Bloemendaals Openlucht theater viert 10-jarig bestaan l'W NAAIMACHINE L WILLEM II Agenda voor Haarlem en RELTIIM De Blinlcert door gelijk spel nog geen kampioen Natu-raLax Oxford Playhouse Company komt Midsummernightsdreamspelen J. M. Geurts 40 jaar brugwachter UW BRAVO HBC-reserves weer aan de leiding Uk STAD 1_ en Geslaagde start van KAB-propaganda-actie DE VOLLEYBALCOMPETITIE WIELERNIEUWTJES EEN MOOIE BOOM DRAIJER Vragen over 3% loonsverhoging en gehuwde ambtenares Hartelijk afscheid van kapelaan Wesseling VRIJDAG 25 APRIL 1958 PAGINA 5 Ir. R. de Vassy overleden ZANDVOORT Programma Koninginnedag Routewijziging bus diensten Christelijk Lyceum Burgemeester Cremers opent kleutertuin ER WEER OE FIJNE B0LKNAK VOOR 20 ct Films: Muziek Kl bij KUIPERS in de e'he Houtstr. 112, Haarlem, Tel. 11142 hurgerijjke Stand Haarlem GpnATKoese- A at, t WD: H. C. M. de Jong en J. a; Leeuw; p. J. F. de Reus en E. C. ïtarno praaff; M. G. de Vendt en M. M. Sep- Y?lan; M. Broekhof en C. Klaas- van Dool en M. H. W tier Linti01"' J' P' van Kooij en A' van I oneel Pauze-Theater Diversen zet de op Uw maaltijd met I entoonstellingen Hardnekkige verstopping 7 Haarlemse bloemenmeisjes in Gent Gawalo-tentoonstelling TENNISPROGRAMMA U it sla gen Dit leuke vlotte kapselde maakt Molendijk voor U Raad Heemstede In Nieuw-Berkenrode Beurs van Amsterdam Beurs van IV Yot-i i Vi?» Bloemendaalse Openluchttheater Ti» 'leze zomer zijn tienjarig bestaan. ji,„ «'er gelegenheid is The Oxford Va Company uitgenodigd om Vo" 24 t°t en met 29 juni een aantal Verstellingen te komen geven van „A sn ^"nmiernightsdream" van Shake- l eare. De voorstellingen worden gere- s sseerd door Frank Hauser. Voor het erige is er van het komende zomer- 0 "gramma nog niets definitief bekend, lin BZ'en betreffende onderhande- 'Vni" no" n'et zijn afgesloten. Gedacht Sn aan "«voeringen door de hpfa'lse dansgroep „Coros y Dansas"; let 'Joegoslavisch danstheater; het bal- Kan',!'1" Lage Landen- het Nederlands Theat tle Arnhemse Toneelgroep heid |F"> die naar alle waarschijnlijk- sI»elcn Peare's "De storm" ko,"t .Het Bloemen(jaalse Openluchttheater vooral sedert het werd inge val8^ in 1949 b'j het Holland Festi- 91 in geslaagd zijn faam tot ver \>ui- de streekgrenzen en zelfs tot over oe landsgrenzer te verbreiden. Het leeft een groot aantal belangrijke ma- JMestaties gebracht op het gebied van Pallet, dans, muziek en toneel o.m. The .^oung Vic Company. Behalve de bezoe- ^ers van de verschillende voorstellin gen, blijkt het prachtig gelegen theater ï>°g vele bezichtigers te trekken. In '956 kon reeds de één miljoenste be zoeker worden verwelkomd. Het thea ter werd tien jaar geleden ter gelegen heid van het gouden regeringsjubileum y.an koningin Wilhelmina door negen- ingezetenen van Bloemendaal ge schonken aan het Bloemendaalse ge- fheentebestuur. Ieder hunner stelde een Gedrag van duizend gullen beschik baar. In meer dan één opzicht is het Bloe- hiendaalse theater een beroemdheid ge worden. Voor streekgenoot en vreem deling vormt de prachtig gelegen .kuil" in de duinen met zijn natuurlijke begroeiing, die zo wonderwel aansluit K1 de omgeving, een bekoring op zich. Onar voor menige exploitant van een nilK'htt!.eater geldt Bloemendaal als Oorbeeld. Alom wordt de lof gestoken °ver de vortreffelijke akoestiek. Toen br enige jaren geleden in Londen een Openluchttheater gebouwd moest wor den, is de ontwerper twee openlucht theaters buiten Engeland gaan bezoe ken; in Bloemendaal en in Hollywood. Behalve voor de grote voorstellingen, S'e landelijk van belang zijn, is het moemendaalse theater ook voor typi- ?che plaatselijke of ctreekgebèurtems- ?en van belang. Er zijn in de afgelopen /rcn modeshows gehouden en kerk- o'eisten, kindervoorstellingen en turn- jOhionstraties. Het Nederlandse Ka- jJJorkoor trad er op, maar ook het bal- j>- van de Marquis de Cuevas en het Vj"et van Monte Carlo. The Young ja c Company was het eerste buiten- /Odse gezelschap, dat naar Bloemen- vTal kwam. Het is er drie achtereen- /"gende jaren geweest. Maar in het .heater is ook op grootscheepse wijze afscheid gevierd van burgemeester en Tex van Bloemendaal. In de are- "a is toen zelfs een raadsvergadering êehouden. Het enige punt van het zomerpro- pamma, dat op dit ogenblik vaststaat, 1 het optreden van The Oxford Play- P°Use Company onder regie van de 35- laar oude Frank Hauser, een regisseur ?le zich vooral op moderner toneelwer ken heeft toegelegd en de afgelopen ja- 0®n o.m. ,,Het rendez-vous van Senlis" Van Jean Anouilh heeft gespeeld, alsook Een overzicht van het prachtig gelegen openluchttheater in de duinen bij Bloe mendaal. De natuurlijke begroeiing en de voortreffelijke akoestiek maken het theater tot een ideaal podium voor cul turele evenementen. Deze zomer viert het Bloemendaalse openluchttheater zijn tienjarig bestaan. Te dier gelegenheid zal de Oxford Playhouse Company van 24-29 juni onder regie van Frank Hauser voorstellingen komen geven van Shake speare's Midsummernightsdream. en daar in het West End een norm succes hebben. Frank Hauser is naar Bloemendaal gekomen om het theater te bekijken. Hij is er verrukt over, voor al over de akoestiek. Zijn gezelschap bestaat uit tien vaste krachten. Voor de voorstelling van ..„A Midsummer nightsdream" zal hij bovendien een tiental losse krachten engageren en daarnaast zal hij nog een beroep moe ten doen op enkele figuranten uit de omgeving van Haarlem. Met de vyt technici mee, komen er dus deze zo mer 25 man naar Bloemendaal, waar zjj weer bij ingezetenen zullen worden ondergebracht. Na de voorstellingen in Bloemendaal reist het gezelschap waarschijnlijk door naar Venetië, waar men in het kader van de Biennale in het openluchttheater aldaar denkt op te treden. Te Bloemendaal is op 61-jarige leef tijd overleden ir. R. C. A. de Vassy, hoofdingenieur van de Provinciale Wa terstaat van Noord-Holland, die na de bevrijding grote activiteit heeft ontwik keld ter bevordering van de wederop bouw van Noord-Holland (West). Hij was belast met de leiding van het streekbureau, dat het herstel van de kuststrook van Velsen tot Cailantsoog beoogde. Toen na 1949 deze taak in han den werd gelegd van gemeentebesturen werd ir. De Vassy directeur van het intercommunaal bureau voor de weder opbouw. Voor de bevrijding en na 1953 was hij belast met het toezicht op de West- friese kanalen. Aan een in Egmond aan Zee aangelegde boulevard heeft het ge meentebestuur in 1954 zijn naam ver bonden. Hij was van 1946 tot 1955 voor de P.v.d.A. lid van de gemeenteraad van Bloemendaal. De teraardebestelling is zaterdag 26 april om 12 uur op de algemene be graafplaats te Bloemendaal. de moderne ,,Lysistrata", welke beide stukken naar Londen zijn overgebracht Ter gelegenheid van Koninginnedag vepft de Zandvoortse Oranje-vereniging - et volgende programma samenge- 's Morgens om 10 uur brengen de phoolkinderen een aubade aan de bur- gfmeester, mr. H. M. van Fenema. De 'nderen zullen dan vóór het bordes Bo bet Rardhuis enkele liederen zin- rip11- 's Middags om twee uur worden op Zandvoortse scholen kinderspelen 5rganiseerd. ■s e Zandvoortse muziekkapel geeft - avonds om 8 uur een concert in de avUz>ektent op het Raadhuisplein. Die Sei»n<* om 9 uur zal burgemeester de en-feest verlichting in de winkel en ontsteken. Advertentie De afdeling Haarlem van de K.A.B. heeft gisteravond in het gebouw Sint Bavo een grote propaganda-avond be legd die onder leiding stond van de plaatselijke propagandaleider P. M. van Steyn. De avond werd bijgewoond door de voorzitter van de K.A.B.de heer A. J. M. Angenent. Het woord werd ge voerd door de nationale propagandalei der van de K.A.B., de heer Louis Beu- mer. Hij deelde mede, dat de propagan- da-actie in de eerste maanden 5200 nieuwe leden heeft opgeleverd. De nieu we actie ,,Pak aan", bracht 10.000 nieuwe leden aan. In de grote steden blijkt de actie tot nu toe niet zo'n geweldig succes te heb ben gehad. Vandaar, dat men een nieu we actie heeft opgezet met nieuwe pro pagandistische methoden. Men heeft contact gezocht met de hoofdbesturen, de vakbesturen en de propagandisten en samen gaat men nu aan de arbeid om geld bijeen te brengen teneinde een doeltreffende propaganda te kunnen voeren. Belangrijk is, dat men het hart in de K.A.B. terug brengt. De vriendschap, samenwerking en gezelligheid dienen meer benadrukt te worden. Wat de fi nanciën betreft, hebben de vakbonden thans ruim 100.00.bijeen gebracht voor de nationale propaganda-actie ,rVoor wat, hoort wat". Na de pauze werd gemeenschappelijk besproken hoe de propaganda-actie - hex best ge voerd zou kunnen worden. Men was het erover eens, dat er meer geluisterd dan gesproken moet worden. Het werd de aanwezigen wel duidelijk, dat de Pro pagandisten niet voor een gemakkelijke taak gesteld zouden worden. De propaganda-actie begint op zon dag 4 mei met een preek in de pa rochiekerk van Sint Jan in de Am sterdamstraat. Op 8 mei start de eigen lijke actie vanuit het parochiehuis aan het Teylerplein, terwijl zij wordt voort gezet op 12, 16, 20 en 22 mei. Telkens zal het parochiehuis het centrale punt zijn, waar na afloop de propagandisten bijeenkomen om de resultaten te bespre ken. Tijdens de bijeenkomst van gis teravond werd een bedrag van 1100 toegezegd, terwijl de K.A.B.-afdeling Haarlem zeker ook nog van zich zal la ten horen. In verband met de komende feeste lijkheden en herdenkingsplechtigheden zullen de routes van de stadsljjnen in de Haarlemse binnenstad en van de lijn Amsterdam-Haarlem-Zandvoort in de Amsterdamse buurt te Haarlem tijde lijk verlegd worden. 26 april. Taptoe Unique Grote Markt. Van 18.30 tot 23.00 uur rijden de bussen van de lijnen 1, 5, en 6 van het Sta tion in zuidelijke richting: Kruisweg, Parklaan, Nassaulaan, Ged. Oude Gracht- Gierstraat. In noordelijke richting: Gr. Hout straat, Spekstraat, Oude Groenmarkt, Klokhuisplein, Riviervismarkt, Jans straat. 28 april t.m. 6 mei. Kermis Nassau laan. De bussen van de lijnen 3 en 4 zullen in beide richtingen rijden; Park laan, Kenaupark (zuidzijde) Kinderhuis- vest-Zijlvest. 28 april t.m. 6 mei. Kermis Zomer- vaart. De bussen van en naar Amster dam zullen rijden: Slachthuisstraat, Kruistochtstraat, Nagtzaamstraat, Am sterdamsevaart. 30 april. Van plm. 8.30 10.00 van 14.00 17.00 en van 10.30 22.00 uur zullen de bussen van de lijnen 1, 5 en 6 wegens feestelijkheden op de Grote Markt van het Stationsplein in zuidelij ke richting als volgt rijden: Kruisweg, Parklaan, Kenaupark (zuidzijde), Kin- derhuisvest, Zijlvest. Wilhelminastraat, Raamsingel, Houtplein. In noordelijke richting wordt gereden Houtplein, Gr. Houtstraat, Spekstraat, Oude Groenmarkt, Klokhuisplein, Ri viervismarkt, Jansstraat. 30 april en 5 mei dient er rekening mede te worden gehouden, dat door mu zikale ommegangen, optochten e.d. de regelmatige loop der busdiensten sto ring zal ondervinden. Donderdag 1 mei is het veertig jaar geleden dat de heer J. M. Geurts van de Catharijnebrug als brugwachter in dienst trad bij het gemeentelijk Haven en Marktwezen te Haarlem. Een feit dat voor jubilaris Geurts niet onge merkt voorbij zal gaan. 's Morgens om negen uur wordt hij met zijn echt genote op het stadhuis ontvangen door burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers en daarna wacht hem nog een ontvangst op het Havenkantoor door de heer J. H. W. Scholte, directeur van het Haven- en Marktwezen, en het per soneel van deze dienst. In zijn brugwachtersloopbaan heeft de heer Geurts zich doen kennen als een humaan mens. Vijf kinderen heeft hij in die veerug jaar uit het water gered en daarbij moest hjj zich in drie gevallen gekleed te water begeven. Dat hij red- uend zwemmen, vooral van belang acht voor brugwachters, bewees hij door op bijna 62-jarige leeftijd met enkele jon gere leden van het Havendienst-per soneel, het zware examen reauend zwemmen van de Haarlemse Reddings brigade met succes te voiorengen. wok tijdens de bezettingsjaren heelt Geurts zich voor zijn meaemensen verdienste lijk gemaakt, door hen terwijl hij in functie was te waarschuwen voor razzia's. Hij werd daarvan bijna zelf het slachtoifer. Ook op het gebied van de s'port heeft de heer Geurts, die vanaf de oprichting lid is van „Schoten" en in de twintiger jaren in het eerste elftal van deze ver eniging speelde, van zich doen spreken. Hij is onder andere een der oprichters van de zaterdagmiddag-voetbalcompetitie in de Spaarnestad, welke echter spoe dig na oprichting overgenomen werd door de Haarlemse Voetbal Bond. Jubilaris Geurts recipieert donderdag 1 mei van drie tot vijf uur in zijn wo ning aan het Dietsveld 19 en daarbij zal het hem stellig niet aan belangstel ling ontbreken. Opnieuw is met ingang van 1 septem ber 1958 aangewezen, om met inacht neming van de desbetreffende wette lijke voorschriften, aan de leerlingen, die het onderwijs tot aan het einde heb ben bpgewoond, een getuigschrift van bekwaamheid tot universitaire studiën af te geven, dat met het getuigschrift, in art. 11 van de hoger-onderwjjswet vermeld, wordt gelijkgesteld: de afde- Rftj? gymnasium van het Eerste Chris- telijk Lyceum te Haarlem, uitgaande van de vereniging „Het Christelijk Ly ceum te Haarlem", gevestigd te Haar lem (Koninklijk besluit van 14 april 1958, Staatsblad 184). Op vrijdag 9 mei 's avonds om half acht zal de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, de kleuter tuin openen van de speeltuinvereniging „Hof van Eden" aan de Muiderslotweg. De toegang tot de kleutertuin bevindt zich aan de Muiderslotweg tussen de nummers 222 en 224. De speeltuinver eniging „Hof van Eden" ressorteert on der de Haarlemse katholieke vereniging voor het Gezin. Advertentie Advertentie ,s CINEMA-PALACE: Afscheid van de wa- penen, str. volw., 2, 8 uur. Zo. 1.30, 4.30, 8 uur. FRANS HALS: Terreur in New York, 14 j. 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. Di.: 2.30, 8 uur. LiDO: T.m. zo.: De trein van 3.10 uur, 14 jaar; 2 4.15, 7, 9.15 uur. Ma. t.m. do.: De liefdesroman van een koningin, a. 1. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. MINERVA: Za. en zo.: Hans Christian An dersen, a. 1. Za. 2.30 uur; zo. 2, 4.15 uur. Di.: La Strada, 18 j., 8.15 uur. Wo.: The Milkman, a. 1., 2.30 uur. REMBRANDT: Als de dag begint, 14 j. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. ROXY: T.m. zo.: De zwarte ridder, 14 j. 2.30, 7, 9.15 uur. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. t Ma. t.m. do.: Het complot van Cripple Creek, 14 j. 2.30, 7, 9.15 uur. STUDIO: De lord, de lady en de butler, alle leeft. (Vierde week). 2.15, 7, 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur. (jG|BOREN: G. Bangma-Heemskerk z.; BUjf)0°i"da-Boeijinga, z.; J. M. Zwart- P. ff z.; H. J. Akkermans-Hollink, z., bo0 Kok-Heeremans, z.; H. G. Roden- G, a-Vinke, z.; W. Brantsma-Swens, d.; hink ^"Sma-Heemskerk, d.; J. de Kön- de_v" n Wolde, d.; II. J. M. van der Vel- n?n Karppen, d.; H. P. Bersee-Damas. öinrtT. Duijn-Loerakker, d.; C. A. ol°is-°udendij'k, d. Pe flD?RTR0UWD: A. J. van de Stol- ^acfnllFaln; H' Lampe' 58 j' Vrijdag 25 april Concertgebouw, 20.15 uur: Tweede avond in de Vocale Cyclus door Annie Hermes, alt, met aan de vleugel Felix de Nobel. Programma: Werken van Schubert, Wolf, Dupare, Mul en Röntgen. Zaterdag 26 april Grote Markt, Haarlem, 20.40 uur: Taptoe Uniek. Zondag 27 april Grote Markt, Haarlem, 20.40 uur: Taptoe Uniek. Grote Kerk, Haarlem. 20 uur: Beiaardbe speling door Arie Peters. Dinsdag 29 april Concertgebouw, 20.15 uur: Derde concert in de Beethoven-cyclus van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends; solist: Eduardo del Pueyo, piano. Programma: Ouverture „Leonore III", pia noconcert no. 5, symfonie no. 5. Woensdag 30 april Concertgebouw, 20 uur: Concert door het Jeugdkoor „Inter Nos". Donderdag 1 mei Grote Kerk, 15 uur: Orgelbespeling door Albert de Klerk, Programma: Werker van Boutmy, Silbermann, Joh. Strauss, Mendels sohn, Van Hoof, Timmermans. Vrijdag 25 april Minerva-theater, 20 uur: Het Oud Studen ten Toneel met „Kwartet in Majeur" t. b. v. Het Nederlands Studenten Sanatorium. Re gie: mr. P. Cleveringa. Stadsschouwburg, 20 uur: Theater met „Omzien in wrok", toneelspel van John Osborne. Regie: Robert de Vries, m.m.v. Anny de Lange, Annemarie Heyligers en Kees Brusse. Zaterdag 2o april Stadsschouwburg, 20 uur: Rotterdams To neel met ,De Boomgaard", toneelspel van Robert Bolt. Regie: Jan Teulings, m.m.v. Enny Meunier, Ina van Faassen, Ria Vro men, Hans Kaart, Jan Teulings e.a. Zondag 27 april Stadsschouwburg, 20 uur: Rotterdams To neel met „De Boomgaard". (Zie zaterdag 26 april). Maandag 28 april Stadsschouwburg, 20 uur: Nieuw Neder lands Toneelgezelschap met „Intimiteiten blijspel van Noel Coward. Regie: Ferd. Sterneberg, m.m.v. Andrea Domburg. Pre mière voor Haarlem. Concertgebouw: Toneelavond door Alber- dingk Thijm voor ,,De vrije Tijd": „Als de kinderen maar eens groot zijn". Dinsdag 29 april Stadsschouwburg, 20 uur: R.-K. Toneel vereniging Ludamus met „Zij kregen wat zij wilden". Woensdag 30 april Stadsschouwburg, 20 uur: Gratis opvoering van „Toen wij trouwden" van J. Priestly door de Letterlievende Vereniging J. J. Cremer. Dinsdag 29 april Rembrandt-theater, 12.40—13.20 uur: Slot middag van het Pauze-theater. Vrijdag 25 april Vleeshal, 20.30 en 21.30 uur: Poppenthea ter Jan Neelissen Kameropera „Bastien et Bastienne" van W. A. Mozart. Zaterdag 26 april Vleeshal, 20.30 en 21.30 uur: Poppenthea ter Jan Neelissen: „Koffiecantate" van J. S. Bach. Zondag 27 april Concertgebouw, 20 uur: Feestavond ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de R.-K. Organisatie van Detailhande laren in aardappelen, groenten en fruit „St.-Marcus". 4 H.K.B.-gebouw, Tempeliersstraat, 14 uur: Gymnastiekwedstrijden, georganiseerd door de R.k.s.v. „Leonidas". Vleeshal, 20.30 en 21.30 uur: Poppenthea ter Jan Neelissen: „Koffiecantate" van J. S. Bach. Maandag 28 april Brinkmann, Grote Markt, 20 uur: Elise van Gasteren-Menagé spreekt voor de stich ting Geloof en -Wetenschap over Spanje en Mexico. Domi, Zandvoorterpad: Halfjaarlijkse ledenvergadering van de Bloemendaalse Reddingsbrigade. Brinkmann, 20 uur: Vergadering van de Nederlandse Vereniging van Suikerzieken met onder meer een lezing door A. H. Lely. Gemeentehuis, Halfweg, 19.30 uur: Openbare vergadering van de raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Aula HBS-A, Raaks, 20 uur: „De beteke nis van het bedrijfskader voor de samen leving", causerie voor de Academie voor Voortgezet Economisch Onderwijs. Vleeshal, 20.30 en 21.30 uur: Poppenthea- koninklijke GERRITSEN VAN KEMPEN Zeisl brochure op aanvraag ter Jan Neelissen: „Koffiecantate" van J. S. Bach. Dinsdag 29 april Brinkmann, Grote Markt, 10.30 uur: Priestermissiebij eenkomst in het kader van de AMATE-missietentoonstelling. Vleeshal. 20.30 en 21.30 uur: Poppenthea ter Jan Neelissen: „Koffiecantate" van J. S. Bach. Woensdag 30 april Gemeentehuis, Hoofddorp, 11.15 uur: Ont vangst door gemeentebestuur van Haarlem mermeer ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin. Donderdag 1 mei Gemeentehuis, Hoofddorp, 14.30 uur: Openbare vergadering van de raad der ge meente Haarlemmermeer. Vleeshal, Grote Markt: Balavond in het kader van de AMATE-missietentoonstelling. Geb. St.-Bavo, 20 uur: Feestelijke bijeen komst van de K.A.B. t.g.v. de 1 mei-vie- ïing. Bisschoppelijk Museum: Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend van 1017 uur; zon en feestdagen van 1316 uur. Cruquiusmuscum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstromingsramp in februari 1953. Dagelijks geopend van 9—12.30 uur en van 13.30—16 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse Schooi van de 16e eeuw tot op heden (o.m. Hals' meesterwerken). Geopend op werkdagen van 10—17 uur; op zon en feestdagen van 1517 uur. Tot en met 17 mei speciale avondopen stelling: kaarsen verlichting, feeëriek be lichte en met bloemen verlichte bin nenhof, oude muziek. Grote Kerk. Te bezichtigen van 9—17 uur op werkdagen. Stadhuis Grote Markt, te bezichtigen op werkdagen van 917 uur; za. 912 uur. Tot en met 17 mei elke vrijdag en za terdag van 20—22 uur met kaarsverlicbting. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse schooi 16e tot en met 19e eeuw. Fossielen, historische natuurkundi ge instrumenten, mineralen. Geopend iedere werkdag, behalve maandag, van 11—17 uur. De eerste zondag van elke maand van 13—15 uui Wdonhuis Jacobus van Looy: Geopend do. van 10—12.30 uur en van 13.30—17 uur. Zo. van 1417 uur. Vishal: Benelux Fotosalon. Geopend van 13—17.30 uur en van 19.30—22 uur; 's zon dags van 13—17 uur (tot en met 4 mei). Keukenhof, Lisse: Geopend tot in de tweede helft van mei, van 9 uur v.m. tot een half uur na zonsondergang. Linnaeushof, Bennebroek: Geopend tot en met september, van 9 uur v.m. tot een half uur na zonsondergang. Tot half mei: verlichting van historische gebouwen en vlagverlichting op hc'. Sta tionsplein te Haarlem. Huis Van Looy: Tentoonstelling van wer ken van leden van het genootschap „Kunst Zij Ons Doel". Geopend: dag van 1012.30 uur en van 13.2017 uur. Zo. van 14—17 uur (tot en met 18 mei) Het belangrijkste duel tussen de lei der van de eerste klasse dames in de volleybalcompetitie, het geroutineerde De Blinkert, en nummer twee van de ranglijst, Die Raeckse 2, is in een pun tenverdeling geëindigd. De Blinkert be houdt dus de leiding, maar zal in de resterende wedstrijd tegen OVRA min der gemakkelijk de punten veroveren dan de reserveplocg van Die Raeckse tegen Gios. De stand aan de top luidt met nog een wedstrijd te spelen: De Blinkert 17—29, Die Raeckse 2 17— 28 en OVRA 17—22. Nervositeit drukte in het begin van de strijd haar stempel op de verrichtin gen van de speelsters. Na een 30 ach terstand nam Die Raeckse in de eerste set met 9—6 en 13—9 de leiding, doch De Blinkert slaagde er in, niet in het minst door het goede spel van Wil Daan, de score in evenwicht te brengen: 13 Advertentie her,telt de natuurlijke lunctie Geen gewoon laxeermiddel. Zorgt dot de Ingewanden weer op noluurlijke wij" gaan functioneren. Ook bij zonder geschikt voor hen die buitenshui» werken. Flacon 1 60 tabletten (versterkte werking) II. 1.35 In Gent zijn de bloemenmeisjes op het stadhuis ontvangen door de schepe nen en verscheidene gemeenteraadsle den. Zij woonden donderdagavond een vertoning van het „Licht- en Klank spel" bij in de oude Sint Baafsabdjj. Evenals het vorige jaar organiseren de Samenwerkende loodgieterspatroons in Haarlem een Gawalo-tentoonstelling. Vorig jaar was het een verrassend suc ces en dit jaar heeft de commissie het nog groter aangepakt. Dit was mogelijk door de medewerking van Energiebe drijf, Haarlemse groothandel en de La gere Technische School te Haarlem. De tentoonstelling wordt wederom ge houden in het Wijkgebouw, Ged. Oude Gracht 104 te Haarlem, en wel op 6-7-8 en 9 mei. Op 6 mei zal de heer Lode- wijks, Gemeentelijk Inspecteur van het onderwijs te Haarlem de tentoonstelling openen. Zondag speelt voor de tenniscompe- titie het uitstekend gestarte eerste team van de Haarlemse LTC aan de Span- jaardslaan tegen het tweede team van het Amsterdamse Dash. Groenendaal bezoekt Toeg-Hillegersberg 2 en West- rust treedt aan tegen Festina 2. Op Wimbledon in Overveen ontvangt WOC voor de overgangsklasse B Sobri. Brede- rode komt tegen Hilverheide 2 op het gravel. Het programma luidt voorts: Tweede klasse: RooswijkHLTC 3, Westrust 2—Helderse TC, KZTV—TC Heemstede, Groen-Wit 2WOC 2, Fes tina 3HLTC 2, Joy 4—TC Bloemen daal, Groenendaal 2 Dash 3. Derde klasse: TC VelsenSchagen TC, DHBSTC Bakkum. Inside 4Velser- beek, Inside 5WOC 3, Groenendaal 4 Juliana, Brederode 2DDV 8, Kenne- merland 3TC Zandvoort, Ready 3 Groenendaal 3, Westrust 3—De Aemstel- spelers 3, DuinlustUSTC, Bloemen daal 2Festina 5. Vierde klasse: Bastione 3TC Heem stede 3, WOC 4—Helderse TC 2, Basti one 2Inside 6, Groenendaal 5TC Velsen 2, HLTC 4Jatiloo, Brederode 3 Bastione, TC Zandvoort 2TC Bloe mendaal 3. TC Heemstede 2Ready '28 4, Chandelle 2Groenendaal 6, WOC 5 Donald Duck 2. Vijfde klasse: Jatiloo 2WOC 6. TC Heemstede 5Velserbeek 2, TC Bloe mendaal 4Brederode 5. TC Zandvoort 3 Jatiloo 3, HBC 2DHBS 2, Brederode 4 TC Heemstede 4, Snellius 2Basti one 4, TC Velsen 3—HBC en TC Voor houtDuinlust 2. De sportweekronde van Haarlem noord, die zondag 8 juni op het par cours in het nieuwe „Van der Aart sportpark" door de wielerclub „De Kampioen" wordt georganiseerd, zal vermoedelijk een internationaal tintje krijgen, doordat behalve negen Neder landse wielerclubs, men nu ook de Duit se vereniging ESV „Duisburg '31" heelt uitgenodigd. Beverwijk Eveneens internationaal doch dan met Belgische renners, wordt de wielerronde van Beverwijk donder dag 15 mei (Hemelvaartsdag) in het sportpark „Adrichem". Men is er van de Beverwijkse rennersclub „Kenne- merland" namelijk in geslaagd acht Belgische amateurs van de Kempische Renners Club uit Turnhout te engage ren. Deze acht Belgen zijn; Rik en Constant Bogers, Wauters, Wuijts, Goots, Nooijens, Ooms en Geeraerds. Clubontmoeting Het Haarlemse „De Kampioen" rijdt maandagavond 5 mei een clubontmoeting met de „Swift- Combinatie (Leiden) in Leiden. Deze wedstrijd wordt verreden op een 1600 meter lang parcours in de Professoren- wijk en gaat over een afstand van cir ca 60 km. De start is om half zeven op de Lorentzkade. De adspiranten van beide clubs rijden een wedstrijd over 30 km. Adri Voorting Adri Voorting werd aanvankelijk niet geklasseerd in de eerste rit van het wegkampioenschap op de Cauberg. Na een van zijn zijde ingediend protest, heeft men de Haar lemmer die men in de uitslag ver wisseld had met Piet de Bruin als nog op de 16e plaats geklasseerd. 13. Twee onzuivere passes van de overi gens uitstekend spelende Kittie Hoevens beslisten ten gunste van Die Raeckse 2, 1513. In de tweede en derde set ont stond een pittige strijd; waarbij Die Raeckse als ploeg een beter geheel vormde, doch het voortreffelijke spel van Kittie Hoevens en in mindere mate van Wil Daan en Iet Groen, deed de balans toch naar De Blinkert overslaan. De tweede set won De Blinkert na 5— 1, 12—8 en 12—10 met 15—10. De derde set ging aanvankelijk gelijk op en werd ■via 5—5 en 7—7 met 15—9 door de groen-witten gewonnen. De Blinkert nam schijnbaar in de laatste set genoe gen met een gelijk spel, verloor de fel heid in haar spel en maakte talrijke technische fouten. Ruim werd deze set een Die Raeckse zege: 156. Vesmia heeft zich door Velox niet laten verrassen. Na een enthousiaste strijd bleven de oud-leerlingen van Sancta Maria de ploeg van Tonnie Soierings met 158, 158, 915 en 15—6 de baas. HBC heeft tegen de degradatiecandidate Die Raeckse 3 wederom teleurgesteld. De Berken rodecombinatie kwam niet verder dan een puntenverdeling; (H-DR) 156, 14—16, 15—10 en 13—15. OVRA ver sloeg Gios met 1511, 159, 815 en 15—5. Voor de hoofdklasse speelde Concor dia tegen het herenteam van Die Raeck se een vloeiende partij volleybal, die de Rotterdammers een ruime en verdiende overwinning ODleverde: 156, 1511, 3 15 en 15—6. Eclecta versloeg voor de eerste klasse het Bloemendaalse politie team met 155. 158, 1115 en 158. Het Zandvoortse OSS kwam in de tweede klasse A (dames) tegen Sant poort niet verder dan een gelijk spel, waardoor de reserveploeg van HBC met PSVH in punten weer op gelijke hoogte is gekomen met de Zandvoortse dames, dames. De uitslagen van de woensdagavond gespeelde wedstrijden luidden: HEREN: PSVH—OVRA 0—3 PSCB—Eclecta 1—3 Die Raeckse—Concordia 13 VVSH—CIOS 2 3—0 A.W.Eclecta 2 40 OSS—WIK 3—1 De Blinkert 3—OVRA 4 1—3 Gios—CIOS 2 3—0 Gios 3—WIK 3 3—1 DAMES: OVRA—Gios 3—1 Die Raeckse 2—De Blinkert 2—2 VesmiaVelox 31 Set up—PSVH 1—3 A.W.Vesmia 2 13 HBCDie Raeckse 3 22 HVS 3—DSS 0—3 Gios 2—O.G. 2 1—3 OSSSantpoort 22 Die Raeckse 5—OSS 2 0—3 Velox 2Die Raeckse 4 22 Advertentie een sieraad in Uw tuin. BOOMKWEKERIJ HERENWEG 103 B Heemstede, Tel. 36301 Advertentie Schoonheidssalon annex Parfumerie Santpoorterplein 1, Haarlem, Tel. 19706 Buslijn 3 en 4 DE VRIJE TIJD Onder auspiciën van de r.-k. commissie De Vrije Tijd zal de r.-k. toneelvereniging Pius X uit Amsterdam maandag 28 april in de tuinzaal van het concertgebouw een op voering geven van „Als de kinderen maar eens groot zijn". Aanvang 8 uur. PARNASSIA Maandag 12 mei 's middags om 3 uur zal dr. M. J. Prinsen, voorzitter van de stichting Het Nationale Park „Dé Kennemerduinen" het theehuis Parnassia openen. Het theehuis is gebouwd op de laatste dui nenrij met uitzicht op zee en is via de zogenaamde betonweg bereikbaar. FEEST VAN ST.-JOZEF Het feest van St.-Jozef op 1 mei zal door de K.A.B. in Haarlem op bijzondere wijze worden gevierd, 's Morgens zal in elke parochiekerk van Haarlem een H. Mis worden opgedragen tot intentie van de K.A.B. 's avonds is er in gebouw Sint Bavo aan de Smedestraat een feestelij ke bijeenkomst, waarop de diocesane bondsvoorzitter de heer Joh. Kortink een korte inleiding zal houden. Daarna is er een cabaretprogramma onder de titel „Daar zijn we dan" met mede werking van Peter Picos Mitzi Waller, De wasborders, Lajos Heros en de Mir litons onder leiding van Wim van der Putten. Het feest begint om acht uur. AANRIJDING Op de hoek van de Karei van Manderstraat en de Schreve- liusstraat te Haarlem had gistermiddag om kwart over vijf een aanrijding plaats tussen een personenauto en een motor rijwiel. De bestuurder van de motor, een 25-jarige snijder uit Haarlem, liep daarbij eer, harsenschudding op. Beide voertuigen werden beschadigd. Het on geval vond zijn oorzaak in het feit, dat de motorrijder geen voorrang verleende aan de bestuurder van de auto. LOTERIJ De trekking van de lote rij ten behoeve van de diocesane jeugd- actie 1958 georganiseerd door de Dioce sane Centrale voor het Katholieke Jeugd- en Jongerenwerk in het bisdom Haar lem is uitgesteld. De trekking zal nu plaats hebben uiterlijk 30 juni. GEEN SPREEKUUR. Wethouder D. J. A. Geluk van Haarlem zal in plaats van woensdag maandag spreek uur houden om half twaalf. K.A.B.-BESTUUR. Het K.A.B.-be- stuur is tijdens de laatste bestuursver gadering als volgt samengesteld: Voor zitter A. J. M. Angenent; secretaris P. Teeuwen, Kamperstraat 1; penningmees ter P. Prins; tweede secretaris J. G. Martens; tweede penningmeester B. Reynders; en voorts N. Schouw, E. van Hezink en J. Zwetsloot, commissaris sen. De gemeenteraad van Heemstede heeft het gistermiddag niet lang ge maakt. De agenda was trouwens dit- keer bijzonder kort en er prijkten maar weinig punten op, die om een bespre king vroegen. De rondvraag heeft eigenlijk langer geduurd. Dat kwam doordat het Partij van de Arbeid-raads- lid mevrouw Van der Meulen-Houwer vragen ging stellen over de door de minister van Binnenlandse Zaken in het vooruitzicht geselde loonsverhoging van drie percent voor de gemeente werklieden en over de gehuwde amb tenares. Omdat de betrokken wethou der de heer van Wijk in beide geval len geen concrete mededelingen kon doen, was het debat vrij vruchteloos. Over de drie percent zei hij, dat het voor Heemstede een hele rompslomp zou betekenen, wanneer inderdaad een onderzoek zou moeten worden ingesteld naar de mogelijkheid of de betrokken ambtenaren in aanmerking komen voor classificatie- of prestatiebeloning. Over de gehuwde ambtenares zei hij, dat het college binnenkort deze kwestie uit voerig en indringend zal bespreken. De heer van Bruggen (P.C.) begreep niet, waarom mevrouw Van der Meulen plot seling deze kwestie aan de orde had gesteld. „En dat nog wel in de laatste vergadering die aan de maand vooraf gaat, waarvan men zegt, dat daarin al le vogels een ei leggen" (grote hilari teit). Als er binnenkort in Heemstede over deze kwestie zal worden gediscus sieerd zal het een theoretisch debat zijn. Naar aanleiding van het voorstel om de herziening van het uitbreidingsplan Rivierenbuurt en Ipenrode vast te stel len heeft de heer Zegwaart (K.V.PD opnieuw zijn bezwaren kenbaar ge maakt tegen de bouw van garage-box en. In het plan, dat verder voorziet in de bouw van ruim driehonderd wonin gen, zullen te zijner tijd ongeveer 120 garage-boxen worden gebouwd. „Eerst huizen en dan garages", is de opvat ting, die de heer Zegwaart al verschil lende malen en ook gistermiddag weer in het openbaar heeft beleden. Of schoon dit raadslid akkoord kon gaan met de voorgestelde premieverhoging van de ziektekostenvoorziening voor het gemeentepersoneel liet hij evenals twee jaar geleden een waarschuwend geluid horen met betrekking tot het zaken doen met het betrokken bureau. Het zou wel eens een nadelige zaak voor de gemeente en het personeel kunnen worden, zo meende hij. De verhoging is een gevolg van de gestegen ver pleeg- en doktersprijzen. „Men moet natuurlijk alles zien in het licht van de eeuwigheid, maar het beroerde wordt er daarom nog niet prettiger door" verzuchtte gisteravond pastoor C. Pouw van de Heemsteedse Sint Bavo-parochie, toen hij in „Nieuw Berkenrode" officieel afscheid nam van kapelaan J. A. I. Wesseling, die naar Amsterdam is overgeplaatst. De pas toor haalde tal van herinneringen op aan kapelaan Wesseling, bij wiens eer ste H. Mis hg destijds nog als kape laan toen nog als ceremoniarius had gefungeerd. Daarna spraken de afgevaardigden van de K.A.B., „de Branding", Ka tholiek Thuisfront, de Sint Henricus- mulo, „Sint Joris", de Instuif en de parochiële jeugdbeweging. Al deze or ganisaties hadden in kapelaan Wesse ling een voortreffelijk geestelijk advi seur gehad en zij voelden de behoefte te sterker om nu afscheid van hem te nemen. Zij lieten hun woorden van een tastbaar blijk van herinnering gepaard gaan. Kapelaan Wesseling zelf greep de' ge legenheid aan om iedereen nog eens te bedanken voor de vele vriendelijk heid, die h\j in allerlei vormen had on dervonden. Pastoor Pouw, omdat hij van zjjn hart geen moordkuil maakt en de vele organisaties om hun toegewijde activiteiten. Het speet de scheidende kapelaan, dat hij de weg, die hij drie jaar geleden was opgegaan, niet verder kon afleggen. Zeer veel parochianen hebben daarna de gelegenheid aange grepen om de kapelaan ten afscheid de hand te drukken. JUBILEUM. Maandag 28 april om 8 uur 's avonds komt de K.A.B.-Over veen bijeen in huize „Domi" om de heer P. v. d. Laarschot te huldigen ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum. De heer v. d. Laarschot is sinds 1941 voorzitter van de afdeling. (Niet officiële koersen) 3% Ned. 1953 3H Ned 1953 3V6 Ned 1956 31/4 Ned 1948 3',4 Ned 1950 3','4 Ned 1954 3',i Ned 1955 1 3-3(4 Ned. 1947 3 Ned 62-64 bei. fac. inschr Grtbk 1946 3 B.N.G. Won.bouw 6 Ned Hande) Mti cert A.K.U Van Berkel's Patent Calvé-Delft cert. Van Gelder Kon. Hoogovens cert Unilever cert. Ned. Kabel Philips Kon Petroleum „Amsterdam" Rubber Holl. Amerika Lijn Kon Ned Stoomb. Ml) Ned Scheepv. Unie KXJW H V.A. Dell Mij. cert. A'dam 2(4 '56 1 A'dam '56 O A'dam 1X1 Rentespaarbr. vorig opening Slot 25/4 94 92% 92 A 92A 86% 86'/, 87^ 87% 91% 91tf 93% 93& 107,% 156% 174 175% 193 283% 290 336% 330%ex 221% 276 2795/8 164.60 161.70 55 571/ 135 136 132% 132% 111% 111% 108 94% 94% 81 81% 80% 95% 95% 105% Anaconda Coppei Bethlehem Stee) hryslei Corp Genera) Electric ;enera) Motors Kennecott Coppei Kx-L.M Montgomery Waro >tadlo Corp Republic Stee) Koya) Dutch She!] Onion Ol) Southern Pacific Southern Railway Tidewater Ü.S Stee) 23/4 24/4 43% 44% 38% 39% 45% 46% 57 V* 58% 36% 37% 82% 83% 28% 28% 355/> 35% 32 32% 40% 41% 42% 43% 68 69 41 41% 37% 37% 22 22% 59/s 59% Stemming vast

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 5