Geen grote militaire operaties meer OORLOG OP SUMATRA IS IN FEITE AFGELOPEN Tegenregering verlaat bedreigd Bukittinggi Premieregeling onvoldoende H MINISTER SUURHOFF: Werkloosheid nog niet alarmerend Regering sal bij onverwachte ongunstige wending krasse maatregelen nemen Gevecht van Jordaanse en Israëlische boten r Vrijspraak voor majoor K. W egens gebrek aan bewijs Oppenheimer in Parijs Ook kunstmaan van Canada de ruimte in m WERKTIJDVERKORTING ALS BESTRIJDINGSMIDDEL Rust in de lonen In de Golf van Akaba Twee Israëliërs gedood Monaco boos op echtpaar Docker Het weer- ara woensdag 23 april 1958 82ste JAARGANG No. 29892 Hongersnood dreigt in Midden-Java Vliegtuigen van de Indonesische luchtmacht hebben aan- yallen gedaan op Bukittinggi en twee andere plaatsen, die m handen van de opstandelingen zijn aldus heeft radio Bu kittinggi gisteravond volgens Reuter gemeld. Het doel was yolgens de zender van de rebellen de markt, waar de mensen mkopen aan het doen waren. Er werd geen melding gemaakt van slachtoffers. Het hoofdkwartier van het Indonesische kger heeft, eveneens volgens Reuter, meegedeeld, dat de aan Djakarta loyale troepen, die vanuit het westen aanval len, halverwege Bukittinggi zijn genaderd. Ook uit het oos ten vorderen de troepen van de regering-Djuanda. De Woordvoerder van het leger, Pirngadie, heeft meegedeeld, dat de luchtlandingstroepen, die bij Padang waren geland, zich 25 kilometer van Bukittinggi bevinden na de verovering van Lubik Alung. Hij verklaarde, dat dit zeer strategische punt zonder strijd is genomen. Commando's hebben volgens de woordvoerder Tandjung Gadang in het berggebied veroverd. Woningbouw Tragische afloop van spel met katapult Jongen zal met één oog niet meer kunnen zien Kapitein L. oververmoeid *1 Indonesische diplo maten leggen posten in Den Haag neer Kind in kokend water gevallen In de Golf van Akaba zijn gisteren schoten gewisseld tussAi een Israëlische en een Jordaanse patrouilleboot, aldus meldt Reuter. Daarbij zijn volgens berichten uit de Israëlische havenstad Eilath twee Israëliërs gedood. Het treffen geschiedde ter hoogte van Akaba zelf. Tr einvertr a gin gen door ontsporing en seinstoring Vragen over Direc toraat Materieel Landmacht Opmerkelijke toestanden ee MORRIS 'Geforeyot/tfvp/ STURKA TENNISKLEDING Iets zachter Het weer in Europa BUREAU SMEDESTRAAT S HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red Dmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J J W Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severia NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich hei recht voor advertentlën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week. f 2 65 per maand, f 7 90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.50 uur 's avonds tel. 21544. Het persbureau Antara heeft van de zijde van het Indonesische ministerie van sociale zaken vernomen, dat in Midden-Java 550.000 mensen met hon gersnood worden bedreigd. In Kebu- men en Kutaradja zouden meer dan 300 lijders aan hongeroedeem zijn. Volgens het Canadese blad „Toron to Star" zal Canada nog dit jaar een kunstmaan lanceren, aldus bericht Reuter. De satelliet zou in de nazo- *ner door een combinatie van een Amerikaanse raket en een Canadees '.Zuurstof-waterstof kanon" in haar baan gebracht worden. De kunstmaan Zelf zal een plastiek bol van 15 cm middellijn worden, die bijna een kilo Weegt. De startbaan ligt bij fort Chur chill, ruirr. 1~00 km noordelijk van Win nipeg, waar veelvuldig raketproeven zijn genomen. A.p.p. meldde eenzelfde gerucht uit Wetenschappelijke kringen in de Cana dese hoofdstad Ottawa te hebben ver bomen, maar een hoge functionaris yan het Canadese wapenlaboratorium 'b Valcartier bij Quebec noemde de berichten tegenover een verslaggever var Reuter ,,pure fantasie". (Van een medewerker) et bouwprogramma 1958 voorziet in de bouw van 80.000 woningen. Zolang de woningnood duurt, zal hien de geproduceerde woningen als distributiegoed moeten beschouwen. Hieruit vloeit voort, dat de behoefte aan woonruimte van alle lagen der be volking in gelijke mate moet worden bevredigd. De woningproduktie zal der halve een zodanig assortiment moeten Vertonen, dat, ook voor de minder draag- krachtigen een aantal woningen in uit- V°ering wordt genomen, dat overeen komt met de omvang van deze bevol kingsgroep. Nu heeft de regering bepaald, dat in 1958 40.000 woningwetwoningen en 40.000 Pfemiewoningen zullen worden ge bouwd. Ook na de kortgeleden daarin aangebrachte verbeteringen is de pre mieregeling nog niet zodanig, dat ver- buur van premiewoningen van grote beleggers een redelijk rendement ople- ;6rt. De premiewoningen worden dan ook hoofdzakelijk bewoond door perso- ben die in staat zijn de betrekkelijk ho- j»e koopsom te betalen. Dit is een klei- be categorie van ons volk, waarvan de ™°ningbehoefte dan ook zo ongeveer is yevredigd. In dit opzicht voldoet het ^oningbeleid der regering dan ook niet ®an het criterium der verdelende recht vaardigheid voor alle welstandsgroepe- bgen van ons volk. - He andere helft van het woningbouw- iy°gramma voorziet in de bouw van b.Ooo woningwetwoningen, een aantal ,at. in het kader van de maatregelen tm Vergroting van de werkgelegenheid, j,,.* 43.000 is verhoogd. Deze woningen vjib bestemd voor de arbeidersbevol- v'bg- Het uitblijven van woningbouw he°L de zogenaamde „middengroepen" bib: ®eft er toe geleid, dat deze ook op wo- wagwet-woningen zijn aangewezen, hoe- (j,® ZÜ in staat zijn een betere en dus bardere woning te bewonen. Hieruit tjbkt, dat door de onvoldoende behar- gibg van de belangen der middengroe. vJ1 (cen der kenmerkende aspecten Oo? het na-oorlogse regeringsbeleid) ^haad 1361308611 der arbeiciers zÜn 8e" beeft de minister van Volkshuis- baii8 en Bouwnijverheid onlangs be- dat tenminste 80 pet. der te bou- g®b woningwetwoningen door arbeiders- hjjV'bben of daarmede in inkomen ge- Zuli stellen groepen der bevolking stnij0 rnoeten worden bewoond. Ge- dan bat de minister dit doel bereikt, dowzal ruim 41 net. van de woningpro- do, gericht zijn op de behoefte van kla»arbeidersbevolking. Het is zonne- b|üf,r' bat dit percentage ten achter Vai,1 b datgene wat gezien de om- van deze categorie van ons volk tn,,'n bedelijkheid van de rijksoverheid s worden verwacht. (Vervolg op pagina 3) Te Singapore meent men dat de uit Djakarta afkomstige berichten, vol gens welke de opstandelingen op Su matra hun hoofdstad van Bukittinggi naar Batu Sangkar, in het oerwoud, hebben overgebracht, erop duiden, dat de burgeroorlog in Indonesië in feite afgelopen is, aldus bericht A,F. P. In dit verband wordt ook gewezen op de berichten, dat opstandelingen voorbereidingen treffen om te vlucht ten met watervliegtuigen, die zich op het meer van Singarak, 80 km ten noorden van Padang, zouden bevin den en op het feit dat radio Bukittingi gisteravond niet de gebruikelijke uit zending van berichten in morse-tekens heeft gegeven. Het staat vast, dat de regeringstroe pen na de bezetting van Padang, in de afgelopen week, geen militaire operatie op grote schaal meer hebben onderno men. Men schrijft dit te Singapore ech ter niet toe aan besluiteloosheid der militaire leiders, doch aan het feit dat deze overtuigd schijnen te zijn dat de val van Bukittinggi onvermijdelijk is. en dat zij daarom onnodig bloedvergiet ten willen vermijden. Radio Bukittinggi heeft in de afgelopen dagen in morse tekens gestelde en voor de Amerikaan se persbureaus bestemde berichten uit gezonden, volgens welke de opstandelin gen in het gebied van Padang op grote schaal tegenaanvallen hadden ingezet. Waarnemers te Singapore achten deze berichten echter nauwelijks geloofwaar dig, omdat de rebellen tot nu toe ner gens in staat zijn gebleken de opmars der regeringstroepen tegen te houden. Het spelen met een katapult is voor de veertienjarige B. te Ede tragisch gc"'ndigd. Hij kreeg een steentje dat de zeventienjarige K. met zijn kata pult had afgeschoten in het rechter oog. De jóngen zal met dit oog niet meer kunnen zien. Men hoopt de oog bol nog te behouden. Naar de legervoorlichtingsdienst me dedeelt is kapitein L. dinsdagavond we gens overmoeidheid in de Ursula- kliniek te Wassenaar in klinische ob servatie opgenomen. Kapitein L. heeft indertijd een rapport willen uitbrengen over zijns inziens onjuiste toestanden in het „Sennelager" in West-Duitsland en heeft onlangs een klacht ingediend te gen generaal Hasselman wegens smaad. v\ «Z-** De vader van de atoombom, Robert Oppenheimer bij zijn aankomst op het vlieg veld Orly. Hij zal in Parijs een grote serie voordrachten houden voor wis- en natuurkundige studenten. (Van onze parlementaire redacteur) Op het ogenblik kan men de werkloosheid zeker nog geen nationale calamiteit noemen en als de internationale conjunctuur geen ongunstiger wending neemt zal het zover ook niet komen. Minister Suurhoff zei dit dinsdag in de Eerste Kamer by de verdediging van zijn begroting. Hij voegde aan deze opmerking echter toe, dat de internationale conjuncturele toekomst niet te voorspellen valt. Zou voor ons land een periode van lang durige en grote werkloosheid dreigen, dan zal de regering verdere maat regelen moeten nemen. Zij zal dan eventueel zelfs niet terug mogen schrik ken voor het risico van inflatoire maatregelen. Maar misschien is dat niet nodig. Het is immers niet onmogelijk, dat, wanneer dergelijke maatregelen tot bestrijding van de werkloosheid moeten worden genomen de kapitaal markt veel ruimer is geworden. De regering hoeft dan niet inflatoir te financieren omdat er dan op de kapitaalmarkt leningen kunnen worden opgenomen. De ministei stelde, dat een zeker per centage werkloosheid in iedere maat schappij onvermijdbaa. is. Op het ogen blik zjjn wij echter, via een periode van overspanning, door het evenwicht heen- geschoten naar een teveel. Vandaar de maatregelen die de regering genomen heeft. Het is echter niet zo, dat de re gering zou streven naar de terugkeer van de overspanning. Daar moeten wjj, zei de minister, niet eens op hopen, want zulk een overspanning brengt tal van na delen met zich mee, zoals een gebrekki ge doorstroming van arbeidskrachten, waardoor de produktiviteitsstijging wordt geremd en een camouflering van de structuurwerkloosheid door de pen del. Over de werktijdverkorting zei mi nister Suurhoff nogmaals, dat de re gering voorshands nog geen mogelijk heden tot verwezenlijking ziet. Hij zei Twee ambassaderaden van de Indo nesische diplomatieke vertegenwoordi ging in Den Haag, de heren Abdul Ha- kim Lubis en Zahar, hebben gisteren hun functie neergelegd, omdat zij zich niet kunnen verenigen met de politiek van geweld, die de Indonesische rege ring volgt hij het oplossen van de pro blemen, welke ten aanzien van de bul tengewesten zijn gerezen. Hiermede hebben zij het voorbeeld gevolgd van kapitein Marah Joenoes, assistent-militair attaché in Den Haag. die zaterdag j.l., zijn functie neerlegde. Zowel de heer Lubis, die optracf .Is hoofd van de politieke afdeling van de Indonesische diplomatieke missie in Den Haag, als de heer Zahar, die hoofd van de economische afdeling was, zal in Ne derland de verdere ontwikkeling der gebeurtenissen in Indonesië blijven af wachten. Beide heren hebben de Indo nesische zaa'""lastigde, de heer Mara mis, van hun besluit op de hoogte gê- steld. Zij zullen in contact blijven met de andere leden van de Indonesische diplomatieke vertegenwoordiging in Europa, die eenzelfde beslissing heb ben gencmen. Te Mildam (Friesland) is dinsdag het ruim tweejarige dochtertje van de fa milie S. Kooistra in een onbewaakt ogenblik in een teil met kokend water gevallen. Met zeer ernstige brandwon den werd het kind opgenomen en naar het ziekenhuis te Heerenveen overge bracht, waar het enige uren later aan de bekomen verwondingen is over leden. In het heuvelachtige terrein rond Duvivier in het oostelijke deel van Algerië cirkelen grote transporthelikopters boven de hoofden van commando's van het eerste vreemdelingen regiment parachutisten van het Franse leger, die op zoek zijn naar rebellen. Prins Rainier en Prinses Gracia hebben de geschenken teruggestuurd, die de bekende Britse industrieel Sir. Bernard Docker en zijn echtgenote ter gelegenheid van de doop van Prins Albert hadden gezonden. Volgens een woordvoerder van het paleis te Monte Carlo is dit gebeurd „naar aanleiding van incidenten waarbij Lady Docker en de vlag van Monaco waren betrok ken." Lady Docker heeft toegegeven dat zij een papieren vlag van het vorsten dom heeft verscheurd, omdat zij woedend was over het feit dat haar negentienjarige zoon Lance_ niet voor de doopplechtigheid was uitgenodigd. Voorts zou zij via de geluidsinstallatie van een nachtclub beledigende op merkingen over Monaco hebben gemaakt. De geschenken van de Dockers wa ren een horloge, gezet in een Mone gaskische munt van 1896, en een zil veren presenteerblad met het alfabet tezamen ter ivaarde van vijfduizend gulden- Men verwacht dat Lady Docker uit Monaco zal worden „ver bannen". De afgelopen twee dagen logeerde zij al in het nabijgelegen Cannes. Op grond van een verdrag tussen Monaco en Frankrijk kan verbanning uit het vorstendom neer komen op een verbod om zich aan de Rivièra op te houden. Later is in Monte Carlo bekend gemaakt, dat er tegen Lady Docker een uitwijzingsbevel is uitgevaar digd. Bovendien heeft de Franse re gering het verzoek van het prins dom Monaco Lady Docker uit de Franse Rivièra te weren ingewilligd Een woordvoerder van het Franse ministerie van binnenlandse zaken heeft te Parijs verklaard, dat Frank rijk zich aan het in 1918 met Monaco gesloten verdrag houdt, volgens het welk eenieder die uit het prinsdom wordt verbannen, automatisch uit de aangrenzende Franse departementen: Alpes-Maritim.es, Basses-Alpes en De Var wordt geweerd. En in deze de partementen ligt de Franse Rivièra „Onverdraaglijk"heeft Lady Docker verzucht, „ik heb de atmosfeer van de Cote d'Azur nodig om te kunnen leven". Volgens de Jordaanse lezing heeft de Israëlische patrouilleboot in de Jordaan se territoriale wateren het vuur op de Jordaanse boot geopend, die onmiddel lijk terugschoot. Ook Saoedisch-Arabi- sche kustbatterijen couden zich in de strijd hebbei. gemengd. De Israëlische boot is aar de grond gelopen Jordanië De rechtbank van Bydgoszcz in Polen heeft twee Nederlanders wegens onwet tige valutahandel tot twee jaar gevan genisstraf en 65.000 zlotys boete veroor deeld. 200 km UBA NON MIDDELLANDSE ZEE Suez kanaal SMAtU* JOR DAN IE r v*n Ac»aöa SAOEDf heeft zich b.. de gewapende wapenstil- standscommissie beklaagd. Volgens de Israëlische versie zijn twee Israëlische vissers in een motor boot gaan zoeken naar een in een re cente storm losgeslagen lege bood. In volle zee zijn ze door een Jordaanse patrouilleboot beschoten. Een Israëlisch marinevaartuig vond de inmiddels aan de grond gelopen motorboot tenslotte terug, maar een van de vissers was dood en de ander was onvindbaar. Israël heeft gisteren zijr boycot van de gemengde Jordaans-Israëlische wa penstilstandscommissie, die het sedert 20 maanden handhaafde, opgeheven om zjjn rechten te verdedigen. Israël wil morgen tei viering van het tienjarig be staan van de staat in Jeruzalem een milita.re parade met zware wapens hou den, waartegen Jordanië zich op grond van de wapenstilstandsovereenkomst tracht te verzetten. echter tevens, dat werktijdverkorting een middel kan zijn tegen conjunc turele werkloosheid. Als er een groot aantal conjunc turele werklozen komt is het misschien beter deze werkloosheid via een ar- beidstivlverï orting over een groot aan tal arbeiders te spreiden dan de ge hele last door de volledig werklozen te laten dragen. De minister zei te hopen, dat de SER, welke momenteel werkt aan een rapport over de werk tijdverkorting ook aan deze zijde van het probleem aandacht zal schenken. Over de vraag welke van de sociale maatregelen bij uitvoering prioriteit moet hebben, de weduwen- en wezen voorziening of de kinderbijslagwet, liet de bewindsman zich niet uit de tent lok ken. Als beide regelingep klaar zijn, ter wijl er economisch geen mogelijkheid bestaat voor gelijktijdige verwezenlij king, zal he'. v '.et moeten beslissen. De minister heeft deze zaak nog niet in het kabinet aan de orde gesteld. Dat gebeurt voorlopig ook nog niet. Intussen is het goed als de fracties er het hunne van zeggen, dan kan het kabinet daar nota van nemen. De aandrang van de Kamer om een vrijer loonbeleid vond bü de bewinds man geen willig oor. „Er is een zeer nauwe samenhang tussen de lonen in de verschillende bedrijfstakken", zei hjj, „en de uiterste omzichtigheid is nodig om te voorkomen dat de hele loonstruc- tuur in beweging komt." De minister herinnerde aan een uitlating van prof. Romme dat een algemene loonsverho ging nu eer ramp zou zijn. Hij herhaalde dat de regering alleen dan een loonsverbetering zal toestaan als een aperte achterstand is bewezen. De goedkeuring van de CAO voor de bouwvakken wacht, zo zei de bewinds man tenslotte, op de regeling van de doorberekening. Geen regeling, dan ook geen goedkeuring. Voor de landarbei ders heeft het kabinet besloten dat de werkklassificatie in twee etappes moet worden uitgevoerd. De Eerste Kamer heeft de begroting van minister Suurhoff tenslotte z.h.st. aangenomen. 0 Men spreke niet meer over onaan vaardbare, maar over onvermijdbare werkloosheid. Iedere werkloosheid, zo zei minister Suurhoff dinsdag in de Eerste Kamer, is weliswaar onaan vaardbaar in die zin, dat men moet trachten het menselijk leed weg te nemen, doch economisch gezien is een zekere hoeveelheid werkloosheid in iedere maatschappij onvermijdbaar. De regering wil ook niet terug naar de overspannen arbeidsmarkt van de afgelopen jaren, daar een dergelijke toestand voor de maatschappij meer nadelen dan voordelen oplevert. Met deze uitspraak brengt de be windsman posthume hulde aan de kri tiek, welke op het regeringsbeleid geleverd is toen de overspannen ar beidsmarkt nog in volle mate wer kelijkheid was. Niettemin is het een lofwaardige uitlating. Het is beslist geen overbodige weelde om met name de socialistische aanhang duidelijk te maken, dat ook het socialisme geen wonderen kan wrochten. Nniet zo lang geleden kondigde het socialistische Kamerlid Vondeling aan, dat hij een gat in de lucht zou springen als de overspannen situatie op de arbeidsmarkt zou aanhouden. Hij heeft deze sprong in het heelal niet kunnen voltooien, aan welke ge lukkige omstandigheid het mede te danken is, dat wij momenteel over een bekwame minister Vondeling beschik kenv Als lid van het zittende kabinet torst deze minister nu zulk een vracht boter op het hoofd, dat hij het maken van luchtsprongen wel graag aan anderen zal overlaten. Zo er gegadig den zijn willen wij hun de uitlating van minister Suurhoff gaarne ter le zing en ter overdenking aanbevelen. Door het ontsporen van een elektri sche locomotief te Alkmaar is de ltfn Alkmaar-Uitgeest dinsdagavond ver sperd geweest. Het vervoer tussen de ze plaatsen geschiedde over één lijn. Als gevolg van een seinstoring op het oostelijk eiland te Amsterdam hadden dinsdagavond tussen half vpf en halt zes de treinen in de richting Utrecht en Amersfoort vertraging. (Van onze Haagse redactie) De vijfenveertigjarige majoor K„ des tijds inkoper van het directoraat materi eel landmacht, afdeling buitenland, is vanmorgen door het Hoog Militair Ge rechtshof vrijgesproken. De majoor heeft de vorige week in appel terecht gestaan. Hem was het aannemen van steekpenningen van twee agenten van Engelse firma's ten laste gelegd. De advocaat-fiscaal had tijdens de zitting vrijspraak gevorderd wegens gebrek aan voldoende bewijs. De president van het Hof, mr. J. W. U. Doornbos, had niet meer dan eenen dertig woorden nodig om het oordeel van het Hof te formuleren. „Rechtdoen de in hoger beroep in naam der konin gin, vernietigt het vonnis waarvan be roep, en opnieuw rechtdoende: verklaart niet wettig en overtuigend bewezen het geen aan beklaagde is ten laste gelegd; spreekt hem daarvan vrij." aldus mr. Doornbos. De majoor heeft bij voortduring ont kend zich aan de ten laste gelegde feiten te hebben schuldig gemaakt. Hij heeft tijdens het vooronderzoek bijna drie maanden voorlopig arrest onder gaan. Door de krijgsraad te Velde- west was majoor K. veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevange nisstraf met aftrek en ontslag uit de dienst. De eis van de auditeur-militair was geweest twee jaar gevangenis- straf met aftrek en ontslag uit de dienst. De kleine zittingzaal van het Hof kon het aantal belangstellenden voor de uit spraak niet bevatten. De uitspraak werd in stilzwijgen aanhoord. Bij het verlaten, van het gebouw werden de majoor en zijn vrouw door een aantal familieleden en vrienden toegejuicht en gefeliciteerd. Mevrouw K. kreeg bloemen. De oudste zoon van het echtpaar vergezelde zijn ouders. De belangrijke getuige a de charge de kapitein J. Sternfeld deelde in de hulde. Het Tweede Kamerlid Koersen (K.V.P.) heeft de ministers van justitie en voor defensie de volgende vragen schriftelijk gesteld. Hebben de ministers kennis geno men van de na de behandeling in ho ger beroep van de strafzaak tegen majoor K. in verschillende dagbladen verschenen verslagen, waaruit kan worden opgemaakt, dat ter terecht zitting van het H.M.G. door majoor K. en enige getuigen verklaringen zijn afgelegd omtrent de gang van zaken bij het Directoraat Materieel Landmacht? Zijn de ministers niet van mening, dat enige der vorenbedoelde verkla ringen, zoals deze in enkele dagblad verslagen zijn weergegeven, de ver onderstelling wettigen, dat bij het D.M.L. opmerkelijke toestanden heb ben geheerst? Zijn de ministers in staat en bereid te bevorderen, dat ten behoeve van een juiste beoordeling van de gang van za ken bij het D.M.L. de inhoud van de hierboven bedoelde verklaringen, zoals deze is vastgelegd in het proces-ver baal van de zitting van het H.M.G.ter kennis van de Kamer komt? Zijn de ministers, indien de laatste vraag geheel of ten dele ontkennend beantwoord zou moeten worden, bereid te bevorderen, dat de Kamer in elk ge val op korte termijn zij het nadat het H.M.G. in de zaak tegen majoor K. uit spraak zal hebben gedaan uitvoerig wordt ingelicht omtrent de gang van zaken bij het D.M.L., voor zover deze in de in de eerste vraag bedoelde ver klaringen voor het H.M.G. ter sprake is gebracht? <\aveTienti* BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL, 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 Verwachting: tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Veranderlijke bewolking en over wegend droog weer. Aanvankelijk zwakke, later matige tot vrij krach tige wind tussen zuidoost en zuid west Voornamelijk in de oostelijke helft van het land plaatselijk nacht vorst. Morgen overdag iets zachter dan vandaag. Zon: 5.26-19.51. Maan: 9.01-0.08. Station Helsinki StocKhoim Oslo Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlijn München Zürich Genéve Wenen Innsbruck Rome Weer sneeuw licht bew. geheel bew. zwaar bew. licht bew. half bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. geheel bew. half bew. zwaar bew. geheel bew. geheel bew. geheel bew. geheel bew. temp. heden 7 uur 1 0 5 4 2 3 2 4 12 3 2 6 7 5 4 12 neersL afgeL 24 uur 1 0 0 0 0 0 0 1 0 9 11 1 0 1 10 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 1