht, ge polijst, toch doordringend geluid, en een uiterst geraffineerde fen virtuoze voca- liteit. De stem is warm, lenig en helder, en steunt voortreffelijk op de adem. Van de wat geaffecteerde schorheid, die dikwpls bij vocalisten in haar gen re opvalt, is niets te merken. Zp draagt haar liederen voor met een briljant tem perament, met alle weekheid en gloed, gulheid en muzikaliteit die haar donke re ras eigen zpn. ZD is geen pikante schoonheid, maar haar matbruine ge zicht K expressief en intelligent en haar gedrongen verschijning is een en al be weeglijkheid. Het is niet waarschijnlijk, dat de gro te schare luisteraars de enorme vocale techniek van Ella Fitzgerald kritisch ge waardeerd hebben, maar aan de char me en de echtheid van deze muzikale persoonlijkheid ontkwam niemand, en zp kreeg donderende ovaties. Zp werd voorafgegaan door het Trio van Oscar Peterson, een neger-pianist met een fascinerend improvisatievermo gen en een reusachtige gestalte, die zich echter, wanneer hp in vuur ge raakte, te veel te buiten ging in wilde- dierengeluiden en blikkerende tanden. Zpn samenspel met de guitarist Herb Ellis was kundig en gevoelig; de don kere bassist Ray Brown bleek in zijn solonummers een verfpnd en hartstoch- telpk muzikant. Dit Trio wist een apar te sfeer te scheppen, die, hoewel soms wat kunstmatig aangeblazen, toch ge tuigde van de dominerende persoonlijk heid van zpn aanvoerder. C«j»yri*ht by Editions Cascermaffl

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 4