Lenstra en Wilkes brengen de Belgische verdediging opnieuw tot wanhoop Complete débacle van zeer zwak België Heldenrol van De Munck SS* Debacle voor de amateurs De Muncks blessure -enstra bedreigt BAKHUYS MAANDAG 14 APRIL 1958 PAGINA 5 Gevaarlijke tactiek Lenstra, Wilkes, Moulijn Laatste stuiptrekking De débacle ■^P DE HEL EEN WALHALLA: 2-7 (Van onze sportredacteur) Oranje en zijn coach Elek Schwariz heb ben geen geheime wapens nodig ge had. Een van debuianienkooris vaal- wiiie spii Marneiie de man, die Oranje's Groie Mannen de voei dwars zou zeilen op hei pad naar een iweede glorieuze iriomf bleek voor de ogen van bijna zestigdui zend kritische landgenoten weinig meer dan een roestige grendel op een in zijn voegen krakende poort. En, zoals in de krijgstactiek vergrijsde veldheren nimmer aflatend de zwakste plek van de vijande lijke burchten hebben bestookt, zo hebben ook de „maarschalken" van Oranje's aan- valslinie hun stormlopen naar heizelfde punt gedirigeerd. De iriomf is niet uitge bleven. Voortdurend vertrouwend op hun superieure wapens van techniek en geniali teit zijn Wilkes en Lenstra steeds weer hei IIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllll De blessure van De Munck, die ln de tweede helft is vervangen door Pieters Graafland, is onschuldig, heeft de arts van het Nederlands elftal, dr. Panne- koek verklaard: een gescheurd spiertje in de linker lies. Volgende week zal de doelman weer normaal kunnen spelen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Met wat sombere gezichten heeft de Nederlandse kolonie in het Antwerpse stadion de rust doorgebracht. Op dat ogenblik wees het scoringbord welis waar een voorsprong voor Oranje aan, maar, zoals de cijfers (1-0) al uitwezen, erg geruststellend was het verschil be paald niet. Feitelijk was het zo, dat toen de tweede helft begon nog niets te voorspellen was. Natuurlijk, Neder land had de leiding, maar erger was, dat het de mooiste kansen had gemist om reeds een veilige score te bereiken. Ook in die periode was de afweer van de Belgische verdediging bijzonder zwak centrum van de Belgische verdediging bin nengedrongen. Zo leidden zij, op de linker flank vernufiig geassisieerd door de jeugdig-onsiuimige Moulijn, Nederlands nationale voetbalteam naar een glorieuze zege. Mei 72 de grootste triomf, welke in de naoorlogse jaren is behaald werd de Belgische ploeg teruggebracht tot wat die was: een team van tweederangs for maat. Oranje had zelfs, zoals de laatste keer in Rotterdam, geen overrompelings- takiiek mei een zwervende middenvoor nodig om de „hel" om te toveren in een walhalla. De oude Groie Mannen hadden meer „lucht" dan de jeugd. Zo konden zij als in hun beste jaren op orthodoxe wijze gloriëren. Lenstra als de man mei de „gouden" pass, Wilkes in zijn meterslange rushes langs drie, vier tegenstanders mei dan als sluitstuk een dodelijk nauwkeurig schot. geweest. De debuterende spil Marnette was eerder een ernstig ondermijnde dan een onwrikbare rots in de branding. Voorts bleek rechtsachter Diricx nogal wat moeite te hebben met de snelheid die Moulijn kan ontwikkelen in de korte sprint en linksachter Thellin excelleer de evenmin. Hi, trof het daarom, dat Van der Kuil niet in zijn beste doen was, zodat zijn spel minder uit de toon viel. Bovendien bleek voor de rust, dat zowel Lenstra als Wilkes hun directe tegenstanders, de kanthalves Mees en Mathonet, veruit de baas waren. Toch bleef de score beperkt tot slechts één Oranje's maestro's in volle glorie. Juichend stormt Lenstra naar vo- ren. Hij heeft al zijn meesterschap Belegd in de actie, waarmee Neder- jfllds vierde doelpunt is verkregen. Eerst werd spil Marnette rechts °P grond met een subliem kop- ulletje omspeeld, daarna is de uit *ijn doel gelokte Leysen verslagen 'Pet een welgemikte boogbalKort ®rna had Leysen weer het nakij ken. Nu toonde Wilkes foto hier naast hoe men een doelman bisseert: een schaarbeweging, een korte dribble en een priemend hard schot. doelpunt van Lenstra. Oranje demon streerde namelijk wel, dat het duidelijk beter en sterker was, het speelde ech ter ook te nonchalant en vooral te ma chinaal. Tegen de rammelende Belgi sche defensie ontbrak de finishing touch, waardoor talrijke mogelijkheden om te scoren geen zekerheden werden. Het was namelijk geen weelde geweest als Oranje de rust reeds met een voor sprong van 4-0 was ingegaan. Hoe gevaarlijk het door tempoloos aanvalsspel verloren laten gaan van kansen is, toonden de Belgen aan. Zij mochten dan, enerzijds uit bittere ar moede in hun aanvalslinie armoe de aan werkelijk voetbaltalent en anderzijds omdat Mees en Mathonet te veel vrees hadden voor Lenstra en Wilkes om hun voorhoede te durven steunen, weinig hebben in te brengen tegen de Nederlandse verdediging, er kwamen toch wel ogenblikken, waar op een uitschieter in de vorm van een doelpunt niet denkbeeldig was. Vooral Vliers toonde zo nu en dan, waarom hij te boek staat als scherp schutter. De grootste dreiging kwam echter ongeveer een kwartier voor het verstrijken van de eerste helft. Notermans had Vliers in zijn rush nog slechts kunnen stuiten door hem ten val te brengen. Terecht wees de Schotse scheidsrechter Mowar so ber en zeer correct leidend naar de strafschopstip. Ware het niet, dat De Munck met een bliksemsnelle sprong naar de bovenhoek veerde, de door Mathonet zeker niet slecht, doch misschien iets te zacht ingeschoten bal zou de Belgen de gelijkmaker heb ben gebracht. Een heldendaad van De Munck bleek dus nodig te zijn ge weest om Oranje de ongetwijfeld ver diende voorsprong te laten behouden, zo was de conclusie tijdens de rust. Voor de Belgen is het missen van de strafschop waarschijnlijk wel het keer punt van de strijd geworden. Met het lukte hem toen natuurlijk bij geen van de twee meer. En aangezien Thellin op zijn beurt óf de steeds witter wor dende spil Marnette wilde assisteren -of Mathonet trachtte bij te staan, kreeg ook Van der Kuil meer ruimte. Tenslot te vielen er zoveel gaten, dat ze niet meer te stoppen waren. Onder die omstandigheden bleven de doelpunten natuurlijk niet uit. De Ne derlandse voorhoede behoefde zich niet te bekommeren over de vraag of er wel voldoende steun in de rug was. Bel- gië's aanvalslinie werd feitelijk slechts geformeerd door wat schimmen. Cop- pens was van armoede al gaan zwer ven en ondervond toen, dat Notermans helemaal geen ontzag voor hem had. ,,Boe, boe", loeide dan ook ras het Belgische legioen. Vliers opereerde doorgaans als middenvoor, maar Van der Hart had slechts één been nodig om hem te bedwingen, Klaassens kon hele maal zorgeloos te werk gaan, want Ju- rion liet van zijn aanwezigheid zo spo radisch blijken, dat hij als volkomen on gevaarlijk kon worden beschouwd. Kuys had het nog gemakkelijker, omdat de debuterende rechtsbuiten Stockman Mermans' opvolger bij Anderlecht niet in de schaduw van zijn grote voor ganger kon staan. Linksbuiten Orlans wist daarna niets nuttigers te doen dan zich wat te belasten met een geïmprovi seerde assistentie in de eigen defensie, hetgeen voor Wiersma een soort vrije dag tot gevolg had. De Munck en, toen die halverwege de tweede helft het veld ruimde voor Pieters Graafland wegens een spierblessure na een botsinkje, daarna ook diens opvolger hebben het uiteraard wel heel eenvoudig gehad. Zeven doelpunten: speelde Oranje's aanvalslinie dan zo grandioos? Bepaald niet, moeten wij als ongetwijfeld vreemd klinkend en wat ontnuchterend antwoord geven. Zo spectaculair als destijds in Botterdam, toen met 52 werd gewonnen, was het Nederlandse aanvalsspel zeker niet. De Neder landse voorhoede was nu bijvoorbeeld op twee plaatsen allerminst eclatant bezet. Zonder dat het woord falen gebruikt mag worden, moet toch wor den vastgesteld, dat Van Wissen en vooral Van der Kuil niet tot de presta ties zjjn gekomen, waardoor zij een plaats in het Nederlands elftal hebben verdiend. Van Wissen opereerde op de Bakhuys, de legendarische midden voor uit de dertiger jaren, zal dit Se'zoen waarschijnlijk een trots re- lord kwijtraken. Tijdens zijn bril jante interland-carrière soorde hij doelpunten en werd daardoor topscorer. Abe Lenstra benaderde hem zon dagmiddag tot op één treffer. De heeft dus in de drie komende -jreriandduels tegen Curasao, ^urkije en Noorwegen volop de *ans om Bakhuys te overtreffen. Ook Wilkes maakte vorderingen: hij passeerde Kick Smit en staat als tierde geklasseerd. De productiefste internationals waren: 1. Bakhuys (ZAC en HBS) 30 doel- 2- Lenstra (Heerenfeen en En- - schede) 29 doelpunten. Wilkes (Xerxes, Valencia en VVV), 26 doelpunten, ï- Smit (Haarlem), 25 doelpunten. Vente (Feyenoord en Neptunus) 18 doelpunten. EXCELLERENDE „DERTIGERS OOGSTEN NIEUWE TRIOMF iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiB (Van onze speciale verslaggever) Opnieuw is er door het Neder lands elftal zeer wild omge- j, sprongen met de Belgische voet- *leer. Ditmaal zelfs in de Antwerp- j jiBosuil", waar onder de groten- hch* afkeurende blikken van circa htenzestigduizend toeschouwers hét elftal •ha; van België nog dieper boog als in Rotterdam. Nu vormden ,af liefst zeven treffers de beloning 4e°\ het aanzienlijk betere spel van ja Nederlandse ploeg, waarin de „be- sterren" van Wilkes en Len- 1 a Weer schitterden als vanouds. ttv*en het lePe gedoe, waarmee deze ®e excellerende dertigers de af- tJenr der Belgen na de rust teister- 4] ',Was geen kruit gewassen. Voor- Ijj.hiet, omdat na het „mentale op- hai ïe" van Schwartz tijdens de wG noodzakelijk gezien het tJ'fe spel in de eerste helft de Gabare assistentie voor de grote w®® allure kreeg. Dreumes Moulijn „rtJ een obsessie voor zijn directe VaT.nstander rechtsback Diricx, aan- (etsleider Van Wissen een steeds gro- tyL ®robleem voor de rijzige stopper U.hL?.ette en Van der Kuil beschikte wenste weer over die snelheid, L rdoor hij zo gevaarlijk kan zijn. tiefLeh onvervalst „Hollands kwar- W savoureerde Oranjes indruk- tip ehde aanhang een kostelijke por- twjoetbalgeneugtenschitterende taj^'haties met als climax het bril- V kierde doelpunt van Abe Len- CW Het werd tenslotte 27, omdat in de schaduw van nieuwe kïn Handse triomfen twee keer de hf>n «reeg om te redden wat te red- *ijn v'el. Met het hoongelach van te ?etr°uwen nog in de oren, maak- ffreti6 Antwerpse visboer hiervan afd0(f gebruik, daarmee echter niets ^aarM aan het Belgische drama, 1,1 ook hij een rol gespeeld had. "let een grote zonneklep uitge bet e Schotse scheidsrechter Mowar 2aai. Len, °ver drieën het aanvangsig- bai Was de voet van Coppens, die i t tmi de tweeëntachtigste derby aan kaht a bracht. Tegen de wind in, Jtot Penvoerder Van der Hart had na ret fiDfn van de toss besloten om a de «rachtige Noordooster schuin de vg *e beginnen. België maakte «ans om de eerste aanval op te zetten uitstekend gebruik. Geassisteerd door zijn linkse secondanten Jurion en Orlans snelde Coppens het Nederland- se doelgebied binnen om vervolgens doelman De Munck met een felle schui- ver te passeren. De bal suisde rakelings langs de voor Nederland goede kant van de paal. België scheen grote plan nen te hebben. De ploeg drong ver op en de zeker nog niet ingespeelde ach terhoede van het Oranjeteam kon me voorkomen dat de Rode Duivels ^een van hun troeven: het „kanon-Vliers in stelling brachten. Er kwamen voor de stevige Antwerpenaar twee goede schietkansen, die echter beide eindig den in de tjokvolle tribune achter het heiligdom van De Munck. De eerste Belgische hoekschop na ongeveer vijl minuten spelen leidde de eerste Neder landse aanval in. Faas Wilkes kwam de bal „ophalen". Van zijn voet vertrok een prachtige pass, die door Lenstra zo van richting veranderd werd, dat mid- voor Van Wissen en doelman Leysen moesten uitmaken of Nederland ging scoren of niet. Het duel werd door Leysen, dank zij zijn grotere snelheid, gewonnen. Revanche voor Van Wissen De Maastrichtenaar kreeg zijn revan che in de zesde minuut. De Belgische verdedigers gaven hem toen alle kans om een schot te lossen. Van Wissen vuurde krachtig in de richting van het Belgische doel. Misschien wel iets té krachtig. Leysen kon de bal tenminste niet onder controle krijgen. Via zijn borst sprong het leer op de schoen vanAbe Lenstra, die via de lat in schoot (0—1). Een ietwat onverwacht doelpunt, dat het wedstrijdbeeld totaal veranderde. Van een Belgisch over wicht was vanaf dat moment geen sprake meer. Aanvoerder Mees en de zijnen werden onzeker. Steeds meer Oranjemannen verschenen in het doel gebied van de Rode Duivels; onder an dere Notermans, die door stopper Mar nette hardhandig tegen de grond ge werkt werd, waarop Mowar reageerde met een vrije schop. Van der Hart schoot, maar niet zuiver genoeg voor een tweede doelpunt. Deze fout maak te ook Van Wissen, die na een handige schijnbeweging van Lenstra een schot kon lossen. De bal ging wel langs Ley sen, maar miste het doel op een haar. Langzaam maar zeker herwonnen de Belgen het zelfvertrouwen. Per slot van rekening speelde Nederland in een tempo dat zij best konden be antwoorden. De halfspelers Mathonet en Mees gingen ook weer eens aan aanvallen denken en dit had tot ge volg dat De Munck meer in actie moest komen. Vooral door rechtsbin nen Vliers, die zich scheen te hebben ingeschoten en nu bepaald meer gevoel voor de goede richting toon de dan in de eerste fase van de strijd. Ook Coppens kreeg de smaak kenne lijk weer te pakken. De wijze waar op hij na bijna een half uur spelen langs Wiersma en Van der Hart kwam was briljant. Het venijnige schot werd door De Munck met de vuist gekeerd, waarna de actieve Klaassens het terrein zuiverde. De Munck stopt penalty Aangemoedigd door hun tienduizenden landgenoten begonnen de Belgen enorm hard te werken voor hun gelijkmaker. Heel even kwam er een Hel van Deurne- sfeer Vooral toen er tegen de dertigste minuut iets gebeurde, waarop in dit soort wedstrijden altijd de heftigste reacties volgen. Vliers was met de bal aan de voet doorgebroken, maar werd binnen de beruchte lijnen van het straf schopgebied door Notermans ongeoor loofd ten val gebracht. Het Belgische legioen brulde om een strafschop en kreeg die van arbiter Mowar, die zeer beslist naar de witte stip wees en alle Nederlandse protesten negeerde. Het werd stil in het Antwerpse sta dion. België zou door middel van Mathonet de gelijkmaker scoren. Zelf bewust nam de kleine Luikenaar zijn aanloop. Feilloos schoot de bal in de richting van de rechter bovenhoek. Feilloos zweefde ook De Munck naar deze plaats. Tot ontzetting van alles wat met België te maken had, was zijn uitgestrekte vuist er eerder dan de bal en dat betekende dat de „Zwarte Panter" een van de meest spectacu laire saves verrichtte van zijn carrière. Dat De Munck enige seconden lang „onzichtbaar" bedankt werd, is be grijpelijk. De Belgen raakten hierna opnieuw de kluts kwijt en speelden de resterende minuten van de eerste helft uit in een stemming van niets-lukt-ons. Dat Ne derland hiervan niet wist te profiteren, pleit niet voor het spel van de aanvals linie, waarin Van der Kuil steeds slech te ging spelen en waar door het gemis aan tempo de beste kansen verloren gingen. Bondscoach Schwartz heeft er in de pauze kennelijk wat aan gedaan. Het Coppens uitgejouwd In een kwartier tijds waren de Belgen er niet aan te pas gekomen. Met spel, dat zeker minder was dan in november te Rotterdam, trachtten zij te redden wat er te redden viel. Voorlopig nog zonder succes. Gebrek aan snelheid en erbar melijk slecht plaatsen waren hiervan de oorzaken. Vooral Coppens liet het in deze periode lelijk liggen. Op het veld, waar hij zo vaak triomfen vierde, werd h(j nu door duizenden landgenoten uit gejouwd. De storm scheen uitgeraasd. Nederland liet de teugels vieren. België kon een tegenactie beginnen, een tegen actie die zowaar nog succes had, toen Notermans de bal uit een slecht geplaat ste voorzet van Stockman voor de voe ten van Coppens plaatste en deze van Vervolg op pagina 6) uitblijven van het min of meer ver wachte doelpunt verdween ook de laat ste prikkel om te groeien naar een vorm, die nodig was om Oranje met succes te kunnen bestrijden. Nu bleven de Belgen op hun lage niveau. Zij zak ten allengs zelfs nog verder af. Zo kreeg Oranje tijdens de rust alle gelegenheid om zich te bezinnen op de gemaakte fouten. Elek Schwartz, de coach en al leenheerser, zal ongetwijfeld slechts één woord gebruikt hebben: tempo, tempo! Daaraan immers had het gelegen, dat Wilkes, Lenstra en de overigen .oveel kansen om te scoren niet hadden gere aliseerd. De tweede helft begon. De aandacht werd allereerst gevraagd voor een pijl snelle rush van België's linksbuiten Or lans, die langs Wiersma sprintte alsof die niet bestond. De Munck moest zich voor de voeten van de Gentse vleugel man werpen om nog juist een doelpunt te kunnen voorkomen. Leken de Belgen ondanks de gemiste strafschop tóch niet verslagen? Heel snel echter kon de solo van Orlans de laatste stuiptrek king genoemd worden. Een rush van Moulijn, die nu had ontdekt hoe hij de Belgische rechtsachter Diricx volledig tot wanhoop kon brengen, leidde de be slissing in. Moulijns voorzet zaaide pa niek in de toch al gekwelde Belgische gelederen. Lenstra, de strateeg, zag prompt de kans. Hoog trok hij de bal over het groepje elkaar in de weg lo pende Belgische verdedigers naar het hoofd van Wilkes. Van Wissen zette daarna beheerst de voet tegen de bal. 0-2. De débacle was ingeluid. Terwijl de Belgische verdediging steeds onzeker der werd in haar optreden, de kanthal ves Mees en Mathonet twijfelden, om dat z(j niet wisten wat verstandiger was: trachten het getij te doen keren of de defensie meer assisteren en ten slotte ook doelman Leysen betrokken werd in de algemene malaise bij de Belgen, ging het Nederlandse elftal vrij moediger spelen. En, zoals gebruikelijk onder dergelijke omstandigheden, die vrijmoedigheid ging Oranje's mannen wonderwel af. Zij konden zich het nodi ge aan technische snufjes, aan handig heidjes en gedurfde manoeuvres ver oorloven, omdat zij door de een of an dere magische kracht bij voorbaat van succes verzekerd leken. Op alle fron ten war. Oranje superieur. Rechtsach ter Diricx kromp ineen bij elke schijn beweging of korte sprint van Moulijn. Hij schreeuwde als het ware om hulp van zijn aanvoerder Victor Mees de ongelukkige, die gehoopt had zijn pres tatie als record-international (62 wed strijden) met de vreugde van een over winning te kunnen vieren. Het gevolg van de assistentie van Mees was, dat linkshalf Mathonet zowel Lenstra als Wilkes de voet dwars moest zetten. Dat klassieke plaats van de middenvoor aan de spits van de aanval en miste daar duidelijk de ruimte, die hij voor het ontplooien van zjjn spel zo graag heeft. Van der Kuil ontbrak het zowel aan de maat in zijn passes als aan con tact met de mede-voorwaartsen. Bijzon der ingenieus en van grote klasse wa ren in regelmatig terugkerende perio den de acties van Lenstra, Wilkes en Moulijn. Zij blonken wij vertelden het al vooral uit in hun specialiteiten en het gevolg ervan was enkele bijzon der fraaie doelpunten. De wijze waar op Lenstra de stand op 0-4 bracht was grandioos bijvoorbeeld. De manier waarop Wilkes het vijfde doelpunt liet aantekenen wedijverde daarmee in schoonheid. Met die twee doelpunten etaleerden Oranje's Grote Mannen hun grootmeesterschap ten voeten uit. Elf Nederlandse amateurs zijn zondag middag in de Franse stad Laon van het veld gespeeld. In het gemeentelijk stadion moest -"e Nederlandse ama- teursploeg een zware nederlaag van 70 incasseren tegen een enthousiast Frans elftal, dat vooral uitblonk door zijn goede combinatiespel. Ruim zevenduizend toeschouwers hebben een vrij eentonige wedstrijd ge zien, een ontmoeting waarin de doel punten kwamen met de regelmaat van de klok. Bij de rust leidden de Fransen reeds met 40, na de hervatting werd aan dit totaal nog een drietal goals toegevoegd. Oranje kon hier geen enkel doelpunt tegenover stellen. Frankrijk nam reeds in de derde minuut de leiding door een doelpunt van Sauvage; 10, nog geen 60 seconden later gevolgd door een tweede van Loncle, die in de 38e minuut de derde goal voor Frankrijk liet aantekenen. Toen reeds was het duidelijk dat Ne derland tegen deze ploeg een grote nederlaag tegemoet zou gaan. Drie minuten voor de rust bracht Mouchel de stand op 40. Na de hervatting trachtte de oranje- ploeg met een verrassend offensief het spelbeeld te wijzigen. Er kwamen inder daad enkele gevaarlijke aanvallen, maar mede dank zij het goede optreden van de Franse doelman liepen deze op niets uit. De gastheren hernamen hun over wicht van de eerste helft en zetten de doelpuntenmachine weer in werking. Mouchel (55e minuut), Bettenfeld (70e minuut), en Sauvage (82e minuut) zorgden ervoor dat de eindstand van 70 werd bereikt. Nederlandse elftal van voor de rust ver schilde hemelsbreed met de ploeg, die in de tweede helft binnen de lijnen ver toefde. Op de opgelegde kans, die links buiten Orlans in de eerste minuut voor open doel verknoeide, volgde een serie tegenaanvallen, die klonk als een klok. Nu sprak opeens I t teripo een woordje mee. Zelfs Wilkes en Lenstra snelden over het kale grastapijt van de „Bosuil'' alsof hun leven er van afhing. De gevol gen bleven niet uit, toen de kleine Mou lijn rechtachter Diricx kansloos in de sprint klopte en een scherpe voorzet losliet. Wel wist Mees de bal nog met het hoofd te onderscheppen, maar zijn kopbal bereikte de voet van Lenstra. De Fries zag de gunstige positie van Van Wissen, die onmiddellijk op maat be diend werd. De Maastrichtenaar her haalde zijn prestatie van Rotterdam. Met een droog schot werd Leysen kansloos gepasseerd (0—2). De wedstrjjdklok 1 wees op dat moment vijf minuten aan. Zij had de tien nog niet bereikt, toen Moulijn zijn grootste daad stelde. De bal was na een klassieke schijnbeweging van Lenstra in zijn bezit gekomen. Met onnavolgbare voetbewegingen ontliep de frêle Rotterdammer de vertwijfeld aan stormende stopper Marnette. Er volgde een laag hard schot, waarop Leysen veel te laat reageerde. Onder hem door sloeg de bal voor de derde maal op deze zon nige middag in het Belgische net. Nederlands mooiste De aanvalsdrift van het Oranjeteam was niet meer te stuiten. Onophoudelijk snelden de Nederlandse voorwaartsen door de Belgische verdediging, onophou delijk stichtte hun geraffineerd samen spel grote verwarring^^Vooral Wl*^s Leysen heen precies in het doel terecht wifc dat wellicht de wedstrijd heeft beslist. De Munck zweeft al ver boven de 9rond:hUzaleen achtwna h£'had Nederlands vierde en pet^l^ieMuapen/eiH^emcJiMcoTOer^i^erdediser^)^ ongetwijfeld mooiste doelpunt gemaakt. B ongedroomde succes.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5