Uit Kennemerland Neugarten N.V. opent nieuwe fabriek in IJmuiden Visserijen Natu-raLax 1 RAKET NAAR DE MAAN h H NAAIMACHINES Prog het Oranjefeest KATHOLIEKE CLUBS WEREN ZICH UITSTEKEND DSS VOLLEYBALKAMPIOEN DE AVONTUREN VAN KUIFJE EN BOBBIE f S Werkgelegenheid voor honderd rokkennaaisters ramma van mm naar Marktberichten De volleybalcompetitie mm Ben van Dijk wint in Rijsbergen SCBEEPVAARTBERICHTEN DINSDAG 15 APRIL 1958 PADiiNA 9 ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 CASTR1CUM d °P-5 mei zullen weer wedstrijden voor ?e jeugd georganiseerd worden. Zo r.'Y- de jaarlijkse schoolvoetbalcompe- "tie handbal en volleybal, alsmede nog zi n van verschillende aard. Daarna uilen,er onder auspiciën van het oran- jccomité door de Tour de Flevo com missie wielerwedstrijden pjaats vinden, oor de avond van bevrijdingsdag heeft °°rts nog de Tour de Flevo commis- plannen voor een cabaretavond en e toneelvereniging de Schakel voor juP toneelavond. Te zijner tijd zullen de dii? tijden van de programma's wor- aen gepubliceerd. KATH. VROUWEN- GILDE Nieuw kantoor Douane-beambte valt in sluiskolk „Simson" gaat proefvaren Waterstanden H. de GRAAFF GKOTE HOUTSTRAAT 103 BEVERWIJK VEERTIG JAAR „BEVERWIJK" Arbeider gewond Jongen van tractor gevallen AREND VAN 'T HOF WORDT PROF i IM t Eerste optreden van „Ardito" „Het Witte Paard" De Vrije Tijd M.H.B.S. kampioen Waarom neemt de RENAULT- verkoop steeds toe? GARAGE DEN HOUT cLexyi Om meer dan een reden is de offi ciële opening van de nieuwe confectie fabriek van de N.V. W. Neugarten maan dagmorgen in IJmuiden een bijzonder feestelijke gebeurtenis geworden. Een J*» Je redenen was de bijzonder grote belangstelling voor dit feit, dat door de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, symbolisch werd verricht door jbet een knop een welluidende geluids installatie in werking te stellen, waar na overal de verlichting ging branden. Een andere reden was het fraaie en practisch ingerichte gebouw met zijn licht door vele glazen wanden, een ont werp van de architecten J. W. en W. Kuipers uit Diemen, uitgevoerd door aannemersbedrijf A. Meinema te IJ- •nuiden. Maar de voornaamste reden Was ongetwijfeld de hartelijke familie sfeer bij de Neugarten's, de heer W. Neugarten Sr., die in zijn vrouw bij de opbouw van zijn bedrijf gedurende 25 Jaar een hartelijke en deskundige steun vond, die in zijn zoon, de heer H. Neu garten jr. sedert een vijftal jaren een toegewijde compagnon heeft en die over *Un kleindochtertje Casandra „niets hoefde te zeggen", omdat deze parman tige peuter met haar babbels en heen en weer dribbelen zelf wel zorgde vol doende in de gaten te lopen. Na een begroetingswoord door de heer H. Neugarten jr., trad de burgemees ter naar voren, die vergezeld was van zijn echtgenote en van de wethouder voor openbare werken, de heer R. Ver beek. De burgemeester vond het pret tig, dat naast de van overheidswege ge bouwde industriehallen in Oud-IJmui- den, nu ook eens een particulier toont risico's te durven nemen. Ook al wordt het verkrijgen van huishoudelijke hulp er niet gemakkelijker door, toch achtte burgemeester Kwint het van grote be- Advertentia Alle merken dus ruime keuze Drie en vijftig schepen zorgden er maandag voor, dat de IJmuidense vis- afslag werd voorzien van een totale aan- voer van 7200 kisten verse vis, waarbij 1800 kisten schelvis, 2100 kisten makreel 300 kisten verse haring en 1000 kisten wijting. De kotter- en loggervloot zorgde voorts voor de aanvoer van 25.000 kilo tongen en 600 kisten schol. Aan de markt kwamen onder meer de trawlers Herman IJm. 2 <1210 kisten),, Kw. 176 (400 kisten), Arie Ouwehand Kw. 122 <1070 kisten), Job Gouda IJm. 79 (900 kisten) en Beatrice IJm. 72 (720 kisten). De grote regels kabeljauw bleven ge wild voor de export en noteerden 128 wt 92, kleine regels deden 64 tot 1 146 en de kisten grote kabeljauw 134 tot 100 per 125 kilo. Haring werd verkocht voor 13 tot 18 en grove makreel voor 12 tot 21 per kist van 50 kilo. Dé kleine ma kreel ging weg voor 9 tot 13. Grote schelvis deed 27 tot 42 groot middel 28 tot 43, klein middel 27 tot 34 pennen ƒ22 tot 31 en braad ƒ13 tot 17 per kist van 50 kilo. Grote tong deed 3.20 tot 3.40 groot middel 3.40 tot 3.50, klein middel 4 tot 4.30, tong I 4.20 tot 4.30 en tong II 3.90 tot 4.10 per kilo. De dinsdagmarkt wordt door de Al lan Water IJm. 34 voorzien van 600 kis ten grove makreel, 650 kisten kleine ma kreel, 100 kisten schelvis, 40 kisten gul en kabeljauw, 40 kisten diversen en 210 stijve kabeljauwen. De VI. 84 zorgt voor 400 kisten grove makreel, 300 kisten kleine makreel, 200 kisten verse haring, 110 kisten schelvis, 40 kisten gul en kabeljauw, 30 kisten wijting en 80 stij ve kabeljauwen. De Elie Cheniviere IJm 32 en de Francina Kw. 153 waren thuisstomend met vangsten van 1500 kisten verse vis aan boord. De vangsten om de noord waren maan dag en tijdens het weekeinde heel be hoorlijk. De schepen gaven dagvangsten door van 200 tot 300 manden schelvis en makreel. Het weer was goed om de noord, alleen een beetje mistig. De trawler Elie Cheniviere IJm. 32 bofte met twee trekken, die 300 manden ver se vis opleverden. De trawler Francina Kw. 153 ving maar liefst 800 kisten verse vis tussen vrijdag en zondag. Een knappe prestatie. De Francina Kw. 153 is zondag gaan thuisstomen met 500 kisten verse vis, waarbij 1000 kisten schelvis, 400 kisten wijting, 30 kisten ma kreel en 70 kisten koolvis en gullen. t Het door het Oranjecomité samenge stelde programma voor de komende feestdagen is in grote lijnen weer ge lijkluidend aan dat van voorafgaande jaren. Werd vorig jaar geen kinder aubade gehouden, dit jaar zal dit wel Plaatsvinden n.l. om 9 uur op Konin ginnedag voor het gemeentehuis. Door vier kleuters zullen mevrouw Smeets bloemen worden aangeboden. In de loop van de dag zullen voorstel lingen plaats vinden voor de leerlingen Van de diverse scholen. De Schakel zal in de veilinghal voor de hogere klas sen van de lagere scholen het sprookje •.Ali ben Hassan" opvoeren, waarmede 2e destijds veel succes oogstte. Voor de lagere klassen en de kleu ters zal een poppenkastvoorstelling plaatsvinden en voor de ulo- en vglo- i®erlingen een filmvoorstelling in het Gorsotheater. Voorts heeft de Forensenvereniging weer plannen voor een oranjebal op Koninginnedag en het Castricums Fan bare en de C.A.V. voor een avondcon cert. 4 mei zal weer de herdenking der ge- Vallenen plaatsvinden met een stille t°cht naar het kruispunt te Limmen waaraan de plaatselijke zangverenigin gen en die van Limmen zullen medewer- tekenis, dat naast de grote industriële bedrijven, waarin duizenden mannen werk vinden, ook werkgelegenheid wordt gecreëerd door vrouwelijke arbeids krachten. Een dan te bedenken, dat de N.V. Neugarten nu reeds denkt aan uitbrei ding van de IJmuidense fabriek. De bur gemeester speelde met een aantal ge zegden, waarin de rok een belangrijke rol speelt, constaterend, dat voor de heer Neugarten ongetwijfeld de rok na der zal zijn dan het hemd. De heer W. Neugarten sr. liep over van gevoelens van dankbaarheid op dit voor hem gewichtige moment. De ope ning van deze fabriek moge een steen tje bijdragen tot de verdere industriële ontwikkeling van IJmuiden in het bij zonder en van het IJmond-district in het algemeen, aldus de directeur. Het besluit tot de vestiging in IJmuiden is na lang wikken en wegen genomen. In de loop van nog geen 25 jaar is de N.V. uitgegroeid tot een bloeiend be drijf en de zich steeds uitbreidende vraag naar het produkt dwong tot uit breiding, ondanks de kentering, die in de economische situatie is ingetreden. Het grote en gemengde gezelschap be gaf zich vervolgens naar het atelier, waar de heer J. Kamerbeek namens het personeel uit Amsterdam en IJmui den diverse geschenken aanbood. Op zijn verzoek trok de heer W. Neugar ten de lange ritssluiting open van een uitzonderlijk grote vuurrode rok en ont hulde daarmee een fraai geëtste gla zen gedenkplaat. De heer H. Neugarten jr. bracht dank aan het personeel voor de fraaie feschenken, die, naar hij hoopte, de on- erlinge band nog meer zullen verste vigen. Hij releveerde de geschiedenis van de N.V., daarbij dankbaar wijzend op het grote aandeel, dat zijn ouders in de bloei hebben gehad. Ook riep hij her innering op aan zijn zusje Hanna. Zelf nu ongeveer 5 jaar meewerkend in het bedrijf zegde hij zijn ouders toe te zul len trachten hun voorbeeld van recht schapenheid en plichtsbetrachting te volgen. Terwijl het honderd vrouwen en meis jes omvattend personeel zich naar hotel Royal begaf om daar het feest van de opening verder te vieren, werden de ge nodigden aan snelbuffetten voorzien van verversingen, waarna de directie van vele zijden gelukwensen in ontvangst mocht nemen. De afdeling IJmuiden-oost van het r.-k. vrouwengilde houdt hedenavond 8 uur in het patronaatsgebouw een bij eenkomst, die gewijd zal zijn aan huid verzorging en make-up. Een specialiste komt hierover een lezing met demon stratie houden. Ook introducé's zijn op deze avond welkom. Een soortgelijke bijeenkomst wordt dezelfde avond ook gehouden door de afdeling IJmuiden- west van het r.-k. vrouwengilde. De coöperatieve vereniging voor uit- vaart-verzorging Umuiden-Velsen u.a. te IJmuiden, die tot nu toe gevestigd was Merwedestraat 62 te IJmuiden, gaat een nieuw kantoor betrekken. Zaterdagmiddag 3 uur zal het nieuwe kantoor Orionweg 60 te IJmuiden in aanwezigheid van het hoofd bestuur oficieel geopend worden. Maandagmorgen is de 34-jarige dou ane-beambte C.F.M. uit IJmuiden bij het van boord springen in de kolk van de Noordersluis gevallen. Hij kwam te recht op een van de houten vlotten, die in de kolk tegen de sluismuur liggen. Met een gebroken arm en een lichte hersenschudding is de man ter obser vatie in het Antonius-ziekenhuis te IJmuiden-oost opgenomen. De eerste van de vier nieuwe sleep boten van de N.V. Bureau Wijsmuller te IJmuiden, de Simson, maakt woens dag op de Nieuwe Waterweg en de Noordzee zijn technische proefvaart. Wanneer het schip in orde wordt be vonden, zal het nog dezelfde avond naar IJmuiden worden gedirigeerd. De officiële proefvaart zal pas over enige tijd plaatsvinden als de heer J. Wijs muller uit Amerika terug is. Dinsdag 15 april Hoog water: 1.47 u. en 14.08 u. Laag water: 9.24 u. en 22.00 u. Woensdag 16 april Hoog water: 2.28 u. en 14.45 u. Laaf water: 10.12 u. en 22.39 u. Advertentie Voor al Uw REPARATIES van MATRASSEN en BEDDEN TEL. 1-1-4-8-5 Bijvullen en vernieuwen Haarlems Matrassenhuis De sportvereniging „Beverwijk" gaat het volgende jaar haar 40-jarig bestaan herdenken. Hiervoor is een jubileum commissie samengesteld. De commissie bestaat uit de volgende dames en heren: A. van de Brink, voorzitter; J. van der Aar, secretaris; R. Siebers, penning meester. Mevr. L. Kluft, mej. A. van der Veen, H. Dubbeld, N. G. Grapen- daal, H. van der Pas en J. Weidema. Teneinde het jubileumfonds te verster ken, organiseert de commissie een open klaverjasdrive in het clubhuis op 21 mei. Tijdens het tegelzetten aan het in aan bouw zijnde schaftlokaal van de elektro technische afdeling van Hoogovens kreeg maandagmiddag de heer J. Kos- sen uit IJmuiden van ongeveer 2 m hoogte een blok hout van twee kilo op het hoofd. Met hoofdwonden is de man ter observatie in het Rode Kruis Zie kenhuis te Beverwijk opgenomen. De tienjarige L. J. v. E. van de Hof- landerweg te Beverwijk, die maandag achterop een tractor sprong, kon zijn evenwicht niet bewaren en viel. De jon gen moest met een ernstige hoofdwond in het Rode Kruis Ziekenhuis worden opgenomen. Advertentie Hardnekkige verstopping herstel* de natuurlijks lunctie Geen gewoon laxeermiddel. Zorgt dal de Ingewanden neer op natuurlijke wijze gaan lunctioneren. Ook bij zonder geschikt voor hen die buitenshuis werken. Flacon a 60 tabletten (versterkte werking) II. 1.35 Na een tweejarige overgangstijd als onafhankelijke, heeft de Sassenhelmer Arend van 't Hof besloten professional te worden. HU heeft zijn licentie als zo danig reeds van de K.N.W.U. verkre gen. Arend van 't Hof, die lid is van De Kampioen uit Haarlem, heeft in zijn wielerloopbaan al heel wat ererondjes als winnaar van een koers gereden. Straatrondes, waarvan hij er zo'n dertig won, bracht hij aan de lopende band op zpn naam. Soms twee of drie tegelijk in één week tijds. In de feestronde van Santpoort zegevierde hij zelfs viermaal in successie. Maar behalve in straat rondes, triomfeerde Van 't Hof ook in „klassiekers", zoals de ronde van Noord-West-Nederland en „Rondom Duisburg" en behaalde hij etappe overwinningen in de Route de France en Warschau-Berlijn-Praag. Ook als cyclecrosser heeft de Sassenhelmer van zich doen spreken. In 1953 won hij zelfs vijf wielerveldritten. Nadien heeft hij zich echter niet veel meer om dit soort wedstrijden bekommerd. Door een overtuigende overwinning op concurrent Set up heeft DSS gister avond in het Krelagehuis het kampi oenschap in de derde klasse A stan- daardploegen) behaald. Voor de DSS' ers, die pas voor het tweede seizoen aan de volleybalcompetitie deelnemen, een prachtige prestatie. De kampioenen beschikken over een ploeg die onder leiding van trainer-speler Joop Scholten, nog lang niet haar hoogtepunt heeft be reikt en zonder twijfel ook volgend sei zoen in de tweede klasse tot de toon aangevende ploegen zal gaan behoren. De eerste set tegen de ploeg van de Rijkskweekschool ging gelijk op en ein digde in een kleine 16-14 zege voor DSS. De kampioenen bouwden veel beter op en hadden aanvallend dan ook een groot overtocht. Toch slaagden de „kwekelingen" er in met minder spel de score na een grote 9-3 achterstand in evenwicht te brengen; 11-11. DSS on derbrak met een time out, niet zonder succes want even later moesten de toe komstige onderwijzers, die deze belang rijke strijd met drie invallers moesten spelen, eveneens om een onderbreking verzoeken; 13-11. DSS won toch nog vrjj eenvoudig, evenals de derde set; twee maal 15-11. De voorsprong van leidster De Blinkert op de Die Raeckse-reserves 'i: Wéié&r; Door met 30 van Set-Up te winnen is het eerste herenteam van D.S.S. kampioen geworden van de derde klasse A van de NeVoBo afdeling Haar lem.' Deze overwinning op haar voor naamste rivaal vormt de bekroning van een seizoen waarin D.S.S. geen enkele nederlaag le<jd. Dat het geschiedt in het tweede seizoen sinds de oprichting te kent de kracht van deze jongste afde ling van de R.K.S.V. „D.S.S.". In februari 1956 namen enkele volley- bal-enthousiasten in deze vereniging on der leiding van P. Germes het initia tief om deze sport ook in D.S.S. te gaan beoefenen. Succes bleef niet uit, want tien heren en vijftien dames zagen er wat in en onder leiding van de Velox- spelers W. Broeken en L. Vreeswijk startte men met een intensieve trai ning. Het eerste resultaat bleek reeds in augustus van dat jaar toen de heren de tweede plaats veroverden in het zo- meravondtoernooi. Met een heren- en twee damesteams nam mén in oktober deel aan de competitie. Het begin was weinig spectaculair, doch op de helft van het seizoen keerde het tij en werd D.S.S. een tegenstander om rekening mee te houden. De heren eindigden op de derde plaats. De dames ontwikkelden Ben van Dijk heeft weer een nieuwe zege aan zijn reeds indrukwekkende erelijst van wielerveteraan toegevoegd; nu was het in Rijsbergen (N.-Br.) waar de 48-jarige Haarlemmer als winnaar uit de strijd te vorschijn trad. In deze Ronde van Rijsbergen werd door de-„oudjes" felle strijd geleverd. Vijf man Hooydonk, Maas, De Bruin, Van Dijk en Van Krimpen snelden al meteen na de start de ruimte in. Maar zij werden na 37 km weer door de „meute" opgeslokt. Een solovlucht van Van Dijk op 20 km van de finish kende al even min genade in do ogen van Visser, Hooy donk en Maas. Zij kwamen met Van Dijk aan de leiding en bleven tot de eindsprint bijeen. Daarin besliste de Haarlemmer de race in zijn voordeel. De uitslag luidt; 1. B. van Dijk, Haar lem; 2. Visser, Rotterdam; 3. Hooy donk, Zundert; 4. Maas, Roosendaal; 5. De Bruin, Roosendaal; 6. Van den Beemt, Etten; 7. Floren, België; 8. v. Krimpen, Rotterdam; 9. Van Nijnat- ten, België; 10. Vrins, Breda. Met uitzonderlijk veel genoegen heb ben de donateurs van accordeonschool „Ardito" onder leiding van Cor Schef- fer, geluisterd naar het eerste officiële optreden van deze school in feestzaal „Noord" aan de Rijksstraatweg. Aan deze eerste uitvoering, welke zater dagavond plaats heeft gehad, was een jaar serieus werken voorafgegaan, wat duidelijk tot uitdrukking kwam in het beschaafd musiceren, de klanknuance ringen en het harmonieuze samenspel. Er was een uitgebreid programma. De jongste leerlingen, het C.-orkest vor mend, brachten een keur van eenvoudi ge, maar goed uitgevoerde nummers als grootvaders klok, varia, Boeroeng Kaka en tot besluit een accordeonwals, alle volgens een bewerking van hun di rigent. Het B-orkest deed het met wat moeilijker oeuvres, waaronder La Tra- viata en Rigoletto van G. Verdi met smaak werden uitgevoerd. Het A.-orkest tenslotte, niet groot in kwantiteit, maar goed van kwaliteit, bracht met medewerking en onder lei ding van Cor Scheffer een tiental num mers, waaronder de sprankelende „Strauss-kianken" van Jean Linard. Hun herkenningsmelodie, waarmee ze het programma openden en sloten was een knappe „Tune" van Cor Scheffer. Solistische medewerking verleenden Janny van der Wouw, Laura He tem en Roel de Haan, terwijl het cabaretgezel schap „Adamson" vlak voor de pauze en het bal met een paar komische sket ches afwisseling bracht. Maandagavond is het eerste herenteam van de afdeling volleybal van de r.k.s.v. DSS kampioen geworden. Op de foto v.l.n.r. (staande) Th. Audringa, H. Braam, J. van Berkel; (zittend) J. Schol ten, Th. de Haan, H. van der Klei. zich langzamer en bleven in de onder ste regionen. Het huidige seizoen werd ingezet met twee dames- en twee heren teams. Reeds direct toonde het eerste herenteam zijn grootse plannen door vrij wel onmiddellijk de kop van de rang lijst te nemen om die niet meer af te staan. Gisteren is dan het doel bereikt, de eerste stap op de weg naar hoge re volleybal-regionen is gezet. Van har te wensen wij D.S.S. toe dat er nog vele mogen volgen. Voor de onderlinge competitie van de r.-k. Schaakvereniging „Het Witte Paard" waren de uitslagen: Pancras v.d. Spek 10, v. Emmerikv. Rijns- over 10, Hopmanv.d. Spek 0—1, PancrasHaverkort 01, Hueker— Banken 10, v.d. BergRaaphorst 01, v. KeulenHoltkamp 10, Goedemans v.d. Stoop jr. 01, Haverkort jr. v.d. Stoop 01. In het gebouw van de Haarlemse Sint Vincentiusvereniging zal rector J. van der Zalm vrijdagavond 18 april voor de commissie „De vrije tijd" spreken over de veranderingen in de Katholieke Kerk in de laatste tijd en na de pauze over Noorwegen. De laatste lezing wordt met lichtbeelden geïllustreerd. is gisteravond door het enthousiaste Vesmia tot een punt teruggebracht, zodat de ontmoeting tussen De Blin kert en Die Raeckse 2 de volgende week de beslissing in de eerste klasse dames zal moeten brengen. De ex- scholieren van Sancta Maria startten in de eerste set aarzelend maar ont plooiden na enige tijd een enthousias te party volleybal waarop het gerou tineerde De Blinkert pas in de tweede set antwoord had; 15-7 en 10-15. In de derde set ging de strijd aanvankelijk gelijk op maar Vesmia nam na de helft van de set het spel in handen en de ploeg van Wil Daan werd, met 15-7, voor 'n 2-1 achterstand geplaatst. De laatste set eindigde in een sensa tionele 15-0 overwinning voor de kam pioenskandidaten, waaruit spreekt dat Vesmia niet alleen met een gelijkspel genoegen moest nemen, maar ook de volgelingen van de heer Olthoff hun kruit verschoten hadden. Onze Gezellen is door een gelijkspel tegen Gios in punten gelijk gekomen met Die Raeckse 3, waardoor zonder twijfel nog een kansje bestaat om aan de laatste plaats te ontkomen. Een uitstekend resultaat tegen de jeugdi ge, beweeglijke Gios-ploeg. De set standen luidden: (Gios-OG) 15-8, 6-15, 14-16 en 15-2. PSVH liet tegen HBC verstek gaan, met als excuus tie dienst gaat voor het spel. De H'lemse politiemannen moes ten hierdoor reglementair beide punten aan HBC afstaan. HVS 2 had geen moeite met PSCB en won met 15-12, 15-9, 14-16 en 15-3. Santpoort maakte geen fout en versloeg Rapiditas met 15-11, 15-10, 15-10 en 15-13. De uitslagen van maandagavond luid den: Heren: HVS 2-PSCB 3-1; PSVH-HBC 0-3; Santpoort-Rapiditas 4-0; HPS en SV-Gios 2 2-2; WSH-Eclecta 2 0-3; Ro- tor-Onze Gezellen 0-3; WIK 2-SSO 3-1; DSS-Set up 3-0; OVRA 3-Spaarnestad 2-2. Dames: Gios-Onze Gezellen 2-2; AVC -Catapult 3-0; De Blinkert-Vesmia 2-2; HBC 3-Gios 2 2-2; De Blinkert 3-AVC 3 3-0; Eclecta 3-HVS 3 3-1; Onze Gezel len 3-Gios 3 0-3; Set up 2-Die Raeckse 5 3-0; HBC 4-DSS 2 3-1; Boru-JBS 0-3; DSS-WIK 3-0. Woensdagavond speelt MHBS in het Krelagehuis haar laatste competitie wedstrijd tegen het Enkhuizense Flevo. Een overwinning betekent voor de Haar lemse dames het kampioenschap van de overgangsklasse en waarschijnlijk ook het recht om aan de promotiewed strijden voor een plaats in de hoofd klasse deel te nemen. De wedstrijd be gint om negen uur. Het programma voor woensdag luidt: Heren, eerste klasse: CIOS-PSVH (acht uur). Tweede en derde klasseCIOS 3- Spaarnestad 2, HVS 4-DSS 2, CIOS 2- WIK, Set up-WIK 2, Onze Gezellen- Spaarnestad, OVRA 3-HPS en SV, OSS- PWN, SSO-Rotor, HBC 2-PSVH 2, CIOS 3-OVRA 2, Santpoort 2-De Blinkert 2. Dames, overgangsklasse: HVS-Flevo (acht uur) en MHBS-Flevo (negen uur). Eerste klasse; Velox-HBC (zeven uur) Tweede en derde klasse; De Blinkert 3-HBC 4, Vesmia 2-SSO, OSS-VVSH en Boru-DSS. WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8,15 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Waar voor uw geld. 9.35 Waterst. 9.40 Lichte muz. 10.05 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.25 Hoorsp. 12.15 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Lichte muz. 13.50 Gram. 15.00 Jeugdork. 15.45 Gram. 17.20 Muzikale caus. 17.50 Beurs- ber. 17.45 Gram. 18.30 R.V.U.: Doden bezorging. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Blokfluittrio en so liste. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radiophilharm. ork. 21.15 Caus. 21.35 Geestelijke liede ren. 22.00 Vacantierubriek. 22.10 Kon. Mil. kapel. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsport- uitsl. 23.20-24.00 Platennleuws. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 9.00 V. d. vrouw. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Gram. 12.50 Caus. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.50 Medische kron. 14.00 Pianorecital. 16.30 Gram. 17.20 Dansmuz. 17.50 Regeringsultz.Rijksdelen Overzee. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Hammondorgelspel. 18.40 Act. 18.50 Gram. 19.10 Caus. 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 Hoorspelrep. 21.30 Lichte muz. 21.55 Marimba. 22.35 Gram. 22.45 Caus. 23.00 Nws. 23.15 Dansmuz VATIKAANSE RADIO 41.21, 31.10, 25.67 en 196 m. 22.15 Nederlandse uitzending: Heden daagse geestesstromingen In Zweden. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 17.00-17.30 V. d. jeugd. NCRV: 20.00 School voor vrouwen, blijspel. 21.50 Dagsluiting. ENGELAND, BBC Home service, 330 m.: 12.00 Gram. 13.00 Verz. progr. 14.40 Ork. conc. 17.00 Vespers. 19.45 Volks dansen. 20.00 Gevar. muz. 20.30 Round Britain Quiz. 21.00 Ork. conc. 23.00 Caba retliedjes. 23.45 Pari. overz. ENGELAND. BBC Light progr. 1500 en 247 m.: 12.30 Nws. en lichte muz. 12.45 Dansmuz. 13.30 Nws. en gevar. progr. 14.00 Lichte muz. 16.00 Lichte muz. 16.45 Lichte muz. 17.45 Ork. conc. 19.00 Gevar. progr. 20.00 Journ. 21.00 Lichte muz. 22.30 Nws. en gevar. progr. 23.00 Lichte muz. 23.40 Lichte muz. 0.30 Nws. en gevar. muz. NDR/WDR, 309 m.: 12.00 Amus. muz. 13.15 Symf. ork. en solist. 14.00 Omr. ork. en sol. 16.00 Strijkkwartet. 17.35 Verz. progr. 19.35 Gevar. progr. 21.00 Moderne muz. 22.10 Amus. muz. 23.15 Moderne muz. 0.10 Operettemuz. FRANKRIJK Hl, Nationaal progr. 280 en 235 m.12.00 Nws. 12.05 Symf. ork. en sol. 13.25 Gram. 14.20 Internat, sol. 15.00 Symf. conc. 19.30 Gram. BRUSSEL, 324 m.: 12.00 Gram. 12.34 Gram. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.02 Gram. 16.10 Omr. ork. 17.10 Kamermuz. 18.20 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.40 Gram. 21.15 Gram. 22.15 Zang en plano. 23.00 V. d. zeelleden. 484 m.: 12.00 Gram. 13.10 en 14.10 Gram. 14.15 Belgische muz. 15.15 Koor zang. 15.30 Gram. 16.05 Lichte muz. 16.25 Gram. 17.10 Gram. 17.55 Gram. 18-30 Jazzmuz. 18.55 Gram. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. kind. 17.20 V. d. Jeugd. 17.45 Vandaag In de studio17.50- 18.10 Kookpraatje. 19.00-19.30 Hier und Heute. 20.00 Joum. 20.15 Weerber. 20.20 Filmrep. 20.35 Walt Disney-film. 21.15 Nana, opera. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Mirolr de Wallonië. 19.30 Aux quatre coins. 20.00 Nws. 2030 Film. 22.00 Literair progr. Daarna: Wereld- nws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Tussen water en wind. 19.30 Nws. 20.00 School voor Vrouwen, blijspel. 21.50 Voordr. 22.05 Nws. a ALKES 14 te Rotterdam. CALTEX THE HAGUE 15 v. R'dam n. Bahrein. KARACHI 14 te Rotterdam. OBERON 15 v. R'dam n. A'dam. PRINS WILLEM DRIE 14 v. R'dam n. Antwerpen. STAD SCHIEDAM 15 v. R'dam n. Palermo. AAGTEDIJK 15 te Marseille. ALAMAK 14 v. Antw. n. R'dam. ALBIREO 14 te Le Havre. ALCOR 14 v. Montevideo n. Santos. ALCYONE 14 v. Antw. n. R'dam. ALDABI 15 v. Santos n. Paranagua. ALGENIB 13 v. Bahia n. Las Palmas ALPHERAT 15 te Paranagua. ALUDRA 17 te Recife verw. AMPENAN 14 v. Lorenco Marques 15 te Belra. AMSTELDIJK 16 te Havana verw. APPINGEDIJK 14 te San Francisco. ARNEDIJK 15 te Antw. BATJAN 14 rede Khorrelmufatta. BLOEMFONTEIN 14 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. BOISSEVAIN 15 te Santos. BREDA 14 te Antwerpen. CALTEX LEIDEN 14 te Thameshaven CHARIS 15 te Georgetown. DELFT 15 te Pto Cabello. DIEMERDIJK 14 v. Londen n. Cristobal. DORESTAD 15 te Curasao. DUIVENDIJK 15 te Curasao?. EEMDIJK 14 v. Houston n. Le Havre. GANYMEDES 15 te Corinto. GOOILAND p. 14 Abrolhos n. Las Palmas. GRAVELAND 14 v. Rio Grande n. Pto Ale- gre. HATHOR 14 v. Beyrouth n. Lattakia HELDER 15 te Amapala. HELSILIA 14 v. Cienfuegos n. Havana HYDRA 15 v. Maracaibo n. Cumana. JASON 15 te New York. KALYDON 15 te Hamburg. KARIMATA 15 te Houston. KARIMUN 15 te New York. KINDERDIJK 15 te New York. KOPIONELLA 15 te Abadan. KORATIA 15 te Providence. LAAGKERK 15 te Antwerpen. LEUVEKERK 14 te Ummsaid. MAASDAM 15 te Halifax. MAASHAVEN 14 v. Hamburg n. Las Pal mas. MAASLAND 16 te Las Palmas verw. MARIEKERK 15 v. Adelaide n. Melbourne. MARON 15 te Willemstad. MENTOR 15 v. Ciudad Trujillo n. Pto Ca bello. MITRA 15 te Curasao. MOLENKERK 14 v. Boulogne n. Antw. NANUSA 15 te Durban. OMALA p. 14 Bonaire n. Rio de Janeiro. ORANJESTAD 15 te Trinidad. PRINS DER NEDERLANDEN 15 te Port of Spain. SOESTDIJK 15 te Norfolk. SOLON 14 v. St. Marc. n. Mobile. STAD ARNHEM 14 v. Gibraltar n. Alexan- drië. STENTOR 12 v. Port of Spam n. Ciudad Bolivar. SLOTERDIJK 15 te Baltimore. TABIAN 15 te Belawan. TEGELBERG 15 te Manila. TELAMON 15 te Philadelphia. TERNATE p. 14 Kp. St. Vincent n. R'dam. THEMIS v. Curasao n. Barranquila. TIBERIUS 16 te San Juan. WESTLAND 15 te Buenos Aires. HECUBA 14 v. Rotterdam n. Bremen. KENNEMERLAND 14 te Amsterdam. KARACHI 14 v. Rotterdam op proeftocht. LETO 12 te IJmuiden. OMMENKERK 14 te Rotterdam. OUWERKERK 14 te Rotterdam. AAGTEDIJK 14 v. Genua n. Marseille. AAGTEKERK 14 v. Bremen n. Hamburg. ALGOL p. 13 Fernando Noronha n. Rio de Janeiro. AMSTELKROON 14 te Bombay. ANTONIA 15 te Singapore. ASTRID NAESS 14 te Fawley. CALTEX DELFT p. 14 Kp. Finisterre n. Rotterdam. CALTEX LEIDEN 14 te Thameshaven verwacht. EOS 14 v. Malta n. Algeciras. ETREMA 14 te Berre.. FRIESLAND 14 te Setubal. GAASTERKERK p. 14 Ouessant n. Le Havre. HECTOR p. 14 Ouessant n. Hamburg. HEEMSKERK p. 14 Ouessant n. Antw. KERKEDIJK 15 te Bremen. LOENERKERK p. 14 Wight n. Marseille. LUTTERKERK p. 14 Malta n. Le Havre. MAPIA p. 14 Muscat n. Abadan. MERWELLOYD 14 v. Khorramshar n. Abadan. MUSILLOYD 15 te Singapore. OOSTKERK 14 v. Tientsin n. Shanghai. OVERIJSEL 14 v. Shanghai n. Nagoya. PEPERKUST 14 v. Accra n. Duala. PRINS JOHAN WILLEM FRISO 14 te La Guaira. RIOUW 14 v. Surabaja n. Balikpapan en 15-4 te Balikpapan. SALATIGA 14 te Suez. SAROENA 15 te Pladju. SCHERPENDRECHT 14 v. Kaohsiung n. Persian Gulf. SCHIE 14 te Tunis. STRAAT SOENDA 15 te Singapore. TARAKAN 14 dw. westpunt Kreta n. Portsaid. UTRECHT 14 v. Venetië n. Geuna. WELTEVREDEN 14 v. Tj. Priok n. Mani. /F.EMARKT AMSTERDAM, 14 apin Aangevoerd 317 runderen: le soort f 3.40 3.55, 2e soort f 3.15—3.25, 3e soort f 2.70— 2.80 per kg gesl. gew., meer aanvoer, toch duur. 169 varkens: le soort f 2.16—2.20, 2e soort f 2.102.15.. zware varkens f 1.95 2.05, per kg gesl. gew. 43 nuchtere kal veren f 1.20—1.40 per kg lev. gew. PAARDENMARKT UTRECHT, 14 apriL Aangevoerd 329 paarden. Prijzen: luxe paar den f 9001250, werkpaarden f 8001150, oude paarden f 700—1000, 3-Jar. paarden f 7001100, 2-Jar. paarden f 600800, veu lens f 300—550, hitten f 500—800, slacht- paarden f 1.902.30 per kg sl.gew„ Jonge slachtpaarden f 2.302.70. VEEMARKT ROTTERDAM, 14 apr. Aan voer in totaal 2136 dieren, waarvan 1397 vette koeien en 739 varkens. Prijzen in centen per kg voor resp. le, 2e en 3e kw.: vette koeien 300—335, 270—300 en 250—270 en varkens 182, 180 en 178. NUCHT. KALVERENMARKT UTRECHT, 14 april. Aanvoer 356 nuchtere kalveren. Prijzen: f 3047.50 per stuk en f 1.05—1.20 per kg lev. gew. MARKTBERICHTEN PURMEREND, 15 april. Eierenmarkt. Aanvoer 12000 kippe- eieren f 13.0014.00 per 100 stuks; 5000 eendeëieren f 9.00 per 100 stuks. Veemarkt. Runderen totaal 1055 stuks, 210 vette koeien f 2.20—3.25 per kg, matig. 561 geldekoeien f 575—890 per stuk, stug. 215 melkkoeien f 875—1090 per stuk, matig. 50 pinken f 375—680 per stuk, stug. 19 stieren f 650—1100 per stuk, matig. 26 graskalveren f 225—360 per stuk, stug. 44 vette kalveren f 1.80—2.25 per kg, stug. 1549 nuchtere slachtkalveren en fokkalve- ren: slachtkalveren f 3055 per stuk, stug; f 1.05—1.45 per kg, stug, en fokkalveren f 70— 130 per stuk, stug. 196 vette slachtvarkens, vette varkens voor de zouterij en vette zeu gen: vette slachtvarkens f 1.701.80 per kg, zeer stug; vette varkens voor de zouterij f 1.601.70 per kg, zeer stug; vette zeugen f 1.40—1.60 per kg, zeer stug. 961 biggen en schrammen: biggen f 4075 per stuk, kalm, en schrammen f 65—100 per stuk, kalm. 31 fokzeugen f 250350 per stuk, stil. 1017 vette schapen, vette schapen met 1 lam, vette schapen met 2 lammeren en overhou- ders: vette schapen f 80120, matig; vette schapen met 1 lam f 100130 per stuk, ma tig; vette schapen met 2 lammeren f 130— 170 per stuk, matig, en overhouders f 70 120 per stuk, stug. duur. 48 boken en geiten f 10—50 per stuk, matig. 18 paarden f 400 925 per stuk, kalm. Totaal aantal dieren 4945 stuks. Pluimveemarkt. 3100 oude kippen en ha nen, wit en rood. f 2.002.10 per kg; 950 oude kippen en hanen, blauw, f 2.102.20 per kg. 3400 jonge hanen, wit en rood, f 1.852.15 per kg. 300 eenden: jonge een den f 1.752.50 per stuk. oude eenden f 1.001.20 per stuk. 300 konijnen f 3.00 8.00 per stuk, f 2.302.45 per kg. Advertentie 1. Lage aanschaffingsprijs. 2. Lage onderhoudskosten en benz.verbruilc. 3. Minimum wegenbelasting. 4. Prachtige wegligging (Veilig Geheel vrijblijvend nadere inlichtingen bfj G«»yr[fht by Editions Outer ma» JVut /S JOU orerAomen f. Je net zo rr/t u/s 'n doe A Zeg dun och /ets f Zn schei er u/sjebJ/ejt ent met je tun den te A/upperen Ben ge m et teAAer V Zen ge ree.een gp-rrrr uum/eJ.JA heb uchter c/ut Sc he I'm 'r? geruumte gezien1 Zen gen/urn te f Domme jonger?/A getooj dut je 't een beetje m /e boren A urne r hebt Ik iA ren zeker /e dut,. dut hom, AomJ met zo Amderuchtig Wn njcjz, sumen //u, rvuur is (Jut genuum - ie Bis 't rreqjge/open p. Ik rveet zeker dut iA 't heb O, ju J hts je dut geruumte nog eens ziet, doe het dun de run me Een qenuumte .t/u/ huthuihu f/A beg/n trerAehjA uun z'n gezond rerstund te tmij je Jen D/e yj. urme Junssen Oh. m 'n nundeJstoA

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 9