Voorstel tot nieuw systeem van areaalmeting verdaagd De nieuwe city in de IJmond-noord Dames van Eclecta verliezen en heren zegevieren Ledenvergadering „De Narcis' VOORSTEL TOT WIJZIGING VAN STEMRECHT VERWORPEN wagenjasje, HBC flink op schot (11-1) Adviescollege wil rapport van het Nederlands Economisch Instituut Bennebroekse JBS kampioen Visserij en Euromarkt MINISTER VONDELING ZIET TOEKOMST VAN VISSERIJ MET VERTOUWEN TEGEMOET Geen ongelimiteerde stimulering van de vlootopbouw te verwachten Marktberichte'7 MEDEDELING Stormvogels moet Tol voorlopig missen Rectificatie RADIen TELEVISIE Handbal Haarlem e.o. Vergadering Produktschap Siergewassen ONTWIKKELING VERLOOPT ANDERS DAN PROGNOSE VAN STREEKPLAN WERK VAN UNICEF DE VOLLEYBALCOMPETITIE SCHEEPVAARTBER1CHTEN WOENSDAG 16 APRIL 1958 PAGINA 6 Berekening kostprijs Waarom neemt de RENAULt- verkoop steeds toe? GARAGE DEN HOUT Kermis in Heemstede Vrouwengilde O ver veen VOOR BABY EN KLEUTER, óók GROTE HOUTSTRAAT 116 Enkelvoudig stemrecht H. J. MAERTENS N.V. Minimum exportprijzen Nieuwe areaalmeting Hoogovens remt af 'N LEUK CONTRAST 3AKKW5BEHANG Gen. Cronjéstr. 135, Tel. 55452 Nieuwe gasreiniging voor Hoogoven I en II Nieuwe bestemming voor oude hoogovenexpres BLOEMENDAAL JULIAN ALAAN OPENGEBROKEN KAMSTEEG's Aulomobielbedrijf N.V. blijft bereikbaar via de ZIJLWEG Benzine, verkoop, stalling, reparatie, Onder voorzitterschap van de heer Th. R. de Vroomen werd in het Krela- gehuis te Haarlem de jaarvergadering van de vereniging ,,De Narcis" gehou den. In deze bijeenkomst werd een be stuursvoorstel tot wijziging van het be staande enkelvoudige stemrecht in een progressief stemrecht op principiële gronden verworpen. Weliswaar vorm den de tegenstemmers de minderheid, maar de meerderheid (verschil 5 stem men) bereikte niet de voor een statu tenwijziging vereiste meerderheid van 75 pet. In zjjn openingswoord mocht de voor zitter onder meer welkom heten prof. dr. E. van Slogteren. Met betrekking tot de cultuur wees de heer de Vroo men op de ongewoon late winter waar door het kruid sterk heeft geleden. In hoeverre dit nadelig zal zijn voor de oogst valt nu echter nog moeilijk te zeggen. Veel zal afhangen van de ver dere ontwikkeling der weersgesteld heid. Wèl zal het meer dan bijzondere aandacht opeisen van de ziekzoekers. Het ziekzoeken, speciaal naar het top- virus, is er niet gemakkelijk door ge worden, óók niet door het gelukkige verschijnsel dat de kwekers hun belofte de narcissen te koken zonder dat dit verplicht was voorgeschreven, zo goed zijn nagekomen. Spreker deelde voorts mede, dat het bestuur er in geslaagd was de minimumprijs voor de zoge naamde grootkronige narcissen gelijk te maken aan die van de trompetten en de bicolors. Met. betrekking tot de berekening van de kostprijs door het L.E.I. heeft het bestuur besprekingen gevoerd met de samenstellers van het L.E.I.-rapport over verschillende desiderata. Daarbij is wel aan het licht gekomen hoe bij zonder moeilijk het is een kostprijs te berekenen. Na kennisname van de lijst Advertentie 1. Lage aanschaffingsprijs. 2. Lage onderhoudskosten en benz.verbruik. 3. Minimum wegenbelasting. 4. Prachtige wegligging (Veilig 1). Geheel vrijblijvend nadere inlichtingen bij Het eerste elftal van Stormvogels zal het voorlopig zonder zijn linkshalf J. Tol moeten stellen. De blessure, die hij in de laatste minuut van de wedstrijd tegen R.C.H. heeft opgelopen, blijkt van ernstiger aard te zijn, dan aanvanke lijk werd verondersteld. Hij zit nu met zijn enkel in het gips en de vrees is groot, dat hij tijdens de lopende com petitie niet meer binnen de krijtlijnen zal kunnen verschijnen. Intussen wordt met bijzondere be langstelling de uitslag tegemoet gezien van de komende zondag in Den Haag te spelen wedstrijd tegen S.H.S. Zowel in Den Haag als in IJmuiden blijkt voor deze ontmoeting een enorme be langstelling te bestaan, zodat de toe gangskaarten reeds nagenoeg uitver kocht zijn. Vanzelfsprekend had de penningmeester van Stormvogels deze recette graag geboekt, maar het bestuur gunt S.H.S. graag de centen, als Storm vogels maar de punten mee naar huis neemt. Tijdens de jongste vergadering van Stormvogels is besloten financiële steun te verlenen aan het internationale dam- toernooi, dat door D.C.IJ. uit IJmuiden deze zomer georganiseerd zal worden. Stormvogels staat op het standpunt, dat dit toernooi van dermate grote bete kenis is, dat het alleszins verantwoord is mee te helpen dit mogelijk te maken. Van 16 tot 20 april zal de traditione le kermis ten bate van het jeugdwerk te Heemstede haar poorten aan de He renweg weer wagenwijd openzetten voor een ieder die zich deze vreugde nog weer eens wil gunnen. Vanmiddag om 3 uur hebben de kinderen beneden 12 jaar de gelegenheid gehad gratis deel te nemen aan een ballonnenwedstrijd. En nu maar afwachten wiens ballon het verste komt en de prijzen in de wacht sleept. Zaterdag aanstaande, weer op het kermisterrein, is er een gecostumeerd kinderfeest voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Voor de mooiste pakjes zijn fraaie prijzen beschikbaar. Voor het katholiek vrouwengilde Over- veen zal morgenavond mevrouw Nuwen- huis-Van der Rijst een causerie houden over het onderwerp „Levensstijl". De le zing wordt gehouden in Domi en begint om kwart over acht. 's Morgens om kwart over acht wordt in de parochiekerk van O.L. V. Onbevlekt Ontvangen een H. Mis opgedragen. Advertentie Onbewust is dit al de vraag van de kleuter. Het staat niet alleen leuk en schattig, maar is boven dien een zéér praktisch van prachtige wollen stof gemaakt; gevoerd met zwanedons...! De zachte kleuren: bleu, geel en wit, zijn speels en lieflijk..! Speciale prijs; ANEGANG46 HAARLEM TEL.14651 In onze rubriek „Van horen en zien gesproken" is de vorige week een prijsvraag van de AVRO vermeld, waarin prijzen voorkwamen, die ietwat overdreven zijn. Inplaats van 1500, 1300 en 1200 gelieve men te lezen 500, 300 en 200. Dit om even tuele winnaars een teleurstelling te be sparen. der onderzochte bedrijven moest wor den geconstateerd dat deze bedrijven niet maatgevend waren ten aanzien van een gemiddelde bedrijfsstructuur, zodat daarmee ook geen „doorsnee" kon wor den gevonden. Dit werd geweten aan een te geringe medewerking van de kwekers. Men zal nu een ander systeem gaan volgen, en wel door middel van vra genlijsten via de ambtenaren van de keuringsdienst. Deze vragenlijsten zul len aan het L.E.I. worden toegezon den dat er dan later bij de betrokken kweker ter nadere aanvulling op te rugkomt. Aan het slot van zijn openingsrede deelde de heer de Vroomen nog mede dat op de „Expo '58" te Brussel re clame voor de narcissen zal worden gemaakt. In samenwerking van de Ver eniging „De Nederlandse Bloemisterij" zal btf de opening van deze tentoon stelling bloemwerk van narcissen wor den opgesteld, dat enkele malen zal worden ververst. De eerste zending bloemen is reeds in Brussel aangeko men. Van het hoofdbestuur der Koninklij ke Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur, waarbij „De Narcis" als groep is aangesloten, was een schrijven ingekomen met verzoek het in de vereniging „De Narcis" nog bestaande enkelvoudige stemrecht te doen vervangen door het progressie ve. Het bestuur stelde voor aan het verzoek te voldoen. Tijdens de bespreking van dit voor stel brachten de heren van der Voet, Warmond, en Th. de Boer, Hillegom, enkele argumenten vóór handhaving van het enkelvoudige stemrecht naar voren die door hun principiële inslag sterk de aandacht vroegen. De heer de Boer stelde het vrij scherp door zijn stelling dat „de persoonlijkheid" moet stemmen en niet „het areaal". „Roe den hoeven niet te vertellen hoe Ik het doen moet", zo zei de heer de Boer letterlijk, „wel het verstand". Ook de heer van der Voet kantte zich tegen het stemmen naar bedrijfsgroot- te. De voorzitter voerde daar tegen aan dat in alle andere groepen het progres-. sieve stemrecht geldt en dat „De Nar cis" bij handhaving van het enkelvou dige systeem daartoe de toestemming behoeft van de Koninklijke Algemene Vereniging. Het voorstel kwam daarna in stemming. Met 39 stemmen vóór en 34 tegen werd het toch verworpen om dat voor statutenwijziging een meer derheid is vereist. Eeh samenhangend voorstel tot vaststelling der contributie naar bedrijfsgrootte kwam hiermede te vervallen. Tenslotte werd met 40 tegen 17 stem men de heer Jac. Nieuwenhuis, Lisse, aangewezen namens „De Narcis" zit ting te nemen in het hoofdbestuur van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur. Advertentie Nassaustraat 5 Haarlem Tel. 15220 (Van onze handbalmedemerker) De met spanning tegemoet geziene ontmoeting tussen de dameshandbalelf- tallen van TYBB en Concordia voor de competitie van het district Haarlem en omstreken, eerste klasse, is na aan trekkelijke strjjd beslist in het voordeel van de pioeg uit de Spaarnestad. HBC en Wijk aan Zee verkeerden weer eens in een schotvaardige bui, terwijl Leo- nidas eveneens een productieve aan- valslinie tegenover zich vond, t.w. die van IEV. Mede dank zij de uitstekende leiding is de wedstrijd TYBB-Concordia (H) in een voorbeeldige verstandhouding ge speeld. Dat beide partijen elkaar wei nig in kracht ontliepen, blijkt reeds uit de ruststand van 1-1. Na de hervatting bleek TYBB over meer tempo te be schikken, hetgeen resulteerde in een voorsprong van 3-1. De Hillegomse da mes gaven zich nadien nog niet gewon nen. Haar energieke pogingen werden vijf minuten vóór tijd beloond met het scoren van een tweede voltreffer. In de slotfase hield de Haarlemse defensie stand tegen de hardnekkige pogingen van de bezoeksters, om alsnog een ge lijk spel uit het vuur te slepen. De Blinkert liet zich in deze afdeling de kaas niet door Concordia 2 van het brood eten. Het werd een sprekende overwinning van 1-6. IJmond had in Zandvoort héél wat meer moeite, om Zandvoortmeeuwen op een afstand te houden, getuige de cijfers 1-3, waarmee IJmond de thuisreis kon aanvaarden. In de tweede klasse A was HBC buitengewoon op schot. Onbarmhar tig werd het derde team van Concor dia met liefst 11-1 naar het tweede plan verwezen. Ook Wijk aan Zee in de tweede klasse B had er echt zin in. Achtmaal moest de verdediging van IJmond 3 het hoofd buigen, ter wijl de Wijkse defensie slechts twee maal door de knieën ging. Voor Leo- nidas was de afgelopen wedstrijdzon dag allesbehalve prettig. Het op be zoek zijnde IEV toonde zich met 1-5 royaal de meerdere. ADO 2 bracht het er eveneens uitstekend af; een veelzeggende zege van 4-0 op De Blinkert 2. AVA en Tonegido leverden in de eerste klasse heren een spannende strijd. Beide ploegen deelden tenslotte broederlijk met 6-6 de eer. Ook bij De Blinkert-AHV vierde spanning hoogtij. Van de negentien doelpunten, die bij el kaar werden „geschoten", nam de thuis club er negen en AHV het win nende restant voor zijn rekening. Dinsdagmiddag werd in Den Haag I prijzen een voorstel maakte, dat even onder voorzitterschap van dr. A. J. wel verworpen werd. Verhage een openbare bestuursverga dering gehouden van het Produktschap voor Siergewassen (P.V.S.), met als voornaamste te behandelen punten: de inlevering „abnormaal" van tulpen en narcissen, vaststelling van minimum- exportprijzen voor gladiolen en enkee andere bijgewassen, alsmede een voor stel tot wijziging van het meetsysteem der beplante oppervlakten hyacinthen, tulpen en narcissen, ingaande teelt jaar 1958-1959. Dit laatste heeft in kwe kerskringen nogal wat stof doen op waaien en derhalve werd de behande ling van dit voorstel met een zekere spanning tegemoet gezien. Als resulttat van de over dit voorstel gehouden dis cussie stelde de voorzitter voor de be handeling van dit punt te verdagen tot juni teneinde de Commissie van Bijstand de gelegenheid te geven een veel om streden onderdeel van het nieuwe sys teem, de grootte van het zogenaamde buitenpad, nader onder de loep te ne men. Vóór de aanvang der vergadering werd dr. Verhage bij monde van een der ondervoorzitters, de heer Th. R. de Vroomen, gelukgewenst met zijn benoe ming tot Officier in de Kroonorde van België. Hij zag daarin het bewijs, dat niet alleen het bestuur van het P.V.S. overtuigd is van de grote verdiensten van zijn voorzitter, maar dat deze ook in het buitenland, met name de Bene- luxpartner België, worden onderkend. De Koninklijke Algemene Vereniging voor BloemDollencultuur en de K.V.O.B. hadden een aantal argumen ten tegen handhaving van de inlevering abnormaal naar voren gebracht, maar na uitvoerige discussie werd van de zij de van deze organisaties gesteld, dat men weliswaar gebonden was aan de uitspraak van de leaen op dit punt, doen dat begrip zou kunnen worden ge toond voor een inlevering van „abnor maal" van zift 7 en op (tulpen)met dien verstande, dat deze inlevering slechts voor één jaar zai gelden en deze aan gelegenheid daarna weer opnieuw zal woruen bekeken. De aanwezige leden konden zich daarmee wel verenigen, maar mr. F. M. B. Nederveen (.uond van liloein- bollenhandelaren) maakte de opmerking dat net wenseiyk zou zijn by maatre gelen als deze m de toekomst zo veel mogelijk de Euro-situatie te betrekken. De neer L. Sterringa (Mercurius) vroeg noe het staat met ue controle op de na leving. De uitvoering van de maatregel is gelegd in hanaen van het Sur- plusionus, zodat het P.V.tS. deze zaak uit handen geeit. Dr. Verhage ant woordde daarop, dat dit nooazakeiijk is, omdat een publiekrechtelijk becirjjis- orgaan geen aan- en verkopen mag aoen. Er zal echter van de zijde van het P.V.S. wèl voldoende aandaent aan de uitvoering van de maatregel worden besteed. Over de vaststelling van de minimum exportprijzen van een aantal bijgoed- artikelen ontwikkelde zich een zeer uit gebreide discussie waaraan verscnillen- üe bestuursleden deelnamen. De heer E. Sterringa meent dat het verstandig is een uniiorme richtlijn te volgen by de vaststeiling. Bij de hoofdsoorten is dat de kostprys. Op welke basis zijn de prijzen voor dit bijgoed vastgesteiuDe heer K. de Geus (Landbouworganisa tie) wilde de oude prijzen gehandhaafd zien. Men is nooit zeker van de markt ontwikkeling. De heer J. C. Faas, (r.-k. Transportarbeiders) wilde aan de prij zen kwaliteitseisen verbmden, maar aut was volgens de voorzitter niet uitvoer baar. Verschillende andere bestuursleden voerden nog het woord waarna de heer Hetzelfde gebeurde met een voorstel van de De Geus met betrekking tot de Gladiolenprtjzen. Verder was er een vorstel tot wijzi ging van het systeem van areaalme ting hyacinthen, tulpen en narcissen. Hieraan is enkele jaren gedokterd om dat de verschillende plantmethoden, ge mechaniseerd en andere, teveel ver schillen in de meting gingen opleveren. De heer A. J. Braam (Bloembollencul tuur en K.V.O.B.), voorzitter van de herzieningscommissie, gaf een uitvoe rige toelichting en verdedigde het voor stel met kracht van argumenten. Van vele kanten werd echter bezwaar gemaakt tegen het meemeten van een strook teelgrond rondom de bollen, ter breedte van 25 cm. Gesteld werd, dat de nieuwe wijze van meten in feite een inkrimping v?n het teeltrecht be tekent. In verband met allerlei moeilijkheden werd na de discussie door dr. Ver hage voorgesteld de definitieve beslis sing te verdagen tot juni en het voor stel tot nadere bestudering terug te wij zen naar de Commissie van Bijstand. In juni kan dan gelijktijdig het vraagstuk van uitbreiding of inkrimping onder het oog worden gezien. Unaniem ging de vergadering daarmee akkoord. Het adviescollege voor het IJmondge- schuwde er voor, dat een dergelijk rap- bied heeft dinsdagavond met algemene port nooit kan zijn als een recept uit stemmen besloten aan het Ned. Econ. een kookboek. Het is niet zo, dat men Instituut te Botterdam een opdracht te een aantal economische financiële en verstrekken tot het samenstellen van andftre factoren in een schaaltje doet, een rapport in zo uitgebreid mogelijke ze goed dooreenmengt en dan komt de zin betreffende de cityvorming in het city er uit. Van K.V.P.-zijde werd door noordelijk gebied van de IJmond. Be- de heer C. Nijssen (Velsen) de concrete houdens enkele detailpunten hebben de vraag gesteld, wat de betekenis is van leden van het adviescollege zich niet de zinsnede „herziene inzichten van de verdiept in de bestaande ontwikkeling, Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrie- uitgaande van de redenering, dat juist ken nopens de behoefte aan personeel het gewenste rapport voor het toekom- en de daaruit voortvloeiende woning- stig beleid de basis moet leggen. De voorziening." heer W. Alberda (Arb.Beverwijk) waar- Mevr. J. Allan-Schilthuis (VVD, Be verwijk) toonde niet zoveel vertrouwen te hebben in een nieuwe city. Zoals zij reeds onlangs in de gemeenteraad van Beverwijk had opgemekrt, is deze ge meente gedurende de laatste 12 a 13 jaar slechts met 6.000 zielen gegroeid, wat volgens haar niet bepaald wijst op een grootse ontwikkeling. Zij vroeg zich dan ook af of grote zaken met klinken de namen wel bereid zouden zijn in de nieuwe city filialen te stichten, maar was eerder van mening, dat de Bree- straat zijn aantrekkelijkheid zal blijven behouden. Namens de protestant-christelijke par tijen wierp de heer H. J. Lips (Velsen) de vraag op, of het Nederlands Econo misch Instituut wel competent geacht kan worden een dergelijk groot geheel te overzien. Zoals hij herhaalde malen bij de bespreking van het streekplan IJmond-noord had gesteld drong hij ook nu weer aan op voldoende elasticiteit in de plannen om gewijzigde inzichten te kunnen opvangen. Wethouder R. Verbeek, die namens het dagelijks bestuur van het advies college het voorstel verdedigde, merkte allereerst op, dat het hier een zaak be treft, waarover uiteenlopende meningen mogelijk zijn en daarom is 't juist, zich objectief te laten voorlichten, het rap port zal geen wet van Meden en Perzen zijn, maar alleen een basis om op ver der te werken. Regelmatig zal men bij het bepalen van het beleid moeten sonderen of de ontwikkeling nog steeds gaat zoals men die zich heeft voorge steld. De wethouder was ervan overtuigd, dat het maken van de city belangrijke investeringen zal vragen, maar nie mand kan zeggen, wanneer dat 4al ge beuren. Het is dus onjuist er nu maar niet veel aan te doen omdat er een ho pelijk tijdelijke inzinking is in de con junctuur. Wel staat vast, dat niet één zaak er zal investeren, als men er op economisch gebied geen perspectieven in ziet. Komend tot de vraag van de heer Nijssen betreffende de gewijzigde in zichten bij de hoogovens deelde de heer Verbeek mede, dat de laatste ja ren bij de hoogovens steeds had ge holpen, dat er voor het personeel nog een 3.000 huizen gebouwd moesten wo den. Tijdens een bespreking, die een paar weken geleden plaats vond, ga ven. de berekeningen echter een ge heel ander beeld. Rekening houdende met de woningen, die de hoogovens op het ogenblik in aanbouw heeft en de woningen, die dit jaar in de drie gemeenten ten behoeve van de hoog ovens in aanbouw zullen komen, ver wacht men, dat tot 1960 nog slechts 200 woningen meer nodig zullen zjjn. In totaal zijn dat rond 1.600 wonin gen. Toch had het gesprek met de hoog ovens in het geheel niet een verontrus tende indruk gewekt. De hoogovens treedt echter temporiserend op met het aantrekken van mensen naar het IJmondgebied. Zij wil zo lang mogelijk de pendeldiensten laten bestaan om daarmee de 'mensen uit de omtrek in hun eigen miljeu te laten. De hoogovens wil niet ongelimiteerd aantrekken, doch vacatures, die ontstaan, zoveel moge lijk opvullen door jeugdige mensen uit de opleiding in het bedrijf te brengen. Ook al gaat het wat de woningbouw ten behoeve van de hoogovens betreft dus wat kalmer aan, dat wil nog niet zeggen, dat de stedelijke ontwikkeling van de IJmond-noord geen voortgang zal vinden. Het onlangs verschenen rapport „Nationaal plan het westen des lands" geeft voor de Randstad Holland een dergelijke ontwikkeling aan, dat de IJmond niet alleen in zijn ontwikkeling wordt beïnvloed door de hoogovens. Wethouder Verbeek Verwachtte, dat zonder dat toch nog wel een grote aan was het gevolg zal zijn. Nadat de heer Alberda de toezegging had gekregen, dat het rapport, dat nu van het Ned. Economisch Instituut ge vraagd zal worden, onderwerp van dis cussie zal worden in het adviescollege voor het IJmondgebied, werd het voor stel van het dagelijks bestuur zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Daarna werd de heer J. J. Hartman be noemd tot lid van de commissie van bij stand voor de zaken betreffende het on derwijs en de volksgezondheid in de va cature van mevr. C. L. Klimp. Advertentie in uw kamer, als u de schoor steen in een volkomen afwij kende kleur plakt Wij hebben hiervoor verschillende zéér attractieve soorten. HAARLEM Plaktafels met borstels in bruikleen. Bij de thans aan de gang zijnde grote reparatie van hoogoven II en de daarop volgende reparatie van hoogoven I zal ook de gasreiniging van beide ovens grotendeels door een geheel nieuwe in stallatie worden vervangen. De stofzak van oven II blijft onge wijzigd en op de plaats van de oude cyclonen aan de zuidzijde van de oven wordt een nieuwe batterij van vier cy clonen gemonteerd. Hetzelfde zal straks bij oven I gebeuren. Verder is men thans in de afgegra ven giethal tussen hoogoven I en II be gonnen op hoge stalen kolommen drie gaswassers en drie elektrofilters te mon teren. Op de nieuwe gaswassers en elektro filters, die vrijwel gelijk zijn aan de installatie bij hoogoven IV, zal zowel oven II als oven I in de toekomst wor den aangesloten. („Samen"). Het Hoogoventreintje, dat jarenlang personeel van Hoogovens van en naar halte Hoogovens vervoerde, heeft een nieuwe bestemming gekregen. Een tijd lang hebben de wagens van de Hoog ovenexpres eenzaam en verlaten in de omgeving van het dienstgebouw van het Transportwezen gestaan in afwach ting van een nieuwe bestemming, zo lezen we in „Samen". Die hebben ze inmiddels gevonden. Een wagen wordt benut voor kantoorruimte bij Wal- serij-oost nu de C.W. daar een werk ruimte heeft gekregen voor wagonbouw. Vijf wagens zijn terecht gekomen bij het jeugdhonk als clubruimte gebruikt naar het Groene Kruis in Beverwijk, één naar het sportcomplex Watervliet van Kennemer-Staten, waar hij nu bij het jeufdhonk als clubruimte gebruikt wordt. En twee zijn geplaatst op het duinterrein ten noorden van Breedband waar de jeugd van beide verenigingen 's zomers bivakkeren. In Bloemendaal vraagt de Unicef, de aandacht der inwoners. Men verwacht dat Unicef in 1958 aanvragen om hulp zal krijgen tot een bedrag van rond honderd miljoen gulden. Daarom zou het aanbeveling verdienen als nog meer Uni- cefkaarten zouden worden verkocht, waarmee in december 1957 werd be gonnen. Het resultaat van die verkoop mag voor Bloemendaal niet onbevre digend worden genoemd, maar de kaar ten zjjn nog steeds verkygbaar voor Bloemendaal bij de heer D. Duinker, Brederodelaan 113, tel. 52392 en bij het Nederlands Comité Unicef in Den Haag, postgirorekening 7515. In de eerste klasse dames van de vol leybalcompetitie bleef Die Raekse 2 gisteravond in het Krelagehuis baas over Eclecta. Alleen in de eerste set is de winst voor Die Raeckse even in gevaar geweest, 13-11. De setstanden werden; 15-11, 15-7 en 15-6. OVRA, technisch sterker dan Die Raeckse 3, won na een zeer strijdlustige wedstrijd met 15-12, 15-10 en 15-12. Bij de heren speelde Eclecta aanvallend belangrijk sterker dan Die Raeckse 2 en won met de cijfers 15-10, 15-9 en 15-13. In de tweede klasse dames verspeelde HBC 2 een goede kans op de titel door een gelijkspel tegen concurrent PSVH, waardoor het kampioenschap waarschijn lijk bij het Zandvoortse OSS terecht komt. In de derde klasse A dames behaalde JBS uit Bennebroek zonder spelen het kampioenschap. Concurrent PWN kwam namelijk tegen Spaarnestad niet verder Advertentie De Geus van de handhaving der oude" OFFICIAL VOLKSWAGEN DEALER HBC 2—PSHV 2-2: OVRA 2—WIK 3-0 dan een gelijkspel. De Bennebroekse dames, die voor het tweede seizoen in de competitie uitkomen, behaalden dit prachtige resultaat ongeslagen. De standen in de derde klasse luiden: Heren 3e kl. A DSS OVRA 3 Set up Spaarnestad HPS en SV Gios 2 WIK 2 O.G. SSO Rotor Heren 3e kl. Gios 3 OVRA 4 WIK 3 HVS 4 De Blink. 3 Set up 2 PSCB 2 DSS 2 Boru 2 Spaamest. 2 De uitslagen van dinsdagavond luiden: Heren: Cios 3Velox 2 1-3; Eclecta Die Raeckse 2 3-0; BoruDe Blinker.t 0-3; PSCB 2—OVRA 4 1-3; Altijd Wel kom—Gios 3-0; HVS 3—PSVH 2 2-2; De Blinkert 3—WIK 3 2-2; HBC 2—Sant poort 2 1-3. Dames: HVS 2—MHBS 2 3-0; Die Raeckse 4—PSVH 2 2-2; De Blinkert 2— Velox 2 3-1; Die Raeckse 2Eclecta 3-0; Set Up-Santpoort 0-3; AVC 2—Altijd Welkom 3-0; Die Raeckse 3OVRA 0-3; Onze Gezellen 2Eclecta 2 0-3; Spaarne stad—PWN 2-2; OSS 2—OVRA 3 0-4; A Dames 3e kl. A 16—29 JBS 14—25 15—21 PWN 14—20 15—21 OVRA 2 14—19 15—19 Eclecta 3 14—17 15—16 Boru 13—14 16—16 DSS 14—12 15—14 Spaarnestad 14—12 1511 WIK 12—3 15—3 HVS 3 13—0 15—2 Dames 3e kl. B B OVRA 3 16—27 15—28 Gios 3 17—27 15—23 Set up 2 17—20 14—21 HBC 4 1619 14—20 OSS 2 16—15 15—20 De Blink. 3 15—12 14—9 D. Raeckse 5 15—11 15—7 DSS 2 16—11 13—6 AVC 3 15—9 14—6 O.G. 3 17—9 13—2 De vaste commissie voor de visserij uit de Tweede Kamer en de minister van landbouw, visserij en voedsel voorziening hebben mondeling overleg gepleegd over het visserijbeleid. De minister betoogde, dat de toekom stige positie van onze visserij in belang rijke mate afhankelijk zal zijn van de resultaten, welke de onderhandelingen om te komen tot een vrijhandelszone zullen opleveren. Een vrijhandelsgebied waartoe Engeland, Denemarken, Noor wegen, Zweden en IJsland zullen beho ren, zal aan onze marktsituatie een ge heel nieuw aspect verlenen. Van de Euromarktlanden is ons land immers het enige land met een belangrijk ex portsaldo. Tot het vrijhandelsgebied echter zullen ook de Scandinavische landen en IJsland behoren. De minister acht vooralsnog de per spectieven ten aanzien van verschillende soorten vis voor ons land niet ongunstig. Zo is binnen de Euromarkt Nederland na West-Duitsland de grootste produ cent van haring (in 1955 respectievelijk 126 en 368 miljoen kg.), waarbij er overigens mede moet worden gerekend, dat de vraag naar haring in gezouten vorm een afnemende tendens zal ver tonen. Een spoedige liberalisatie van de invoer in Frankrijk zal voorts een gunstige werking op onze afzetmogelijk heden hebben. Wat de aanvoer van platvis betreft, deze bedraagt voor ons land ruim 40 pet van de totale aanvoer in de E.E.G. (in 1955 15 miloen kg. op een totaal van 36 miljoen). Aannemende, dat het E.E.G.-verdrag op reële wijze zal worden uitgevoerd, mag naar de mening van de minster de toekomst van onze visserij in het kader van de Euromarkt met vertrouwen te gemoet worden gezien, mede ook op grond van de gunstige ligging van ons land. Binnen het kader van het E.E.G.-ver drag zo betoogde minister voorts zullen de maatregelen, welke thans een kunstmatige ongelijkheid in de concurren tieverhoudingen tussen de deelnemende landen veroorzaken, geleidelijk aan moeten worden opgeheven, wil men tot een onderlinge coördinatie van het vis serijbeleid kunnen komen. Het betoog van de minister bleek de ongerustheid van verschillende leden over de toekomstige ontwikkeling van onze visserij niet geheel te hebben weg genomen. Men herinnerde opnieuw aan de krachtige overheidsmaatregelen, die in West-Duitsland zijn genomen om de visserij te bevorderen en die o.m. tot een snelle en royale vernieuwing van de vissersvloot hebben geleid. Daar naast Wordt ook in andere E.E.G.-lan- den een actief overheidsbeleid tot steun aan de visserij gevonden, b.v. in de vorm van handelspolitieke maatreglen. Men vreesde, dat het voor onze visserij met haar vrij sterk verouderde vloot wel uitermate moeilijk zal zjjn om haar positie te midden van de andere lan den te handhaven. De minister kon de indruk niet van zich af zetten, dat het belang van de maatregelen, die de regering na de oor log heeft genomen om tot vlootvernieu- wing te geraken, veelal ernstig wordt onderschat. De bewindsman bracht o.m. de om vangrijke oorlogsschaderegeling in her innering, welke de bouw van vele nieu we schepen heeft mogelijk gemaakt, alsmede de maatregelen, gegrond op de visserijnota. Het moet naar de mening van de mi nister voor het bedrijfsleven duidelijk zijn, dat van overheidswege niet zon der meer een ongelimiteerde stimule ring van de vlootopbouw mag worden verwacht. Afgezien van financiële be zwaren, dient de regering immers een zekere waarborg te hebben, dat de nieu we of vernieuwde schepen in verhou ding tot de daaraan bestede kosten een voldoende rentabiliteit te zien zul len geven. De bewindsman deelde voorts me de, dat de oprichting van een pro- duktiviteitscentrum voor het visserij bedrijf en de beschikbaarstelling van een subsidie hiervoor uit de tegen- waardegelden bij de commissie op voering produktiviteit is aanhangig gemaakt. De opzet is, dat het be drijfsleven in als zijn geledingen in dat centrum zal samenwerken. In de desbetreffende schappen is reeds de beslissing genomen, dat via een hef fing van bedrijfsgenoten in de eerst volgende 5 jaar 25 pet. zal worden bijgedragen van een van de zijde van de overheid te verlenen startkapitaal uit de tegenwaardegelden, terwijl in beginsel de bereidheid is uitgespro ken na genoemde 5 jaar uitsluitend uit eigen middelen het onderzoek voort te zetten. De minister heeft tot slot gezegd, dat een uitbreiding van het aantal inspec tievaartuigen zijn aandacht heeft. Op de begroting is een bedrag beschikbaar van 200.000 voor de bouw van een vaartuig en voorbereidingen zijn getrof fen om zo spoedig mogelijk tot de bouw over te gaan. Voorts wordt aan de mogelijkheid ge dacht voor het uitoefenen van de in spectie mede gebruik te maken van een helikopter. Het komt de minister wenselijk voor deze mogelijkheid nader te onderzoeken alvorens te overwegen tot verdere uitbreiding van de vloot óver te gaan, te meer daar aan het in de vaart brengen en houden van sche pen grote kosten zijn verhonden. ALAMAK 15 te R'dam. LEKKERKERK 15 v. R'dam n. HamD. LETO 14 v. IJmuiden n. Pepel. ABIDA 15 v. Curasao n. Aruba. AMSTELPARK 15 te Honolulu. BARUMUN 16 te Ummsaid. BENNEKOM p. 15 Landsend n. Londen. BINTANG 12 v. Aden n. Suez. BOSCHKERK 15 v. Pt. Said n. Barcelona- CALT. NEDERL. p. 15 Malta n. R'dam. CALT. PERNIS 16 te Sidon. CISTULA 16 te Tauranga. w ELISABETH B 15 v. Swinemunde n. Orleans. ESSO NEDERL. p. 15 Aden n. Ras Tan» GHANAKUST p. 15 L. Palmas n. A dam- GROOTEKERK 15 te Piraeus. LOOSDRECHT 16 te Suez verw. MAETSUYCKER 15 v. Fremantle n. Geraldton. MARIEKERK 16 te Melbourne. MODJOKERTO 15 te Labuan. MONTFERLAND 15 te Recife. NIEUW HOLLAND 15 v. Singapore n. Tj. Priok. OLDEKERK 16 te Las Palmas. OOSTKERK 16 te Shanghai. ORANJE p. 15 Gibr. n. Southampton. PRINS FRED. WILLEM 15 te Quebec. ROGGEVEEN 15 v. Napier n. Singapore. SLIEDRECHT 15 te Heysham. STAD DELFT 15 v. Pt. Said n. Hamb. STAD HAARLEM 16 te Kirkeness. STATUE OF LIBERTY 15 v. Philadelphia n. Pta. Cardon. STAD LEIDEN 15 v. Monrovia n. R dam. STEVEN 16 te Samsun. TARAKAN 16 te Pt. Said. WAAL p. 15 Gibr. n. Antw. WELTEVREDEN 16 te Tj. Mani. ZEELAND 15 Kp. Bon gep. n. Tripoli. BANTAM 16 v. R'dam n. Hamburg. DRENTE 16 v. R'dam n. Antw. KOSICIA 16 vm. te R'dam. a NIEUW A'DAM 15 v. R'dam n. New PRINS ALEXANDER 15 v. R'dam n. Am AAGTEDIJK 16 te Barcelona. njr. ADONIS 14 V. Santiago de Cuba n. BainjT AGAMEMNON 14 v. Nickerie n. Carupan"' ALDERAMIN 15 te Bremen. AMELAND p. 15 Fayal n. Landsend. APPINGEDIJK 16 v. S. Francisco te Alameda. ATTIS 16 te La Guaira. BATJAN 16 te Mena al Ahmadi. BENGKALIS 16 te Colombo. BILLITON 16 v. S. Francisco n. Longvie» BLOEMFONTEIN 15 te Kaapstad. BONITA 15 v. Laceiba n. New York. CARRILLO 16 v. New York n. Pto. Cort"' COTTICA p. 15 Bermuda n. Nederl. CRANIA 16 te Curagao. DORDRECHT p. 15 Graciosa (Azoren) Houston. GAASTERKERK 15 te Havre. GAASTERLAND 16 v. Bahia n. Recife. GAROET 15 v. Aden n. Suez. HECUBA 16 te Hamburg. HEEMSKERK 15 te Antw. HELICON 16 te Port au Prince. HERSILIA 16 te Havana. JOH. v. OLDENB. 15 v. Aden n. Fremam» KIELDRECHT 16 te Las Palmas. KREBSIA p. 15 Martinique n. Pto. la Cf"*' LAERTES p. 16 Gibraltar n. Pt. Said. LEERSUM 16 te La Romana. LEMSTERKERK 15 of 16 te Suez. LIEVE VROUWEKERK 15 v. Muscat n. Suez. MAASDAM 15 v. Halifax n. New York. MAASKERK 15 v. Beira n. Lor. Marque»' MARNELLOYD 15 v. Beyrouth n. Aden. MENTOR 16 te Pto. Cabello. NAESS LION 15 v. Houston n. AmuaybW' OOTMARSUM 15 v. Hamb. n. Antw. ORESTES 16 v. Cienfuegos n. Nantes. OSIRIS 16 te Nassau. PARKHAVEN 16 v. Antw. n. R'dam. PHRONTIS 16 te Londen. POLYDORUS 16 te Colombo. POSEIDON 16 te Mobile. RIJNKERK 16 te Mombassa. STAD GOUDA 15 v. Norfolk n. R'dam. STR. MOZAMBIQUE 16 te Kaapstad. TELAMON 16 te New. York. TEUCER 15 te Algiers. UTRECHT 17 te Genua verw. WILL. RUYS 15 V. Singapore n. Tj. Prio»' WONOSARI 16 te New York. WOLTERSUM 15 v. Havre n. Hamb. ZAANLAND 16 te Santos. ZEELAND 16 te Tripoli. ZONNEKERK 15 v. Marseille n. Duink. VEEMARKT GRONINGEN, 15 Kalf- en melkkoeien eerste soort f i 1100, tweede soort f 950f 975, J®njO. soort f 750f 875, kalfvaarzen f 825—t „l> f 650f 750, zomer kalvende koeien f jjfqx f 900, f 750—f 800, vare koeien f f 825, f 675—f 700, stieren per kg aan ""m ten f 3—f 3.10, f 2.70—f 2.90, kalveren pinken f 180—f 590, slachtvee per kg .V bouten f 3.10—f 3.20, f 2.80—f 2.90, f 2-* f 2.50, nucht. kalv. f 32f 47, weideschah,» f 70—f 95, vette lammeren f 65f 90, yjj, schapen f 95f 105, loopvarkens f 60— biggen f 40f 55, vette varkens f J'iy f 1,80, zeugen per kg lev. gew. f i 1.74, zouters per kg lev. gew. f f 1.72, aanvoer totaal 5080. VEEMARKT ROTTERDAM, 15 aprilJ Aanvoer in totaal 5386 stuks. Weekto» 7522 stuks. Vette koeien en ossen 450, bruiksvee 1597, vette kalveren 330, kalveren 225, nuchtere kalveren 2204, J kens 92, biggen 42, paarden 121, 4, schapen of lammeren 209, weide/z lammeren 76, bokken of geiten 36. Prip 4. vette koeien le kw. f 3.003.35, 2e f 2.70—3.00, 3e kw. f 2.502.70 pet Vette kalveren le kw. f 2.502.60, 2e j f 2.40—2.50, 3e kW. f 2.202.40 per Graskalveren le kw. f 425, 2e kw. f cj 3e kw. f 250 per stuk. Nuchtere kaly le kw. f 60, 2e kw. f 50, 3e kw. f 45 stuk. Biggen le kw. f 52, 2e kW. „«1, 3e kw. f 35 per stuk. Schapen le IW. f 100, 2e kw. f 90, 3e kw. f 80 per S1"}» Lammeren le kw. f 110, 2e kw. f 9ÜW' kw. f 80 per stuk. Kalfkoeien le el f 1275, 2e kw. f 1000, 3e kw. f 850 stuk. Melkkoeien le kw. f 1275, 2e „p f 1000, 3e kw. f 850 per stuk. Varekoe'jJ le kw. f 885, 2e kw. f 725, 3e kw. per stuk. Vaarzen le kw. f 880. 2e jj f 780, 3e kw. f 680 per stuk. Pinken kw. f 575, 2e kw. f 475, 3e kw. f 375 stuk. „0# KAASMARKT BODEGRAVEN, 15 Aangevoerd 18 partijen. Notering: f 2.18. DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. KRO; 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV; 10 00 Gram. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Koorzang. 12.00 Middagklok-nood klok. 12.03 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.45 Herhaling v. d. opening v. d Wereld tentoonstelling te Brussel. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platennieuws. 13.30 Blaaskwint. en soliste. NCRV: 14.00 Me- tropole-ork. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Instr. septet. 15.40 Vocaal ens. en sol. 16.30 Tenor en piano. 17.30 Gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Gram. 17.50 Oratoriumvereni- ging. 18.10 Huismuz. 18.30 Gram. 19 00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Lichte muz. 19.50 C.H.U., pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Nabeschouwing schaken. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20-24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 10.00 Opening Wereldtentoonstelling te BrusseL 11.00 Caus. 11.15 Kamerork. en solist. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Pianospel. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beurs- ber. 14.00 Altviool en clavecimbel. 14.30 V. d. vrouw. 15.00 Logboek 1941. 15.30 Zang en piano. 15.45 Gram. 16.00 Van vier tot vijf. 17.45 Orgelspel. 18.00 Nws. 18.15 Gevar. progr. v. d. militairen 18.45 Sportproblemen. 18.55 Gesproken brief uit Londen. .19.05 Wie opent de kluis? 20.00 Nws. 20.05 Radio Philharm ork., koor en sol. 21.20 Hoorsp. 22.30 Journ. 22.40 Gram. 22.50 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Act. of gram. 23.25-24.00 Nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 9.50-12.00 Eurovisie: Opening We- reltentoonstelling te Brussel. 19.30-20.00 Idem (film). 20,00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.15 Sportpanorama. 20.45 Optre den Johnny Ray. 21.30-22.00 Is dit ook uw probleem? ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 12.00 Lichte muz. 13.00 Ork. conc. 14.15 Gevar. muz. 16.00 Lichte muz. 17.30 Ten toonstellingsrep. 19.45 Pianospel. 20.0 Ork. conc. 22.30 Lichte muz. ENGELAND, BBC Light progr., 15®° en 247 m. 12.30 Nws. en fabrieksfanfaiy; 13.00 Verz.progr. 14.00 Pianospel. l|-*f Lichte muz. 15.00 V. d. vrouw. 16-"ï Lichte muz. 16.45 Lichte muz. 17-*. Lichte muz. 19.00 Lichte muz. 21-^ Gram. 22.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. en pi Ugiil.OU gevar. progr. 23.40 Jazzmuz. 0.15 LiCI* te muz. NDR/WDR., 309 m: 12.00 Amus. 13.15 Amus. muz. 14.00 Omr.koor -ork. en sol. 16.00 Filmmuz. 16.25 DBJJJL muz. 17.45 Operettemuz. 19.20 Dansifl"T 20.45 Jazzmuz. 22.30 Symf.-ork. en s 23.35 Amus .muz. 0.10 Lichte muz. v-ü Filmmuz. FRANKRIJK, progr. III (Nat. progjjj 280 en 235 m: 12.00 Nws. 12.05 Opel- muz. 14.05 Kamermuz. 16.40 Zang „o piano. 17.10 Gram. 17.15 Orgelconc. 4u- Gram. 20.05 Nationaal ork. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Amus. ork' 12.34 Gram. 13.15 Gram. 14.15 14.45 Gram. 16.02 Gram. 16.15 Kante 0 muz. 17.10 Gram 18.30 V. d. sold. 3U. Verz.progr. 22.30 Orgelconc. 484 m: ±12.30 Gram. 14.15 G5j!oO 14.30, 15.30, 16.05 en 17.35 Gram. Gevar. progr. 22.30 Gram. DUITSE TELEVIS1EPROGR. 10.00-12.00 Opening Wereldtentoo. stelling 1958 te Brussel. 17.00 V. d. R' jef 17.45-18.00 V. d. jeugd. 19.OO-19-30p. und Heute. 20.00 Journ. 20.15 Film 20.35 T.V.-spel. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR' 9.45-± 12.00 Opening Wereldtentoo stelling 1958 te Brussel. 17.00-18.30 "'jjO kind. 20.00 Nws. 20.30 Télé-Match' Wereldtentoonstelling 1958 te Brus Daarna: Wereldnws. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPRoG^j. 9.40-12.00 Opening Wereld tentoon^,, ling. 17.00-18.00 V. d. jeugd. 19.00 s. kale vlakten tot wereldbeeld. 19.30 20.00 Film. 21.30 Opening v. d. vve tentoonstelling (heruitz.). de

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 6