Hockey-revanche op DUITSLAND in twaalf minuten bereikt Bliksemoffensief na zwakke start TULPENRALLYE kampt met sneeuw in Vogezen Luxemburgers vergeten hun controlepost Jubileum-Varsity bij Zuidwester NEREUS ONBEDREIGD WINNAAR Tal van boten vergaanop wild schuimend Amsterdam-Rijnkanaal RACES IN AVONDUREN mm 4m m Basis voor Oranjes hockeyzege GLORIEUS AFSCHEID VOOR LOGGERE TRIOMF VAN DE STRATEGIE Scholte treedt uit de KNBB OOK DAMES ZEGEVIEREN A Drijver opent de score met hoog schot uit strafcorner SU STERRIT MET MOEILIJKHEDEN Smyslov nog ziek Mr. Hooft Graafland vice-voorzitter Met tien speelsters twee doelpunten s mm MAANDAG 28 APRIL 1958 PAGINA 9 (Van onze sportredacteur) Op de schouders van drie ieamgenoien en onder klaterend applaus van vijfduizend ioeschoüwers Jhaakie Dick Loggere in hef oranje shirt de tocht naar de kleedkamer. Zijri vijfen tachtigste interland was de laatste en tevens een der vreugdevolste geweest. Want Dick Loggere heeft zijn car rière als internationaal be sloten aan hei hoofd van een ploeg, die mei enig recht aanspraak mocht maken op de officieuze erenaam Euro pees hockeykampioen. Duits land, derde op de Olym pische Spelen van Melbourne en sinds de overwinning, die hei vorig jaar in Hannover op het Oranjeteam was be haald, de' ongekroonde ko ning van hei Europese hockey, was verslagen. In nog geen kwartier, onmiddellijk na het begin van de tweede helft, hebben Loggere en zijn mannen in een bliksemoffensief de basis gelegd voor een zwaarbevochten, zeker niet for tuinlijke, maar misschien wel iets geflatteerde overwin ning. Twee doelpunten produceerde hei Nederlandse hockeyteam in die periode en omdat Loggere en de an deren, met Drijver als een uitblinker in koelbloedigheid en artisticiteit, daarna de strategie van hei verdedigen voortreffelijk bleken ie verstaan, kwam Duitslands Olym pisch team niet verder dan één treffer. Zo kon Loggere, na zesenzeventig keer aanvoerder ie zijn geweest, mei een overwinning afscheid nemen van Nederlands nationale hockeyteam, waarmee hij tal van glorieuze wapenfeiten als overwinningen op Pakistan en een gelijk spel tegen Indië had gevierd. KEGELKAMPIOENEN Weer biljartconflict Gevolg van beslissing van Belgische official Hij dreigt nu tweekamp zonder meer te verliezen Cricketbond ■tl ©SP*! jëS I mm Hwffs wmm* fSSSBBSBM mMM IjtyfMMIr k Loggere middenvoor De Beer gelan ceerd. De Tilburgse aanvalsleider gleed met een schitterende beweging langs linksback Ullerich en lag toen meteen op volle snelheid. Naar rechts zwenkend stormde hij de cirkel binnen en daar haalde hij prompt uit voor een vlijm scherp schot. Niemand zag de bal meer tot het net achter doelman Lücker een fractie van een seconde later strak op bolde, 20. Eerst na Oranje's tweede treffer her stelden de Duitsers zich en toen kwamen zij gaandeweg ook tot een nieuw offen sief. Succes bleef aanvankelijk uit, want Loggere inspireerde zijn verdedigers tot grootse daden. De kanthalves Wagener en Van Dijck gaven de Duitse vleugel spelers geen duimbreed toe en pal voor de cirkel stond vooral Drijver zelfver zekerd een demonstratie te geven van technisch superieur spel. Mocht de Duit se aanval dan nog niet tot staan ge bracht zijn, dan weerde doelman De Ruiter zich met veel allure. Toch werd het 21, want tegen het schot, dat rechtsback Nonn bij een strafcorner af vuurde, bleek geen kruit gewassen. Dat was een kwartier voor het einde, zodat er voor de Duitsers alle reden was om door te gaan met hun offensief. Kansen kregen ze echter niet meer, want de Nederlandse verdedigers groeiden naar mate de spanning steeg in hun spel. Tak's stem klonk lang niet vriendelijk de AC Bristol van de Engelse dames J. toen h(j enkele uren nadat hij zaterdag avond gestart was voor de Tiende Tul- penrallye uit Luxemburg een telefoon gesprek voerde met de centrale post in Noordw(jk. Tak had er alle redenen voor. Tot zijn schrik en verbazing kon h(j in het holst van de nacht geen con trolepost vinden in de hoofdstad van het Groothertogdom. De officials in Noordwijk waren er aanvankelijk heilig van overtuigd dat de Nederlandse crack wel weer wat hard gereden zou hebben en dat een voorsprong op het tijdschema de oorzaak was van alle moeilijkheden. Eén blik in de papieren wees echter uit dat de Nederlandse equipe ditmaal keurig op tijd was. Men werd op de centrale post een tikje wit om de neus. De oplossing van het raadsel was echter heel simpel: de automobielclub van het Groothertogdom had finaal vergeten de nodige maatregelen te treffen. Dank zij M. Sunley cn-M. Sunley van de weg ge raakt. Dat gebeurde een viertal kilo meters voor de Nürburgring, waar de rijdster te laat bemerkte, dat de weg verraderlijk glad was geworden. Met lichte verwondingen werden zij naar het tribune-hotel op de Nürburgring gebracht. Van het Westduitse circuit ging het, in de vroege zondagochtend, via Saar- brücken en Giromagny naar Champag- nole. Inmiddels was het uitvallersaantal gestegen tot 25. Daar in de Vogezen werden de lampen ontstoken voor de tocht naar Valence, waar de rijders van morgen een uur rust kregen. Maar voor het zover was, kwam eerst, zoals het in rallye-jargon heet, de „nacht der ver schrikkingen", een tocht vanzo'n vijf honderd kilometer met weliswaar slechts één klassementsproef, doch ook JUUUlgC UKUIU cgvitii »v »1 "'J de bereidwilligheid van enkele Luxem-1 een tocht met jier _speciale etappes die burgers konden te elfder ure grotere I moeilijkheden worden voorkomen. Tak kon zijn weg vervolgen, de Tulpenrallye liep niet het gevaar na nauwelijks te z(jn begonnen, organisatorisch in moei lijkheden te komen. Trouwens, moeilijkheden lijken troef dit keer. Piet Nortier meldde zondagmorgen bijvoorbeeld dat de route des Crètes in de Vogezen, dicht bij Gerardmer, onbereikbaar is, wegens hevige sneeuwval. En wanneer Nor- tier vindt dat een weg voor zijn rallyekaravaan niet bruikbaar is dan kan men er van overtuigd zijn dat die weg er niet zo best uitzag. Maar al te graag immers stuurt de actieve wedstrijdleider zijn sterrit- rijders langs wegen, die niet zo een voudig -ijn. Dat de tiende Tulpenrallye moeilijk zal zijn, laat zich nu al denken. Zelfs de aanlooproutes, bij voorgaande ritten niet veel meer dan een formaliteit, hebben dat al aangetoond. Dertien equipes hebben in dit eerste deel van amper 500 kilometer, waarin bovendien het groot-toeristische element sterk overweegt, de strijd al moeten staken. Niet slechts mindere goden vielen dat lot ten deel, ook de equipe Van Yperen Quant en de equipe van Ann Hall, winna"res van de coupe des dames in 1957, behoorden tot die dertien. De Goggomobil van Berghuis sloeg in de eerste klassementsproef op de Nürburgring over de kop, waarbij de heer M. S. Berghuis gewond werd. Hij moest met een gebroken been en een hoofdwond naar het ziekenhuis in Adenau worden vervoerd. Eerder al was samen een lengte hebben van meer dan tweehonderd kilometer. Twee hooggeklasseerde teams vielen zondagavond laat nog uit, te weten Eer- lighMartens (Ned.), winnaar van de eerste en tweede klassementsproef van klasse a, en KoksVan der Werff (Ned.). Klasse a is hierdoor op één equipe na geheel geëlimineerdIn totaal waren na drie klassementsproeven reeds 30 teams niet meer in de strijd, t.w. 26 wedstrijdploegen en 4 rallye- klassers. Na de klassementsproef van vannacht en na twee sneciale etappes tijdens de tocht naar Valence, zag maandagmorgen het algemeen klassement er als volgt uit. 1 t.m. 3 Tak-Niemöller (Nederland), m. Carstedt-mevr. G. Carstedt (Zweden), Riess-Wencher (Duitsland), allen 0 straf- punten en 55 winstpunten. 4/5 mevr. M. Kjerstadius-mevr. S. Bjorklund- Andersson (Zweden) en Bengtsson- Lindström (Zweden), beiden 0 straf- punten en 52 winstpunten. 6/7 Fische.r- Olsten (Denemarken) en Schorr-Poll (Nederland) beide 0 strafpunten en 47 winstpunten. In Amsterdam zijn de wedstrijden ge houden om de Nederlandse kampioen schappen kegelen. De uitslagen luiden: Clubkampioenschap. Dames: 1. Ando, Maastricht, 2146 hout. Heren: Kollefit, Maastricht, 3564 hout. Persoonlijk kampioenschap. Dames: mevrouw Ruessen, Doesburg, 484 hout. Heren: Van Dinther, Heerlen, 498 hout. Het telefonisch onderhoud dat de heren Bolle vice-voorzitter van de K.N.B.B. en Van Oosterhout voor zitter van de biljartclub Holland met de secretaris van de Belgische bil jartbond, de heer Druart, hebben ge had, heeft geen resultaat opgeleverd. De heer Druart bleef op zijn standpunt staan, dat Scholte niet gerechtigd is. deel te nemen aan het toernooi om het Europees kampioenschap 47/2 in Gent. Scholte heeft thans besloten zijn aan gevraagd lidmaatschap van de K.N.B.B. weer in te trekken. Hij is te vens van plan de wedstrijdsport er voorlopig aan te geven. Als secretaris- penningmeester van de biljartclub Hol land zal hij de leden van deze club voorstellen het aangevraagde lidmaat schap by de K.N.B.B. in te trekken en dit seizoen niet meer in K.N.B.B.-ver- band uit te komen. De twintigste party in de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken is opnieuw uitgesteld. Smyslov blijkt na melijk nog steeds ziek te zijm. De partij is thans vastgesteld voor dinsdag a.s. Voor Smyslov begint het er nu beden kelijk uit te zien. Het reglement bepaalt namelijk, dat als een speler drie keer achtereen niet in staat is om zijn partij te spelen, hij niet alleen een winstpunt in mindering krijgt, maar tevens de ge hele match verliest. Als Smyslov dins dag dus nog niet hersteld is, heeft Bot- winnik de tweekamp automatisch ge- womften, waardoor hij opnieuw wereld kampioen is. Smyslov heeft nu name lijk voor de tweede achtereenvolgende keer moeten afzeggen. Het Russische persbureau Tass, Jat niet alleen melding maakte van het tweede uitstel van de partij, maar te vens op de mogelijke consequenties voor het -erdere verloop van- de tweekamp wees, heeft niet gemeld, wat Smyslov mankeert. In de algemene jaarvergadering van de Nederlandse Cricket Bond is met algemene stemmen tot vice-voorzitter van de bond gekozen de heer mr. F. F. Hooft Graafland, die door het be stuur kandidaat was gesteld. Mr. Hooft Graafland komt in de plaats van de heer mr. P. C. G. La Bouchère, die zich niet herkiesbaar had gesteld. De heer La Bouchère, die 23 jaar een bestuursfunctie heeft vervuld, is op grond van zjjn grote verdiensten voor het cricket in Nederland bij acclama tie tot ere-lid benoemd. De overwinning van hel Nederlands hockeyteam aan het slot van een wat „geschokte" lentecampagne is de triomf Van de strategie geweest. Oranje wist. dat het in Duitsland een bijzonder ster ke tegenstander zou treffen. Een tegen stander, die sinds de Spelen in Mel bourne geen nederlaag meer had ge kend. Ook Nederland is in die periode wij vertelden het al: in Hannover verslagen en het werd daardoor ont troond als de officieuze Europese kam pioen. Die les van het vorig jaar in dachtig, kwam het Oranjeteam nu met een gewijzigde tactiek. Overdijkink, de man die Loggere als spil zal opvolgen, stond opgesteld als linksbinnen, maar niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimimimiiiiiiiimiiiiiniiiiiiiiiiiiii Nederlands dames-hockeyteam heeft m Schweinfurt een opmerkelijke over winning behaald op de Duitse dames. Nadat Maayke Weytens in de negende minuut na de hervatting het eerste "oelpunt had gemaakt, liep zij een knieblessure op, waardoor z(j de strijd moest staken. Aangezien de reglcmen- I geen invalster in de tweede helft «estaan, moesten onze landgenoten de rJ*'Jd met tien speelsters voortzetten. at er nadien toch nog twee doelpun- ®h zqn gemaakt en Duitsland daar 'ets tegenover kon stellen, is een be llis, dat het Nederlandse team bijzon- er sterk was. Roewei de stand tot de rust blank is gebleven, domineerden onze landgenoten, ten rust vel"hoogden onze landgeno- J~n hei tempo en in de negende mi- uut trok middenvoor Maayke Wey- ns er alleen tussen uit. Zij omspeel- na a twee Duitse backs en schoot daar- oo bal langs de uitgelopen keep- k-TI' Use Goring (01). D?-rna moest Vnr, ,r de strijd met 10 speelsters den en> J°s Heezemans ging mid- (j "Voor spelen en Mariet Vigeleyn nam nin-- recbtervleugel voor haar reke- Ret tweede doelpunt kwam tot stand "een strafcorner. Jos Heezemans een' u de bal en met een hard en goed- cht schot passeerde Henriet van VHf -^k de Duitse doelvrouwe. (02). J. minuten voor het einde ontstond een yfflimage voor het Duitse doel. De werd weliswaar door rlse Göring VfSgeslagen, doch Mariet Vigeleyn ving bal op en sloeg deze onhoudbaar in. V>e Nederlandse B-ploeg heeft te De- p""e. pen zege van 20 behaald op net Rcigische B-team. De doelpunten wer- pJJ gemaakt door mej. Van Laer (TO- ter) en ^oor rechtsbuiten Smit (Deven- hij speelde in üe middeniinie als tweede spil. Loggere belastte zich speciaal met het defensieve werk; Overdijkink had tot taak vanuit het middenveld het con tact met de aanval in stand te houden. E. bleven dus slechts vier aanvallers o er om de Duitsers te laten capitule ren. Het plan is geslaagd, al was de uit werking ervan niet helemaal bevredi gend. Enerzijds bleek namelijk, dat Oranje defensief sterk genoeg was ge worden om de als zo gevaarlijk bekend, staande Duitse voorhoede in bedwang te houden. Bovendien bestond er tussen Loggere en Overdijkink zoveel onder ling begrip, dat het switchen van taak soepel liep. Daartegenover stond echter een voor het grootste deel van de wed strijd nogal haperende voorhoede. Links buiten Kristen bevond zich namelijk in et tamelijk geïsoleerde positie, hetgeen nauwelijks verantwoord was, omdat rechtsbuiten Berkman er niet in slaag de waar te maken, dat hij de aangewe zen man is op de rechtervleugel van het Oranje-team. Na een mislukking van het experiment-Engel moest nu het falen van het experiment-Berkman vast gesteld worden. Duits overwicht Eigenlijk heeft het er één helft lang helemaal niet naar uitgezien, dat het Nederlands elftal de "trjjd tegen de Duitsers met een goed resultaat zou af sluiten. Het Oranjeteam is voor de .ast slechts één keer gevaarlijk geweest. Dat was toen De Beer in de zevenentwintig ste minuut bijna door de Duitse verde diging gestormd was en de Duitse rechts achter Nonn slechts ten koste van een strafcorner redding kon brengen. Doel man De Ruiter daarentegen had het en kele keren hard te verduren, vooral toen de Duitsers in het laatste deel van de eerste helft 't initiatief duidelijk in han den -amen en met soms snelle aanvallen gevaarlijk doorbraken. Vooral de scho ten van middenvoor Nonn dwongen C anje's doelman enkele keren tot snel le reacties. Erg verwonderlijk was het dus niet, dat de toeschouwers, over wier hoof den de gehele eerste helft een woe dende stormwind had geraasd en die striemende regen- of hagelbuien had den getrotseerd, nauwelijks opgewekt konden zijn toen in de rust de zon de eerste, schuchtere pogingen deed om een* bleek schijnsel door het wolken- d=i te doen stralen. Als de Duitsers het offensief, waarmee .ij de eerste helft hadden afgesloten, zouden voort zetten, zag het er donker uit voor het Nederlands elftal. Doch, nauwelijks was het spel hervat of ook de per spectieven van he Oranjeteam kre gen een zonniger aanzien. Rechtshalf Brennecke maakte in de Duitse slag cirkel een overtreding Overdijkink nam de strafcorner perfect, Drijver stopte de bal met de stick en schoot meteen. Dwars door een haag van In triomdragen drie teamgenoten hun aanvoerder Dick Loggere van het veld na afloop van de hockey- - interland tegen Duitsland, waarmee de aanvoerder van het Nederlands elftal zijn internationale carrière heeft besloten. Duitse verdedigers vloog de bal hoog en vooral bikkelhard in het doel. Ne derland had de leiding. Beslissend doelpunt Het wat onverwacht verkregen doel- p t kwam precies op het goede ogen blik. Plotseling laaide de strijdlust bij de Nederlanders op. En, zoals onvermij delijk schiint, die onverwachte meeval- le voor de tegenstander bracht grote verwarring in de Duitse gelederen. Bij na een kwartier hadden de Duitsers no di om de tegenslag te verwerken. Die periode was uiteraard lang genoeg voor de Nederlanders om uit te halen voor de beslissende slag. Dat het na vier mi nuten al geen 20 werd, dankten de Duitsers aan het feit, dat hun doelman Lücker slechts door een overtreding te begaan De Beer het scoren kon belet ten. Prompt erna kreeg Nederland een strafbully toegewezen, maar Loggere maakte de scheidsrechter erop attent, dat niet een Duitser, maar een Neder lander de overtreding had begaan Heel de Duitse ploeg stond perplex bij zoveel sportiviteitToen De Beer ver volgens in de tiende minuut raak schoot, kwam er weer geen treffer, omdat Kris ten, die de bal fraai had aangegeven, buitenspel stond. Maar in de twaalfde minuut kregen de Duitsers toch de ge nadeslag. Met een glaszuivere pass had '^W-r-XA^LlTrniin w.>. M&mÊmm saw»* - - /- v-fet-NS: nNMSB (Van onze speciale verslaggever) Tientallen Amsterdamse studenten deden zondagavond net of zij gek waren en trotseerden het wild schui mende en bar koude water van het Amsterdam-Rijnkanaal. Het motief voor deze ongetwijfeld moedige daad was de eclatante overwinning, waar mee hun favoriet: Nereus' oude-vier het hoofdnummer van de vijfenze ventigste Varsity op zijn naam bracht. Reeds direct na de start van deze klassieke race over drie kilo meter explodeerde de spierkracht van driehonderdvijfenveertig kilogram, die deze hoofdstedelijke roeiers bij Jutfaas in de strijd wierpen. Njord met zijn geweldig enthousiasme, Aegir met zijn z.g. Italiaanse opstel ling en Laga met zijn goede tech niek. zij alle kwamen er niet aan te pas. Onbedreigd schoot de giek van Nereus door het woelige water, waar in de vele schuimvlokken getuigden van het noodlot, waaraan dit groot ste universiteitsroeifestijn, blijkens zijn traditie, maar heel moeilijk kan ontkomen: slechte weersomstandig heden. De harde noord-wester en de felle regen vormden lange tijd een ernstige bedreiging voor deze met zoveel belangstelling tcgemoetge- ziene jubiieum-varsity. „Slaat de hand aan den riem en voor uit schiet de schuit, door geen golven oi stormen of onweer gestuit. Tegen de kracht van de spier, 't zij van twee of van vier, vermogen de winden geen zier." Deze eerste regels van hun oude clublied moeten de vier roeiers van Nereus in de oren hebben geklonken, toen zij omstreeks zeven uur van start gingen. Slagroeier A. vsselstein, de man die reeds tweemaal eerder aan de Var sity meedeed, lanceerde zijn aanval al tijdens de eerste meters. Met lange, krachtige halen, tweeëndertig per mi nuut, schoot de Amsterdamse giek naar voren, gevolgd door de Groningse kans hebbers van Aegir, trotse houders van het Varsity-record. De laatsten ver wachtten veel van hun z.g. Italiaanse opstelling, waarbij de slag en boeg aan stuurboordzijde waren geplaatst. Op het inmiddels iets rustiger geworden water van de westelijke oever, waar het roeien 's middags een bepaald ris kante zaak was en tal van boten „vol liepen", werden Triton en Argo door het geweld van Nereus' reuzen terug geworpen. Hun restte slechts een duel op het tweede plan, want met heel veel moeite slaagden Njord en Laga er in om de aansluiting met de koplopers te behouden. Geen moment bedreigd De ruime voorsprong, waarmee Ne reus de eerste kilometer beëindigde, kwam geen ogenblik in gevaar. Slag Ysselstein bleek niet meer te stuiten. Tweemaal was hem in een alles ver gende race de begeerde gouden me daille met het kroontje ontgaan, nu moest het er dan toch maar eens van komen. Achter zijn brede rug zwoeg den de zwaargewichten R. van Omme ren en R. Bunge op volle kracht, ter wijl de boeg A. J. Snepvangers, in dit gezelschap maar een kleine man, op voortreffelijke wijze zijn felle haal op de juiste lengte wist te houden. Tegen dit vertoon van kracht stond Aegir machteloos. De Groningse studenten verslapten. Njord, dat goed was mee gekomen, rook zijn kans en rukte op naar de tweede plaats, zonder ook maar een moment aspiraties te koesteren om door te stoten. De achterstand op Nereus b.'eek immers veel te groot. In voorbeeldige cadans In voorbeeldige cadans joegen de Amsterdammers naar de finish om daar voor hun Nereus de eenentwintigste Varsity-triomf in de wacht te slepen. Onder het enorme gejuich van talrijke aanhangers gleed de succesvolle oude- vier langs de tjokvolle tribune en de bonte verzameling tenten naar het eindpunt. Slag Ysselstein boog ver moeid, maar dolgelukkig het hoofd. Even later bereikten de eerste suppor ters de giek van Nereus en werd Yssel stein midden op het Amsterdam-Rijn kanaal aan de ogen van het publiek onttrokken door een indrukwekkende krans: het feest kon beginnen. Op deze momenten hadden deelne mers en toeschouwers onder de meest barre weersomstandigheden urenlang moeten wachten. De wind gierde in de middaguren zo krachtig over de baan, dat de wedstrijdleiding het om twee uur niet verantwoord achtte met de Varsity te beginnen. Men besloot te wachten tot vier uur, indien het weer dan niet verbeterd zou zijn, was een uniek gebeuren in de geschiedenis van de Varsity niet uitgesloten: uitstellen. Zo ver is het niet gekomen. Om vier uur werd er inderdaad gestart, al bleek de toestand van het weer nauwelijks verbeterd. De door de modderige oevers baggerende toeschouwers zagen tot hun ontzetting de ene boot na de andere onder de waterspiegel verdwijnen. Scadi „kopje onder" In de drukte, die dit met zich mee bracht, gingen enige Varsity-overwin- ningen verloren. Zo zullen vele toe schouwers tijdens de race van de over- naadse tweeën meer oog gehad hebben voor de zo uitstekend gestarte boot yan het Rotterdamse Scadi, die in het zicht van de finish onder water ging duiken, dan voor de hiervan profiterende ploeg van Njord, die voor Triton over de finish ging. Naarmate de avond nader de verbeterde het weer. Het water wera iets kalmer en men kon nu tenminste nummers beieven waarin alle boten het eindpunt haalden. Bijzonder spec taculair waren de races van de vier- zonder-stuurman en de B-achten. Boo™ aan boord vochten de vieren yan Ne reus en Laga om de hoogste eer. Een Hoe koud het water dan ook mocht zijn en hoe beweeglijk, toen de vier van Nereus de verdiende hulde in ontvangst moest nemen als win naar van het hoofdnummer van de Varsity doken de Amsterdamse studenten onvervaard in het Am sterdamRijnkanaal om de enorme lauwerkrans van de wal naar de winnaars in de boot te brengen. laatste felle eindsprint bracht Delft de beslissende taftlengte voorsprong. Laga was ook betrokken in de eindstrijd van de B-achten. Na spannende strijd week Njord even voor de finish terug voor de Delftenaren, die hiermee hun derde zege behaalden. Het grootste succes was echter Voor Nereus. Naast het hoofd nummer zegevierden de Amsterdam mers in de volgende bijnummers: acn- ten, jonge-vieren B, de jonge-vier en de jonge-twee. Dat deze gebeurtenissen 's avonds laat op passende wijze in net botenhuis aan de Amstel gevierd wer den, laat zich raden. Uitslag hoofdnummer: oude-vier: 1. Nereus, 3000 m m 10.59,8, 2. «jam 11.05,2; 3. Aegir; 4. Laga; 5. Argo, 6. Triton. De verdere uitslagen waren (steeds over 2.000 meter): Lichte Vier: 1. Skadi 7.30,0; 2. Nereus. Jonge vier: 1. Nereus 7.38,4; 2 Njord. Jonge twee: 1. Nereus 8.37,8; 2. Argo. B-acht 2: Laga 6.56,0; 2. Njord. Ovemaadse twee: 1. Njord 9.05,4; 2. Overnaadse skif: 1. Njord 9.37,0; 2. NcrGUS, Overnaadse vier: 1. Njord 7.46,0; 2. Triton. Stuurmanloze vier: 1. Laga 7.08,4; 2. Nereus. Jonge vier B: 1. Nereus 7.36,0; 2. Njord. Lichte acht: 1. Laga 7.07,0; 2. Aegir. Acht 1: 1. Nereus 6.42,1; 2. Aegir. Real Madrid is voetbalkampioen van Srianje geworden. Het gelijke spel te gen no. 2 van de ranglijpt, Athletico üit Madrid, was hiervoor voldoende. De Brit Draper met BSA heeft zon dag bij Luik de rtu torcross van Houl- naix gewonnen. De Nederlander Broer Dirks met BSA bezette de zevende Dlaats.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1958 | | pagina 9